Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

• Ogłoszenia

• Aruna

14 urodziny Strefy   11.09.2017

To już 14 lat wspólnej gry. To również dobra okazja do wspominania i poczytania o tych nieco mniej znanych lub zapomnianych faktach o forum. Nieważne, jak długo jesteś z nami, zapraszamy Cię do tematów urodzinowych. Sto lat, Strefo!
    • Nyx

Wielki Konkurs Urodzinowy!   18.09.2017

Na Strefie trwa Konkurs Urodzinowy,
      Może prestiż nie taki jak Chopinowy
      Literackiego Nobla też za to nie dostaniecie
      Ale będą nagrody jeśli na podium staniecie
      Mogę jeszcze tak długo rymować
      Jednak nie ma co czasu marnować,
      Tu nie ma co czytać - tu trzeba pracować!  

Aquaman

[R] Teen Titans: Go! (Aquaman)

13 postów w tym temacie

- Minęły cztery lata od tamtej nocy i nie osiągnęliśmy niczego.

Jego głos rozszedł się echem po przestronnej hali. Tego wieczora stał tutaj przed mównicą, nie mając jednak przed sobą słuchaczy. Sala była pusta, a jego głos grzmiał jeszcze odbijając się od kamiennych ścian.

- Queen Bee zaprzepaściła niemal wszystko - kontynuował zupełnie tak, jakby mówił do tłumów wiernych, a nie do pustych krzeseł. – Resztki technologii Reach pozostałe na Ziemi zostały zniszczone, Young Justice wciąż są silnym uzupełnieniem dla Justice League. Bee tkwi w więzieniu, odwrócili się od niej wszyscy jej sojusznicy, a potencjał jaki tkwił w tworzonym przez nią zespole został roztrwoniony.

Na samo wspomnienie wszystkich tych porażek, zacisnął gniewnie dłonie na pulpicie mównicy. Jednak ten gniew nie trwał długo. Bowiem przypomniał sobie ścieżkę, którą on sam wytyczył. Wiedział, że organizacja, którą Queen Bee pozostawiła w ruinach, pod jego rządami się odbuduje i powstanie na nowo. Silniejsza, potężniejsza.

Wiedział już po co sięgnąć.

Wiedział, że ścieżka do wielkości nie prowadzi przez obce technologie. Ta ścieżka zamknięta jest w mistycznych arkanach, które jedynie nieliczni mogą poznać.

Wiedział również, że ktoś słucha jego słów mimo iż jest tu teraz sam.

Cześć wszystkim!

Tym krótkim i enigmatycznym wstępem, chciałbym powitać Was w rekrutacji do sesji

2XmsvrV.png

Sesja teen superhero osadzona w klimatach DC nawiązujących do serialowego Young Justice. W sesji będzie brany pod uwagę team play, relacje wewnątrz zespołu i zespołu jako takiego z otaczającym was światem.

Ci, którzy mieli okazję zagrać już u mnie wiedzą, że w moich sesjach główna oś fabularna jest bardzo mocno zależna od poczynań graczy. Zatem pomimo tego iż jest to świat, który został ładnie opisany w serialu i komiksach, które są jego uzupełnieniem, a także nieco dopisałem do tego świata z moimi graczami w sesji Young Justice: Legacy, będziecie mieli wpływ na to, co się w tym świecie dzieje. Nie będzie sztywno zarysowanej fabuły, w którą zostaniecie upchnięci na siłę. Mam stworzony szkielet fabularny, który będziemy uzupełniali wspólnie już podczas sesji. Zatem na pytania: czy będzie epicko? Czy będzie zabawnie? Czy będzie mrocznie? Itp. Odpowiedź jest jedna – zależy od was, drodzy Gracze :)

Żeby ułatwić wam tworzenie postaci, garść informacji ode mnie:

INFO O ŚWIECIE:

Sesja rozgrywać się będzie w świecie z serialu animowanego/komiksu Young Justice (Earth 16 w DC Wikia). Gramy 4 lata po zakończeniu drugiego sezonu serialu. Znajomość serii nie jest obowiązkowa, chyba, że ktoś chce wykorzystać znajomość z kanonicznymi postaciami lub wydarzenia z serii w swojej historii choć wolałbym unikać takich powiązań. Zwłaszcza z wydarzeniami z serialu lub komiksu.

Informacje o tym świecie dostępne są tutaj i jeszcze tutaj. Zaś gdyby pojawiały się dodatkowe pytania to zapraszam do mnie, chętnie odpowiem ;)

Oczywiście zachęcam też to obejrzenia serialu. Jednak ostrzegam – wciąga i uzależnia.

KIM SĄ WASZE POSTACIE:

Młodymi herosami, którzy połączyli się w jedną drużynę, by wspólnie walczyć ze złem (i występkiem). Możecie być sidekickami jakichś aktywnie działających bohaterów, którzy uznali, że najwyższy czas wyjść spod płaszcza mentora i zacząć solową karierę. Możecie wcielić się w postacie z komiksów. Możecie być kimś zupełnie nowym/kimś spoza planety/innego wymiaru itp Prosiłbym jednak o to, by pomysły konsultować ze mną ;) Najważniejsze, co musicie wiedzieć o Waszych postaciach jest jednak to, że bez względu na ich przeszłość, teraz jesteście Tytanami.

JAK ZOSTALIŚCIE DRUŻYNĄ:

Wasz origin jako zespołu tworzyć będziemy już wspólnie na samym początku sesji. Ważne dla mnie jest to, że będziecie drużyną która już się zna, od jakiegoś czasu (myślę, że około pół roku) działacie razem i sobie ufacie.

WZÓR KP:

Imię i nazwisko:

Pseudonim:

Wygląd: (mile widziany awatar)

Charakter:

Znajomości/powiązania:

Historia: (może być od myślników; interesują mnie najważniejsze wydarzenia w życiu Waszych postaci, co robiły nim dołączyły do Teen Titans, jak wyglądała ich wcześniejsza kariera bohatera (czy w ogóle jakaś była)

Mechanika

Ostatni punkt wymaga rozwinięcia nieco dłuższego niż kilka słów w nawiasie.

Grać będziemy na leciwej już mechanice DC Heroes RPG 2nd Edition. Choć mechanika ma swoje lata i przy pierwszym zetknięciu się wygląda na straszną i skomplikowaną, przy bliższym poznaniu wcale taka nie jest. Dodatkowo wymagać ona będzie więcej ode mnie jako MG, niż od Was jako graczy. Mechanikę będziemy też upraszczać i pomijać niektóre rzeczy jak np. wykonywanie rzutów na to, czy udało się coś kupić, czy nie (tak, takie elementy ta mechanika również zawiera :D ) Zdobycie podręcznika trudne nie będzie, a jakby ktoś miał problem to może się do mnie zgłosić – pomogę ;) Sama kwestia tworzenia postaci od strony mechanicznej to coś, czym wolałbym, żebyście się zajmowali dopiero po zatwierdzeniu konceptów i informacji ode mnie „OK., koncept mi pasuje, twórz kartę”. Mechanikę możemy rozwiązać na trzy sposoby:

1.Robicie ją sami.

2.Robicie z moją pomocą.

3.Zostawiacie mechanikę do zrobienia przeze mnie, dajecie mi tylko info, czego byście chcieli.

Przy tworzeniu postaci od strony mechanicznej jest bardzo pomocny DCHero Builder, czyli plik excell, który wszystko nam wylicza, my tylko wpisujemy odpowiednie paramtery. Z jego zdobyciem również chętnie pomogę ;)

Ilość graczy: 1-5. Tak, biorę pod uwagę możliwość zrobienia z tego solówki. Tak samo może się zdarzyć, że mimo iż będzie 5 slotów, przyjmę 4 osoby. Wszystko zależy od tego jakie karty otrzymam i jak będą się one układały w drużynę na papierze.

Czas trwania rekrutacji: 11.05.2017r z możliwością wydłużenia lub skrócenia. Daję tyle czasu na rekrutację ze względu na to, że za tydzień majówka, wyjazdy, zjazdy + zapoznanie się z mechaniką itp.

Zapewne jest coś czego nie napisałem, o czym zapomniałem i pewnie sobie przypomnę, a jak nie to zapytacie i wtedy uzupełnię ten post o brakujące informacje.

Raz jeszcze zapraszam i czekam na koncepty :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja coś stworzę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się już ogarnę i stwierdzę, że w nowej sytuacji mam czas na kolejne sesje to się zgłoszę, ale to bliżej ostatecznego terminu się zadeklaruje. Na pewno jak to zrobię to będzie postać z mocami opartymi na lodzie. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest ban na jakieś typy mocy? Np. telepatia, superszybkość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja postać będzie na ogniu w razie czego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Thorongil napisał:

Jest ban na jakieś typy mocy? Np. telepatia, superszybkość.

Nie, to nie storytelling, gdzie takie moce sprawiają problemy. W tej mechanice wszystko jest ładnie opisane i daje ograniczenia także luz :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mały update, kochani.

Aktualnie mam 3 zgłoszone koncepty i 1 kartę, w której dopracowujemy wspólnie kwestie mechaniczne.

I taka informacja: bazą operacyjną Teen Titans będzie San Francisco.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwie informacje:

1. Kwestie stricte mechaniczną postaci na razie odpuście. Skupcie się na kartach pod kątem merytorycznym a w miejscu mechaniki po prostu rozpiszcie mi jakie umiejętności i/lub moce wasza postać powinna posiadać. Przerobi się to na mechanikę już po rozpoczęciu sesji ;)

2. Z powyższego powodu+faktu, że w przyszłym tygodniu mam paskudną zmianę i kibluję w pracy do 20, to przedłużam rekrutację do soboty 13.05. Karty można mi dosyłać w sobotę do godz 15:00. Zapoznam się z nimi w sobotni wieczór i prawdopodobnie też wtedy przedstawię wyniki rekrutacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja kosmitka poleciała na PW. :)

Tak wyjątkowo nie na ostatnią chwilę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak mechanika zeszła na drugi plan, to i moja karta przeklętego już poszła. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To i ja się oficjalnie zgłaszam. Mój lodowy heros może będzie miał okazję zmrozić trochę atmosferę ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadszedł ten czas, kiedy rekrutacja dobiega końca i ten czas nadszedł także i dla tej rekrutacji.

Bez zbędnych przedłużeń i dłuższego trzymania w niepewności - drużynę Teen Titans (w kolejności alfabetycznej) tworzyć będą:

- Aruna i jej Emerald Guardian

-Therek i jego Glaze

-Thorongil i Gargoyle

-VIve i Spectralweb

Dziękuję wszystkim za udział i już zapraszam na podforum, które niedługo się pojawi ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.