mroczek

Rozdział 3 - Między snem a jawą (mroczek)

12 postów w tym temacie

Wślizgnęli się do doku przed pierwszą z jesiennych burz. Od dwóch dni czuli jej lodowaty oddech na plecach kiedy „Szary Zdobywca” pruł falę powracając z dalekiej północy. Niebo było szare i ciężkie od chmur kiedy Garlen zobaczył z oddali znajomą sylwetkę Gniazda. Wracał tam już po raz dziesiąty, a jednak za każdym razem posiadłość wydawała mu się zupełnie inna. Tym razem było coś ponurego w jego strzelistych wieżach.

Ominęli port w którym skrywały się pomniejsze statki i wpłynęli do ukrytej zatoczki pod rodową posiadłością Vilidarich. Otoczona z trzech stron przez skały i zadaszona częściowo podczas budowania Gniazda przyniosła ulgę od niepokoju, którego Garlen nie uświadamiał sobie nawet do końca.

Zaczęło się chyba od tego snu, w którym niebo ponad jego głową szarzało, a potem opadło białym deszczem popiołu na ziemię. W szarym, cichym świecie zobaczył w oddali sylwetkę jelenia, ale kiedy zbliżył się do niego dostrzegł, ze to tylko szkielet rozciągnięty na suchych gałęziach. Nie wiedząc czemu podszedł do niego i wtedy szkielet uniósł łeb i zawył żałośnie.

Obudził się zlany zimnym potem obok Charlotte i pomimo jej usilnych zabiegów niepokój nie ustąpił do końca. Przez kilka dni czuł jakby ktoś nieustannie chodził za nim i patrzył prosto w kark. Cały dobry nastrój z jakim zawsze opuszczał północ prysnął. Dopiero teraz kiedy postawił stopę na skale Gniazda. To miejsce w połowie było jak dom, tak samo jak lasy północy, w których oddychał pełna piersią i czuł, że żyje. Był u siebie i czekała na niego długa, rodzinna zima.

Anake witała ich w domu zawsze chętnie, traktując jak przyjaciół, ostatnie lody przełamali chyba dwa dni przed ślubem kiedy zabrała jego, Gabriela i Charlotte na prywatny rejs po zatoce. W piękny letni wieczór zaproponowała żeby tam i teraz, przy dwójce świadków, wymienili się przysięgami. Mogła sama udzielić sobie ślubu, była kapitanem, a tak znaczyłby o wiele więcej niż ceregiele przy „rodzince” i „stadzie dziwnych ludzi”. Oczywiście musieli przeprowadzić cały proces jeszcze raz publicznie, ale właściwie była to tylko formalność.

Przez kolejne dziesięć lat jakie upłynęło od tego dnia Garlen mógł się przekonać nieraz, że może liczyć na Anakę, chociaż wciąż pozostawała dla niego trochę tajemnicą.

Charlotte jak zawsze pierwsza wyszła na trap, o wiele gorzej od niego znosiła morskie podróże, dlatego pilnowała żeby wszystkie potrzebne rzeczy załatwić na samym początku. Potem robiła się coraz bardziej roztargniona, coraz gorliwiej wypatrywała brzegu i równie gorliwie na niego wypadała.

A kiedy tylko pojawiła się na trapie z góry wąskich, wyciosanych w skalnej półce schód dobiegły ich bliźniacze głosy.

- Mamo! Tato!

- Ostrożnie na skale – Charlotte zawołała zupełnie odruchowo, aż za dobrze znając swoich synów by wiedzieć, ze lecą na łeb na szyję jakby czegoś takiego jak śmierć czy wypadek nie było.

Podniósł głowę i tak jak się spodziewał pokonywali już ostatni odcinek przed przystanią, jak zawsze wyżsi o głowę odkąd ich ostatni raz widział. Dwóch siedmiolatków trochę masywniejszych niż elfickie dzieci ale nie tak pulchnych jak te ludzkie, identyczni o czuprynach o kilka tonów jaśniejszych niż złote włosy ich matki i szarych oczach Garlena.

Nie byli planowani, ot pewnego lata złapała ich powódź na północnych bagnach sprawiając, że spędzili nadprogramowe trzy miesiące w chłodnej tajdze. Zdarzenie całkiem przyjemne dla Garlena Charlotte trochę odchorowała. Dopiero kiedy spóźnieni dotarli do Gniazda w środku zimy wyznała mu, że na pustkowi skończyły się jej zioła przeciwko „kłopotom” i cóż. Były kłopoty, a ona chciała za jego pozwoleniem te kłopoty zatrzymać. Więc je zatrzymali. Anake nie była zła, przynajmniej nie jakoś bardzo i tylko na początku. Teraz obaj bliźniacy mówili jej per ciociu i regularnie chodzili razem popływać. Rodzina Garlena w większości udawała, że chłopców nie ma, tylko Gabriel zdawał się dostrzegać ich istnienie, pozwalał się nazywać wujkiem i przywoził prezenty zawsze kiedy u nich bywał. Gilis i jego Lordowska Mość Pan Ojciec traktowali malców jak powietrze. Co było trudne biorąc pod uwagę ich żywiołowy charakter i to, że wszędzie było ich pełno. Żółty i niebieski – jak zwykła mawiać o malcach służba zupełnie niezdolna ich odróżnić, ot nie bardziej niż po tym że jeden zawsze miał na sobie coś żółtego, drugi, coś niebieskiego. Garlen był niemal pewien, że czasem się zamieniali, chociaż nigdy nie zdołał ich na tym przyłapać.

Charlotte upierała się przy towarzyszeniu mu w podróżach praktycznie odkąd odstawiła ich od piersi. Może chodziło o dumę, a może i Gilisa, który zwykł kąśliwie stwierdzać, że jeśli nie nadawała się na Pierwszą Garlena to wycofa ja do hodowli. Uwagi Gabriela o tym, że to jest decyzja Garlena najstarszy z braci kwitował krzywym uśmiechem i krótkim: zobaczymy. Tak czy inaczej zawsze kiedy wracali trudno było ją odkleić od dzieci. Teraz też po uściskaniu ich odsunęła się niechętnie żeby mogli uściskać ojca.

- Ciocia Anakę złamała nogę! – oznajmił żółty, kiedy całą czwórką kierowali się w stronę schodów.

- Mieli jakąś stłuczkę na statku i teraz chodzi z takim długim kijem i mamrocze… ale nie wolno nam powtarzać co – dodał niebieski.

Charlotte uśmiechnęła się pod nosem, marynarskie słownictwo Anakę było wszystkim znane.

- Skoro chodzi to chyba nic poważnego? – zapytała.

- Nie chce nam powiedzieć – stwierdzili chórem, trochę obrażeni. Potem przeszli w przeplatankę podczas której trudno było ocenić, który właśnie mówi.

Wujek Artemis też nie, ale...

- …Duny i Callan mówią, że…

- …spotkali statki wojenne…

- …i było jakieś bum!

Duny i Callan byli średnimi synami Artemisa Durane, pierwszego oficera u Anakę, chłopcy często bawili się z jego dziećmi, których nawiasem mówiąc miał już trzynaścioro, choć część opuściła już rodzinne gniazdo.

Powrót do Gniazda był dla Garlena zawsze miłym doświadczeniem. Tym bardziej, że on i Anake już od dawna nie bawili się w podchody, jak to miało miejsce na początku. Garlen nie udawał nikogo innego niż był naprawdę, co przeszło dekadę temu poradziła mu Charlotte, i czego do dnia dzisiejszego się trzymało. To pomagało w utrzymywaniu dobrych relacji z żoną. Tym bardziej, że pod jej okiem wychowywała się dwójka jego synów, których matką była jego Pierwsza, a nie sama Anake. Fakt, że kobieta szybko przestała się o to gniewać i mieć żal do Garlena był kolejną z rzeczy na liście tych, za które elf podziwiał swoją żonę. I za które ją kochał.

Nie przestawał też kochać Charlotte.

Zatem od dziesięciu lat trwał w związku małżeńskim z jedną kobietą, którą kochał, mając dwóch cudownych synów z drugą kobietą, którą również kochał. Nie było to do końca normalne, z czego sam zdawał sobie sprawę, ale tak już po prostu było. Żył z dwiema kobietami, które różniły się od siebie tak, jak dzień może różnić się od nocy i był szczęśliwy. Tak prawdziwie szczęśliwy i spełniony. Nie przeszkadzało mu już nawet to, że ojciec i Gilis traktują jego synów jakby ci nie istnieli. Z początku go to bolało. To byli w końcu jego synowie. Krew z jego krwi. Z nieprawego łoża, których matką była niewolnica, jednak w ich żyłach płynęła krew Sirjów, co chłopcy często udowadniali, zwłaszcza jak już podrośli. Jednak brak akceptacji i zainteresowana synami ze strony starszego brata i rodzica całkowicie wynagradzał mu Gabriel. Młodszy brat był tym członkiem rodziny, którego Garlen zawsze chętnie gościł w Gnieździe, z którym pisywał listy kiedy tylko miał ku temu okazję i który nie patrzył na chłopców jak na okrutny żart bogów. Lubił ich, bawił się z nimi, gdy tylko nie widział tego nikt, kto mógłby donieść o tym ojcu lub Gilisowi. I to Garlenowi wystarczało. Dwóch zdrowych synów, dwie piękne kobiety, które darzył czystym uczuciem i brat, który jednocześnie był jego najlepszym przyjacielem.

Brakowało mu jedynie Sil.

Cioci Sil, która zawsze znalazła czas i cierpliwość dla chłopców.

Która zawsze miała dobre słowo dla Garlena, jakąś mądrość, którą potrafiła przekazać w prosty sposób.

Nowa Pierwsza Gabriela nie była zła. Przykładała się do swoich obowiązków i potrafiła dotrzymać tajemnicy, jeśli chodziło o kontakty Gabriela z bratankami. Ale przy wszystkich jej zaletach, miała jedną wadę, której nic nie było w stanie przyćmić – nie była Sil.

Nim okręt wpłynął do zatoki, Garlen rzucił jeszcze jedno spojrzenie na strzeliste wieże Gniazda i gęste, ciemne chmury na niebie nad nimi. Nie podobało mu się to, jak złowieszczo wygląda jego dom. Ostatnim razem, gdy wyglądał w ten sposób, jeden z jego synów był ciężko chory. Bał się, że tym razem czeka ich podobna niespodzianka po powrocie – jego złość z powodu bezradności i nieprzespane noce Charlotte, kiedy wyrzucała sobie bycie złą matką, której nie było przy dziecko, kiedy była potrzebna. Sirja zrobiłby wszystko, by oszczędzić ukochanej podobnego przeżycia. Nie mógł jednak oprzeć się wrażeniu, że coś się stało podczas ich nieobecności. I znów przypomniał mu się ten sen. To truchło jelenia. To, jak silne poczucie niepokoju mu towarzyszyło.

Wystarczyło jednak, by przybili do brzegu, a wszystko minęło, jak ręką odjął. Zwłaszcza, kiedy usłyszał radosne okrzyki swoich synów. Nawet nie próbował opuszczać pokładu przed Charlotte. Jego Pierwsza niemal sfrunęła po trapie, niesiona skrzydłami matczynej miłości. On sam, schodząc ze statku, z czułym uśmiechem patrzył na Charlotte wyściskującą dzieci.

- Varlan, urwisie, znowu wyrosłeś! - zakrzyknął, przyklękając na jedno kolano i wyciągając ręce do synów, kiedy ci zostali wypuszczeni z rąk matki. Varlan otrzymał imię wybrane przez Charlotte. Garlen uznał, że jego Pierwsza ma prawo do nadania imienia ich dziecku. Tym bardziej, że on wybrał imię dla drugiego syna.

- A ja to co? - zapytał z oburzeniem „niebieski”.

- A ty jeszcze bardziej, Aegisie - Garlen zaśmiał się, obejmując w niedźwiedzim uścisku obu synów.

Sam nie wiedział dlaczego takie imię nadał swemu synowi. Ani skąd przyszedł mu na nie pomysł. Tak jakby to imię przez cały czas siedziało z tyłu jego głowy, jakby zawsze miał je gdzieś na końcu języka. Zupełnie jakby to imię czekało tylko na okazję, by wypłynąć.

Podnosząc się, zmierzwił jeszcze jasne włosy, które obaj odziedziczyli po matce i poprawiając łuk na ramieniu, pozwolił się poprowadzić w kierunku schodów. Krótki uśmiech, jaki posłał Charlotte, jak zawsze, gdy po rozłące witali się z dziećmi, zamarł na jego ustach, gdy usłyszał informacje o złamanej nodze Anake. A kolejne rewelacje, jakie wypowiadali synowie sprawiały, że rozbawienie ze sposobu w jaki opowiadali, mieszało się z troską o żonę. Jeśli skończyło się na złamanej nodze, to nie było aż tak źle. Choć Garlen potrafił sobie wyobrazić te słowa, których nie wolno było urwisom powtarzać. Tak, jego ukochana Anake potrafiła rzucać całkiem wymyślnymi wiązankami.

- Chłopcy, gdzie jest teraz ciocia Anake? - zapytał z troską w głosie, której nie był w stanie ukryć.

Chciał jak najszybciej zobaczyć się z żoną i dowiedzieć się co się stało.

- Pani doktor mówi, że powinna leżeć… - zaczął Aegis.

- …ale ona jej nie słucha. – podjął Varlan.

- Była w srebrnym salonie…

- …tym wychodzącym na morze.

- Nie może chodzić po schodach…

- …wtedy najwięcej mówi, tak śmiesznie…

- …ale bez sensu.

Wszyscy w domu nawykli już do przeplatanki, dzieciaki czasem potrafiły dać popis indywidualizmu, ale zazwyczaj zachowywali się jakby mieli wspólny umysł, przynajmniej częściowo.

- Mali zdrajcy – padło ze szczytu schodów.

- Ciocia zaczęła – odkrzyknęli chórem dalej oburzeni tym, że trzyma się coś w tajemnicy przed nimi.

Anakę czekała na nich na samym szczycie wsparta na drewnianej kuli i… w sukience. Garlen dawno nie widział żony nawet w spódnicy jeśli nie liczyć oficjalnych okazji. Teraz długa, błękitna suknia zakrywała jej nogi. Elfka uśmiechnęła się zaczepnie, ale w jej oczach widać było ulgę, zupełnie jakby nie do końca spodziewała się ich zobaczyć całych i zdrowych.

- Jak podróż?

Anake i leżeć? Garlen nie wyobrażał sobie lekarskiego zalecenia, które byłoby bardziej sprzeczne z naturą jego żony niż to. Anake leżała naprawdę rzadko, właściwie tylko wtedy gdy musiała, a i wtedy wydawała się to robić przymusowo. Tak jakby była obrażona, że natura uniemożliwiła spanie i chodzenie jednocześnie.

Srebrny salon był jednym z ulubionych pomieszczeń Anake w Gnieździe. Garlen wytyczał już w głowie najkrótszą trasę do niego, gdy usłyszał głos ukochanej. Gdy uniósł spojrzenie z głów synów w kierunku źródła dźwięku, na krótką chwilę oniemiał. Anake ubierała się w ten sposób niezwykle rzadko i zawsze wtedy wyglądała zniewalająco. Ulotnie i eterycznie. W sukniach wydawała się jeszcze bardziej tajemnicza, niż była na co dzień.

Zamiast odpowiadać na jej pytanie, Garlen wyminął chłopców i sunąc po dwa stopnie jednocześnie, dopadł do szczytu schodów. Zamknął Anake w objęciach, a jej usta w pocałunku, któremu intensywnością mógł dorównać jedynie sztorm.

- Tęskniłem - wyszeptał w jej usta, kiedy przerwał pocałunek. – Nie ma mnie kilka miesięcy, a ty tak rozrabiasz, że łamiesz nogę? - zapytał z zaczepnym uśmiechem, jednak w jego głosie i spojrzeniu kryła się troska.

Oddała pocałunek.

- Musze, inaczej dzieciaki pomyślą, ze tylko im wolno. – odpowiedziała krótko po czym cofnęła się w korytarz. – Chodźcie, pokoje czekają kazałam w nich napalić kiedy pojawiliście się na horyzoncie. Właśnie mieliśmy siadać do obiadu.

Przytaknął tylko i uśmiechnął się do niej ciepło.

- Pięknie wyglądasz - ujął jej dłoń. – Pójdziesz z nami?

- Młodzi panicze powinni się  ogarnąć przed posiłkiem – stwierdziła Charlotte czule, bliźniaki jęknęły chóralnie. – Jeszcze się nacieszycie ojcem, a teraz chodźcie, mama też musi się ubrać w coś co nie pachnie rybą.

Przygarnęła ich do siebie i rzucając Garlenowi spojrzenie spod znaku: Masz chwilę spokoju, dziękuj mi, szybko nowa się nie trafi, ruszyła holem w stronę pietra.

Anakę szła wolno wspierając się na kuli, kołysała się przy tym dziwnie a coś pod jej spódnicą stukało.

- Wyglądam jak wypłosz, ale czemu mam psuć dobre spodnie – stwierdziła cicho. – Mieliście spokojne morze?

- Tak, morze i wiatry nam sprzyjały - odparł, idąc wolno u boku żony. – I sądzę, że dziesięć lat to wystarczający okres czasu, by nauczyć się przyjmować komplementy od męża - stwierdził rozbawiony.

Wywróciła oczami.

- Pogadamy jak będę w sukienkach wyglądała chociaż w połowie tak dobrze jak Charlotte. Jedna elegancka kobieta ci wystarczy.

Pokręcił głową z uśmiechem.

- Skoro w pobliżu nie ma dzieci, możesz mi powiedzieć co ci się stało? Chłopcy zasłyszeli coś pokątnie o jakiejś flocie wojennej?

Skrzywiła się.

- Allinelczycy podpływają coraz bliżej ze swoją wojenką, mieliśmy incydent – stwierdziła krótko.

Wojna w Vedzie zakończyła się ślubem wdowy po królu i jego bękarta, który teoretycznie powinien był pogodzić wszystkich. W praktyce zapoczątkował otwartą wojnę między Allinelą i Covadarem z udziałem Ileanu. Wojne, która za nic nie chciała się skończyć, wręcz przeciwnie pochłaniała kolejne elfickie państwa. Na południ w Cesarstwie Taoi trwała rebelia i wyglądało na to, że cały kontynent powoli zaczyna się tlić. Było to dobre dla interesów ponieważ handel niewolnikami kwitł, jednak sytuacja zaczynała coraz gorzej wyglądać dla Haeuro. Mówiło się że przystąpienie po którejś stronie jest tylko kwestią czasu.

- Incydent - powtórzył za nią. – A którą częścią incydentu było, cytując chłopców „BUM”?

- Tą w której zmusiliśmy ich żeby, że tak poetycko powiem: wypierdalali w podskokach z naszych wód terytorialnych. – syknęła. – Straciliśmy maszt w wymianie ognia.

Garlen westchnął cicho, słysząc rewelacje żony. Wojna może i służyła interesom, ale coraz bardziej zbliżała się do ziem, w których odnajdywał spokój po wyprawach. Do ziem, gdzie wychowywali się jego synowie i gdzie czekała na niego żona.

- Jak poważne jest to złamanie? - zapytał z troską.

Machnęła ręką.

- Nic wielkiego, poboli i przestanie.

- Na pewno? - zapytał podejrzliwie.

Prychnęła.

- Jak cię znam i tak zrobisz kontrolę. – rzuciła lekko, z delikatnym uśmiechem na ustach. – Albo spytasz tej histeryczki lekarki.

- Owszem, zapytam - stwierdził z uśmiechem. – Ta histeryczka od czegoś tutaj jest. I to, że dla ciebie otwarte złamanie jest traktowane w kategorii draśnięcia, nie znaczy, że dla każdego tak jest - dodał rozbawiony i spojrzał na nią, mrużąc delikatnie oczy. – A co do kontroli… żebyś wiedziała, że mam zamiar sprawdzić osobiście twój stan, kochanie.

- Rozumiem, że dzisiaj mam się spodziewać wizyty wieczorem?

- Tak, jeśli będziesz czuła się na siłach - odparł z uśmiechem. – A zmieniając na chwilę temat… widziałem zatroskanie na twojej twarzy, kiedy nas witałaś. To wynik naruszania wód terytorialnych, czy też dzieje się coś jeszcze?

- Ja i nie czucie się na siłach? – prychnęła jak rozdrażniony kot, ale zaraz spoważniała.

- Widzieliśmy białe fregaty – stwierdziła krótko. – Nie, nie próbowaliśmy ich ścigać, nie oszalałam jeszcze.

Białe fregaty, tajemnicze statki z Allineli o białych żaglach dorobiły się ponurej sławy, podobno wypełniała je magia, która potrafiła zniszczyć cały konwój w jednej chwili, były szybkie, umiały pływać pod wiatry… i w sumie według legend umiały wszystko. Tylko nikt się z nich nie śmiał, nie kiedy coraz więcej statków ginęło na morzu.

- Białe fregaty? - zapytał z niepokojem w głosie i ściągnął brwi. – Bosman Ehret nazywa je Fregatami Duchów. I gdyby nie to, że tak wielu je widywało, uznałbym, że one nie istnieją, że są tylko legendą. Postrachem dla wrogów - potarł podbródek nerwowo. – Zmierzały gdzieś w te okolice?

- Tak przypuszczam – westchnęła cicho. – Nie podoba mi się to, Illeian i Allinela coraz mocniej naciskają żebyśmy dołączyli do tej ich głupiej wojenki o nie wiadomo w sumie co.

- Pytanie kto ma mocniejsze argumenty - mruknął Garlen. – W obliczu wojny otaczającej świat dookoła bardzo trudno zachować neutralność. Nawet jeśli bardzo się chce.

- A nawet jak się próbuje pływają ci okrętami wojennymi po podwórku – mruknęła niezadowolona, przetarła skroń odgarniając na ramiona kilka kosmyków włosów. – Lepiej nie wspominajmy o tym przy młodych, bliźniaki już od miesiąca marudzą, że wojna się skończy zanim będą duzi i będą mogli zostać żołnierzami. Charlotte ostatnio nie reagowała na takie uwagi najlepiej.

- Dobrze - przytaknął. – Chłopcy jak to chłopcy, myślą o wojaczce jako dobrej zabawie. Zbyt wielu przekonuje się na własnej skórze, że wojna z zabawą ma bardzo mało wspólnego - w jednej chwili spoważniał, tracąc dobry nastrój. Nie tego spodziewał się po powrocie do domu. – Artemis też jest ranny? Czy stary farciarz wyszedł z tego bum bez szwanku?

- On? A widziałeś go kiedyś poważniej rannego? – stwierdziła rozbawiona. – Może i nie robi się młodszy ale czas jeszcze się do wgryzł na dobre. To tylko ja jestem taka narwana – skrzywiła się, wyraźnie zła na całą tę sytuację.

- Pewnie gdyby się ciebie tak nie bał, to próbowałby cię jakoś powstrzymywać lub hamować - stwierdził Garlen, uśmiechając się nieznacznie do żony. – Zobaczysz, w mgnieniu oka znowu będziesz chodziła, a kula nie będzie ci potrzebna.

- Nie chodzi o kulę, jest nawet fajna, służba mnie uważniej słucha, chyba boją się, że im przyłożę – stwierdziła na wpół żartem.

- No tak, zawsze to jakiś podręczny argument, którego można w dowolnej chwili użyć - stwierdził, zbliżając się nieco do Anake. Objął ją dłonią w pasie, zrównując się z nią rytmem. – Więc o co chodzi, jeśli nie o kule?

Odetchnęła i wyprostowała plecy patrząc na niego tak jakby trochę nieśmiało, co się jej raczje na trzeźwo nie zdarzało.

- W skrócie to…

- TAAATOOO – chóralny wrzask wdarł się jej w słowo i po chwili z tumultem godnym oddziału wojska Aegis i Varlan zbiegli z piętra, przebrani, czyści na tyle na ile mali chłopcy są do tego zdolni i zdecydowanie stęsknieni za obecnością ojca.

Dopadli go błyskawicznie.

- Jesteśmy już dusi…

- …sam tak powiedziałeś…

- i tak się zastanawialiśmy…

- …czy już dość duzi żeby…

- …nauczyć się strzelać?

Było coś nieskończenie urzekające, kiedy patrzyła na niego w ten sposób. Ta silna kobieta, która nie bała się zaśmiać niebezpieczeństwu twarz, patrząca na niego z tą dozą nieśmiałości i niepewności. To zawsze ujmowało go za serce, sprawiając, że to szybciej biło, czego oznaką (tym razem) było nieco mocniejsze przyciągnięcie jej ku sobie.

I wtedy pojawiła się szarża siedmiolatków, szarpiąca ten wyjątkowy moment na strzępy, niczym demony rzucające się na ciało ofiary. Garlen kochał swoich synów i uwielbiał spędzać z nimi czas, ale tym razem z trudem powstrzymał się od westchnięcia. Bo czas zaraz po powrocie do domu był czasem trudnych wyborów. Był koniecznością dzielenia się sobą pomiędzy stęsknionymi dziećmi i wyczekującą na męża żoną. Chociaż przez minione lata zdążył się już do tego przyzwyczaić, konieczność podejmowania takich decyzji i dzielenie się pomiędzy ukochane osoby zawsze sprawiała mu ból. Wiele razy żałował, że nie może się po prostu rozdzielić.

- Strzelać z łuku? - zapytał, kładąc dłoń na głowie Aegisa. – Chcecie, żeby wasza matka zrzuciła mnie z wieży wprost w objęcia morza?

- Powiedzieliście, że jak będziemy duzi. Jesteśmy - oznajmił stanowczo Varlan.

- Duzi, to pojęcie względne - odparł Garlen z uśmiechem. – Porozmawiam o tym z mamą - obiecał. – Sądzę, że zgodzi się na bezpieczne strzały.

Charlotte schodziła wolno po schodach i wcale  nie wyglądała na skorą do zgody na cokolwiek uwzględniającego bliskość jej synów i broni. W takich chwilach mówiła zazwyczaj coś w stylu: Po moim trupie. Co biorąc pod uwagę długość życie półelfów i ludzi było cóż, w sumie całkiem  prawdopodobne.

- Skoro tak bardzo chcecie się uczyć chyba czas zorganizować wam guwernera – powiedziała z uśmiechem, który wypadł dość blado.

Chłopcy wydawali sobie nic  nie robić ze zmiesza nią matki, za to jęknęli słysząc znienawidzone słowo na „g”.

Garlen uśmiechnął się nieco łobuzersko słysząc reakcje synów na stwierdzenie Charlotte o guwernerze. I uznał, że to dobry moment, by wesprzeć swoją Pierwszą.

- Cóż, jeśli uważacie, że jesteście wystarczająco duzi na naukę korzystania z łuku, to jesteście też wystarczająco duzi na guwernera. W pełni popieram pod tym względem mamę.

- Ale… będzie też łuk? – spytał Varlan zerkając tęsknie na broń przewieszoną przez ramię ojca.

- No właśnie, jak ma być matematyka – Aegis wzdrygnął się wypowiadając ostatnie słowo. – To nie za nic.

Charlotte uśmiechnęła się już trochę spokojniej.

- Z takim umysłem będzie z ciebie wspaniały kupiec.

Aegis przewrócił oczami.

- To będzie ten łuk? – dopytywał się żółty-Varlan.

- Zobaczymy.

- Znaczy się, nie – westchnął Aegis.

- Ja wiem, że zwykle „zobaczymy” to zawoalowane „nie”, ale porozmawiam na ten temat z mamą - rzucił Charlotte krótkie spojrzenie. – Jestem pewny, że dojdziemy do jakiegoś porozumienia.

Charlotte zacisnęła usta ale trwało to tylko jedną chwilę, potem uśmiechnęła się i delikatnie dotykając ramion synów pognała ich do jadalni.

Obiad i reszta dnia minęły pod znakiem opowieści. Chłopcy chcieli wiedzieć wszystko o jesiennej wyprawie, o trollach, o orkach, o tundrze i północy. Garlen zaś lubił o tym mówić. Podróż północna była weselsza, przyjemniejsza. Ta wiosenna niosła ze sobą smutek i strach.

W Taoi nie działo się najlepiej od lat ale teraz sytuacja była już tragiczna. Kiedy zwozili niewolników do zasilenia cesarskiego wojska skupowali też towar masowo dla akademii, głównie dzieci, teraz starsze bo młodszych w Taoi nie było za wiele, wychudzone i wynędzniałe, często na granicy życia i śmierci. Często zbyt słabe by przeżyć podróż, ale zabierali je. Nie płacili wiele a rodziny się nie targowały, nie chodziło o pieniądze, ale o jedzenie. Na statku niewolniczym dzieci dostawały dwie porcje dziennie, w swoich domach zazwyczaj jedną na dwa dni a to i tak dobry wynik. Gdyby ich nie kupili zapewne umarłyby z głodu szybko. Charlotte starała się opiekować tymi dziećmi i jednocześnie nie pogrążać finansów wyprawy, kilka razy złapał ją na tym, że sprzedała coś co dostała w prezencie żeby wyrównać rachunek. Kupowali ich wiele bo nie wymagały za dużych nakładów a po krótkim szkoleniu i odkarmiemiu można było je z zyskiem sprzedać jako służbę domową na północy. Charlotte mówiła ze to więcej niż spotkało by je w domu. Lżejsza praca, lepsze warunki. Los biednych w Taoi był nie do pozazdroszczenia. Wiedziała o tym. Sama była kiedyś jednym z takich dzieci.

W porównaniu z tym jesień była spokojna. Covadar przywykł do wojny więc chyba najlepiej ją znosił ze wszystkich elfickich królestw. Dostarczyli niewolników, odebrali „specjalny oddział” Gabriela, po który jego mały brat zapewne zjawi się w ciągu miesiąca. Wrócili, o tyle. Wszystko w otoczeniu przyrody i nawet bez widoku orków z bliska.

Dzieciaki były niepocieszone ale ożywiły się kiedy zaczął mówić o gryfach.

Charlotte zawsze po powrocie do domu zabiegana krążyła między dziećmi, a piętrami zaległej korespondencji i papierów formalnych, bardziej na korzyść dzieci. W końcu wieczorem dyskretnie uwolniła Garlena od synów.

Anakę tuż po obiedzie gorzej się poczuła i poszła do siebie, jednak kiedy zawitał do niej po kolacji była na chodzie. Względnie. Siedziała przy oknie wpatrując się w zachodzące słońce nad morzem, zamyślona i zachmurzona tak jak kiedy po raz pierwszy ich przywitała.

- Wymęczony ojciec w ukryciu?

Lubił opowiadać synom o swoich podróżach. Nigdy nie mówił ze szczegółami o wizycie na południu kontynentu. Wizyty w Taoi były przygnębiające, przedstawiające rzeczywistość tak ponurą, że wręcz wydającą się być nierealną. A jednak tak wyglądało tam życie. Brudne, nędzne, wśród głodu i wszechobecnej śmierci. Garlen miał zbyt miękkie serce na ten etap wyprawy. Gdyby to od niego zależało, zabrałby wszystkich, byle tylko uwolnić ich od takiej wegetacji w oczekiwaniu na śmierć, która przychodziła prędzej niż później. Pamiętał skąd pochodzi jego Pierwsza i matka jego pierworodnych. Dlatego tak bardzo leżał mu na sercu los dzieciaków z tych ziem. Dlatego nie unikał kontaktu z nimi i pomagał swojej Pierwszej, kiedy tylko mógł. A kiedy ktoś zwracał mu uwagę, że nie powinien się tak zachowywać, tak angażować, że to niegodne wysoko urodzonemu, że konwenanse i tak dalej, odpowiadał krótko – pieprzyć konwenanse.

Dlatego oszczędzał opowieści o tej części wyprawy. To nie były historie przeznaczone dla młodych uszu i zbyt bujnej wyobraźni jego synów.

Za to o północy, jej mroźnym pięknie i dzikich lasach mógłby opowiadać godzinami. Coś kryło się w tej pogrążonej w wojnie północy, do czego go ciągnęło. Może to poczucie wolności? Może połacie otwartej przestrzeni, które budziły w nim jakąś nieodgadnioną tęsknotę? A może proste, żołnierskie życie, gdy każdy dzień, mógł być dla nich tym ostatnim? Tak, Garlen wiele czasu spędzał na rozmowach z żołdakami, czasem wypijając za dużo pędzonego przez nich samogonu, który wypalał gardło i smakował jak końskie siki. Ale o tym też nie mówił synom. Chętnie opowiadał o przyrodzie, o uczuciach, jakie wiązały się z pobytem w tamtej części świata. O tym, jak dla rozrywki stawał w zawody z covardskimi zwiadowcami w strzelaniu z łuku. Snuł opowieści o wieczorach spędzonych przy ogniskach, o żołnierskich pieśniach o odwadze, męstwie i braterstwie (pomijając te o cielesnych podbojach, wypruwanych flakach i tanich dziwkach), chętnie mówił o majestatycznych gryfach.

A później znów oddawał synów pod opiekę Charlotte, która z iście matczyną troską, miłością i przesadą, zaganiała chłopców do mycia i łóżek. On sam poszedł do Anake. Zapukał krótko, jak to miał w zwyczaju, odczekał kilka chwil i wszedł do środka, zamykając za sobą drzwi.

- Nie - odparł z uśmiechem, zmierzając nieśpieszenie w jej stronę. – Stęskniony i zmartwiony mąż odwiedzający żonę.

Podszedł bliżej do niej i objął ją ramionami, stając w taki sposób, by mogła wesprzeć głowę na jego torsie.

Oparła się o niego z cichym westchnieniem.  Coś w jej sylwetce wydawało się inne niż zazwyczaj chociaż w tej chwili trudno mu było ocenić co.

- Niedługo będzie trzeba zdecydować co z nimi zrobimy. Ty i Charlotte rozmawialiście już o ich przyszłości?

- Nie - odparł cicho, całując czubek jej głowy. – Jeszcze nie podejmowaliśmy tego tematu. Cały czas… - zawahał się. – Cały czas zastanawiam się jakie są tak naprawdę opcje. Takie realne, które będą dla nich najlepsze.

Zamyśliła się.

- Sirjowie ich nie uznają więc miejsce w rodzinnym interesie mieliby tylko w obroży na co chyba nawet Charlotte nie pozwoli. Nie mogę przepisać na nich majątku Vilidarich przodkowie mi nie wybacza. Możesz ich uznać co da im wolność i pewna pozycję. Potem sprawa robi się trudna.

- Na obroże sam bym się nie zgodził - odparł. – To w końcu moi synowie. Fakt, pochodzą z nieprawego łoża, ale w ich żyłach płynie moja krew - zamilkł na chwilę, wodząc wolno palcami po ramionach Anake. – Sprawa robi się trudna przez to, że będę musieli sobie jakoś radzić? Czy z innego powodu?

- Będą musieli coś ze sobą zrobić. Bycie panem na włościach jest dla nich mało realne. Chyba, zę jak wyrosną okaże się, że mają twój talent do zdobywania kobiet.

Garlen zaśmiał się krótko.

- Sugerujesz, że zawsze mogą uwieść zamężną damę i żyć na jej garnuszku?

- Wtedy to byłby bardziej pomysł od strony matki - zażartowała, po czym skrzywiła się. - Chociaż czasami mam wrażenie, ze to tylko Charlotte w tym domu pracuje a my dwoje się bawimy.

- Jak już to ja się bawię - stwierdził, samemu się przy tym krzywiąc. – Ty strzeżesz tego miejsca. Kopiesz tyłki i karmisz rekiny każdym, kto tylko spróbuje naruszyć spokój twojego domu. Charlotte wypełnia całą masę papierków, przygotowuje każdą moją wyprawę i rozlicza je, kiedy zawiniemy do portu. Do tego zajmuje się chłopcami. A ja? Moja praca to prowadzenie negocjacji, kiedy już jestem na miejscu.

Milczała przez chwilę.

- Ja też się bawię, mam trzy statki i gdyby faktycznie ktoś chciał zrobić coś na naszych wodach nie mogłabym zrobić nic. Z jednym, uszkodzonym statkiem ledwo się udało.

- To dlatego jesteś taka zamyślona? Taka nieobecna? - zapytał z troską, masując jej ramiona.

- Nie - odpowiedziała i uśmiechnęła się nieznacznie, a potem odwróciła się do niego i zaplotła mu ręce na karku. - Czekam na twój atak dzikich protestów kiedy się dowiesz, że w przyszłym roku znowu sam zajmujesz się wyprawami, bo anektuję Charlotte. Ja się nie nadaję do opieki nad niemowlakami a nie powierzę naszego dziecka komuś obcemu.

Jego dłonie zsunęły się na jej biodra, kiedy obróciła się ku niemu. Patrzył na nią przez kilka chwil, analizując to, co do niego powiedziała.

- Jesteś… jesteś w ciąży? - zapytał z zaskoczeniem odmalowanym na twarzy. Z zaskoczeniem, które po chwili zamieniło się w wybuch radości, kiedy poderwał ją w ramionach w górę i wykonał z nią dwa obroty. – Jesteś w ciąży! - zakrzyknął radośnie.

Zaśmiała się głośno mocno chwytając jego ramiona.

- Jestem, a tobie się nawet upiekło i ominąłeś mój etap nudności, ciesz się chciałam cię wtedy bardzo zabić.

Objął ją i przytulił do siebie, trwając tak przez chwilę.

- To który to miesiąc? - zapytał, przyglądając się jej uważnie. – Niczego po tobie nie widać.

Coś było czuć, chociaż zmiany wciąż były całkiem subtelne.

- Czwarty...chyba, zdaje się że zaszliśmy tuż przed twoim wypłynięciem. A nic nie widać bo sukienki poza nie darciem się przez opatrunki bardzo ładnie kryją pewne rejony jeśli są dobrze skrojone.

Chrząknął z uśmiechem.

- Taaak, ekhm… nasze pożegnanie było gorące - stwierdził, gładząc ją wolno po plecach i spojrzał po sylwetce żony. – To stąd ta suknia. A już myślałem, że to tak dla mnie, na powitanie.

- Jakbym mieściła się w spodnie z łupkami na tej głupiej nodze nosiłabym spodnie. Nawet jeśli musiałam je pożyczyć od kogoś większego. - stwierdziła lekko. - No to już wiesz. Twój ojciec przestanie nas wiecznie pytać kiedy dziecko, a dom znowu będzie pachniał pieluchami i pełen wrzasków.

- Za tym ostatnim to akurat nie wydawałaś się w ogóle tęsknić - stwierdził z uśmiechem i pocałował ją czule. – Wiesz, że teraz ze sto razy dziennie będę się pytał czy ci w czymś pomóc albo czegoś nie przynieść?

- A ja raz będę ci płakać w ramię, a raz wyrzucać cię oknem - oznajmiła z szerokim uśmiechem.

- Taaak - oznajmił z namysłem, wciąż jednak się uśmiechając. - Chyba upewnię się, że nie będziesz miała trójzęba pod ręką. Jeszcze cię za bardzo poniesie i skończę z dodatkowymi dziurami w tyłku.

- Myślisz że pozwoliłabym ci się tak łatwo wymigać od obowiązków ojca dla kolejnego dziecka?

- Oj tam zaraz wymigać - odparł. – Z dziurawym tyłkiem wciąż mógłbym nosić dziecko na rękach. Chociaż z drugiej strony… może lepiej nie będę ci podsuwał wymówek za okaleczanie mnie.

- Nieee kto by wtedy słuchał moich wrzasków?

- Cały dom? - podpowiedział usłużnie, wciąż z uśmiechem na ustach.

- Większość z nich słucha tego od stu lat i już tylko jednym uchem.

- Ale teraz słyszeliby nowe wrzaski. Już i tak pewnie się nasłuchali, jak miałaś mdłości. Nie zdziwiłbym się, gdyby twoje mdłości i chęć zamordowania mnie były powodem, dla których o twojej ciąży usłyszała cała okolica.

- Bez przesady, wolałam żeby całe miasto się przed tobą nie dowiedziało.

Pocałował ją krótko.

- Dziękuję za takie wieści - powiedział czule. - Naprawdę nie wiesz jak bardzo się cieszę.

Uśmiechnęła się promiennie.

-Nie ma za co. Chciałam napisać ci list ale nie bardzo miał go kto dostarczyć. Artemis się oferował ale pewnie tylko po to żeby uciec od krzyków. No ale potem Allinela i Ilean postanowiły zacząć się bić koło naszych wód terytorialnych i potrzebowałam go za sterami.

- No tak - pogładził ją po ramionach. - Artemis nie psioczył na mnie, że jesteś niedysponowana, a ja włóczę się po Covadarze?

- Artemis wiał i robił uniki.

- Przez ostatnie cztery miesiące? - uniósł brew z powątpiewaniem. – Zresztą to czy dostanę od niego gratulacje, czy po pysku nie ma większego znaczenia. Najważniejsze teraz jest to, jak ty się czujesz. Potrzebujesz czegoś?

- Hmmm może mojego męża? – powiedziała przyciągając go mocniej do siebie. – Tak. Zdecydowanie mojego męża. – wymruczała nim zamknęła mu usta pocałunkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

Powroty do domu z każdym rokiem były dla Charlotte coraz dziwniejszym doświadczeniem, mieszaniną radości i zagubienia. Jej synowie rośli i coraz bardziej wyrywali się jej z ramion na wolność, do tego świata, który wydawał się jej taki ciekawy. Za każdym razem byli o krok dalej, odrobine bardziej śmiali, niezależni i coraz mniej jej. Wciąż wracali, potrzebowali jej, wołali kiedy ciekawość zapędziła ich za daleko. Jednak nieobronność tego, że w końcu staną się dorośli sprawiała, że czuła strach. Bo jeszcze nie wiedzieli jak ciemny o okropny może być ten ciekawy świat, jak okrutny wynik wymarzonej przygody. A ona nie byłą pewna czy kiedy przyjdzie co do czego zdoła ich ochronić, choćby nie wiem jak się starała.

Usiłowała znaleźć swoją przystań w znajomych czynnościach, sprzętach w książkach, które oczarowywały ją coraz to nowymi historiami. Jednak coraz częściej strach przed jutrem i ciężar świadomości jak delikatny jest jej mały szczęśliwy świat przerażały ja do tego stopnia, ze nie mogła się skupić na literach.

Siedziała więc z książką na kolanach obok sterty papierów, które już powinna była przejrzeć a za oknem księżyc wznosił się wysoko po niebie. Taką znalazła ją tego wieczora Eden.

- Ona jest w ciąży – oznajmiła bez ogródek półelfka.

Charlotte drgnęła i wzdrygnęła się nieznacznie.

- Zauważyłam.

Rzeczywiście, trudno było nie widzieć, nie jeśli było się Charlotte skupioną na domownikach, zawsze czujną w obserwacji.

- Szczęśliwa rodzinka wreszcie w komplecie, pani, pan i maleństwo. Jak na obrazku – mruknęła czarnowłosa, wchodząc głębiej do gabinetu.

Zignoruj ją – upomniała się Charlotte i zamknęła książkę, starając się nawet sama przed sobą nie przyznać jak bardzo ta uwaga ją zabolała, jak głęboko rozstroiła.

Eden po chwili znudziła się oczekiwaniem na reakcję.

- Wiesz, co to oznacza.

- Tak – odpowiedziała sucho Charlotte i wstała z miejsca.

- Więc… jeśli chcemy coś zrobić musimy zacząć działać. Teraz. – oświadczyła twardo czarnowłosa.

- To powinna być decyzja pana Gabriela.

- On się będzie bał. Może  nie jest z niego takie skończone bydle jak z reszty rodu ale to jeszcze dzieciak i to taki który przez to wszystko stracił mamę, nawet dwa razy. Będzie się wahał i szansa nam przepadnie – oznajmiła stanowczo, po czym rozłożyła dłoń, trzymała w niej mały zwitek papieru.

Charlotte wiedziała co to było i coś w żołądku ścisnęło się jej w przerażaniu. Jakby była małym zwierzątkiem zagnanym w ślepy zaułek.

- Dajmy mu jeszcze kilka dni, niech się… cieszy. Zasłużył na to – powiedziała.

Eden uniosła brew.

- Wiesz, że za kilka lat na tym ich szczęśliwym obrazku rodzinnym nie zostanie po tobie nawet smuga? Za bardzo jesteś dla nich wszystkich, pozwalasz im się rozrywać na drobne.

- Nie prawda – zaprzeczyła Charlotte, chociaż ostatnio aż za często sama zadawała sobie pytanie czy tak nie jest. Czasami, kiedy  nie miała akurat obowiązków a bliscy byli poza zasięgiem wzroku czuła się trochę jak coraz bardziej wytarta tkanina, która już dawno temu zgubiła własny wzór. Ale przecież kochała ich, swoje dzikie bliźniaki, małe cząstki tego co najlepsze miała w sobie, swojego pana z jego siłą i wolnym duchem, który musiał się mierzyć z niepewnością dojrzewania do poważnych obowiązków. Czasami Garlen Vilidari był jak śniący, który właśnie otwiera oczy na świat i zawsze wtedy chciała być przy nim, żeby w szarych źrenicach zobaczyć odbicie tego co widział, co właśnie odkrywał. Była też Lady Vilidari, z którą Charlotte nie próbowała nawet konkurować, Anakę miała w sobie jakąś dumę, siłę, moc z którą niewolnica  nigdy nie czuła się na siłach stawać w zawody. Nie można jednak było też odmówić jej uroku, zdolności przebicia się przez bariery każdego człowieka. Nikt nie umiał być wobec Lady Vilidari obojętnym, trzeba było ją kochać albo nie nawiedzić, Charlotte wolała kochać, to znacznie ułatwiało jej życie.

Znała swoje miejsce, starała się go trzymać. Tak było łatwiej im wszystkim.

- Przejrzyj na oczy, bo jeśli coś pójdzie nie tak jesteś pierwsza do odstrzału – westchnęła Eden i wcisnęła jej zwitek papirusu w dłonie.

***

Śniadanie odbyło się w wesołej rodzinnej atmosferze, głośnej bo chłopcy dopraszali się o wspólną przejażdżkę z ojcem, dopraszali się burzliwie i na tyle bezczelnie, ze w pewnej chwili Charlotte odesłała ich od stołu, żeby skończyli posiłek w kuchni skoro nie umieją się zachować.

Akurat obrażeni minęli się w drzwiach jadalni ze zdyszanym Artemisem i miny jeszcze bardziej im zrzedły. Zastępca Anakę włosy miał rozwiane jak od galopu a twarz siną od jazdy pod wiatr. Jasnym było, że przywiózł jakieś wieści.

- No proszę, kto to przybył wreszcie do domu. Jak tam północ i jej uciechy? – spytał wojak, po czym ponaglany przez marsową minę Anakę przeszedł do sedna sprawy. – Zgadnij kto się rozbił na zębach po tym jak wygnaliśmy go z cieśniny?

Elfka przewróciła oczami.

- Jasna cholera. Nie mogą uciekać ze swoimi katastrofami do siebie? My tu już naprawdę mamy dość wraków – prychnęła.

Artemis skrzywił się.

- I zgadnij kogo król chce tam wysłać żeby to sprawdzić.

Tym razem to co powiedziała zupełnie nie nadawało się dla niczyich uszu.

Anake była cudowna. Sprawiła, że ten wieczór był jeszcze bardziej wyjątkowy, niż jakikolwiek inny. Najpierw wiadomość o ciąży, a później okazanie swojej tęsknoty za nim. Anake miała charakterek. Pokazywała to na każdym kroku, właściwie od początku ich znajomości. Zadziorność przenosiła także do sfery intymnej. Nie zawsze, zdarzały się momenty, kiedy seks był powolny i zmysłowy. Jednak nie tej nocy. Ze złamaną nogą była bardziej dzika niż kiedykolwiek wcześniej. Jakby chciała udowodnić, że niczego jej nie brakuje, że jest w pełni sprawna. Tej nocy była niczym ocean wzburzony gniewem bogów. Dzika, nieokiełznana i nieposkromiona. A w tym wszystkim tak niesamowicie piękna, ulotna i eteryczna jak nigdy.

Gdy Garlen zasypiał ze swoją cudowną małżonką wtuloną w jego bok, wciąż jeszcze uspokajał oddech i czuł jak kropelki potu perlą się na jego nagim ciele.

Poranek był leniwy, szczęśliwy i rodzinny, zaś chłopcy sprawiali, że był też głośny. Garlen nie poinformował jeszcze Charlotte i synów o tym, że Anake jest brzemienna, chciał z tym zaczekać. To jak zachowywali się synowie w żaden sposób mu nie przeszkadzało. Fakt, nie przywykł do ich ciągłej obecności i zabiegania o jego uwagę, ale była to miła odskocznia od ciągłego otoczenia niewolników, których płynął sprzedać na północ. Nie kłócił się jednak z odsyłającą ich do kuchni Charlotte, nie chcąc podważać jej autorytetu u dzieci.

I kiedy myślał, że to będzie spokojny dzień, który będzie mógł spędzić z rodziną, pojawił się Artemis. Sama jego obecność była jak najbardziej mile widziana, bo elf lubił krzepkiego marynarza, jednak to jak ten wyglądał nie zwiastowało niczego dobrego. I wtedy gruchnęła wieść.

- Chyba go pojebało - skomentował Garlen, na którego ogładę, jak zwykle, wpływała jeszcze północ i przebywanie wśród żołdaków. – Ja wiem, że Anake jest najlepszym kapitanem, jakiego król ma do dyspozycji, ale chyba zdaje sobie sprawę z tego, że ostatnio odniosła rany? - pokręcił głową i uderzył pięścią w stół. – Płynę z wami - stwierdził tonem nieznoszącym sprzeciwu.

Kiedy padło przekleństwo Charlotte wyglądała trochę jakby miała go upomnieć, jednak dzieci nie było już z nimi o czym zdaje się szybko sobie przypomniała.

Artemis zas uśmiechnął się.

- W sumie lepiej by było jakbyś popłynął zamiast niej - wskazał Anakę.

- WAS OBU TEŻ POJEBAŁO! - wrzasnęła zainteresowana.

- Szefowo… ledwo się ruszasz na lądzie. Jeśli coś się stanie to utoniesz… razem z połową załogi która będzie próbowała cię ratować za wszelką cenę - oznajmił pierwszy oficer, chociaż wciąż się uśmiechał jego ton brzmiał poważnie.

- Nie jestem samobójcą, by próbować wybić jej z głowy ten rejs - stwierdził Garlen. – Choć fakt, byłoby lepiej, gdybyś została w Gnieździe - poparł Artemisa. – Niejedna wyprawa jeszcze przed tobą. Popłyniemy, zrobimy swoje i wrócimy. Nawet się nie obejrzysz, a znowu będę w domu.

- Już ci sie tutaj znudziło? Po jednej nocy? - prychnęła Anakę.

- Szefowo… to może na potem, ja dalej uważam, ze nie powinnas płynąc. Niezależnie od tego... szykuję statek. Dobrze by było ruszyć przed odpływem.

Garlen starał się nie pokazać po sobie jak bardzo zabolało go pytanie Anake. Spojrzał jedynie na nią i przypatrywał się przez chwilę w milczeniu.

- To płyniemy oboje, czy płynę sam? - zapytał w końcu.

Odpowiedzią był trudny do sprecycowania warkot, zupełnie jakby zadał to pytanie wściekłej bestii.

- To zabrzmiało jakbyś płynał sam - powiedziała Charlotte spokojnie kończąc swój omlet, zignorowała wściekłe spojrzenie Anakę.

- No bo przecież zagrażam własnej załodze! - prychnęła elfka.

- Zagrażasz samej sobie, kochanie - odparł spokojnie. – Czasem trzeba odpuścić. Tym bardziej, że nie odpowiadasz już tylko za siebie.

Anakę prychnęła jeszcze głośniej.

- Czyli co? Mam być niewolnikiem własnego brzucha?

Charlotte usiłowała chyba udawać zdziwienie ale nie wyszło jej to najlepiej, z resztą od rana wydawała sie niewyspana i drażliwa.

- Niestety, najbliższe wolne chwile za jakieś dziesięć lat. I gratuluje, obojgu wam serdecznie - powiedziała i uśmiechneła się blado, ale szczerze.

- Nie niewolnikiem - pokręcił wolno głową. – Po prostu podejmuj decyzje rozważniej, ostrożniej. Mniej ryzyka - stwierdził. – Ostatecznie i tak decyzję podejmiesz taką, jaką uznasz za słuszną i właściwą, a ja i tak cię nie powstrzymam jeśli się uprzesz - wzruszył ramionami. – Ciąża nie jest karą, Anake. Wymaga jednak podejmowania mniej impulsywnych, a bardziej przemyślanych decyzji - doprecyzował i zerknął kątem oka na swoją Pierwszą. – Dziękuję, Charlotte - powiedział z lekkim uśmiechem.

- Odezwał się wielki znawca – prychnęła. – Ile razy sam chodziłeś w ciąży?

- Anakę, potrzebuje trochę pomocy przy rejestrze, nikt poza tobą mi tego nie objaśni. Zajmiemy się tym akurat teraz kiedy, pan będzie miał wątpliwą przyjemność wykłócać się na morzy z Alinellczykami o to czyj jest wrak i dlaczego nasz a nie ich – zasugerowała Charlotte.

Elfka jęknęła.

- Jeśli wyrobimy się z rejestrem teraz będzie o jedną irytująca wizytę w kancelarii królewskiej mniej…

Ta wizja chyba musiała przekonać ostatecznie Anakę.

- Co byś zrobił bez swojego ochroniarza? – mruknęła kąśliwie do męża, po czym dziobnęła gniewnie pozostałości omletu.

- Zapewne już dawno chodziłbym z okiem, które byś mi podbiła - odparł Garlen z cieniem uśmiechu, posyłając Charlotte spojrzenie pełne wdzięczności za wsparcie.

Kiedy odsunął krzesło od stołu i podniósł się, przeniósł spojrzenie na Artemisa.

- Ile mam czasu nim będę musiał stawić się na pokładzie?

“Ochroniarz” odpowiedział wdzięcznym uśmiechem.

Artemi, który już przywykł do oglądania podobnych scen uśmiechał się pod nosem.

- Nie ruszymy się i tak przed południem, powiedzmy, że obiad możesz jeszcze zjeść w domu… jeśli się nie boisz.

- Bardzo zabawne - mruknęła Anake.

Uśmiechnął się szeroko.

- Nie, nie boję. W razie czego Charlotte mnie obroni - zaśmiał się. – Zresztą Anake mi wczoraj obiecywała, że trójzębu na mnie nie użyje, więc w razie czego nie będzie tak źle.

- To jeszcze wydobadz immunitet na rzucanie w ciebie normami i na rapier. - stwierdził Artemis szczerząc się.

- Czy ty nie masz statku do szykowania?

Uśmiechnął się jeszcze szerzej.

- Wieję, ja nie mam immunitetu na trojzeby. Do zobaczenia.

Jak powiedział tak też zrobił żegnany ponurym spojrzeniem Anake.

Garlen odprowadził Artemisa spojrzeniem z pełnym rozbawienia uśmiechem na ustach. Następnie odsunął się od krzesła wychodząc zza stołu. Przeszedł kilka kroków, podejmując skrajne ryzyko podejścia do Anake. Przyklęknął przy niej, nakrywając jej dłoń swoją własną.

- Kochanie, wiem, że nie chcesz zostać. Że najchętniej z marszu poszłabyś za Artemisem upewniając się, że statek będzie jak najszybciej gotów do drogi. Obiecuję dopilnować, żebyśmy wrócili w jednym kawałku.

Jej oczy były ciemne i gniewnie jak burza na morzu.

- Nie mam pięciu lat poradzę sobie z rozczarowaniem. Tylko się nie wpakujcie w jakieś kłopoty. Łapcie rozbitków i do domu.

Tylko westchnął słysząc jej odpowiedź. Właśnie widział jak radzi sobie z rozczarowaniem. Ale nie skomentował tego głośno. Nie chciał się kłócić przed odpłynięciem. Dlatego ucałował jedynie wierzch dłoni Anake, podniósł się z klęczek i ruszył do kuchni. Musiał poinformować synów, że znów znika na jakiś czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

Chłopcy siedzieli w kuchni ale na talerzach mieli już o wiele smaczniejsze kaski niż to co matka pozwoliła im wziąć ze stołu. Bliźniacy już dawno zaskarbili sobie serce kuchmistrzyni przez co ta zawsze osładzała im kary cynamonowymi bułeczkami. Chrupali je właśnie siedząc na stole (a nie przy nim jak zapewne życzyłaby sobie tego ich matka) kiedy do pomieszczenia wszedł Garlen.

Elf z uśmiechem na ustach przewrócił oczami na widok swoich synów.

- Chłopaki na krzesła, niewykluczone, że mama zaraz tu przyjdzie - ostrzegł chłopców. – I lepiej udawajcie, że te cynamonowe bułeczki to nagroda za wzięcie dokładki obiadu.

Varlan westchnął  ciężko, zeskakując ze stołu. Aegis ociągał się patrząc na ojca z zaciekawieniem.

- Wojna? – spytał.

- Wojna to będzie jak wejdzie tu mama i zobaczy cię siedzącego na stole - odparł Garlen podchodząc do stołu i biorąc z talerza Aegisa jedną bułeczkę.

- Hej! – zaprotestował, ale zeskoczył ze stołu.

- To…

- …co…

- …się…

- …dzieje?

Garlen wzruszył ramionami, odgryzając kęs bułeczki.

- To co zwykle. Jego Wysokość ma swoje oczekiwania, a wasza ciocia jako najlepszy kapitan pod rozkazami Jego Wysokości ma te oczekiwania spełnić. Acz biorąc pod uwagę jej zdrowie, te oczekiwania będę spełniał ja w zastępstwie Anake.

Malcy unieśli brwi tak wysoko że aż wyglądało to komicznie.

- To ta noga ja powstrzymała?

- Cokolwiek jest w stanie ja powstrzymać?

Zaśmiał się radośnie.

- Noga plus argumenty moje, Artemisa i waszej matki. Właściwie to głównie argumenty waszej matki ją tu zatrzymują.

- No tak, mama – mruknął Varlan.

- Możemy płynąć z tobą? – spytał Aegis.

- Wasza mama jest wspaniałą i mądrą kobietą, Varlanie - zwrócił się do syna. – Fakt, że to głównie ona przekonała Anake, żeby została świadczy tylko o tym jak bardzo jest mądra i jak dobrze zna ludzi, którzy ją otaczają.

Następnie położył dłoń na głowie Aegisa i zmierzwił mu włosy z cieniem uśmiechu na ustach.

- Chciałbym, ale to niestety nie jest rejs wycieczkowy - westchnął. – Dodatkowo pogoda nas nie rozpieszcza. Zbyt duże ryzyko, a ja nie chcę was stracić w głupi sposób. Nie mówiąc o tym, że oberwałoby mi się od wszystkich, od Charlotte zaczynając na Artemisie i Anake kończąc.

- Mama zabrania nam dosłownie wszystkiego – poskarżył się cicho Varlan, kopiąc butem w posadzkę.

- Kiedy wrócisz? – spytał Aegis.

- Porozmawiam z nią - obiecał. – Weźcie jednak pod uwagę fakt, że matki z reguły są nadopiekuńcze względem swoich dzieci. To one noszą je pod sercem przed dziewięć miesięcy, to one je karmią własną piersią i to one jako pierwsze słyszą płacz dziecka w nocy. Wasza mama po prostu się martwi. Niewykluczone, że bardziej niż powinna, ale porozmawiam z nią o tym, by trochę wam odpuściła.

Ugryzł kolejny kęs bułki.

- Nie wiem - stwierdził ciężko. – Zrobimy z Artemisem wszystko, by wrócić jak najprędzej, ale nie jestem w stanie określić, ani przewidzieć ile czasu zajmie nam to zadanie. A pod moją nieobecność… - zawahał się, po czym uśmiechnął delikatnie. – pod moją nieobecność postarajcie się nie drażnić cioci Anake, dobrze? Jest rozgoryczona tym, że nie płynie. A poza tym jest w ciąży i to będzie miało wpływ na jej i tak niewielką już cierpliwość.

- W cio…

- ..w czym?

Słowo wydawało się być zupełnie obce dla nich.

W takich chwilach jak ta, Garlen uświadamiał sobie, że jego synowie mieli dopiero po siedem lat i o wielu rzeczach jeszcze nie wiedzieli.

- W ciąży - powtórzył. – Ciocia urodzi dziecko.

Wciąz patrzyli na niego jakby mówił co najmniej o matematyce.

- Urodzi?

Garlen westchnął tylko.

- Tak. Też zostanie mamą.

Mrugnęli dwiema parami identycznych szarych oczu usiłując przetworzyć tę idę.

- Kogo mamą?

- Dziecka - odparł nieco zakłopotany. – Ale chyba lepiej jak mama wam wszystko wyjaśni.

Opcja wyjaśnienia przez matkę wywołała grymas niezadowolenia.

- A jak się właściwie zostaje mamą? I tatą?

Zmieszał się słysząc kolejne pytania i zakrztusił przy tym bułką.

- To… yhmm… zostawmy ten temat na czas po moim powrocie - stwierdził. – Póki jeszcze tu jestem, wymknijmy się chwilę porobić coś, za co wasza mama urządzi mi pogadankę, a co wam sprawi frajdę.

Oczy chłopców zaświeciły się.

- Przejażdżka? – zaproponował Aegis.

- Pokaż jak strzelasz z łuku! – powiedział Varlan, to zdaje się była jedna z tych nielicznych okazji kiedy chłopcy mieli na jakiś temat różne zdanie.

Zaśmiał się, kończąc słodką bułkę.

- Jedno i drugie - odparł. – Połączmy przejażdżkę ze strzelaniem z łuku. Trochę praktyki na stałym lądzie mi się przyda. Ostatnio strzelałem jeszcze w Covadarze. Kończcie jeść i biegnijcie prosić o przygotowanie koni.

Pisnęli głośno i posiłek zdaje się został definitywnie zakończony, za to dwa małe tajfuny popędziły do stajni. Nie byli uprzejmi zauważyć swojej matki stojącej w bocznym wejściu z założonymi rękami.

- Tylko upewnij się żeby wzięli płaszcze, powietrze jest mokre, znowu się rozchorują – powiedziała z delikatnym uśmiechem. – Wszystko w porządku?

Drgnął, kiedy usłyszał głos Charlotte. Przez chwilę przemknęła mu przez głowę myśl od jak dawna tu stała i jak wiele usłyszała. Być może wszystko, a na pewno końcówkę. Nie wyglądała jednak na złą.

- Na tyle w porządku, na ile w obecnej sytuacji może być - odparł, odwracając się w jej stronę. – Z informacją o ciąży Anake mogłem poczekać, aż będę miał ciebie pod ręką. Tak to pewnie będą dręczyć cię pytaniami o to jak zostaje się mamą i tatą - dodał z ciepłym uśmiechem.

- Kolejny powód dla którego przydałby się im guwerner. To już czas – odpowiedziała przyglądając mu się uważnie. – Jak się czujesz z tą nowiną?

- Wiem, że to już czas - odparł, podchodząc bliżej Charlotte. – Tylko guwerner i rozwijanie ich intelektualne to nie wszystko. To wciąż dzieci, które potrzebują rozrywki i też jakichś ustępstw w ich stronę, rozwijania zainteresowań. Choćby strzelenia z łuku. To chłopcy, zawsze będzie ich ciągnęło do broni, więc lepiej im na to zezwolić i mieć na nich oko podczas lekcji, niż zabraniać, a oni i tak będą się pokątnie, bez nadzoru dobierali do łuku i strzał i zrobią sobie krzywdę - stwierdził, ujmując jej dłonie. Uniósł je do ust i ucałował obie. – Jak się czuję z wieścią, że znów zostanę ojcem? Że druga kobieta, którą kocham da mi dziecko? Dobrze - przyznał z uśmiechem. – Cieszę się. Varlan i Aegis będą starszymi braćmi, dzięki czemu nauczą się trochę odpowiedzialności.

Przymknęła oczy chłonąc jego dotyk.

- Wolałabym żeby to stało się trochę później – powiedziała z żalem. – Są jeszcze tacy… mali.

- Będą świetnymi starszymi braćmi, zobaczysz - powiedział z uśmiechem i przyciągnął ją do siebie, przytulając. – Rodzina nam się powiększa, Charlotte. To cię martwi?

- Nie – zaprzeczyła szybko, może trochę za szybko, trudno było stwierdzić, pozwoliła mu się przytulić, zaplatając ręce na jego pelcach. – Tylko w końcu zrozumieją czemu są traktowani inaczej niż to dziecko.

- Nie przeze mnie - odparł, gładząc delikatnie jej plecy. – Oni urodzeni przez ciebie, czy dziecko, które nosi teraz Anake – to wszystko moje dzieci. Moja krew.

- Wiem – odpowiedziała cicho. – Ale dla całego świata wokoło… – odetchnęła. – Nie damy rady ich przed tym chronić wiecznie.

- Dla całego świata wokoło to będą moi synowie - odparł odsuwając się nieznacznie, tak by móc spojrzeć jej w twarz. – Charlotte - powiedział miękko, łagodnie. – Uznałem ich, nie wyparłem, nie wyrzekłem. To moje dzieci, które kocham i o które się troszczę i będę troszczył. Dzieci, których honoru będę bronił, jak każdego innego mojego dziecka.

- Wiem, ze będziesz powiedział pewnie, zdaje się, że w to akurat nie wątpiła nawet chwili. – Ale czegokolwiek byśmy nie zrobili oni dla całego świata będą zawsze szlachtą drugiej kategorii. Prędzej czy później to odczują.

- Zadbamy o to, by wiedzieli jak sobie poradzić - odparł Garlen. – Wychowamy naszych synów na silnych i mądrych mężczyzn, którzy będą wiedzieli jak odnaleźć się w towarzystwie, jak reagować i kiedy. Dadzą sobie w życiu radę - zapewnił ją czule.

Przez chwilę po prostu milczała z czołem opartym o jego ramię, wydawała się drobniejsza niż zazwyczaj.

- Masz rację. - powiedziała w końcu z typową dla siebie spokojną pewnością z którą nie sposób było się kłócić. Podniosła wzrok. - I naprawdę się cieszę.

- Cieszę się - powiedział z uśmiechem. – To wiele dla mnie znaczy. Wiesz, że kocham was obie i tak samo będę kochał wszystkie moje dzieci - zapewnił, składając na jej ustach krótki, czuły pocałunek. – Miej oko na Anake i odpuść trochę chłopcom, kiedy mnie nie będzie, dobrze?

Uśmiechnęła się.

- Och, nie martw się, czeka nas wiele ciążowych babskich plotek.

- Nie wątpię - odparł z lekkim uśmiechem. – Domyślam się, że przynajmniej część tych plotek będzie dotyczyła mojej osoby i tego jak to jestem winien ciąży.

Podniosła głowę i przyglądała mu się z zadartą brodą i kocim uśmiechem na ustach.

- Och, do plotkowania o tobie ciąży nie potrzeba.

- Doprawdy? Jestem aż tak ciekawym tematem do plotek? - zapytał z lekkim uśmiechem, unosząc nieznacznie brew.

- Żebyś tylko wiedział jak ciekawym. Wiele popłudni o tobie przegadałyśmy… nocy nie bo zazwyczaj wtedy któraś z nas nie ma czasu na gadanie.

- Co jest zatem takiego ważnego, że aż tyle o mnie rozmawiacie?

- Ty, jesteś ważny - odpowiedziała miękkim głosem.

Uśmiechnął się do niej w odpowiedzi.

- Dopóki nie jestem waszym jedynym tematem do rozmów, to wszystko jest dobrze.

- A boisz się, że jesteś? - odparła przekrzywiając głowę i posyłając złote loki kaskadą na ramię. - Myślałam, że raczej by ci to schlebiało, mój panie.

Z biegiem czasu coraz rzadziej używała zwrotu: “mój panie”, zazwyczaj padał teraz głównie w towarzystwie wypowiedziany pełnym pokory i szacunku tonem, albo w alkowie tonem zalotnym lub prowokacyjnym, to był zdecydowanie ten drugi przypadek.

Uśmiechnął się do niej, zaś w odpowiedzi na ton jakim się do niego zwróciła, przyciągnął ją bliżej do siebie, kładąc dłonie na talii i zamykając usta w pocałunku. To byłaby jej noc. Albo przynajmniej jakaś część dnia, gdyż te pierwsze tygodnie po powrocie zawsze były trudne – Charlotte przyzwyczajona do wspólnych nocy z Garlenem podczas wypraw chciała go mieć ze sobą tak samo często jak Anake, która długimi miesiącami pozostawała bez męża. A teraz znowu wyruszał, pozostawiając obie swoje kobiety na lądzie.

- Chciałbym pożegnać się z tobą tak, byś miała o czym rozmyślać przez te dni, kiedy mnie nie będzie - mruknął zmysłowo, przerywając pocałunek.

Przylgnęła do niego całym ciałem, nozdrza wypełnił mu zapach jej skóry i włosów, była tak blisko, że poczuł jej drżenie pod wpływem swojego głosu.

- Mmmm - przymknęła oczy, gładząc go po karku. - Możemy zrobić sobie chwilę przerwy, dokumenty mi na morze nie uciekną… jak tylko wrócisz z przejażdżki. Zaraz wpadną tu nasi synowie.

- Och wiem, że wpadną. Mają wyczucie co do takich sytuacji - zaśmiał się cicho i pogładził Charlotte po policzku. – Mam nadzieję, że starczy nam czasu na odpowiednie pożegnanie - dodał. – Nie chcę jednak sprawić zawodu chłopcom przez zbyt krótką przejażdżkę - dodał na usprawiedliwienie.

Przymknęła oczy kiedy dotykał jej skóry, na różowych ustach malował się jej uśmiech na wpół błogi na wpół smutny.

- Przynajmniej już nie upierają się spać z nami w łóżku przez pierwsze dwa tygodnie po powrocie.

Zaśmiał się.

- Tak, to daje trochę więcej swobody i nieco więcej możliwości.

- Póki pamiętamy rzeby dobrze zamykac drzwi - dodała z uśmiechem. - Ale za to jaką szkołę kreatywności mieliśmy dzięki nim. Gdzie. Jak. Więcej kombinowania niż za czasów wczesnej młodości.

Westchneła, jakby nagle doatrły do niej jej włąsne słowa.

- Przypilnuj żeby mieli dobrze zasznurowane płaszcze. Robi sie coraz zimniej a lepiej żeby niczego nie przynieśli do domu, Anake nie może się teraz zarazić.

Przytaknął kilka razy z cieniem uśmiechu.

- I w jednej chwili z kochanki wodzącej na pokuszenie przed wyprawą w matkę i opiekunkę całego domu - musnął delikatnie ustami jej wargi. – Kocham cię.

Uśmiechnęła się samym kącikiem ust a w oku błysnęła jej jeszcze na chwilę iskierka.

- Przecież nie chcemy żebyś był za bardzo rozkojarzony, prawda? - Wspięła się na palce i musnęła jego usta, wargi miała ciepłe i wilgotne. - Ja też cię kocham, uważajcie na siebie.

- Będziemy. Chłopcy wrócą cali, zdrowi i zadowoleni - obiecał i skradł jej jeszcze jeden szybki pocałunek. – Do zobaczenia później.

Posłał jej krótki uśmiech, a następnie ruszył w kierunku stajni na spotkanie z synami.

Przez chwile trzymała go jeszcze za rękę nim jej palce ześlizgnęły się po jego dłoni. Było coś w jej uśmiechu, jakiś cień, który czasem u niej widział. Ciche zmartwienie o którym nie mówiła. Na przestrzeni ostatnich lat Garlen zorientował się, że Charlotte nosi w sercu wiele strachów, o których z nikim nie mówi. Na początku myślał, że chodzi o wstyd albo brak zaufania, jednak z czasem zorientował się, że po prostu nie umiała ich ubrać w słowa. Zdawały się ścigać ją raz na jakiś czas i w sumie niewiele mógł zrobić by temu zapobiec. Ot po prostu być gdzieś obok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

Dzieciaki czekały w stajni razem ze swoimi konikami (żaden z chłopców nie chciał się „zniżyć” do jazdy na kucykach, więc Gabriel sprowadził dla nich z lądu niskie koniki, którymi mogli kierować przy swoim mikrym wzroście.) Kare, na pierwszy rzut oka identyczne, klaczki o grubej, skręcającej się sierści, które chłopcy sami co rano szczotkowali, były siostrami i szybko znalazły wspólny język z chłopcami. Kiedy Varlan nazwał swoją Kopia, mając oczywiście na myśli broń, Aegis oznajmił, że w takim razie jego nazywa się Oryginał. Teraz stały osiodłane i gotowe do drogi razem ze swoimi panami, którzy oczywiście nie pomyśleli o tym żeby założyć płaszcze.

Kawałek dalej stajenni wyprowadzili jego jelenia, majestatyczne zwierzę trzymało głowę wysoko prezentując swoje majestatyczne rogi, niedawno skończyło się rykowisko wciąż miało je jednak w pełnej gotowości. Garlen wiedział jednak dobrze, że to tylko straszak, zwierzak był łagodny i Anake żartowała, że dałby się ukraść każdemu kto przyniósłby ze sobą kilka jabłek. Zwierze zerkało w jego stronę przyjaźnie wyraźnie nie mogąc się doczekać przejażdżki.

Charlotte była dobrą matką, która bardzo dobrze znała swoich synów. Dlatego też Garlen, nim poszedł do stajni, upewnił się, że zabierze dla chłopców płaszcze. Jeśli jakimś cudem dzieci pomyślały same o ich ubraniu, to po prostu przekaże służbie te, które sam zabrał. Jeśli zaś nie, to przynajmniej nie będą tracili czasu. Dodatkowo, żeby przekonać chłopców i uniknąć marudzenia, Garlen sam ubrał swój płaszcz.

Gdy znalazł się na zewnątrz, pokręcił tylko głową z uśmiechem widząc, że tym razem Charlotte znów miała rację. Jednak tym miał zamiar zająć się później. Teraz jego uwagę zdobył jego wierzchowiec. Jeleń, piękny i majestatyczny, oczarowywał go wciąż na nowo, za każdy razem kiedy Garlen go widział. Elf czuł, że w pewnym sensie są tacy sami. Z pozoru twardzi i groźni, ale miękkich sercach i łagodnym usposobieniu.

- Chłopcy, płaszcze - powiedział Garlen, podając odzienie swoim synom.

Następnie podszedł do swojego rogacza, pogłaskał go delikatnie po karku i zasiadł zwinnie na jego grzbiecie.

- Prowadźcie - zwrócił się do synów z uśmiechem. – Byle nie za daleko. Pogoda nam dzisiaj nie sprzyja.

Jęknęli zgodnie widząc płaszcze i chwilę marudzili naciągając je na siebie.

- Jest ciepło – sprzeciwił się Varlan. – I już nawet nie pada.

Właściwie to powinno brzmieć: Na razie nie pada. Niebo nie było jasne ale wciąż zachmurzone a z koloru rzeczonych chmur trudno było ocenić czy będzie padać czy też nie.

Aegis westchnął.

- Możemy pojechać nad rzekę, tam jest dużo miejsca i można powiesić tarczę w zagajniku  nad brzegiem.

- Możemy - przytaknął z uśmiechem, dając delikatnie znać swojemu wierzchowcowi, by ruszył. – Im szybciej zajedziemy na miejsce, tym więcej czasu będziemy mogli ćwiczyć.

Szare oczy Varlana rozbłysły jak stal w słońcu.

- To znaczy, ze będziemy mogli postrzelać! – pisnął podpędzając Kopię by zrównała się z wierzchowcem ojca.

Garlen zaśmiał się radośnie.

- Tylko ani słowa mamie, bo jeszcze mi się oberwie.

Chłopcom nie trzeba było tego powtarzać po raz kolejny, Varlan spiął konia i ruszył tak szybko jak krótkie nóżki Kopi dały radę. Jeleń wyrwał się do biegu, był szybszy niż konie, jednak mniej wytrzymały niż one, a poroże spowalniało go, zwierzę garnęło się do jazdy, stęsknione za przestrzenią i zapachem wiatru. Był większy niż te, które Garlen widywał na północy, widać było, że nigdy nie cierpiał głodu ale też nie zaznał surowego piękna wolności, nie nosił też znamion starć z inny mi samcami i zapewne przyjdzie mu nigdy nie mieć rodziny. Jednak teraz kiedy jechali po łagodnym wzniesieniu odzywała się jego natura i chęć by ruszyć gdzieś ze swoim małym, elficko-końskim stadem.

Chłopcy znali drogę, chociaż nie był pewien kto ich jej nauczył. Anakę zazwyczaj nie zapuszczała się w te okolice. Rzeka zazwyczaj meandrująca leniwie za Gniazdem po ostatnich deszczach wezbrała, jej nurt ściemniał, wydawał się niebezpieczny i nieprzyjemny.

Jednak teren wokoło faktycznie był płaski i nadawał się do strzelania, a mały brzozowy zagajnik dostarczał miejsca do uwiązania zwierząt.

Tarcze oparli o starą wierzbę pochyloną koło rzeki. Wiatr delikatnie kołysał jej witki nad burą wodą.

- Ja pierwszy! – zażądał Varlan.

Brakowało mu tego wszystkiego. Wiatru we włosach, jazdy na grzbiecie swego jelenia, tej wolności, którą czuł podczas galopu. Fakt, że synowie mu towarzyszyli był bardzo przyjemnym dodatkiem. Każda okazja do zacieśniania więzów z nimi go cieszyła, zwłaszcza kiedy mogli dzielić wspólne pasje.

Kiedy chłopcy zajmowali się wiązaniem wierzchowców i przygotowywaniem tarczy, Garlen wyznaczył odległość, z której mieli strzelać, robiąc przy tym poprawkę na wiatr, jego siłę i kierunek. Następnie Wyjął osiem strzał z kołczanu, podzielił je na pół i położył po cztery na ziemi.

- Ty pierwszy? - uniósł brew, patrząc z uśmiechem na Varlana. – Dobrze. W takim razie wymień mi czynności, które należy wykonać przed oddaniem strzału.

Chłopcy wpatrywali się w niego szarymi oczami, wpatrywali się tak jakby nagle stał się całym światem. Varlan zacisnął usta i przez chwilę myślał.

- Nałożyć, wycelować i strzelić – powiedział w końcu.

- Sprawdzić cięciwę – dodał Aegis.

Przytaknął kilka razy głową.

- Najpierw sprawdzasz cięciwę, a następnie nakładasz strzałę, celujesz i strzelasz - powiedział Garlen. – I skoro to Aegis wymienił pierwszą czynność, którą należy wykonać, to on odda pierwszy strzał - oznajmił, podając łuk chłopcu.

Varlan zacisnął usta i zmarszczył brwi ale nic nie powiedział. Aegis ostrożnie ujął łuk starając się wyraźnie przypomnieć sobie jak ojciec to robi, sprawdził napięcie cięciwy starając się udawać, ze wie co robi, jego błękitny płaszcz szarpał wiatr. Cięciwa miała odpowiednie napięcie, ale chłopiec zerknął kontrolnie na ojca, po czym złapał łuk, znów usiłując naśladować to co widział u Garlena.

Elf przyglądał się uważnie poczynaniom syna. Aegis był ostrożny w tym co robił i wykonywał wszystko powoli, upewniając się, że robi to dobrze. Garlen był z tego powodu zadowolony, bo to oznaczało, że chłopak brał te lekcje na poważnie, a nie tylko jako zabawę. Dlatego też skinął synowi głową z uznaniem.

- Zwróć uwagę na wiatr - powiedział. – Dla łucznika wiatr jest tak samo sprzymierzeńcem, jak i wrogiem.

Malec skinął głową w skupieniu.

Większym problemem dla chłopca okazała się cięciwa, pierwsza próba naciągnięcia łuku się nie udała, ramiona Aegisa zadrżały od napięcia. Chłopiec odetchnął i podjął kolejną, tym razem udaną, wypuszczając strzałę, pod złym kątem gdyż nie udało mu się praktycznie wycelować ale wypuścił, poleciała w bok lądując w krzakach kilka metrów od tarczy.

Aegis skrzywił się.

Garlen przytaknął głową z uznaniem.

- To był dobry strzał - stwierdził. – Ten naciąg jest zrobiony pode mnie, pod mój wzrost, moją siłę. Już z samego faktu, że wystrzeliłeś z mojego łuku jestem dumny - położył synowi dłoń na ramieniu i wziął od niego łuk, przekazując go do Varlana. – Twoja kolej - stwierdził z uśmiechem.

Niebieski pokiwał głową z uśmiechem, wyraźnie dumny z pochwały ojca.

Żółty bliźniak wydawał się nie móc doczekać swojej kolejki. Złapał łuk o wiele pewniej niż jego brat, jego ruchy wydawały się naturalne zupełnie jakby urodził się po to żeby trzymać tę broń. Nie usiłował naśladować ojca. Po prostu przez chwilę obracał uchwyt w dłoni aż ten leżał w niej z grubsza właściwie. Potem stał z zaciśniętą pisątką i strzałą w dłoni.  Patrzył na tarczę skupiony zupełnie jakby słuchał czegoś czego usłyszeć się nie da. Potem naciągnął łuk i strzelił całkiem poprawnie, naciagnal cięciwę dalej niż brat i puścił szybciej, co prawda strzała wpadła w rezonans który ją zniósł, drzewce wciąż drgało kiedy utkwił w samym brzegu tarczy.

Varlan syknął cicho.

- Prawie.

Przyglądał się Varlanowi z lekkim uśmiechem, typowym dla ojca obserwującego poczynania swojego dziecka. Nie spodziewał się, że któryś z nich da radę trafić w tarczę z jego łuku. Nie kiedy broń była dostosowana do niego, a warunki pogodowe były niesprzyjające. A jednak Varlanowi się to udało. W dodatku wszystko co robił miało swój cel, było logiczne i na swój sposób płynne. To było oczywiste, że Varlan posiadał to coś, czego nie posiadał Aegis. Jasne, obaj nauczą się strzelać z łuku, ale to Varlan będzie w tym znacznie lepszy. To była jego natura, jego powołanie. Ta umiejętność po prostu w nim siedziała.

- Bardzo dobrze - powiedział z uznaniem w głosie. – Jak często wymykacie się, by tu ćwiczyć? - zagadnął, patrząc na synów z zaintrygowaniem.

- Wcale – zapewnił szybko Varlan, ale zaraz obaj z Aegisem uciekli wzrokiem.

- Janie pozwala nam strzelać czasem ze swojego łuku treningowego jeśli przyniesiemy jej coś z kuchni, ale nie tutaj tylko w obozie na hali – powiedział w końcu Aegis, a Varlan szturchnął go w żebra.

Janie była trzynastoletnią córka Artemisa, która szykowała się do akademii wojskowej w Covadarze, ojciec dał jej łuk na dziesiąte urodziny i Garlen musiał przyznać, że dobrze sobie z nim radziła, jednak bardzo niechętnie rozstawała, więc cokolwiek chłopcy jej przynosili z kuchni gniazda musiało być nie lada czym.

Elf uśmiechnął się z rozbawieniem odmalowanym na twarzy.

- A więc Janie, tak? - zapytał z namysłem. – Dziewczyna ma talent do łuku. Jest trochę nieoszlifowanym diamentem, ale w covadarskiej akademii ją oszlifują. Kto wie, może po jej ukończenie będzie strzelała prawie tak dobrze jak ja?

- Nie… - pokręcili głowami zgodnie bliźniacy.

- Ale ja będę - oznajmił pewnie Varlan.

- Czas pokaże, synu - odparł z uśmiechem, czochrając mu włosy. - No Aegisie, bierz łuk. Kolej na następny strzał.

Chłopcy strzelali na zmianę i za każdym kolejnym razem różnica pomiędzy ich stylem robiła się coraz większa. Aegis rozważał każdy ruch i to było widać nawet pomimo tego, że z każdym kolejnym podejściem wszystko szło mu szybciej i bardziej gładko, płynnie i celniej. Varlan był za to czystym instynktem, niczego nie naśladował, po prostu robił i chociaż po czterech strzałach nie było widać postępów wynik wciąż miał lepszy niż brat.

Kiedy doszli do ostatniej rundy Aegis niemal wstrzelił się w tarczę. Jednak zamiast tego czysto wypuszczona strzała przemknęła obok i zniknęła w krzakach, coś zaszeleściło, jakby zwierzę właśnie potknęło się na chwilę dość gwałtownie po czym ruszyło biegiem przez zarośla.

Garlen uśmiechnął się Aegisa, kładąc mu dłoń na ramieniu.

- Wygląda na to, że o mały włos, a upolowałbyś nam jedzenie - zauważył z szerokim uśmiechem. – Bardzo dobrze sobie radzisz. Robisz postępy, z każdym strzałem coraz bliżej. Uczysz się na błędach, a to jest najważniejsze - stwierdził i przeniósł spojrzenie na Varlana. – A ty, choć strzelasz celniej, polegasz jedynie na instynkcie. To jest ważne, ale nie najważniejsze. Analizuj, dokonuj poprawek, szlifuj swój talent, synu.

Przejął łuk od Aegisa i zerknął w kierunku koni.

- Zacznijcie przygotowywać nas do drogi. Ja zobaczę co Aegis niemal upolował - rzucił z uśmiechem i wziął ze sobą jedną strzałą.

Nałożył ją na cięciwę i ruszył powoli w zarośla. Nie naciągał jeszcze łuku. Nie chciał zmęczyć ramienia. A chciał sprawdzić ślady, które pozostawiło spłoszone chybionym strzałem stworzenie.

Chłopcy skinęli głowami, Aegis był trochę blady i patrzył przez chwilę za odchodzącym ojcem.

Strzał nie był chybiony, Garlen zdał sobie z tego sprawę kiedy tylko dostrzegł brzeg zagajnika za tarczą. Była tam krew, dużo świeżej jasnej krwi rozlanej po ściółce, wyraźnie ślady wielkich, psich łap, rozmazane jakby zwierzę nagle zachwiało się na nich. Nie widział nigdzie strzały, musiała utkwić w ciele zwierzęcia. Ślady prowadziły w bok w stronę zarośli. Sądząc po śladach, ułamanych gałęziach i tych które wciąż drżały potrącone stworzenie umknęło w krzaki nieopodal i było duże.

Nie musiał szukać daleko by je znaleźć, chowało się wykrocie.

Na wyspie nie było wilków, tak przynajmniej twierdzono, sam Garlen przez ostatnie lata nie znalazł po nich śladu a przecież przemierzał tutejsze lasy. Mimo to teraz widział wilka i do tego białego, jeśli nie liczyć czerwonego zacieku na futrze tam gdzie utkwiła strzała. Szyja, bardzo blisko tętnicy, miękkie miejsce dlatego weszło, choć przecież Aegis nie miał za wiele siły żeby napiąć łuk.

Zwierzę straciło dużo krwi i ledwo trzymało się na nogach, zawarczało, kiedy zdało sobie sprawę, że je widzi. Miało jasne, złocistobrązowe oczy które patrzyły na niego czujnie i dziwnie świadomie. W pewnej chwili ich spojrzenie uciekło delikatnie w bok i Garlen usłyszał trzask łamanych pod stopami gałązek.

- Tato…? – Aegis, dziwne bo czegoś takiego można by się spodziewać bardziej po Varlanie. – Tato, czy…

Chłopiec zobaczył wilka i jego oczy stały się nagle wielkie i przez chwilę jakby nie oddychał wpatrzony w strzałę stercząca z szyi zwierzęcia. Trwało to ledwie kilka sekund nim szare oczy chłopca wypełniły się łzami.

- Nie chciałem… – wymamrotał, broda mu drżała, kiedy przenosił wzrok na Garlena, wzrok pełen rozpaczy i nadziei. – Tato, zróbmy coś, musimy coś zrobić!

W pierwszej chwili, gdy Garlen dostrzegł krew, uznał, że Aegis musiał trafić jakąś sarnę lub młodego koziołka. Ale te myśli szybko zniknęły, kiedy tylko jego spojrzenie odnalazło ślady łap. Duże ślady. Ślady, które mógł zostawić albo wyjątkowo duży pies (a tak wielkiego jeszcze nigdy nie widział), albo wilk (których w tej okolicy nie było). Co oznaczało kłopoty. Być może było to jakieś nieznane mu stworzenie, ściągnięte tu przez kogoś? Służące do tropienia? Garlen nie wiedział, ale czuł, że musi to sprawdzić.

Dlatego szedł za tropem, wolno, krok za krokiem. Wciąż nie naciągał cięciwy, licząc na to, że zwierzę może się już wykrwawia i nie trzeba będzie używać broni. Wolał jednak mieć na podorędziu gotowy do strzału łuk, gdyby jednak się mylił.

I wtedy to zobaczył.

Wilk.

Wielki i biały.

Przerażający i piękny jednocześnie.

I chociaż Garlen widywał różne stworzenia podczas swych podróży, nigdy jeszcze nie widział czegoś takiego. Czegoś co było przerażające, piękne i… tak świadome. I to w sposób przekraczający tylko proste instynkty, którymi kierowały się zwierzęta. I zapewne to ta świadomość sprawiła, że cięciwa, którą odruchowo napiął, kiedy wypatrzył wilka, została poluzowana, a strzała całkowicie z niej zdjęta. Zupełnie jakby chciał pokazać wilkowi, że nie ma złych zamiarów.

Zwierzęta już niejednokrotnie pokazały, że mają do niego dziwną słabość, więc może i tym razem tak będzie i wilk zrozumie jego intencje?

I wtedy, kiedy Garlen położył łuk i strzałę na ziemi, pojawił się Aegis.

- Stój, stój - ostrzegł syna, zatrzymując go gestem dłoni. Tylko tego mu brakowało, by zraniony wilk poczuł się osaczony i rzucił się na jego dziecko na oczach Garlena.

- Wiem, synu, że nie chciałeś - powiedział łagodnie. – To był wypadek. Zdarza się - wciąż mówił spokojnie, zerkając to na syna, to na wilka. – Aegisie, powolutku, krok po kroku się wycofaj. Idź do brata. Spróbujcie znaleźć w jukach coś, co pomoże nam przygotować opatrunek. Jak będziecie tu wracać to róbcie to powoli, ostrożnie. Nie chcemy go bardziej spłoszyć ani sprawić, by poczuł się zagrożony. Aegisie, rozumiesz co mówię? - dopytał, żeby się upewnić, wciąż zerkając na wilka, gotów zasłonić syna, gdyby zwierzę chciało go zaatakować.

Aegis skinął głową.

- Ale pieskowi nic nie będzie?

-To nie pies ale wilk. - Varlan zakradł się z drugiej strony i teraz odezwał tuż za Garlenem. Patrzył na zwierzę z fascynacją. To przekrzywiła głowę jednak jego ciało nie wydawało się zbierać do ataku. Może za wiele sił kosztowało utrzymanie go w pionie.

Garlen westchnął ciężko.

- Tak, Varlanie to wilk. Ciężko ranny wilk, którego otoczyła trójka elfów. To ranne, dzikie zwierzę, które w każdej chwili może poczuć się zagrożone - wyjaśnił zachowując jeszcze cierpliwość. – Idźcie do juków, przynieście o co prosiłem. Spróbujemy uratować tego wilka - zrobił krótką pauzę. – Już, zmykajcie - dodał ponaglającym, nieznoszącym sprzeciwu tonem.

Sam poczekał, aż chłopcy zniknął w zaroślach, by przenieść spojrzenie na zwierzę. Bardzo powoli uniósł dłoń w uspokajający geście.

- Hej, kolego… - zaczął łagodnie, przywołując na usta delikatny uśmiech. – Spokojnie. Spróbujemy ci pomóc, dobrze? Nie musisz się bać. Nie chcemy cię skrzywdzić.

Chłopcy wyraźnie nie chcieli się nigdzie ruszać, bo wycofywali się wolno, o wiele wolniej niż musieli.

Wilk patrzył na Garlena, patrzył czujnie i uważnie póki mógł, w pewnej chwili nogi się pod nim ugięły i upadł z cichym piskiem na ściółkę.

To nie był przyjemny widok i Garlen chciałby go oszczędzić swoim synom. Ale już to zobaczyli, stało się i teraz nie odpuszczą. Elf obawiał się jednak, że sam może sobie nie dać rady z tą raną i ratowaniem życia wilka.

- Jeszcze trochę, mały - powiedział łagodnie, podchodząc bliżej, bardzo powoli i bardzo ostrożnie.

Wiedział, że ryzykuje i, że robi coś bardzo głupiego, ale wyciągniętą dłoń położył na ciele wilka, zatapiając palce w jego białej sierści. Wykonał ostrożny ruch ręką, głaszcząc zwierzę, chcąc je ukoić i uspokoić.

Sierść wilka była przyjemnie gładka, miękka w dotyku, palce tonęły w niej natychmiast. Zwierzę odetchnęła głębiej pozwalając mu się dotknąć, patrzyło na niego uważnie, ale  bez przesadnego strachu.

Chłopcy wrócili szybko.

- Mamy tylko jakieś kanapki i serwetki – oznajmił Varlan, zatrzymał się trzy metry od ojca i wilka, Aegis stał obok uczepiony ramienia brata. Żółty zastanawiał się co zrobić i po chwili rzucił po prostu w stronę Garlena sakwę, którą niósł ze sobą.

Elf pochwycił sakwę rzuconą przez syna. Ten wypad, bardziej niż cokolwiek innego, pokazał który syn wdał się bardziej w ojca, a który w matkę.

- To nam nie pomoże - mruknął niezadowolony. – Chłopcy - powiedział poważnym tonem. – Na koń. Pędem do Gniazda po pomoc. Tylko tak żeby was nie przyłapały ani mama, ani ciocia Anake - zastrzegł.

- Może pojedziemy po Sherę? Ona ma zioła i radzi sobie ze zwierzetami gospodarskimi… i jest bliżej. - zaproponował Aegis.

- Możecie - ponaglił ich gestem. – Chłopcy, on naprawdę nie może sobie pozwolić na tracenie czasu. Kanapkami nie zapcham jego rany…

- Możesz spróbować przycisnąć mu serwetki do rany, to pomogło jak Tarnis przestrzelił sobie kolano! – zawołał Varlan i ciągnąc brata za ramie ruszył w stronę koni.

Tarnis był niemal dorosłym synem Artemisa i Shery.

Garlen pokręcił tylko głową dochodząc do wniosku, że Varlan i Aegis spędzają zdecydowanie za dużo czasu z dziećmi Artemisa. Z drugiej strony, to było i tak nieuniknione, prawda?

- Obie mnie zabiją - mruknął, kiedy został sam na sam z wilkiem, wyłuskując palcami serwetki z woreczka. – Tak Charlotte, jak i Anake. Choć pewnie Anake wystarczy zanoszenie się śmiechem, gdy będzie patrzyła jak Charlotte rzuca mi te swoje wymowne spojrzenia.

Mówienie do siebie zwykle nie było oznaką zdrowia. Ale pomagało odreagować stres. A to jednak była sytuacja stresowa dla Garlena. Zwłaszcza, jeśli miał zacząć uciskać ranę wilka, który w podzięce mógł mu odgryźć rękę.

Wilk leżał, przymknął oczy, obserwował go jednak spod szpary między powiekami. Sądząc po ranie nie powinien był żyć, to że zwierzę wciąż oddychało graniczyło z cudem, więc wilk zdaje się nie chciał go nadużywać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

Shera i chłopcy pojawili się szybko. Złotowłosa elfka w zielonej, prostej sukience wciąż miała przewiązany przez biodra fartuch umazany mąką. Była kiedyś kurtyzaną pod skrzydłami pani Rohe, z tych czasów został jej uśmiech który umiał zwalać z nóg i dwoje pełnej krwi dzieci, które Artemis adoptował po ślubie. Kiedy zyskała wolność została żoną pierwszego oficera Anakę. Teraz prowadziła piekarnię i wychowywała stado dzieci.

Przyprowadził ja Varlan, Aegis trzymał się z tyłu razem z Janie i jej łukiem, zerkali zaciekawieni w stronę wilka. Elfka przyklękła obok Garlena i skłoniwszy się oszczędnie spojrzała na ranę.

- Potrzymam ten opatrunek, niech wasza mość założy mu coś na pysk żeby nie mógł gryźć. To będzie go bolało. – oznajmiła rzucając obok torbę z ziołami i potartymi na paski kawałkami wygotowanych ma bandaże szmatek, była żoną żołnierza, umiała sobie radzić z pewnymi rzeczami.

Garlen był wdzięczny za to, jak szybko Shera przybyła na miejsce. Już mniej wdzięczny był za obecność Janie. Już i tak Aegis i Varlan będą mieli problem, żeby utrzymać język za zębami, a jak cała trójka zacznie gadać, to zaraz będzie wiedziało nie tylko całe Gniazdo, ale i okolica. I Sirja obawiał się, że może dojść do przeszukiwania lasów, by odnaleźć inne wilki. Bo to przecież były stworzenia stadne, samotnie nie były w stanie długo przetrwać.

- Oczywiście - przytaknął i odsunął ręce, by zrobić miejsce elfce.

Sam sięgnął po nóż, rozciął sobie rękaw na wysokości łokcia i pociągnął cięcie tak, że mógł oderwać fragment od łokcia do nadgarstka. Następnie z tak oderwanym materiałem zbliżył się wilka.

- Spokojnie mały - powiedział łagodnie, ponownie licząc na to, że sympatia zwierząt do jego osoby mu dopomoże. – Chcemy ci pomóc. To zajmie tylko chwilę.

Próbował zawiązać mu pysk w miarę szybko i sprawnie, jednocześnie starając się, by jego ruchy nie były nerwowe.

Zwierzę nie protestowało, być może oszczędzało siły, być może przestawało być świadome co się z  nim dzieje. Shera uwinęła się sprawnie i szybko. Usunęła strzałę, założyła opatrunek i obandażowała go pewnie.

- Trzeba go zabrać, w lesie na pewno nie przeżyje. Poza nim… zobaczymy jak rana będzie wyglądała rano.

- Dziękuję bardzo za pomoc - powiedział z ulgą. – Teraz tylko gdzie go przenieść i w jaki sposób? Każde zwierzę spłoszy się na sam jego zapach.

Elfka westchnęła ciężko wycierając palce z krwi.

- Może uda się chociaż trochę zdusić zapach jeśli owiniemy go w  coś, bo trzeba go przewieźć konno, innego wyjścia nie ma. – stwierdziła.

- Zabierzemy go do domu? – spytał Aegis.

Garlen zerknął na wilka, następnie na swoich synów, córkę Artemisa i na Sherę.

- Możemy go owinąć w mój płaszcz. Może wetknąć też w niego trochę twoich ziół? To powinno jakoś zamaskować jego zapach. I… - westchnął ciężko. – Możesz być obecna podczas mojej rozmowy z Charlotte i Anake? Może w twojej obecności nie będą próbowały mnie zabić za przytaszczenie wilka do domu? A jak będą, to będzie pod ręką ktoś, kto mnie od razu poskłada.

Shera uśmiechnęła się nieznacznie.

- Myślę, że poczekają z rękoczynami aż zniknę. Chyba, że mam zostać do czasu aż dołączysz, panie, do Artemisa na morzu? – spytała, szperając w torbie, wybrała kilka silnia pachnąc ziół.

- Wiem, że masz swoje obowiązki - odparł. – Już i tak robisz dużo poświęcając swój czas na pomoc mi. Nie mogę prosić o więcej.

- Wystarczy, ze będziecie ostrożni na morzu. – odparła rozsypując mieszankę po wilczym futrze. – Lepiej ruszajmy, powinnam wstawić zaczyn przed nocą.

- Tak, nie ma co tracić czasu - zgodził się Garlen. – Chłopcy, przygotujcie wierzchowce - polecił synom, samemu zajmując się „zapakowaniem” wilka do transportu.


 

Do domu dotarli stosunkowo szybko, chłopcy pędzili przodem na łeb na szyję, Garlen zaś musiał uważać bo jeleń wciąż denerwował się dziwnie pachnącym ładunkiem. Dość, ze młodzież wyprzedziła ich o kilkaset metrów i w stajni oczekiwała już Charlotte. Jego pierwsza zawsze byłą profesjonalistką i nie pozwoliłaby sobie na publiczne urządzenie mu sceny, jednak znał ją już na tyle dobrze by zobaczyć napięcie ukryte w całym jej ciele. Obok niej kręcili się o baj synowie, pilnowała żeby mieć ich na wyciągnięcie reki.

Na szczęście z pomocą przyszła mu Shera, zeskakując z konia szybko i ruszając w stronę stajni.

- Jak dobrze, że jesteś, trzeba wydzielić boks w stajni, czyste siano powinno zapewnić zwierzakowi dobre warunki odpoczynku i ograniczyć zagrożenie z jego strony.

Niewolnica wydała polecenia i już po kwadransie Garlen mógł położyć płaszcz na świeżym sianie. Odsłonił wilka, ten wyglądał jakby spał.

Bliźniacy uwiesili się  barierki jednak matka złapała ich mocno za ramiona i ściągnęła za siebie kiedy tylko zobaczyła wielkie, zakrwawione zwierzę.

- Co się stało?

Gdy tylko wjechali i elf ujrzał Charlotte z kręcącymi się obok niej chłopakami, dziękował bogom za Sherę. Żona Artemisa szybko też zajęła Charlotte przygotowaniami legowiska dla rannego wilka, dzięki czemu konieczność rozmowy z Pierwszą nieco się odwlokła. Co jednak nie znaczyło, że Garlen był w stanie przez ten czas wymyślić jak to wszystko wyjaśnić Charlotte. I przede wszystkim, jak przekonać Anake żeby nie zabijała wilka, a jego samego żeby nie zrzucała z klifu. Ale wszystko po kolei.

Dlatego też najpierw zajął się położeniem zwierzęcia na przygotowanym legowisku i odwinięcia go z płaszcza, który nie tylko przesiąknął zapachem ziół Shery, ale także krwią rannego wilka. A później przyszedł czas na zmierzenie się z pytaniami Charlotte. Na szczęście zaczęła od takiego, na które odpowiedź była prosta.

- Jeden strzał okazał się być celniejszy niż sądziłem - stwierdził. – Nie mogliśmy go tak tam zostawić.

Charlotte nie wydawała się być przekonana.

- To gatunek polarny, co on w ogóle tutaj robi? Jak go znaleźliście?

Garlen wzruszył ramionami.

- Nie wiem co robił w tej okolicy. Tu podobno nie ma w ogóle wilków, nie mówiąc już o białych - stwierdził. – Jedna ze strzał chybiła w tarczę, pomknęła w krzaki i usłyszałem szelest jakby ktoś lub coś uciekało. Postanowiłem to sprawdzić, odnalazłem ślady krwi, a po nich natrafiłem na tego rannego wilka.

Zmrużyła oczy.

- Mam uwierzyć, że chybiłeś w tarczę? Ty?

Chłopcy spuścili wzrok co też nie uszło uwadze Charlotte.

- Więc? - spytała, ponaglając.

- Mnie też się to zdarza - odparł spokojnie Garlen. – Acz tym razem to nie mój strzał chybił. A przynajmniej chybił w tarczę - zawiesił na chwilę głos. – W każdym razie najważniejsze jest to, by ktoś go doglądał podczas gdy ja będę wypełniał zadanie dla Jego Królewskiej Mości.

- My możemy - zaproponował Varlan.

- Nie, nie możecie - odparła stanowczo Charlotte posyłając Garlenowi spojrzenie spod znaku: Nie będę się z tobą kłócić przy dzieciach, ale nie myśl sobie że ci się upiekło. -Oddeleguję tego kogoś ze służby. Przemokliście, jazda na górę zmieniać ubrania.

Jęknęli głośno, chóralnie jak to mieli w zwyczaju. Na Charlotte nie zrobiło to wielkiego wrażenia.

- Już. – ponagliła ich i westchnęła, jednak nie odezwała się póki dwie jasne główki synów wciąż były w zasięgu wzroku. – Co jeśli wyzdrowieje i kogoś zaatakuje?

Garlen odprowadził marudzących synów spojrzeniem i przeniósł wzrok na Charlotte. Nie tak miało wyglądać ich pożegnanie przed jego wypłynięciem w kolejny rejs, ale życie lubiło płatać figle i krzyżować plany.

- Zdaje się w tej materii na wasz osąd - odparł spokojnie. – Jeśli będzie stanowił realne zagrożenie… wierzę, że postąpicie jak należy.

Westchnęła.

- Nie podoba mi się to, ale zrobię jak prosisz. Tylko sam mówisz o tym Anakę.

- Tak, już się cieszę na myśl o tej rozmowie - mruknął. – Ale nie mogłem postąpić inaczej. Nie widziałaś tego zbolałego spojrzenia Aegisa. Bo to on postrzelił tego wilka.

Odetchnęła i przetarła czoło palcami.

- Znasz moje zdanie na temat dawania im broni - stwierdziła i coś czaiło się w jej oczach kiedy to mówiła, smutek? Zawód? - Będę ich miała na oku, bo jednak wolałabym żeby sie do tego zwierzęcia nie zbliżali.

- Kochanie - zaczął łagodnie, podchodząc do niej bliżej. – To chłopcy. Prędzej czy później sięgną po broń. Znając ich niecierpliwość i dar do pakowania się w kłopoty, zdarzyłoby się to raczej prędzej niż później. A jak już po tą broń sięgają, to wolę jak robią to pod moim okiem, niż bez jakiegokolwiek nadzoru.

- Wiem - westchnęła, spuszczając wzrok. - Mogliby poczekać jeszcze rok…

- Za szybko dorastają? - zapytał łagodnie, ujmując jej dłoń.

Zacisnęła swoje palce na jego palcach.

- Nawet nie zauważyłam kiedy to się stało.

Westchnął cicho.

- To przeze mnie. Przez twoje obowiązki - powiedział cicho. – Wypływamy na kilka miesięcy, a ty dodatkowo zajmujesz się nie tylko przygotowaniem do tej wyprawy, ale i wszystkimi formalnościami po powrocie. To sprawia, że spędzasz z nimi mniej czasu niż ja i ten czas ucieka ci bardziej - objął ją i przytulił do siebie. – Na następną wyprawę nie płyniesz. Zostajesz i nadrabiasz czas z dziećmi.

Pozwoliła się objąć, wręcz wsunęła się w jego objęcie i rozluźniła.

- Nie żebym  nie rozumiała zalet tego pomysłu, ale... kogo zamierzasz zabrać na moje miejsce?

- Nie wiem jeszcze, kochanie - odparł, gładząc ją wolno po plecach. – Ale, na szczęście, mam jeszcze bardzo dużo czasu na to, by się nad tym zastanowić.

- Och, myślałam, że jestem niezastąpiona - powiedziała cicho jednak sądząc po tonie głosu było to raczej droczenie się niż wyrzut.

- Bo jesteś, kochanie - szepnął, całując jej włosy.

- W takim razie sam będziesz musiał wykonywać moją pracę na wyprawie. Inaczej to byłoby zastąpienie mnie.

- W takim razie będę potrzebował gruntownego przeszkolenia z twoich obowiązków.

- Mówisz, że czeka nas sporo pracy sam na sam? - zamruczała cicho i podniosła brodę żeby spojrzeć mu w oczy.

Uśmiechnął się do niej w ten charakterystyczny sposób, po którym Charlotte rozpoznawała co chodzi mu po głowie.

- Tak - szepnął. – Sporo. Długie godziny. Sam. Na Sam.

Odpowiedziała podobnym uśmiechem.

- Moje biedactwo, tyyyle pracy…

- Taak… - odgarnął jej kosmyk z twarzy. – Tak dużo, że chyba… trzeba się za nią wziąć od razu - pochylił się ku niej, zamykając jej usta w pocałunku.

Odpowiedziała na pocałunek żarliwie, trochę wypuszczając w nim nadmiar emocji. Zatraciła się na chwilę jednak potem przerwała.

- Mój ukochany jest bardzo sprytnym mężczyzną, ale jeśli myśli, że zostawi mi przyjemność rozmowy z Anakę o jej waszym nowym mieszkańcu stajni… - uśmiechnęła się i pocałowała go w policzek. - Jeśli przeżyjesz w swojej sypialni przy pełnym papierów biurku.

Uśmiechnął się do niej, ale zaraz cicho westchnął.

- Posyłasz mnie na pewną śmierć, wiesz o tym? - zapytał, muskając w szybkim pocałunku jej wargi. – Może po drodze uda mi się dopaść jakąś zbroję… - mruknął, wypuszczając ją ze swoich ramion, by ruszyć ku wyjściu ze stajni. A następnie, zgodnie ze wskazówkami, na spotkanie z szanowną małżonką.

Szanowna małżonka była już w drodze do niego. Złapał ją akurat kiedy zjeżdżała po poręczy schodów żeby uniknąć mozolnego człapania po nich o kulach.

- Taaato, dlaczego nam nie wolno zjeżdżać po poręczy a ciocia Anakę może! – zawołał z góry chór sprzeciwu, jednak ktoś musiał rzeczony dwuosobowy chór zagnać gdzieś dalej, do jego pokoju.

Jednak błękitnowłosa Anakę nie wyglądała jak ktoś, kto miał zamiar zniknąć razem z trudnymi pytaniami.

- Podobno sprowadziłeś jakąś krwawą bestię do domu?

- Krwawiącą - poprawił ją Garlen, podając rękę, by pomóc żonie zsunąć się bezpiecznie z poręczy. Niewątpliwie jednak była w stanie zrobić to z dużą gracją nawet w swoim aktualnym problemem zdrowotny.

Podała mu rękę i ciężko się na niej wsparła.

- Jak to krwawiącą? I co to za bestia? - dopytywała się, szykując swoje kule do dalszej drogi.

- Ranną - wyjaśnił. – Postrzeloną przez Aegisa. Chłopak trafił białego wilka.

Na chwilę zamarła, odwróciła się usiłując upewnić się, że naprawdę powiedział to co powiedział?

- Aegis strzelał z łuku do zwierzęcia? Wilka? Skąd tu się wziął wilk?

Pokręcił wolno głową. Wolał to rozegrać powoli, na spokojnie.

- Aegis strzelał do tarczy. Nie trafił, strzała poszła w krzaki i trafiła wilka, który… cóż, nie mam pojęcia skąd się tu wziął. Tu ponoć nie ma wilków, prawda?

- Nigdy o żadnym nie słyszałam - odparła po czym westchnęła, uderzając dłonią w czoło. - Pewnie któryś z tych wyfiołkowanych idiotów sobie jakiegoś sprowadził.

Potarł podbródek zamyślony.

- Cóż, to jest możliwe. Nie wiedział w jaki sposób się nim zajmować, jak pilnować i zwierzę uciekło - zawiesił na chwilę głos, bojąc się tego, co za chwilę nastąpi. – Może zostać tutaj, pod opieką póki nie wydobrzeje?

Zamyśliła się.

- Albo ktoś zrobił sobie z niego pupilka, który urósł za duży i został celowo wyrzucony na wolność. - skrzywiła się. - Będzie trzeba postawić straż i dobrze je izolować, pokaż gdzie go położyliście?

- Na razie prowizorycznie na sianie - odparł, ruszając tempem małżonki w miejsce, w którym zostawili wilka. – Shera się nim zajęła. Nasmarowała go też ziołami, które przytępiają jego zapach, żebyśmy mogli go tu przetransportować.

Cały czas starał się ukryć zaskoczenie faktem, że Anake nie zdzieliła go kulą i nie zaczęła na niego wrzeszczeć.

- Charlotte wie już, że dałeś jej dziecku broń?

- Wie - przytaknął, zerkając na Anake. – Wiesz, to w sumie też moje dzieci. Mam chyba prawo decydować, czy dam im broń, czy nie? - zapytał niepewnie, mając na uwadze fakt, że w niedługim czasie podobne rozmowy będzie odbywał z Anake.

- Owszem, ale ogólnie kiedy jeden z rodziców tak stanowczo sie czemuś sprzeciwia nie lepiej jest z nim przedyskutowac sprawę zanim podejmie sie działania? Chyba, ze o tym rozmawialiście.

- Charlotte nie tyle sprzeciwia się temu, by chłopcy mieli kontakt z bronią, bo i tak mieć go będą siłą rzeczy. Ona sprzeciwia się temu, że oni tak szybko dorastają - odparł. – Dlatego w przyszłym sezonie Charlotte zostaje w Gnieździe, by mogła nacieszyć się synami.

- I tak bym jej nie puściła, ktoś mi musi pomagać przy niemowlaku - odparła, szczerząc zęby, uśmiech jednak po chwili jej przyblakł. - Wszystko z nią w porządku? Wydaje się jakaś markotna.

- Nie wiem - przyznał. – Nie rozmawiałem z nią jeszcze na ten temat. Może chodzi o to, że lada chwila wypływam nie wiadomo na jak długo. A może boi się, że ona i chłopcy zostaną całkowicie odsunięci, kiedy urodzi się nasze dziecko.

Elfka skinęła głową.

- A może ma te swoje ciche dni, z nią w sumie nigdy nie wiadomo - westchnęła.

- Tak, to też jest możliwe wytłumaczenie - przytaknął, wzdychając cicho. – Czasem naprawdę za wami nie nadążam.

- Pociesz się że za tym jej milczeniem ja też nie nadążam czasem - westchnęła Anake.

Tymczasem dotarli do stajni gdzie nieopodal boksu zebrało się kilku wyraźnie zdezorientowany stajennych.

Anakę wymienia ich i po chwili już stała i patrzyła na wilka.

- Och - szepnęła. Jej niebieskie oczy stały się większe pełne blasku, który rozświetlił jej twarz. - Jest piękna!

- Piękna? - zapytał zaskoczony, unosząc brwi.

On również wyminął stajennych, by stanąć obok Anake i zajrzeć do wnętrza, gdzie miał znajdować się ranny wilk. A może jednak wilczyca?

- Tak. Spójrz na to futro! Widać że umie o siebie zadbać. - Nachyliła się, zaczynało jej grozić że wypadnie za barierę i w swojej pasji była podobna do bliźniaków.

- To musi być ona, to widać!

- Zaraz na nią spadniesz i zrobisz krzywdę wam obu - napomniał delikatnie żonę, dla pewności ją podtrzymując. – Czyli zostawiam wam pod opieką ranną wilczycę - stwierdził. – Czy poza płcią to coś zmienia? Może być mniej lub bardziej problematyczna jako samica?

Anakę ostentacyjnie pokazała mu język ale się wyprostowała.

- Nic. Poza tym, że musi być albo udomowiona i świeżo po ucieczce, albo mieć w okolicy stado. Inaczej nie byłaby w tak dobrej formie

Garlen zamyślił się, pocierając podbródek.

- Stawiam na pierwszą opcję. Gdyby miała w okolicy stado, pewnie natknęlibyśmy się na innego wilka kiedy szykowaliśmy ją do transportu. Chwilę przecież trwało wytropienie mi jej, później oczekiwanie aż chłopcy przyjadą z Sherą i samo przygotowywaniem też zajęło czas.

- Czyli całkiem możliwe, że Aegis ustrzelil sobie nowe zwierzątko. Jeśli przeżyje leczenie i Charlotte nie dostanie zawału na samą wzmiankę.

- Charlotte pewnie dostanie - westchnął cicho. – Sądzę, że przeżyje. Kiedy na nią patrzyłem jak ją odnalazłem… ma ogromną wolę walki. Łatwo się nie podda. A i my przecież nie pozwolimy jej umrzeć.

Uśmiechnęła się szerzej.

- To teraz trzeba jeszcze zrobić tak żeby jej “prawowici” właściciele się nie dowiedzieli.

- Och, wystarczy jej nie pokazywać szerokiemu gronu i zabronić plotkować - stwierdził, zerkając na Anake. – Bułka z masłem, nie?

- Jak zabronić plotkować służba nam wymrze z nudów.  Gdzie ja znajdę nową służbę?

- Przywiozę ci - odparł rozbawiony.

- Zanim ich Charlotte dobrze wyszkoli miną wieki - westchnęła teatralnie. - Poza tym pewnie już wszystkie dzieci Artemisa wiedzą. A to jest żywioł nie do utrzymania w ryzach… - westchnęła, trochę teatralne.  - Nie martw się coś wymyślę… jeśli panna śliczna przeżyje.

- Przeżyje - odparł z przekonaniem. – Po tym jak zareagowałaś na jej widok wiem, że nie pozwolisz jej umrzeć, kochanie.

Zaśmiała się.

- Mogłeś wcześniej powiedzieć że jest taka śliczna. -Oparła brodę o barierę boksu. - Dlatego nie lubię nosić futer. Wiem ze na pewne mrozy nie ma innych skutecznych ubrań ale tak trudno nie myśleć o tym jak cudownie te włosy wyglądały na czymś żywym.

- Tak, jest piękna to prawda - przyznał, obejmując Anake. – Dlatego proszę, zrób wszystko, żeby te włosy dalej pięknie wyglądały na jej ciele.

Westchnęła.

- Dobrze. Wytłumacz proszę blizniakom ze tym razem mają przestrzegać zasad przy kontaktach z nią. Żadnego pochodzenia bez nadzoru bo jeśli ich na tym złapie to przykro mi ale będę musiała ją zabić. Udomowiona czy nie jest ranna i prawdopodobnie niebezpieczna. A to mali chłopcy.  Nie będę ryzykował ich życiem pod żadnym pozorem. Oboje och znamy, jeśli się uprą postawienie straży nic nie da a ja ich nie chce znaleźć któregoś ranka zagryzionych w boksie.

Przytaknął głową z powagą na twarzy.

- Jestem pewien, że Charlotte już im suszyła o to głowę, ale upewnię się, że zrozumieli przekaz.

- Charlotte mogą nieposłuchać.

- Wiem. Dlatego upewnię się, że to co ja im powiem do nich dotrze - stwierdził. – Aegis popłakał się na sam widok rannej wilczycy. Jestem pewien, że jak dowie się co będzie jej groziło jeśli będą się do nich zbliżać bez nadzoru to będzie hamował brata.

Uśmiechnęła się.

- Płakał? Biedak. - wyraz jej twarzy złagodniał. - Ale racja. Jeśli ktoś jest w stanie utrzymać Varlana w ryzach to tylko Aegis.

- Taak. To trochę okrutne wykorzystywać brata przeciw bratu, ale to jednocześnie jedyne rozwiązanie które daje gwarancje bezpieczeństwa tak chłopcom, jak i wilczycy.

Pokręciła głową i zaraz zgarnęła kilka błękitnych, niesfornych kosmyków.

- Ciesz się że to jeszcze działa.

- Tak, wiem - westchnął cicho. – Niedługo przestanie. Różnice między nimi z każdym rokiem stają się coraz bardziej widoczne. Aegis jest bardziej podobny do Charlotte. Varlen jest niemal jak skóra zdjęta ze mnie – zawsze szuka kłopotów, w które może się wpakować.

Uśmiechnęła się.

- Żeby to było takie proste, obaj mają coś z ciebie i coś z niej.

- Jak to dzieci - stwierdził z uśmiechem. – Jednak zawsze jest tak, że z czasem wychodzą większe podobieństwa do któregoś z rodziców.

- I co ty na te podobieństwa?

- Aegis jest bardzo uroczy i taki niewinny. Jeśli taki pozostanie, będzie miał w życiu ciężko, bo każdy będzie chciał go wykorzystać. Za to Varlan jest sprytny, nieco zarozumiały i jak wspomniałem wcześniej, lubi pakować się w kłopoty. Też będzie musiał się nieco zmienić, inaczej wpakuje się w końcu w takie kłopoty, z których się nie wywinie.

- Obu na p[ew no przyda się trochę dyscypliny - stwierdziła. - A tobie przyda się zdążyć na statek. Nie żebym się chciał ciebie pozbyć ale może powinieneś zacząć  pakować. A raczej sprawdzić czy Charlotte cię spakowała.

- Zaraz sprawdzę - odparł. – Ale zanim pójdę potrzebuję rady kogoś bardziej doświadczonego. Na co uważać, kiedy będziemy już na miejscu?

- Skały. - oznajmiłą zdecydowanie. - Nie zbliżajcie się tam w czasie odpływu bo będę musiała po was płynąc. No i rozbitkowie. Nie wiadomo co im strzeli do głów.

- Skały, odpływ, rozbitkowie - wymienił. – Raczej wziąć ze sobą więcej strzał, nie? Pewnie nie skończy się na wymianie uprzejmości słownych.

- Oby. Jak wpadnie im do głowy anektować statek na cele wojenne to ich wyśmieje i za burtę.

- Tak po prostu?

Zmarszczyła brwi.

- Są na naszych wodach i mają się zachowywać.

Przytaknął kilka razy z namysłem.

- Będą się zachowywać - obiecał. – Co mogę obiecać rozbitkom?

- Podróż do portu i nocleg zanim nie znajdą czegoś na czym będą mogli wrócić do siebie. Rzecz jasna póki przestrzegają naszych zasad.

- Jasne i uczciwie postawione warunki - przytaknął. – Jeszcze jakieś wskazówki, które pozwolą mi wrócić do ciebie w jednym kawałku?

- Słuchaj moich ludzi, nie pij jednak z nimi alkoholu - dodała z szerokim uśmiechem.

Zaśmiał się.

- Wiesz jak kończy się moje picie z Artemisem. Jeśli wszyscy twoi ludzie piją chociaż w połowie jak on, całą podróż spędziłbym na wpół pijany i w wymiocinach.

- Tak, a potem bardzo pięknie powitał jakiegoś wściekłego oficerzynę, co nie umie sterować i utknął na skale. - wyszczerzyła się.

- Hej, to byłoby bardzo adekwatne do sytuacji powitanie - stwierdził rozbawiony. – No nic, idę sprawdzić na jakim etapie jest pakowanie moich rzeczy do podróży. Zaopatrzę się przy okazji w dodatkowe strzały, bo ostrych argumentów nigdy za wiele i idę przypilnować, by chłopcy zrozumieli, że życie wilczycy leży w ich rękach.

- Powodzenia. Mam nadzieję, ze zrozumieją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

Oczywiście był spakowany. Charlotte nigdy nie zaniedbała swoich obowiązków niezależnie od tego ile ich miała i jak ciężkie by nie były. Worek podróżny czekał na niego w stajni, po strzały musiał się udać do zbrojowni, tam ich nie brakowało. Był właściwie gotowy do drogi, jednak wciąż zostało mu trochę czasu.

Nie chciał tracić ani chwili z czasu, który pozostał mu do wyruszenia. Tym bardziej, że naprawdę nie wiedział na jak długo wypływa i jakie komplikacje na niego czekały. A nie chciał znikać, pozostawiając sprawy nierozwiązane. Zwłaszcza te dotyczące wychowania jego synów i obecności białej wilczycy. Dlatego też to właśnie z chłopcami chciał porozmawiać w pierwszej kolejności.

Tylko najpierw musiał ich znaleźć.

Chłopcy byli w swoim pokoju, zwinięci w koce, a jedna z pokojówek szukała im nowych ubrań. Stare oczywiście jak zwykle nadawały się tylko do prania. Na widok ojca poderwali się z łóżka.

- Jak bardzo mama jest zła?

- Na jak długo jesteśmy uziemieni?

Czyli Charlotte jeszcze z nimi nie rozmawiała pomyślał, zamykając za sobą drzwi.

- Mama jest bardzo zła, ale bardziej zmartwiona - zaczął, podchodząc bliżej chłopców. – Ale jest bardziej zła na mnie niż na was - dodał z ciepłym uśmiechem. – Zapowiedziała wam już pogadankę?

Jękneli zgodnie.

- Uziemi nas do końca roku… - jęknął Varlan.

- Albo do końca życia. - dodał Aegis.

Garlen uśmiechnął się do nich nieco szerzej.

- Wiecie, że wypływam z ważnym zadaniem. A to oznacza, że nie będzie mnie w pobliżu, by mieć na was oko łobuziaki - zawiesił na chwilę głos, poważniejąc przy tym. – Wilk to nie jest udomowiony pies, jasne? Zwłaszcza ranny wilk, w obcym otoczeniu - znów zawiesił głos. – Ciocia Anake zgodziła się, by go, a właściwie ją, bo to wilczyca, zatrzymać. Będzie o nią dbała, zapewniając jej opiekę. Jednak nie wolno wam, ani żadnym innym dzieciom - wolał dodać, obawiając się, że dzieciaki Artemisa będą chciały zobaczyć wilka z bliska. – zbliżać się do wilczycy bez nadzoru osób dorosłych. Jeśli kiedykolwiek to się stanie, wilk zostanie zabity dla waszego bezpieczeństwa - znów zawiesił głos, patrząc uważnie na twarze Varlana i Aegisa. – Czy to dla was jasne, że od teraz życie wilczycy jest w waszych rękach?

Osłupieli na chwilę.

- Ale jak to zabity?

- Ale jak to z nadzorem?

- Z nadzorem, czyli muszą być z wami osoby dorosłe. Mama, ciocia Anake, ktoś ze służby - wymienił przykładowe osoby. – Każda samowolka skończy się śmiercią wilka. Czy to jest jasne?

Westchneli.

- Jasne - odparli chórem.

Przyglądał im się przez chwilę z uwagą. Z jednej strony im wierzył, jednak z drugiej…

- Zatem czego wam nie wolno?

- Dać się złapać u wilka bez nadzoru. - odparł Varlan nim Aegis zdążył go kopnąć.

Westchnął ciężko. Powinien był się tego spodziewać.

- Wiesz, że w tej chwili przypieczętowałeś los tego stworzenia, Varlanie? - zapytał, podnosząc się. – Sądziłem, że jesteście rozsądni. Że mogę wam zaufać. Ale widać się myliłem. Nie chcę wrócić i dowiedzieć się, że któryś z was został zagryziony przez wilka, bo postanowił zignorować ostrzeżenie ojca. Dla pewności, że nic wam się nie stanie, będę musiał zabić wilczycę zanim odpłynę.

- Nie! - sprzeciwił się gwałtownie Aegis. - Nie pójdziemy! Naprawdę. Obiecuję. On też nie pójdzie, nie pozwolę!

Garlen westchnął i pokręcił głową.

- Chciałbym w to uwierzyć, Aegisie. Naprawdę. Ale jak mogę w to uwierzyć, kiedy przed chwilą zaczęliście szukać dziur w tym, co powiedziałem, by postawić na swoim?

- Nie my, tylko on, on zawsze jej szuka. Nie możesz zabić tego wilka! - sprzeciwił się niebieski. Varlan wyglądał jakby chciał coś powiedzieć ale tym razem brat zdążył go kopnąć.

- Nie pójdziemy bez nadzoru - powtórzył z uporem Aegis.

Garlen przez kilka chwil wpatrywał się w Aegisa. Syn postępował dokładnie tak, jak przypuszczał starszy elf. I mógłby w tym momencie odpuścić, jednak przeniósł spojrzenie na Varlana.

- Varlan? - zapytał, czekając na to, co na ten temat ma do powiedzenia żółty.

- Nie pójdę bez nadzoru, nie dam rady bo mój brat udusi mnie we śnie - mruknął patrząc na nich obu z lekkim wyrzutem.

- Rozumiem zatem, że mogę sobie odpuścić zabijanie tej bogom ducha winnej wilczycy?

- Tak - oświadczył stanowczo Aegis, a Varlan potwierdził to skinieniem głowy.

- Cieszy mnie to - odetchnął z ulgą. – Przypilnujcie, żeby dzieciaki Artemisa także miały na uwadze moje ostrzeżenie. Jeśli one też będą próbowały zakraść się do wilka, zwierzę naprawdę skończy martwy. Ciocia Anake tego dopilnuje, a wiecie, że ona obietnic dotrzymuje.

- Tak, tato - tym razem odpowiedzieli wspólnie, chociaż Varlan nie wykazywał zbytniego entuzjazmu przy tej odpowiedzi.

Przytaknął.

- Liczę na was, chłopcy - powiedział. – I trzymajcie za mnie kciuki, bo idę teraz rozmawiać z waszą mamą, żeby was nie uziemiła do końca życia - mrugnął do nich z uśmiechem.

Aegis uśmiechnął się, Varlan westchnął i zaraz spytał.

- Już odpływasz?

- Tak, niestety - odparł. – Mam jeszcze kilka chwil na rozmowę z mamą i muszę się zbierać.

- Zrób coś żeby nie była taka zła - poprosił chłopiec.

- Spróbuję - obiecał. – Ale żeby ją uspokoić musimy połączyć siły. Ja z nią porozmawiam teraz, a wy nie będziecie sprawiać jej żadnych kłopotów podczas mojej nieobecności. Zgoda?

Aegis spojrzał na Varlana a ten jęknął.

- Ciastek z kuchni podkradać nie przestanę - oznajmił stanowczo, splatając ręce przed sobą. - Wszystko ma jakieś granice!

Garlen zaśmiał się radośnie.

- Sądzę, że na kradzież ciastek przymknie oko - odparł, mrugając do nich porozumiewawczo.

Podszedł do nich bliżej i objął chłopców, tuląc ich do siebie.

- Życzcie mi powodzenia i wypatrujcie mojego powrotu - powiedział.

Wtulili się w niego, wciąż pachnący deszczem i ciastkami.

- Wracaj szybko, bo mamie się nudzi jak cię nie ma.

- I jeszcze faktycznie znajdzie nam jakiegoś nauczyciela.

Ostatnie słowo zabrzmiało jak przekleństwo.

Zaśmiał się.

- Przyzwyczajajcie się lepiej do tej myśli, że w końcu wam znajdzie nauczyciela - odparł. – Tylko najpierw będzie musiała znaleźć takiego, który ma nerwy ze stali - zaśmiał się raz jeszcze i zmierzwił włosy każdemu z osobna. – Kocham was, chłopcy.

Przytulił ich raz jeszcze, trwając w tym uścisku przez kilka chwil.

Dopiero kiedy stwierdził, że musi już iść, inaczej w ogóle się stąd nie ruszy i wołami go nie wyciągną, wypuścił chłopców z objęć.

- Bądźcie grzeczni - powiedział jeszcze na odchodnym.

Teraz pozostawało jeszcze jedno pożegnanie.

 

Charlotte była tam gdzie obiecała, przy swoim biurku, dzielnie skrobiąc piórem po grubej księdze wydatków. Obok miała rozłożone przemoknięte i pomięte kartki, notatki robione w trakcie podróży.

- No proszę, żyjesz.

Szedł do Charlotte z mieszaniną ulgi i żalu. Cieszył się, że te najtrudniejsze rozmowy – z Anake i synami, ma już za sobą. Wierzył w to, że Aegis będzie hamował zapędy brata przed głupimi pomysłami i ufał, że Anake dołoży wszelkich starań, żeby wilczyca przeżyła. Żal mu jednak było wyjeżdżać, zostawiać całą swoją rodzinę tu, kiedy on będzie daleko, wypełniając zadanie, które na pewno w jakiś sposób się skomplikuje i wydłuży jego nieobecność.

Gdy jednak dostrzegł Charlotte, przestał myśleć o tym, co może stać się w przyszłości, skupiając się tym, co jeszcze miał tu i teraz.

- Ano przeżyłem - odparł, zamykając drzwi na zasuwkę. – Wilczyca ma w sobie wystarczająco dużo uroku by rozkochać w sobie Anake i ocalić mi skórę za ściągnięcie jej do Gniazda.

- Powinna się jeszcze nauczyć robić uniki przed strzałami. - odparła Charlotte, zamknięcie drzwi nie uszło jej uwadze, odchyliła się w fotelu patrząc z przekrzywioną głową. - Ufam, że swój bagaż skontrolowałeś?

- Ufam, że odpowiednio przygotowałaś mnie na drogę - odparł. – A przynajmniej pod względem innym niż militarny, bo pod tym kątem zabezpieczyłem się sam.

Podniosła się wolno z miejsca.

- Czy kiedykolwiek cię zawiodłam?

Pokręcił głową z uśmiechem.

- Nie, kochanie. Nigdy - odparł. – Dlatego też ufam, że zostałem przez ciebie dobrze przygotowany do tej wyprawy i nie muszę się o nic martwić. No, o nic poza tym, by wrócić jak najszybciej i w jednym kawałku - doprecyzował.

- Przygotowany dobrze, czy też nie, poradzisz sobie.

- Wiem - odparł i uśmiechnął się, podchodząc do niej bliżej. – A ty jak sobie poradzisz z naszymi urwisami?

- Jak zawsze, z trudem.

- Zajrzałem do nich nim przyszedłem do ciebie - odparł, kładąc jej dłoń na policzku. – Przewidują, że zostaną uziemieni do końca życia - stwierdził z uśmiechem.

- Ostatnio byli święcie przekonani, że koniec życia to trzydziestka - odpowiedziała, robiąc krok w jego stronę.

Zaśmiał się rozbawiony, patrząc z czułością w jej oczy.

- Nie bądź dla nich nazbyt surowa, kochanie - poprosił. – Już się upewniłem, że nie będą się zbliżać do wilka bez nadzoru. Aegis przypilnuje brata.

Podniosła wzrok i poczuł jej ciepły oddech na swoich ustach, ich ciała były już niemal tak blisko, że się stykały.

- Uważasz, że on jest w stanie dokonać niemożliwego?

- Żeby ocalić życie wilka? - zapytał, lekko drżącym już głosem. – Wiedzą, że Anake go zabije, jeśli będą się kręcić w jego pobliżu bez nadzoru. Sam im powiedziałem, że to zrobię przed wyjazdem skoro nie chcą zastosować się do wytycznych i… - uśmiechnął się nieznacznie. – Chciałabyś widzieć wtedy Aegisa.

- Wyglądał jak żywioł, prawda? Oni obaj tacy są. Tylko to zupełnie inne żywioły. - uśmiechnęła się blado. - Varlan to woda i wiatr, Aegis ogień i ziemia.

Przytaknął wolno, kładąc wolną dłoń na jej talii. Kciukiem drugiej pogładził ją delikatnie po policzku.

- Różnią się od siebie tak bardzo, jak bardzo są do siebie podobni - odparł. – Pierwszy raz, tak naprawdę i wyraźnie, dostrzegłem to dzisiaj.

- Bo się zmieniają, dojrzewają z każdym dniem. - szepnęła i nagle wtuliła się w jego ramiona. - Gdyby to nie było takie samolubne... chciałabym jeszcze mieć jakieś małe dziecko… kiedyś.

Objął ją ramionami, przytulając do siebie mocno.

- Dlaczego mówisz, że to samolubne?

- Bo to dyschonor dla ciebie i Anakę i… niełatwy los dla dziecka.

Musnął wargami czubek jej głowy.

- To żaden dyshonor dla mnie, kochanie - szepnął cicho, z czułością. – Ja nie miałbym nic przeciwko. Ale na pewno nie bez zgody Anake - zastrzegł łagodnie. – Nie chciałbym jej w żaden sposób sprawiać przykrości - zawiesił na chwilę głos. – Żadnej z was nie chcę sprawiać przykrości. Wiem, że to ona jest moją małżonką, ale w moim sercu zajmujecie to samo miejsce. Chcę żebyś o tym wiedziała, Charlotte.

Westchnęła cicho.

- Wiem… Lord Gilis znów pisał w sprawie przeniesienia mnie do hodowli. Jeśli kiedykolwiek to teraz, bo mój czas na rodzenie zdrowych dzieci się kończy. - zawahała się. - Kiedyś o tym marzyłam teraz… teraz się boję, że on postawi na swoim, a ja już nigdy nie zobaczę moich synów.

Pogładził ją czule po plecach.

- Oficjalnie wciąż jesteś moją Pierwszą, kochanie. Może i Gilis ma przejąć obowiązki ojca w zarządzaniu, ale nie zwolniłem cię z obowiązków Pierwszej, by mógł rozporządzać gdzie zostaniesz wysłana.

- Wiem,mam tylko nadzieję, że nie będzie się upierał. -odetchnęła i znowu uniosła głowę. - A ty wrócisz cały i zdrowy. Wrócisz, prawda?

- Znając brata, będzie próbował wywierać na mnie nacisk i forsować pomysł przy którym się uprze. Ale ja się nie dam - zapewnił ją, a kiedy na niego spojrzała, uśmiechnął się do niej łagodnie. Położył jej czule dłoń na policzku i pogładził policzek kciukiem. – Wrócę. Możesz być o to spokojna.

Uśmiechnęła się blado, nie mówiąc tego o czym myślała. Że gdyby nie wrócił Gilis mógłby z nią zrobić co tylko chciał. Zamiast mówić cokolwiek, wspięła się na palce i pocałowała go wolno i czule smakując tę chwilę.

Z przyjemnością powitał jej usta na swoich wargach. Odpowiedział na jej pocałunek równie delikatnie i czule. W sposób, w jaki rzadko miał okazję całować Anake, która była całkowitym przeciwieństwem Charlotte właściwie w każdym aspekcie życia. Na sferze intymnej zwłaszcza. Takie pocałunki jak ten z Charlotte teraz, z Anake nie zdarzały się prawie w ogóle. Teraz jednak Garlen nie myślał o swojej małżonce, tylko o swej Pierwszej. O kochance i matce jego synów. O tym jak miękkie były jej wargi i jak przyjemne w dotyku było jej ciało. A także o tym, jak bardzo irytował go materiał jej sukni, który tworzył barierę pomiędzy jego dłońmi, a idealnie gładką skórą jego kochanki.Jej dłonie wolno błądziły po jego ramionach, jedna wylądowała na karku masując delikatnie skórę.

- Niecierpliwisz się? - spytała zmysłowym szeptem.

Westchnął cicho, z wyraźną przyjemnością.

- Taak… - szepnął, przełykając głośno ślinkę. – A wszystko co robisz… jak robisz… tylko wzmaga moje pożądanie…

Zaśmiała się cicho, jej dłoń błądziłą po jego torsie wsuwając się pod kubrak i koszulę, musnęła palcami skórę nim sięgnęła po sznurowanie.

- Mam rozbierać i ciebie i siebie? A może zająć się swoim ubraniem, a ty zajmiesz się swoim? - zapytała zalotnie.

Jego ciało przeszył znajomy dreszcz przyjemności, gdy go dotykała. On nie pozostawał jej długo dłużny, zsuwając dłoń z jej talii na pośladek. I choć wciąż warstwy materiału odgradzały go od nagiej skóry Charlotte, wystarczyła sama świadomość krągłości jej pupy pod jego palcami, by uśmiechnął się do niej szerzej.

- Pierwsza opcja brzmi naprawdę kusząco… boję się jednak, że dziś nie mamy na nią dość czasu - stwierdził z żalem w głosie. – Dlatego obawiam się, że każde z nas będzie musiało poradzić sobie samo… acz chętnie popatrzę, jak rozbierasz się jako pierwsza.

Uśmiechnęła się i odsunęła o krok, tuż za zasięg jego dłoni. Poruszała się wolno, zmysłowo i lekko. W jej wykonaniu wszystko to, każdy rozwiązany węzeł i rozpięta haftka wydawały się poruszać jakby same. Już po chwili pierwsza warstwa materiału zsunęła się po ziemi pozostawiając Charlotte w bieliźnie, białej prostej koszuli wiszącej jej na ramionach. Wolno zsunęła po alabastrowej skórze jedno z ramiączek. Materiał odsłonił krągłą pierś nim zsunęła drugie. po czym lekko zepchnęła poły materiału z krągłych bioder stając przed nim zupełnie nago.

- Twoja kolej - odparła, strząsając z ramienia złote pukle.

Chłonął każdy jej ruch z nieskrywaną fascynacją. To, jak się poruszała, z jaką lekkością rozsupływała kolejne haftki i supły, jak powoli odsłaniała coraz więcej swego kuszącego ciała sprawiał, że krew w jego żyłach płynęła szybciej. Takie chwile jak ta pozwalały mu zapomnieć o tym jakie relacje łączą go z Charlotte. Że prawnie on jest jej panem, a ona służącą. Że to tylko teoria i w praktyce wszystko wygląda na bardziej skomplikowane. W takich chwilach jak ta, mógł po prostu patrzeć na nią jak na swoją kochankę i być kochankiem dla niej. Cieszyć się cielesną przyjemnością płynącą z bliskości jej pięknego, ponętnego krągłego ciała.

Zapatrzony w stojące przed nim ucieleśnienie pokusy nie zauważył, kiedy zdjął z siebie znaczną większość ubrań. Jego torsu nie zasłaniał już żaden materiał, dzięki czemu Charlotte miała możliwość oglądania ciała elfa, które pozostawało w doskonałej formie. Mięśnie zarysowywały się pod skórą, gdy zsuwał spodnie, odsłaniając wyraźnie zarysowaną erekcję pod materiałem bielizny. Materiałem, który szybko dołączył do reszty jego ubrań, rozrzuconych po podłodze.

- Mmmm - Zamruczała, przesuwając palcami po swoim brzuchu, po tylu latach i zabiegach kosmetycznych ślady po ciąży były już ledwo widoczne. Przesunęła dłonie do góry wolno kierując się w stronę łóżka.

- Chodź do mnie – szepnęła, siadając na jego skraju.

Ruszył do niej wolno, mimo tego, że z tyłu głowy uparcie brzęczała mu myśl, że nie ma aż tyle czasu, by celebrować każdą chwilę. Jednak odrzucał na razie ten głosik, spychał w otchłań, wychodząc z założenia, że w razie czego poczekają na niego.

- Jesteś taka piękna - szepnął, klękając przed nią i kładąc jej dłonie na udach.

Pochylił się i musnął wargami gładką skórę jej uda. Nieśpiesznymi pocałunkami zaczął wędrować w górę.

Uśmiechnęła się, zupełnie jakby tego właśnie się spodziewała, opadła plecami na kołdrę rozkoszując się pieszczotami. Pierwsze jęki pojawiły się szybko, ciepłe ciało wycięło pod jego pieszczotami, wilgotne wnętrze otworzyło się na ukochanego. Dłonie gładzące skórę zsunęły się z ciała i zacisnęły na pościeli.

Lubił sprawiać jej przyjemność głównie ze względu na to, jak reagowała. Jak ochoczo przyjmowała każdą pieszczotę, którą Garlen obdarowywał jej ciało. A on przesuwał się wargami coraz wyżej, pnąc się pocałunkami w górę uda, zsuwając się na wewnętrzną część jej uda po to, by musnąć ustami wilgotne łono Charlotte. Uśmiechnął się widząc, jak jej ciało zadrżało z rozkoszy i słysząc, jak krótki niekontrolowany jęk uciekł spomiędzy jej ust. Jednak nie kontynuował. Pochylił się tylko tyle, by kobieta czuła bliskość jego warg, by jego ciepły oddech otulał jej łono z każdym słowem opuszczającym jego usta, gdy mówił

- Byłaś grzeczna, Charlotte?

- Nie - odpowiedziała szeptem. - Nigdy nie jestem.

- A co takiego niegrzecznego - pozwolił sobie na wolny ruch dłoni po udach kochanki. Dotykał jej skóry samymi opuszkami. – dziś zrobiłaś?

Jęknęła cicho.

- Zagarnęłam mojego kochanka tylko dla siebie od ważnych spraw. – powiedziała w końcu unosząc nieznacznie głowę by pochwycić jego wzrok.

Pochwycił jej spojrzenie, uśmiechając się przy tym do niej.

- To nie jest niegrzeczne, kochanie - mruknął, zatrzymując dłonie na biodrach. – Mów jeśli mam robić coś inaczej - poprosił, muskając wargami jej skórę. – Jeśli będziesz chciała, żebym lizał cię wolniej. Lub szybciej.

Nie czekając na jej zgodę lub sprzeciw, musnął czubkiem języka jej łechtaczkę i zaczął pieścić ją z pasją.

Wciągnęła gwałtownie powietrze,  napięła mięśnie ud  unosząc się mu na spotkanie. Zacisnęła mocno palce mnąc pościel, jej jęk przeszedł w cichy krzyk nim przygryzła wargę.

- Tak… powoli… – wyjęczała cicho przez zaciśnięte gardło.

Uśmiechnął się pod nosem z zadowoleniem. Jej krzyk sprawił, że przeszły go przyjemne dreszcze. Skoro Charlotte udzieliła mu wskazówek, miał zamiar się ich trzymać. Zwolnił nieznacznie ruchy języka, którym ją pieścił, dostosowując tempo do tego, co podpowiadała mu ukochana.

Jej oddech stał się szybszy, ciało falowało, a jęki zgrały się z jego ruchami. To że nie wiła się było zasługą tylko tego, że mocno trzymała się łóżka.

- Chcę… ciebie – szepnęła, oddychała szybko i płytko. – Ciebie.

Chciał od razu spełnić jej prośbę. Niemal bolesny wzwód tylko potwierdzał, że Garlen był bardziej niż gotów. Jednak nie chciał od razu dać jej tego, czego tak bardzo pragnęła. Zamiast tego wykonał jeszcze kilka wolnych ruchów językiem i…

Przesunął swoje wargi wyżej.

Pozostawiając jej wilgotne, rozpalone łono w spokoju, zaczął powoli całować okolice jej wzgórka łonowego i pachwin.

Zamruczała, prawie jak głodne zwierzę.

- Uparty jesteś – powiedziała i jednym ruchem poderwała się z łóżka. Popychając Garlena na plecy.

Już po chwili była na nim, czuł jej dłonie wsparte na swoim torsie i ciepłe uda zamulające się na jego męskości. Jęknęła i odchyliła głowę do tyłu, jej włosy były jak żywe promienie słońca spadające kaskadą po ciele kiedy zaczęła go ujeżdżać powolnymi ruchami.

Sapnął.

Najpierw z zaskoczenia, a później z przyjemności, gdy poczuł jak wilgotne wnętrze Charlotte zamyka się wokół jego męskości. Pozwolił sobie na kilka chwil całkowitego bezruchu. Na to, by po prostu czuć i napawać się tym, co czuł. Bliskością jej ciała, tym jak jej uda zaciskały się wokół jego bioder, jak jej pośladki ocierały się o jego uda za każdym razem, kiedy schodziła w dół. Dotykiem jej dłoni wspierających się na jego torsie.

Otworzył wolno oczy, patrząc zamglonym z podniecenia wzrokiem na twarz ukochanej. Przesunął spojrzeniem po jej szyi, by zatrzymać wzrok na jej piersiach, kołyszących się kusząco przy każdym jej ruchu. Na tyle kusząco, by dłonie Garlena uniosły się ku nim. Zacisnął palce wokół nich, pieszcząc je mocno, intensywniej niż ona go ujeżdżała.

Jęknęła i przyspieszyła ruszy unosząc się i opadając coraz szybciej, nachyliła się nad nim napierając ciałem na jego dłonie, mocno wsparta na torsie dla równowagi.

- Och tak… – wysapała pomiędzy krótkimi oddechami patrząc na niego zamglonym wzrokiem. – Właśnie tak

Jęknął głośniej, czując jak zmienił się sposób poruszania Charlotte. Gdy naparła na niego mocniej, zacisnął też mocniej dłonie na jej miękkim biuście. Z każdym jej ruchem spomiędzy warg Garlena uciekało kolejne jęknięcie, coraz bardziej zbliżające go do osiągnięcia spełnienia.

- Tak, Charlotte… - sapnął. – Właśnie… tak… mocniej…

Sam, jakby kierując się własnymi prośbami kierowanymi do ukochanej, zwiększył intensywność swoich pieszczot.

Unosiła się ponad nim coraz szybciej, coraz bardziej chaotycznie, gwałtownie pojękując co chwila. Krzyknęła cicho w pewnej chwili wykonała jeszcze kilka szybkich ruchów po czym zwolniła kołysząc się ponad nim wolno spełniona i rozluźniona.

- Kocham cię. – wyszeptała.

Nie był w stanie długo wytrzymać takiego tempa. Ostatnie sekundy przed spełnieniem to była walka z własnym ciałem i próba wytrzymania jeszcze kilku ruchów. Walka, która skazana była na porażkę, o czym świadczył jęk przyjemności, kiedy osiągnął spełnienie. A Charlotte nie przestawała, samej wspinając się na szczyt, każdym swoim ruchem zwiększając przyjemność Garlena z orgazmu i sprawiając, że wił się pod nią z rozkoszy.

- Ja ciebie też, Charlotte - odparł, otwierając wolno oczy. Uśmiechnął się do niej ciepło i czule, wciąż pieszcząc jej piersi. Teraz jednak robił to bardzo wolno i delikatnie. – Acz twoje wyznania miłosne najczęściej słyszę w łóżku. Czy mam przez to rozumieć, że najbardziej kochasz mnie wtedy, kiedy sprawiam ci przyjemność? - zapytał z łobuzerskim uśmiechem.

Opadła obok niego na podłogę i westchnęła głęboko, po jej ustach błądził uśmiech.

- Wtedy mam luźny język. Nie mogę ci tego ciągle powtarzać. Znudzi ci się.

- Słyszeć, że mnie kochasz? - zapytał, przekręcając się na bok, by na nią popatrzeć. – Nie, to mi się nigdy nie znudzi - uśmiechnął się do niej i musnął wargami jej nagie ramię. – Tak samo, jak nie nudzi mi się powtarzanie tobie, że cię kocham.

Uniosła się na łokciu.

- Nudno tu będzie bez ciebie.

Przekrzywił nieznacznie głowę i uniósł dłoń do jej twarzy. Ujął w palce niesforny kosmyk i odsunął go, wsuwając go za ucho Charlotte. Następnie musnął palcami policzek swojej Pierwszej.

- Nie wypływam na długo - odparł z ciepłym uśmiechem. – No… może na tyle, żebyś zdążyła się odrobinę stęsknić.

- Odrobinę? - uniosłą brew. - Nie opędzisz się od nas jak wrócisz.

Odpowiedział jej szelmowskim uśmiechem.

- Nie obiecuj, bo jeszcze będę się domagał spełnienia tej obietnicy.

- Możesz się domagać - uśmiechnęła się nieznacznie. - Lubię jak się domagasz, mój panie.

- Mmm… - mruknął cicho. – Lubię kiedy wymawiasz to w ten sposób… - musnął kciukiem jej dolną wargę. – Co jeszcze lubisz jak robię, hmm?

Pocałowała czubek kciuka Garlena.

- Jesteś - ułożyła głowę na jego ramieniu. - Chociaż wolę leżeć z tobą na łóżku niż na podłodze.

Zaśmiał się cicho, zmysłowo.

- Też wolę łóżko, kochanie. Ale jeśli teraz się na nie przeniesiemy to na leżeniu się nie skończy…

- Wiem - westchnęła ciężko. - Właściwie to powinieneś się już ubierać, mój panie.

- Tak, wiem - znów przetoczył się na plecy i wbił spojrzenie w sufit. – Przyznam ci się, że boję się trochę odpowiedzialności związanej z tym zadaniem.

- Chodzi o wojnę? - spytała łagodnie. - Czy o bycie porównywanym do Anakę?

- O jedno i drugie - przyznał z uśmiechem. – O wojnę z punktu widzenia króla. Porównań do Anake i tak nie uniknę.

- Co jest takiego w punkcie widzenia króla?

- Tylko to, że będzie liczył na prawidłowe wykonanie powierzonego mi zadania - odparł Garlen. – I z pewnością nie będzie tolerował niepowodzenia.

- Raczej królowa nie będzie, król ma coraz mniejszy kontakt z rzeczywistością.

- Ona też - przytaknął. – Odkąd zdała sobie sprawę, że nie zaciągnie mnie do łóżka, mam wrażenie, że popadłem u niej przez to w niełaskę.

- Trzymasz jej syna z dala od głupot. Nie jest aż tak źle.

- Tak, chyba tylko to sprawia, że nasze relacje nie są zimne jak klimat na północy Covadaru.

- A to, że książe rwie się na wojnę jest chyba głównym powodem dla którego w niej nie uczestniczymy. Matka nie mogłaby mu wtedy zabronić. - westchnęła i sądząc po jej minie wiedziała jak to jest z matkami i zabranianiem.

Uśmiechnął się do niej w odpowiedzi i podniósł do siadu.

- Cóż, muszę zatem zrobić wszystko co w mojej mocy, by królowa nie musiała zamartwiać się o syna wybywającego jej na wojnę.

Leżałą rozciągnieta na ziemi patrząc na niego trochę tęsknie.

- Dasz sobie radę.

- Muszę - odparł, podnosząc się w końcu całkowicie. – Zbyt wiele od tego zależy. Poza tym, im szybciej sobie z tym poradzę, tym szybciej wrócę - dodał z uśmiechem, przesuwając spojrzeniem po jej nagim ciele.

- Tego się trzymaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udało im się wypłynąć o czasie, chociaż pierwsze co Garlen musiał zrobić po wejściu na pokład to opowiedzieć co dokładnie działo się, że bliźniaki wyciągnęli żonę Artemisa z domu akurat przy rozrabianiu chleba.

Noc minęła spokojnie na śmiechu, grze i zakładach, który idiota sprowadził sobie wilka jako zwierzątko. Psuć zaczęło się dopiero rano. Kiedy marynarze obudzili go informacją, że wiatr nagle zupełnie ustał, ale niebo jest szare.

Musieli dobyć wioseł żeby w ogóle ruszyć w dalsza drogę. Niebo zasłaniała gęsta czapa ciemnych chmur przez które nawet w południe przedostawało się niewiele światła. Na pierwsze szczątki zaczęli trafiać wcześnie rano. Zerwana flaga, połamane deski, beczki, kawałki mundorów unosiły się nieruchomo na wodzie.

To było trochę po południu, Garlen i Artemis stali właśnie nad mapami kiedy z bocianiego gniazda rozległo się głośno:

- CO KURWA! – ryży półelf wychylił się ze swojego miejsca i zaraz krzyknął. – Sir! Niech pan tu przyjdzie i spojrzy!

To wyglądało jak trąba powietrzna, tyle ze nie było wiatru a ona unosiła się nad jednym miejscem, skałami, które były ich celem. Nieprzenikniony, czarny, cylindryczny woal widoczny przez lunetę z wysokości bocianiego gniazda. Garlen i Artemis oglądali ją przez dłuższą chwilę.

- Bezpieczniej byłoby wrócić po maga, bo to za cholerę nie wygląda coś co ktokolwiek normalny chciałby dotknąć kijem. Ale… – rzucił Artemis zanim Garlen w ogóle zdążył zapytać o radę. – Ale jeśli ktoś przeżył zderzenie to teraz ma jeszcze szansę żyć, jak zawrócimy i wrócimy z magiem to… no będzie gorzej, tam nie ma gdzie się schronić a noce robią się zimne.

Garlen korzystał ze spokoju tak długo, jak tylko mógł, wiedząc doskonale, że jest to jedynie cisza przed burzą. O tym, jak dosłowne było to powiedzenie przekonał się całkiem niedługo, kiedy do jego uszu dotarł okrzyk obserwatora z bocianiego gniazda.

Odruchowo zabrał łuk i kołczan, który stał wsparty o stół z mapami i ruszył za Artemisem. Podświadomie spodziewał się problemów. Może nawet kilku wrogich statków, z którymi miało ich czekać starcie, którego nie sposób było uniknąć. Jednak nie spodziewał się dostrzec trąby powietrznej, która unosiła się nad jednym tylko miejscem. Dodatkowo trudno było oszacować co właściwie ją stworzyło, skoro nie było żadnego wiatru i od jakiegoś czasu musieli wiosłować.

- Wiesz, że to może być tylko iluzja? - zagadnął Artemisa, wpatrując się cały czas w trąbę powietrzną. – Damy radę podpłynąć nieco bliżej? Na odległość dogodną do tego bym oddał strzał?

Artemi uniósł brew.

- Co chcesz tym uzyskać?

- Chcę sprawdzić, czy ta trąba porwie strzałę, czy po prostu ją przepuści - odparł elf. – Chyba, że masz inny sposób na to, by przekonać się, czy to nie jest tylko iluzja.

Artemis westchnął.

- Skoro mamy podpływać tak blisko żeby zobaczyć różnicę weźmy szalupę.

Do wiosłowania szalupą znalazło się kilku chętnych, nawet pomimo tego, że załodze miny zrzedły gdy trąba powietrzna stała się widoczna na horyzoncie. Im bardziej się zbliżali tym cięższe wydawało się powietrze. Kiedy podpłynęli na tyle blisko żeby widzieć kotłujące się powietrze Garlen naciągnął strzałę na cięciwę i po chwili celowania wypuścił ją a powietrze. Poszybowała wysoko zmierzając w stronę trąby powietrza i już po chwili Garlen zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak. Był niemal pewien, że trajektoria się nie zgadzała, a kiedy grot minął znacząco cel był już pewien.

- Szef spudłował? – spytał zdziwiony sternik.

Nie. Był pewien, że nie.

- Wiatr zupełnie nie wpłynął na trajektorie. – zdziwił się Artemis.

Elf przyglądał się przez kilka chwil temu w jaki sposób leciała wypuszczona przez niego strzała. Był pewien tego, gdzie ona wyląduje, bo podejrzewał, że to, na co patrząc, jest tylko sprytną iluzją. Dlatego spodziewał się, że strzała nie zostanie nagle porwana przez trąbę. Nie spodziewał się jednak tego, że ona po prostu minie cel, zupełnie tak, jakby strzelał jakiś amator.

- Nie, to nie wiatr - przytaknął na obserwację Artemisa. - Sądzę, że nie ma potrzeby marnować kolejnej strzały. Jednak ten test chyba jednoznacznie dowiódł, że cokolwiek to jest - wskazał dłonią na trąbę. - to nie zachowuje się tak, jak powinno.

Skubnął podbródek i spojrzał na Artemisa.

- Pływasz po tych wodach już tak długo, że musiałeś widzieć nie jedno dziwo. Spotkałeś już kiedyś coś podobnego?

Taoi pokręcił głową.

- Najgorsze co się tu trafia to mgły. To raczej robota jakiegoś maga, albo artefakt z poprzedniej wojny magii.

- Ta, no cóż, pocieszycielem jesteś kiepskim - westchnął cicho. - Jak bardzo ryzykowne i głupie będzie po prostu podpłynięcie gdzieś, gdzie będziemy mogli zejść na ląd lub skały i przejść w tamto miejsce?

- Hej, nie jestem dobrą wróżką… ani cudotwórcą. - westchnął Artemis i przez chwilę patrzył na skały. - Nie mamy pojęcia jak daleko to sięga, możemy spróbować opłynąć skały ale kurcze trudno powiedzieć co nam to da jeśli z drugiej strony jest tak samo. Opłynięcie powinno mi zająć kilka godzin..

Garlen przytaknął, znów patrząc na trąbę powietrzną.

- Zróbmy tak - stwierdził. - Zawsze to lepsze niż zawracanie po maga, którego przytaszczenie tutaj może ostatecznie być nieopłacalne, bo nie będzie już kogo ratować.

Artemis spojrzał po wioślarzach.

- No? Na co czkacie?

Garlen słyszał kilka niezadowolonych pomruków nim wiosła znów uderzyły o gładką powierzchnie wody.

 

Skały były ostre, śliskie i ze wszystkich stron koszmarne. Artemis i jeden z wioślarzy wgramolili się razem z nim na powierzchnię. Wysepka zapewne zalewana w trakcie przypływu była pułapką na statki znaną tylko lokalnym sternikom. I cokolwiek się w nią tym razem złapało skrywało się pod iluzją. Kiedy zbliżali się z każda chwilą robiło się coraz zimniej, pojawił się dźwięk ni to szelest ni klekot.

Artemis schwycił Garlena za ramię.

-Spójrz, na ziemię.

Wilgotny popiół był biały i sprawiał, że skały stawały się jeszcze bardziej śliskie. W końcu stanęli przed niby trąbą. Z bliska wyglądała jak ściana z ciemności unoszącą się w powietrzu.

- Ja tam nie wejdę – oznajmił wioślarz.

Artemis spojrzał wyczekująco na Garlena.

- To co szefie? Idziemy?

Garlen nie był zadowolony z roli, jaką musiał pełnić. To Anake była kapitanem i to ona radziła sobie w takich sytuacjach jak te. To ją szanowała załoga i to za nią poszłaby na śmierć. On był jedynie jej mężem. Fakt, że sprawdził się podczas wypraw i zasłużył na ich szacunek jako marynarz, ale nie jako dowódca. Choć był im wdzięczny, że mu tego nie okazywali. Acz to pewnie przez obecność Artemisa.

- W porządku - zwrócił się do marynarza. – Zaczekaj tutaj. Niedługo wrócimy.

Ujął pewniej łuk, nałożył strzałę na cięciwę, ale jeszcze jej nie naciągał. Ot, wolał mieć broń w pogotowiu.

- Wiesz, że pakujemy się teraz w coś, za co nasze żony przekopią nas po tyłkach po wszystkich wyspach? - zapytał Artemisa, przywołując uśmiech na usta i ruszył przed siebie.

Bo jeśli ginąć to z uśmiechem, nie?

- Taaak, dlatego cieszę się że mam tylko jedną. - usłyszał za sobą głos Artemisa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

Za ścianą z popiołu było zimno, chłód wydawał się wdziera w ciało. Z ust uchodziły im małe obłoczki pary. Artemis zaklął pod nosem.

- Północy się tu komuś zachciało.

Zmierzając tu spodziewali się katastrofy. Statku na skałach.  Był. Były nawet dwa wczepione w siebie w śmiertelnym uścisku wraki. Fale pieniły się na skałach odrywając strzaskane deski i niosąc je gdzieś w siną dal.

Nigdzie nie było widać żywego ducha. Przynajmniej na początku bo kiedy udało im się zrobić kilka kroków w stronę wraków z jednej ze szczelin skalnych wystrzeliła drobna postać.

- Hej! Macie łódź? Musimy stąd uciekać. Szybko! - postać skakała po skałach na łeb na szyję, ryzykując połamanie się, byleby szybciej do nich dotrzeć. Już po chwili była przy nich.

- Na bogów, dzieciaku uspokój się. - mruknął Artemis łapiąc młokosa za ramię. Faktycznie wyglądał jak dzieciak nie mający wiele więcej niż Gabriel. Allinellski mundur był na niego trochę za szeroki co wyglądało dość żałośnie kiedy był przemoknięty, naddarty. Sam młody elf wyglądał na nieźle potłuczonego ale całego. No tylko patrzył na nich z przerażeniem.

- Musimy iść. Teraz. - oświadczył czepiając się ramienia Artemisa.

Garlen nie spodziewał się tego, że tak po prostu wejdą do środka. Z drugiej strony, nie spodziewał się, że wejście tutaj będzie jak wyjście wiele setek mil od jego domu, na północy Covadaru. Co oznaczało, że ta trąba powietrzna nie była iluzją, tylko prawdziwym zaklęciem. Acz o innym działaniu niż na pierwszy rzut oka można przypuszczać.

- Wyjdziemy stąd - zapewnił chłopaka Garlen. - jak tylko zbierzemy wszystkich ocalałych. Jak wielu was jest?

Pytał spokojnie - panika i pośpiech nigdy nie były dobrymi doradcami.

- Nikogo więcej nie ma, resztę zabrali. Musimy iść bo przyjdą po nas. - oświadczył chłopak.  - Jak udało się wam tu dostać?

Garlen ściągnął brwi.

- Kto zabrał i gdzie? - zapytał, ignorując tym samym pytanie chłopaka.

- Nie chce wiedzieć co to było, ale zaraz tu wróci, zawsze wraca. – chłopak złapał za poły koszuli Garlena, wyglądał na kogoś komu strach bardzo dogryzał ostatnimi czasy. – Musimy się wynosić, teraz.

Za ich plecami rozległ się szum i czarna bariera rozbłysła na chwilę czymś, lodem, a może stalą.

- O nie… – jęknął chłopak i puścił Garlena.

Obrócił się jednym skokiem i spojrzał na sczepione ze sobą roztrzaskane statki. Coś chyba poruszyło się na pokładzie.

- Nie… nie, nie. Nie… – wymamrotał  nim pognał znowu pomiędzy skały.

Artemis skrzywił się.

- Może dobrze by było wziąć z niego przykład?

Garlen nie lubił sytuacji, kiedy nie uzyskuje odpowiedzi na swoje pytania. W dodatku kiedy te pytania mają pomóc mu ocenić sytuację i swoje własne możliwości. Z powodu braku jasnych informacji, musiał bazować na przesłankach. A nawet jego odwaga i brawura miały swoje granice.

Dodatkowo musiał myśleć o swojej rodzinie. O brzemiennej żonie, synach i Charlotte. Musiał do nich wrócić.

- W nogi! - wydał rozkaz Artemisowi, który też miał do kogo wracać. Dlatego też ponaglił marynarza gestem, samemu ruszając w kierunku skał, w ślad za alinnelczykiem.

Allinellczyka znaleźli wciśniętego w szczelinę skulonego z głowa ukrytą w ramionach, był zupełnie struchlały ze strachu.

Po chwili to usłyszeli, zgrzyt metalu o skałę, zupełnie jakby istota o stalowych pazurach czołgała się w ich stronę. Do jednego zgrzytu dołączył kolejny a potem następny. W sumie siedem. Coś ciemnego przekroczyło ponad ich szczeliną zmierzając do miejsca gdzie przekroczyli barierę, po czym rozeszło się wokoło. Artemis wpatrywał się w szczelinę przez chwilę po czym potrzasnął alinnellczykiem.

- Ilu ich jest?

- Bądź cicho – jęknął marynarz.

- Słuchaj, są za nami i się rozproszyli i w końcu nas tu znajdą. I jeśli koniecznie nie chcesz z nimi walczyć mamy drogę wolna do statków, rzecz jasna jeśli wyszły wszystkie.

- Nie wiem ile ich jest… – wyszeptał marynarz.

- Nie będziemy tu sterczeć i czekać z nadzieją, że jednak wyszły wszystkie - stwierdził. – Ruszamy biegiem wszyscy. Nie patrzymy za siebie, pędzimy jakby nas same demony goniły, co chyba nie będzie dalekie od prawdy, a dalszymi ustaleniami zajmiemy się później.

Nie miał zamiaru dawać czasu na jakiekolwiek dyskusje. Ten plan to było najlepsze, co w tej chwili mieli i nie było możliwości szybkiego weryfikowania go. Dlatego też, zanim pojawiłyby się jakiekolwiek protesty, Garlen jako pierwszy zabrał się do realizacji swoich zamierzeń.

Kiedy poderwał się nie dał im obu wyboru. Zdradził ich pozycję, teraz jedyne co zostało to szaleńczy bieg w stronę rozbitych statków.

Skała była mokra i zimna, Artemis poślizgnął się na niej ale zaraz złapał równowagę. Kątem oka Garlen złapał jedną z tych sylwetek, była duża, ciemna i w jakiś straszny sposób ludzka i nieludzka zarazem. Biegli i przerażony allinelczyk wyprzedził ich obu.

Kiedy dopadli do pierwszego statku Garlen ich zobaczył. Marynarzy, a raczej to co z  nich zostało rozwleczonych wokoło drugiego z wraków. Wszędzie walały się oderwane kończyny i zakrwawione mundury. Ułożono ich w kole. Młody marynarz zatrzymał się przed tym kręgiem kuląc się nieznacznie ale zaraz popchnął go Artemis ciągnąc dalej.

Nie mieli czasu, byli ścigani.

Coś się zmieniło kiedy przekroczyli granicę zmarzniętego pokładu. Jednostek była Covadarska, Garlen rozpoznał to nawet w przelocie kiedy biegli do nadbudówki kapitańskiej. Coś zmieniło się w powietrzu kiedy do niej wpadli. Jakiś ciepły wiatr uderzył ich w twarze. Allinnellczyk oparł się plecami o drzwi dygocząc jak osika. Artemis wyjrzał przez okienko.

- Zatrzymali się przy kręgu… ale to obrzydliwe – skwitował.

Garlen potrzebował kilka chwil, by złapać oddech po tym szaleńczym biegu. Ucieczka po linii prostej to było jedno, ale przez tak trudny teren, jaki mieli do pokonania, to zupełnie co innego. Chyba tylko przychylności bogów zawdzięczali fakt, że byli tu w komplecie.

- Pokaż - zwrócił się do Artemisa, podchodząc tak, by móc wyjrzeć przez to samo okienko, przez które patrzył marynarz.

Garlen widywał gliniane figurki, ostatnio często bawili się nimi jego synowie. Lepili je z tego co zostało w pracownik garncarskiej, czasami w zabawie niszczyli, przelepiali. To co teraz stało tuż przy kręgu z części ludzkich ciał wyglądało jak tak jakby ktoś zlepił ze sobą kilka glinianych figurek ludzi. Tyle, że było wielkie, oszronione i okryte szmatami.

Allinellczyk skulił się na ziemi ukrywając twarz w dłoniach, dygotał na całym ciele.

Sirja nie dziwił się Allinellczykowi. Jego własny żołądek podjechał mu niebezpiecznie do gardła, kiedy patrzył na te paskudztwa za oknem.

- Cholerne ohydztwa… - mruknął, odsuwając się od okienka. – Chłopcze - zwrócił się do rozbitka. – jesteś pewien, że tylko ty ocalałeś?

- Chyyyba – jęknął. – Ostatniego złapali…. Dawno…

- Dawno? - uniósł brew. – To nie wyłapali wszystkich jednocześnie?

Pokręcił głową.

- Ukrywaliśmy się na skałach… po tym jak…  się zderzyliśmy i oficerowie… – załkał cicho. – Najpierw wyłapali tamtych my… staraliśmy się uciekać, ale bariera…

- Nie mogliście przez nią przejść?

- Nie. Potem przestaliśmy próbować. Chowaliśmy się.

Garlen potarł podbródek i zerknął na Artemisa.

- Pokonywaliśmy barierę, żeby wejść tu, do tej części statku prawda? - upewnił się.

Artemis skinął  głową.

- Tak, innego wyjścia nie było. Przecież nad nią nie przefrunęliśmy.

- Być może ona daje możliwość ucieczki tylko przez ograniczony czas, ściśle związany z momentem przejścia przez nią z zewnątrz? - zastanowił się na głos i pokręcił głową. To nie miało teraz większego znaczenia. – Jest szansa wymknąć się stąd? Tak, żeby na przykład wskoczyć do wody i wpław dopłynąć do brzegu gdzie czekają nasi?

- Woda jest zimna… zimniejsza niż powinna być. Wszystko jest zimniejsze niż powinno – odpowiedział cicho.

Artemis wyjrzał przez okno.

- Te cosie krążą wokoło.

- Nie przekraczają kręgu… tylko zmniejszają go jak ziemia przesiąknie. – wymamrotał chłopak.

- W jakiś sposób musimy się przedostać - odparł Garlen. – Bo nasi albo uznają, że wpadliśmy w wielkie kłopoty i tu przylezą pakując się w to bagno, albo odpłyną bez nas - skubnął podbródek, rozglądając się za czymś, co mogłoby się w jakikolwiek sposób przydać w walce.

W korytarzu nie było nic ciekawego, musiał więc wyjrzeć w głąb holu. Wtedy zobaczył światło, delikatny blask sączący się spod pokładu.

Garlen zrobił kilka ostrożnych kroków w tamtą stronę. Chciał sprawdzić czy uda mu się dojrzeć źródło tego blasku gdzieś między deskami pokładu.

- Ej, a ty gdzie? – Artemis zawołał za Garlenem.

Blask wydobywał się z dołu, głęboko z ładowni.

Zerknął przez ramię na Artemisa i rozdygotanego Allinellczyka.

- W ładowni coś się świeci - odparł. – Sądzisz, że ktoś mógł się tam ukryć? - to pytanie skierował już do chłopaka.

Młody podniósł głowę.

- Możliwe, to… nie mój statek. Nie wiem ilu ich tu było, czy wszyscy uciekli…

Artemis spojrzał na Garlena zupełnie jakby zgadywał jego myśli.

- Nie wiem czy to dobry pomysł się rozdzielać.

- To się nie rozdzielajmy - odparł Sirja. – Chodźmy tam razem. W razie czego tak mamy większe szanse, gdyby się okazało, że to jednak jeszcze jakichś z tych… stworów - wskazał dłonią na drzwi. – Młody potrafisz walczyć? - zagadnął Allinellczyka. – I jak cię zwą?

- Taven – mruknął chłopak i chwiejnie podniósł się na nogi. – I pójdę… gdzie trzeba. Tylko mnie nie zostawiajcie.

Musieli zejść nisko, pod dwa pokłady a z każdym kolejnym powietrze było jaśniejsze i cieplejsze. Niewiele ale na tyle by mogli spokojnie widzieć i oddychać. Mijali porozrzucane skrzynie, zostawione w biegu przedmioty, zerwane hamaki.

Na dole minęli zaporę z kilku ustawionych jedna na drugiej skrzyni. Potem zobaczyli pierwsze symbole, wyryte czymś ostrym na drewnie, jaśniały delikatnym blaskiem.

- Kurwa mać, czemu to zawsze musi być magia? – westchnął Artemis.

Potem dostrzegli zakrwawioną zbroję rozrzuconą po korytarzu.

Elfka siedziała na samym dnie, w blasku gęstej sieci wyrytych w drewnie miałą na sobie biała zakrwawiona koszulę, złote włosy opadały na ramiona, kołysała coś w ramionach.

Garlen miał ochotę zakląć razem z Artemisem. Magowie. Z nimi nie było uczciwej walki. Nie liczyły się umiejętności. Oni po prostu rzucali zaklęciem i twoja rola w walce się kończyła. Chyba, że było się na tyle szybkim, by ucapić drania przed zakończeniem inkantacji.

Ale w tym wypadku było już za późno.

Garlen, który już od jakiegoś czasu miał w dłoni krótki miecz, którym postanowił zastąpić łuk nieszczególnie sprawdzający się na niewielkich przestrzeniach, przyglądał się ufnie elfce. Chroniła coś, czy była powodem tego wszystkiego.

- Halo? - zapytał, zachowując ostrożność. – Wszystko w porządku?

- To pewnie wiedźma, którą mieliśmy schwytać. – wyszeptał Taven trzymając się z tyłu, za plecami Artemisa.

Podniosła głowę wolno, jakby w oszołomieniu, trwało to dość długo żeby mógł dostrzec rany na jej ciele, zbroja zdaje się była kiedyś przymocowana do niego magicznie i trwale. Elfka była stara, jej skóra była blada, już niemal kamiennie porcelanowa, włosy zachowały tylko resztki żółtego pigmentu. Jednak wciąż miała w sobie ostre, zimne piękno, kojarzące się z północą. Z bliska plama krwi na podłożem zakrwawiona koszula przywodziły na myśl Garlenowi coś co widział z daleka jeden raz, siedem lat temu. A zawiniątko o charakterystycznym kształcie, które tuliła do piersi sugerowało, że faktycznie mógł być blisko.

Elfka spojrzała na niego i było cos w jej bladych oczach,  jakieś rozpoznanie, zrozumienie. Skinęła głową, nie wiadomo czy jemu, czy powietrzu.

- Nie mam wiele czasu. Musisz ją zabrać. – powiedziała, wskazując na zawiniątko, z których chyba mimo słów trudno było się jej rozstać.

Przyglądał się jej uważnie. Patrzył na ślady krwi na jej koszuli i podłodze, na odciski czasu na twarzy elfki i w jej włosach. Patrzył i zrozumienie mieszało się u niego ze zdumieniem.

Dziecko.

- Ale ono… ono nie będzie z nami bezpieczne - odparł Garlen. – Nie mamy jak się stąd wydostać.

Prychnęła.

- A ze mną będzie? – w jej suchym tonie było cos znajomego, jakieś wspomnienie, które uciekało.

Czasami przypominał sobie proste rzeczy, obrazy miejsca. Czasami były ulotne wrażenia, za którymi tak trudno było podążyć.

- Przyszli po nią, ale jeszcze nie wiedzą, ze… nie jesteśmy razem. Mogę ich ściągnąć na siebie. Nie będą mieli siły podtrzymać bariery.

- Kim są ci oni? - zapytał, starając się na razie nie skupiać na wizji noszenia dziecka po tym piekle.

- Moi oficerowie – wyszeptał Taven.

- Teraz powinieneś raczej pytać czym są, przemieniono ich dość drastycznie w przekaźniki. Ściga mnie pewien mag. – odparła elfka, w jej głosie słychać było niezdrowe zmęczenie.

Sirja westchnął i spojrzał na Allinellczyka, kręcąc nieznacznie głową. Gdy znów spojrzał na elfkę, podszedł do niej o kilka kroków, a następnie przyklęknął.

- Dlaczego jesteś tu sama? Gdzie jest załoga tego okrętu? Gdzie Covadarczycy?

- Bronili pokładu, kiedy zakładałam symbole, kupili mi trochę czasu – odpowiedziała cicho. - Byli oddani jej ojcu, wiedzieli jaka jest stawka.

- Jej ojcu? - Garlen zerknął na zawiniątko trzymane w dłoniach elfki. – Kim jest jej ojciec?

- To… skomplikowane. – westchnęła znowu. – Nazywają go Księciem Mgły. Tyle musisz wiedzieć. Przyjdzie po nią kiedy będzie bezpiecznie.

Garlen pokręcił głową.

- Skąd będę wiedział, że to właśnie on? Że to nie ci, przed którymi chcesz bym chronił twoją córkę?

Gdzieś za jego plecami Artemis wypluł z siebie barwną wiązankę przekleństw w trzech językach.

- Będziesz wiedział. – odpowiedziała, uśmiechając się nieznacznie.

Zmarszczył czoło, rozważając możliwe opcje. Ucieczka była trudna, niemal niemożliwa i bez dziecka. Niemowlęcia właściwie. W dodatku te tajemnice i niezdrowe zainteresowanie potężnego maga.

- Dlaczego ona jest tak wyjątkowa?

- Bo jest… - wzdrygnęła się i spuściła wzrok. - Ostatnią ze swojego rodu. Ze starej… - Głos jej się na chwilę załamał i wyglądała jakby odpłynęła na trochę, może majaczyła a może po prostu zwyczajnie się martwił.  - Starej krwi.

Ściągnął nieznacznie brwi. Te wyjaśnienia niewiele tak naprawdę mu mówiły. Niewiele rozjaśniały i przywodziły tylko kolejne pytania. A ta kobieta nie wyglądała jak ktoś, kto ma czas i siły na odpowiadanie na potok pytań.

- Niewiele z tego rozumiem, ale… - zawahał się. – Chcę ci pomóc. Chcę jej pomóc. Nie zostawię dziecka na pastwę tych bestii, ani zwariowanego maga - patrzył przez chwilę na zawiniątko, a następnie znów spojrzał na jej matkę. – Tylko dlaczego ja? Dlaczego pozostawiasz los swojego dziecka komuś obcemu?

Zachwiała się.

- Nie mam czasu. Nie mam siły. A tu nie ma nikogo innego więc wyboru tez za bardzo nie mam.

Westchnął.

Nie było sensu jej dalej wypytywać. Ona miała rację – nie miała sił. A miała zamiar odciągnąć od nich uwagę, by mogli uciec.

- Pożegnaj się z nią - powiedział łagodnie. – Zrobię co w mojej mocy, by ją ocalić i bezpieczną oddać ojcu.

Elfka zamknęła oczy, wsunęła palce pod poły zwiniętego materiału i wyszeptała coś. A potem bardzo stanowczym gestem podała mu zawiniątko. Było lekkie, dziecko było malutkie nawet jak na standardy elfów. Dostrzegł tylko pomarszczona twarzyczkę i czubek główki maleństwa, wydawało się spać, na policzku namazano mu krwią symbol, który zdawał się jarzyć delikatnie.

- Znajdźcie wysoki punkt. –poleciła.

Taven przyglądał się kobiecie niepewnie.

- Proszę pani…

- Nie. Nie mogę pójść z wami. Nie martw się, nie wolno im mnie zabić- odpowiedziała sucho, konkretnie. – Wysokie miejsce, najlepiej żeby nie zauważyli zawiniątka.

Garlen skinął elfce i raz jeszcze spojrzał na maleństwo. Nie wyobrażał sobie co ta kobieta musi teraz czuć. Przez myśl przemknęło mu pytanie co czułaby Charlotte, gdyby to ona musiała powierzyć życie swojego dziecka komuś obcemu. Albo co czułaby Anake? On sam pewnie nie byłby w stanie zdobyć się na to, co właśnie teraz robiła ta kobieta.

- Wysokie miejsce - powtórzył jej słowa i podniósł się, przyciskając zawiniątko do piersi. – Artemis - zerknął na marynarza. – Ty wiesz, w którym miejscu statku moglibyśmy być wysoko. Tylko bez hasła o wspinaniu się na maszt. Z noworodkiem i tak nie damy rady.

Artemis przez chwilę milczał.

- Nadbudówka miała chyba piętro? Prawda? To chyba najlepsze co mamy bez masztów.

- Wystarczy żeby usunąć was im z… drogi. – zacięła się na chwilę pocierając czoło. – Symbol da jej dwa dni zanim będzie potrzebowała… – odetchnęła, usiłując się skupić. – …jedzenia, ciepła… musi wam to wystarczyć.

- Niespecjalnie mamy inne wyjście - powiedział w odpowiedzi zarówno na stwierdzenie Artemisa, jak i informacje od elfki. – Ech, najpierw ściągam do domu ranną wilczycę, a teraz tajemnicze dziecko… - pokręcił głową. – Anake wywiesi mnie przez okno i będę sobie dyndał przez trzy tygodnie, jak nic… - westchnął ciężko, podnosząc się i poprawiając maleństwo w rękach. – Niech ci bogowie sprzyjają - rzucił jeszcze do elfki, by następnie spojrzeć na Artemisa. – Chodźmy. Nie traćmy więcej czasu.

Garlen nie mógł się pozbyć wrażenia, że coś podobnego kiedyś już się działo. Twarz elfki, stwory, chłód. Spotkał to już kiedyś. Wspomnienie które miał na wyciagnięcie ręki, tuż pod powierzchnią świadomości. Zamek, kobieta za kratami. Sylwetka damy, która rozpadała się i składała w furkocie setek drobnych skrzydeł. Jeleń który na swoich rogach niósł słońce i księżyc.

- Ten cały Książę Mgły, to jakiś zamaskowany mag wariat walczący z Allinellą. – Artemis zbliżył się do Garlena mówiąc cicho. – Dzieciaka trzeba zabrać to nie ulega wątpliwości, ale lepiej się nie chwalmy czyj jest.

Zerknął przez ramie.

- Trzeba będzie tego młodego przypilnować.

Stwory dalej kręciły się na granicy, przesuwały ją nieznacznie. Budynek był oblodzony żeby skutecznie się po nim wspinać Garlen musiał przywiązać zawiniątko z dzieckiem do piersi. Cokolwiek czarodziejka zrobiła, faktycznie grzało i było to przyjemne ciepło.

Trąba nie wydawała się już aż tak ciemna jak wcześniej, błękit prześwitywał pomiędzy ciemnością. Światło było bardzo delikatne, w jego świetle stwory wydawały się mniej rzeczywiste. Tylko krew błyszczała się nieznacznie, potem coraz mocniej i mocniej. Wyglądała jak czerwone pęknięcia na czarno-szarych deskach. Pęknięcia, które poszerzały się gwałtownymi skokami, zupełnie jakby ustępowała im jakaś przeszkoda, albo świat rozpadał się na kawałki. Czerwień wbijała się w pokład, wdzierała pod niego a za nią szły te istoty. Wszystko trzęsło się pod ich krokami. Taven skulił się, zakrywając głowę ramionami kiedy istoty wtaczały się pod pokład, a powietrze wypełniał zapach krwi, żelazisty, zimny. Coś jakby wyładowanie przeskoczyło po barierze. Czerwone zacieki krwi wypełniły się czernią.

- Ruszajmy się. – Artemis złapał za ramię młodego allinellczyka i sprawnie zeskoczył na pokład. Chłopak wywalił się i jęknął ale zaraz potem już był na nogach. Pozostało im biec do bariery przeskakując pomiędzy czarnymi zaciekami. Coś w ich wyglądzie i fakturze bardzo nie podobało się Garlenowi, zupełnie jakby faktycznie sięgały do otchłani.

Artemis pierwszy przeszedł przez barierę, pociągnął za sobą Tavena, który nawet nie zdążył się zawahać. Bariera była zimna, szczypało kiedy znaleźli się pod drugiej stronie, patrząc na czyste niebo. Jeden z marynarzy oczekiwał  na nich rzucając kamieniami w wodę. Musieli wyglądać strasznie bo otworzył szeroko oczy.

- Szefie…

- Wiejemy – oznajmił Artemis.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

Nie minęło wiele czasu a siedzieli na pokładzie Wojownika w małym kapitańskim pokoiku, na pokładzie ludzie wiosłowali oddalając się od trąby powietrznej, która według wieści z bocianiego gniazda i  tak malała.

Teraz, kiedy byli bezpieczni na statku, Garlen pozwolił sobie na lekkie rozluźnienie. Maleństwo, które trzymał wcześniej kurczowo, bojąc się, że je wypuści podczas szaleńczej ucieczki, teraz ułożył sobie swobodniej w ramieniu. Nie było to pierwsze małe dziecko w jego rękach, więc wiedział jak je ułożyć, by maleństwu było wygodnie, a żeby on nie był mocno skrępowany. Aż dziw, że malec wszystko to spokojnie przespał. Choć z drugiej strony zapewne było wycieńczone porodem, a i magiczny symbol pewnie też pomagał.

Oby tylko zdążyli dopłynąć do Gniazda nim dziecko będzie głodne.

Trzeba będzie znaleźć mamkę, by je wykarmiła.

- Można powiedzieć, że zadanie powierzone przez Miłościwie Nam Panującego zostało wykonane - zwrócił się do Artemisa.

O to, że młody Allinelczyk będzie nadstawiał uszu się nie martwił. Zaraz jak tylko znaleźli się na pokładzie, Garlen kazał chłopaka odpowiednio ugościć, przypisując mu jedną osobę, by miała go na oku. Dodatkowo Artemis wyraźnie dał swoim ludziom do zrozumienia, żeby jemu i Garlenowi nie przeszkadzać, chyba, żeby działo się coś naprawdę ważnego.

- A teraz, co wiesz na temat ojca tego maleństwa? - zwrócił się do marynarza.

Mała głównie spała i sądząc po jej rozmiarach potrzebowała tego snu bardzo.

- To mag, który wydziwia jakieś dziwne rzeczy z flotą Illeianu. Mówi się, ze jego statki pływają przez mgły co jest idiotyczne. Jednak trzeba mu przyznać, że jest równie skuteczny co bezlitosny. Kiedy uderza zazwyczaj nie zostawia po sobie nikogo żywego. – Artemis zerknął na niemowlaka. – Ten dzieciak nie wygląda dobrze, nie zdziwiłbym się gdyby długo z nami nie pobył.

- Czyli tak naprawdę pozostaje nam liczyć na to, że jak przybędzie po dziecko to będzie wiedział, że nie porwaliśmy go, tylko otrzymaliśmy od matki pod opiekę - stwierdził.

Artemis wzruszył ramionami.

- Nie uważasz, że to wszystko było… – machnął rękami w powietrzu. – Popieprzone bardziej niż szlachecka moralność?

- Było - przytaknął i westchnął. - Pierwszy raz widziałem coś takiego. A przynajmniej... tak mi się wydaje, że pierwszy raz...

Taoi milczał przez chwilę.

- Czarodziejka wyglądała jakby cię znała.

Pokręcił wolno głową.

- Nie, na pewno się nie spotkaliśmy. Zapamiętałbym - odparł. - Choć z drugiej strony... może poznaliśmy się, a tego nie pamiętam bo to ta część mojej przeszłości, której w dalszym ciągu nie udało mi się odkryć?

Artemis rozejrzał się za winem

- Nie wkurza cię to czasem?

- Czasami? - uśmiechnął się krzywo. - Szlag mnie trafia. Zwłaszcza w sytuacjach takich jak ta.

Pierwszy oficer zabębnił palcami o blat stołu.

- Próbowałeś to odblokować?

- Odblokować? - uniósł brew ku górze. - Niby jak? Wyobrazić sobie, że cała moja przeszłość jest zamknięta za jakimiś drzwiami, a ja je po prostu otwieram? - zapytał z lekkim uśmiechem.

- Pogadać z jakimś magiem. Bo nie oszukujmy się, gdyby miało samo wrócić już by wróciło. - odparł ostrożnie Artemis.

- Mam przed tym opory - przyznał. - Nie wiem, czy jakiś mag by się chciał tym zająć. Po drugie zastanawiam się, czy w tej przeszłości nie ma rzeczy, których... nie chciałbym pamiętać.

Człowiek skinął głową.

- Są tam na pewno. Każdy takie ma. Pytanie czy skoro rozpoznają cię zakrwawione czarodziejki które usiłują złapać trupostwory to czy naprawdę możesz sobie na to pozwolić?

Parsknął krótko, z gorzkim uśmiechem na ustach.

- Ty to potrafisz pocieszyć, Artemis - mruknął. - Ale chyba masz rację. Chyba nie mogę, jeśli wziąć pod uwagę to jakie dziwne problemy ostatnio przyciągam.

- Ostatnio? - uniósł brew. - I wiesz, jakbym zaczął cię pocieszać Charlotte wydrapałaby mi oczy. To jej zadanie i jest wobec swojej pracy zaborcza.

- Wiesz, Charlotte ma swoje sposoby na pocieszanie, ty możesz mieć swoje - odparł rozbawiony. - Trochę alkoholu dla rozluźnienia nerwów na przykład? - podsunął z uśmiechem i dodał. - Pewnie nie słyszałeś jeszcze o tym, że Aegis ustrzelił wilczycę? Przytaszczyłem ją do domu i tam dochodzi do siebie.

Brwi i Artemisa powędrowały wysoko.

- Charlotte o tym wie? - spytał, dźwigając się z miejsca po drewniane kubki i rum.

- Wie, oczywiście, że wie - odparł. - Zabiłaby mnie, gdybym jej nie powiedział. Wie ona, wie też Anake - dodał. - Twoja żona też wie, bo pomagała mi w bezpiecznym transporcie tej wilczycy do Gniazda.

Artemis przekrzywił głowę, zmrużył oczy i wyglądał jakby rozważał czy dać Garlenowi w mordę.

- Zabrałeś moją żonę do rannego wilka?

- Nie ja, moi chłopcy to zrobili - odparł przepraszającym tonem. - Kazałem im jechać po pomoc. Sądziłem, że przyprowadzą kogoś ze służby, nie wiedziałem, że pójdą do niej - powiedział i szybko dodał. - Nic się jej nie stało.

Artemis westchnął.

- Tyle wiem, widziałem ją przed odpłynięciem. O wilku… skąd wziąłeś wilka? O wilku nic nie wspomniała. - uspokoił się i rozlał alkohol do kubków. -Niezle ziolka z tych twoich chłopaków.

- Po tym jak dobrze był zadbany, Anake oceniła, że prawdopodobnie uciekł któremuś ze szlachciców, który chciał mieć domowe zwierzątko - odparł i sięgnął po kubek. - A moi chłopcy... cóż, Aegis się popłakał jak zobaczył co zrobił. A później, przed wypłynięciem, musiałem się upewnić, że te dwa urwisy nie będą się zakradały do wilczycy - stwierdził, upijając spory haust rumu.

- Upewnić? Próbowałeś ich skuć? Chociaż nie wiem czy nawet to by coś dało.

Garlen zaśmiał się krótko.

- Nie - pokręcił. - Wykorzystałem poczucie winy Aegisa i zagroziłem śmiercią wilczycy.

Artemis zaśmiał się cicho.

- Ten piękny moment kiedy jeszcze jesteś w stanie przechytrzyć własne dzieci. Ciesz się. To już długo nie potrwa. A z młodszym będzie trudniej, szybciej nauczy sie wszytskiego do rodzeństwa.

- Tak, zdaję sobie sprawę z ulotności tej chwili i staram się czerpać satysfakcję z każdego zwycięstwa nad nimi - odparł, upijając kolejny, tym razem znacznie mniejszy łyk. - Jak ty to robisz? Jak znajdujesz czas dla żony i swoich dzieci?

Skrzywił się.

- Szczerze… nie znajduję, nie tyle ile bym chciał. Ale Shera matkuje za czworo i lubi mieć dużo dzieci - westchnął. - Najstarsi sa już w wieku poborowym.

- Rozumiem - westchnął. - Zatem tobie też nie śpieszno do tego, żebyśmy się przyłączyli do wojny. Też bym tego nie chciał, gdyby moje urwisy były już w wieku poborowym.

Artemis skrzywił się.

- Oni w to naprawdę wierzą. W wojenną chwałę i zabawę.

- Bo są młodzi i naiwni - odparł Garlen. - Krew się w nich gotuje. Każdy liczy na to, że na wojnie upuści krwi wrogom, swojej własnej nie tracąc ani kropli. Do tego jeszcze popije i podupczy, wracając do domu w glorii i chwale.

Artemis się skrzywił.

- Tia, w legendach nie ma nic o smrodzie,  chorobach i koszmarach. -westchnął cicho. - Jak za długo siedzę na tyłku sam prawie o nich zapominam. - pierwszy oficer uniósł sokoli wzrok i przez chwilę wyglądał dość zlowieszczo. - Jednak braterstwo i poczucie siły ma jakąś hipnotyzującą moc.

- Wiesz... - zaczął z lekkim wahaniem, spoglądając w resztki trunku kołyszące się w kubku. - Mam czasem takie wrażenie... że walczyłem na jakiejś wojnie. Że wojaczkę znam nie tylko z opowieści i moich kontaktów z żołnierzami z Covadaru, z którymi handluję. Ale to... to wrażenie jest jak sen... nie wiem czy to prawda...

Artemis uśmiechnął się.

- Walczyłeś. Ja ci to już dawno mówiłem - stwierdził. - Kolejny powód żeby jakiś mag zajrzał ci do głowy.

- Taaa - westchnął ciężko. - Ale co jeśli znajdzie tam coś co mocno odbije się na moim aktualnym życiu? Na moim małżeństwie albo na dzieciach?

- Pewnie się odbije. Pytanie czy niewiedza nie jest groźniejsza?

- To zapewne zależy od tego jak ważne wspomnienia są przede mną ukryte - stwierdził. - I czy ich odzyskiwanie samo w sobie nie jest niebezpieczne.

Artemis skrzywił się.

- Wiesz… teraz kobiety podrzucają ci swoje dzieci. Masz je pokazać Anakę. To już samo w sobie jest niebezpieczne…

- Hej - zerknął na niego z niepewną miną. - przecież potwierdzisz Anake, że to nie jest moje, nie? - zapytał niemal błagalnie.

Artemis na wpół się skrzywił,  na wpół uśmiechnął.

- Pewnie. Tylko czy ona mi uwierzy? Ile razy się nasłuchałem, że cię po burdelach ciągam?

Owszem często zimą kiedy sztormy uziemiły statki grali w karty u pani Rohe. Tanie wino i przyjemna atmosfera sprawiały że dobrze się w tym miejscu czuli. Dziewczęta też starały się nie wodzić ich na pokuszenie. No chyba że towarzyszył im Gabriel, chociaż wtedy to głównie on nie mógł się od nich opędzić.

- Oj tam zaraz po burdelach - mruknął, krzywiąc się nieznacznie, bo nasłuchał się na ten temat nie tylko od Anake, ale i od Charlotte. Obie pytały, czy we dwie mu nie wystarczają, że musi sobie szukać dodatkowych rozrywek. - Poza tym odwiedzaliśmy tylko przybytek pani Roche. Nie zapuszczaliśmy się w te okolice, więc nie ma szans, by to maleństwo było moje.

Artemis uśmiechnął się.

- One dobrze wiedzą, że gdybyśmy coś robili u Pani Rohe Shera wiedziałaby o tym w ciagu godziny a ja pół roku spałbym na ganku.

Garlen parsknął.

- Heh, miałbym szczęście gdyby Anake wpuściła mnie na ganek - stwierdził, upijając kolejny łyk. W kubku pozostało już niewiele rumu. - Obawiam się, że bez względu na to, czy będziemy mieli teraz syna czy córkę, gdybym kombinował z jakąś panienką na boku, nie ważne czy u pani Roche, czy jakąkolwiek inną, straciłbym jaja. Dosłownie.

Artemis zaśmiał się.

- Niewykluczone, ja mam to szczęście, że Shera chce mieć jeszcze dzieci. Już przebąkuje o następnym.

Uśmiechnął się do Artemisa.

- Jak sam powiedziałeś - lubi je mieć. I chyba zamierza cię w tym celu wykorzystywać póki jeszcze starcza ci sił - zaśmiał się.

Artemis prychnął.

- Mi ma zabraknac sił? Do Shery? Komukolwiek mogłoby do niej zabraknac siły?

- Och - zaśmiał się rozbawiony. - Nie chodziło mi o to, że zabrakłoby ci sił do twojej żony - jednym haustem dopił zawartość kubka. - Bardziej mi chodziło o siły na... czynności reprodukcyjne.

Prychnał.

- To jeszcze długo. Poza tym musiałbym dożyć, to się zdarza nieczęsto w sumie.

Garlen zaśmiał się krótko, widząc minę mężczyzny, którego po tych latach znajomości i wspólnych wypadach na piwo i mocniejsze trunki do pani Roche, mógł nazywać przyjacielem.

- Żal mi głupca, który spróbowałby pozbawić cię życia, Artemisie - stwierdził z uśmiechem. - Powinniśmy chyba popracować nad raportem dla Jego Wysokości - stwierdził nieco poważniej. - I proponuję przemilczeć w nim kwestię czarodziejki, tego, że wydawała się mnie znać i przede wszystkim tego, że przekazała mi pod opiekę swoje niemowlę.

- Czyli zostawiamy “tylko” jadke, upiory i dziwne tornado? - westchnął, podpierając brodę na dłoni. - Po prostu piękna historia.

- A masz lepszy pomysł? - zapytał. - Naprawdę uważasz, że król powinien wiedzieć o wszystkim?

Taoi pokręcił głową.

- Najchętniej bym mu powiedział że znaleźliśmy wraki, na nich ślady rzezi i absolutnie nic ponadto.

Elf skubnął podbródek, patrząc na mężczyznę w skupieniu.

- Zaufam twojemu doświadczeniu i rozsądkowi. Czasem wiedzieć mniej, to lepiej spać i nie mieć ryzykownych pomysłów - stwierdził.

- Czasem wiedzieć mniej, to nie musieć tam wracac z nadwornym magiem, który popatrzy na ten bałagan i powie, ze to jego specjalność.

- Taa, tego byśmy nie chcieli - przytaknął. - Tak, czy inaczej, Anake trzeba będzie powiedzieć więcej niż Jego Wysokości. Ale ona tam nie wyśle nadwornego maga.

Artemis uniósł brew.

- Mówienie jej całej prawdy, jak i zatajanie to dwie rożne ale rownie ekstremalne zabawy.

- Wiem o tym, Artemisie, wszak Anake to moja żona - stwierdził i westchnął. - Wolę jednak mierzyć się z konsekwencjami bycia z nią szczerym, niż konsekwencjami tego co się stanie, jeśli coś zataję, a ona sama to odkryje.

Artemis znów napełnił kubki.

- No to będzie piekna szarża. Wypijmy za nią!

Elf ujął kubek w dłoń i zerknął na zawartość.

- Czy ty zawsze musisz mnie bardziej straszyć? Nie wystarczy ci moja świadomość tego, jak to będzie wyglądało? - zapytał, upijając łyk trunku.

- Ja cię nie straszę, ot uważxam że przyda ci się coś mocniejszego.

- I właśnie tym mnie straszysz - uśmiechnął się nieco kwaśno, pociągając kolejny łyk. - Bogowie, niech Anake będzie w dobrym nastroju, kiedy będę jej o tym wszystkim mówił.

Artemis pokręcił głową.

- Tak. Zdecydowanie potrzeba ci coś mocniejszego.

- Bylebym tylko nie rzygał przez burtę - stwierdził Garlen i wzniósł kubek jak do toastu.

Bał się tego, że z chwilą powrotu do Gniazda, zima wcale nie będzie tak spokojna, jak tego chciał. Wszak przywoził złe wieści, nieoczekiwanego gościa i miał zamiar sięgnąć po magię, by odzyskać utracone wspomnienia. Nie mówiąc o wilczycy, która gościła w jego stajni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

Czekali na nich. Garlen widział to wyraźnie już z daleka. Płonące światła sygnałowe, blask w oknach domu, jego ciepła barwa przyciągała wzrok i wypełniała serca otuchą. Artemis postanowił mu towarzyszyć przy składaniu raportu, miał wprawę w słuchaniu jak Anake wrzeszczy. Zamierzam z niej skorzystać.

Dom jednak okazał się pełen niespodzianek. Pierwszą był brak jakichkolwiek wymówek od Charlotte. No dobrze, raczej było to odroczenie wymówek na czas opieki nad niemowlakiem. Kiedy tylko pokazał jej małą dziewczynkę Pierwsza cała rozpromieniła się i rozszczebiotała w jednej chwili przejmując inicjatywę opieki nad dzieckiem.

Drugą niespodzianką była wilczyca, która nie przebywała już w zamknięciu ale za to włóczyła się wolnym krokiem za bliźniakami po całym domu. Wciąż była ranna, wyraźnie osłabiona i w bandażach,  jednak już się jej aż tak nie obawiano, podobno nocami sypiała pod łóżkiem małego Aegisa.

Chłopcy wydawali się jej towarzystwem zachwyceni co najmniej tak jak powrotem ojca

 

Niestety niespodzianką nie było zachowanie Anake, chociaż ta była uprzejma poczekać z awantura aż obaj, Garlen i Artemis znajdą się w jej gabinecie.

- Co tu się wyprawia? Co to za dziecko? - spytała, sądząc po minie była o wiele mniej zachwycona maleństwem niż Charlotte.

Im bliżej byli domu, tym Garlen był mniej spokojny. Paradoks polegał na tym, że mimo iż światła Gniazda widoczne w oddali, wskazujące kierunek, przywodziły miłe wspomnienia i sprawiały, że na sercu robiło się ciepło, jednocześnie budziły niepokój i przejmowały Garlena lękiem.

Elf czuł, że w momencie postawienia stopy na lądzie coś się zmieni. Coś się skończy. Z jednej strony czuł, że stanie się to za sprawą maleństwa, które ocalił. Czuł, że wojna, która szalała dookoła i na razie omijała wyspy, w końcu wymusi na nich aktywność i on sam będzie musiał brać w niej udział, zostawiając za sobą rodzinę. Być może już na zawsze. Z drugiej strony, zmiany które wyczuwał były też ściśle związane z nim samym. Bo przecież miał zamiar prosić magów o przywrócenie pamięci. A przeszłość, jakakolwiek by ona nie była, skrywała tajemnice, które mogą zmienić wszystko.

Dlatego schodził na ląd pełen obaw, nie tak lekko jak powinien. A na pewno ciężej niż gdy wracał z wyprawy wraz z Charlotte.

Garlen wiedział, że nadejdą zmiany, jednak nie spodziewał się, że te zajdą w Gnieździe jeszcze podczas ich nieobecności. I na pewno największą zmianą i niespodzianką był wilk chadzający wolno po posiadłości, trzymający się blisko jego synów. Dodatkowo nie wzbudzający przy tym paniki Charlotte o zdrowie i życie chłopców. Jak to się stało? To pytanie na razie miało pozostać bez odpowiedzi ze względu na to, że czekało ich spotkanie w cztery oczy z Anake.

- Dziecko, które zostało mi przekazane pod opiekę przez jego matkę na pokładzie rozbitego okrętu covadarczyków - zaczął Garlen. - Matkę czarodziejkę. Jego ojcem jest Książę Mgły. Uratowaliśmy je, najprawdopodobniej przed śmiercią z rąk, czy raczej łap... czegoś - aż wzdrygnął się na wspomnienie tych dziwnych istot. - To dzięki interwencji i poświęceniu matki tego dziecka w ogóle udało nam się wrócić.

Słuchała go z lekko uniesioną brwią i rękoma skrzyżowanymi pod piersią.

- Tooo prawda - potwierdził Artemis prostując się. Zawsze uważał, że lanie należy przyjąć z wysoko uniesionym czołem.

Anake wymamrotała coś pod nosem, coś co zabrzmiało po marynarsku i w sposób bardzo nieprzystający do damy i przyszłej matki.

- I co mamy z tym dzieckiem teraz zrobić? - spytała sucho.

Skoro już zaczął mówić prawdę i tym razem nie miał zamiaru kłamać.

- Zaopiekować do czasu, aż jego ojciec po nie nie przyjdzie.

Zrobiła minę, jedną z tych które były jak sztorm na pełnym morzu.

- Książę Mgły? Czy wyście zupełnie zwariowali? To jest niebezpieczny wariat!] - prawie krzyknęła.

- Tak, tak mówią - przytaknął ze spokojem. - Daj spokój, Anake. Co miałem zrobić? - zapytał, unosząc nieznacznie brew. - Powiedzieć matce tego dziecka, że się nim zaopiekuję, skorzystać z faktu, że ściągnęła na siebie uwagę tych... stworzeń, które ewidentnie by nas rozszarpały, a po tym jak już bezpiecznie uciekłem, to miałem je porzucić?

Prychnęła, co wcale nie było dobrym znakiem.

- Nie wiem jak to załatwisz ale ja nie chce Księcia Mgły ani w moim domu ani w pobliżu! - oświadczyła kategorycznie. - Dziecko może zostać, jeśli musi. Charlotte się nim zajmie. Co zamierzasz zrobić z królem?

- W twoim domu?

Minęło już kilka lat wspólnego życia, a Anake w dalszym ciągu, w wielu sytuacjach mówiła o Gnieździe jako jej domu. Nie ich. Jej. I może powinien się już do tego przyzwyczaić po takim czasie. Ale właśnie przez to, że to już tyle czasu minęło - nie potrafił. Takie stwierdzenia sprawiały przykrość. Czuł się wtedy jakby był tu tylko gościem. Nie żeby niesłusznie, wszak przez większą część roku podróżował, ale jednak...

- Król dostanie okrojony raport - przeszedł dalej, nie chcąc roztrząsać wcześniejszej kwestii na głos. Na pewno nie przy Artemisie. - Znaleźliśmy dwa wraki, mamy ocalałego, którego odeskortowaliśmy tutaj w dobrym zdrowiu. Zadanie wykonanie, król może spać spokojnie.

Artemis stał ze spokojem obok, tak trochę na drodze gdyby szanownej małżonce przyszło do głowy czymś rzucać, tymczasem Anakę wyprostowała się, mrużąc jasne oczy.

- A co z królową? Wierzysz, że ona też kupi tę bajeczkę? – stwierdziła sucho. – W ogóle twój ojciec i bracia przyjechali, są teraz jej oficjalnymi gośćmi. Co się dzieje?

- Żadna bajka - odparł. - Ot, po prostu dobrze wykonane zadanie zlecone przez Jego Wysokość - stwierdził i wzruszyłby ramionami, gdyby nie kolejne informacje wypowiedziane przez Anake. - Co? - zapytał zaskoczony. - Kiedy przybyli?

Skrzywiła się.

- Dwa dni temu. Nie wiedziałabym gdyby Gabriel nie wpadł się przywitać. Z tego co wiem jest zajęty tymi przeszkolonymi wojownikami których przywiozłeś z północy i jak nie siedzi w kantorze to u jest Pani Rohe - zmarszczyła brwi. - Co nie jest powodem żebyście od razu tam lecieli. Obiecał przyjść na obiad kiedy wrócisz, wyślę mu wiadomość. Co robią pozostali dwaj nie mam pojęcia. A królowej bym nie lekceważyła od tak.

Garlen westchnął ciężko.

- I tyle jeśli chodzi o radość z powrotu do domu... - mruknął zrezygnowany. - Mam wrażenie, że czegokolwiek by nie robili mój ojciec i brat, to wyniknie z tego coś nieprzyjemnego dla nas. A na pewno dla mnie - dodał i zamknął na chwilę oczy. Skubnął palcami podbródek i westchnął ciężko. - To już skoro jesteśmy przy trudnych tematach... Będę potrzebował spotkać się z magiem. Pora żeby pogrzebać w mojej przeszłości.

Anake przeniosła gniewne spojrzenie na Artemisa.

- Mówiłam ci żebyś trzymał buzię na kłódkę!

Wojak uniósł ramiona w obronnym geście.

- To  trzeba w końcu załatwić, czas ucieka…

- Ludzie i wasze cholerne problemy z czasem – prychnęła, po czym skupiła wzrok na mężu. – Masz jakiegoś konkretnego maga na myśli?

Garlen uniósł pytająco brew ku górze, spoglądając najpierw na Artemisa, a następnie na Anake.

- Rozmawialiście o tym? - zapytał zaskoczony i na razie ignorując pytanie żony, skupił spojrzenie tylko na niej, zadając własne pytanie. - Dlaczego miał na ten temat nic nie mówić?

- Ogólnie na morzu gadamy o wielu rzeczach. I tak ten temat się przewinął - odparł Artemis z przepraszającym uśmiechem.

- I ktoś powinien dostać w pyskata paszcze za niesubordynacje - Anake zgromiła podwładnego wzrokiem, ten zaś zdołał to zignorować. Potem spojrzała na męża ze smutkiem i westchnieniem. - Mówisz przez sen. Wiesz o tym?

Elf przeniósł spojrzenie z Artemisa na Anake i ściągnął nieznacznie brwi. Nie podobał mu się sposób w jaki na niego patrzyła. Ten smutek w jej oczach był niepokojący.

- Nie - odparł. - Nie wiem. Wiem tylko, że... że śnią mi się dziwne rzeczy. Że czasem budzę się zlany potem - dodał i zawahał się na moment. - Wiem, że potrafię rzeczy, których teoretycznie potrafić nie powinienem. Potrafię walczyć. Naprawdę dobrze, co Artemis sam przyznał kilka lat temu. Do tego, jak wielu znasz łuczników tak dobrych jak ja? - zapytał i westchnął. - Do tego ta czarodziejka... Artemis twierdzi, że wyglądała tak, jakby mnie znała - znów się zawahał, westchnął i przyjrzał uważnie żonie. - Anake... kochanie... o czym mówię przez sen?

Artemis mruknął pod nosem.

- Podobno coś o kobietach.

Anake spojrzała na swojego oficera karcąco.

- Coś o kobietach. Chyba że naprawdę kręcą cię Tarany.

- To częste imię na kontynencie. - ciągnął Artemis.

Tak, tyle sam pamiętał.

- Jest też coś o drzwiach, które muszą pozostać zamknięte i o złotym porożu. O łabędziu i o Sill. Tyle przy mnie.

- Tarany - powtórzył z delikatnym uśmiechem, a na kolejne słowa tylko wyżej unosił brwi, kręcąc przy tym głową. - Brzmi jak bezsensowna paplanina - stwierdziła. - Chyba, że dziwnym zrządzeniem losu byłem księciem, którego zdradzała narzeczona bądź żona imieniem Taran, stąd wzmianka o złotych rogach, że niby korona i doprawianie rogów przez kobietę. A rogi Taran doprawiała mi z Sill, co działo się za zamkniętymi drzwiami, żeby inni o tym nie wiedzieli. O, a łabędź to pewnie był mój herb rodowy! - stwierdził z entuzjazmem i popatrzył na Anake i Artemisa, z trudem utrzymując powagę. W końcu jednak się poddał i wybuchnął śmiechem.

- Naprawdę sądzicie, że to wszystko co gadam przez sen ma związek z tym, czego nie pamiętam?

Anake przetrzymała jego wybuch z miną kogoś kto nie jest pod wrażeniem tego co widzi.

- Tak, to w sumie bez sensu. Też tak myślałam. Ale potem próbowałam porozmawiać o tym z Charlotte i ta mi się niemal udusiła na miejscu. Zachłysnęła się. Powietrzem. Na środku ogrodu. - elfka skrzywiła się. - Tak mi powiedziała a ja udałam że w to wierzę bo bałam się co będzie jeśli tego nie zrobię. Co twój ojciec i brat właściwie z nią zrobili?

Garlen skrzywił się i szybko pożałował swoich wcześniejszych słów.

- Charlotte, ona... nie może o mnie mówić - odparł. - A przynajmniej nie o mojej przeszłości. Żadna Pierwsza nie mogła. Ilekroć Charlotte chciała mi coś powiedzieć albo ja ją o coś pytałem, reakcja była taka sama. Dlatego odpuściłem i nie drążyłem tematu - zamilkł na chwilę. - Poprzednia Pierwsza Gabriela powiedziała mi, że ojciec i Gilis coś przede mną ukrywają. Że nie wszystko jest takim, jak się wydaje. I Charlotte o tym wie. Problem w tym, że nie może o tym rozmawiać. Ale Charlotte też wie o tym, że ja wiem, że coś ze mną jest nie tak. Tylko, że... - westchnął. - po tych wszystkich latach tutaj spędzonych, po naszym ślubie, po narodzinach chłopców, przestałem zwracać na to uwagę. Przestałem o tym pamiętać. Nie chciałem o tym pamiętać. Cieszyłem się życiem, jakie mam. Każdym dniem u boku kobiet, które kocham, patrząc jak dorastają moi synowie. Teraz chciałem cieszyć się naszym dzieckiem. Nie przejmować tym, że z moją przeszłością jest coś nie tak. Że nie jest jasna, że kryją się w niej jakieś tajemnice. Chciałem... - westchnął ciężko. - Ale po tym co się wydarzyło w trakcie tej wyprawy... po tym co widziałem. Po tym jak obca dla mnie czarodziejka przekazała mi pod opiekę noworodka, swoje własne dziecko, patrząc przy tym na mnie tak, jakby to wcale nie było nasze pierwsze spotkanie... - zamilkł na chwilę. - Boję się, Anake. Boję się tego, co skrywa moja przeszłość i tego, czego mogę się z niej dowiedzieć. Ale jeszcze bardziej boję się tego, że jeśli jeszcze dłużej będę ją ignorował, to ściągnę na ten dom nieszczęście. Na naszą rodzinę. A tego nie chcę za nic na świecie i bogowie mi na to świadkami.

Anake się skrzywiła.

- To może zacznijmy od odkręcenia tego co zrobili Charlotte? Bo jak myślisz co twój ojciec zrobi kiedy dowie się że w tym grzebiemy? - poczekała chwilę żeby podłapał tę myśl. - Myślisz że zawahałby się chociaż chwilę?

Garlen pobladł, kiedy uświadomił sobie o czym mówi Anake.

- Ja... ja nie wiem nawet czy to możliwe.

Skrzywiła się.

- Magowie twierdzą że nie ma dla nich nic niemożliwego. Ot kwestia ceny.

Garlen zastanawiał się kilka chwil nad tym co usłyszał.

- Znasz takiego, który jest w miarę blisko i któremu można zaufać? - zapytał. - Tak w kwestii uwolnienia Charlotte, jak i mojej pamięci?

- Nie ma magów godnych zaufania - prychnął Artemis.

Anake westchnęła.

- Ta która ratowała Sill chyba była kompetentna.

Garlen zerknął na Artemisa.

- Ta, która oddała nam swoje dziecko i poświęciła się, by uratować i je i nas, moim zdaniem, była godna zaufania - stwierdził i zerknął na Anake. - Możemy się z nią jakoś skontaktować?

Anake westchnęła.

- Jak znam życie Gabriel wie. To kolejna rzecz do poruszenia przy obiedzie.

- A inne rzeczy?

- Czego twój ojciec chce od królowej i czy mojego dziecka też będzie nie zauważał tak jak bliźniaków. W sumie chyba bym nawet wolała gdyby go nie zauważał.

- Na to bym nie liczył - skrzywił się. - Bliźniaków nie zauważa, bo to dzieci, które urodziła Charlotte. A dla mojego ojca Charlotte jest nikim, więc bliźniaki tak samo. Zupełnie jakby nie istniały. Nasze dziecko... - westchnął cicho. - cóż, nie będzie miało aż tak dobrze.

Anake prychnęła, jednak potem mina jej trochę zmiękła.

- Cóż. Będzie tylko trzeba kontrolować co mu wciska do głowy.

- Tiaa... - Garlen znów się skrzywił. - Najchętniej ograniczyłbym kontakty mojego ojca z naszym dzieckiem to jednodniowej wizyty raz do roku.

Zaśmiała się cicho.

- Czyli nici z urlopu dla rodzica kiedy małe jest u dziadka na wakacjach?

Aż się wzdrygnął.

- Bogowie brońcie... - mruknął. - Może Gabriela uda się wrobić. Albo uśmiechniemy się do Artemisa... - dodał, zerkając na oficera.

Pierwszy oficer wywrócił oczami.

- Nie mieszkam dość daleko żeby oddanie mi dzieciaka coś wam dało. Ale śmiało w tym moim stadzie jedna głowa więcej nie robi różnicy. I… chyba powinienem się zbierać pokazać żonie że żyję.

Anake westchnęła.

- A ty, mężu najdroższy, powinieneś napisać raport dla króla. Albo zlecić to Charlotte, ona się zna na tych dziwnych grzecznościach urzędowych.

- Ruszaj - skinął Artemisowi. - I przeproś ją za to, że cię tu przetrzymałem.

Garlen odczekał aż Artemis wyjdzie, chcąc zostać z Anake sam na sam. Jak tylko drzwi zamknęły się za oficerem, elf podniósł wzrok i spojrzał na swoją małżonkę. W jego oczach odbijało się zmęczenie ostatnimi wydarzeniami, zmartwienie tym co miało nadejść i miłość do kobiety stojącej przed nim. I też tym ostatnim miał zamiar się zająć.

Ruszył w kierunku Anake by zrobić to, co powinien zaraz po dotarciu do domu - objąć i pocałować. Czule i namiętnie, z tęsknotą i ulgą, że dane mu było do niej wrócić.

Anake nigdy nie była kobietą która by się z czymkolwiek patyczkowala więc kiedy tylko znalazł się w zasięgu jej ramion pocałowała go namiętnie i głodnie.

- Żeby nie było… - szepnęła mu do ucha nim przygryzła jego płatek. - Dalej jestem na ciebie zła.

Chwile potem niemal dosłownie zdarła z niego koszulę.

Mruknął głośno, z aprobatą. Zadrżał, kiedy przez jego ciało przeszły przyjemne dreszcze.

- Właśnie mam zamiar cię przepraszać - stwierdził, sięgając dłońmi w dół, by zacisnąć palce na rąbku jej sukni. - Bardzo, bardzo mocno - dodał.Nowy styl ubierania się jego żony, miał niewątpliwie ten plus, że z sukni o wiele łatwiej było ją wydostać niż z ubrań bardziej na męską modłę. Tych plusów było więcej, ale w tej chwili pragmatyzm przez niego przemawiał. Pragmatyzm we współpracy z chucią.

Gdy tylko jej suknia wylądowała na ziemi, Garlen raz jeszcze zamknął usta Anake w głodnym pocałunku. Dłońmi ścisnął jej pośladki i poderwał ją z ziemi po to, by posadzić na biurku. Pogłębiając pocałunek, odnalazł palcami jej łono, które zaczął pieścić.

Jęknęła głośno wyrywając mu się na chwilę z pocałunku, jej oczy wydawały się płonąć a łono samo unosiło ku niemu. Tęskniła za nim zdecydowanie, nawet jeśli nie planowała się do tego przyznać.

- Lepiej żebyś się do tego przyłożył. - oświadczyła wprawnym ruchem rozpinajac jego pas. Broń upadła na ziemię z głośnym klekotem kiedy Anakę stanowczo i bez cierpliwości zabrała się za rozsupływanie rzemienia rozbierając spodnie męża.

Uśmiechnął się do niej szeroko, łobuzersko.

- Mówisz, jakbyś nie wiedziała, że potrafię.

Kiedy ona rozsupływała jego rzemienie przy jego spodniach, on nie miał zamiaru jej tego ułatwiać. Pochylił się i skubnął delikatnie skórę na jej szyi. Musnął ją czubkiem języka, by zacząć schodzić po niej pocałunkami w kierunku obojczyka. Jego dłonie również nie próżnowały. Podczas gdy jedną ujął pierś Anake, rozpoczynając pieszczotę, drugą skupiał się na łonie żony. A gdy tylko poczuł, że jest gotowa, wsunął w nią dwa palce.

Zamruczała i był to dźwięk jednocześnie słodki i gniewny. Jej biodra znowu wyszły mu naprzeciw. Udało się jej rozsupłać spodnie i wsunąć dłonie pod materiał. Palce zamknęły się na jego męskości pewnym ruchem.

- Nawet nie próbuj teraz ze mną igrać - wyszeptała lekko zachrypniętym głosem.

Skubnął zębami skórę na jej obojczyku i uniósł głowę, uśmiechając się do niej zawadiacko.

- Nie mam zamiaru - mruknął cicho, zmysłowo. - Mam zamiar cię wziąć... mocno - dodał, cofając dłoń z jej łona. - Tylko go w siebie wsadź.

Jej oczy lśniły rozpalone i już częściowo nieobecne. Pochwyciły jego spojrzenie jak wnyki drobnego drapieżnika. Przesunęła wolno dłonią po twardej męskości Garlena, uścisk był wciąż na tyle mocny by czuł go wyraźnie. Uniosła biodra i przez chwilę szukała właściwej pozycji nim poczuł jak jej wilgotne wnętrze zamyka się na nim.

Przez krótką chwilę, gdy patrzyli sobie w oczy, Garlen zastanawiał się czy teraz przypadkiem ona nie będzie chciała sobie z nim igrać. To jak przesuwała palcami po jego nabrzmiałej męskości, wyczekującej spotkania z jej wilgotnym wnętrzem, sugerowała chęć dłuższej zabawy. Jednak wszelkie wątpliwości rozwiały się z chwilą, w której się w niej znalazł. Pozwolił sobie na to, by przymknąć oczy i sapnąć cicho, z wyraźną przyjemnością.

- Czuję, że tęskniłaś - stwierdził z łobuzerskim uśmiechem, patrząc na nią spod przymkniętych powiek.

Nie dał jej jednak szans na odpowiedź. Chwytając ją pewnie za biodra, wycofał się nieznacznie, by zaraz znów się w nią wsunąć. Mocno i gwałtownie.

Planowała odpowiedzieć, jednak zamiast słów uciekł jej głośny jęk oscylujący gdzieś na granicy krzyku. Otworzyła się na niego, oplatając go zdrową nogą. A potem zagryzła wargę poddając się jego rytmowi. Jej palce jakby same zacisnęły się na jego ramionach. Poczuł jak paznokcie mocno wbijają się w jego ciało.

Przez chwilę przemknęła mu myśl, że może zachowują się zbyt głośno. A na pewno, że z gabinetu Anake dobiegają zdecydowanie jednoznaczne dźwięki. Jednak to była tylko krótka myśl, którą właśnie owe dźwięki, tłumione przez Anake jak tylko mogła, rozwiały.

Korzystając z oparcia biurka, z tego jak otworzyła się na niego i oplatała zdrową nogą, Garlen przyśpieszył ruchy. Jego pchnięcia nie były już nagłe i głębokie. Teraz jego biodra poruszały się szybko, wchodząc w nią mocno. A jego spojrzenie wędrowało od twarzy Anake ku jej piersiom delikatnie kołyszącym się przy każdym pchnięciu.

Anake definitywnie cicho być nie planowała, nigdy nie była. Teraz też po jęku uciekł jej cichy okrzyk. Musiała puścić go i oprzeć się o skrzypiący mebel kiedy jej ciało wychodziło mu naprzeciw gorące i spragnione. Błękitne i fioletowe kosmyki rozsypały się po ramionach i piersiach wijąc się jak węże przy każdym jego pchnięciu.

To w niej uwielbiał. Tą dzikość i to jak bezpośrednia we wszystkim była. Seks z nią nigdy nie należał do cichych, co dodatkowo go podniecało. Wiedza, kiedy jego partnerce było dobrze przynosiła satysfakcję sama w sobie. Podobnie jak fakt, że w chwilach takich jak ta, Anake w pełni mu się poddawała. To, jak z silnej kobiety potrafiła przejść w uległość. Niewielką, ale jednak.

Czując, że jest już blisko, zacisnął mocniej palce na drewnie biurka. W jego ruchach było teraz więcej dzikości, rytm został gdzieś zgubiony. Teraz pozostawała już tylko gonitwa do spełnienia, poganiana chucią. A gdy przyszło spełnienie, z ust Garlena uciekł pełen satysfakcji okrzyk wymieszany z jękiem.

Pocałowała go zupełnie jakby chciała schwytać jego rozkosz i pochłonąć ją. Jej ciało przylgnęło do niego uspokając się razem z nim przy ostatnich, wolniejszy ruchach. Anakę oddychała szybko i płytko trzymając go przy sobie mocno.

- Jestem już trochę mniej zła - oznajmiła szeptem.

Odpowiedział na pocałunek namiętnie, ze zduszonym jękiem, kiedy jego ciało przeszedł kolejny dreszcz przyjemności wywołany dotykiem jej ust. Przez chwilę po prostu trwał w tym pocałunku, uspokajając oddech, swoje własne rozedrgane ciało. Po prostu pochylał się nad leżącą pod nim Anake i patrzył jej prosto w oczy, delikatnie się do niej uśmiechając.

- Zależy mi na tym, żebyś w ogóle nie była zła - odpowiedział, muskając delikatnie jej rozchylone wargi czubkiem języka. - I chodzi mi po głowie pewien sposób na kolejne przeprosiny...

Zaśmiała się.

-Niech ci zacznie lepiej chodzić po głowie raport dla króla. - odpowiedziała na wpół żartobliwie. - On musi go dostać dzisiaj, a ty mój drogi nie jesteś tytanem papierkowej roboty.

Garlen uśmiechnął się do niej.

- Cóż, króla w ten sposób przepraszać nie zamierzam - stwierdził żartobliwie. - Czyli mówisz, że mnie wyganiasz? - zapytał, przesuwając wolno palcami po jej boku.

- Tak. Sio do pracy - oznajmiła trzepiąc go delikatnie po palcach.

Westchnął ciężko i z niechęcią się podniósł. Jęknął cicho i przyjemne dreszcze przeszły mu po ciele, gdy się z niej wysunął.

- Masz mnie już dosyć na dzisiaj, czy dołączyć do ciebie w łóżku? - zapytał, wciągając spodnie i zawiązując rzemienie.

Przyglądała mu się samej nie spieszą się z ubieraniem.

- Chcesz się wymigać od zostania w nocy pokopanym i pozbawionym kołdry? Jeszcze czego!

Uśmiechnął się do niej, sięgając po koszulę.

- To lepiej odpocznij, bo w nocy będę cię dalej przepraszał.

Uśmiechnęła się zadziornie.

- Żadne przeprosiny nie sprawią że zachowasz kołdrę. A teraz sio, nie może być tak że tylko Charlotte pracuje w tym domu.

Odpowiedział jej uśmiechem, skradł jeszcze jeden pocałunek i kończąc zapinać koszulę, opuścił gabinet Anake.

Nie miał wielkiej ochoty pisać tego raportu dla króla od ręki. Mógł to zrobić jutro, król i tak dziś z tym dokumentem się nie zapozna. Do tego fakt, że musiał w nim nakłamać, a przynajmniej dość mocno ominąć prawdę, nie był motywatorem do zabierania się za odpis. Ale Anake miała rację, Charlotte nie mogła być jedyną osobą w tym domu, która pracuje. No i nie mógł zrzucać napisania tego wszystkiego na nią. Garlen miał w tym domu swoje obowiązki, nie tylko przyjemności. A skoro wziął na siebie wykonanie tej misji, to żeby w pełni zakończyć powierzone przez króla zadanie, należało spisać raport z jego przebiegu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

Garlen zdążył dorobić się swojego gabinetu. Nie był on ani tak duży jak gabinet Anake, ani tak zawalony papierami jak ten, w którym pracowała Charlotte. Ot, niewielki pokój z solidnym biurkiem, kilkoma półkami, na których znajdowały się księgi i woluminy, do tego stojak z kilkoma butelkami wina. Jedną ze ścian gabinetu zdobił duży obraz przedstawiający wzburzone morze. Artemis raz zażartował, że to artystyczne ujęcie wściekłej Anake.

- No to do dzieła - powiedział sam do siebie, nalewając sobie trochę wina.

Postawił szklankę na biurku, sięgnął po pergamin, zanurzył pióro w inkauście i zaczął pisać.

Za nic nie miał zamiaru napisać królowi prawdy. Nic o magii, o wirze i potworach. Ani słowa o czarodziejce i na pewno nic o niemowlęciu. Raport miał być tak prosty, jak to tylko możliwe, z informacją o odnalezionych dwóch wrakach, zakleszczonych ze sobą. Odnaleziony jeden ocalały, którego sprawność umysłowa pozostawiała nieco do życzenia. Ot, takie zabezpieczenie gdyby młody marynarz przypadkiem coś chlapnął o rzeczach, o których mówić nie powinien. Do tego jeszcze wyrazy szacunku, ukłony et cetera i podpis.

No i można było poprosić Charlotte o sprawdzenie, czy w takiej formie nadaje się do wręczenia do królewskich rąk.

 

Charlotte zdążyła zorganizować dla małej dziewczynki mamkę, kołyskę i wstawiła ją do swojej sypialni i… wydawała się tym uradowana, co nie było spodziewane.

Spodziewana za to była ilość poprawek jakie naniosła na list.

- Wezmę gońca kiedy będziesz przepisywał i… ile z tego to prawda? - zapytała z łagodnym uśmiechem.

Garlen cieszył się, że przynajmniej jedna z jego kobiet jest zadowolona z obecności małej. Acz Charlotte mogła zmienić zdanie, kiedy dowie się kto jest jej ojcem. Acz póki nie spyta, to Garlen raczej sam tematu nie poruszy.

- Prawda zależy od punktu widzenia - odparł elf z uśmiechem, siadając do przepisywania. - Dla króla wszystko to, co jest w raporcie będzie prawdą. Dla mnie i Artemisa prawdą jest to, co zobaczyliśmy na własne oczy, a czego lepiej królowi nie przekazywać.

Przekrzywiła nieznacznie głowę.

- Tyle się domyśliłam. Jak ta mała ma na imię?

- Nie wiem - przyznał Garlen i westchnął. - Jej matka, kiedy mi ją przekazywała, tego nie powiedziała. To noworodek. Nie wiem nawet czy jej matka zdążyła nadać jej imię.

Charlotte przekrzywiła nieznacznie głowę.

- Nie powinniśmy jej jakiegoś wybrać? Nie możemy jej nazywać Mała cały czas.

Garlen westchnął.

- Wiem - spojrzał na dziecko. - Jednak to trochę nieuczciwe wobec jej rodziców. To ich przywilej, by nadać imię dziecku. Nie chciałbym im go odbierać.

- Dobrze, będę ją nazywała Kruszynką. Pasuje? - uśmiechnęła się rozczulona.

Uśmiechnął się do niej w odpowiedzi.

- Pasuje, kochanie - odparł. - Widzę, że miłość od pierwszego wejrzenia. Mam zacząć być zazdrosny? - zapytał z ciepłym uśmiechem.

Zaśmiała się cicho.

- Lubię dzieci - powiedziała krótko. - Jest czym zapełnić czas kiedy akurat jest go trochę.

- Wiem, że lubisz, kochanie - odparł z czułością. - To widać po tym ile uwagi poświęcasz naszym chłopcom. Ile ciepła i miłości im dajesz - zawiesił na chwilę głos, maczając raz jeszcze pióro w inkauście. - A skoro o naszych urwisach mowa - jak się sprawowali, kiedy mnie nie było?

Przycichła na chwilę i zerknęła na niego dość niepewnie.

- Jak to oni. Całkiem dobrze ale nie bez skradzionych słodyczy i krzyku. - odetchnęła cicho. -Twierdzą że w stajni napadł ich potwór a wilk go odgoniła. I… ja im wierzę.

- Potwór? - zapytał, przerywając pisanie. - Jaki potwór? Kiedy?

- Przedwczoraj. Wymknęli się w nocy żeby popatrzeć na wilka kiedy nikt się tam nie kręci. Podobno ona już była na nogach i warczała więc w ogóle bali się podejść do barierki. - spięła się kiedy mówiła i zbladła. - Wtedy coś wyszło ze stajni. Aegis się wystraszył i wypuścił świece wiec nie za wiele widzieli. To coś podobno było wielkie, szło na czterech nogach przy czym te przednie miało większe niż tylne. No i cuchnęło. Nie wiedzą jak to się stało że wilczyca wyskoczyła z boksu ale podobno zaraz potem stała przed nimi cała najeżona i warczała. A kiedy to nie przestało na nich iść rzuciła się na to. Oni oczywiście zaczęli krzyczeć. Konie się spłoszyły twój jeleń ułamał sobie kawałek rogów o kraty kiedy spanikował. Jak dotarliśmy na miejsce po potworze nie było śladu. Szukaliśmy uważnie ale musiałby albo się rozpłynąć albo odlecieć. Anake uważa że albo coś się im przewidziało albo to był jakiś żart.

Garlen pobladł słysząc słowa Charlotte i mało brakowało, a wypuściłby pióro z dłoni. Opis tego czegoś, tego potwora, choć bardzo oszczędny w połączeniu z wrażeniami zapachowymi przywiódł na myśl wydarzenia w jakich niedawno brał udział. I to, co widział na własne oczy, przed czym sam uciekał.

- Od tamtej pory wilczyca chodzi cały czas za nimi? - zapytał jeszcze, podnosząc się.

Charlotte przytaknęła.

- Tak, bo zdecydowaliśmy się ją wypuścić. Nie wydaje się groźna dla nich, chociaż nie zachowuje się też jak typowy pies.

- Wilk nigdy nie będzie zachowywał się jak typowy pies - odparł Garlen. - Na szczęście wychodzi na to, że ta wilczyca czuję jakąś więź z naszymi synami i pilnuje ich jak członków własnego stada lub jak własne młode - zamyślił się na chwilę. - Żadnych doniesień o potworach już nie było od tego czasu? Nic co wskazywałoby na ich bliską obecność?

Uniosła brew.

- Nic. Poza tym jednym widzeniem nic. Wiesz coś o tym potworze?

- Być może - odparł, krzywiąc się nieznacznie. - Bardzo możliwe, że podobne paskudztwo widziałem podczas mojego ostatniego zadania. Paskudztwo, które zdecydowanie chciało rozprawić się ze mną, Artemisem i tym marynarzem, którego przywieźliśmy ze sobą - Garlen spojrzał na małe dziecko. - Wtedy jej matka nam pomogła. Teraz... Muszę porozmawiać z Anake. Poprosić by zwiększyła straże. I sprowadzić tego maga jak najszybciej...

Charlotte pobladła nieznacznie.

- Co takie coś mogłoby robić tutaj?

- Polowało na mnie - Garlen zerknął na śpiące niemowle. - Lub na nią.

Spuściła wzrok. Złote włosy rozsypały się po ramieniu niewolnicy.

- Jak to możliwe?

Elf wzruszył ramionami.

- Ona jest dzieckiem czarodziejki - odparł Garlen. - tej, która pomogła nam uciec. Ale to już wiesz. Sęk w tym, że ta czarodziejka… według Artemisa zachowywała się i patrzyła na mnie tak, jakby mnie znała - stwierdził. - Być może ona i te stwory… może to część przeszłości, której nie pamiętam. Może tam właśnie kryje się odpowiedź co to za stwory i dlaczego jeden z nich kręcił się tutaj.

Pobladła i spojrzała na kołyskę. Milczała przez chwilę nim westchnęła i zmieniła temat.

- Lord Sirja, Panowie Gilis i Gabriel przyjechali. Życzą sobie żebym pomogła z pewnymi sprawami formalnymi, planuję zająć się tym jutro z samego rana.

- Wiem, że przyjechali - odparł z westchnieniem. - Anake mnie poinformowała o przybyciu kochanego teścia - dodał i spojrzał uważnie na Charlotte. - O jakich sprawach formalnych mowa?

- Chodzi o specjalnych niewolników jakich przywieźliśmy z północy - odpowiedziała bez entuzjazmu.

- I cała trójka się nimi zajmuje?

- Nie, tylko Lord Sirja - odparła i po chwili dodała cicho. - Mamy specjalnego kupca.

Uniósł pytająco brew.

- Kim jest ten specjalny kupiec?

Odwróciła wzrok.

- Ktoś z Allineli, nie wiem dokładnie, musisz spytać Pana Gabriela.

- Kochanie - powiedział łagodnie. - Co przede mną ukrywasz?

Uśmiechnęła się pod nosem.

- Masę różnych rzeczy, o co pytasz tym razem?

- O wizytę mojego ojca i braci. O ich plany związane z tą wizytą i tego specjalnego kupca z Allineli. Wiesz na te tematy znacznie więcej niż do tej pory mi powiedziałaś, a ja nie wiem dlaczego tą wiedzę przede mną ukrywasz.

Uśmiech jej trochę przygasł, patrzyła na niego jednak dalej.

- To kwestia interesów Pana Gabriela, lepiej żeby on cię w nie wprowadził. - odpowiedziała ostrożnie.

- Zapytam inaczej - nie chcesz, czy nie możesz mi powiedzieć?

Przez chwilę milczała po prostu patrząc na niego, jasne włosy ocieniały twarz w kształcie serca a niebieskie oczy dawno nie wydawały się Garlenowi tak wielkie i sarnie. Przymknęła je w końcu i pochyliła się całując go w kącik ust.

- Spotkaj się z Gabrielem - szepnęła mu do ucha.

Elf westchnął.

- Dzisiaj już chyba i tak za późna pora na takie spotkania. Bo z twojego zachowania wnioskuję, że to nie będzie trwało chwilę.

- Dziś pewnie i tak siedzi u pani Rohe. - stwierdziła cicho, patrząc na niego z lekkim niepokojem. - Masz jakieś plany na najbliższe dni?

Przytaknął wolno.

- Tak, mam. Zadanie od króla sprawiło, że mój powrót nie będzie się wiązał z wypoczynkiem i relaksem, na który miałem nadzieję. Również wizyta rodziny zrzuca mi na głowę nieprzyjemne obowiązki, których chciałbym unikać tak długo, jak tylko się da. Niestety, skoro już raczyli przypłynąć, okazuje się, że długo się ich unikać nie da - dodał i westchnął ciężko. - Dlaczego tak na mnie patrzysz? - zapytał, unosząc brew. - Jakbym w każdej chwili miał zacząć na ciebie krzyczeć?

Już dawno zorientował się, że jednym z paradoksów jego dwóch kobiet  było to, że jedna mówiła za dużo, a druga za mało jeśli chodziło o uczucia i sądząc po tym jak spuściła wzrok zaraz miał mieć przykład w praktyce.

- Nie masz przecież powodu się na mnie denerwować, prawda? - odpowiedziała ze sztuczna lekkością.

- Tego nie wiem - odparł tonem, w którym przebijało zmęczenie. - Na razie niewiele mi mówisz, więc nie wiem czy nie ukrywasz przede mną czegoś ważnego.

- Pójdę już, powinieneś odpocząć, ta podróż dała ci się we znaki - stwierdziła wstając z miejsca. - Zwłaszcza że rano trzeba dostarczyć raport.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12z1ammffrebghlfg.jpg?size_id=3

Garlen Sirja

 

***

 

To nie była spokojna noc.

Budził się w nocy bo ciągle wydawało mu się, że jego jeleń ryczy gdzieś w stajni. Te krótkie chwile kiedy spał wypełniały nerwowe, chaotyczne sny z których niczego nie pamiętał.

 

***

 

Poranek minął dość chaotycznie. Garlen zaspał na śniadanie i załapał się tylko na końcówkę z synami w kuchni. Bliźniaki znów mieli karę za próby karmienia wilczycy pod stołem. Zdradziła ich sama zainteresowana która odmawiała jedzenia z ręki.

Ledwie zdążył coś przełknąć kiedy przyszły wiadomości. Jedna od Gabriela z pytaniem czy nie zechce z nim czegoś wypić u Pani Rohe koło południa, druga od ulubionej kurtyny młodego księcia, która w jego imieniu prosiła o spotkanie w swoich komnatach, też u Pani Rohe. Druga sprawa była dość dziwna, dotąd młody jeśli usiłował się z nim kontaktować za plecami matki korzystał ze swoich niewolnic.

Nie wiedział o co tym razem chodziło Charlotte. Jej skrycie i zatajanie wszystkie momentami potrafiło całkowicie wybić go z rytmu i mocno zirytować. Tak było minionego wieczoru, kiedy jego Pierwsza ewidentnie krążyła wokół jakiegoś tematu. Garlen miał wrażenie, że jego ukochana porusza go, dotyka, ale tak, by elf nie zrozumiał o co dokładnie jej chodzi. Koniec końców skończyło się na tym, że Garlen niczego się nie dowiedział, a Charlotte wyszła i to najprawdopodobniej urażona.

Uznając, że i tak nic na to nie poradzi, dokończył poprawiać raport dla Jego Wysokości, przygotował go tak, by jutro go tylko zabrać i udał się na zasłużony spoczynek.

Noc nie przyniosła ukojenia, sny męczyły go bardziej niż podróż do domu i koniec końców wstał znacznie później niż planował. Z tego powodu przy śniadaniu nie zastał ani Charlotte, ani Anake. Chłopcy też spędzili z nim tylko kilka chwil, w efekcie czego Garlen skończył sam na sam z posiłkiem. Czując się w tej chwili samotny w domu, w którym mieszkał ze swoją rodziną. Zostawiła go nawet wilczyca, która rzuciła mu tylko krótkie spojrzenie, a następnie wyszła z kuchni snując się za bliźniakami.

Po śniadaniu, trzymając w dłoniach wiadomości, zarówno od brata, jak i ulubionej kurtyzany księcia, Sirja szedł w kierunku gabinetu, w którym przygotowywał wczoraj raport dla króla. Osobie wręczającej mu wiadomości przekazał, by odpisać Gabrielowi, że zaproszenie jak najbardziej przyjmuje i chętnie się z nim napije, ale może się spóźnić ze względu na konieczność złożenia raportu Jego Wysokości.

Z gabinetu zabrał przygotowany raport, który spoczywał w zalakowanej kopercie. Ubrał się odpowiednio, jak na wizytę u króla wypadało, a następnie ruszył do stajni, skąd miał zamiar wyruszyć na swoim jeleniu na zamek, by dostarczyć raport Jego Wysokości.

 

Składanie raportu było tak irytująco nudne jak należało się tego spodziewać. Król bladł coraz bardziej z każdym kolejnym rokiem, a razem z barwnikami znikały z niego siły i życie. Każdego elfa niezależnie od tego jak potężnego w końcu ogarniał sen. Sen wieczny, który oplatał ciało i pozostawiał pustą skorupę składaną do grobu.

Sen zaciskał już swoje palce na królu. Trudno było się dziwić że coraz więcej spraw spadało na jego wciąż młodą żonę. Coraz więcej, ale nie ta. Kiedy szło o wojnę wciąż sam chciał wiedzieć i załatwiać wszystko, ku niegasnącej irytacji małżonki. Rozmowa była krótka i konkretna, poza samym raportem i tańcem niedomówień było w tym coś z rozmowy dwóch mężczyzn nawykłych do łatwo wpadających w gniew żon.

Król dopytywał o kilka rzeczy dotyczących statków jednak wydawał się w pełni kupować opowieść Garlena. Na koniec nie omieszkał mu pogratulować rychłego zostania ojcem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz