Obi

Nadnaturalne Zebranie (Obi)

38 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

3341zfd.jpg

 

Witam w temacie na ustalenia. To właśnie w tym miejscu będziemy omawiali wszelkie kwestie związane z mechaniką czy elementami świata. Tutaj będziecie mogli zgłaszać wasze mechaniczne propozycje.  Przejdźmy do spraw organizacyjnych

 

 

Co zostało ustalone i podsumowane

 

23le5qe.jpg

 

Styl postów

 

 

Będzie tutaj bez żadnych udziwnień, jak w wielu innych sesjach, które mam przyjemność prowadzić.

 

 

Avatar

Imię i Nazwisko postaci

 

 

Kwestie mówione powinny być pogrubione i pochylone  i powinny zaczynać się od myślnika i nowej linijki.

Wszelkie głośne myśli postaci powinny być pochylone, a także miłym dodatkiem będzie je oznaczenie na szaro.

Kwestie wypowiadane w języku obcym, który zna postać powinny być oznaczone kolorem ciemnozielonym.

 

Przy formułkach zaklęć i uroków zastosujemy kolor fioletowy.

W spoilerze pod postem należy umieścić:

W spoilerze powinna znaleźć się deklaracja jakiego używacie zaklęcia, zdolności, umiejętności itd. Ot, by przypomnieć o tym MG.

23le5qe.jpg

 

Regulamin szkol.... eee sesji

 

Postanowiłem spisać kilka zasad.

1. Piszemy posty w 3 osobie, liczbie pojedynczej czasu przeszłego lub przyszłego przy podjęciu jakiejś decyzji

2. Nie robimy konkursu na najdłuższy odpis. Nie chcę wyścigu szczurów typu "Gracz X odpisał długo, więc ja go przebiję" Gra jest dla nas, a nie my dla gry

3.Posty, które wnoszą coś do gry i nie pokazują bierności postaci są mile widziane.

4. Pamiętamy o formatowaniu postów, by były identyczne z wytycznymi MG. Miło by było czytać posty o takim samym formacie jak post MG

5. Inne grafiki, gify czy muzyka jest mile widziana, ale w odnośnikach z wykorzystaniem kodu "url"

6. Dbajmy o miłą atmosferę na naszym podforum. Nie obrażajmy się z byle powodu, nie przenośmy konfliktu między postaciami na nas. To wymyślony świat i wymyślone ludziki.

7. Dbajmy o komunikację. Nie pozwólmy, by cisza zagościła na stałe. Wszelkie niedyspozycje, nieobecności zgłaszajmy w temacie na komentarze.

8. Oficjalna komunikacja w tej sesji odbywa się za pośrednictwem tematu "Długa Przerwa" MG możecie również dorwać za pomocą prywatnych wiadomości, komunikatora na facebooku oraz gadu gadu.

9. Terminy: 7 dni dla graczy i 7 dni dla Mistrza Gry. Gdyby potrzeba było wydłużyć deadline to proszę dać znać.

10. W przypadku upłynięcia siedmiu dni, MG NPCetuje postać gracza, który zapomniał odpisać

11. Do rzutów używamy strefowego turlacza. Inne wynalazki będą ignorowane.

12. Miesięczny brak niezapowiedzianej nieobecności równa się z prawdopodobieństwem opuszczenia rozgrywki

13. Mogą pojawić się posty oznaczone tagiem +18, ale ze względu na niepełnoletność użytkowników będą one wrzucone do spoilerów

14. Postać mogą przeklinać, ale MG prosi by nie robiły tego za często

15. MG nie gwarantuje, że postać przeżyje przygodę, gdy będzie miała same porażki na koncie. MG nie zabija za niewielką ilość porażek, a za głupie czyny

 

23le5qe.jpg

 

Postacie graczy

 

Dowiedziałem się od was, że niektórych mogę skrzywdzić bardziej (Tirren47Pl,Balwur, Astaroth, Cao Cao, juma777 ) a niektórych średnio(Emyrh, manfret) Inni zdecydowali, że postacie maja być w jednym kawałku (Wolha, Swara) a jeden rodzynek(Adaline) zagłosował, by jego postać była nietknięta.

Postaram się opanować swoją misiowatość i wyciągać konsekwencje z waszych działań. Mam nadzieję, że w tym składzie przeżyjemy pierwszą zaplanowaną przygodę.

Jakie wątki chcemy poruszać? Ma być szkolnie i poza szkolnie. Nie marnujemy szkolnego potencjału. Chcecie rozwijać postać i poznawać nadnaturalny świat, ale mamy poruszać sprawy nastolatków i pobawić się trochę w teen dramę. Zainteresujemy się rodzinami i samym miastem oraz niekoniecznie musimy robić epicką przygodę. Zwykłe życie niezwykłego nastolatka.

Tabu. Większość z was napisała, że Tabu im nie przeszkadza i nie znają tego słowa. Część z was napisała, by nie szaleć przy brutalności i erotyce. Myślę, że przygoda i poruszane tematy będą takie +16, bez większych złych momentów. Chciałbym abyśmy wszyscy mieli komfort w graniu i tworzeniu naszej opowieści. Jakbym z czymś przesadził to proszę napisać do mnie na PW.

Wątki osobiste. Tu mamy opcję określoną jako „umiarkowanie i od czasu do czasu oraz by nie zdominowały przygody” Zdajemy się na mój zdrowy rozsądek i w miarę nie przedłużanie sceny dialogowej.

Drużyny. Jedna osoba była za odpowiednim zmodyfikowaniem grup, ale reszcie pasuje aktualny podział, więc tego się trzymamy.

Światotworzenie. Jeżeli chcecie dodać coś od siebie to śmiało, ale będę wam patrzył na ręce. Jeśli nie jesteście pewni swojego pomysłu zgłoście się do mnie.

 

23le5qe.jpg

 

Świat i informacje

 

Harmony Falls.

Liczba mieszkańców: 10 000. Nie mniej, nie więcej. Istnieje jakieś społeczeństwo nadnaturalnych istot, które pozostają w ukryciu.

Stan : Stan dowolny inspirowany stanem Virginia. Mamy zarejestrowaną broń palną.

Okolice miasteczka: W okolicach miasteczka znajdują się lasy i bagna. W jednym z lasów znajduje się jezioro, które jest odwiedzane przez młodzież podczas lata i zimy. 60 kilometrów na północ od miasta znajduje się przytułek dla obłąkanych, który jest nazywany „Oasis” Oddalony o 60 kilometrów od tego dziwnego miejsca znajduje się Uniwersytetu Lincolna. Tamtejsi uczniowie zajmują się parapsychologią i sprawami nadprzyrodzonymi. Na wschód od Harmony Falls  znajduje się wioska Blackstone słynąca z czarnych, wulkanicznych skał z tamtejszego wzgórza.

Na zachód od Harmony Falls mamy sąsiednie miasto i jest to  Morganville, mniejsze i spokojniejsze, ale zdarzają się tam dziwne wypadki. Dom babci Antoinette znajduje się w północnej części miasteczka na granicy lasu Fall.

Dom Markusa znajduje się w wschodniej części Harmony Falls, a odosobniony dom Johna na zachodniej części graniczy z lasem Huntest.

W  lesie Rowan jest wodospad i podobno stara jaskinia.

Co jest w miasteczku: W Harmony Falls, jest kino, kawiarenki, szpital z kilkoma oddziałami, posterunek miejscowej policji, bar z tajskim jedzeniem, dyskoteka dla młodzieży i dorosłych, punkt straży pożarnej, lokalna gazeta, park rekreacyjny, restauracje, kwiaciarnie oraz kilka sześciopiętrowych apartamentowców. Swoje miejsce także mają kluby kenjutsu i wing-chun oraz krav- maga i oczywiście kościół.

Chodzą plotki o założonym tajnym laboratorium rządowym  w okolicach miasta.. Z wioską Blackstone graniczy rezerwat Indian.

Lasy:

 

Północne to: stary las Fall i stary las Forwood. Oba zagajniki graniczą ze sobą. Między nimi znajdują się podmokłe tereny

Południowe:  Mosswood

Wschodnie: Rowan

Zachodnie:  Huntest

 

 

O nadnaturalnych istotach w Harmony Falls słyszało się i to nie raz:

 

* Istniała niegdyś grupa wampirów, ale została zabita bądź przepędzona przez łowcę, który był określany jako Pierwszy Łowca. Jedna z czarownic, która zapragnęła zachować anonimowość  postanowiła się pozbyć zagrażającego mieszkańcom miasta  pogromcy niechcianych stworzeń.  Wiedźma związała go zaklęciem desykacji i umieściła go w nienazwanym grobowcu położonym 30 kilometrów od miasteczka.

*Grupa wilkołaków zamieszkująca pobliskie lasy została przeklęta przez jedną z rodzin  mieszkających w Harmony Falls. Zaklęte stworzenia tylko raz, podczas księżycowej nocy mogły przybywać w postaci człowieka. Nikt nie wiedział, jaki sabat wiedźm zdecydował się rzucić ten urok. Wilki czekają aż ktoś zwróci im wolność.

* Kojotołaki oraz Kotołaki i Kanima są uznawane za zagrożone gatunki, które nie trzymają się blisko metropolii, ale zdarza im się odwiedzać miasta.

* Bansheee, Nephilimy, Fantomy  i Strażnicy to istoty, które żyją w nadnaturalnym społeczeństwie, ale starają się nie afiszować z swoją obecnością.

* Wróżki i Piekielne Ogary to istoty, które są bohaterami opowieści do straszenia małych, niegrzecznych dzieci. Tak traktuje je nadnaturalne społeczeństwo.

*Najważniejsza sprawa: ludzie nie mogą się dowiedzieć o nadnaturalnym świecie, a ci, którzy zostali wtajemniczeni powinni zachować ten sekret tylko dla siebie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23le5qe.jpg

Mechanika

 

 

 

Kto rzuca: Gracz czy MG?

 

Większość z was wybrała opcję obojętnie, a część wskazała na MG i gracza. Aby wszystkim było wygodniej, rzuty będę wykonał osobiście i to korzystając z turlacza. Wszelkie reklamacje zgłaszać do niego.

 

 

Gdzie będę umieszczał wyniki?

 

 W temacie na to przeznaczonym. Będzie to oddzielny temat na forum, by każdy miał do niego wygodny wgląd. Rzuty będą ukazywały się  dwa dni przed odpisywaniem. W ten sposób otwieram wam możliwość użycia łaski Pierwotnych/Qetsiyah

 

 

Jak często rzucamy?

 

Podczas walki, użycia umiejętności i zdolności. Rzucanie zaklęć i odprawianie rytuałów również wchodzi w grę. Nie będę zwracał się do turlacza o pomoc, jeśli uznam, że ta akcja ma prawo się powieść. Kości wchodzą w grę przy wątpliwościach.

 

 

Co z przeciwnikami?

 

Nie mają statystyk, wiec nie będę ich z wami porównywał.

 

 

Inicjatywa. Co z nią?

Rzucam przed każdą walką. Wrogowie mają 2k10 na inicjatywę.

 

 

6) Osiem rang w zdolnościach, magiach i zaklęciach

 

Rangi tymczasowo zostają bez zmian. 5 rang zdolności i czarów, 8 rang umiejętności.  

 

 

7) Dodatkowe rozwijanie umiejętności  

 

Postać będzie płaciła 5 punktów mniej za szkolenie danej umiejętności(dotyczy to tylko zajęć poza lekcyjnych)

Mogą być bonusy w postaci nauk od inspirujących nauczycieli

 

 

 


23le5qe.jpg
Styl postów

Będzie tutaj bez żadnych udziwnień, jak w wielu innych sesjach, które mam przyjemność prowadzić.
Avatar
Imię i Nazwisko postaci

Kwestie mówione powinny być pogrubione i pochylone  i powinny zaczynać się od myślnika i nowej linijki.
Wszelkie głośne myśli postaci powinny być pochylone, a także miłym dodatkiem będzie je oznaczenie na szaro.
Kwestie wypowiadane w języku obcym, który zna postać powinny być oznaczone kolorem ciemnozielonym.
Przy formułkach zaklęć i uroków zastosujemy kolor fioletowy.
W spoilerze pod postem należy umieścić:
Jeżeli zdecydujemy się by gracz rzucał
Wynik rzutu kośćmi, który został zmodyfikowany o użycie premii z rang z wyraźnym zaznaczeniem porażek i sukcesów
Link do oryginalnego rzutu
Rzuciwszy 4k10Obi uzyskał(a) wyniki:
kość 1: 6, kość 2: 3, kość 3: 2(+4)kość 4: 7.
Powód rzutu: Rzut przykładowy:
Sukcesy: 6, 3, 6, 7
Porażki: 0
Interpretacja: Wysoki sukces (Działanie postaci odniosło wysoki sukces ponieważ przeważają wyniki: 6,6, 7. Nie odnotowano niższych sukcesów)
----------------------------------------------- Wyjaśnienia ------------------------------------------------

Przypadki sporne:

Większa ilość porażek > zero sukcesów = automatyczna porażka

Większa ilość porażek > mniejsza ilość sukcesów =   mała porażka, ciut zaboli

Większa ilość sukcesów > zerowa ilość porażek = automatyczny sukces, określenie rodzaju sukcesu(niski, wysoki, bardzo wysoki, krytyczny)

Większa ilość sukcesów > mniejsza ilość porażek =  ilość uratowanych sukcesów, określanie stopnia powodzenia akcji

* Wynik „1” i „2” to porażki, które anulują(skreślają) otrzymane sukcesy

*Wyniki „3”, „4” i „5” to niskie sukcesy, które informują o szczątkowym sukcesie postaci, która zyskuje to czego chce,  ale efekt jej działań jest mierny i nie zadowala jej, jednak nie grozi jej z tego powodu śmierć

*Wyniki „6”, „7” i „8” to wysokie sukcesy, które informują o sukcesach postaci, trzymującej efekt, jaki chce uzyskać, choć nie jest on pełnym sukcesem, ale dzięki niemu bohater lub npc ma pewną pozycję  w danej sytuacji

*Wynik „9” jest bardzo wysokim sukcesem, a postać, która go osiągnęła nic nie traci i może być bezpieczna swojej pozycji w danej sytuacji

*Wynik „10” jest krytycznym sukcesem, który nie zdarza się zbyt często i symbolizuje niesamowite powodzenie postaci w danej sytuacji.

 


 

Komentarz od MG: Porażki oznaczamy na czerwono i dodatkowo skreślamy najwyższe wyniki. Jeżeli podnosimy najniższy wynik w rzucie, oznaczamy to na zielono w otwartym nawiasie np.( +1)

 

Pamiętajcie!! Ilość rang umiejętności  równa się ilości premii, jakimi można podbijać słabsze wyniki

 

Jeżeli zdecydujemy, by MG rzucał:

 

W spoilerze powinna znaleźć się deklaracja jakiego używacie zaklęcia, zdolności, umiejętności itd.

 

Z OSTATNIEJ CHWILI :) 

 

Propozycje interpretacji rzutów: 

I wyciągnięcie średniej z otrzymanych i zmodyfikowanych wyników:

np. 4,6, 8, 8 dzielone na 4 da nam wynik 6,5 po zaokrągleniu w górę: 7 (wysoki sukces) 

 

II Interpretacja procentować (1 wynik ma % ważność) 

np. 4,6,8,8,  - każdy z nich ma 25 % ważność (100 % /4 = 25) 

4 - 25%

6 - 25 %

8 - 50 %  - w tym przypadku, 8 jest brana pod uwagę  przy określaniu sukcesu

 

wybierzcie mądrze :) (Propozycje mam od manfreta) 

 

23le5qe.jpg

 

Regulamin szkol.... eee sesji

Postanowiłem spisać kilka zasad.

1. Piszemy posty w 3 osobie, liczbie pojedynczej czasu przeszłego lub przyszłego przy podjęciu jakiejś decyzji

2. Nie robimy konkursu na najdłuższy odpis. Nie chcę wyścigu szczurów typu "Gracz X odpisał długo, więc ja go przebiję" Gra jest dla nas, a nie my dla gry

3.Posty, które wnoszą coś do gry i nie pokazują bierności postaci są mile widziane.

4. Pamiętamy o formatowaniu postów, by były identyczne z wytycznymi MG. Miło by było czytać posty o takim samym formacie jak post MG

5. Inne grafiki, gify czy muzyka jest mile widziana, ale w odnośnikach z wykorzystaniem kodu "url"

6. Dbajmy o miłą atmosferę na naszym podforum. Nie obrażajmy się z byle powodu, nie przenośmy konfliktu między postaciami na nas. To wymyślony świat i wymyślone ludziki.

7. Dbajmy o komunikację. Nie pozwólmy, by cisza zagościła na stałe. Wszelkie niedyspozycje, nieobecności zgłaszajmy w temacie na komentarze.

8. Oficjalna komunikacja w tej sesji odbywa się za pośrednictwem tematu "Długa Przerwa" MG możecie również dorwać za pomocą prywatnych wiadomości, komunikatora na facebooku oraz gadu gadu.

9. Terminy: 7 dni dla graczy i 7 dni dla Mistrza Gry. Gdyby potrzeba było wydłużyć deadline to proszę dać znać.

10. W przypadku upłynięcia siedmiu dni, MG NPCetuje postać gracza, który zapomniał odpisać

11. Do rzutów używamy strefowego turlacza. Inne wynalazki będą ignorowane.

12. Miesięczny brak niezapowiedzianej nieobecności równa się z prawdopodobieństwem opuszczenia rozgrywki

13. Mogą pojawić się posty oznaczone tagiem +18, ale ze względu na niepełnoletność użytkowników będą one wrzucone do spoilerów

14. Postać mogą przeklinać, ale MG prosi by nie robiły tego za często

15. MG nie gwarantuje, że postać przeżyje przygodę, gdy będzie miała same porażki na koncie. MG nie zabija za niewielką ilość porażek, a za głupie czyny

 

 

23le5qe.jpg

 

Postacie graczy

 

W tym punkcie nie będziemy tworzyć postaci, ale mam do was ważne pytania:

1) W  skali od 1 do 10 jak mogę skrzywdzić/uszczęśliwić waszą postać?  1 Oznacza "Moja postać jest święta, nie tykaj jej" 5 mówi "Ma przeżyć i być w jednym kawałku" a 10 oznacza "Rób z nią, co chcesz"

2)Jakie wątki chcemy poruszać w sesji? Do czego będziemy dążyć? Jakie sprawy będą dla was i dla mnie najciekawsze?

3)Tabu. Co będzie dla was tabu? Jakich wątków nie chcecie? Brutalne opisy scen? Erotyka?

4) Osobiste wątki postaci. Jak często chcemy je poruszać?

5) Czy aktualny podział  grupy wam pasuje?  Macie własne propozycje?

6 Światotworzenie? Jak dużą chcecie mieć władzę w sesji? Chcecie dodawać coś od siebie? Jakieś plotki, zahaczki dla MG?

 

23le5qe.jpg

 

Świat i informacje

 

Jak sami widzicie w rekrutacji stworzyłem nam miasteczko, które .... właśnie rozbudujmy je trochę i wprowadźmy zmiany.

Liczba mieszkańców: Uważam, że granice 6000 - 9000 mi odpowiada, ale może wy chcecie aby mieszkańców było mniej? 3000 lub 5000? Wtedy będziemy mieli inne szkoły rywalizujące ze sobą

Wielkość: Pasuje mi duże miasta niż takie małe i ciasne.

Stan i okolice miasteczka : Właśnie jaki stan? Przyznam się szczerze, że nie mam pojęcia jaki wybrać, ale wiem, że chciałbym mieć obecne wszystkie pory roku. W tym stanie  powinna być dozwolona, ale zarejestrowana broń palna.  W okolicy miasta chciałbym  widzieć lasy i bagna. W jednym lesie może być jezioro, gdzie chodzi młodzież na pływanie i imprezy. Jakieś 60 kilometrów na północ od miasta widzę miejsce dla przytułku dla obłąkanych, a kolejne 60 kilometrów od tamtego przybytku powinien znajdować się uniwersytet. Macie jakieś propozycje ciekawych nazw wpadających w ucho?

Na wschód od Harmony Falls  znajduje się wioska Blackstone słynąca z czarnych, wulkanicznych skał z tamtejszego wzgórza.

Na zachód od Harmony Falls mamy sąsiednie miasto i jest to  Morganville, mniejsze i spokojniejsze, ale zdarzają się tam dziwne wypadki.

Co jest w miasteczku: Oczywiście w Harmony Falls, jest kino, kawiarenki, szpital z kilkoma oddziałami, posterunek miejscowej policji, bar, dyskoteka dla młodzieży i dorosłych, punkt straży pożarnej, lokalna gazeta, park rekreacyjny, restauracje, kwiaciarnie oraz kilka sześciopiętrowych apartamentowców.

Macie propozycje na  wyjątkowe miejsce? Może jakiś nawiedzony dom?

 

 

Co chciałbym określić: Dom babci Antoinette na pewno znajduje się w północnej części miasteczka na granicy lasu Fall.

Dom Markusa znajduje się w wschodniej części Harmony Falls, a odosobniony dom Johna na zachodniej części.

Lasy:

-  północne to: stary las Fall i stary las Forwood. Oba zagajniki graniczą ze sobą. Między nimi znajdują się podmokłe tereny

- południowe:  Mosswood

- wschodnie: Huntest

- zachodnie:  Rowan

 

 

O nadnaturalnych istotach w Harmony Falls słyszało się i to nie raz:

 

* Istniała niegdyś grupa wampirów, ale została zabita bądź przepędzona przez łowcę, który był określany jako Pierwszy Łowca. Jedna z czarownic, która zapragnęła zachować anonimowość  postanowiła się pozbyć zagrażającego mieszkańcom miasta  pogromcy niechcianych stworzeń.  Wiedźma związała go zaklęciem desykacji i umieściła go w nienazwanym grobowcu położonym 30 kilometrów od miasteczka.

*Grupa wilkołaków zamieszkująca pobliskie lasy została przeklęta przez jedną z rodzin  mieszkających w Harmony Falls. Zaklęte stworzenia tylko raz, podczas księżycowej nocy mogły przybywać w postaci człowieka. Nikt nie wiedział, jaki sabat wiedźm zdecydował się rzucić ten urok. Wilki czekają aż ktoś zwróci im wolność.

* Kojotołaki oraz Kotołaki i Kanima są uznawane za zagrożone gatunki, które nie trzymają się blisko metropolii, ale zdarza im się odwiedzać miasta.

* Bansheee, Nephilimy, Fantomy  i Strażnicy to istoty, które żyją w nadnaturalnym społeczeństwie, ale starają się nie afiszować z swoją obecnością.

* Wróżki i Piekielne Ogary to istoty, które są bohaterami opowieści do straszenia małych, niegrzecznych dzieci. Tak traktuje je nadnaturalne społeczeństwo.

*Najważniejsza sprawa: ludzie nie mogą się dowiedzieć o nadnaturalnym świecie, a ci, którzy zostali wtajemniczeni powinni zachować ten sekret tylko dla siebie.

 

Propozycje?  Czy chcemy wzbogacać świat o nowe nadnaturale i potwory?  Macie coś ciekawego?

Przedmioty szkolne

 

Obowiązkowe:

Literatura

Nauki ścisłe: chemia, biologia, geografia i fizyka(wszystkich się uczymy)

Język obcy: hiszpański, francuski, japoński, niemiecki, norweski (jeden do wyboru)

Humanistyka: historia sztuki, teoria muzyki(jedno do wyboru)

Nauki społeczne: psychologia lub socjologia(jedno do wyboru)

Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

Ekonomia(Biznes i Handel)

Sztuka: Muzyka i rysunek

Wychowanie fizyczne

Historia USA lub Nauki polityczne albo Nauka o zdrowiu

Informatyka

Dodatkowe:

Gra aktorska

Śpiew

Muzyka

Fotografia

 Dziennikarstwo

 Gotowanie

 Szycie

 Robienie na drutach

Sportowe: Siatkówka, koszykówka, piłka nożna, lacrosse i futbol, sztuki walki

Inne.

Chciałbym abyście mi napisali jakie wybieracie przedmioty :) Oczywiście te, które są do wyboru i dodatkowe, a także napisali co robicie po szkole.

 

23le5qe.jpg

Mechanika

 

Ostatnia i najważniejsza kwestia do ustalenia.

 

 

1)Kto rzuca: Gracz czy MG?

 

No to pani i panowie, co robimy? Kto ma zamiar wykonywać rzuty? Ja czy wy? Interpretować mogę ja, ale chciałbym abyście to wy rzucali, ale jestem otwarty na kompromis. Czekam tutaj na wasze głosy. Oczywiście będę pomagał i podpowiadał na co trzeba rzucać.

 

 

2) Gdzie umieszczamy wyniki?

 

W notkach od MG/Gracza w spoilerze na końcu posta czy wolicie w poście, który zostanie przedzielony  spoilerami z wynikami rzutów. Może temat na mechaniczne rozwiązania?

 

 

3) Jak często rzucamy?

 

Rzucamy tylko podczas walki, użycia umiejętności i zdolności. To jest pewne, a co z innymi sytuacjami?  Mam spoglądać na rangę umiejętności i stwierdzić czy po prostu robimy rzut, gdy mam wątpliwości?

 

 

4) Co z przeciwnikami?

 

Przeciwnicy mają mieć ustaloną liczbę kości k10, którymi rzuci MG? Czy mam się skupić na was(posty powstanie szybciej) i interpretować uzyskane przez was wyniki?

 

 

5) Inicjatywa. Co z nią?

 

Rzucamy przed każdą walką w grupie by ustalić kolejność akcji czy robimy stałą inicjatywę podczas tej przygody? W takiej sytuacji byśmy teraz rzucili 1k10 i do wyniku dodali rangę inicjatywy.

Wrogowie by mieli rzut 2k10 na inicjatywę.

6) Osiem rang w zdolnościach, magiach i zaklęciach

 

Jak sami widzicie umiejętności mają 8 rang, a zdolności rasowe, rodzaje magii, rodzaje zaklęć i same zaklęcia mają po 5.

Chciałbym to zmienić i rozszerzyć do ośmiu, ale to się wiążę z większą ilością kości do rzucania, lecz daje nam większą możliwości rozwoju postaci.

Ocena 5 rang wygląda w tej chwili tak

I - poziom początkujący(ocena C -)

II - poziom zaawansowany  (ocena C+)

III - poziom ekspercki(Ocena B - )

IV - poziom mistrzowski (Ocena B+)

V - poziom arcymistrzowski (Ocena A+)

Tak to się w tej chwili przedstawia. Gdybym zmienił na 8 rang, ocena zdolności prezentowała by się następująco.

I - poziom początkujący

II/III - poziom zaawansowany

IV/ V - poziom ekspercki

VI/VII - poziom mistrzowski

VIII - poziom arcymistrzowski

 

 

Jaki wariant wybieramy?

 

 

7) Dodatkowe rozwijanie umiejętności  

 

Astaroth zaproponował mi, aby postać uczęszczająca na dane dodatkowe zajęcia miała możliwość rozwijania umiejętności, gdy postać chodzi na jakieś dodatkowe zajęcia lub podejmuje szkolenie.

I ja to akceptuję, ale od siebie proponuję, by postać mechanicznie płaciła o 5 punktów mniej, jeśli będzie rozwijać umiejętność.

 

 

 

 

Czekam na wasze wpisy w tym temacie.  
 

 

 

Edytowane przez Obi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Avatar

Arden i Usoka postaci

 

Postacie graczy

 

1. Jako że w grach generalnie jestem masochistą to może być "masochistyczna jedenastka"  - tylko żeby Daisy za bardzo się nie przyczepiała, nie lubię jej z opisu :D

2. Jak dla mnie szkoła nie powinna być jedynym miejscem akcji, moja postać co prawda najlepiej tam się czuje, ale chętnie przywitam jakieś inne miejsca. Do czego będziemy dążyć - sesja jak Windows 10, darmowa, aktualizowana do końca życia ^^. A tak serio - PvE, więc dużo interakcji z innymi, konflikty, przyjaźnie, może jakieś fajne nadnaturalne wydarzenie na sam początek, jakaś osoba która ma problemy z byciem czarownicą. Generalnie sesja jest w szkole, szkolne życie mimo wszystko powinno być bardziej kolorowe, ale nikt nie mówił, że nie można zrobić poważniej rzeczy poza szkołą. Mój bohater lubiłby takie rzeczy ;d. Ale zdaję się na MG.

3. Eee tam, wszystko przetrwam :D.

4. Zależnie od potrzeb? Nie za często, ale jednak czasami trzeba będzie poruszyć jakiś wątek solo.

5. Jeśli chodzi o mnie - nie znam nikogo na forum, więc mówię tylko na podstawie kart. Jest dobrze, zresztą i tak między sobą będziemy pewnie coś działać w sesji ;p.

6. Szczerze to nie wiem, moja pierwsza sesja na tym forum, nie wiem jak to wygląda. Ale... coś można dodawać od siebie.

 

Świat i informacje

 

Liczba mieszkańców: Coś koło 10 000 - 8 000 będzie idealnie.

Stan i okolice miasteczka :

Co jest w miasteczku: W załączniku pisałem o parku i pizzerii, więc to musi być :D. I komisariat, w końcu mój ojciec jest gliną.

 

Przedmioty szkolne

 

Nauki ścisłe: chemia, biologia, geografia i fizyka

Język obcy: hiszpański, francuski, japoński [ <3 ] , niemiecki, norweski )

Humanistyka: historia sztuki, teoria muzyki

Nauki społeczne: psychologia lub socjologia -  Tutaj dla mnie lekko ważna rzecz - moja postać ma bzika na punkcie obu, może chodzić na jakieś zajęcia z drugiego przedmiotu? Dodatkowe mogą być.

Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

Ekonomia(Biznes i Handel)

Sztuka: Muzyka i rysunek

Wychowanie fizyczne

Historia USA lub Nauki polityczne albo Nauka o zdrowiu

Informatyka

Dodatkowe:

Gra aktorska

Śpiew

Muzyka

Fotografia

 Dziennikarstwo

 Gotowanie

 Szycie

 Robienie na drutach

Sportowe: Siatkówka, koszykówka, piłka nożna, lacrosse i futbol, sztuki walki

 

1) Kto rzuca: Gracz czy MG?

Nie mam pojęcia o co chodzi. U mnie zawsze rzucał MG, ale zostawiam to reszcie. Po namyśle to ciekawiej by było, żeby rzucał gracz, ale naprawdę nie chcę się wypowiadać.

 

 

2) Gdzie umieszczamy wyniki?

Chciałbym, żeby wyglądało przejrzyście, więc chyba osobny post albo temat.

 

3) Jak często rzucamy?

Im mniej tym lepiej - poza oczywistymi sytuacjami. Patrzenie na rangę jest bardziej realistyczne i oszczędzi trochę roboty.

 

4) Co z przeciwnikami?

Nie mam zdania.

 

5) Inicjatywa. Co z nią?

Może przed każdą walką? Czuje jedynkę :D

 

6) Osiem rang w zdolnościach, magiach i zaklęciach

Głosuję za tym, żeby zostało jak jest.

 

 

7) Dodatkowe rozwijanie umiejętności  

Nauka przez robienie czegoś brzmi ciekawie, pomysł z obniżaniem ceny zdolności za uczestniczenie w dodatkowych zajęciach tez jest dobry. W drugim przypadku musiałaby być to bardzo niska cena.

 

 

 

 

Edytowane przez Tirren47PL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bogowie, dużo pisania. Ok.

- Regulamin akceptuje. Zaznaczam, że nie chciałabym wydłużania czasu na odpowiedź bo 7 dni, to i tak bardzo długo.

Postacie graczy:

1. A gdzie jest "Zostaw moją rękę na miejscu sadysto jeden!"? :P To chyba 5, ale zaszaleje. 6. Trochę ryzyka ubarwi zabawę :P

2. Jakie, no bo ja wiem? Wszystkie :P tzn. zagadki, ziółka i czary- super, poproszę dużą dawkę, ale trochę zabawy też się przyda. W końcu to "nastolatki".

3. Tabu? A po co? Ja jestem za brakiem tego słowa.

4. Osobiste wątki postaci spoko, ale w zdrowej ilości, żeby za bardzo nie rozciągać tempa.

5. Jak najbardziej :)

6. Niegłupie. Ja i tak mam do tego zapędy, nawet bez pozwolenia :P

Świat i info.

Liczba mieszkańców: Wychowywałam się w miasteczku gdzie było 60 000 osób i generalnie powiem wam, że ciężko było o całkowitą "anonimowość", a przejść z jednego, do drugiego końca można było w 2h :P z drugiej strony 3 000 to mi się wydaje już miejsce gdzie, każdy, każdego zna. Chociaż z 10 000? 

Stan i okolice: Nie mam pojęcia, w sumie bez różnicy mi, może nawet nie istnieć.

Co jest w miasteczku: Kawa zaraz przy szkole, trzeba jakoś przetrwać matematykę :P A tak serio to mi się widzą jakieś miejsca typu "A tu stała, stara pogańska świątynia". Albo coś w ten deseń.

 

Nad potworkami dodatkowymi to się zastanowię jeszcze :P

 

Przedmioty szkolne:

- Literatura

- Chemia, biologia, geografia i fizyka

- Francuski

- Historia sztuki

- Psychologia

- Matematyka: algebra, trygonometria i geometria- sadysta.

- Ekonomia(Biznes i Handel)

- Muzyka i rysunek

- Wychowanie fizyczne

- Historia USA

- Informatyka

 

Dodatkowe:

- Fotografia

- Szermierka

 

Mechanika:

1. Obojętne.

2. Tym bardziej obojętne.

3. Jak najmniej. Zawsze uważałam, że za dużo rzutów ogranicza postać. Ok, w walce, przy zaklęciach ok. Ale jak zobaczę rzut czy obiorę jabłko, to będę krzyczeć.

4. Wersja szybszy post.

5. Wydaje mi się, że przed każdą.

6. Chyba wolę tak jak jest. Chyba.

7. To jest logiczne i popieram.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogańska Świątynia w Ameryce?

Raczej indiański cmentarz, lub inne święte dla Indianin miejsce.

 

 Co do miasteczka to  granica 8ooo byłaby w sam raz

Pragnę przypomnieć że mój dom leży  2 mile za miasteczkiem, możemy go zlokalizować w jednym z lasów.

W miasteczku przyda się coś na kształt klubu z automatami, muzyką i modnym żarciem do którego masowo uczęszcza młodzież.

 

Postacie graczy

 

 

1) W  skali od 1 do 10 jak mogę skrzywdzić/uszczęśliwić waszą postać?  1 Oznacza "Moja postać jest święta, nie tykaj jej" 5 mówi "Ma przeżyć i być w jednym kawałku" a 10 oznacza "Rób z nią, co chcesz"

Eee 5

2)Jakie wątki chcemy poruszać w sesji? Do czego będziemy dążyć? Jakie sprawy będą dla was i dla mnie najciekawsze?

po pierwsze rozwinąć postać, wciąż nowy dla mnie świat.

3)Tabu. Co będzie dla was tabu? Jakich wątków nie chcecie? Brutalne opisy scen? Erotyka?

Może nie przesadzajmy z erotyką i brutalnością. Robimy przygodę a nie horror klasy B.

4) Osobiste wątki postaci. Jak często chcemy je poruszać?

W odpowiedniej dawce, takiej by nie zdominowały przygody.

5) Czy aktualny podział  grupy wam pasuje?  Macie własne propozycje?

Tak

6 Światotworzenie? Jak dużą chcecie mieć władzę w sesji? Chcecie dodawać coś od siebie? Jakieś plotki, zahaczki dla MG?

Ostrzegam, że miewam szalone pomysły potrafiące wywrócić wszystko do góry nogami.

 

Przedmioty szkolne;

Obowiązkowe:

Literatura

Nauki ścisłe: chemia, biologia, geografia i fizyka

Język obcy:  japoński, niemiecki

Humanistyka: historia sztuki

Nauki społeczne: psychologia

Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

Ekonomia(Biznes i Handel)

Sztuka: Muzyka i rysunek

Wychowanie fizyczne

Historia USA

Informatyka

Dodatkowe:

 Gotowanie

Sportowe: Sztuki walki

 

1) Kto rzuca: Gracz czy MG?

Obojętnie

 

2) Gdzie umieszczamy wyniki?

Osobny temat by nie zaśmiecać przygody

 

3) Jak często rzucamy?

Najlepiej tylko w sytuacjach spornych

 

4) Co z przeciwnikami?

Nie mam zdania.

 

5) Inicjatywa. Co z nią?

przed każdą walką z odpowiednimi modyfikatorami.

 

6) Osiem rang w zdolnościach, magiach i zaklęciach

Zostawić jak jest

 

 

7) Dodatkowe rozwijanie umiejętności  

Zawsze można się podszkolić, lub nauczyć czegoś nowego

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Dla mnie po prostu ważne, żeby postać była w jednym kawałku. A tak to hulaj dusza, piekła nie ma :P Znasz mnie, więc niech będzie 10

2. Mi bardzo odpowiadałoby akurat życie postaci poza szkołą oraz jakieś wzmianki z rodziną :D

3. Eeee? Tabu dla mnie to słowo tabu :P

4. Ja chciałbym często, ale szybko w miarę.

5. Ja bardzo ale to bardzo-bardzo chcę liseła mieć w teamie.

6. Wyjdzie w praniu

 

Liczba mieszkańców: Najlepiej powyżej 10 000

Reszta: Jakieś mauzoleum czy stary pałac byłyby spoko. Ofc klub kenjutsu :D Bary różne z żarciem np. japońskim :3 Jakaś baza wojskowa czy laboratorium rządowe albo inne może być. Drugie w sumie musi, bo moja historia :P

 

 

 

Przedmioty szkolne:

- Literatura

- Chemia, biologia, geografia i fizyka

- Norweski

- Historia sztuki

- Psychologia

- Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

- Ekonomia(Biznes i Handel)

- Muzyka i rysunek

- Wychowanie fizyczne

- Nauka o zdrowiu

- Informatyka

 

Dodatkowe:

- Koszykówka

- Sztuki walki - Kenjutsu 

- Gotowanie

 

 

Mechanika:

1. MG

2. MG decyduje

3. Po co komu rzuty?

4. Wolę posty szybciej.

5. Obojętne

6. Zostaw to w spokoju.

7. Jestem za, a nawet przeciw!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swara to był przykład. Zrozumiałeś o co chodzi. A jeśli bardzo się uprzeć to wicca jest religią pogańską i dość rozpowszechnioną w ameryce :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dziś dzień wredniaka i czepiam się szczegółów :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok. Jestem w stanie zrozumieć ten stan :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

   

Obowiązkowe:

    Literatura

    Nauki ścisłe: chemia, biologia, geografia i fizyka

    Język obcy: japoński

    Humanistyka: teoria muzyki

    Nauki społeczne: socjologia

    Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

    Ekonomia(Biznes i Handel)

    Sztuka: Muzyka i rysunek

    Wychowanie fizyczne

    Nauki polityczne

    Informatyka

   

Dodatkowe:

    Gra aktorska

    Muzyka

    Sportowe: Siatkówka

    Technika (Robienie fajnych przedmiotów, głównie robienie z fajnych przedmiotów jeszcze fajniejszych przedmiotów, naprawy jakichś gadżetów itd.)

    Szycie

 

 

Regulamin: tak tak, przeżyje się. Nic nowego :P To jest jak w odpalaniu gry MMO, jak nie zaakceptujesz to Cię nie wpuszczą więc już *tick*

 

Postacie Graczy:

1) 10, chociaż znając twoją misiowatość to “10” będzie wyglądało jak max. “5” :D

2) Dla Ciebie nie wiem co będzie najciekawsze, natomiast z mojej perspektywy - Dobrze zbalansowana dawka wszystkiego będzie niezła. Tylko błagam, nie zrób tak jak zapowiadałeś że pierwszy odpis kończysz w momencie skończenia lekcji. Takie coś jest “be”. Marnowanie szkolnego potencjału moim zdaniem, a także wylęgarnia 10-stronnicowych tasiemców. :D

3) Skoro wcześniej “rób co chcesz” to i tutaj rób co chcesz

4) Od czasu do czasu, ale żeby specjalnie nie czekać na innych i inni by nie czekali zbytnio na nas

5) Styknie

6) Świetny pomysł, nie pogardzimy władzą tworzenia świata XD

 

Świat i Info:

Liczba ludzi: Całe życie w mieście, DUŻYM mieście nie sprzyja wyobrażeniu małego miasteczka, więc uznam że 10k (10,000) będzie dobre

 

Stan i okolice: Z przyjemnością nad tym się zastanowię na dzisiejszych nudnych lekcjach XD

 

Co w miasteczku: Jak wyżej XD

 

 

Mechanika

 

1) Jak Ci wygodniej

2) Jak wyżej

3) Jak trzeba będzie

4) Nie ogarniam więc patrz “pkt. 1”

5) Bez zarzutów, czyli patrz wyżej

6) 8 rang jest przyszłościowym pomysłem i popieram

7) Skoro sam zaproponowałem to ofc podpisuję się ręcoma i nogami. To nawet chyba dość logiczny system, nie? :D

Edytowane przez Astaroth

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postacie graczy

 

 

1) W  skali od 1 do 10 jak mogę skrzywdzić/uszczęśliwić waszą postać?  1 Oznacza "Moja postać jest święta, nie tykaj jej" 5 mówi "Ma przeżyć i być w jednym kawałku" a 10 oznacza "Rób z nią, co chcesz"

10

2)Jakie wątki chcemy poruszać w sesji? Do czego będziemy dążyć? Jakie sprawy będą dla was i dla mnie najciekawsze?

Wsio jedno. Wszystko mi odpowiada. Jeśli już mam obrać,  to tylko się ukierunkuje -> Skupić się po prostu, na życiu, nawet bez epickiej przygody. 

3)Tabu. Co będzie dla was tabu? Jakich wątków nie chcecie? Brutalne opisy scen? Erotyka?

Gramy nastolatkami. Więc, musimy się stonować. 

4) Osobiste wątki postaci. Jak często chcemy je poruszać?

Quote

W odpowiedniej dawce, takiej by nie zdominowały przygody.

Cytując Sware.

5) Czy aktualny podział  grupy wam pasuje?  Macie własne propozycje?

Tak

6 Światotworzenie? Jak dużą chcecie mieć władzę w sesji? Chcecie dodawać coś od siebie? Jakieś plotki, zahaczki dla MG?

Lekkie nigdy nie zaszkodzi.

 

Przedmioty szkolne;

Obowiązkowe:

Literatura

Nauki ścisłe: chemia, biologia, geografia i fizyka

Język obcy:  japoński, norweski

Humanistyka: historia sztuki

Nauki społeczne: psychologia

Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

Ekonomia(Biznes i Handel)

Sztuka: Muzyka i rysunek

Wychowanie fizyczne

Historia USA

Informatyka

Dodatkowe:

 Fotografia

Sportowe: koszykówka

 

1) Kto rzuca: Gracz czy MG?

GM

 

2) Gdzie umieszczamy wyniki?

Quote

 

Osobny temat by nie zaśmiecać przygody


 

 

3) Jak często rzucamy?

Quote

Najlepiej tylko w sytuacjach spornych

 

4) Co z przeciwnikami?

Wsio rybka

 

5) Inicjatywa. Co z nią?

Przed walką.

 

6) Osiem rang w zdolnościach, magiach i zaklęciach

Quote

Zostawić jak jest

 

 

7) Dodatkowe rozwijanie umiejętności  

Quote

Zawsze można się podszkolić, lub nauczyć czegoś nowego

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Regulamin: confirmed

 

 

Postacie graczy

 

1) W  skali od 1 do 10 jak mogę skrzywdzić/uszczęśliwić waszą postać?  1 Oznacza "Moja postać jest święta, nie tykaj jej" 5 mówi "Ma przeżyć i być w jednym kawałku" a 10 oznacza "Rób z nią, co chcesz"

1. Nikt nie będzie tykał Fabinki prócz NPC.

 

2)Jakie wątki chcemy poruszać w sesji? Do czego będziemy dążyć? Jakie sprawy będą dla was i dla mnie najciekawsze?

Będziem dążyć do władzy nad światem mwahahahaha...a tak na serio serio to by ukończyć szkołę i nie wiem może to co się dzieje w domach poza szkołą. Pierwsze miłostki nie miłostki. Nie wiem nie znam się na tym

 

3)Tabu. Co będzie dla was tabu? Jakich wątków nie chcecie? Brutalne opisy scen? Erotyka?

Dawaj wszystko, dla mnie nie ma tematów tabu :D 

 

4) Osobiste wątki postaci. Jak często chcemy je poruszać?

Umiarkowanie przynajmniej dla mnie

 

5) Czy aktualny podział  grupy wam pasuje?  Macie własne propozycje?

Mi girls team pasuje :D 

 

6 Światotworzenie? Jak dużą chcecie mieć władzę w sesji? Chcecie dodawać coś od siebie? Jakieś plotki, zahaczki dla MG?

Ja światotworzenie zostawiam w rękach MG, nie znam się na tym.

 

 

 

 

 

Świat i informacje

 

Liczba mieszkańców: może 14 tyś jak w gminie Suchy Las, gdzie obecnie mieszkam

Stan i okolice miasteczka: Stan miasteczka: zniszczony :P  To oczywiście żart to nie postapo, cóż za szkoda :D A tak na serio to żeby miało trochę domostw i nie wiem może jakiś kościółek

Co jest w miasteczku: kościółek, klub wing-czun, bary, miejsca na potańcówki, jakiś market, schron atomowy :P , posterunek policji, klub uzależnień czy jak to się tam nazywa, dom Burmistrza

 

 

 

 

Przedmioty szkolne

Obowiązkowe:

Literatura

Nauki ścisłe: chemia, biologia, geografia i fizyka

Język obcy: francuski, 

Humanistyka: teoria muzyki

Nauki społeczne: psychologia

Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

Ekonomia(Biznes i Handel)

Sztuka: Muzyka i rysunek

Wychowanie fizyczne

Wiedza o zdrowiu

Informatyka

Dodatkowe:

Śpiew

Muzyka

Sportowe: piłka nożna, sztuki walki (wing-czun)

 

 

Mechanika

 

 

1)Kto rzuca: Gracz czy MG?

Wolałbym by rzucał gracz, ale to tylko moje zdanie

 

2) Gdzie umieszczamy wyniki?

Najlepiej w spoilerach

 

3) Jak często rzucamy?

Tylko w walkach lub przy wspinaczkach itp.

 

4) Co z przeciwnikami?

A co ma być? Chyba bossów nie planujesz :P

 

5) Inicjatywa. Co z nią?

Tu posłużę się Dedekiem. Za każdym razem, gdy będzie jakaś walka (a w moim teamie są trzy babki) to rzuciłoby się na inicjatywę i rozpatrywało kto pierwszy ma dany ruch

 

6) Osiem rang w zdolnościach, magiach i zaklęciach

Zostaje tak jak jest

 

7) Dodatkowe rozwijanie umiejętności  

Levelowanie dobra rzecz. Oby się to opłacało

 

 

Ravanox out

Edytowane przez Ravanox

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

 

 

 

 

 

Regulamin zgoda. 

 

1) W sumie może być 7-8 

2) Rozwój walka coś w tym rodzaju. 

3)  Nie mam szczególnie jakiś problemów jeśli chodzi o krew itd co do erotyki zostawmy jakąś dozę przyzwoitości, ale znowu nie przesadzajmy 

4) To za leży o co chodzi jeśli o decyzje itd to często, ale jeśli o opis przeżyć i zmian osobowości itd to jak najrzadziej 

5) Podoba się.

6) Chciałbym tworzyć świat. 

 

Liczba mieszkańców: do 10 tys mieszkańców czyli większe miasteczko. 

 

 

Obowiązkowe:

Literatura

Nauki ścisłe: chemia, biologia, geografia i fizyka.

Język obcy: hiszpański  

Humanistyka: historia sztuki 

Nauki społeczne: socjologia 

Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

Ekonomia(Biznes i Handel)

Sztuka: Muzyka i rysunek

Wychowanie fizyczne

 Nauki polityczne 

Informatyka

Dodatkowe:

Gra aktorska

Muzyka

Dziennikarstwo

 

Sportowe:  piłka nożna, sztuki walki

 

1)Kto rzuca: Gracz czy MG?

 

W sumie mi wszystko jedno kto rzuca, to trwa jedynie chwile, więc  nikomu korona z głowy nie spadnie :)

 

 

2) Gdzie umieszczamy wyniki?

 

Myślę że na końcu postu w spoilerze 

 

 

3) Jak często rzucamy?

 

Nie mam zdanie, przepraszam. 

 

 

4) Co z przeciwnikami?

 

Sam interpretuj. 

 

5) Inicjatywa. Co z nią?

 

Przed każdą walką. 

6) Osiem rang w zdolnościach, magiach i zaklęciach

 

Jak sami widzicie umiejętności mają 8 rang, a zdolności rasowe, rodzaje magii, rodzaje zaklęć i same zaklęcia mają po 5.

Chciałbym to zmienić i rozszerzyć do ośmiu, ale to się wiążę z większą ilością kości do rzucania, lecz daje nam większą możliwości rozwoju postaci.

Ocena 5 rang wygląda w tej chwili tak

I - poziom początkujący(ocena C -)

II - poziom zaawansowany  (ocena C+)

III - poziom ekspercki(Ocena B - )

IV - poziom mistrzowski (Ocena B+)

V - poziom arcymistrzowski (Ocena A+)

Tak to się w tej chwili przedstawia. Gdybym zmienił na 8 rang, ocena zdolności prezentowała by się następująco.

I - poziom początkujący

II/III - poziom zaawansowany

IV/ V - poziom ekspercki

VI/VII - poziom mistrzowski

VIII - poziom arcymistrzowski

 

 

Mi się podoba pierwszy z 5 rangami 

 

7) Dodatkowe rozwijanie umiejętności  

 

Czemu nie. 

 

 

Edytowane przez Emyrh

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1) W  skali od 1 do 10 jak mogę skrzywdzić/uszczęśliwić waszą postać?  1 Oznacza "Moja postać jest święta, nie tykaj jej" 5 mówi "Ma przeżyć i być w jednym kawałku" a 10 oznacza "Rób z nią, co chcesz"

- Tak powiem, że 7,5 mnie satysfakcjonuje. To znaczy chciałbym aby żyła, by nic się jej nie stało, ale też aby przeżyła jakąś przygodę nawet jeżeli ma to ją sporo zdrowia kosztować.

2)Jakie wątki chcemy poruszać w sesji? Do czego będziemy dążyć? Jakie sprawy będą dla was i dla mnie najciekawsze?

- Tak jak koledzy i koleżanki wyżej. Sprawy nastolatków. Życie i te sprawy.

3)Tabu. Co będzie dla was tabu? Jakich wątków nie chcecie? Brutalne opisy scen? Erotyka?

- Wiem, że bazujesz się na pewnych serialach, ale to nie znaczy, że rytualne sceny mordów i gwałty mają być. Jak chcesz to ci na PW wyślę wrażenia jak w prosektorium kroją albo w jakim stanie przyjeżdżają "pacjenci". Tak powiem, że "+18" to nie, ale "+15" to może być. 

4) Osobiste wątki postaci. Jak często chcemy je poruszać?

- Pan Cao Cao ładnie napisał. Astaroth chyba w podobnym tonie i pod nimi się podpisuję.

5) Czy aktualny podział  grupy wam pasuje?  Macie własne propozycje?

- Coś słyszałem, że z tym lub z tamtą jestem, ale nie wiem za bardzo z kim. Zresztą "fuck it", nie narzekam nigdy.

6 Światotworzenie? Jak dużą chcecie mieć władzę w sesji? Chcecie dodawać coś od siebie? Jakieś plotki, zahaczki dla MG?

- No nie wiem sam. Jak mi coś strzeli do łba to wiesz, że potrafię rozpierdzielić wszystko w drobny mak, że nikt nie będzie wiedział co i jak. (Patrz: Albert)

 

Liczba mieszkańców: oże być 6 tys-9 tys.

Stan i okolice miasteczka : Nie mam pojęcia

Co jest w miasteczku: Obojętne

 

Obowiązkowe:

Literatura

Nauki ścisłe: chemia, biologia, geografia i fizyka

Język obcy: francuski,

Humanistyka: historia sztuki,

Nauki społeczne: psychologia

Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

Ekonomia(Biznes i Handel)

Sztuka: Muzyka i rysunek

Wychowanie fizyczne

Nauka o zdrowiu

Informatyka

Dodatkowe:

Śpiew

Muzyka

Sportowe: Siatkówka

 

1)Kto rzuca: Gracz czy MG?

 

Wole żeby gracz rzucał. Potem nie będę płakał, że MG miał kijowy rzut tylko, że ja miałem kijowy rzut.

2) Gdzie umieszczamy wyniki?


Spoiler, po co się pierdzielić.

3) Jak często rzucamy?

 

Jak chcesz

4) Co z przeciwnikami?

 

Nie wiem, nie znam się

5) Inicjatywa. Co z nią?

Dunno

6) Osiem rang w zdolnościach, magiach i zaklęciach

Zostawić

7) Dodatkowe rozwijanie umiejętności  

 

Może być te levelowanie i inne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1) 10. Nie lubię "plot armora", zawsze grałem tak że postać ponosi konsekwencje swoich działań i jeśli zrobię coś głupiego i zginę to się nie obrażę :)

 

2) Najpierw zacznijmy a później będzie można dyskutować co dalej :)

3) Wstawić +16 i się nie przejmować bluzgami, przemocą i erotyką.  Mi nie przeszkadza.

4) W rozsądnej ilości.

5) Tak

6) Duża swoboda, ale w określonych momentach gry (np na początku i w przerwach między przygodami)

 

Liczba mieszkańców: 30000

Stan i okolice miasteczka : Virginia.

Co jest w miasteczku i okolicy: rezerwat indian i kilka do wyboru z: wioska Amiszów, wesołe miasteczko (lub opuszczone wesołe miasteczko), aquapark, kopalnia, opuszczone miasteczko z XIX w gdy skończyła się gorączka złota, indiańskie cmentarzysko, pole bitwy, złomowisko, huta, oczyszczalnia ścieków, elektrownia atomowa, elektrownia wodna, wodospad, kościółek na pustkowiu, zoo, jaskinia, wyschnięte jezioro + cmentarzysko statków,  posiadłość kogoś sławnego, miejsce katastrofy UFO (lub porwania), święte miejsce (np góra),

 

Obowiązkowe:

Literatura

Nauki ścisłe: chemia, biologia, geografia i fizyka(wszystkich się uczymy)

Język obcy: japoński (jeden do wyboru)

Humanistyka: teoria muzyki

Nauki społeczne: psychologia

Matematyka: algebra, trygonometria i geometria

Ekonomia(Biznes i Handel)

Sztuka: Muzyka i rysunek

Wychowanie fizyczne

Historia USA

Informatyka

Dodatkowe:

Śpiew

Muzyka

 

Mechanika:

1. MG kostkami na biurku

2. nigdzie, wszystkie rzuty i wyniki są tajne

3. często, w końcu to pbf i ma się czas. Tyle że gracze nie wiedza kiedy i na co mg rzuca

4. przeciwnicy z wlasnymi statsami, imieniem i osobowością

5. przed walką

6. obojętnie

7. to powinien być warunek by w ogóle móc rozwinąć umiejętność. Bonus mógłby być np za dobrego, inspirującego nauczyciela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Proszę o to wasz plan lekcji na ten jesienny semestr. Dzięki niemu nie pogubimy się.

Poniedziałek

1. Język Japoński/ Język Francuski/Język Hiszpański

2. Biologia

3. Matematyka

4. Wychowanie fizyczne(chłopcy/dziewczyny)

5. Literatura

6. Ekonomia

7. Chemia

8. Fizyka

9. Dodatkowe: Koszykówka/Siatkówka/Piłka Nożna/Szermierka

10. Dodatkowe: Koszykówka/Siatkówka/Piłka Nożna/Szermierka

 

 

Wtorek

1. Geografia

2. Historia sztuki/Teoria muzyki

3. Historia USA/Nauki polityczne/Nauka o zdrowiu

4. Informatyka

5.  Matematyka

6. Literatura

7. Język Niemiecki/Język Norweski

8. Język Niemiecki/Język Norweski

9.Dodatkowe: Sztuki walki(Boks, Krav maga, Kenjutsu, Boks, wung chun)/Fotografia, Technika

10.Dodatkowe: Sztuki walki(Boks, Krav maga, Kenjutsu, Boks, wing czun)/ Fotografia, Technika

 

Środa

1. Sztuka

2. Historia USA/Nauki polityczne/Nauka o zdrowiu

3. Psychologia/Socjologia

4. Fizyka

5. Literatura

6. Wychowanie fizyczne (chłopcy/dziewczyny)

7. Wychowanie fizyczne (chłopcy/dziewczyny)

8. Dodatkowe: Gotowanie/ Muzyka

9. Dodatkowe: Gotowanie/ Muzyka

 

 

Czwartek

1. Język Japoński/ Język Francuski/Język Hiszpański

2. Wychowanie fizyczne (chłopcy/dziewczyny)

3. Biologia

4. Matematyka

5. Psychologia/Socjologia

6. Informatyka

7. Dodatkowe: Śpiew/ Dziennikarstwo/ Szycie

8. Dodatkowe: Śpiew/Dziennikarstwo/ Szycie

 

 

Piątek

1. Chemia

2.Ekonomia

3.Literatura

4. Geografia

5.  Godzina Wychowawcza

6.Dodatkowe: Gra aktorska

7.Dodatkowe: Gra aktorska

8.--------------------

 

 

 

 

-------------------------------

Godzina lekcyjna trwa 45 minut

1. 7:30 - 8:15

2.8:25 - 9: 10

3.9:20 - 10:05

4. 10:15 - 11:00

5: 11.10 - 11:55

LUNCH 11:55 - 12:55

6.12.55 - 13:40

7. 13:50 - 14:35

8. 14:45 -  15:30

 

Reszta podsumowania pojawi się w pierwszym poście. Postaram się jeszcze dziś go uzupełnić.

Edytowane przez Obi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje pytanie jest takie: Czy wasze postacie wiedzą o sobie nawzajem, że są nadnaturalami? Czy chcecie to odkrywać w sesji? Wypowiedzcie się proszę ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja postać jest skryta i nie pcha się ze swoją natura na afisz.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem byłoby lepiej, żeby moja postać, a raczej postacie innych graczy nie wiedziały o sobie jako o "nad zdolnych". Ja bym wolał odkrywać to w sesji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No moja postać jest generalnie "nowa" więc maksymalnie Lily i Fabienne mogłyby wiedzieć bo z nimi się "trzyma". Resztę za słabo zna. Z drugiej strony chociaż jedna osoba musi wiedzieć bo Inettka by zgłupiała sama z tą wiedzą :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy powinni, wiedzieć o swoich mocach ale mogą podejrzewać, przecież czarownice muszą jakoś ze sobą koegzystować, sabaty .itd. Więc wzmianka że ta rodzina miała w swoich szeregach czarownice wystarczy.  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie: Czy chcecie rozgrywać każdy szkolny dzień czy tylko mniejsze lub większe fragmenty? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie to mniejsze i wieksze fragmenty, bo dzien szkolny moze sie ciagnac dlugo :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba mniejsze lub większe fragmenty będą najlepszym pomysłem. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz