Aquaman

Living Room (Aquaman)

194 postów w tym temacie

Cześć!

Mamy podforum, mamy już pierwszy temat służący do opisów postaci i to będzie temat, który chciałbym, aby został przez was w miarę szybko uzupełniony. Prosiłbym, żeby uzupełnić go o podstawowe informacje, jakie wasze postacie wzajemnie o sobie wiedzą uwzględniając informacje, które były zawarte w rekrutacji - jesteście drużyną już od pół roku. Mieszkacie razem, żyjecie razem i wspólnie walczycie ze złem. Co nie znaczy, że musicie wiedzieć o sobie wszystko ;) 

Druga ważna sprawa - origin waszej drużyny. Ustalenia zrobimy na zasadzie napisania tego originu wspólnie, poprzez opowieść jak to było z waszego punktu widzenia. Stworzę do tego osobny temat, w którym ja rozpocznę historię tego originu, zadam kilka pytań i każde z was poprzez odpowiedzi na nie, będzie tworzyło dalszy ciąg tej historii. Taka zabawa na czas tworzenia mechanicznych części waszych postaci. 

Trzecia sprawa - skład zespołu. Do sesji dostało się czterech graczy. Mamy zatem cztery postacie, które tworzą zespół (kto wie, może ktoś będzie chciał dołączyć w trakcie?). Na razie jednak mam też propozycję dokoptowania wam jednego NPC, jako piątego członka zespołu. Pytanie do was, kochani gracze, co wy na to?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heej... Jako że  [R] już zamknięta to powiem tylko yay że się dostałem :D No i oczywiście witam kochanych współgraczy, a w szczególności @Vive bo my jeszcze przyjemności grać razem nie mieliśmy ;)

Info o postaci wrzucę w poniedziałek. A co do NPCa to jestem neutralny. Nie przeszkadza mi to, ale też jakiejś specjalnej potrzeby nie czuję. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest już temat na origin waszego zespołu :)

@Thorongil - Tobie jako pierwszemu przypadł przywilej, by nadać kierunek tej historii :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Także witam współgraczy, przy okazji dodam, że jestem szczęśliwy z powodu dostania się :). Co do NPCta, jest mi obojętny. Do jego obecności wśród zespołu nic nie mam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem za NPC.

I oczywiście witam wszystkich przyjętych. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również jestem za NPC.

I ukłony wszystkim. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę przyznać, że mnie jakaś zaćma naszła odnośnie tego, kto/co mogło mnie zaatakować. Drużyna ma jakieś sugestie?

Edit:

Opis postaci postaram się wrzucić pod wieczór.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyrzuty sumienia? :D

A tak na serio to mamy się tu niby połączyć po raz pierwszy, a @Aruna z tego co pisała ma kosmitkę to może zagrożenie spoza planety jakieś aby ułatwić jej pojawienie się, co Ty na to Aru?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Thorongil to nie musi być żadna postać ze świata DC, to może być wymyślony przez Ciebie NPC, który był pierwszym przeciwnikiem waszej drużyny, który tak naprawdę sprawił, że została ona sformowana ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Thorongil jak tam dumanie nad pytaniami?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam za zwłokę, odpowiedź już jest. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Thorongil dziękuję za wprowadzenie waszego pierwszego nemezis! :)

Jest już kolejny odpis, który wprowadza pozostałe postacie. @Thorongil tym razem pauzuje, reszta graczy ma okazję się wykazać :)

Swoją drogą, żeby też usprawnić nieco te ustalenia, chciałbym zaproponować 24h, max 48h na odpis w nich. To nie musi być nic długiego, nie musi zawierać avatara postaci, ani głębokich przemyśleń ;) Tą zasadę chciałbym wprowadzić od mojego następnego odpisu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, Aquaman napisał:

Swoją drogą, żeby też usprawnić nieco te ustalenia, chciałbym zaproponować 24h, max 48h na odpis w nich. To nie musi być nic długiego, nie musi zawierać avatara postaci, ani głębokich przemyśleń ;) Tą zasadę chciałbym wprowadzić od mojego następnego odpisu.

Ja z 24h generalnie nie mam problemów na tygodniu, ale w weekendy może być gorzej. :( 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Drodzy współgracze. Jako iż post wstawiłem rano i miałem wtedy świadomość na poziomie pierwotniaka. A będąc w pracy przemyślałem sobie swój post, to go zmieniłem. Mam nadzieję, że to nie robi żadnego problemu. Tyle ode mnie.

Edytowane przez Vive

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Vive napisał:

Drodzy współgracze. Jako iż post wstawiłem rano i miałem wtedy świadomość na poziomie pierwotniaka. A będąc w pracy przemyślałem sobie swój post, to go zmieniłem. Mam nadzieję, że to nie robi żadnego problemu. Tyle ode mnie.

Żaden problem. Znaczy się pisałeś przed poranną kawą? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety tak, ledwo co wstałem to naskrobałem posta a potem siedzę w pracy i sobie myślę "Rano to lepiej wyglądało".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Vive napisał:

Ogólnie panuje zasada, że raczej nie zmienia się postów, do których ktoś się odniósł (poza ewentualnymi poprawkami kosmetycznymi). W tym jednak wypadku nie jest to dla mnie problem, a i w praktyce nikt jeszcze się do twojego posta nie odniósł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpis z mojej strony niestety dopiero jutro. :( 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Melduję gotowość do częstszych odpisów.

Nieobecność zakończona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oho, szykuje się drama. :) Zapowiada się dwa na dwa. Ciekawe na czyją stronę Vive przechyli przewagę. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kochani,

Wiem, że szykowaliście się na odgrywanie epickiej walki, jednak na razie „rozgrywamy”, a dokładniej opowiadamy sobie wasz origin jako Teen Titans. Dlatego wszystko jest rozgrywane tak opisowo, na razie bez mechaniki i przy wykorzystaniu innej narracji, niż będę używać już we właściwej przygodzie. Pytania, które wam zadaję, pomagają też tworzyć świat i lepiej wykreować aktualną sytuację. Pamiętajcie, że wszystko co teraz piszemy, to jest tak jakby wasze postacie sobie przypominały jak to wtedy było, te pół roku temu, kiedy pierwszy raz się poznaliście ;)

@Therek, na tą kolejkę Glaze jest wyłączony, ale myślę, że ta kolejka szybko minie i wróci do akcji, czy właściwie do dalszej części historii powstania waszej drużyny ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to widzę ciekawie się porobiło ;) A sposób narracji bardzo mi się podoba. ;)

38229002.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpis jest :)

@Therek możesz już pisać :)

@Vive ciągle pamiętam o alarmie, ale w muzeach to zwykle ciche alarmy. Jego konsekwencje pojawią się w moim kolejnym odpisie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ode mnie pewnie dopiero w poniedziałek rano. Ale zobaczymy może się mi jutro uda. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W poście zrobiłem parę drobnych założeń odnośnie waszych reakcji. Jeżeli w czymś się pomyliłem, to dajcie znać, to dopracujemy efekt końcowy. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz