Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

• Ogłoszenia

• Aruna

14 urodziny Strefy   11.09.2017

To już 14 lat wspólnej gry. To również dobra okazja do wspominania i poczytania o tych nieco mniej znanych lub zapomnianych faktach o forum. Nieważne, jak długo jesteś z nami, zapraszamy Cię do tematów urodzinowych. Sto lat, Strefo!
    • Nyx

Wielki Konkurs Urodzinowy!   18.09.2017

Na Strefie trwa Konkurs Urodzinowy,
      Może prestiż nie taki jak Chopinowy
      Literackiego Nobla też za to nie dostaniecie
      Ale będą nagrody jeśli na podium staniecie
      Mogę jeszcze tak długo rymować
      Jednak nie ma co czasu marnować,
      Tu nie ma co czytać - tu trzeba pracować!  

Rafal3920

Portowa knajpa (Rafal3920)

317 postów w tym temacie

No napawa optymizmem nawa wątku od kart postaci :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwóch Tieflingów, Dragonborn i elfi bękart... Do tego pirat. No tak, to najnormalniejsza drużyna w Faerunie :P Żeby to mnich miał w obowiązkach pilnowanie, żeby was nie spalili na stosie w początkowym etapie gry...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze zdążyłbyś dokleić kapłana albo druida, żeby było dwóch do pilnowania :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ach. Liczyłem, że może jeszcze dziś pojawi się wzór karty postaci i będę mógł zacząć spisywać mechanikę. Ale cóż...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A, właśnie - jaka pula na atrybuty? Standardowa podręcznikowa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaką możemy dać najwyższą statystykę bez modyfikatora? W kalkulatorze, który podesłałeś wchodzi 15 ;) a 16 już nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo z tego, co jest napisane w podręczniku, wychodzi, że nie można dać więcej niż 15 bez losowania...  

Pula standard 27

Podłączyć jeszcze kogoś może i bym dał radę... Ale kto to ci poprowadzi? 

I już się biorę za wzór KP

Aha! Jeszcze pytanie. Chcecie, żeby QuisPL zrobił nam ramki dla postaci?

edit: wzór karty już jest, jak o czymś zapomniałem, to piszcie

edit 2: jest już i temat z przygodą, jak skończymy robić karty, to pozamykamy wszystkie wątki i rozpoczniemy prawdziwą przygodę

Edytowane przez Rafal3920

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze punkty życia - rzucamy czy połowa kości?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możecie wybrać, ale zasada jak u Tofika (może pamiętasz), jeśli wypadnie poniżej 1/4 maksymalnego wyniku to pozwalam przerzucić. Ale albo albo, żeby nie było "słaby rzut to sobie wezmę średnią"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, doprecyzujmy "poniżej 1/4 wyniku" dla k8. Jeśli wypadnie jeden, to przerzucam a jeśli dwa, to nie, bo to jest już 1/4 wyniku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czuj moją łaskę :P 2 też można. k6 - 1, k8 i k10 - 1 i 2, a k12 - 1-3. Żebyście nie poumierali za szybko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czuję ^^

Co do ramek, to mogą być. Zawsze to fajniej wygląda :) ale niech się wypowiedzą jeszcze inni - ja przeżyję z ramkami i bez.
Dla mnie najważniejsze, żeby wielkość portretów postaci w przygodach była jednakowa, bo razi mnie po oczach przy czytaniu, jak raz mam 200x300px a potem 100x100px

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kosmaty, wielkie dzięki ci, że nie usunąłeś początkowo tego znacznika kodu. Strefa coś odwaliła i wysadziło mi cały wzór.

Co do zmian we wzorze, zapomniałem dopisać background-u i * ma oznaczać Saving throw

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako, że [R] już zamknięta i nie zdążyłem tam napisać, to chciałem wam pogratulować dostania się do sesji i podtrzymuje, że w razie czego mogę pomóc przy mechanice.

@Drakhesh a widzisz, przerwałeś swoją złą passę. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siedzę nad numerkologią i chyba póki jej nie skończę to się nie skupię na odpisie, więc pewnie dopiero jutro pod wieczór.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie odpis ma zapewnić odprężenie pomiędzy numerologiami :P 

@Therek

Dzięki, nadal pamiętam :) Będziemy mięli jakieś problemy to napiszę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też nie zdążyłam napisać w Rekrutacji, więc tutaj wyrażam swoją ogromną RADOŚĆ, że będę mogła z Wami zagrać :)
Cześć wszystkim!!! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To w sumie i ja się przywitam, bo jakoś mi umknęło ;)

Witam wszystkich współgraczy, cieszę się, że mimo znaczniej konkurencji udało mi się dostać do tej sesji i mam nadzieję na bardzo przyjemną wspólną grę. :D

I mechanika skończona. Jak znajdę dłuższą chwilę skrobnę coś jeszcze w temacie z przygodą.

A co do ramek jestem za. Zwłaszcza jeśli ktoś jest gotów je zrobić za mnie. :P Od razu w tedy całość lepiej wygląda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dziś i jutro w robocie absolutny koszmar, który drenuje mi psychikę do zera. Raczej małe szanse na numerkologię i jakiś wstępny post przed weekendem. Może jutro późnym wieczorem.

Jak potrzeba dodatkowych wyjaśnień to na priv.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie trzeba dodatkowych wyjaśnień :) (przynajmniej dla mnie)
Jestem w stanie zrozumieć, że siedzenie w statystykach w piątek wieczorem, to nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej...

Ja postaram się już skończyć swoją kartę dzisiaj/ jutro rano

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, moja karta gotowa. Martwi mnie tylko jeszcze jedna rzecz. Wg. podręcznika w Diplomat's Pack otrzymuję "chest" i żadnego innego środka do targania bagażu...

Czy taka skrzynia może być nieduża, mieć szelki i można ją nosić na plecach? Jeśli nie, to dokupię plecak, bo trochę nie wyobrażam sobie mojego barda biegającego ze skrzynią po dżungli ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Drakhesh  Żyjesz, czy dostałeś zawału na wieść, że się dostałeś?

Edytowane przez Rafal3920

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co my właściwie mamy w tym obecnym temacie przygody pisać? Bo nie bardzo wiem od czego zacząć...

Edytowane przez franekfrog

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opis ostatniego dnia na lądzie. Miał to być zapychacz czasu zanim zrobimy karty, ale chyba wystarczy opisać dzień w jednym poście, bo bardzo sprawnie idzie, dwie karty już są, z Marią idzie szybciej niż się spodziewałem, a Fumiko jest w tym lepsza niż ja ;) Tylko nie wiem co z Drakheshem///

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz