Obi

Długa Przerwa(Obi)

228 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

3-6-class.png?w=500&h=281

Witajcie :)

Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się dogadywać, a przede wszystkim dobrze bawić, bo taki jest cel forumowych sesji.

Ten temat będzie nam służył za offtop w granicach zdrowego rozsądku i regulaminu Strefy. Możemy tutaj poruszać tematy bezpośrednio związane z sesją jak i bliskimi klimatami. Oczywiście ten temat służy nam też za pytania i odpowiedzi dotyczące przebiegu rozgrywki.

Wasze subfora postaram się uzupełnić jutro, jak tylko znajdę czas.

Poruszę tu pewną kwestią, a mianowicie wstępu do pierwszej przygody.

Kiedy on będzie?

W pierwszej koncepcji zakładałem, że ten temat powinien się pojawić po dokonaniu wszystkich ustaleń na linii Gracz - MG, zrobieniu relacji między postaciami i  przygotowaniu klasy.  Biorąc pod uwagę czas, dostępność zaangażowanych osób w te projekty, uznałem, że dłuższe oczekiwanie na ten ważny post może poważnie demotywować obie strony, które nie mogą się doczekać rozpoczęcia rozgrywki, dlatego też postanowiłem:  przeprowadzić z wami pierwsze ustalenia dotyczące planu lekcji, wybranych przedmiotów i wyglądu postów, wielkości miasteczka  oraz wybrać osoby w klasie.

Pogadamy też o kwestiach mechaniki i moich propozycjach.

A gdy już to będziemy mieli za sobą to zacznę pracować nad postem, a wy zajmiecie się relacjami.

Przedstawię wam tu też  awatary wraz z linkami, by się nie zgubiły w odmętach prywatnych wiadomości:

kcma6b.jpg21kf97n.jpgsziz54.jpghwe51f.jpg21dimnb.jpg

2utokk1.jpg2uqkkys.jpg2nh0pxj.jpgxmk0gl.jpgkckjq.jpg

Linki:

Alexander McQueen  - http://oi64.tinypic.com/kcma6b.jpg

Antoinette De Clare  - http://oi65.tinypic.com/21kf97n.jpg

Arden Usoka  - http://oi66.tinypic.com/sziz54.jpg

Fabienne Fusion - http://oi63.tinypic.com/hwe51f.jpg

John Daglas - http://oi64.tinypic.com/21dimnb.jpg

Konomi Akagi - http://oi64.tinypic.com/2utokk1.jpg

Lily Cooper - http://oi68.tinypic.com/2uqkkys.jpg

Markus York - http://oi63.tinypic.com/2nh0pxj.jpg

Maxwell Woodhaven - http://oi65.tinypic.com/xmk0gl.jpg

Stanley Jensen - http://oi63.tinypic.com/kckjq.jpg

Wstępne ustalenia relacji 

Alexander McQueen przyjaźni się nie tylko z Ardenem Usoką i Maxwellem Woodhavenem - świetnymi kompanami do gry w kosza Drużyna koszykarzy będzie spędzać też czas z uroczą Azjatką, Konomi Akagi, która udowodni, że nie tylko zna się na siatkówce, ale pokaże im kobiecy punkt widzenia w różnych sytuacjach.

Kobieca siła to nie tylko wymyślona idea, ale jest również czymś w rodzaju niezależności. 

Antoinette De Claire wraz z Fabienne Fusion i Lily Cooper stworzą zabójcze trio, które będzie zwracać  na siebie uwagę, nie tylko wpatrzonych w nie  chłopców, ale i zazdrosnych o ich powodzenie dziewczyn. Cheerleaderki już obmyślają plan, by pokazać dziewczętom, że żadne trio nie rozbije szkolnych ugrupowań.

"Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem" Z tą kwestią Stanley Jensen  spotkał sie już wiele razy i wystarczyło jedno, głupie pytanie "Co sie gapisz, grubasie?" od Aidena Spencera, który postanowił spuścić łomot trzymającemu się z dala od ugrupowań, Johnowi Daglasie, by chłopcy zawiązali późniejszy sojusz.  A Markus York?  Widać, że do nich nie pasuje, ale pewnego deszczowego popołudnia, kierowca nie mógł przyjechać. Wtedy na drodze chłopaka pojawił się Stanley i John, którzy zaproponowali, że podrzucą Markusa do jego domu.

Także:

@Astaroth, @Balwur, @Cao Cao, @Emyrh, @juma777, @manfret, @Ravanox, @Swara, @Tirren47PL, @Wolha przyzywam was!

Edytowane przez Obi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

A co my pokemony?

Witam wszystkich

Nasze postacie chodzą do jednej klasy wiec trzeba dodać paru jeszcze.

Edytowane przez Swara

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Swara napisał:

A co my pokemony?

NO DOKŁADNIE TEŻ TAK UWAŻAM!

Milusio jest być z wami w jednej klasie mordeczki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy w Stanach nie ma klas profilowych.

Znaczy się z jedną osobą mogę chodzić na matematykę, ale na literaturę już niekoniecznie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są, ale w sesji zakładamy, że wasze postacie będą chodzić razem na większość przedmiotów. W temacie na ustalenia przedstawię wam wszystko związane z waszą szkołą :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co ja tu robię?...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Krąg Tajemnic - ten temat służy do tworzenia relacji jako całej, dziesięcioosobowej grupy. Zapoznajcie się z jego instrukcją

Nasza Klasa - temat na wybranie sobie miejsca pracy w klasie oraz ustalenie chodzących do niej uczniów.

Jeżeli ktoś oczekiwał, że wystarczy dostarczyć KP i oczekiwać na przygodę, to może poczuć się ciut rozczarowany, ale nie bójcie żaby. Przejdziemy przez to!

Edytowane przez Obi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto jest za, żeby dobrać się samemu w grupki ? :D Lub je nieco zmodyfikować

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nauczyciel dobiera. To szkoła z zasadami. Nie ma tu miejsca na beztroskę. Musimy się przygotować do trudów dorosłego życia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich. Co za dyskryminacja!  Więcej facetów niż kobiet. Zgłaszam sprzeciw. [Taki żart branżowy] :D

Ravanox out 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

سلام  eee...no... to witam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Część wszystkim :) Zaczęło się wesoło od pokemonów i dyskryminacji, tylko czekać co dalej :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cieszę się, że większość z was już się przywitała i zaczęła pracę w "Naszej Klasie". Wieczorem wrzucę podsumowanie kolejki(czekam na Tirrena47PL) i temat na ustalenia zwany "nadnaturalne Zebranie"

Wasze podfora zostały uzupełnione o dwa tematy: "Prawdziwą Naturę" i "Karty z pamiętnika" Zerknijcie tam i uzupełnijcie je w wolnej chwili. Grafiki zostawcie na końcu KP przed częścią z pytaniami i najlepszą opcja byłoby wykorzystanie kodu "url" by link schować w słówku :) Nie mam tam jeszcze możliwości edytowania wiec muszę poczekać. 

Tyle z przekazu :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj będzie przerwa w transmisji, jeśli chodzi o dodawanie tematów i podsumowanie ustaleń. Proszę tylko, by większość z was wypowiedziała sie w tematach "Nadnaturalne Zebranie" i Nasza Klasa" 

W temacie z klasą zarzuciłem nową kolejką i w tej chwili mam 3 odpowiedzi :) Czekam na pozostałe :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kochani :) Tylko wam upierdliwie przypomnę, żebyście pamiętali o zadaniu pytania/pytań dla Stanleya Jensena :) Dzisiaj jest na to ostatni dzień. Jest opcja wydłużenia terminu, ale potrzebuję wtedy  powiadomienia mnie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czas na ogłoszenie :D

Zacznijmy od tego, że w ostatnim czasie pojawiło się kilka tematów, z którymi powinniście się zapoznać.

"Atrybuty i Umiejętności" to temat z treścią przeniesionych dwóch dokumentów, które zawierały opisy atrybutów i umiejętność. Temat do którego będę zaglądał przy robieniu rzutów.

"Nadnaturalny Niezbędnik" to temat przeznaczony na zebrane informacje dotyczące ziół, minerałów, mrocznych obiektów oraz nowych zdolności, podstaw tworzenia artefaktów i własnych zaklęć. Tam będę wrzucał takie dodatki.

"Punkty Mroku" to temat zawierający stan waszych punktów doświadczenia. W tym temacie będziecie mogli rozdawać sobie punkty mroku.

"Księga Zaklęć" temat z zebranymi czarami i rytuałami. Znajdziecie tam wszystko, czego będzie potrzebować

"Motus czyli mechaniczne rozstrzygnięcie" mówi sam za siebie. Tam będą wyniki, oczywiście do tematu z przygodą podrzucę stosowny link.

W tym tygodniu będę tworzył szkielet wstępnego odpisu, a wstawię go jak uzyskam ostatnie informacje z Naszej Klasy. Myślę, że w czwartek/piątek zabiorę się za to tak na poważnie.

Tyle informacji :)

Niedługo dojdą nam nowe nadnaturale oraz opisy podras Kitsune( o ile mój współpracownik nie zawiedzie)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwszy post z przygodą jest już za mną :)

Mam nadzieję, że wam się spodoba, co udało mi się stworzyć. Liczę, że będzie wam się dobrze grało, a mi prowadziło przygodę.  Jestem strasznie ciekawy, co nam się z tego rozwinie.

Deadline tej tury to: 13 listopada 2016

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamawiam wiaderko weny, może być ze szczyptą kreatywności, płacę ekstra przy dostawie do niedzieli :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie to samo, podwójna porcja :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie, do deadline'u jeszcze mam trochę czasu :P Ale swoją weną się nie podzielę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobrze, dzisiaj minął nam termin na danie odpisu, także jutro będę tworzył swój wpis i postaram się go wstawić najpóźniej w czwartek/piątek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy mi się wydaje? Czy brakuje  dwóch odpisów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, nie wydaje ci się, ale obie osoby zgłaszały mi nieobecność, więc w swoim poście ich pominę. Może im się uda napisać przed moim wstawieniem posta :)

Widzę, że będę musiał jeszcze przemyśleć czas na odpis dla graczy i dla siebie, bo "cwaniaki" mogą wykorzystać dłuższy czas.

Moi drodzy, macie jakieś propozycje wobec spóźnialskich?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Deszcz kowadeł :P

a tak na poważnie Mg ma możliwość wpływania na gracza, np. może coś mu się nie udać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz