Vrai

mgbg Za czwartą ścianą (Vrai)

1093 postów w tym temacie

22 godzin temu, Selyuna napisał:

A tak osobiście to ja też jako gracz uważam że to taka krzywa akcja sobie mianować lidera i spodziewać się że ktoś się będzie go słuchał.

Sel, tylko sęk w tym, że tutaj nikt sobie lidera nie mianował. Tak w odczuciu moim jako gracza, jak i Jurka, lider wyłonił się sam, w sposób naturalny. Fakt, nie było głosowania, nie było to oficjalnie ogłoszone in story, no ale jednak daje się to odczuć. Wars czuje się jak lider, Panther i Spellslinger tak go traktują i jedyną osobą, która to totalnie olewa jest Spektra. Acz rozumiem, że to może wynikać z tego jaka jest postać i niektóre rzeczy trzeba komunikować wprost.

Po prostu podniosłem ten temat tutaj, bo ja i Jurek czujemy, że Spektra po prostu specjalnie ignoruje Warsa w roli lidera i jego polecenia, robiąc sobie co chce.

W fikcji ten temat na pewno zostanie przez Jurka podniesiony, więc będzie okazja by nasze postacie wszystko sobie wyjaśniły.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daje się odczuć, że Panther i Karol traktują Warsa jako lidera. To nie oznacza, że lider dla drużyny wyłonił się sam.

Ba, właściwie drużyna nie potrzebuje lidera lub może mieć lidera wędrującego w zależności od sytuacji - to jedynie odbija się na mechanice przyznawania punktów Drużyny w bitwie (tu od razu powiem, że tego jeszcze nie było, bo na razie nie bierzecie udziału w bitwie).

I Spektra ma prawo tego nie zauważać, ma prawo traktować to niewiążąco czy jakkolwiek chce. To trochę krzywdzące mówić, że postać otwarcie ignoruje słowa lidera, jeśli ten lider jest domniemywany z kontekstu.

Widzę, że to dla postaci - z różnych powodów - jest ważna kwestia, dlatego naprawdę chciałbym, żebyście ją podnieśli jako gracze i żeby Wasze postaci to sobie przegadały, przy jednoczesnym ucięciu tego tematu w MGBG. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Aquaman napisał:

Sel, tylko sęk w tym, że tutaj nikt sobie lidera nie mianował. Tak w odczuciu moim jako gracza, jak i Jurka, lider wyłonił się sam, w sposób naturalny. Fakt, nie było głosowania, nie było to oficjalnie ogłoszone in story, no ale jednak daje się to odczuć. Wars czuje się jak lider, Panther i Spellslinger tak go traktują i jedyną osobą, która to totalnie olewa jest Spektra. Acz rozumiem, że to może wynikać z tego jaka jest postać i niektóre rzeczy trzeba komunikować wprost.

Po prostu podniosłem ten temat tutaj, bo ja i Jurek czujemy, że Spektra po prostu specjalnie ignoruje Warsa w roli lidera i jego polecenia, robiąc sobie co chce.

W fikcji ten temat na pewno zostanie przez Jurka podniesiony, więc będzie okazja by nasze postacie wszystko sobie wyjaśniły.

Ale to twoim zdaniem moja postać nie ma nic do gadania?
No nie wiem, jak czytam przygodę to tam nie widzę żadnego naturalnego wyłonienia się. Raczej były rozmowy na offie a po ponownym przeczytaniu przygody nic tam takiego nie ma. A moja postać zachowuje się wedle tego co było ingame, nie na offie. Dlatego z mojej strony też koniec tematu, a Spektrę zawsze można zapytać jak widzi tę sytuację.

Edytowane przez Selyuna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeczytajcie jeszcze raz ostatniego posta, bo MG edytował po tym jak się okazało że mu się Dziw pomylił z Waruną raz czy dwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raz.

A nagroda za najlepszą samoocenę wędruje do Karola:

To był Waruna i Dziw, come on, pomóc to on mógł co najwyżej uprzątnąć potem zwłoki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podoba mi się teoria Panthera o powstaniu śladów u Snapdragona, choć ja osobiście bardziej obstawiam przejścia po wciągnięciu w portal :)

Chyba już dziś nie dam Wam rady napisać posta, choć rwę się do tego, tak więc jutro raczej, chyba że zrezygnuję z odrobiny snu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja postać lewituje, mam z tego jakieś bonusy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem w sumie co bardziej pasuje:

-chwila prawdy

-directly engage a threat

-unstoppable

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sel, byłem pewien, że odpisałem :( Nie ma żadnych bonusów.

Z tego, co opisujesz i co robi Panther to dla mnie bardzo unstoppable (IM JUGGERNAUT!). Ale pamiętaj, że łamiesz obietnicę daną Dziwowi, więc przed rzutem rzuć sobie jeszcze +Ponadprzeciętny. 

@Selyuna @Aquaman @Thomas Ufnal Crowlake

Jako że Aquaman zaangażował Panthera w walkę, to jeśli idziecie w jego ślady, ujmijcie w swoich postach w spoilerze odpowiedzi na pytania:

1) Kto jest liderem? (chodzi o część drużyny, która jest w walce - i nie chodzi o liderowanie w ogóle, ale "who you will be looking at in this fight".

2) Jaki jest twój cel w walce? (nie długi elaborat, jedno-cztery słowa, chodzi o sprawdzenie, czy wszyscy mają ten sam cel; ie: pokonać Snapdragona, odciągnąć Dziwa, wyciągnąć ciało Waruny)

3) Czy jest w tej drużynie ktoś, komu nie ufasz? (Chodzi o brak zaufania, a nie "I don't particulary listen to him/her"). 

Edytowane przez Vrai

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Vrai edytowałem posta o spoiler.

Rzuć okiem i sprawdź, czy dobrze porobiłem rzuty. Tak dawno tu nie rzucałem, że nie jestem pewny czy dobrze interpretuje wyniki ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest bardzo dobrze :) Teraz to dopiero będzie krajobraz po bitwie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postaram się odpisać jak tylko będę mógł, bardzo przewalona sytuacja robocza. :/ 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry sorencje, dziś dopiero zacznę ogarniać wszystkie zaległości.

Powiem tylko tyle, że z moimi dystansowymi insta mocami to raczej jeśli Spektra coś zrobi to wydarzy się zanim Panther gdziekolwiek dotrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ej, odpisałam, ale nie dostałam do końca odpowiedzi na moje pytanie. 

Mam za to kolejne, ten lodowy chłopiec to jest jakiś zupełnie nowy przeciwnik czy jak? 

I jeszcze jedno, czy mam rzucać skoro działania Spektry to są takie nieoczywiste robione przez nią rzeczy?

Edytowane przez Selyuna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, nie ma bonusów, startujecie w tej samej chwili i z tego samego miejsca. Tylko Spellslinger miał lekkiego handicapa, bo nie udało mu się utrzymać równowagi, ale to teraz i tak wyjdzie z kolejności postów.

Lodowy chłopiec to zupełnie nowa postać w scenie.

Na razie nie, Dziw nie zna mocy Spektry, ale może dodać dwa do dwóch.

Do tego proszę powiedz mi, czy to, co robisz, robisz, żeby:

- ochronić Jurka lub Dziwa, osłabiając Snapdragona,

- sprawić, że Snapdragon będzie słabszy, bardziej bezbronny i de facto atakujesz go swoją mocą? 

W pierwszym przypadku rzuć sobie na Defend someone, w drugim: Directly engage a threat. Nie ukrywam, że mi na razie bardziej nasuwa się to drugie, z tego względu, że a) to daje ci możliwość stworzenia opportunity, np. dla Jurka, b) zabrania czegoś Snapdragonowi (wzroku). 

@Thomas Ufnal Crowlake w takiej sytuacji ciężko mi podejmować decyzję za Ciebie. Czy coś się wyklarowało, są widok na lepszą przyszłość? Czy mógłbyś chociaż krótko tutaj napisać o intencjach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyklarowało, wracam do żywych i przepraszam.

W zaistnialej sytuacji BARDZO WAŻNE PYTANIE: Czy to, że Spellslinger nie wspiera pozostałych w ataku i zamiast tego zajmuje się leczeniem swojego poczucia winy jest wystarczająco samolubne żebym mógł samolubnie wydać punkt z puli drużyny? [i czy w ogóle Unleash jest tu właściwym ruchem? Bo wydaje mi się żę lepszym niż defend, ale proszę o opinię. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Thomas, powiem inaczej :)

Kiedy sięgasz do mocy Źródła Życia, rzuć + Wybawiciel. Przy sukcesie (7+), udaje ci się wykorzystać jego energię. Przy 7-9, Źródło bierze na Ciebie wpływ i oczekuj, że zwróci się do Ciebie z prośbą.  Przy porażce moce źródła przybierają inną formę.

Zdecyduj, czy rzucisz jeszcze raz, czy zachowujesz poprzedni rzut (Łatkę też masz w wysokości +1). Co do punktu Drużyny napisz w jaki sposób Twoje akcje okazują, jak ignorujesz pozostałych członków drużyny (jak pokazują, że masz ich w d***ie :)) albo wręcz ich "insultują" i nie widzę problemu. Myślę, że nawet prostym "nie obchodziło go, co robi Spektra i Panther, co się z nimi dzieje i co im grozi" możesz to osiągnąć. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zostawię ten rzut chyba. 

Zmieniłem trochę posta, czy teraz widać to ignorowanie wystarczająco? Jak tak to biere punkcik i podbijam sobie Wybawiciel a obniżam Zwyczajny uzyskując 7 i sukces. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz