Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

366 postów w tym temacie

169.jpg

Temat do dzielenia się wskazówkami, chwalenia się dokonaniami, pytania o radę i dyskutowania o nowym mobilnym tytule! Też chodzisz teraz z nosem w telefonie, nie całkiem wiedząc quo vadis, bo w krzakach bulbazaur? Dołącz do dyskusji :)

Kilka rzeczy o których z początku nie wiedziałem a już się dowiedziałem i mogą komuś pomóc:

1. Te niebieskie punkty na mapie dają bonusy. Pokeballe, pył, ciastka, jajka, etc. Musisz podejść, kliknąć niebieski punkt na mapie i kiedy się powiększyć, zakręcić kółeczkiem ze zdjęciem (swipe)

2. Jajka wykluwają się jak z nimi łazisz, ale najpier musisz wejść w zakładkę pokemony, swipe'nąć na prawą zakładkę, wybrać jajko i wybrać opcję Inkubate. Dopiero od teraz mierzy ile z nim przeszliśmy. Uwaga, samochód się nie liczy, chyba że będziecie się wlec poniżej 20km/h ;) W sam raz w korku.

3. Zbieraj powtórki. Wysyłając je do profesora (opcja 'transfer' na zakładce pokemona) możesz dostać w zamian ciastka potrzebne do rozwoju i ewoluowania pupili.

4. Na arenę wejdziesz dopiero po nabiciu 5 poziomu (poprzez zbieranie pokemonów i odwiedzanie punktów). Kto jeszcze nie wybrał, proponuję, żebyśmy wybrali takie same kolory ku chwale strefy :D (mam niebieski)

5. Przy łapaniu pokemona kolor kółeczka które się na nim wyświetla to jego rzadkość (czasami rzadkość bo pokemon rzadki, a czasami bo popularny ale bardzo silny). Im bardziej czerwony tym trudniej złapać.

6. Przy łapaniu pokemona, kółeczko na nim zwiększa się i zmniejsza kiedy trzymasz palec na pokeballu. Jeśli chcesz zwiekszyć szanse na złapanie go, rzuć kiedy kółko będzie jak najmniejsze.

7. Zostawianie pokemona w gymie jest jedynym niepłatnym sposobem zarabiania złota. Po dodaniu swojego pokemona do GYM idź do zakładki sklep i kliknij tarczę w prawym górnym rogu.

8. Zostawiaj sobie pokemony z wysokim CP, transferuj te słabsze. Czasem lepiej od początku ewoluować weedla który ma 80CP, niż marnować cukierki na kakunę z 50CP.
EDIT: Możesz chcieć zobaczyć też jakie dany pokemon ma ataki. Czasem silniejszy drugi atak, lub konkretny jego typ może być wart poświęcenia pyłu i cuksów na jego szkolenie, jeśli uzupełnia nasz arsenał :)

9. Opcja oszczędzanie energii, powoduje, że kiedy odwrócisz ekran 'do góry nogami', on się przyciemni i wyświetli takie blade logo. Aplikacja będzie teraz działać nie żrąc tyle baterii, ale niestety ekran dalej musi pozostać odblokowany. Polecam aplikację 'wakey' która po włączeniu wyłącza automatyczne blokowanie ektanu (nie wszystkie telefony mają taką opcję w ustawieniach ekranu)

P.S. Wiem że nie jest 'komputerowa' per se, ale chyba najbardziej wpisuje się właśnie do tego działu.

Edytowane przez Tofik1992

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Pokestopy: gdyby ktoś się zastanawiał, żeby nie stać jak ja 5 minut bez sensu pod nim, a nie wpadł na to, by uruchomić tipsy: trzeba zakręcić (swipe) kółeczkiem ze zdjęciem, wtedy wypadną przedmioty :D

Jutro pochwalę się swoimi Pokemonami!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cholera, jak telefon mi się blokuje gubię sygnał GPS, muszę to gdzieś przestawić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale, ale... na bok wszystkie nieistotne sprawy... Skąd ściągnąć dobre niezawirusowane apk? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez mam wazne pytanie: jak złapać/wybrać pierwszego poka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak założysz sobie konto i stworzysz trenera i prof. Willow coś pogada, to obok Ciebie powinny pojawić się trzy Poki (Bulb, Charm, Squir). Klikasz na jednego i musisz trafić w niego pokeballem (im mniejsze zielone kółeczko, tym większa szansa i bardziej perfekcyjny rzut). Potem czekasz, aż na Twojej mapie pokażą się jakieś inne poki, klikasz w nie i powtarzasz procedurę łapania :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To a) problem z przesyłaniem danych, b) [bardziej prawdopodobne] bardzo zajęte serwery :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałam problem, bo chciałam przesuwać pokebola, a musisz nim raz a dobrze machnąć :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja jeszcze wyczytałem, że na start można mieć pikachu jeżeli się 4 razy odejdzie od 3 startowych...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ha! Rzadki Horsea mi się pojawił w domu. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Psyducka najłatwiej złapać nad wodą jakby co ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niesamowite :D. Psyduck nad wodą :D.

Team Mystic, tak swoją drogą, i musimy kiedyś na jakimś strefowym zlocie wybrać się pod jakiegoś gyma.

Kolejny tip - jak idziecie pod jeden z pokestopów i latają takie kolorowe, różowo-fioletowe listki róż jakby, to znaczy że jest tam założony lure trap i warto tam siedzieć, bo ściąga to każdemu poki ;).

Ha! Rzadki Horsea mi się pojawił w domu. :D

U mnie był GOLBAT, normalnie mój najsilniejszy pok i to nietoperzysko mi po domu latało :D.

Edytowane przez Selyuna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

HAUNTER! HAUNTER W DOMU! ZŁAPAŁEM GO!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ej!!

Bo mi smutno, że mi nie chce zadziałać :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurde, a ja się cieszyłem z hitmonchana, a tu takie perełki :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbuję, ale serwery przeciążone :<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja napotkałam na Huntera jak wracałam do domu, normalnie wyskoczył na mnie tuż pod samym blokiem! XD A było koło 22, także ten.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteście źli i niedobrzy... przez was po drodze do sklepi złapałem ratatę, spearowa, squirtle i jynxa :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łaaaa, też chce Jynxa!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro idziemy z Vraiem spacerować nad jeziorko, ostatnio jak tam chodziłam to były fajne wodne i trawiaste poki :D. Tylko mi trochę smutno że dookoła tylu koksów a mnie ciągle wykopują ze stadionu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja chyba pójdę w team valor :D bonding z pokemonami i w ogóle. Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie ;_;

AAA JA JUŻ TO CHCĘ A NIE MOGĘ ZAINSTALOWAĆ ;_;

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To uczucie gdy masz za starą wersje Androida i nie działa Ci pokemon go. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pokemon Go... pierwsza doba jeszcze nie minęła...

Po drodze do pracy złapałem pół tuzina ratat, 3 pidgeye, weedle, krabby'ego, ghastly'ego (YAY ! ), drowzee i voltorba...

Po drodze jeszcze widziałem koffinga i hypno, ale minąłem ich jadąc autobusem... koło biura mi jeszcze wykrywa zubata, psyducka i shelldera. Czy fakt że rozpoznaje je po samym kształcie jest jakiś dziwny?

Ale muszę przyznać, że miałem zagwozdkę z kształtem ghastly'ego jak go zobaczyłem wyszarzonego... co to k!@# jest?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz