Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

• Ogłoszenia

• Aruna

14 urodziny Strefy   11.09.2017

To już 14 lat wspólnej gry. To również dobra okazja do wspominania i poczytania o tych nieco mniej znanych lub zapomnianych faktach o forum. Nieważne, jak długo jesteś z nami, zapraszamy Cię do tematów urodzinowych. Sto lat, Strefo!
    • Nyx

Wielki Konkurs Urodzinowy!   18.09.2017

Na Strefie trwa Konkurs Urodzinowy,
      Może prestiż nie taki jak Chopinowy
      Literackiego Nobla też za to nie dostaniecie
      Ale będą nagrody jeśli na podium staniecie
      Mogę jeszcze tak długo rymować
      Jednak nie ma co czasu marnować,
      Tu nie ma co czytać - tu trzeba pracować!  

Adaline

[R]: Left Behind (Adaline)

20 postów w tym temacie

landscape-1445200734-pre-tom-garvey-1-rg

8 Marca 2012r. Godz. 16:45

Był piękny słoneczny dzień na ulicach Maine, który powoli się kończył. Gdzieniegdzie było widać przelatujące tu i tam miejskie gołębie i parę chmur. Kobieta o brązowych lekko nie uczesanych włosach jechała samochodem z pracy do domu, zabierając po drodze swoją kilkumiesięczną córeczkę. Dziewczynka zaczęła płakać, więc matka odwróciła się by uspokoić dziecko.

-Cicho maleńka. Już dojeżdżamy do domu. Jeszcze tylko kilka przecznic - starała się uspokoić dziewczynkę spoglądając na kierunek jazdy i przez ułamek sekundy spojrzała w lusterko wsteczne.

Mam tyle na głowie i jeszcze ty mi do tego dochodzisz - pomyślała kobieta i wcisnęła gaz do dechy.

Obok znajdował się hipermarket, gdzie chłopczyk lat sześć szedł z ojcem prowadząc wózek pełen zakupów do samochodu.

-Co mały jak tam było w przedszkolu co? - zapytał krótko strzyżony brunet swojego syna. Syn akurat pisał smsa do koleżanki i przystanął na chwilę. Ojciec szedł powoli w kierunku samochodu.

-No chodź młody - ponaglił dzieciaka ojciec.

Mąż po czterdziestce i żona przed czterdziestką jadą samochodem na wycieczkę w góry. chcieli trochę odpocząć od hałasu dzieciaków, które zostawili u dziadków.

-Wreszcie będzie spokój od dzieci prawda kochanie? - zapytała blondynka. Jechali z sześćdziesiąt kilometrów na godzinę po małej wsi z jakieś kilkanaście metrów od hipermarketu.

-Tak. Będziemy tam dwa tygodnie. Dwa tygodnie tylko we dwoje - po czym odwrócił wzrok od kierunku jazdy i ucałował swoją żonę. W radiu leciały wiadomości pogodowe, by później znów leciała muzyka.

W parku na rozległej łące bawiła się grupa gimnazjalistów i licealistów. Tu było nieco więcej chmur, ale nie szykowało się by zaraz miało się rozpadać.

-Hej mała pokaż jak rzucasz frisbee - powiedział i zaśmiał się jeden ze starszych licealistów. Niewysoki szatyn z bujną fryzurą.

-Chciałbyś - rzuciła pod nosem dziewczyna o dwie klasy niżej niż chłopak dodając -Chodźmy dziewczyny, gdzieś gdzie nie będą nam przeszkadzać - powiedziała do koleżanek i poszły dalej w swoją stronę. Rudowłosa kobieta oddaliła się wraz z dziewczętami równego wieku na niedaleką polanę. W parku był chodnik, gdzie było może z pięć osób w tym dwie pary, a jedna, starsza z nich siedziała na ławce. Młodsza para spacerowała wzdłuż chodnika, kobieta wpatrywała się w komórkę, a facet łypnął tylko na chwilę w stronę starszej pary by później przenieść wzrok na bawiących się licealistów na wycieczce.

“Lecz nikt nie zna dnia, ani godziny”. Te słowa były prorocze, aż nadto. Nagle 8 marca 2012r stało się. Ze świata znika 2% ludzkiej populacji, czyli 140 mln ludzi.

8 Marca 2012r. Godz 17.15

Kobieta, która zabrała dziecko z przedszkola nagle nie usłyszała płaczu dziewczynki. Spojrzała w lusterko i przystanęła na światłach. Obejrzała się na dziewczynkę, ale jej już nie było w foteliku.

-Susan? - kobieta wysiadła z samochodu i obeszła go od strony prawego pasażera tylnych drzwi dodając -Susan? Gdzie jesteś? - znów zapytała i rozejrzała się po okolicy.

-Susan! - krzyknęła kobieta ile sił w gardle i rozejrzała się za potencjalnymi świadkami zdarzenia.

Wózek jechał powoli stukając kołami o chodnik, ale nie zatrzymał się przy samochodzie tylko jechał dalej aż najechał na krawężnik i się przewrócił na bok wysypując całą zawartość na chodnik.

-Już jestem. Mogę wsiadać - chłopczyk oderwał wzrok od telefonu i poszedł w stronę samochodu, ale usłyszał tylko huk przewróconego wózka.

-Tato? Gdzie jesteś? - zapytał dzieciak i szukał go wzrokiem. Podszedł do samochodu i zajrzał do środka, ale był pusty.

-Tato!? Gdzie jesteś!? - zapytał ponownie bardziej donośnie, aż kobieta, której zniknęła dziewczynka na chwilę spojrzała w tym kierunku. Chłopiec zalał się płaczem.

-Susan!? - znów zapytała kobieta.

Niedaleko hipermarketu jechał pusty samochód jadący sześćdziesiątką, było słychać tylko radio, które grało “Still in Heaven” Erica Claptona. Uderzyło w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Zdarzenie zarejestrowały dwie osoby: kobieta i sześciolatek. Kilka osób wybiegło ze sklepu próbując jakoś pomóc kobiecie i chłopczykowi.

W tym samym czasie w parku bawiły się w najlepsze dzieciaki z liceum, jedna z dziewczyn usłyszała panikę w głosie młodszej kobiety, która przed chwilą jeszcze patrzyła się w komórkę. Natomiast starszy mężczyzna siedział na ławce wraz ze swoją małżonką. Zasnął. Obudził go krzyk brunetki i odwrócił się w stronę małżonki, której też nie było.

-Gdzie jesteś skarbie? - zapytał chrypliwym głosem starszy mężczyzna i zaczął rozglądać się wokół ławki.

-Mój mąż zniknął nie wiem, gdzie jest!? - zadzwoniła na policję mówiąc drżącym głosem ze zdenerwowania spoglądając na starszego mężczyznę, który tak jak ona kogoś szukał.

-911 słucham? - odezwała się policjantka po drugiej stronie telefonu.

-Z….tej…..strony Henry Walker...moja….żona zniknęła - oznajmił starszy mężczyzna z lekkim Parkinsonem.

Zniknęli

leftovers-1-1000x600.jpg

FIVE YEARS AGO 2% OF THE WORLD’S POPULATION VANISHED

98% ARE STILL HERE

Tyle ze wstępu, mam nadzieję, że się podobał. Zapraszam was do sesji, w której gracze wcielą się w zwykłych ludzi szukających zrozumienia w jaki sposób zniknęli najbliżsi i kim są ludzie chodzący parami ubrani na biało. Akcja rozgrywa się pięć lat po "sudden departure" - "nagłym zniknięciu" i ludzie starają się żyć dalej.

Technikalia:

Ilu graczy przyjmę?

Myślę, że od 1 do 6. 

Mechanika?

Mamy tu prawie pełny storytelling. Na podstawie akcji ustalam procentowe szanse

powodzenia i rzucam.

Częstotliwość odpisów MG/Gracz?

Przewiduję 1 kolejkę na tydzień jak wiemy czasem krucho bywa z czasem.

Jaka będzie sesja?

Sesja będzie w klimatach dramatu i lekkiego fantasy, ale we współczesnym świecie.

Co z Google dockiem?

Na potrzeby przyśpieszenia nieco rozmów na dany temat to będzie używany jednak nie będzie on głównym tematem sesji.

Do kiedy trwa rekrutacja?

do 15 marca 2017r 

Karta postaci:

Imię i nazwisko: wiadomo

Awatar: zdjęcie Waszego bohatera

Wasz zawód: Czym się zajmujecie zawodowo – krótko: np. analizy danych, reklama, zakładanie sieci komputerowych, jestem prawnikiem, jestem sprzedawcą, żołnierzem zawodowym, lekarzem itp.

Wasze hobby: Na czym najchętniej spędzacie czas wolny – najważniejsze trzy aktywności: np. jazda rowerem, bieganie, wspinaczka, kajakarstwo, strzelanie, polowanie, survival, gry komputerowe, RPG, pokerek z kumplami, studiowanie kultury rdzennych Amerykan, wyrywanie panienek – co tam wymyślicie, ale TYLKO 3

Wasze ATUTY: Podajcie mi TRZY umiejętności (dość wąskie) w których ludzie uznają Was za specjalistów – raczej powinny wiązać się z aktywnością zawodową, ale niekoniecznie – np. strzelanie, wysportowanie, jazda motorem, nurkowanie, medycyna itp.

Wasze FELERY: Podajcie mi TRZY umiejętności z którymi całkowicie sobie nie radzicie z tych czy innych (nieistotnych) powodów: np. strzelanie, relacje z drugą płcią, prowadzenie samochodu, komputery, nowoczesna technologia, zajmowanie się dziećmi itp.

Osobowość: W kilku zdaniach – jakim Twoja postać jest człowiekiem. Czy jest odważny, czy nie? Lubiany, czy nie? Jak traktuje innych ludzi? Jak radzi sobie w trudnych sytuacjach? Krótko.

Trochę historii - opisz mi krótko najważniejsze wydarzenia w życiu Twojego bohatera, może ma jakaś rodzinę. Czym się zajmuje?

Karty postaci proszę mi przysyłać na PW. Tylko na PW.

Miejsce akcji:

USA

Proszę by każdy z potencjalnych graczy napisał mi, o którejś osobie, która zniknęła 8 marca oraz o wybranie jednego miasta z mapy niżej.

American-City.jpg

Czy będziecie się dobrze bawić?

Nie wiem. Jestem natomiast pewien, że się nie zawiedziecie.

Zapraszam serdecznie :) 

Edytowane przez Adaline
Wznowienie rekrutacji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kazałeś wskazać błędy, więc oto jestem XD

Razem z 2% ludzkości zniknęło większość przecinków z wstępniaka ;)

W stanach nie ma gimnazjum. Skoro chcesz tam trzymać sesję, to "grupa gimnazjalistów i licealistów" przyleciała tam na wycieczkę? :)

Pomimo USA zostajemy przy prędkościach w km/h?

Nie oglądałem serialu i w najbliższym czasie na to mi się nie zanosi. Moje pytanie więc brzmi: Co właściwie mielibyśmy robić w sesji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Zhed

Staram się łapać przecinki :D Nie, tu chodzi o to byście byli zwykłymi ludźmi, którym ktoś zniknął. A co do prędkości to km/h. Sesja będzie w różnych miastach tam gdzie wybierzecie, czy to będzie szkoła czy to będzie komisariat czy też szpital. Co do licealistów to była wycieczka.

Ravanox out

Edytowane przez Ravanox

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, to odpadam, jakoś mnie simsy nigdy nie pociągały :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie wiem coś mnie powstrzymuje przed wysłaniem karty (czy zastanawianiem się nad nią).

Może to, że zupełnie nie znam materiału źródłowego (do tego stopnia, że wpierw nie wiedziałem, że to na czymś oparte jest). Nie znając materiału, zupełnie nie wiem czego się spodziewać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wzoruję się na serialu The Leftovers, może to ci pomoże

Ravanox out

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zhed nie wiwm skad masz info o braku gimnazjum w USA. Juniir High School jest jak najbardziej odezorowaniem naszego gimnazjun.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lunatyczka, chodziło mi raczej o niezbyt pasującą nazwę. Nazywanie ucznia Junior High School gimnazjalistą, trochę kuje w oczy, lub jestem przewrażliwiony :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KP idzie.

(Pozwoliłem sobie edytować post, bo był napisany białą czcionką i dla użytkowników niebieskiego skina wyglądałby jak pozbawiony treści. Vrai.)

Edytowane przez Vrai

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O kurde, kurde, kurde. Suuuper! Dobrze, że zdążyłem wrócić, podoba mi się to. Jak się już ogarnę, to wezmę i ogarnę drugi raz rekrutkę. Ale raczej KP wyślę :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za 4 dni koniec rekru. Mam 3 zgłoszenia i jedną KP

Ravanox out

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ważne info: Jutro jadę do Piły i wracam we Wtorek rano. Obecność na forum zerowa, start sesji opóźniony o trzy dni.

Start sesji: 23 wrzesień

Ravanox out

Edytowane przez Ravanox

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedłużam  start sesji to 24 września. Mam lekarza

Ravanox out

Edytowane przez Ravanox

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sesję czas zacząć, pierwszy post poszedł, rekrutacja zostaje otwarta

Ravanox out

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamykam sesję oraz rekru. Wybaczcie

Ravanox out

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wznawiam rekrutację. Pomysł na sesję się urodził w mej głowie. Zatem czekam na graczy. Z jednym mogę zacząć. Rekrutacja będzie wisieć nawet w nieskończoność. Zapraszam zainteresowanych :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamykam rekrutację, ale niedługo pojawię się tu znowu i mam nadzieję, że się uda :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.