Therek

Bohaterscy Gracze
 • Ilość dodanej zawartości

  8440
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Therek

 • Ranga
  Legenda światów napisanych
 • Urodziny 28.05.1986

Profile Information

 • Gender Male
 • Location Poznańskie rubieże

Contact Methods

 • Skype therek86

Ostatnie wizyty

7620 wyświetleń profilu
 1. Przeniosę dyskusje tutaj. Dokładnie. Zamiast nerfować klasę najpierw wrzuć nam walkę w takiej konfiguracji która będzie eksploatować słabe strony alchemika. Bo obecne starcie poza damage resistance jest w dobrej dla mnie konfiguracji.
 2. Po prostu szedłem wedle tego co poprzednio, czyli w sumie od tury przeciwników, do tury przeciwników. A co do samych fiolek to ma to swoje plusy i minusy. + nie jest to atak dystansowy, więc nie mam disadvantage w zwarciu - nie jest to atak więc nie mogę tym zrobić opportunity attack + nie obchodzi mnie AC wroga, bo w ogóle go nie używam - jak przeciwnik ma saving throw na DEX, to oba rzuty muszą mu nie wyjść, aby zadać obrażenia - przeciwnicy na wyższych levelach mają zazwyczaj wysokie saving throw No i największy minus... jak stracę torbę alchemika, to tracę swoje ataki do czasu jej odzyskania. Ogólnie na niskich levelach pod kątem przydatności bojowej artificer błyszczy, a na wyższych cieniuje, więc jak podchodzimy do tematu jak go osłabić na początkowych levelach, to jednocześnie podejdźmy do tematu jak go polepszyć na wyższych. No bo jak balans, to balans. Yup. Skierka jako łotrzyk może zrobić spokojnie disengage z Cunning Action i zaatakować, ale bardka nie ma takiej opcji.
 3. BTW. stoisz przy przeciwniku. Ataki dystansowe mają disadvantage.. No to moja deklaracja na następną turę, to kwas alchemiczny w krasnoluda 3 Rzut - wejszło Damage - 4 albo 2 zależy czy ma resistance.
 4. Walka nabierała tempa. Druidka cofnęła się w tylny szereg z dala od niebezpieczeństwa, a reszta dzielnie rozprawiła się z pierwszą zjawą. SUPER!. Zostały jeszcze trzy. Jako, że szczęście gnomowi dopisywało postanowił je wykorzystać i jeszcze raz sięgnął po fiolkę z alchemicznym ogniem rzucając ją pod nogi ducha przed nim. Od razu też starał się odskoczyć, ale niestety nie udało mu się i trochę przysmoliło mu brodę. No cóż... szczęście kołem się toczy. Ale przeciwnik też dostał, o! Niestety przygaszanie brody sprawiło, że przeciwnicy zdołali wejść na lepsze pozycje. Odwracając się i przyjmując na tarczę atak krasnoluda po prawej Orlamm wystawił się na miecznika, który wykorzystał okazję i ciął go swoim widmowym mieczem. Gnom poczuł przeszywającą go energię. - Uhu... zimne - Zapiszczał jak dziewka z karczmy, którą ostatnio odwiedzał i lekko podskoczył w miejscu.
 5. Ja sobie nie podbijam. U mnie wskakuje Icing i Skin Armor. Poza tym mam dwie moce, które są ciągle chyba zapominane. Danger sense i thermal vision. Thermal vision użyję jeszcze przed walką na dojściu, aby spróbować wykryć jakieś niespodzianki, które mogą na nas czekać.
 6. No tak... Jak widzę HP, to skojarzenie się samo nasuwa. Każdy ma inną wartość, bo to jest to co zostało z tworzenia postaci + to co dostaliśmy. W ostatnim poście w Batcomputer jak Thoro napisał.
 7. @Gusto Tu to działa trochę inaczej. Masz w swoich atrybutach 3 wartości. Body, Mind i Spirit. To są Twoje HPki odpowiednio to odporność fizyczna, mentalna i duchowa. W zależności od tego kto jak atakuje, to atakuje jeden z tych atrybutów. Jak którykolwiek spadnie do 0 to padasz. Ale jeszcze żyjesz tyle, że jesteś wyeliminowany chwilowo. Aquaman to rozpisał w temacie Batcomputer z wyjaśnieniami. Taki na przykład Glaze jest mocny fizycznie i trzeba się trochę namęczyć, aby go położyć, ale taki Psimon jak będzie atakował Mind albo Spirit, to może go dużo łatwiej położyć.
 8. A może zrobimy lekkie przesunięcie? To znaczy ja dam już deklarację na turę drugą, a Ty dasz już mapkę poglądową po ruchu krasnoduchów. No to Orlamm zachęcony swoim szczęściem ryzykuje i rzuca kolejną ognistą flaszkę pod nogi przeciwnika. Jak dobrze ogarnąłem mapkę, to wszystkie duchy będą w zasięgu, ale gnom też. Rzut - Duch 1 i Orlamm na pewno dostają obrażenia, duch 2 może, bo nie znam jego DEX Obrażenia - 1 w duszka 1, 2 w duszka 2 jak trafi, 3 w Orlamma
 9. A rzeczywiście, pomerdało mi się.
 10. Ale zachowajmy chronologię. Najpierw powinien być rzut na dziką magię, a potem atak naszej bardki, więc po prostu zamieńmy te rzuty.
 11. W sumie Riclan był w tym samym momencie co Argus. Druidka się cofnęła, więc raczej nie wpłynie to na jej akcje. A Luna wątpię by miała coś przeciw. CHCEMY DZIKIEJ MAGII!!!
 12. - A co mnie obchodzi ile jest warta? - Skomentował komentarz druidki - Nie biorę jej po to by ją sprzedawać, tylko po to by ją zbadać. - Po zakończonych wstępnych oględzinach Orlamm schował kulę. Miał już parę teorii łącznie z połączeniem do planu ognia i uwięzieniem miniaturowego żywiołaka. Badanie czy w środku znajduje się inteligentna forma życia musiało jednak poczekać. Skoro te kule wisiały tu setki lat, to mogą poczekać jeszcze trochę. Później w drodze Orlamm pokiwał głową na słowa elfki o posągowym wyrazie twarzy. Przynajmniej kojarzył się gnomowi z posągowym, bo ciężko było znaleźć na nim ślady emocji. Tak czy inaczej pokiwał jej głową z uśmiechem. - Czyli w sumie mogłaś się ograniczyć do: masz rację Orlamm, chodźmy do pałacu poczytać co się stało. No i to jest bardzo fajny pomysł. W pałacu na pewno będzie coś wartego uwagi. Jak nie księgi, to może duchy bardziej ogarnięte w szerszej perspektywie. - Na ten sam pomysł wpadł również i Argus, chociaż on odrzucał księgi z innego powodu - No pewnie i nie będą we wspólnym tylko po krasnoludzku, ale to żaden problem. Ilana też miała swoją teorię. - Na pewno ograniczyli, ale to niczego nie tłumaczy. Wieści o upadku by były rzadkie, ale jacyś niedobitkowie by uciekli i o nich opowiedzieli. Skoro nie ma takich informacji, to pewnie nikt nie uszedł z życiem, a jak to są jedne z ich ostatnich chwil, to pewnie to co się stało było nagłe i o dużym zasięgu. Tak na pogaduszkach i unikaniu duchów w końcu natknęli się na duchy, których nie udało się wyminąć. Krasnoludzkie zjawy nastawiły na nich broń, a Orlamm... był z tyłu... No jak to tak można. Walka z duchami i on tego nie będzie widział z bliska. - Przepraszam! - Rzucił przebiegając pomiędzy innymi i wyciągają flaszkę z torby. Kiedy minął niziołka zamachnął się w kierunku duchów - Uwaga, leci! - ... i cisnął ognistą niespodzianką, która spowiła trójkę przeciwników. Niestety ogień nie wyrządził im zbyt dużej krzywdy, no ale w końcu to duchy, nie? Duchy, które zaczęły szarżę. Gnom nadstawił tarczę. Chroniona świętym symbolem jego bóstwa zatrzymywała kolejne ataki. Po przyjęciu na nią trzech ciosów Orlamm opuścił ją lekko, aby wychylić za nią głowę, a następnie wystawił język w stronę przeciwników i wydał przy tym paszczowo pierdzący odgłos.
 13. W swoim poście jeszcze w takim razie ujmę atak krasnoludów na gnoma. A w to, że pozostałem niedraśnięty przy ataku 3 przeciwników sam nie uwierzyłem
 14. Say no more. Glaze już czeka przy T-Jecie
 15. A widzisz, dopiero teraz przeczytałem.