Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

• Ogłoszenia

• Aruna

14 urodziny Strefy   11.09.2017

To już 14 lat wspólnej gry. To również dobra okazja do wspominania i poczytania o tych nieco mniej znanych lub zapomnianych faktach o forum. Nieważne, jak długo jesteś z nami, zapraszamy Cię do tematów urodzinowych. Sto lat, Strefo!
    • Nyx

Wielki Konkurs Urodzinowy!   18.09.2017

Na Strefie trwa Konkurs Urodzinowy,
      Może prestiż nie taki jak Chopinowy
      Literackiego Nobla też za to nie dostaniecie
      Ale będą nagrody jeśli na podium staniecie
      Mogę jeszcze tak długo rymować
      Jednak nie ma co czasu marnować,
      Tu nie ma co czytać - tu trzeba pracować!  

55 postów w tym temacie

Ominęła mnie rozmowa o antropomorficznych pandach :( 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drodzy, proszę o szczere odpowiedzi - jak było? Co się podobało, co można poprawić? Chwalcie (zachęcam!) i gańcie (też zachęcam!) bo jest duża szansa że przekażę gdzie trzeba, zarówno pochwały jak i uwagi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się bawiłam bardzo dobrze, zwłaszcza po odkryciu budynku 14, gdzie nie było kolejkonu :) (na który trudno coś poradzić, więc...).

Gdybym miała się czepiać, to naprawdę byłoby super, gdyby w informatorze znalazł się opis punktów programu, a nie tylko tabelka, bo nawigowanie sobą na konwencie za pomocą programu i apki jest słabe. I może jeszcze jakaś kontrola jakości przy zgłaszanych prelekcjach, bo i mnie się zdarzyło, i paru innym osobom, z tego co słyszałam, że weszły na prelekcję (o bardzo fajnym tytule) i okazało się, że jest to punkt programu na zasadzie mniej więcej "zrobiłem/łam prezentację na studia, to opchnę ją żeby mieć zniżkę na konwent". Co w sytuacji, kiedy niektóre z tych prelekcji są w piętnastce i ustawiają się do nich gigantyczne kolejki jest takie sobie.

Poza tym jednak super. Wielki szacun dla zawsze pomocnych i ogarniętych, ofiarnych gżdaczy <3, bardzo spoko było też oddzielenie wystawców sklepikowych od wystaw różnych klubów i konwentów (w zeszłym roku chyba tego nie było? mam jakieś slajdy z namiociku postapo który był w tej samej hali co reszta), blok integracyjny osom (znaczy, zahaczyłam tylko/aż o disneyowskie karaoke, które było strasznie sympatyczne). Ogólnie super jest to, że Pyrkon jest ogroooomną przestrzenią dla fanów. W sensie ten wielki tie-figter, awesome wystawy (LEGO <3), stoiska konwentów, no i cosplaye - to jest taki konwent, na którym w zasadzie można nie chodzić na program, tylko bujać się po targach i chłonąć atmosferę. Co jest świetne, zwłaszcza, że łatwo byłoby jednak z tego zrezygnować i pójść w dawnie przestrzeni sklepikom. Więc ogólnie propsy, kocham Pyrkon, będę za rok :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, Vonen napisał:

Drodzy, proszę o szczere odpowiedzi - jak było? Co się podobało, co można poprawić? Chwalcie (zachęcam!) i gańcie (też zachęcam!) bo jest duża szansa że przekażę gdzie trzeba, zarówno pochwały jak i uwagi.

Mi się ogólnie większość rzeczy podobała. Akurat mi wersja apkowa do ogarniania programu nie przeszkadzała w znalezieniu ciekawych punktów programu.

Jedyne zgrzyty wiązały się z budynkiem 15.

1) Wytyczanie kolejek do sal na parterze. Było kilka przypadków mieszania się kolejek z sąsiednich sal albo tego, że do jednej sali ustawiły się efektywnie dwie równoległe kolejki. Zastanawiam się czy nie byłoby dobrze gdyby jednak wydzielić słupkami i pasami dokładniej miejsca gdzie poszczególne kolejki powinny się ustawiać. Przynajmniej w 15tce gdzie odbywały się chyba najpopularniejsze prelekcje czy panele.

2) Tutaj @Kira może pewnie więcej napisać, ale trafiła na przypadek, że po zakończonym punkcie w Warsztatowej 15 obecni na sali nie chcieli wyjść tylko chcieli zostać na następny punkt przez co finalnie parę nowych osób jedynie weszło. Na prelekcjach, na których ja byłem nic takiego nie miało na szczęście miejsca.

Do tego czy coś ogranicza konwent przed byciem zorganizowanym trochę później w maju jak już pogoda jest trochę lepsza?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Jedi Master napisał:

2) Tutaj @Kira może pewnie więcej napisać, ale trafiła na przypadek, że po zakończonym punkcie w Warsztatowej 15 obecni na sali nie chcieli wyjść tylko chcieli zostać na następny punkt przez co finalnie parę nowych osób jedynie weszło. Na prelekcjach, na których ja byłem nic takiego nie miało na szczęście miejsca.

Nie, było gorzej. Stałam w środku gigantycznej kolejki do Warsztatowej15 na rysowanie potworów (od drzwi do końca korytarza widziałam ludzi), wcześniej trwały w tej sali zajęcia z rysowania par. Równo o godzinie startu kolejka się ciut ruszyła a potem była chwila przestoju i ludzie zaczęli wkurzeni odchodzić i mówić reszcie że nie ma co stać, tam nie ma już miejsc i organizatorzy nikogo nie wpuszczą bo większość ludzi co była na warsztacie z rysowania par nie ma zamiaru wychodzić z sali więc my tam już nie wejdziemy. Jako że kolejka dalej stała i ludzie tylko odchodzili i nie było żadnego oficjalne komunikatu czy tamci ludzie ze środka wyjdą to wkur!@#$ się i stamtąd poszłam. 

Warsztaty z rysowania były wszystkie w tej samej sali, jedno po drugim, więc w takim układzie jak kogoś takiego jak mnie, interesowały tylko te jedne, w połowie ciągu, no to jak widać mógłam sobie siedzieć pół godziny przed rozpoczęciem przed salą i wyjść tylko wnerwiona bez możliwości załapania się. 

Słyszałam potem, że jest niby jakaś zasada n Pyrkonie że się ludzi wyprasza po zakończonej prelekcji i sala ma się zapełniać od nowa, a nie że ludzie z poprzedniej grzeją miejsca, a tu słychać było tylko komunikaty że nie zostanie ona zachowana a tamtych nie wyproszą. Chyba, że to się ruszyło jednak i ludzi stamtąd wyprosili, jak już sobie poszłam - no tego już nie wiem. Jeśli nie, to ogromny minus. Może rozdzielcie za rok warsztaty na kilka różnych sal, co?

Albo niech to będzie jakieś jasne i klarowne, czy jest sens stać w kolejce na taki warsztat bo ludzie opuszczą salę czy lepiej sobie odpuścić oblegane warsztaty o ile nie chce się od rana januszować na miejsca. Wiem że jest masa ludzi i chętnych na różne atrakcje, wszyscy nie wejdą na wszystko, ale tamci w sali moim prywatnym zdaniem mieli tu nieuczciwą przewagę.

Poza tym, było bardzo fajnie, oznakowania w porządku, nie zgubiłam się :D program baaaardzo ciekawy, czasami z żalem trzeba było szukać jakichś kompromisów. Cantyna była boska i strefa Star Wars <3  apka dużo pomagała w organizowaniu sobie dnia, wydaje mi się że w tym roku była lepiej ogarnięta kwestia kupowania wejściówek, w ogóle wejść na konwent. Gżdacze pomocni jak miałam pytanie to chętnie odpowiedzieli. No i jak zgubiłam czapkę to odebrałam na posterunku, to na plus. :) Pomimo tego momentu gdy nie mogłam się wbić na warsztaty, jestem pod ogromnym wrażeniem ogaru ludzi w ekipie Pyrkonowej i organizacji tak dużej imprezy, w tak dobry sposób. Pewnie za rok też się pojawię. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz