Mhelkir

Bohaterscy Gracze
 • Ilość dodanej zawartości

  1262
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O Mhelkir

 • Ranga
  Podróżnik krain wyobraźni

Profile Information

 • Gender Not Telling

Ostatnie wizyty

3789 wyświetleń profilu
 1. Wraz z Orlammem wybiega z korytarza Abelard i rozgląda się gdy "mały" rzuca coś z torebki, "Na odciski Gonda!" - wrzasnął - "Grog, Bog, Gob, wy wszeteczne kupy gówna, ze mną się zmierzcie!" (zna ich imiona bo podsłuchał chowańcem rozmowę jak uciekały z jaskini, dwóch z nich także widział więc ten trzeci to pewnie Grog o którym mówili). Zaraz po tym inkantuje zaklęcie Guiding Bolt, wykorzystując slot 2 poziomu. Celuje w ogra z maczugą który stoi obok ciężko rannego Riclana - Groga, ma advanatge ale za pierwszym razem wypadło 24 więc raczej trafienie Obrażenia to 20 oraz "next attack roll made against this target before the end of your next turn has advantage," (ale to jedynie dubluje efekt z fearie fire) Po rzuceniu czaru dziarskim krokiem idzie w kierunku Groga. (o ile przeżył, jak nie to w kierunku tego co idzie do Argusa i Ilany) P.S. Doczytałem że czar z rzutem na trafienie też może być krytykiem więc rzuciłem drugi raz na atak (w ramach advantage) ale jednak zostaje 24 bo drugi rzut słabszy: 10 Odpiszę sobie 1 slot 2 poziomu (ostatni )
 2. Ok to teraz tylko jeden ogr i 3 runda w której Abelard z Orlammem wszystkich uratują
 3. @Vadeanaine Twój atak okazyjny trafił, możesz więc rzucić na obrażenia i zmodyfikować post w przygodzie
 4. [EDIT] Sorka, mój błąd, nie byłoby attack of opportunity I faktycznie w PHB jest "up to". Na sieci znalazłem wersję bez i się pospieszylem z odpisem.
 5. Jak jest advantage i disadvantage to się nawzajem znoszą. Thoro, Abelard i Orlamm dobiegną w 3 rundzie?
 6. @Thorongil a rzucenie sleep przez Argusa nie przerwie jego niewidzialności niezależnie od wyników zaklęcia?
 7. Ciężko to sobie wyobrazić w postaci grubego ogra co leży na plecach, ale wypadku gibkiego łotrzyka też nie? Imo dobranie bełtu i strzał z kuszy leżąc czy rzucenie we wroga nożem schowanym w rękawie, albo podciagniecie się na ręce i zamach szablą po wrogiej łydce są możliwe bez wstawania Oczywiście to tylko moje zdanie, ale sporo dramatycznych scen w filmach bazuje na momencie gdy bohater leży przed tym złym teoretycznie już pokonany i ostatnim gestem leżąc dobywa broni kończąc żywot pewnego siebie nemesis w akcie niespodziewanego ataku wynikającego z fortunnego dla bohatera zbiegu okoliczności no i część zwierząt jest dużo zwinniejszych niż człowiek w wersji filmowego pirata czy ninja Taki atak jest zdecydowanie trudniejszy stąd disadvantage, ale moim zdaniem nadal możliwy, szczególnie z broni zasięgowej jak rzut nożem czy kusza/pistolet, albo jakaś lekka broń sieczna. Robienia zamachu dwuręcznym młotem bojowym leżąc sobie wyobrazić nie mogę ale to gra, twórcy odeszli tu od realizmu na rzecz grywalności i ujednolicenia zasad. Sacred weapon daje bonus do ataku, nie do obrażeń.
 8. Nie ma mnie w domu by sprawdzić z podręcznikiem ale sądzę że tak, tylko że leżący będzie atakował z disadvantage, czyli rzucał k20 dwa razy i brał niższy wynik. Dostaniesz chochlą po kostkach
 9. Jak coś to doradzimy np. Do tego co napisał Fingard to ogr z nożem jeszcze nie szedł w rundzie, jest więc najdalej, obok Riclana jest ogr z maczugą i leżący na ziemi ogr z chochlą. W momencie gdy od nich Riclan odchodzi to wychodzi z ich obszaru ataku. Jeśli tego nie robi wykorzystując akcje na wycofanie się (disengage) i nie ma jakiś specjalnych skilli to każdy z nich będzie miał dodatkowy darmowy atak tzw. attack of opportunity, więc lepiej atakować innego.
 10. @Vadeanaine Twoja kolej na atak @NiBl @Fingard możecie odpisać w przygodzie skutki Waszego ataku To jak Thoro wróci to od razu ruszymy z walką dalej
 11. Temat jeszcze żyje?
 12. Ja również będę na wyjeździe, ale powinienem mieć dostęp do forum przez telefon. Anyway będzie mnie mniej.
 13. Działa! dzięki ja robiłem ctrl+a,ctrl+c,ctrl+v i nie wklejało nic, próbowałem wcześniej też klikać na to kółeczko w lewym górnym rogu od przenoszenia cytatu, jest tam opcja copy image która również nic nie dawała.
 14. @Thorongil jak kopiujesz cytaty między tematami? Sorka za odpowiedź w temacie z mechaniką ale ja nie potrafię na tym silniku zacytować kogoś przenosząc cytat do innego tematu, cytat jest jakimś dziwnym obiektem i żadne ctrl+c/ctrl+v nie działa Może to kwestia przeglądarki? Analogicznie mam problem z cytatami zagnieżdżonymi - jest opcja przełączyć się w odpowiedzi na widok tagów html? P.S. Z mechaniki wykasowałem. @NiBl Twoja kolej bić ogry
 15. [edited: przeniosione do topicu z komentarzami]