Aruna

Mutants vs MG (Aruna)

970 postów w tym temacie

"It is time that our enemies learn what we already know... that there is no place to hide."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat na przedstawienie postaci jest (jak ktoś chce to może sobie wkleić art z rekrutacji dla potomności).

W spoilerze schemat.

Imię i nazwisko:
Pseudonim:
Tożsamość: (znana czy nieznana, jeśli postać bohaterzyła)
Powiązania z grupami: (agencje rządowe, grupy bohaterów etc.)
Wygląd:
Moc:
Aktualny status: (z automatu: żyje)
Dodatkowe informacje:

Uzupełniacie obowiązkowo wyboldowane punkty. Reszta tylko jeśli jest to wiedza względnie powszechna.
W ramach ciekawostki, tylko dwie osoby mają zdefiniowane moce po. I teraz nie wiem, czy darzycie mnie aż takim zaufaniem, czy też nie macie za grosz instynktu przetrwania. ;) Natomiast co się tyczy mocy to jeśli macie jakieś sugestie lub tabu odnośnie mocy dla postaci, to poproszę cynk via PM.
Musimy podjąć decyzję odnośnie mechaniki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja się póki co raz jeszcze przywitam :D Oficjalnie tym razem. Cześć wszyscy! Cześć MG! Cześć haremie! :D
Schemat postaci uzupełnię... Postaram się jutro, w czasie mojej pierwszej w tym tygodniu piętnastogodzinnej zmiany w pracy (i tak się sprzed kompa nie ruszę, więc jeżeli niewiele się będzie z rana działo... ;) )

A co do mechaniki... Ja lubię mechanikę, mogę pokrzyczeć na Pana Turlacza i w ogóle...

Nie umiem lobbować za mechaniką jak niektórzy :D No ale wiecie co ma BASH i co jest super-świetne? :D Ma Hero Pointy! Nic tak nie poprawia humoru i nie zbliża ludzi jak możliwość dawania sobie hero pointów :D

Edytowane przez Nyx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Aruno, Nyx i cała reszto :).

Po sposobie przedstawienia wyników nie załapałem kto tak do końca został wzięty, ale mam wrażenie, że chyba jeszcze z nikim z nie grałem. Plus będzie to moja pierwsza sesja w superbohaterów.

Będzie ciekawie :D.

Odnośnie mechaniki się wypowiadałem w rekrutacji. Power grid do mnie najbardziej przemawia.

Ale nie skreślam innych opcji. Mam tylko ewentualne obawy - do rozwiania, lub nie, przez MG - czy moją moc da się w pełni rozpisać we wszystkich mechanikach w sposób taki w jaki ona działa/powinna działać/chcę by działała. A to jest dla mnie istotne gdyż właśnie wokół mocy zbudowałem postać.

Edytowane przez L'riot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pssst.... Raczej drugi temat jest na postaci ;) Tu się karty prędzej czy później zagubią ;)

Kiedy Abraham był w X-men? Jest szansa, że nasze postaci się znają :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

Widzę, że będziemy się bawić w bardzo zacnym weterańskim gronie :]

Co do mechaniki, wspominałem już w rekrutacji, że na pierwszym miejscu stawiam

• Storytelling + Power grid z Marvela + rzuty przy walkach i innych wybranych sytuacjach, ale bez odgórnie sprecyzowanej mechaniki

przeciwstawiając się uprawianej propagandzie :P Dwóch pozostałych z góry nie wykluczam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaa, ups. A ja myślałem, że karty tutaj...

Zaraz przeniosę ;).

Abraham był w x-men jak miał jakieś 19-21 lat, czyli od 20 do 18 lat temu.

Hej Khas :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, to kolejno.

Po pierwsze witam wszystkich! Z tymi randomowymi mocami zapowiada się ciekawe odkrywanie nowych zdolności. Do tego bycie cześcią męskiego haremu i Deadpool potencjalnie na naszym tropie... Pełna radość.

Po drugie, karte postaci wrzucę, ale nie wiem czyd dziś dam rade, postaram sie jednak.

Po trzecie mechanika... tu mam trochę zagwozdkę.
M&M nie znam zupełnie więc nie wypowiem się. Do dwóch poniżej napisze jednak co myslę i może coś się będzie aplikować.
Storytelling + power grid wydaje się najlepszy pod takim względem, że moce mutanckie mają tendencję do bycia bardzo niezrównoważone między sobą. Wtedy nie trzeba się tak przejmować dostepnymi punktami przy tworzeniu postaci. Ale jest lekki problem odnośnie potencjalnych boostów czyli znanych z innych sesji Aruny nagród. Gracze dostawali je zazwyczaj za opóźnienia MG w odpisaniu z jej strony i to jest trochę słabe. Bo ok, dostajesz punkt, ale posta nie ma. Wolał bym posty na czas ale szanse na nagrody jakoś regularnie też bo w sesjach Aruny warto mieć jakiegoś asa w rękawie.
BASH – na pewno pozwala opisać wszystko mechanicznie. Ale czy chcemy wszystko opisywać mechanicznie? Każdy skok, każdy strzał, każda próbe zrobienia czegoś co jest choć trochę challenging? Jesli tak to ok, BASH jest ok. Ale mnie sie wydaje, że rzuty w tej sesji powinny być jednak tylko okazyjnie. A jeśli tak to pełna mechanika BASHa jest lekkim przerostem formy nad treścią i lepszy byłby power grid i rzuty jak naprawde trzeba wedle uznania MG. Ale w BASHu znowu jest to fajne nagradzanie hero pointami i... no własnie, dlaczego nie można tego eksporotwać do innej mechaniki?

Więc na moje oko najlepszym co by można zrobić to Storytelling + power grid + uwzględnienie backgroundu postaci okreslającego ogolnie co potrafi + jakiś system wzajemnych głasków a’la hero pointy z BASH (które działały by jak standardowe nagrody z sesji Aruny).
Ale w gruncie rzeczy jestem w stanie dostosować się do każdej wersji.

Edytowane przez Jedi Master

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Storytelling + power grid + uwzględnienie backgroundu postaci okreslającego ogolnie co potrafi + jakiś system wzajemnych głasków a’la hero pointy z BASH (które działały by jak standardowe nagrody z sesji Aruny).

Można jeszcze dorzucić setbacki, żeby nie było, że jesteśmy tylko chciwe i łase na Hero Pointy istoty :D

A jeżeli ktoś gra typowym villainem to też spoko, bo hero pointy w formie z BASHa mają też swoj odpowiednik w wersji dla villainów :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postać postaram się wrzucić jakoś wieczorem.

Zaś co do mechaniki, to jakąś styczność większą bądź mniejszą miałem z każdym systemem (czasem tylko teoretyczną) i naprawdę mogę pracować z każdym. Pytaniem jest w jak bardzo sztywnych ramach chcemy się zamknąć. Jeśli stawiać na największą elastyczność, ku czemu bym się skłaniał, to storytelling i power grid (bardzo fajna jest propozycja JM na dodanie do tego hero pointów i setbaców też ;)).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można jeszcze dorzucić setbacki, żeby nie było, że jesteśmy tylko chciwe i łase na Hero Pointy istoty :D

Jesteśmy tak cudowną bandą graczy, że nie będzie potrzeby przyznawania nam setbacków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć wszystkim!!

Nie ma to jak mocna ekipa, którą będziemy podbijać świat :)

Odnośnie mechaniki to jestem za storytelling+power grid+to co zaproponował JM czyli hero pointsy i background w umiejkach (w moim przypadku to niewiele zmienia, ale zawsze :D ) i modyfikacja Nyx o setbacks. To będzie fajne, sprawiedliwe i przede wszystkim nie tak ograniczające, jak mechaniki podręcznikowe.

@Aru, odpowiadając na twoje pytanie odnośnie pozostawienia pustego slotu "moc po odzyskaniu" to w moim przypadku jest to połączenie ciekawości z wrodzonym masochizmem :D

No i jeszcze odnosząc się do haremu, który Nyx sobie uzbierała już na starcie sesji... jest podobno takie logo, które zmienia wszystko. No to do naszej sesji też się odnosi (wiem, Mistrz Painta tworzył :D )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i jeszcze odnosząc się do haremu, który Nyx sobie uzbierała już na starcie sesji... jest podobno takie logo, które zmienia wszystko. No to do naszej sesji też się odnosi (wiem, Mistrz Painta tworzył :D )

I moja postać znów pominięta :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale, żeś teraz dowalił do pieca z tym logo XD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie lękaj się, ja pamiętam o każdym członku mojego haremu! :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JM, pewnie masz szansę na specjalne przywileje by wynagrodzić ci to zapomnienie. :D Czyli ogólnie nie wydaje się źle. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zatem możemy uznać, że zostawiamy storytelling + power grid + hero points + setbacks.

Natomiast uprzedzam, że zaczynamy parami, czyli będą trzy tematy. Zamierzacie czytać wszystkie trzy tematy, żeby uczciwie obdzielać punktami? :>

Wolał bym posty na czas ale szanse na nagrody jakoś regularnie też bo w sesjach Aruny warto mieć jakiegoś asa w rękawie.

Nie przesadzajmy. Nie jest aż tak źle...

Fatum. Naprawdę to jakieś fatum. Ale Deadpool nie zapomniał, nie martw się. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JM, pewnie masz szansę na specjalne przywileje by wynagrodzić ci to zapomnienie. :D Czyli ogólnie nie wydaje się źle. ;)

Gorzej jak ludzie koło zapomną o tym, że powinienem mieć te specjalne przywileje :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może jak będziesz odpowiednio głośno krzyczał, to będą pamiętać? Głośni krzykacze przyciągają uwagę. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zamierzacie czytać wszystkie trzy tematy, żeby uczciwie obdzielać punktami? :>

Ja zamierzam :D W mojej sesji system się sprawdził, w sensie obdzielania punktami osób z innej pary, A że to fajny zwyczaj to będę go kultywować też tutaj, o :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może jak będziesz odpowiednio głośno krzyczał, to będą pamiętać? Głośni krzykacze przyciągają uwagę. :D

No nie wiem. Ale...

Fatum. Naprawdę to jakieś fatum. Ale Deadpool nie zapomniał, nie martw się. ;)

Hmmm... może to jest odpowiedź. Naklejki z Hello Kitty! Wszyscy musicie takie sobie sprawić. Wtedy będziecie pamiętać!

...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę dać pierwszego w sesji punkciora za to, że postać jest Czechem? Ahoj Kreciku! :D Fanuję tak bardzo! :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

<3 <3 <3 Piękne tak bardzo :D Mieszkam ledwo ze cztery kilometry od granicy czeskiej, fanuję Czechów :D Na ich Festiwal Filmów Czeskich tworzony w ramach Przygranicza czekam bardziej niż na Gwiazdkę :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz