Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

• Ogłoszenia

• Aruna

14 urodziny Strefy   11.09.2017

To już 14 lat wspólnej gry. To również dobra okazja do wspominania i poczytania o tych nieco mniej znanych lub zapomnianych faktach o forum. Nieważne, jak długo jesteś z nami, zapraszamy Cię do tematów urodzinowych. Sto lat, Strefo!
    • Nyx

Wielki Konkurs Urodzinowy!   18.09.2017

Na Strefie trwa Konkurs Urodzinowy,
      Może prestiż nie taki jak Chopinowy
      Literackiego Nobla też za to nie dostaniecie
      Ale będą nagrody jeśli na podium staniecie
      Mogę jeszcze tak długo rymować
      Jednak nie ma co czasu marnować,
      Tu nie ma co czytać - tu trzeba pracować!  

2436 postów w tym temacie

Witajcie moi drodzy :).

Przyjdzie nam wspólnie spędzić miłe - mam nadzieję - chwile w 31 milenium podczas Złotego Wieku Imperium Ludzkości.
Niedługo, może jeszcze dziś wieczorem, a może dopiero jutro - to trochę zależy od tego jak nam mały potwór pozwoli - zaczniemy z wami mechaniczne rozpisywanie postaci.

Zasady pisania znacie.
Nasze wymagania/oczekiwania znacie.
Proponujemy by termin na odpisy wynosił do 4 dni, z założeniem, że nasz odpis pójdzie w przeciągu 2 kolejnych dni - zazwyczaj staramy się odpisywać tak szybko jak się da, ale te dwa dni to stąd, że czasami nam praca/życie/dziecko nie dają od razu i mamy lekki poślizg.

No i to chyba tyle na teraz.

Edytowane przez Sheila

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako, że nie zdążyłem w rekrutacji - witam wszystkich, cieszę się że dostałem i że będę miał okazję zagrać w kolejnej sesji u wspaniałych MG ;)

Czekam na resztę informacji!

P.S - skończyłem pierwszy tom Herezji Horusa zainspirowany sesją ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witajcie:)

brnę przez drugi tom, plus odświeżam gierki z 40k. chłonę klimat:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam MG i współgraczy. Mam nadzieję, że będziemy się znowu świetnie bawić w nowej sesji.

Trochę dziwnie się czuję nie czytając Herezji, ale liczę, że nie będzie to problemem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam MG i współgraczy. Mam nadzieję, że będziemy się znowu świetnie bawić w nowej sesji.

Trochę dziwnie się czuję nie czytając Herezji, ale liczę, że nie będzie to problemem.

Zawsze jeszcze możesz przeczytać :)

A tak, to po prostu nastaw się na to, że jest spora szansa, że Abbadon z Synów Horusa, albo Eidolon z Dzieci Imperatora, to twój kumpel/brat/ ulubiony rywal, a nie dowódca sił wroga i będzie okej. A i nie ma Chaosu.

Edycja: Drodzy gracze, myślę, że skoro was jest trzech to postaci stworzymy sobie tutaj.

Potem wkleicie je w odpowiedni temat,tak żebyście mieli możliwość edycji.

Edytowane przez Sheila

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy dobrze rozumiem, że branie np. Kielicha Krwi zabiera miejsce ekwipunkowe?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak.

EDYCJA: przy czym zwróćcie uwagę, na fakt, że za każdym razem można dobrać uzbrojenie i ekwipunek inaczej - nie ma obowiązku ustalić tylko jednego wyposażenia, które jest na stałę i nigdy nie używa się innego.

Edytowane przez L'riot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To kilka pytań z mojej strony:

• czy jedynym dostępnym pistoletem jest pistolet boltowy? Bo rozważam specjalizację w pistoletach i zestaw power sword+pistolet tylko myślałem o ewentualnie jakimś innym
  • moją drużyną jest drużyna szturmowa, więc jak rozumiem TechMarin i Konsyliarz mi odpadają?
  • czy trafienia z miotacza ognia się łączą w obniżaniu pancerza? (w sensie czy jak ktoś dostanie 2 razy to pancerz spada o 2?)
  • czy żeby używać młota bojowego wymagane są 2 czy 1 ręka (bez pancerza Terminator)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O to ja zapytam o walkę dwoma rękoma swyma, bo to ważne.

Also, zaklepuję nazwę dla drużyny "Lacrimosa" :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • czy jedynym dostępnym pistoletem jest pistolet boltowy? Bo rozważam specjalizację w pistoletach i zestaw power sword+pistolet tylko myślałem o ewentualnie jakimś innym
  • moją drużyną jest drużyna szturmowa, więc jak rozumiem TechMarin i Konsyliarz mi odpadają?
  • czy trafienia z miotacza ognia się łączą w obniżaniu pancerza? (w sensie czy jak ktoś dostanie 2 razy to pancerz spada o 2?)
  • czy żeby używać młota bojowego wymagane są 2 czy 1 ręka (bez pancerza Terminator)
Na początek zacznę od tego, że jest fikcja i mechanika. W fikcji coś może jakoś tam wyglądać(to się wyjaśni jak dojdziemy do młota bojowego), a w mechanice może być uproszczone i nie mieć dla rzutu mechanicznego znaczenia.

1) Nie. Możesz mieć pistolet plazmowy lub termiczny lub miotacz ognia w postaci pistoletu, ale to będzie tylko różnica w fikcji. Gdyby miała być różnica w mechanice i te pistolety miałyby mieć różne mechaniczne działanie to powinny stać się opcją do wyboru, która zabiera miejsce na Broń. [Wstępnie ustaliliśmy, że wolimy uniknąć aż takiej komplikacji w broniach, więc nie rozpisaliśmy różnych pistoletów. To negocjacji jeśli byłoby Ci to bardzo potrzebne by się dobrze bawić postacią.]

2) Nie. Zarówno jeden i drugi może w takowej być. Kiedy daje się ekwipunek drużynie to zakłada się - w większości przypadków - że całą drużyna go ma kiedy to ma sens, np.: dając drużynie Plecak skokowy, każdy Astartes w niej go ma, także dołączony do niej Konsyliarz/Techmarin, ale danie drużynie jednocześnie mieczy łańcuchowych i rękawicy energetycznej zazwyczaj będzie oznaczało, ze wszyscy mają miecze, a jeden Astartes (pewnie sierżant) na rękawicę.

BTW. dołączenie Konsyliarza/Techmarina dodaje jednego Astartes do Drużyny i co za tym oczywiście idzie dodaje jedną osobę możliwą do odstrzelenia :).

3) Tak. Chociaż większość lekkich pancerzy ma wartość 1.

4) W fikcji młot wymaga obu rąk - to jest wielkie i ciężkie bydle. W fikcji także można w jednej ręce trzymać młot, drugą strzelać z pistoletu, po czym schować pistolet i walić młotem - to nie wpływa na mechanikę, to tylko opisy fabularne, tak jak na mechanikę nie wpłynąłby fakt prób walczenia młotem jedną ręką - poza tym, że w fikcji jest to praktycznie niemożliwe.

O to ja zapytam o walkę dwoma rękoma swyma, bo to ważne.

Walka dwoma brońmi zazwyczaj sprowadza się do broni do walki wręcz w jednej dłoni oraz pistoletu w drugiej.

Ale to kwestia fikcji i niczego więcej. W mechanice w jednej akcji wybiera się rodzaj broni, którą się uderza, nawet jeśli akcję wykonuje drużyna/postać mająca dostęp do wielu broni.

Zatem fakt walki dwoma brońmi będzie ważna dla Twoich opisów sposobu walki, ale już nie dla samych rzutów.

Jeśli coś jest nie jasne to dopytujcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad 1. Ok, generalnie nie przeszkadza mi brak innych pistoletów, tylko zamierzałem wziąć miecz energetyczny i pistolet w drugą rękę, a teraz nie bardzo wiem na co zużyć drugi slot na broń po prostu. ;) Bo jak rozumiem mam 2 na broń i 2 na inne rzeczy i nie mogę tutaj wymieniać miejsc.

Ad 2. Ok, w takm razie źle zrozumiałem dopisek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad 1. Ok, generalnie nie przeszkadza mi brak innych pistoletów, tylko zamierzałem wziąć miecz energetyczny i pistolet w drugą rękę, a teraz nie bardzo wiem na co zużyć drugi slot na broń po prostu. ;) Bo jak rozumiem mam 2 na broń i 2 na inne rzeczy i nie mogę tutaj wymieniać miejsc.

Well, możesz wziąć broń do walki na odległość w ramach rozwinięcia możliwości działania postaci, np.: miotacz, czy też przewieszony przez ramię bolter, lub możesz wziąć 4 dodatkowe granaty. Albo możesz być "psycholem" od walki w zwarciu i jak Prymarcha Pożeraczy Światów nosić więcej niż jedną broń kontaktową na raz by móc je zmienia ćw razie potrzeby, np.: miecz energetyczny plus miecz łańcuchowy na lekko opancerzone cele :).

I tak, miejsc na ekwipunek/broń nie można ze sobą wymieniać.

EDYCJA: also dziś postaramy się dać wzór na rozpiskę postaci i zrobimy na nie wątek.

Edytowane przez L'riot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę o tym, ale nie wiem czy mi jeszcze do końca pasuje. Jakoś tak estetycznie mi się nie widzi do końca. Ale może się jeszcze namyślę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę o tym, ale nie wiem czy mi jeszcze do końca pasuje. Jakoś tak estetycznie mi się nie widzi do końca. Ale może się jeszcze namyślę.

Wiesz Ekwipunek dobierasz na każda misję on nie jest wyryty w kamieniu i niezmienny, więc zawsze możesz potem coś dodać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, ale tu chodzi o stylówę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co odpowiada za Dowodzenie? Tzn, mam zarówno na myśli wiedzę, jaki manewr byłby najlepszy (bo ja, jako gracz nie wiem, co trzeba zrobić gdy chodzę po polu minowym a wróg pokazuje się na flance...) jak i za podnoszenie morale itp? Zakładam że Wywiad za pierwsze i Empatia (może z Perswazją) za drugie, ale wolę się upewnić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, ale tu chodzi o stylówę ;)

Chyba się zrozumiesz z Lucjuszem (patrz przykładowa wypełniona karta postaci:).

Co odpowiada za Dowodzenie? Tzn, mam zarówno na myśli wiedzę, jaki manewr byłby najlepszy (bo ja, jako gracz nie wiem, co trzeba zrobić gdy chodzę po polu minowym a wróg pokazuje się na flance...) jak i za podnoszenie morale itp? Zakładam że Wywiad za pierwsze i Empatia (może z Perswazją) za drugie, ale wolę się upewnić.

Na takie rzeczy nie będziemy rzucać, jak i nie będziemy od was wymagać wiedzy wojskowej czy taktycznej.

Zakładamy, że wasze postacie na taktyce się znają, zatem skoro wydają jakieś rozkazy, to one mają sens.

Ale jakby już trzeba było (np.: jakby jednostrzałówka przerodziła się w coś więcej), to podchodziłoby, tak jak Ci się wydaje, pod Wywiad i Empatię.

Edytowane przez L'riot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedno - przepraszam, że Was tak zarzucam pytaniami :P - jeśli drużyna ma plecaki rakietowe a kapitan nie to znaczy, że w sytuacji gdy drużyna z nich korzysta on zostaje w tyle?

EDIT:

To od razu drugie pytanie. Jeśli chodzi o Drużynę Dowodzenia to czy dobrze zakładam, że zajmuje się ona przesyłaniem informacji, przyjmowaniem meldunków od wywiadu, analizie tychże i przekazywaniu tego drużynom szturmowym, dbaniem o pozycje i tak dalej, ale przy okazji sama też włącza się do akcji gdy tego trzeba?

Edytowane przez Vonen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedno - przepraszam, że Was tak zarzucam pytaniami :P - jeśli drużyna ma plecaki rakietowe a kapitan nie to znaczy, że w sytuacji gdy drużyna z nich korzysta on zostaje w tyle?

Nie przepraszaj, jesteśmy tu po to by na pytania odpowiadać :).

Tak.

EDIT:

To od razu drugie pytanie. Jeśli chodzi o Drużynę Dowodzenia to czy dobrze zakładam, że zajmuje się ona przesyłaniem informacji, przyjmowaniem meldunków od wywiadu, analizie tychże i przekazywaniu tego drużynom szturmowym, dbaniem o pozycje i tak dalej, ale przy okazji sama też włącza się do akcji gdy tego trzeba?

Drużyna dowodzenia zajmuje się:

- towarzyszeniem Kapitanowi - na polu bitwy Kapitan nie jest (fluffowo) jednostką tylko działa jako część swojej kompanii, a konkretnie jako część drużyny, która jest jego sztabem, ochroniarzami, braćmi broni itp. Dzieje się tak ponieważ Kapitan Astartes dowodzi w polu z pierwszej linii, a nie z tyłu bądź ze sztabu,

- jeśli ma odpowiedni ekwipunek to istotnie odbiera przekazy z orbity,

- może przekazywać dalej rozkazy Kapitana, ale zazwyczaj on sam wydaje je na ogólnej częstotliwości Voxu (nadajnik Astartes wbudowany w pancerz) przypisanej jego kompanii, lub do konkretnych sierżantów (Kompania dzieli się na drużyny prowadzone przez sierżantów),

- zawsze włącza się w akcji, ba, jak napisałem powyżej, jest w centrum akcji i zazwyczaj prowadzi natarcie całej kompanii i zajmuje strategiczne cele.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedno - przepraszam, że Was tak zarzucam pytaniami :P - jeśli drwyposażeniema plecaki rakietowe a kapitan nie to znaczy, że w sytuacji gdy drużyna z nich korzysta on zostaje w tyle?

EDIT:

Drużyna Dowodzenia to po prostu obstawa kapitana używamy dosłownego tłumaczenia Command Squad. Technicznie wasza drużyna to właśnie drużyna dowodzenia to czym się zajmujei jak jest wyposażona zależy od Kapitana.

Jeśli Kapitan nie ma plecaka skokowego to trochę bez sensu wyposażać swoj oddzial/ ochronę w takowe, ale jesli tak uznasz imasz taki plan, to możesz tak zrobić i owszem taki Kapitan zostanie z tyłu.

Drodzy Gracze, do póki nie zdarzy się coś co pozbawi waszych Kapitanów dostepu do broni i sprzętu to ta rozpiska pokazuje typowe wyposażenie. Przed wyruszeniem do walki będziecie mogli skonfigurować sprzęt i broń w zależności od tego co uznacie za właściwe.

Edytowane przez Sheila

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odnośnie tworzenia kapitana, w jednym miejscu napisaliście, że ma dwie umiejki na +4, w przykładowym tego nie ma. wole się upewnić:)

są czy nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezupełnie. Napisaliśmy, że ma jedną specjalizację na +4 oraz 4 dodatkowe punkty na rozdanie na pozostałe specjalizacje - i tak jest rozpisany Kapitan Lucjusz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Astartes ma dwie Specjalizacje na +4 i 4 dodatkowe punkty do rozdzielenia na Specjalizacje.

Ok, akurat też zinterpretowałem to tak samo jak Malkawiasz. Dobrze wiedzieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I dobrze zrozumieliście, macie dwie specjalizacje na +4.

A Luciusz nie miał drugiej bo zgubiła się w przyklejaniu.

Yay wreszcie zaszpanowalam lepsza znajomością mechaniki niż mąż ^^

Edytowane przez Sheila

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.