Aquaman

[R] Teen Titans: Go! (Aquaman)

34 postów w tym temacie

- Minęły cztery lata od tamtej nocy i nie osiągnęliśmy niczego.

Jego głos rozszedł się echem po przestronnej hali. Tego wieczora stał tutaj przed mównicą, nie mając jednak przed sobą słuchaczy. Sala była pusta, a jego głos grzmiał jeszcze odbijając się od kamiennych ścian.

- Queen Bee zaprzepaściła niemal wszystko - kontynuował zupełnie tak, jakby mówił do tłumów wiernych, a nie do pustych krzeseł. – Resztki technologii Reach pozostałe na Ziemi zostały zniszczone, Young Justice wciąż są silnym uzupełnieniem dla Justice League. Bee tkwi w więzieniu, odwrócili się od niej wszyscy jej sojusznicy, a potencjał jaki tkwił w tworzonym przez nią zespole został roztrwoniony.

Na samo wspomnienie wszystkich tych porażek, zacisnął gniewnie dłonie na pulpicie mównicy. Jednak ten gniew nie trwał długo. Bowiem przypomniał sobie ścieżkę, którą on sam wytyczył. Wiedział, że organizacja, którą Queen Bee pozostawiła w ruinach, pod jego rządami się odbuduje i powstanie na nowo. Silniejsza, potężniejsza.

Wiedział już po co sięgnąć.

Wiedział, że ścieżka do wielkości nie prowadzi przez obce technologie. Ta ścieżka zamknięta jest w mistycznych arkanach, które jedynie nieliczni mogą poznać.

Wiedział również, że ktoś słucha jego słów mimo iż jest tu teraz sam.

 

***

 

Cześć wszystkim!

Tym krótkim i enigmatycznym wstępem, chciałbym powitać Was w rekrutacji do sesji

2XmsvrV.png

Sesja teen superhero osadzona w klimatach DC nawiązujących do serialowego Young Justice. W sesji będzie brany pod uwagę team play, relacje wewnątrz zespołu i zespołu jako takiego z otaczającym was światem.

Ci, którzy mieli okazję zagrać już u mnie wiedzą, że w moich sesjach główna oś fabularna jest bardzo mocno zależna od poczynań graczy. Zatem pomimo tego iż jest to świat, który został ładnie opisany w serialu i komiksach, które są jego uzupełnieniem, a także nieco dopisałem do tego świata z moimi graczami w sesji Young Justice: Legacy, będziecie mieli wpływ na to, co się w tym świecie dzieje. Nie będzie sztywno zarysowanej fabuły, w którą zostaniecie upchnięci na siłę. Mam stworzony szkielet fabularny, który będziemy uzupełniali wspólnie już podczas sesji. Zatem na pytania: czy będzie epicko? Czy będzie zabawnie? Czy będzie mrocznie? Itp. Odpowiedź jest jedna – zależy od was, drodzy Gracze :)

 

Żeby ułatwić wam tworzenie postaci, garść informacji ode mnie:

 

INFO O ŚWIECIE:

Sesja rozgrywać się będzie w świecie z serialu animowanego/komiksu Young Justice (Earth 16 w DC Wikia). Gramy 4 lata po zakończeniu drugiego sezonu serialu. Znajomość serii nie jest obowiązkowa, chyba, że ktoś chce wykorzystać znajomość z kanonicznymi postaciami lub wydarzenia z serii w swojej historii choć wolałbym unikać takich powiązań. Zwłaszcza z wydarzeniami z serialu lub komiksu.

Informacje o tym świecie dostępne są tutaj i jeszcze tutaj. Zaś gdyby pojawiały się dodatkowe pytania to zapraszam do mnie, chętnie odpowiem ;)

Oczywiście zachęcam też to obejrzenia serialu. Jednak ostrzegam – wciąga i uzależnia.

 

KIM SĄ WASZE POSTACIE:

Młodymi herosami, którzy połączyli się w jedną drużynę, by wspólnie walczyć ze złem (i występkiem). Możecie być sidekickami jakichś aktywnie działających bohaterów, którzy uznali, że najwyższy czas wyjść spod płaszcza mentora i zacząć solową karierę. Możecie wcielić się w postacie z komiksów. Możecie być kimś zupełnie nowym/kimś spoza planety/innego wymiaru itp Prosiłbym jednak o to, by pomysły konsultować ze mną ;) Najważniejsze, co musicie wiedzieć o Waszych postaciach jest jednak to, że bez względu na ich przeszłość, teraz jesteście Tytanami.

 

JAK ZOSTALIŚCIE DRUŻYNĄ:

Wasz origin jako zespołu tworzyć będziemy już wspólnie na samym początku sesji. Ważne dla mnie jest to, że będziecie drużyną która już się zna, od jakiegoś czasu (myślę, że około pół roku) działacie razem i sobie ufacie.

 

WZÓR KP:

Imię i nazwisko:

Pseudonim:

Wiek: (17-19, wszelkie odstępstwa do przedyskutowania)

Wygląd: (mile widziany awatar)

Charakter:

Znajomości/powiązania:

Historia: (może być od myślników; interesują mnie najważniejsze wydarzenia w życiu Waszych postaci, co robiły nim dołączyły do Teen Titans, jak wyglądała ich wcześniejsza kariera bohatera (czy w ogóle jakaś była)

Mechanika

 

Ostatni punkt wymaga rozwinięcia nieco dłuższego niż kilka słów w nawiasie.

Grać będziemy na leciwej już mechanice DC Heroes RPG 2nd Edition. Choć mechanika ma swoje lata i przy pierwszym zetknięciu się wygląda na straszną i skomplikowaną, przy bliższym poznaniu wcale taka nie jest. Dodatkowo wymagać ona będzie więcej ode mnie jako MG, niż od Was jako graczy. Mechanikę będziemy też upraszczać i pomijać niektóre rzeczy jak np. wykonywanie rzutów na to, czy udało się coś kupić, czy nie (tak, takie elementy ta mechanika również zawiera :D ) Zdobycie podręcznika trudne nie będzie, a jakby ktoś miał problem to może się do mnie zgłosić – pomogę ;) Sama kwestia tworzenia postaci od strony mechanicznej to coś, czym wolałbym, żebyście się zajmowali dopiero po zatwierdzeniu konceptów i informacji ode mnie „OK., koncept mi pasuje, twórz kartę”. Mechanikę możemy rozwiązać na trzy sposoby:

1.Robicie ją sami.

2.Robicie z moją pomocą.

3.Zostawiacie mechanikę do zrobienia przeze mnie, dajecie mi tylko info, czego byście chcieli.

Przy tworzeniu postaci od strony mechanicznej jest bardzo pomocny DCHero Builder, czyli plik excell, który wszystko nam wylicza, my tylko wpisujemy odpowiednie paramtery. Z jego zdobyciem również chętnie pomogę ;)

 

Ilość graczy: 1-5. Tak, biorę pod uwagę możliwość zrobienia z tego solówki. Tak samo może się zdarzyć, że mimo iż będzie 5 slotów, przyjmę 4 osoby. Wszystko zależy od tego jakie karty otrzymam i jak będą się one układały w drużynę na papierze.

Czas trwania rekrutacji: 11.05.2017r z możliwością wydłużenia lub skrócenia. Daję tyle czasu na rekrutację ze względu na to, że za tydzień majówka, wyjazdy, zjazdy + zapoznanie się z mechaniką itp.

 

Zapewne jest coś czego nie napisałem, o czym zapomniałem i pewnie sobie przypomnę, a jak nie to zapytacie i wtedy uzupełnię ten post o brakujące informacje.

 

Raz jeszcze zapraszam i czekam na koncepty :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się już ogarnę i stwierdzę, że w nowej sytuacji mam czas na kolejne sesje to się zgłoszę, ale to bliżej ostatecznego terminu się zadeklaruje. Na pewno jak to zrobię to będzie postać z mocami opartymi na lodzie. ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest ban na jakieś typy mocy? Np. telepatia, superszybkość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja postać będzie na ogniu w razie czego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Thorongil napisał:

Jest ban na jakieś typy mocy? Np. telepatia, superszybkość.

 

Nie, to nie storytelling, gdzie takie moce sprawiają problemy. W tej mechanice wszystko jest ładnie opisane i daje ograniczenia także luz :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mały update, kochani.

Aktualnie mam 3 zgłoszone koncepty i 1 kartę, w której dopracowujemy wspólnie kwestie mechaniczne.

 

I taka informacja: bazą operacyjną Teen Titans będzie San Francisco.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwie informacje:

1. Kwestie stricte mechaniczną postaci na razie odpuście. Skupcie się na kartach pod kątem merytorycznym a w miejscu mechaniki po prostu rozpiszcie mi jakie umiejętności i/lub moce wasza postać powinna posiadać. Przerobi się to na mechanikę już po rozpoczęciu sesji ;)

2. Z powyższego powodu+faktu, że w przyszłym tygodniu mam paskudną zmianę i kibluję w pracy do 20, to przedłużam rekrutację do soboty 13.05. Karty można mi dosyłać w sobotę do godz 15:00. Zapoznam się z nimi w sobotni wieczór i prawdopodobnie też wtedy przedstawię wyniki rekrutacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja kosmitka poleciała na PW. :)

Tak wyjątkowo nie na ostatnią chwilę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak mechanika zeszła na drugi plan, to i moja karta przeklętego już poszła. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To i ja się oficjalnie zgłaszam. Mój lodowy heros może będzie miał okazję zmrozić trochę atmosferę ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadszedł ten czas, kiedy rekrutacja dobiega końca i ten czas nadszedł także i dla tej rekrutacji.

Bez zbędnych przedłużeń i dłuższego trzymania w niepewności - drużynę Teen Titans (w kolejności alfabetycznej) tworzyć będą:

 

- Aruna i jej Emerald Guardian

-Therek i jego Glaze

-Thorongil i Gargoyle

-VIve i Spectralweb

 

Dziękuję wszystkim za udział i już zapraszam na podforum, które niedługo się pojawi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Co to znaczy być bohaterem?

To znaczy stawać w obronie tych, którzy tego potrzebują, kiedy tego potrzebują."

 

***

 

A cywile ginęli i byli ranieni... Dość tego.

- WARA OD CYWILI! - Rzucił Glaze po czym powietrze wokół niego zaczęło gęstnieć, a otoczenie wypełnił przejmujący mróz. Lodowy chłopiec skulił ręce i nogi przechodząc prawie do pozycji embrionalnej, ale jednocześnie jakby unosił się nad podłogą jakby te strumienie zimna przez niego generowane go utrzymywały w powietrzu. Po chwili wszystko wybuchło. Lodowa energia pomknęła przez pomieszczenie otaczając wszystkich. Kłęby pary stały się bardzo widoczne w każdym oddawanym oddechu. Kieliszki pokrywały się szronem. Ci którzy oszukiwali pijąc wodę zauważali zamarzający płyn w naczyniach. Strumienie chłodu nie robiły jednak krzywdy Tytanom, ani cywilom. Przemknęły pomiędzy zebranymi trafiając w tych w których miały trafić... w Terror Titans, i pokryły ich warstwą lodu.

 

***

 

"To znaczy mierzyć z wdzięcznością miasta, którego się broni."

 

***

 

yr6TqhW.pngXGOAadB.png

 

***

 

"To znaczy być ciągle ocenianym. Także we własnej społeczności."

 

***

 

kBD3ocl.png

 

***

 

"Być bohaterem, to być pod ciągłą obserwacją. I liczyć się z tym, że wszystko, prędzej czy później, zostanie zauważone."

 

***

 

W1cHcoo.png

 

***

 

"I wreszcie, być bohaterem, to być odpowiedzialnym. To postępować słusznie. Zawsze. Na każdym kroku.

 

Ale przecież Ty o tym doskonale wiesz.

Jesteś bohaterem. Żyjesz tym życiem.

Dlatego piszę do Ciebie to zaproszenie.

 

Dołącz do Teen Titans.

Czekam na Ciebie w Titans Tower.

 

tg4OED3.png"

 

 

 

---------------------------------------------------------------------

 

Cześć wam!

Otwieram ponownie rekrutację do sesji Teen Titans: Go!
Co do tej pory wydarzyło się w przygodzie, możecie śledzić tutaj.
Sama sesja, jak pisałem w pierwszym poście rekrutacyjnym, rozgrywa się w świecie znanym z serialu animowanego Young Justice (w tym roku wychodzi 3 sezon, weee :D ), gry i komiksów umiejscowionych w tym uniwersum. Dla osób chcący się zapoznać z samym światem i różnicami pomiędzy nim, a innymi światami DC zachęcam do obejrzenia serialu, a także na DC Wikię i Young Justice Wikię.
Sama znajomość serialu, ani tego konkretnego uniwersum nie jest wymagana ze względu na to, że wasze postacie tworzą drużynę Teen Titans - coś czego w oryginale nie ma - zaś wszelkie informacje związane ze światem, które są dla was istotne (jak np inne superbohaterskie drużyny i ich składy) umieszczam ja.
W sesji, głównie podczas walk, wykorzystuję mechanikę DC Heroes 2 ed i przy tworzeniu mechanicznej części postaci jestem jak najbardziej dostępny i chętny do pomocy :)

Ilość osób do przyjęcia: 1-4
Czas na zgłoszenia: 19.01.2018r (z możliwością skrócenia)
Schemat KP:

Imię i nazwisko:
Pseudonim:
Wiek: (17-19, wszelkie odstępstwa do przedyskutowania)
Wygląd: (mile widziany awatar)
Charakter:
Znajomości/powiązania:
Historia: (może być od myślników; interesują mnie najważniejsze wydarzenia w życiu Waszych postaci, co robiły nim dołączyły do Teen Titans, jak wyglądała ich wcześniejsza kariera bohatera
Mechanika (nie jest wymagana przy przesyłaniu kart postaci. Nad mechaniką zasiadamy na spokojnie już po przyjęciu.)

W razie pytań zapraszam tu, bądź na PW :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem zainteresowana, oglądałam Young Justice i czytałam trochę komiksów swego czasu, więc się trochę orientuję ;)

 

Czy wcześniejsza znajomość wydarzeń z sesji jest wymagana?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, Mashiro

 

Ze wzgledu na to, ze TT sa popularni w San Francisco i ich dzialania sa w ten czy inny spodob komentowane czy sledzone to warto by bylo. Jednak nie jest obowiazkowe nadrabianie fabuly calej sesji ze wzgledu na to ze stworze temat podsumowujacy aktualne wydarzenia i takie tez podsumowanie wkleje tutaj ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, Aquaman napisał:

(...) ze wzgledu na to ze stworze temat podsumowujacy aktualne wydarzenia i takie tez podsumowanie wkleje tutaj ;)


O, to na pewno bardzo wiele ułatwi, super :) Przy okazji wysłałam Ci koncept postaci odnośnie mocy - mam nadzieję, że kontrola elektryczności przejdzie, nie widziałam w temacie z postaciami nikogo z taką zdolnością (rozkminiałam po ksywkach XD).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecamy i zapraszamy. :D

 

Kontrola elektryczności będzie super. Jeszcze tylko jakiegoś ognistego i zrobimy kombo atak. Glaze zrobi lodowisko i wszyscy się przewrócą. Ognisty puści falę ognia, który roztopi lód a Ty @Mashiro wtedy wszystkich popieścisz prądem jak będą leżeć w kałuży. :D Swoją drogą jak będziesz miała tryb NFC, to Glaze będzie Cię używał do ładowania baterii. :D

 

A i ode mnie Glaze'a odpowiedzi:

 

Jzu6pp.png

 

noZAUH.png

 

zxRlsq.png

 

VqLbkx.png

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Therek Aquaman przyklepał mi już KP, więc teraz pozostaje mi tylko czekać, aż będę mogła dołączyć do gry :D Jestem podekscytowana, będzie fajnie! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Mashiro W podekscytowaniu nie przebijesz Glaze'a. On ma ADHD i się jara wszystkim :D 

@WszyscyInni zapraszamy do naszej wesołej gromady :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś tworzę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robi się babska drużyna. Panowie będą zachwyceni. ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak poznają solidarność jajników miny im zrzedną ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O, i przemianujemy nazwę na Teen Amazons. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Aruna napisał:

O, i przemianujemy nazwę na Teen Amazons. :D

Popieram postulat :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.