Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

Vrai

mgbg Za czwartą ścianą (Vrai)

778 postów w tym temacie

Temat na swobodne rozmowy.

Najpierw chciałem Was serdecznie przywitać! Bardzo cieszę się, że wspólnie zagramy, bo po lekturze Waszych konceptów jestem strasznie ciekaw, w jakie rejony pójdziemy z Waszymi bohaterami i jakie historie wspólnie napiszemy :) O swoich oczekiwaniach pisałem już wcześniej, nie będę się więc powtarzał, jak ważna jest dla mnie Wasza elastyczność względem postaci (nie wychuchane kryształtowe figurki!), aktywność i otwartość na innych, zadam tylko dwa główne pytania.

1) Deadline: moja wstępna propozycja jest taka. Normalnie post raz na 4 dni (cztery doby), w dialogach i szybkich sekwencjach - raz na 48h. W ciągu tych 48h limit 1 posta na gracza, jeśli czas minie, a nie wszyscy odpisali - trudno, kolejka się zeruje. Po to, by dać się wypowiedzieć także innym, a nie zdominować scenę przez okupujących komputery. Po minięciu deadline - możliwe znpcowanie.

Nie ukrywam, że przy doprecyzowaniu deklaracji, a to ze względu na mechanikę może mieć miejsce często, prosiłbym o odpowiedź w ciągu doby, żeby nie robić zastojów.

Nieobecności zgłoszone wcześniej dopuszczalne, choć nie ukrywam, że przy dłuższych terminach wolałbym dostać Waszą zgodę na NPCowanie, żeby nie zawieszać rozgrywki na tydzień czy dwa, by zaczekać na jednego posta.

Czy te terminy Wam odpowiadają? 

2) Rzeczy, o których nie chcecie czytać w sesji/których nie chcecie odgrywać lub których nie chcecie, żeby przydarzały się Waszym postaciom. Szanuję Wasze granice i chciałbym wiedzieć o tym wcześniej, żeby nie było tak, że dopiero po fakcie dowiadywać się, że wzbudziłem w Was wielki dyskomfort. To sesja superbohaterska, więc okrucieństwo i motywy seksualne są raczej poza jej zasięgiem, ale z drugiej strony - (spoiler do Young Justice będzie, uwaga!)

Spoiler

Arsenal stracił rękę, tak?

Ja z mojej strony zaznaczam, że nie mam nic przeciwko wątkom homoseksualnym czy związanym z różnymi mniejszościami i istnieje duża szansa, że tacy NPCe się pojawią, jeśli ktoś ma wielkie veto, to też dobry moment, żeby to zaznaczyć :)

No, a poza tym witam Was serdecznie raz jeszcze!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zacznijmy od tego, że chciałbym przywitać się ze wszystkimi współgraczami i MG. Mam nadzieję, że wszystko będzie szło sprawnie i zapewnimy sobie wiele rozrywki :-D

Przechodząc do formalności:

1) nie mam nic przeciwko

2) co do wątków seksualnych, to pewnie chciałbym uniknąć gwałtów, a jak chodzi o opisy intymne to ograniczyć do minimum (pozostawiając bardzo duże pole do popisu wyobraźni jeżeli już do czegoś takiego ma dojść).

Podobnie jeżeli chodzi o wątki Gore. Wolałbym by unikać opisu każdego ścięgna które właśnie przecina villan.

Przy czym chodzi tu o opisy czynności, bo nie mam nic do stylizowania lokacji na gore, czy przechadzkach po dzielnicach czerwonych latarni.

Sesja nie jest 18+, więc tego chyba będziemy się trzymać.

Wątki homoseksualne i mniejszości. nie zgłaszam veta, bo "Polacy to rasiści i każdy to powie i nikt tu nie lubić czarny człowiek.".

Edytowane przez NiBl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 zgoda.

2 u mnie brak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NiBl - przyjęte i zrozumiałe, zresztą jak sam zauważyłeś, nie mamy +18 :) A z dzielnicą latarni to ciekawy pomysł, chciałbym zobaczyć tam Wasze postaci!

@Thomas Ufnal Crowlake - kiedy o 1 w nocy pisałeś "jutro" miałeś na myśli dzisiaj czy jutro (29)? Bo ja to nie poganiam, zaczekam, ale chcę wiedzieć, na co się mentalnie przygotować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Selyuna napisał:

1 zgoda.

2 u mnie brak.

Jak wyżej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale o co chodzi z tymi rasistami?

I swoją drogą, takie pytanie - właśnie czy takie rzeczy jak np poziom tolerancji w świecie będziemy ustalać później, czy to narzucone przez setting, czy jak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Toż to Big Cyc! Makumba! I to chyba było ironiczne, przynajmniej tak ja to rozumiem, w kontekście braku veta ;)

Co do poziomu tolerancji - nie ma narzuconych przez setting, w sumie nie planowałem szczególnego punktu ustaleń dot. tej kwestii, ale z chęcią Was wysłucham. W mojej głowie to było tak: głównie przez działalność superbohaterską VC stała się bardzo kosmopolityczna. Nie ma jakiejś otwartej nienawiści czy niechęci, no, może czasem można usłyszeć na ulicy "o ja cię, żółtek"; "ten to jest cygan, uważaj", ale nikt się nie boi, że dostanie oklep w biały dzień na środku ulicy.

W kategorię ludzi "innych" wpadają raczej nie obcokrajowcy, ale ludzie z eksperymentów, przybysze z kosmosu i takie tam. Tutaj już można się spotkać z tym, że ktoś na widok tychże przejdzie na drugą stronę ulicy czy nie usiądzie obok w tramwaju. Mamy oczywiście jakiś ksenofobów, gdzie każdy obcy jest "be", ale to są raczej jednostki, a nie szerszy nurt. 

(To dotyczy oczywiście VC. Jeśli pojedziecie do Białegostoku, to może być już inaczej.)

Wiecie, to jak w tym dowcipie. (A dam w spoilerze, bo a nuż kogoś razi.)

Spoiler

Siedzi facet u lekarza, a lekarz pokazuje mu obrazki. Zaczyna od opaski na ramieniu esesmana, a facet:
- Hinduski znak szczęścia!
Potem pokazuje mu swastykę na niemieckim czołgu, a on wrzeszczy:
- Symbol słowiański!
Na koniec lekarz wyciąga zdjęcie Adolfa Hitlera. Facet popatrzył chwilę, podrapał się w głowę i w końcu mówi:
- Charlie Chaplin?
Lekarz odkłada obrazki i mówi:
- Niestety nie mogę panu pomóc, najwyraźniej jest pan białostockim prokuratorem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie chodziło, że weta nie zgłaszam i nie mam nic przeciw temu by było odrobinę bardziej rasistowsko w stosunku do superbohaterów. Chociaż domyślałbym się, że nawet spotkanie z grupą kiboli niekoniecznie musiałoby się kończyć agresją inną niż słowna (no chyba, że grupa byłaby po kilku głębszych).

Swoją drogą. Jak już jesteśmy w klimatach polskich superbohaterów, to może byśmy mogli spotkać takie legendy jak Kapitan Polska, Człowiek Gekon, Człowiek Beton, czy Kapitan Zajebistość :P:)  

http://kops.pl/old/?tag=kops

Nawet śmiesznie by było spotkać gdyby byli takimi herosami kategorii B, albo nawet C, albo nawet conman-ami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Vrai Rozwiałem Twoją wątpliwość? ;)

@NiBl Uwielbiam KOPS, ale podejrzewam, że nie do końca w takie klimaty Vrai celuje. :P

Z mojej strony sesja w klimatach 15+ wydaje się okej (znaczy jak ktoś chce bardzo rzeczy 18+ i zrobi to w spoilerze ostrzegającym co tam będzie, to mi to w sumie obojętnie).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znałem tego. Boże, tyle straciłem z życia.

Ok, prawda jest taka, że rzeczywiście to nie jest coś, w co celuję, ale nie wykluczam, że w tle nie mignie człowiek spoiler :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest sesja o nastolatkach to nie przesadzajmy.

A kopsa robił znajomy znajomego xD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Selyuna napisał:

1 zgoda.

2 u mnie brak.

Jak przedmówczyni ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 hours ago, Selyuna said:

To jest sesja o nastolatkach to nie przesadzajmy.

A kopsa robił znajomy znajomego xD.

Właśnie, przypomnijcie mi, czy limit górny wieku to było 17 czy 19?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam makumbę, rzecz jasna, po prostu nie widziałam powiązania z tym cytatem a tym co napisał Vrai

Ja z mojej strony zaznaczam, że nie mam nic przeciwko wątkom homoseksualnym czy związanym z różnymi mniejszościami i istnieje duża szansa, że tacy NPCe się pojawią, jeśli ktoś ma wielkie veto, to też dobry moment, żeby to zaznaczyć

Bo odebrałam to że chodzi o to że wśród enpeców możemy napotkać np dwie zakochane w sobie panie, albo panów. Albo jakiś pan będzie próbował podrywać postać gracza która też jest płci męskiej. Ale wydaje mi się że sama obecność reprezentacji chociażby POC nie zakłada jednocześnie że muszą być wygrywane wątki nietolerancji. A może właśnie tutaj po namyśle zgłoszę małe veto, bo jak mam do wyboru świat trochę bardziej idealny, to wolę go od symulacji naszego świata.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, przyjąłem do wiadomości.

Thomas. Już fanuję Twoją postać. I fanuję Twoje pisanie. Tyle razy parsknąłem śmiechem. Ale chyba najbardziej

Jeden Waruna stwierdził, że zapędzi mnie do tych nudnych kawałków siłą (i to nie jest metafora, on jest mistrzem w pętaniu i przymuszaniu, czy to magią czy słowem).

Jeśli Atlasy doczekają się kiedyś czegoś na kształt Pitbullka, to już wiadomo, co w nim będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Vrai napisał:

Thomas. Już fanuję Twoją postać. I fanuję Twoje pisanie. Tyle razy parsknąłem śmiechem.

Miałam tak samo.

I nie mogę wklejać postaci bo śpię, jutro po pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Vrai napisał:

Jeden Waruna stwierdził, że zapędzi mnie do tych nudnych kawałków siłą (i to nie jest metafora, on jest mistrzem w pętaniu i przymuszaniu, czy to magią czy słowem).

Jeśli Atlasy doczekają się kiedyś czegoś na kształt Pitbullka, to już wiadomo, co w nim będzie.

50 shades of Warun XD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdy się uczyć nie chcesz, bo czujesz się fajny,

Styl twego mistrza musi być niekonwencjonalny.

A gdy się mistrz w pętaniu lubuje,

Nic Cię, robaczku, nie uratuje.

Będziesz się uczył w pocie czoła,

Żeby twarz twego mistrza była wesoła.

Przecież w obliczu celu nieważne metody

Ani to, że od ucznia nie ma na nie zgody.

Pitbullek-poetycki. Może być? (nie wzywajcie Pitbullka nadaremno!)

Edytowane przez Nyx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nawet nie wiem, co to jest Pitbullek, ale Nyx i tak wygrywa dzień. :D

BTW, imię i charakterystyka Waruny wzięły się stąd, że jak jeszcze za młodu czytałem mądre książki dla przyjemności, przeczytałem "Obrazy i symbole" Eliadego, który cały rozdział poświęcił mitycznej figurze srogiego władcy-maga (w opozycji do władcy-wojownika), którego centralną czynnością/mocą miałoby być właśnie pętanie - i której znakomitym przykładem miał być właśnie hinduski bóg-czarodziej Waruna. ;) [nie to żebym chciał wyjść na erudytę czy nerda, ale to tak żeby nie było, że 50 Shades of My Master czy jakoś tak ;P]

Edytowane przez Thomas Ufnal Crowlake

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cholera, czytałem to dość dawno i chyba nigdy w całości. Teraz będę musiał nadrobić!

A Pitbullek to parodia "fanofskiej tfurczości" rodem z blogasków, która zrodziła się w sesji Na straży i kręciła się wokół bohaterów. Ale od tamtego czasu Pitbullek zahaczył też już o inne sesje :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Vrai napisał:

A Pitbullek to parodia "fanofskiej tfurczości" rodem z blogasków, która zrodziła się w sesji Na straży i kręciła się wokół bohaterów. Ale od tamtego czasu Pitbullek zahaczył też już o inne sesje :D

I jest fajny :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sel, inspiracje świetne, ale ty lepiej postać przedstawiaj. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko chciałam uprzedzić, że za pytania mogę wziąć się dopiero jutro, dziś jestem padnięta. A będę miała do poruszenia jedną kwestię tutaj jeszcze, zanim na nie zacznę pisać odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz