Sheila

Temat do rozmów i ustaleń (L'riot&Sheila)

4910 postów w tym temacie

Nastka nie przeszkadza w "porywaniu" Chrisa. Ma inny plan.

A jak Terry, @Eliastion?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Terry przeszkadzać nie będzie. Niezależnie od, ahem, ambiwalentnego zdania na temat Ashiq, Terry nie sądzi, by Chris był bezpośrednio zagrożony. A jeśli nawet... Jesteśmy w San Francisco, a Chris jest Nieuchwytną potęgą w pełni sił. Let's face it: jeśli ktokolwiek go ot-tak porywa bez Cudów Imperialnych, to znaczy, że dureńrogi brat sam na to pozwolił :P

Więc możecie rozgrywać spokojnie z założeniem, że cokolwiek Terry zrobi, ucieczki to nie uniemożliwiło :) 

Edytowane przez Eliastion

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spostowałem dwa zaległe PW w "Potęg rozmowy rozmaite".

Są to: rozmowa Nastki z Terrym o przeszłości oraz rozmowa Terry'ego z żonami (gdzie musiałem, po prostu musiałem zachować kilka, bardzo trafnych, komentarzy Eliego o przebiegu rozmowy).

Enjoy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuchajcie, miałam dziś odpisać ale pomerdały mi się zmiany w pracy. Post będzie najwcześniej wieczorem (pewnie późniejszym jeśli mam do tego przysiąść i porządnie napisać),  najpóźniej jutro (też wieczorem), bo dziś pracuję do 7 po południu a jutro o 7 rano zaczynam. Więc może być dziś ciężko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, jest sprawa.

@Eliastion, @Lunatyczka, @mroczek i @Thomas Ufnal Crowlake każda z waszych postaci została ostatnio podsłuchana. Konkretnie mamy na myśli rozmowę po powrocie z urodzin, rozmowę po ucieczce od Weilanda, a także rozmowę Nastka-Terry i Terry + żony.

Nie ma tam nic za bardzo obciążającego, ale mechanika pozwala wam graczom - jeśli uważacie, że postacie by o tym pomyślały w danej sytuacji i tak zrobiły - to technicznie macie prawo do retroaktywnego stwierdzenia, że wasza postać zrobiła cud X by nie dało się jej podsłuchać/podejrzeć.

Na marginesie. to musiałby być cud, który osłania przed podsłuchiwaniem za pomocą nowoczesnego sprzętu szpiegowskiego, a nie cudów.

Edytowane przez L'riot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, bo w sumie nigdzie nie napisałem dokładnie i w formie bardziej trwałej. Biorąc pod uwagę, że Większe Związanie pozwala działać na większą skalę: czy Terry może zagrzebać się w Mitycznym (gdzie czas niekoniecznie jest liniowy i jak się postarać, to pewnie można znaleźć drogę do zeszłego piątku) i z tamtej pozycji Związać hurtem wszystkie (znaczy, z tej Pieśni ;) ) swoje prywatne (tzn. o prywatnych sprawach, przeszłości swojej i sprawach rodzinnych) rozmowy tak, by "istniały tylko we wspomnieniach ich aktywnych uczestników"?

Technicznie rzecz biorąc można wciąż próbować podsłuchiwać, ale po fakcie jedyne miejsce, w którym mogą takie rozmowy pozostać to wspomnienia tych, którzy brali w nich udział.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No więc ogólnie bardzo nam się podoba i chcielibyśmy powiedzieć możesz, ale:

• formalnie nie możesz ponieważ nie możecie zmieniać własnej linii czasowej, w tym przypadku Terry z przeszłości poczułby, że ktoś używa przy nim jego własnej domeny, a ponieważ nie poczułeś to nie możesz teraz zmienić tego;
  • jedynym wyjątkiem jest - i to w skali Kreacji - tutaj Derry, która i owszem może zmieniać Czas

jednakże jak wspomniałem pomysł się nam podoba więc:

• jesteśmy w stanie zaakceptować ten sposób na taką sytuację jaka ma tu miejsce z dowiadywaniem się informacji o was (i tylko taką, czyli nie tworzymy żadnego precedensu i nie możecie w innych sytuacjach używać cudów wstecz w czasie i modyfikować przeszłości, to się tyczy tylko takich sytuacji).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

L, z punktu widzenia sytuacji to mogłoby równie dobrze działać tylko do przodu od chwili Cudowania (ostatecznie sam Cud jest retroaktywny, tzn. to jest coś, co Terry zrobił kiedyśtam) :)

Aczkolwiek konkretnie Terry z przeszłości nie musiałby nic poczuć, bo zasadniczo we wszystkich swoich prywatnych rozmowach - odgrywanych czy nie - uczestniczył, więc w stosunku do niego bezpośrednio ten Cud nic nie zmienia(ł). Nie mówiąc o tym, że być może poczuł na jakimś poziomie, ale kompletnie nie zareagował na to: cud Persony Wspomnień który Terremu nic nie bruździ? Why bother, może Domena coś kombinuje, może siostrzyczka - Terry nie miałby powodu z tym walczyć. Ot, na tyle mało istotna zmiana, że zapomnieliśmy napisać, kiedy rzecz miała miejsce XD  

PS:

Nikki którego obsobaczono za niekompetencję... ale potem pochwalono jego skrzydła :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Eliastion napisał:

L, z punktu widzenia sytuacji to mogłoby równie dobrze działać tylko do przodu od chwili Cudowania (ostatecznie sam Cud jest retroaktywny, tzn. to jest coś, co Terry zrobił kiedyśtam) :)

Tak, zgadza się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz