Teapunk

Bohaterscy Gracze
 • Ilość dodanej zawartości

  225
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Teapunk

 • Ranga
  Niedzielny gracz
 • Urodziny 09.10.1990

Profile Information

 • Gender
 • Location Wrocław

Ostatnie wizyty

1040 wyświetleń profilu

Aktualizacja statusu

Zobacz wszystkie aktualizacje Teapunk

 1. Z czystej ciekawości, jak sprawują się na forum PBF systemy Powered by the Apocalypse jak np. Pigsmoke? Nieco trudne wydaje mi się zachowanie formy naturalnej rozomowy, ale naprawdę chciałbym zagrać w coś takiego.

  1. Vrai

   Vrai

   Formy naturalnej rozmowy nie zachowasz. Możesz fragmentami ją emulować, dodawać jako zabawę narracyjną, ale musisz pójść na kompromisy w związku z tym, że grasz przez forum. Nie umniejsza to zabawie, wyjątkowym rozwiązaniom, które dają graczom możliwość wpływania na fabułę i tak dalej. Ja już dwa razy bawiłem się w PbA na forum i jedną grę super mi się prowadzi, drugą miłą wspominam :D Nie mówię, że to jedyny sposób, ale może coś Cię zainspiruje albo wręcz przeciwnie - pokaże, jak nie podchodzić do pewnych rzeczy, więc zachęcam do zajrzenia. (Obecnie: Atlasy zbuntowane [Masks], w Cieniu Przeszłości są Cienie pośród nas [Monsterhearts]).

  2. Therek

   Therek

   A obecnie jest jeszcze [R] do Dungeon World, który też jest PbA, więc jak chcesz się przekonać jak to działa, to spróbuj tam. :) 

  3. Vrai
  4. Teapunk

   Teapunk

   Dzięki za info! Jestem stosunkowo świeży, jeżeli chodzi o RPGi i dopiero co odkryłem całe PbA, które wydaje mi się czymś idealnym do mistrzowania na początek i ćwiczenia improwizacji. Już planuję sesję RPG w Pigsmoke na żywo ze znajomymi (która to byłaby moją pierwszą sesją jako MG). Jeśli wyjdzie dobrze to w jakiejś odleglejszej przyszłości postaram się pomistrzować coś na forum :D

  5. Vrai

   Vrai

   PbA jest super!!!!!!