Aquaman

[R] Star Wars: Rebels Story (Aquaman)

165 postów w tym temacie

 

 

Przestrzeń przed nim była niepokojąca i piękna jednocześnie. Ta pustka, niosąca ciszę i możliwość skupienia się. Jedynymi punktami, które w tej chwili skupiały jego uwagę były gwiazdy rozsiane po tym bezmiarze, który mógł obserwować ze swojego stanowiska.

- Kapitanie.

Głos oficera odpowiedzialnego za łączność zakłócił jego spokój. I chociaż chciał ciężko westchnąć, ukazując w ten sposób swoje rozdrażnienie, zdołał się powstrzymać. Wiedział, że ten mężczyzna nie czerpał radości z przerywania momentu relaksu swojego dowódcy. On wykonywał tylko swoje obowiązki. Dlatego kapitan Jax Nalto odwrócił wolno głowę i spojrzał na młodego, może dwudziestoletniego łącznościowca.

- Słucham?

- Otrzymaliśmy przekaz od kapitana Voida. Za chwilę wyjdą z nadprzestrzeni - zameldował.

Nalto jedynie przytaknął.

Nie była to żadna ważna informacja, łącznościowiec nie mógł jednak zostawić ją tylko do swojej wiadomości, nie przekazując dowódcy okrętu. Byłoby to karygodne złamanie regulaminu Imperialnej Floty. Niemniej, Jax czuł poirytowanie na myśl, że z tak błahego powodu przerwano mu moment relaksu.

Zewnętrzne Rubieże pomyślał z goryczą. Tu nigdy nie dzieje się nic ciekawego. Już nawet piraci przestali pojawiać się na tym zadupiu.

- Okręt kapitana Voida wyszedł z nadprzestrzeni.

Nalto szybko odnalazł trójkątny kształt pojawiający się w normalnej przestrzeni. Niszczyciel klasy Victory I, pamiętający jeszcze czasy Wojen Klonów, wciąż służył w marynarce, a kapitan Void dowodził nim od pięciu lat. Jax Nalto miał okazję widzieć go w akcji, na własne oczy widząc czego może dokonać okręt tej klasy pod dowództwem doświadczonego marynarza. I choć samego siebie uważał za dobrego dowódcę, który był wielokrotnie odznaczany, nie chciałby stoczyć walki z okrętem dowodzonym przez Voida. I nie tylko dlatego, że jego Carrack był znacznie mniejszą jednostką.

- Kapitanie, „Demolisher” nawiązuje łączność.

Dowódca Carracka przeniósł spojrzenie z przestrzeni, w której unosił się niszczyciel, na ekran na którym pojawiła się twarz kapitana. Oblicze pięćdziesięcioletniego marynarza, który powinien piastować znacznie wyższe stanowisko, wypełniła cały monitor, a Jax poczuł na sobie siłę spojrzenia stalowych oczu Amadeusa Voida.

- Kapitanie Void, w czym możemy pomóc? - zapytał uprzejmie.

Nie doczekał się jednak odpowiedzi ze strony swego rozmówcy. Usłyszał strzał z blastera, a następnie zobaczył jak część twarzy kapitana Voida zostaje zwęglona. Był w takim szoku, że po prostu patrzył z rozdziawioną buzią na ekran, na którym widział mostek „Demolishera”. Obraz pokazywał kilka ciał oficerów na nim służących i kilkunastu krzątających się na nim ludzi.

Alarm wyrwał go z tego szoku.

- Co się dzieje?! - zakrzyknął.

- Zostaliśmy namierzeni! - jeden z jego podwładnych przeniósł na kapitana przerażone spojrzenie.

- CO?! - Nalto znów spojrzał na obraz na monitorze.

Tym razem patrzył w szare oczy na obcej twarzy, która mimo młodego wieku, należała do osoby, która wiele przeszła. Patrzył na Zabraka, w którego oczach dostrzegał determinację przeplatającą się z zuchwałością. Ta mieszanka sprawiła, że Nalto zatrząsł się z wściekłości.

- Kim jesteś?!

- Tamir Torn i aresztuję cię kapitanie, a pański okręt przekażę Sojuszowi - głos Zabraka był spokojny, co jeszcze bardziej rozjuszyło Nalto.

- Aresztujesz?! ARESZTUJESZ?! - wrzasnął. – Namierzyć okręt i…

- Wielka szkoda, kapitanie - przerwał mu Torn, by w chwilę później zakończyć połączenie.

Gdy tylko twarz Zabraka zniknęła z ekranu, iluminator pokrył się zielenią, a w chwilę później zatańczyły po nim niebieskie wyładowania.

Jax Nalto nie miał już okazji do narzekania na nudę Zewnętrznych Rubieży.

Nie, kiedy dowodzony przez niego Carrack, znalazł się pod zmasowanym ostrzałem niszczyciela.

 

 

***

 

 

Acclamator wyszedł z nadprzestrzeni gotów do walki. Jednostka, choć przestarzała i służąca głównie piratom i Rebelii, wciąż znajdowała się jeszcze na wyposażeniu floty Imperium. Jednak ten konkretny okręt wyróżniał się już na pierwszy rzut oka. Zamiast standardowej jednolitej barwy, przez grzbiet przemalowany był na zielono. Połać zieleni ciągnęła się od dziobu do połowy długości okrętu. Nie był to jednak świeży malunek, a i sam okręt nosił ślady stoczenia wielu pojedynków. Odrapany lakier, osmolone poszycie. Okręt zdawał się nosić z dumą te blizny.

Siedzący na mostku Zeltron rozparł się wygodniej w fotelu kapitana. Obserwował poruszający się wolno niszczyciel klasy Victory, który mijał wirujące w przestrzeni szczątki innego okrętu.

- Kapitanie, nawiązano łączność z niszczycielem.

Zeltron wzdrygnął się na dźwięk elektronicznego głosu jednego z droidów, które obsługiwały mostek. To rozwiązanie zostało wprowadzone jeszcze przez poprzedniego właściciela tej jednostki, by móc ograniczyć liczebność załogi niezbędnej do obsługi statku. Żywe istoty lepiej sprawdzały się w przeprowadzaniu abordaży i jako piloci myśliwców.

- Widzę, że misja przebiegła pomyślnie - Zeltron uśmiechnął się do wizerunku Zabraka na monitorze.

- Zgodnie z planem. „Demolisher” przechodzi do służby pod banderę Sojuszu - odparł Zabrak. – Trzeba mu będzie tylko wymyślić nową nazwę. Ta jest taka… Imperialna.

- Jak zawsze w dobrym nastroju, co Tamir? - zaśmiał się Zeltron. – Do czasu aż nie wrócimy do reszty floty, „Coronet” jest okrętem flagowym.

- Leczysz kompleksy, Zhuks? - tym razem to Torn się zaśmiał. – Mniejsza jednostka okrętem flagowym?

- Liczę na to, że jak Imperium pofatyguje tu swoje tyłki to pomyślą dokładnie tak samo jak ty i najpierw będą walić w ciebie - odparł Zeltron. – Bez odbioru. Sprawdź tylko, czy ta część załogi, która dołączyła do Rebelii znów nie zmieni barw.

- Zajmę się tym. Bez odbioru.

Gdy wizerunek Zabraka zniknął, Zhuks zerknął na droida odpowiedzialnego za łączność.

- Wyślij wiadomość, że droga na Kashyyyk jest czysta. Zespół może ruszać.

 

 

-----------------

 

Kochani!

 

Z przyjemnością informuję, że rekrutacja do sesji w klimatach Gwiezdnych Wojen oficjalnie została otwarta!

Większość osób biorących udział w tej ankiecie pomogła mi podjąć decyzję co do okresu, w jakim będzie toczyła się akcja sesji. Mamy zatem Galaktyczną Wojnę Domową, czas najbardziej klasyczny z klasycznych. Jak dowiedzieliście się z intro, Gwiazda Śmierci została zniszczona. Gramy zatem już w tej części ABY, a dokładniej w 1 ABY.

 

Z ważnych informacji:

System: Star Wars D20 Saga Edition z następującymi dodatkami:

-Starships of the Galaxy

-Ultimate Alien Anthology

-Arms and Equipment Guide

-Galaxy at war

-Galaxy of Intrigue

-Rebellion Era

-Scavenger's Guide to Droids

-Scum and Villainy

-The Clone Wars

-The Force Unleashed

-Threats of Galaxy

-Unknow Regions

Poziom postaci: 8

Ilość kredytów: Liczymy wg wzoru z podręcznika odpowiednio dla danej klasy+ jako bonus od MG, otrzymany wynik mnożymy x2

Współczynniki na skille: Rzucamy kośćmi zgodnie z instrukcją z podręcznika by wiedzieć ile pkt mamy do rozdysponowania

Klasa zbanowana: Wszystkie klasy Force users

Dostępne rasy: wszystkie z podręcznika podstawowego + te opisane w Ultimate Alien Anthology – te z listy zbanowanej (jest z czego wybierać ^^)

Rasa zbanowana: Yuuzhan Vong (na wypadek, gdyby komuś przyszedł do głowy pomysł na jakiegoś zagubionego Vonga), Hutt, Gammorean, Miraluka

Strona konfliktu: Sojusz Rebeliantów

Historia Canon/Legends Legends z elementami Canon. Jeśli ktoś chce nawiązywać do Wojen Klonów to może czerpać z książek/komiksów/gier i obu seriali animowanych. Wolałbym, żeby w historii nie czerpać ze Star Wars Rebels, chyba, że ktoś NAPRAWDĘ musi.

Zbanowana znajomość z postaciami: Załoga Ducha z SW Rebels, Galen Marek, Rahm Kota, Ahsoka Tano, klony (już po Wojnach Klonów)

Karta postaci:

-Imię i nazwisko

-Wiek (nie daje ograniczeń, ale określając wiek postaci zerkajcie w podręcznik)

-Pochodzenie

-Rasa

-Wygląd

-Charakter

-Znajomości

-Historia

Kwestie mechaniczną najwygodniej rozpisać w docu i podlinkować do KP.

 

Liczba graczy: 3-5

Przewidywane tempo odpisów: Post MG min 1 na tydzień. Przy dialogach 24-48h, do ustalenia.

Data zakończenia rekrutacji: 15.01.2017r z możliwości przedłużenia.

 

Z innych informacji ważnych dla graczy:

Na wstępie wolę uprzedzić, że lubię mieszać postaciom graczy. Na różne sposoby, mniej lub bardziej brutalne. Odwrócić życie o 180 stopni, by zaraz znowu coś w nim namieszać. Stąd duża prośba żeby mieć to na uwadze i nie podchodzić do swojej postaci jak do łatwo tłukącej się kulki, na którą należy chuchać i dmuchać. To wojna. Należy brać pod uwagę wszelkie okoliczności, w tym skrajne, w jakich wasze postacie mogą się znaleźć.

A zainspirowany Rogue One będę się kierował tą samą zasadą co scenarzyści – zero rozczulania się nad postaciami. Także tak – zgonów jak najbardziej można się spodziewać, tak wśród NPC, jak i graczy.

 

Jeśli tymi ostatnimi informacjami was nie odstraszyłem, to zapraszam serdecznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to w wolnym czasie trzeba będzie sięgnąć po podręcznik. :) W glowie mam strzelca/sabotażystę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako, że jestem graczem, który robić kuku swoim postaciom Twoje ostatnie słowa zachęciły mnie tym bardziej. Ogarnę podręcznik i coś podeślę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale chodzi o to, że zginęli.

Tak samo jak bohaterowie graczy, którzy chcieliby zdobywać plany I Gwiazdy Śmierci.

 

Do Łotra ten spoiler.

 

 


To chyba tak aby nie zaspoilerować Rogue One mi się wydaje. Z tymi zgonami.

 

 

 

Edit: nieważne, mój błąd. :)

Edytowane przez Nadia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Therek napisał:

 

15 minut temu, Ferr-kon napisał:

Nie chcę zacząć od kwasu, ale Bothanie to zginęli za drugą Gwiazdę Śmierci :D

 

True...

 

 

Cóż, do błędu też trzeba umieć się przyznać i biję się w pierś.

Generalnie się zafiksowałem na Bothan, bo oni tacy niedoceniani, że im przypisałem zdobycie planów obu DS XD 

 

W związku z tym, oficjalnie, idzie edit w pierwszym poście rekrutacyjnym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z ciekawości - czy do zaakceptowania byłoby granie Droidem (na zasadach ze Scavenger's Guide to Droids)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam nic przeciwko droidom. Choć osobiście wolę postacie z krwi i kości, to nie będę skreślał z góry droida ;) Tym bardziej, że w SW jest kilka genialnych driodów, jak choćby Chopper czy HK-47 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może ja mam głupie pytanie, serio nie bijcie, bo nie grałam w d20 ale mam podręcznik niby na d20 i procesie tworzenia mechaniki i rzucania na współczynniki podręcznik nakazuje rzucać k6 a nie k20 :P Czy mam zły podręcznik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie planowałbym go zrobić właśnie w stylu HK-47, czyli świadomego, niezależnego droida (jest pod to klasa prestiżowa). Czyli w sumie jedyna różnica będzie taka ze ja będe krwawił na czarno i bardziej oleiście :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Lunatyczka napisał:

procesie tworzenia mechaniki i rzucania na współczynniki podręcznik nakazuje rzucać k6 a nie k20 :P Czy mam zły podręcznik?

 

Nie, masz dobry podręcznik ^^

 

3 minuty temu, Drakhesh napisał:

Generalnie planowałbym go zrobić właśnie w stylu HK-47, czyli świadomego, niezależnego droida (jest pod to klasa prestiżowa)

 

Ależ proszę bardzo ;) Nie ma to jak nazwać kogoś worem mięcha :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

super ! Czyli mogę bezpiecznie robić postać :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Lunatyczka napisał:

super ! Czyli mogę bezpiecznie robić postać :D

 

Bo rozumiem, że chodziło ci o ten fragment:

mWeb9VK.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baaaaardzo waaaażne pytanie.

 

Czy można dodatki? :D

 

Dodatkowe pytania:

1. Okej, nie można dżedajów - a innych force userów?
2. Czy byłby sens robienia postaci czysto albo w 75% pod pilotowanie?

Edytowane przez Ferr-kon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Aquaman pytanie mechaniczne: Jak na levelu dostaję 1kX punktów życia, to mam rzucać, brać średnią, czy maxa, czy inaczej jakoś?

 

2: Ile mamy kasy na ekwipunek?

3: Podbijam pytanie Ferra o dodatki... (chodzi mi o prestiżówki dokładniej) ;) 

Edytowane przez Therek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym chętnie zagrał Star Wars, bo już od dawna mnie nosi. Niestety nieznajomość systemu bądź też bardzo pobieżna znajomość czy nie będzie przeszkodą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się przyznam, że postać ode mnie powędrowała do MG. Trochę się boję :P

 

EDIT:


2. Czy byłby sens robienia postaci czysto albo w 75% pod pilotowanie?

 

Ferr nie ma tego w rekrucie, ale w ankiecie Aqua pisał, że nawet jak ktoś będzie miał foce sensitivity, to o tym nie wie, więc wątpię ale to chyba MG musi moje słowa potwierdzić. 

Edytowane przez Lunatyczka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 godzin temu, Ferr-kon napisał:

Czy można dodatki? :D

 

Dodatkowe pytania:

1. Okej, nie można dżedajów - a innych force userów?
2. Czy byłby sens robienia postaci czysto albo w 75% pod pilotowanie?

 

Chodzi Ci o Age of Reblion i Edge of Empire?

 

Ad.1 - jak pisała wyżej Lunatyczka, a o czym ja w pierwszym poście nie wspomniałem - nawet jeśli zrobić postać force sensitive to nie będzie ona o tym wiedziała. Generalnie force users not approved. Przyszli force users z możliwością rozwoju w tą stronę - tak, ale to przy założeniu, że a) pogramy tak długo by Luke zaczął szkolić XD  b) postać wpadnie w szpony Imperium i to akurat uzna, że zamiast zabijać lepiej zająć się szkoleniem :P

Ad. 2 - trochę latania i starć kosmicznych przewiduję, ale generalnie dobrze by było gdyby postać umiała też coś innego ;)

 

12 godzin temu, Therek napisał:

Jak na levelu dostaję 1kX punktów życia, to mam rzucać, brać średnią, czy maxa, czy inaczej jakoś?

 

Rzucamy.

 

12 godzin temu, Therek napisał:

2: Ile mamy kasy na ekwipunek?

3: Podbijam pytanie Ferra o dodatki... (chodzi mi o prestiżówki dokładniej)

 

Ad.2 Liczymy wg tego co podaje nam podręcznik, czyli na przykładzie Scouta -> 3d4 x250kredytów =  8 (kość 1: 3, kość 2: 4, kość 3: 1)x250 = 2000 kredytów + bonus od MG, wynik mnożymy x2, czyli w tym wypadku dana postać miałaby do rozdysponowania 4000 kredytów

Ad.3 Klasy prestiżowe typu Ace Pilot, Crime Lord itp jak najbardziej wchodzą w grę 

 

 

3 godziny temu, Draugdin napisał:

Ja bym chętnie zagrał Star Wars, bo już od dawna mnie nosi. Niestety nieznajomość systemu bądź też bardzo pobieżna znajomość czy nie będzie przeszkodą?

 

W żadnym wypadku nie będzie to przeszkoda :) Jeśli tylko masz ochotę to zapraszam. Osobiście z systemem zapoznawałem się niedawno, więc ta sesja pod kątem mechanicznym będzie po trosze szkoleniowa dla mnie, jak i osób, które z systemem będą miały pierwszy raz styczność ;)

 

 

Ważne info: robię edit pierwszego posta, głównie o podsyłanie części mechanicznej. Rozpiszcie ją w docu i podlinkujcie podsyłając KP na PW ;)

 

EDIT:

Yep, potwierdzam - pierwsza karta dotarła, mechanicznie i merytorycznie zaakceptowana. Czekam na pozostałe :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja tak tylko zrantuje od siebie. Chyba tak późno znalazłem nasze forum, że nigdy nie zagram jedi lub force userem bo MG często już się nimi nagrali w innych sesjach. Ehhh.... 

 

vader.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz będę czekać na koniec rekrutacji w nerwach. Idę zrobić coś moim graczom, to zawsze dobrze robi dla spokoju ducha :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
33 minut temu, Mitsun napisał:

a ja tak tylko zrantuje od siebie. Chyba tak późno znalazłem nasze forum, że nigdy nie zagram jedi lub force userem bo MG często już się nimi nagrali w innych sesjach. Ehhh.... 

 

 

Mitsun, była robiona przeze mnie ankieta i drugim okresem do gry było Clone Wars, gdzie pogralibyście Jedi :P 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Aquaman napisał:

Ad.3 Klasy prestiżowe typu Ace Pilot, Crime Lord itp jak najbardziej wchodzą w grę 

 

No właśnie to są prestiżówki z podstawki, a mi chodzi o prestiżówki z dodatków. :D

 

No ale może rozwinę.

 

Tworzę Twi'leka na bazie Scoundrela z ukierunkowaniem na Use Computer i Mechanics. No i właśnie nie ma prestiżówki w podstawce, która by mnie nakierowała w tą stronę.

 

W związku z tym co bym chciał :D 

1: cukierki ( nieaktualne, już sobie wziąłem z kuchni) :D

2: Jest prestiżówka Improviser nakierowana na Mechanikę w dodatku Rebellion Era. (w razie czego mogę podesłać opis)

3: Ona jeszcze odwołuje się do drzewka talentów i feata (Tech specialist), które są w innym podręczniku Starships of the Galaxy, więc to by była transakcja wiązana.

 

No i to by były te rzeczy z poza podstawki do zatwierdzenia. ;) W przyszłości może się jeszcze pokuszę o jakieś rozwinięcia do tech specialist, bo widziałem, że są inne featy do których jest podstawą, ale to pieśń przyszłości. ;) 

 

Swoją drogą to jeszcze nadmienię, że jest sporo prestiżówek w podręczniku Force Unleashed, a tam takie fajne rzeczy jak medyk czy sabotażysta. ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, Therek napisał:

2: Jest prestiżówka Improviser nakierowana na Mechanikę w dodatku Rebellion Era. (w razie czego mogę podesłać opis)

3: Ona jeszcze odwołuje się do drzewka talentów i feata (Tech specialist), które są w innym podręczniku Starships of the Galaxy, więc to by była transakcja wiązana.

 

Sam osobiście posiadam jedynie dodatki 

-Starships of the Galaxy

-Dark Side Sourcebook

-Power of the Jedi Sourcebook

-Ultimate Alien Anthology

-Arms and Equipment Guide

i jestem na etapie szukania Edge of Empire, Age of Rebellion, a i Force Unleashed bym chętnie przytulił także byłbym wdzięczny za wskazanie ścieżki/źródła ;)

 

Osobiście nie chcę dawać banów na prestiżówki z rozszerzeń, ale żeby móc w pełni się na ten temat wypowiedzieć, będę potrzebował możliwości przyjrzenia się tym prestiżówkom ;)

 

 

A tak oprócz tego, to podrzucam trochę Imperialnej propagandy:

 le557FC.jpg

 

EDIT:

 

Kochani!!!

Pewnie zrobicie mi krzywdę, bo to napiszę nie ułatwi wam życia przy tworzeniu postaci, a pewnie doda tylko dylematów, ale Aqua się dorwał do 9 dodatków (poza tymi, które posiadał) do podstawowego core booka i przyzwoitość nakazuje mi dać wam możliwość korzystania z nich :D So, możecie korzystać z:

-Starships of the Galaxy

-Ultimate Alien Anthology

-Arms and Equipment Guide

-Galaxy at war

-Galaxy of Intrigue

-Rebellion Era

-Scavenger's Guide to Droids

-Scum and Villainy

-The Clone Wars

-The Force Unleashed

-Threats of Galaxy

-Unknow Regions

 

Wiem, że sporo tych dodatków daje rozszerzenia do okresu wojen klonów, ale rasy, jakie są tam dodatkowo opisane+nowe klasy prestiżowe+nowe drzewka rozwoju do istniejących już klas+ekwipunek+statki - to wszystko można wykorzystać w okresie GCW ;)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.