Teapunk

Bohaterscy Gracze
 • Ilość dodanej zawartości

  225
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Teapunk

 1. Rozważam podesłanie karty postaci ludzkiego Złodzieja lub Fightera Salamandry. Nie wspominałeś we wstępie o Salamandrach, ale też ich nie wykluczyłeś. Stąd pytanie: możemy wybrać tę właśnie rasę?
 2. Było w jednym z postów pytanie do MG na temat tego co dzieje się z postaciami, które nie idą na bal, które na razie nie doczekało się odpowiedzi, a na którą to również czekam. Rozumiem, że mogło zaginąć przy takiej ilości postaci, jednak niegrzecznie byłoby się dopytywać w tak krótkim czasie.
 3. Ja jeszcze rozważam co ostatecznie wybrać. Jeżeli będzie jakaś scena podczas balu to Neil chętnie zostanie z drugą grupą. W przeciwnym wypadku, jeżeli wszyscy pójdą poza nim, planuję Neila zostawić gdzieś na obrzeżach szkoły, żeby angstował pod drzwiami
 4. Trzymam kciuki! Nie musisz się spieszyć, zaczekamy
 5. Z czystej ciekawości, jak sprawują się na forum PBF systemy Powered by the Apocalypse jak np. Pigsmoke? Nieco trudne wydaje mi się zachowanie formy naturalnej rozomowy, ale naprawdę chciałbym zagrać w coś takiego.

  1. Vrai

   Vrai

   Formy naturalnej rozmowy nie zachowasz. Możesz fragmentami ją emulować, dodawać jako zabawę narracyjną, ale musisz pójść na kompromisy w związku z tym, że grasz przez forum. Nie umniejsza to zabawie, wyjątkowym rozwiązaniom, które dają graczom możliwość wpływania na fabułę i tak dalej. Ja już dwa razy bawiłem się w PbA na forum i jedną grę super mi się prowadzi, drugą miłą wspominam :D Nie mówię, że to jedyny sposób, ale może coś Cię zainspiruje albo wręcz przeciwnie - pokaże, jak nie podchodzić do pewnych rzeczy, więc zachęcam do zajrzenia. (Obecnie: Atlasy zbuntowane [Masks], w Cieniu Przeszłości są Cienie pośród nas [Monsterhearts]).

  2. Therek

   Therek

   A obecnie jest jeszcze [R] do Dungeon World, który też jest PbA, więc jak chcesz się przekonać jak to działa, to spróbuj tam. :) 

  3. Vrai
  4. Teapunk

   Teapunk

   Dzięki za info! Jestem stosunkowo świeży, jeżeli chodzi o RPGi i dopiero co odkryłem całe PbA, które wydaje mi się czymś idealnym do mistrzowania na początek i ćwiczenia improwizacji. Już planuję sesję RPG w Pigsmoke na żywo ze znajomymi (która to byłaby moją pierwszą sesją jako MG). Jeśli wyjdzie dobrze to w jakiejś odleglejszej przyszłości postaram się pomistrzować coś na forum :D

 6. Neil Nie było zaskoczenia. Oczywiście, że skończyło się tak jak zakładał. Żadna z opcji nie była pozytywna. Nie zdarzyło się nic, co w jakikolwiek sposób pozwoliłoby im zachować twarz. Nie chciał, żeby Olek wygrał czy przegrał. Na dobrą sprawę nie wiedział czego chciał. Postał tam jeszcze chwilę, właściwie bez konkretnego celu, po czym prześlizgnął się między ludźmi i odszedł z rękami w kieszeniach, zostawiając za sobą wiwaty i krzyki tłumu. Tak naprawdę dziwił się samemu sobie, że w ogóle przyszedł. Mimo pesymistycznego nastawienia do świata, chyba miał jednak nadzieję na jakąś boską interwencję, deus ex machinę, która im pomoże. Nie tym razem.
 7. Szczególnie że w w walce chyba nawet nie został uwzględniony SoL wydany na Charliego dezorientującego Marcusa...?
 8. Steven jest dosyć łatwowierny, ale z drugiej strony nie zostawi psa. Chwycił na wszelki wypadek, bo po takim dniu już nic go nie zdziwi
 9. Steven Morley - A Sznycel!? - wykrzyknął Steven. Chwycił podanego mu skręta, ale wciąż się wahał. Nie zostawiłby przecież swojego psa na pastwę czegoś co Sara właśnie nazwała pożeraczem duszy. Trzymając skręta w zębach, szybko złapał psa i trzymał go pod pachą. Drugą rękę wyciągnął przed siebie. Miał zamiar strzelić światłem po oczach fioletowej istocie, żeby zdobyć im trochę czasu. Nie był pewien czy da się oślepić pożeracza dusz, który najwyraźniej nawet nie był człowiekiem.
 10. Steven Morley Wokół Stevena działo się dużo, a on nie był w centrum uwagi przynajmniej częściowo. To była rzadkość i nie był pewien czy mu się to podoba. Minęły czasy, gdy robił za statystę. Co tam marny zarobek. Jego rola ograniczała się do bycia tłem. Tak jak teraz. - To który z was ma moce? - postanowił zaradzić swojemu "statystowaniu", zwracając się bezpośrednio do ratowników z szerokim uśmiechem na twarzy. Myślał, że Sara od razu to zapyta, skoro, jak sądził, zależało jej na tej grupie tak jak jemu, ale najwyraźniej coś zaciekawiło ją w telewizji - A, Steven jestem. - Dusza starożytnego? Co to? - spojrzał na dziewczynę, gdy ta wreszcie otrząsnęła się z transu i odezwała do ratowników. To brzmiało jak jakiś artefakt, magiczny przedmiot czy inny amulet. Coś, co zazwyczaj widuje się tylko i wyłącznie w filmach. Mimo wyraźnej irytacji Sary, ucieszył się w duszy. Cała sytuacja pasowała do jego historii jako bohatera. Jego eposu. Zwrócił uwagę na zdezelowany samochód podjeżdżający pod jego dom. Spróbował przypomnieć sobie czy zna kogoś, kto jeździ takim samochodem. Nie znał. Tym bardziej, że po chwili ze środka wysiadł fioletowy mężczyzna. Jego z pewnością by pamiętał. - To nie ten Night...cośtam? Rider? Mówiłaś, że go nie kojarzysz - wskazał na mężczyznę, który w tej chwili stał pod drzwiami. Odruchowo ruszył, żeby otworzyć, ale postanowił nie robić nic bez wyraźnego przyzwolenia, biorąc pod uwagę ewidentny niepokój jednego z ratowników - Niby jeździ samochodem i pewnie by go nie było dobrze widać w nocy - dodał z uśmiechem maskującym udzielające się mu napięcie, jednak wyraźnie zadowolony ze swoich obserwacji i wniosków.
 11. Steven Morley Przyjrzał się liście, którą mu wręczyła - Mam nadzieję, że z resztą pójdzie lepiej. Zawsze marzyłem o własnej drużynie - powiedział z uśmiechem. Tak naprawdę nie zależało mu na samej grupie, ale dzięki niej mógł się wybić. Zajść dalej i wyżej. Jak w teatrze, monolog po pewnym czasie może zacząć nudzić. Tutaj natomiast... tu właśnie czekał na niego blask reflektorów. Nie, żeby go potrzebował przy swojej mocy. - I jak? Odpowiedział coś? - dopytywał, nie czekając nawet aż skończy "rozmowę" przez telefon.
 12. Jutro z rana pewnie coś krótkiego skrobnę
 13. Neil Wzruszył ramionami - Jak tam chcecie - powiedział do Roxi i Billiego - Ale to się nie skończy dobrze. Jest zbyt nakręcony. Albo kogoś pobije, albo ktoś pobije jego. Nawet jak nie przyjdzie to i tak będzie źle - zawyrokował. - Tylko zastanawiam się w jakim świetle stawia to całą naszą drużynę. Hashtag, Avengersi biją uczniów bez mocy. Hashtag, jak mają ratować nas, kiedy nie potrafią sami się obronić? - nigdy nie obchodził go wizerunek poza tym powierzchownym, który dało się zmodyfikować ubiorem, ale teraz sprawa wyglądała trochę inaczej - Ludzie stracą do nas zaufanie cokolwiek zrobi. Ale jasne, możemy też poczekać i zobaczyć co się stanie.
 14. Steven Morley - Siostry? One też coś potrafią? Zmieniają się w coś? - zaciekawiło go to. Że niby nieszczęścia to była ich wina? No tak, jeśli się nad tym zastanowić to miało to jakiś sens. Takie rzeczy nie dzieją się same z siebie, a w świecie, w którym ludzie mają dziwne moce i umiejętności... cóż, nietrudno jest wyciągnąć wniosek. Ucichł, gdy przyznała, że wie kim jest - No tak, mogłem się domyślić, że wiesz, skoro mnie śledziłaś - wzruszył ramionami gdy minęła fala zaskoczenia, która na chwilę odebrała mu mowę - To po prostu kolejna rola. Zawsze chciałem być sławny, a teraz mam okazję - wyszczerzył się. - ...ale... zaaaraz.... - Steven spojrzał jej prosto w oczy, gdy dotarło do niego znaczenie wypowiedzianych słów - Czy ty szukasz kogoś do drużyny superbohaterów? - zaświeciły mu się oczy, kiedy o tym usłyszał - Zgoda! - wykrzyknął, chwytając jej dłoń i energicznie potrząsając.
 15. Steven Morley - Sznycel, spokój! - zawołał - Tak się nazywa - wyjaśnił z nieco niezręcznym uśmiechem, wskazując na corgi. Chwycił jej dłoń i potrząsnął może nieco zbyt mocno - Steven - przedstawił się. - No i się wyjaśniło, to ty byłaś tym kotem - powiedział z dumą, jak gdyby to jej wyjawiał rozwiązanie zagadki - Mogłaś się od razu przedstawić, przecież bym cię nie wygonił - wzruszył ramionami - Po co takie podchody? Myślę że dogadałbym się i z tym... Bogdanem - czy to było imię? Może pseudonim? Nie był pewien. - Herbaty? - zapytał, kierując się w stronę kuchni.
 16. Nie było moim zamiarem, żeby Neil wyszedł, ale stwierdziłem, że mogę z tym dalej działać, więc nic nie trzeba modyfikować
 17. Neil Zajrzał jeszcze przez otwarte drzwi do stołówki - Roxi, idziesz? Na razie trzeba znaleźć Olka, bo jeszcze zrobi coś głupiego - W Akademii jeszcze jakoś to wszystko ogarniał. Tutaj wszyscy się rozeszli i było zwyczajnie... chaotycznie. - Louie da sobie radę. Zresztą... ma już chyba towarzystwo - uśmiechnął się, wskazując na księcia i dziewczynę, z którą rozmawiał. Na razie, poza chłopakami zaczepiającymi Olka, nie było szczególnie zapalnych sytuacji. No, i kartką którą ktoś im podrzucił. Z telewizji, gdy jeszcze był w domu, pamiętał przebłyski reportaży o mutantach w USA i ogólnej opinii publicznej na ich temat. Wtedy go to szczególnie nie interesowało, ot telewizor włączony gdzieś w tle i strzępki informacji, które wpadały równie szybko co wypadały. Teraz jednak był w centrum tego wszystkiego. Mimo że Avengersi byli traktowani o niebo lepiej niż X-meni, w ich drużynie byli przecież mutanci. On sam, jako inhuman, mógł niestety spodziewać się podobnego losu. No bo który cywil odróżni jednych od drugich? Im by było wszystko jedno. Dlatego też uznał, że pierwszy dzień nie należy do najgorszych. Jeden konflikt już miał miejsce, ale wszędzie są jacyś idioci, prawda?
 18. Steven Morley - Sąsiedzi? Nie sądzę, żeby... - zaczął, nie kryjąc zmieszania , ale szybko zorientował się, że nie jest to najlepsza pora na dyskusje o moralności jego sąsiadów. Lubił właściwie wszystkich, nawet jeżeli ostatnie wydarzenia sprawiały, że byli nieco podenerwowani, a to odbijało się na kontaktach międzyludzkich. No, ale przecież nieufność wobec obcych nie mogła objawiać się aż tak drastycznie? W końcu byli cywilizowanymi ludźmi... - Jasne, już idę! - zakrzyknął, biegnąc do bramki - Wchodź, wchodź - powiedział z zatroskaną miną, otwierając bramkę - Co ci właściwie jest? Coś cię boli? Mocno krwawisz? Jakiś bandaż, przeciwbólowe, zimny ręcznik? - wyrzucał z siebie z niesamowitą prędkością, nie zauważając, że właściwie jeszcze nie dał jej chwili, żeby mogła odpowiedzieć na którekolwiek z pytań. Otworzył drzwi i wpuścił ją do domu. To była zupełnie obca mu osoba, ale nie robiło mu to różnicy. Steven nie był osobą, którą obchodziły tego typu "drobiazgi". - To co mam przynieść? Nie odpowiedziałaś na żadne z moich pytań - powiedział, karcąc ją wzrokiem, jakby to on się właśnie wykrwawiał, a jej odpowiedź miała mu pomóc.
 19. W skrócie, niezbyt przemyślałem całą sytuację, próbując przeciągnąć na naszą stronę uczniów szkoły i jednocześnie chcąc trochę namieszać
 20. Czasami n-word jest rzucane też jako przecinek. Ale jasne, rozumiem argument. Zneutralizowałem to nieco do dyskryminacji jako takiej. Ma większy sens, a pozostaje założenie, które przyjąłem pisząc post
 21. Dlatego Neil zaznaczył wcześniej, że to ich tutaj nie lubią, żeby było jasne, że to "ci źli" to powiedzieli A że Olek nie jest czarnoskóry... to naprawdę nie ma znaczenia, serio. Jeśli ktoś jest rasistą to będzie używał takich słów nawet wobec osób, które czarnoskóre nie są, tylko dlatego, że uważają to za obelgę. To samo jest z homofobami i słowami takimi jak chociażby "fag".
 22. https://en.wikipedia.org/wiki/N-word To USA. Neil jest świadomy tego, że ludzie staną po stronie Olka, jeżeli "przeciwnik" użyje słowa, które jest aż tak w USA tępione A że nie słyszał? Nie muszą wiedzieć dokładnie jakie mamy moce, prawda?
 23. Okej, w takim razie podszedłem do tego nieco inaczej, jest wersja zedytowana
 24. Czy możemy założyć, że Neil zrobił to zanim Olek wyszedł? Mogę to edytować tak, żeby uwzględnić wyjście. W przeciwnym razie naprawdę ciężko zareagować na sytuację.
 25. Neil Nie musiał słyszeć całej rozmowy, żeby wiedzieć co zaszło. Znał takie sytuacje ze swojej szkoły. Kiedy tylko Olek odszedł od grupy chłopaków, Neil odwrócił się do reszty grupy, która jeszcze została w stołówce. - Rozumiem, że nie jesteśmy tu mile widziani, ale żeby od razu dyskryminacja? - powiedział na tyle głośno, żeby usłyszeli to uczniowie w pobliżu, lekko machnąwszy dłonią w kierunku grupy, która jeszcze przed chwilą próbowała zastraszyć Olka. Na jego twarzy malowało się zniechęcenie i obrzydzenie pomieszane z nonszalancją Mina, która mówiła: "No tak, czego ja się właściwie spodziewałem..?". Jasne, prześladowca miał świadków w postaci swojej paczki, którzy mogliby zaświadczyć, że wcale tego nie mówił, ale Neil był przekonany, że i tak nie są zbyt lubiani w szkole.