Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

Vonen

Dyskusje wszelakie (Vonen)

483 postów w tym temacie

Witam wszystkich bardzo serdecznie, będziecie czynnymi uczestnikami fantasmagorycznej sesji Lament Modrona!

Jest to standardowy temat do rozmów wszelakich, zachęcam do udzielania się.

Zanim zaczniemy właściwą przygodę potrzebuję od Was dwóch rzeczy:

a) utworzenia drużyny z prawdziwego zdarzenia - połączenia waszych postaci ze zbioru jednostek (choćby i o wspólnych cechach) w jeden, żyjący organizm. Zostanie w tym celu utworzony osobny wątek

b) utworzenia w Waszych podforach wątku z kartami postaci - co oczywiście wymaga wcześniejszego ich stworzenia.

Mam nadzieję że sesja się Wam spodoba i że nie skończy ona w Cieniach za szybko ;)

Dziś znowu jestem w delegacji, więc jeszcze trochę może mi zająć ogarnięcie for pod kątem moderatorskim - swoją drogą, przyjmę uwagi od bardziej doświadczonych ;)

Edytowane przez Vonen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po co jeszcze będą nam służyć imienne tematy? Bo karty możemy w sumie wrzucić do jakiegoś wspólnego tematu tutaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do paru rzeczy. Po pierwsze, jestem zwolennikiem starszego typu prowadzenia, w którym to gracze dostają wynik np. testu wiedzy prywatnie i to od nich zależy co powiedzą innym. PBFy jeszcze bardziej ułatwiają to zadanie. Po drugie, każda z postaci ma pewien świat wewnętrzny, tam możecie prowadzić zapiski dotyczące psychiki Waszej postaci, tego, co myśli bez obawy że ktoś to odczyta. No i po trzecie, jeśli spodoba Wam się sesja i nic nie pójdzie źle wtedy przyda mi się to do przekazywania informacji, a jest dużo wygodniejsze niż PW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie podfora powinny być chyba zahasłowane. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yup, to jedna z rzeczy które muszę zrobić ze stałym dostępem do internetu 😉

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnie od zera do bohatera... Mamy tam wrzucać jawnie info o naszych kartach, czy to tylko temat informacyjny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To bardziej temat informacyjny. Karty są jawne (przynajmniej na razie) w podforach będą dla mojej wygody bardziej. Ty z resztą masz już gotową, więc jak czujesz potrzebę to możesz pomagać innym bo sam już nic nie musisz robić ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozesłałem Wam hasła do podfor.

Widzę też, że powoli kończycie składać drużynę, niedługo będziemy mogli zacząć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj znać, jak tam postępy. Kiedy możemy się spodziewać jakiegoś wstępniaka, bo nie mogę się doczekać szczerze mówiąc :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym tygodniu, pewnie do czwartku, środy. Drużynę macie, karty się kończą... Czas na porządne mięsko ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli zaczynamy od pieczenia dzika nad ogniskiem. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co tak skromnie? Czemu nie bawoła, albo niedźwiedzia? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... albo gnoma :P

Edytowane przez Therek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eee... małe to to. Jak skończysz oprawiać i patroszyć niewiele zostanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj oj podpadacie panowie :) Tak łatwo się nie dam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No myślę, też bym się próbował na Twoim miejscu wyrywać jakby mnie chcieli skórować i patroszyć. ;)

Może i niewiele zostanie ale w czasach kryzysu... jak to gnom, a nie krasnolud, to przecież nie jest kanibalizm :P

Edytowane przez Therek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie żeby coś, ale jedzenie każdej rasy rozumnej jest uznawane za kanibalizm :P No, przynajmniej tych największych.

Jakby się zastanowić, to jest świat fantasy w którym, można empirycznie doświadczyć nawet inteligencji roślin. I co tu jeść, panie? Jak być dobrym wegetarianinem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie to szczęście, że gnomy i niziołki do większych się nie zaliczają. :P Za to krasnoludy jakoś się do tej grupy przekradły. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szykuje się sesja, że palce lizać :]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynam się bać o swoje zdrowie. Ostrzegam kościsty jestem i na 100% się mną udławicie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynam się bać o swoje zdrowie. Ostrzegam kościsty jestem i na 100% się mną udławicie :)

Spoko... podtuczymy trochę i będzie jak znalazł :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z ciekawostek, chyba nikt nie wziął wiedzy religii, choć mówiłem że będzie to jeden z głównych wątków. Proszę, jacy pro gracze! :D

Wrzućcie swoje karty postaci na Wasze fora proszę, tam będziemy wprowadzać wszelkie niezbędne zmiany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z ciekawostek, chyba nikt nie wziął wiedzy religii, choć mówiłem że będzie to jeden z głównych wątków. Proszę, jacy pro gracze! :D

Są ważniejsze skille... co miałbym niby poświęcić na wiedzę o religii? Gotowanie gnomów na 1000 sposobów? Trzeba mieć priorytety. ;)

A tak na poważnie to myślałem, że nasz druid i mnich będą mieć Religię :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie, po pierwsze - nie będzie to Jedyny i Niezbędny skill w grze.

Po drugie, jest jakaś radość w prowadzeniu dla graczy którzy nie ogarniają co się wokół nich dzieje :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz