Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

 1. Ostatniej godziny
 2. Mówimy o gościu, który z racji tego kim jest raczej by się nie przejął za bardzo jakimś elfem i jego opiniami Dopiero przyjaźń (i ewentualnie romans) z Inkwizytorką jest w stanie sprawić że w trakcie gry zmienia zdanie, ale to też wynika dopiero z pewnych opcji dialogowych z tego smutnego kółka Ale wciąż, jest to ktoś kto również z powodu tego co go z ich strony spotkało, wszystkie elfy razem z pozostałymi rasami traktuje jako istoty wobec niego inferior (nie mam dobrego tłumaczenia tego słowa). Co swoją drogą jest dla mnie tak miodne jak mi się włącza myślenie o tym co można by dookoła tego motywu i wątku poprowadzić...
 3. To było do Egzia że jeśli chce pójść na akcje ratowniczą to nie ma problemu,
 4. Billie Jean Billie podniosła obie raczki, gdy Kay wskazywała czego nie dotykać. Co złego, to nie ja. Potem już nie przeszkadzała kierowcy w czasie jazdy, hakerka zajęła swoje myśli rozkminaniem, jak tu najefektywniej załatwić kamery, raczej nie zagadywała już nikogo w samochodzie. Swoją drogą, ruda miała całkiem spoko gust muzyczny, przy takich kawałkach można się nieźle bawić w klubie. Może nie do końca, to, czego Billie lubiła słuchać przy pracy, ale docenić - doceniła. - Skrzyżowanie. To odparła na pytanie Kay, niemal natychmiast po jej słowach i dość pewnie jak na kogoś kto ledwo zerknął w tamta stronę. Szczególnie, gdy była już noc, ciemno. Choć, zaraz po tym jakby dla potwierdzenia, jeszcze podniosła dłonie, coś postukała na swym datapadzie. - Tak, skrzyżowanie, dobrze obstawiałam. Daleko od nas, jest noc. Możesz odjechać kawałek dalej i zgasić światła wozu. Lub, whatever, zostaw je tu, luz, ale zgaszone. Jest szansa że kamera nas już nie chwyta. A nawet jeśli, hej, jesteśmy kilometr od celu. Cicho tu, spokojnie - wzruszyła ramionami - mała szansa że będą sprawdzać dokładnie nagrania tak daleko od miejsca zdarzenia. Nie ma sensu się przejmować. Gdy to powiedziała zerknęła jeszcze kontrolnie na Chrisa. Sama zamierzała tę kamerę zostawić w spokoju ale jak specu każe to haker coś zrobi. Podeszła bliżej odsłoniętego wejścia. Nachyliła się by spojrzeć w głąb dziury. - Ciemno tam. Tr...ochę, nie? - głos jej zadrżał, gdy spojrzała w dół. Opuściła na czubek nosa swoje ciemne bryle, ale to niewiele pomogło i tak nie widziała więcej ponad kilka pierwszych stopni w dół. Miała niepewną minę. Mówi się że im dłużej gapisz się w ciemność tym bardziej masz wrażenie że w tej ciemności coś jest i To się na ciebie gapi. Czy jakoś tak. No, więc Billie zaczęła się zastanawiać, czy w tych opuszczonych tunelach nie zalęgło się coś paskudnego. Takie na przykład... krokodyle. Londyn nie musiał być przecież gorszy od NYC, też mieć swoje klepiące paszczą, głodne gadziny. Inna opcja która chodziła jej po głowie to.... jakieś świry. Uzbrojone świry, na przykład. Poszukiwani przez policję przestępcy chowający się przed patrolami. Lub chorzy na głowę pajace. Nawet tacy w strojach klanów. Możliwości jest dużo. Cholera wie co czeka na tego, kto zejdzie tam pierwszy. No ale ktoś musi przetrzeć szlak, prawda? Nic nie mówiła ale nie wyglądała na chętną by tam schodzić jako pierwsza. A gdy odeszła krok w tył od dziury zaczęła udawać że interesuje ja bardziej wyświetlacz jej datapada. Że niby coś na nim sprawdza.
 5. No cóż, skoro mamy się rozdzielać to Vincent może zostać z Tomasem, byle nie sam. Ranny będzie pod opieką medyka, a sygnał dźwiękowy to nie problem - Vincent ma sygnałowy róg woźnicy Laviny i Adelheima nie ma co zostawiać razem bo ktoś może zostać utopiony
 6. True, odpowiedź Prestona w tym miejscu jest więcej niż porządana
 7. Jared Nareen Niezależnie od wyjaśnień Rodneya, sam fakt istnienia ducha sprawiał że chłopak pozostał niespokojny. Gargulce były czymś egzotycznym i niebezpiecznym, ale przynajmniej można było przebić je mieczem. A takiego ducha? Jaredowi pozostało zaufać w tej kwestii swoim towarzyszom i ich doświadczeniu. Po odkopaniu przejścia zaoferował się by zejść na dół pierwszy, będąc gotowym by przy pomocy tarczy i pancerze powstrzymać ewentualne niebezpieczeństwo, przynajmniej to materialne. Mijając kraty i zagłębiając się dalej w korytarz zastanawiał się nad tym czemu te podziemia miały służyć? Póki co nie znaleźli niczego co mogłoby potwierdzić przypuszczenia ich pracodawczyni co do natury tego miejsca. Ani też niczego co wskazywałoby na coś odwrotnego, więc musieli po prostu szukać dalej. Słysząc śmiech, Jared przykucnął przy wejściu do sali poprawiając uchwyt przy tarczy, usiłując dostrzec czy z mroków sali nie czai się niebezpieczeństwo bardziej materialne niż ten potępieńczy śmiech.
 8. Delion uśmiechnął się serdecznie. Rad był, że pierwszy raz jego wypowiedź nie była źle odebrana w tej przygodzie. Postanowił milczeć i podążać za towarzyszami.
 9. Rodney Halsey Pod kamieniami odnaleźli przejście. Oczywiście, jak mogło być inaczej, skoro nawet duch je pokazywał? W normalnym miejscu Rodney za bardzo by pewnie nie zawierzył takiemu przewodnikowi, lecz te ruiny... cóż, były raczej niezwykłe. Zresztą, co miał zrobić ciekawski druid, jak nie pójść jedyną drogą, na której mógł odkryć coś nowego? Poszedł więc, wraz z pozostałymi. Schody, tak jak i pierwsze pomieszczenia, nie zapowiadały się zbyt interesująco. Może dla historyków, czy innych badaczy starożytnych ruin i owszem, lecz nie dla tych, którzy mieli te badania w ogóle umożliwić. Pustka była względnie bezpieczna, więc udali się dalej. Aż do kolejnych wrót, gdzie duch zniknął i usłyszeli... dziwny śmiech. - No to się zaczyna - mruknął druid do towarzyszy, unosząc wyżej płomienną kulę, którą oświetlał sobie drogę. Zastanawiał się już wcześniej, czy nie rzucić zaklęcia dającego widzenie w ciemnościach, lecz postanowił zachować energię na później. Ogień póki co wystarczał. - Widzicie lub czujecie coś więcej? - zagadnął do Merveil i Oriany. Sam jedynie nasłuchiwał i spoglądał, czy nie czai się tam coś na nich, gotów w razie czego zareagować ogniem.
 10. Sierżant zmarszczył brwi, co zapewne miało sugerować wysiłek intelektualny -Przystać chcecie mówisz, w sumie to i dobrze się składa, bo komendant miasta ciągle biada i wypatruje jak to na dniach Luksemburczyk nas oblegnie, a marudzi ciągle że luda mało do obsadzenia murów - rzekł po czym wydarł się aż znad bramy zerwały się kruki - Mirko, Mirko niecnoto chodź no tu i zaprowadź tą trójkę do komendanta, powiedz że to rekruty do garnizonu som - na te słowa zza bramy wychynął blond włosy gołowąs - No to i nas wspomożecie i sprawa noclegu się wam rozwiąże bo w koszarach co to przy ratuszu miejsca dość - sierżant uśmiechał się zadowolony niczym kot który opił się śmietany, bo nie dość że bliźniemu trafiło się pomóc to i ludzi dla komendanta znalazł, a to jak nie awans to przynajmniej pochwałę zapewnić mogło.
 11. Byłoby o co walczyć :D.
 12. Dziś
 13. Tylko sprawiał takie pozorne wrażenie, bo moje postaci nie dostały opcji dialogowych, na które zasługiwały, o! Miał szczęście, że nie spotkał Ilka! A już tym bardziej - że nie romansował z Ilkiem płci żeńskiej, z tego by w ogóle nie wstał
 14. Ilana Amanodel Zielonowłosa elfka chciała jeszcze skomentować zachowanie, ale się powstrzymała wypuszczając tylko ciężko powietrze. Zostać nazwana materialistką przez gnoma który chyba jako pierwszy rzucił się do przeszukiwania skarbca ogrów było irytujące. Mogła mieć tylko nadzieję, że nie zwrócą na siebie uwagi. W końcu ich szczęście się wyczerpało i zaatakowały ich 4 zjawy. Ilana ledwo zdążyła zareagować na jednego z napastników. Zasłoniła się prowizoryczną tarczą, która jednak nie wytrzymała ataku. Pod dziwaczną siłą zasłona rozleciała się na kawałki, a atak nadal zdołał dosięgnąć elfkę, która poczuła przeraźliwy chłód spektralnego oręża. Wybita z równowagi i zmroczona ciosem elfka wycofała się za towarzyszy i zdołała tylko rzucić resztki nieprzydatnej już tarczy.
 15. Bo powinni po prostu robić retcona i tyle. Nie mam nic przeciwko takim zabiegom jeśli prowadzi to ku jakiejś spójnej wizji. Zresztą jeśli chodzi o postać Krema to nawet się zastanawiałam czy Byk jest pod tym względem typowym przedstawicielem przekonań jego ludu. Co do kółka to grałeś z polskimi napisami? Bo zauważyłam że tutaj wiele złego poczyniono i od kiedy zaczęłam szukac anglojęzycznych opcji dialogowych i ich skrótów to wszystko stało się jaśniejsze. Poza tym ja jestem namietnym wczytywaczem dialogów. No i może też zachwycily mnie postacie i rola mojego elfika na tyle żeby tę grę pokochać i wtedy jak wiadomo wybacza się więcej. I tak jak mówię, kółko dla mnie dawało fajne późniejsze konsekwencje. Zaś co do Solasa to dla mnie on jednak był mądry, inna sprawa że rasista i w ogóle, ale ja kocham Magów z Maga Wstąpienie, więc ten typ mi nie przeszkadza xD. BTW Marta, a jakiś masz przykład gry crpg która daje takie możliwości kreacji bohatera jakie spełniają twoje oczekiwania?
 16. Jak coś to Lavina zostanie z Tomasem jak bedzie problem, rozpalimy ognisko i bedziemy dawać co jakiś czas sygnał dzwiekowi co byście mieli jak qwrócić.
 17. No cóź, nie pozostaje mi nic innego jak czekać na ciebie. Pomysłów na fabułę mam od cholery więc bądź pewien, że wszystko będzie dobrze ^^ Mam @Astaroth, więc jemu tu zapewnię rozrywkę na jaką zasługuje
 18. Pamiętasz to ich podejście sprowadzające się z grubsza do "masz rolę w życiu w zależności od tego, co ci kapłan powiedział, że będziesz robił i na tym polega twoje życie"? Ze Stenem dziwiącym się, że Szara Strażniczka zasadniczo wygląda na kobietę i mówi o sobie jako o kobiecie co kompletnie nie ma sensu, skoro ewidentnie jest z zawodu żołnierzem walczącym z Plagą? No więc w Inkwizycji pogodzili to z daleko idącą tolerancją dla transseksualizmu. Znaczy, żeby nie było, twórcy ułożyli wyjaśnienie (chociaż nie uświadczysz tegoż w grze ) które mniej-więcej (czy mniej czy więcej to kwestia indywidualna) i nawet ma w sobie nieco przewrotnego uroku, ale nie zmienia to faktu, że rzecz jednak sprawia dojmujące wrażenie wciśniętej na siłę... Bo jakby przetłumaczyli "Doliny" to miałabyś doliniarskie elfy Wystarczy, że w Obcowiskach przestępczość jest wszechobecna - nie potrzeba nam, żeby jeszcze elfy z lasu były Doliniarzami Ja tam nie wiem. Jak czasem muszę wczytywać grę kilka razy na rozmowę, bo opcja z kółka ZNÓW wyprodukowała coś zupełnie innego niż próbowałem powiedzieć, to coś jednak jest nie teges. Nie mówiąc o tym, że opcji jest po prostu mniej. Nie mówię, że Originsy zawsze miały to, czego się chciało, ale wrażenie ograniczenia jednak było jakoś mniejsze, przynajmniej dla mnie. A mając wybór między większą swobodą wyboru a pełniejszym voiceoverem, to jednak zdecydowanie skłaniam się w przypadku erpegów ku temu pierwszemu. Szkoda, że w kulminacyjnym momencie tego romansu brakuje podstawowej odpowiedzi dla mądrzącego się elfa - chociaż, muszę przyznać: możliwe, że trochę zabiłaby ona nastrój bardzo emocjonalnej sceny, ponieważ Solas wyszedłby w rezultacie na durnia
 19. mój nie chce
 20. Karl Bergsohn - Weźmiemy go na barana, a później się okażę, że nie zdążymy z nim uciec jak się okaże, że potworów jest więcej. Zresztą ciężko nam się porusza w błocie, a jeszcze gorzej będzie z ciężkim dorosłym facetem. Jeśli chcemy uratować dzieciaka, o ile jeszcze żyje, to musimy się pośpieszyć. Musimy się rozdzielić. Tu mamy osobę żyjącą, a tam niestety nie wiemy co nas spotka. - spojrzał ponuro na towarzyszy, bo nie chciało mu się wierzyć, że dzieciak jeszcze żyje - Dwie osoby tu zostaną i przypilnują karczmarza - zastanawiał się, która osoba byłaby najbardziej odpowiednia - Vincent możesz zostać tu i mieć oko na Tomasa? W razie kłopotów strzel z garłacza. Nawet w tym przeklętym bagnie powinniśmy usłyszeć odgłos strzału. - popatrzył na medyka, a następnie przeniósł wzrok na Adelhelma. - Adelhelm, pomożesz Vincentowi? Przyda się mu się pomoc dobrego szermierza - powiedział tak jakby naprawdę tak sądził, chociaż nie znał umiejętności bojowych szlachcica, a nie chciał się już kłócić z towarzyszami co powinni zrobić. - Wszystkim plan pasuje? Jeśli tak, to chodźmy w końcu - popatrzył na towarzyszy obserwując ich reakcję.
 21. Nie mówcie że chcecie zostawić bezbronnego nieprzytomnego samego na bagnach.
 22. Jorus Dozbrojony Barbarzyca I znów byli w drodze! Jorusowi bardzo to pasowało bo nie był wielkim fanem krasnoludzkiego miasta. A że kapitan postanowił płynąć na żaglach to i nie trzeba się było przejmowac dudniącymi maszynami pod pokładem. No i do tego zmierzali ku epickiej wyprawie! Po prostu żyć nie umierać! Znaczy umierać mogli ci, którzy stanęli by Jorusowi na drodze. Ten przed wypłynięciem zdążył trochę rozszabrowywać skład broni w ładowni okrętu Blackthorna i stawił się na pokładzie Stormbrinbgera zaopatrzony w najróżniejsze narzędzia do szerzenia śmierci i zniszczenia. Za pas wciśnięte miał swoje stare dwa toporki, do których dołączyły dwa sztylety w pochwach zamocowanych na łydkach. Przy pasie pojawiła się też pochwa z mieczem, ale to był dopiero początek. Przewieszoną przez plecy miał bowiem pełnowymiarową pikę. Ciężko było powiedzieć czy będą mięli odpierać szarżę kawalerii, ale pewnie było, że w razie czego Jorus będzie gotów na takie sytuacje. Tarana nigdzie nie znalazł więc z braku lepszej opcji do plecaka ze swoimi rzeczami miał przytoczony i młot bojowy. Ofensywny komplet zamykały dwa oszczepy na wypadek upierdliwego dziadostwa, które nie chciało by podejść pod ostrze oraz oczywiście nieśmiertelny dwuręczny topór. Po doświadczeniach z ostatnich walk Jorus uznał jednak, że to wszystko może nie wystarczyć. Dobrze pamiętał, że to na nim głownie skupiali się przeciwnicy a Alren, która ze swym pancerzem wydawała się najsensowniejsza postacią do przyjmowania razów, zazwyczaj jednak nie dawała rady przepchać się na przód. Oczywiście ciągle nie musiał być to problem. Powszechnie wiadome było, że najlepszym sposobem by ktoś cię nie zabił było zabicie go tylko, że szybciej. Czasem jednak i od tej ludowej mądrości trzeba było odejść i po prostu skupić się na klasycznej defensywie. Stad właśnie zwieńczeniem barbarzyńskich "zakupów" było zaopatrzenie się w tarczę. Z takim ekwipunkiem czuł się gotów stawać naprzeciw wszystkiego co bogowie stawią mu na drodze. Chociaż... no dobra, jednej rzeczy brakowało. O nią jednak zatroszczył się już na pokładzie. Skądś, może od znajomej rusznikarki, wytrzasnął bowiem kubełek farby, który postanowił zużyć na upiększenie swej tarczy. Wiele opcji oczywiście nie miał bo farbę miał tylko żółtą. Nie przeszkadzało mu to jednak i po prostu prawie całą powierzchnie nią pomalował zostawiając jedynie trzy wolne od niej miejsca. Dwa niewielkie koła i wygięta kreska. W połączeniu z pomalowaną na żółto, okrągłą tarczą, dało to efekt pięknie uśmiechniętej twarzy. Jorus był naprawdę dumny ze swego dzieła. Nie można jednak całego życia spędzać na pokładzie statku więc Jorus ucieszył się mocno gdy już dotarli na Wyspę Zwiastunów. Co prawda obecność stad kur początkowo totalnie go ogłupiła (jakby dało się bardziej), ale w końcu to było coś nowego. A nowe to było coś po co wyruszył na te całą wyprawę. Później zresztą było tylko ciekawiej. Dziwne skały choćby, ale tym co najbardziej zainteresowało Jorusa gdy już dotarli na miejsce była delegacja elfów. Sporo nasłuchał się dotąd rożnych opowieści o tej rasie od członków załogi, ale teraz wreszcie miał okazje ich zobaczyć na żywo. Faktycznie wyglądali inaczej, ale w sumie i w Faerunie wśród elfów bywały różne odmiany. Tak czy inaczej wobec braku ludzi w tym całym archipelagu, owe elfy wydawały się czymś najbliższym jemu samemu. Ciekawe tylko czy też są takimi dupkami jak to faeruńskie elfy lubią być. W końcu postanowił to wybadać rzucając jakieś pozdrowienie w elfiej mowie, ale nie zdążył bo coś się zaczęło dziać. Wicher, pioruny, światła... cuda na kiju po prostu! Jorus tak jak i inni przypadł do ziemi by nie oberwać czymś, ale ciągle rozglądał się na boki by nic mu nie umknęło. Zwłaszcza, że oto pojawił się sierściuchowy bóg! I zaczął do nich mówić! W nagle jakieś obrazy pojawiły się przed oczami! I w ogóle! I... nagle wszystko się skończyło. Jorus usiadł tyłkiem na ziemi i dalej patrzył się w niebo. - Ja chcę jeszcze raz! - oznajmił z uśmiechem by po chwili odwrócić głowę w kierunku loupa. - Ha, wszyscy sobie to dopiszemy do list. A niedowiarki niech idę się chędożyć! - oznajmił radośnie. - No... tylko co dalej? To co widzieliśmy ma nam powiedzieć gdzie iść? - wrócił myślami do serii wizji. On sam nie ogarniał jakie powinny być ich dalsze kroki, ale na szczęście miał od tego ludzi. Sam więc znów wrócił myślami do pozostałych grup, zwłaszcza elfiej, i zaczął się przyglądać jak oni zareagują na to wszystko.
 23. Ja czekam z odpisem na @BigbysHand, jakby co, bo Preston jednak przybył wcześniej
 24. Klaudine zaleczy ranę, ale Tomas pozostanie nieprzytomny i nie będziecie w stanie go dobudzić. Reszta w odpisie
 25. Nie wiem jakie są opinie odnośnie systemu walki z DAO, mi osobiście nie przeszkadzał, nie wiem też o co chodzi z polityczną poprawnością Qunari, bo jakoś nigdy mnie szczególnie nie jarali i się nie zagłębiałam w ich temat. BTW czemu Dales przetłumaczono Dalia? o__0 A w Inkwizycji bohatera bardzo kreuje właśnie to całe kółko. (O wiele bardziej niż można to zrobić w DAO swoją drogą) Mi ono bardzo zrobiło postać mojej magiczki dalijki nawróconej na andrastianizm a potem boleśnie z tego nawrócenia przebudzonej. A gram na mocnym wczuwaniu się w postać i ponieważ dołączyłam (dziełem trochę przypadku, trochę chęci do podśmiewania się) do solasmancerów, to w tej grze jest dla mnie pełno feelsów. p.s. A z dyskusjami czy coś ma sens czy nie ma jest cóż, pewnie jak z większością dyskusji w internecie, wolę się nie zagłębiać, biorę to co dają twórcy a jakbym chciała modyfikować to w obrębie prowadzonej przez siebie sesji, jeśli już. Póki co podoba mi się prawda o bogach (oraz min. o Plagach) którą serwuje Inkwizycja.
 26. Oriana Lawsmith Duch ciągle nie wykazywał chęci do konwersacji, więc Oriana przestała naciskać i po prostu podążała za nim skupiając się na obserwacji otoczenia. Już gargulce udowodniły, że to miejsce było chronione, a ukryte podziemia mogły być zabezpieczone wieloma innymi zaklęciami czy pułapkami. Czy chichoczącymi psychopatami, wedle uznania. - O Rubinowa Zaklinaczko daj mi moc rozpoznania magii... - szepnęła cicho modlitwę i sięgnęła po kamyk leżący pod nogami. Jakby jej zaklęcie oraz rozpoznanie Merveil nie przyniosły efektu zamierzała go po prostu rzucić w stronę skąd dobiegał śmiech.
 27. Pokaż więcej aktywności