Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

6 postów w tym temacie

Szukam chętnego na sesję solową (czyli dla jednego gracza) w systemie Mag: Wstąpienie.

Setting podręcznikowy, bez żadnych modyfikacji, będę się opierać na edycji rocznicowej wydanej w 2015 roku, czyli Mage: The Ascension 20th Anniversary Edition (polecam i zachęcam do kupna, bardzo solidnie wykonany podręcznik). Całkowita znajomość systemu i mechaniki nie jest wymagana, natomiast chęć do doczytania i nauczenia się - już tak.

Najważniejsze - moje oczekiwania wobec gracza.

Przede wszystkim osoba komunikatywna, z pozytywnym nastawieniem. Taka, która lubi rozmawiać z MG, nie tylko o tym z czym ma problemy, ale też zadaje pytania zawsze kiedy czegoś nie wie albo nie rozumie, mówi co się jej podoba, obgaduje enepców i nakręca i zachęca.

Dodatkowo gracz który docenia swojego MG, zgłasza potencjalne opóźnienia, jest nastawiony na szukanie rozwiązań.

WqjjiPsyPaXU9n1F5id7_1065305873.png

(na szybko wyszukany obrazek z google zawsze spoko, zwłaszcza jeśli przedstawia architekturę)

Trochę o miejscu gry.

Sesja będzie się toczyć w Nowym Orleanie, w roku 201x, postać będzie przybyszem z zewnątrz w mieście, które ma swoją własną Fundację z tradycjami i historią. Nowy Orlean będzie bardziej moim wyobrażeniem o nim, w oparciu o pozycje filmowe i serialowe (ostatnio oglądam np. "The Originals"), nie będę natomiast przykładać szczególnej wagi do tego która dzielnica czy ulica sąsiaduje z którą albo czytać przewodników turystycznych. Coś zapewne doczytam, jednak raczej będę z tego tworzyć kolaż przetykany różnymi inspiracjami, niż wierne odwzorowanie naszego świata.

4964356788_932c86bab5.jpg

Postać gracza

będzie na poziomie trochę wyższym niż podręcznikowy, możliwe że będzie Adeptem, na pewno musi być to ktoś kto jest samodzielny i wie, jak nawigować w społeczeństwie magów a jednocześnie ma jeszcze swoje długi do spłacenia. Póki co nie czekam na pełną mechanikę, przede wszystkim chcę pomysł na postać, to kim jest tu i teraz, jakie są jej silne strony a jakie słabe, nie opisujcie szczegółów które są dla was nudne, bo dla mnie pewnie też będą. Wygląd? Obrazek poproszę, albo opis znaków szczególnych. Rodzina i ważne osoby? Tylko jeśli są naprawdę ważne, nie chcę opisu do trzech pokoleń wstecz i drzewa genealogicznego. 

Poza tym oczekuję też conajmniej jednej inspiracji muzycznej do postaci, czyli piosenki, która oddaje jej charakter, ducha, to czym byście chcieli grać, jest motywem przewodnim waszego bohatera.

Klimat?

Sesja ma w założeniu być lżejsza niż to co zazwyczaj pojawia się w Starym Świecie Mroku, przykładowo - w Nowym Orleanie i okolicach są obecne wilkołaki, natomiast można w miarę bezpiecznie się z nimi spotkać i porozmawiać, poziom zagrożenia nie jest aż tak wysoki jak domyślnie setting oWoDa nakazuje. Wiele natomiast zależy od samego bohatera, nie mam jeszcze gotowego scenariusza, raczej zalążki i postacie oraz kilka miejsc, także wiele rzeczy będzie wrzuconych pod gracza i jego postać.

enhanced-1312-1435088986-17.jpg

Gracz dostanie od MG w bonusie chowańca. Gadającego oczywiście.

Termin rekrutacji - EDYCJA!!! do 10 lipca (jeśli ktoś potrzebuje więcej czasu to proszę o informację, mogę przedłużyć trochę) - do końca dnia, albo nawet do nieprzyzwoitych godzin późnonocnych zwanych też nieprzyzwoicie wczesnymi godzinami porannymi można się zgłaszać, całość na PW. Nie ingeruję w koncepty przed końcem terminu ich zgłaszania, mogę co najwyżej zwrócić uwagę na jakieś rażące nieścisłości albo odpowiedzieć na pytania. 

Edytowane przez Selyuna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mhelkir

a osoba która zna oWoDa od strony Wilkołaka najbardziej, i trochę od strony Wampira, ale od strony Maga wcale, by pasowała?

Jeśli w ogóle nie znasz systemu, to jak najbardziej jakaś podstawowa wiedza - przejrzenie podręcznika, poczytanie wiki, ot takie zapoznanie się na szybko - wystarczy żeby zacząć myśleć o koncepcie postaci. Ważniejsze tutaj jest dla mnie to czy ktoś przeczyta podręcznik i będzie tę wiedzę pogłębiał. 

A tak poza tym to warto też czegoś się dowiedzieć o systemie, żeby wiedzieć czy to system w którym chce się grać. :)

Edytowane przez Selyuna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie to że tak sobie spamuję, tylko padły pytania na privie, to odpowiedź piszę tutaj. Pytania parafrazuję. :)

Czy może być socjopata?

Hmmm, w takim dosłownym rozumieniu, nie. Jeśli chodzi o rozumienie potoczne, to też może to być problematyczne, ale tutaj musiałabym zobaczyć krótki opis postaci żeby się zorientować.

Nie prowadzę potencjalnym Upadłym, prowadzę postaciom "dobrym" w systemie, w którym zachowanie pewnego moralnego kompasu i pozytywnych motywacji do działań ma duże znaczenie. Poza tym magowie, w większej lub mniejszej skali chcą być dla ludzi dobroczyńcami. I tak, wiem że Unia Technokratyczna też, jednak ona ma mimo wszystko bardziej dyskusyjne metody.

Czy może być postać z pochodzeniem europejskim?
Tak, tutaj nie ma dla mnie w sumie większego znaczenia czy do Nowego Orleanu przyjedzie ze Starego Kontynentu, czy skąd inąd. Chciałabym jednak żeby mimo wszystko miała pewne powiązania od których nie odetnie się tylko wyjeżdżając dostatecznie daleko. Tradycje są w sumie organizacją z o wiele szerszym zasięgiem niż nasza planeta, także z tym nie powinno być problemu.

Jeszcze dookoła rozważań, czym w Magu Wstąpienie gracz może się tak naprawdę zajmować. Ja prowadzę bardzo blisko ludzi, także tych zwykłych ludzi, jest to dla mnie system do urban fantasy, nie heroic czy epic. Magowie - ci młodzi, na których nastawiona jest podstawka - w większości żyją wśród ludzi, w naszym społeczeństwie. Często są na etapie gdzie nie porzucili swojego dotychczasowego życia, mają bliskich i może nawet pracę. Jeśli planują działania które miałyby mieć wpływ na społeczeństwo, to też raczej w małej skali - to jest świat w którym Technokracja jednak coraz bardziej wygrywa, chociaż można też się zastanowić nad tym, czy - poprzez infiltrację między innymi Unii - nie wygrywają bardziej Upadli. Natomiast jeśli chodzi o wątki to nie ma co się u mnie spodziewać zakrojonych na szeroką skalę zmian w świecie czy fabuły która zachwieje światem w posadach. Raczej zaczniemy od czegoś małego a potem będziemy budować.

No i to solówka, także mogę obiecać bardzo dużą koncentrację na postaci gracza i na tym, co dla niego ważne. Zresztą i dla postaci, i gracza.

Edytowane przez Selyuna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpowiedź na pytanie z PW - jeśli chodzi o cechy pozycji dostępne w edycji M20, to nie banuję żadnych, ale w przypadku "stacjonarnych" czyli związanych z konkretnymi miejscami, takich jak np. chantry, node, library, sanctum - byłyby one do obgadania ze mną tak aby pasowały do świata / wizji / rozumienia systemu przez mg. Poza tym bardzo lubię cechy pozycji, bo zazwyczaj są świetnymi zahaczkami fabularnymi. Wymagam natomiast krótkiego opisu, ale to jest do doszlifowania już przy tworzeniu karty po zakończeniu rekrutacji.

Na prośbę rekrutacja przedłużona do 15 lipca.

Edytowane przez Selyuna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie trzymaj dłużej w niepewności! ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Jaasne, miałam problem z zamknięciem rekrutacji w panelu po prostu ;) Zaraz wysyłam prośbę o podforum :) 

Edytowane przez Selyuna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz