Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

 •  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
 •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
 •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
 •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!


Selyuna

Bohaterscy Gracze
 • Ilość dodanej zawartości

  7794
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O Selyuna

 • Ranga
  Legenda światów napisanych
 • Urodziny Sierpień 23

Previous Fields

 • Systemy RPG Mag Wstąpienie, Apocalypse World

Profile Information

 • Gender Not Telling
 • Location Balador.... ee, czy tam Balaton

Ostatnie wizyty

6665 wyświetleń profilu
 1. - Och nie, no to rzeczywiście sytuacja bez wyjścia, taki rozwalony telefon. Bo to nie tak że możesz spróbować pożyczyć od kogoś kogo znasz czy coś. I pewnie nie warto żebyś sobie zapisał nasze numery jeśli ich nie pamiętasz z głowy. - Złość która jeszcze nie wyparowała ze Spektry po konfrontacji z Waruną najwidoczniej szukała sobie jakiegoś ujścia. - Karol, ja myślę że czy kogoś zawiadamiać o twojej podróbce to twoja decyzja, bo to ty możesz mieć problemy po takim zawiadomieniu. Albo niezawiadomieniu, jak on coś narozwala a będą szukać ciebie. Czego byś nie wybrał to masz moje pełne poparcie. I zawsze jeśli ktoś się obawia że zostanie zaatakowany to może zamiast domu wracać do bazy. To znaczy ja tam wracam nie dlatego że się boję tylko że tam mieszkam. Ale teraz może w sumie polecę sobie polatać nad ZOO.
 2. Cóż, wiele rzeczy by się zdarzyło inaczej gdyby postaci miały inny charakter albo podjęły inne decyzje czy działania. Cersei może matką roku nie jest, wiem tyle że jest still better queen than Anora i ogólnie, to jestem - i w fikcji serialowej i książkowej i w erpegach - fanką postaci które mają nieidealne charaktery, są często obdarzone różnymi przywarami, i podejmują nieidealne decyzje, proste i nie optymalne. Tak samo w erpegach, postaci mają prawo się mylić i jak ponoszą konsenwencje to pojawia się coś ciekawego. A co do dzieci Cersei to znów, rower. Powodem tego że ktoś ukradł mi rower nie jest to, że go kupiłam. Nie jest nim nawet to że złodziej dzień wcześniej dowiedział się że jego paser ma chętnego na różowego bianchiego. Złożone sytuacje są ciekawe i irytuje mnie kiedy ktoś to upraszcza, bo dzisiejszym dziełom fikcji - głównie tym popularnym - doskwiera raczej zbytnie uproszczenie.
 3. Ale rozwiniesz to z głupotą? I cóż, zawsze można adoptować, i tak władza królewska Cersei nie ma żadnej podstawy, żadnej legitymizacji - inna sprawa że pretensje Dany do tronu też żadnych podstaw nie mają. Ba nawet wyznaczenie dziedzica nie ma żadnej mocy ani nie ma precedensu który by to mógł uprawomocnić, właściwie wszystko co się dzieje od objęcia Żelaznego Tronu przez Roberta B. to tworzenie sobie nowych zasad - chociaż on niby się powoływał że miał babkę Targaryenkę ale to też była bzdura. Jayne, też rozwin bo nie wiem o co chodzi, ja tam widziałam tylko "wezmę tron bo mogę i co mi zrobisz".
 4. mgbg

  Nie, to że jest wystawa wyguglała. I to nie tak że to zignorowałam postacią tylko po prostu nie uważam że to jest warty śledzenia trop który nam cokolwiek da. Niemniej jak długo Kita tego "ignorowania" nie adresuje tylko robisz to ty jako gracz czy tu w temacie czy w narracji to ja nie mam jak na to reagować, nawet jakbym próbowała. Zwróciłam uwagę że co i rusz się to przewija w twoich wypowiedziach ale nie jestem w stanie nic z tym zrobić póki nie dostanę konkretnego feedbacku odnośnie tego co się dzieje w sesji. p.s. Jak się wbiłam w kolejkę dialogową niezgodnie z limitami to przepraszam, MG mi pozwolił.
 5. Jakby były jakieś problemy to w PW podałam ci maila.
 6. Co do Jona - widziałam że ma wilkory na zbroi, no ale cóż, pewna królowa - Rhaenyra Targaryen - używała tego znaku http://awoiaf.westeros.org/index.php/File:House_Targaryen_(Rhaenyra).svg także ten Jon jest królem północy a nie królem Starków albo lordem Starkiem. Aha, i kudosy dla osoby która pamiętała że Littlefinger nie jest głową domu Arryn .
 7. A to nie była raczej Dany? I ej, ale wiecie że postacie z książek są o dwa lata młodsze niż te z serialu? Ja w książce darzyłam sympatią Aryę a nie lubiłam Sansy, w serialu do niedawna byłam obojętna na wątek Aryi - przede wszystkim za to że jest tak rozciągnięty i nic się w nim nie dzieje. Za to twórcom serialu udało się zrobić Sansę którą lubię. Nie szaleję jakoś za nią ale w odcinku piątym 7 sezonu (bo szóstego jeszcze nie widziałam)
 8. Do końca następnego tygodnia roboczego obecność trudno mi przewidzieć.
 9. - A co masz na myśli poprzez - wrócić do sprawy z ZOO? - Burknęła Spektra. - Jakieś konkretne propozycje? Nadal się nie dowiedziałam jakich poszlak i jak chcesz szukać Kita, Jurek chciał się spotkać pod ZOO o 23, ja mówiłam - nie umawiajmy się na godzinę tylko monitorujmy, to co w końcu robimy? Piotrek, jakoś się będziesz kontaktować z nami?
 10. mgbg

  Dobra, udam że tego nie przeczytałam. Nibl, o co chodzi z ignorowaniem Kity? p.s. Czy Spektra nie powinna za to dostać expa? p.s.2 Jeszcze chciałam przypomnieć że jakiś czas temu pytałam "jaka może być godzina zamknięcia ZOO w październiku? Bo słońce to zachodzi jakoś po 17tej." Czy możemy to uznać za wiedzę ogólną wszystkich postaci?
 11. Nie ma już czegoś takiego jak teamlannister conajmniej od momentu koronacji Cersei, może być co najwyżej teamcersei. Tyrion jest Lannisterem w końcu nie mniej niż Jaime (a może nie? ) . Ja nie lubię teamów, ja po prostu jestem protargaryen, i może nawet Jon i Dany to moje otp ale na dłuższą metę bardziej mnie interesuje jaka nowa dynastia królewska powstanie i czy siedem królestw zostanie ponownie zjednoczonych. A swoją drogą może to moje zboczenie storytellera, ale wciąż jestem pod wrażeniem jak wielka moc jest w tym co Martin stworzył przy okazji Targaryenów i historii Dany, która wyrosła ponad to czym miała być z początku i jest pozbawiona początkowej jednoznaczności. Sezon zaś ma bardzo fajną dynamikę i choć niektórzy utyskują że są tylko dwie strony konfliktu, jak dla mnie jest to jego naturalny etap i to nie bug tylko feature. ps Bazil, ty jakoś oglądasz wybiórczo że Jona nazywasz Starkiem?
 12. On może pożyć dłużej niż ja, nigdy nic nie wiadomo Kurde, myślę że ocena aktorstwa też często jest kwestią gustów, bo nie zgodzę się że Gillen grać nie umie. Harringtona nie widziałam nigdzie indziej ale kupił mnie na początku sezonu 6. Ale ogólnie często zdarza mi się mieć zupełnie różne oceny czyjegoś aktorstwa i nigdy nie udało mi się ustalić czemu właściwie ktoś ocenia danego aktora jako "nieumiejącego". Co do Cersei to dobrze zagrany złol to skarb i trudno go nie przerysować. (No chyba że mówimy o poziomie jaki osiągnął Rickman w Robin Hoodzie, to zupełnie inny poziom) Właśnie, mam wrażenie że Gillen niedługo pójdzie trochę w kierunku właśnie Szeryfa z Nottingham albo Redmayne'a w Jupiterze . Ogólnie to go lubię i cenię jako aktora ale po tym jakie sceny dostaje ostatnio to bym się nie zdziwiła jakby miał na to nieco wywalone albo postanowił jakoś ubarwić swoją postać.
 13. mgbg

  Hmm, a to jest o tyle ciekawe pytanie że właściwie nie wiem od kiedy teraz mamy kolejkę...
 14. mgbg

  Ten człowiek to jakiś maniak, a na dodatek jest podejrzany. Czy ktoś czuje to samo co ja?