Iwettia

A Brief Respite (Iwettia)

88 postów w tym temacie

campfire-animated-gif-1.gif

♫♫♫

A brief moment of peace... Uneasy companionship.

Przygotowuję tematy, ogarniam notatki... A w międzyczasie - witam bardzo serdecznie graczy! :) 

Powoli będziemy się zajmować kwestiami mechanicznymi.

Na początek, potrzebowałabym od was odpowiedzi na dwa pytania:

1. Czy chcecie zaczynać na levelu 3, czy 5?

W zależności od tego, którą opcję wybierzecie, początek gry będzie wyglądał odrobinę inaczej. W pierwszym przypadku, pobłądzicie trochę po Bryn Shander i okolicach. W drugim przypadku... Też :D Ale wskoczymy szybciej do samej akcji.   

2. Atrybuty, atrybuty, atrybuty.

Jaki system wolelibyście:

a) point buy,

b) losujemy, jeśli rzuty nie przypadną wam do gustu - array z podręcznika (15, 14, 13, 12, 10, 8)

c) jakaś inna opcja?

A, i jeśli macie jakieś propozycje, spostrzeżenia, czegoś nie wiecie - śmiało pytać: czy tutaj, czy przez PM - nie gryzę :D 

Edytowane przez Iwettia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie graczy! :D

1. Ja bym chyba brał 3-ci 

2. Zdecydowanie Point-buy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. 3 poziom, będzie śmieszniej

2. Żeby było jeszcze śmieszniej losujemy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z powyższym to znaczy z Rafałem ;)

Edytowane przez Vadeanaine
Uv mnie ubiegł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyznam, ze wolalbym trzeci :D fajnie sie popoznawac najpierw. I preferuje pointbuy. Lepszy balans, nie trafi sie postac ktora zdominuje wszystkich i latwiej o postac ze slabosciami (ale nie o postac niegrywalna). Moze i losowanie jest smieszniejsze, ale moze wplynac nieprzyjemnie na gre imo :D

Do jutra wieczorem moge byc slabo dostepny do kontaktu :( ale na szybko powiem, ze jestem strasznie podekscytowany ta kampania, mam nadzieje ze spodoba sie Wam Grigor i stworzymy fajna kompanie :D

Dla tych co myślą juz nad postaciami - Grigor bedzie wszechstronnym wojownikiem, bedzie stanowil dobra druga linie i jak trzeba to i moze sciagac ma siebie ogien (a czasem wrecz dobrze zeby to robil :D) wiec nikomu nie wchodze w nisze :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Także jestem za trzecim.

2. Hm, a tutaj to już nie jestem pewien, co jest zabawne, bo na razie mamy podział 2-2, jeśli chodzi o głosy. Rzucanie atrybutów na pewno byłoby o wiele ciekawsze, ale zgadzam się, że może być mocno problematyczne. Trochę bardziej skłaniałbym się ku opcji b), przy czym ewentualne przejście na standard array/point buy obowiązywałoby wszystkich, gdyby któraś z postaci znacząco odstawała od reszty.

Tak swoją drogą, niedawno znalazłem kreator postaci do piątej edycji: https://orcpub2.com/. Jest dość przekombinowany i z tego powodu powolny, ale ma dużo opcji i może się przydać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O! To dobrze, że będziesz przyjmował wszystko na klatę, bo moja postać jest wojownikiem, ale raczej skupi się na DPS :D Ale  mam bardziej nadzieję, że sami się nie pozabijamy :P 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak już mamy DPS'a, tanka i healera to ja się pochwalę, że Warlock będzie stał z tyłu i obrzucał kontrolnymi czarami :D Żeby nie było, że spamię to pomysł @Vidar odnośnie statystyk wydaje mi się całkiem niezłym kompromisem.

Edytowane przez Ufeu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze zrozumiałych powodów Robyn tankiem na pewno nie będzie, ale nie zdziwię się jeśli  będzie słyszeć "panie przodem"  w podejrzanych miejscach ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W piatej edycji atrybuty sa duzo ważniejsze niz w poprzednich, wiec mimo wszystko ja ciagle trzymalbym sie point buyu :( ja wiem, ze losujac atrybuty moze byc ciezko zrobic mechanike tak, zebym byl zadowolony z tego jak wyobrazam sobie postac, ale z drugiej strony nie chce odstawac od druzyny i skonczyc jako taka postac omega, ktora sie szlaja za reszta bo jest w porownaniu do reszty niekompetentna.

Sam lubilem kiedy losowane atrybuty dopoki jedna graczka przypadkiem wylosowala mary sue z dwoma 18 i najnizsza wartoscia 14, i nie bawila sie dobrze (bo grala postacia dobra we wszystkim), a przy okazji byla lepsza w wielu rzeczach, ktore byly glownymi motywami innych postaci. 

@Iwettia, moim zdaniem powinnas raczej zastanowic sie nad tym czego chcesz, bo my mozemy glosowac, ale ostatecznie to na Twoich barkach bedzie potencjalne dostosowywanie przygody, jesli ktos wylosuje zbyt slaba albo zbyt potezna postac :D

Poza tym jeszcze jeden argument - gramy w Ravenloft. Granie w Ravenloft z wysokimi atrybutami moze zepsuc atmosferę imo :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja patrzyłam w kreator podrzucony przez @Vidar Dziękuję naprawdę pięknie za ten link. Nie wiem na ile będziemy z tego korzystać, ale okrutnie ułatwia takiemu nowicjuszowi mechaniki 5e jak ja połapanie się w tych wszystkich cyferkach :D Tylko teraz czekać jaką metodę obierzemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednogłośnie wybraliście start na 3 levelu - dobra, pobiegacie sobie trochę i zapoznacie się bliżej. :D Rzucanie was na głęboką wodę zostawiam na trochę później, w takim razie. 

Co do atrybutuów - wolałam się o takie rzeczy zapytać, zamiast ustalać z góry. Chcę, żeby się wam dobrze grało w końcu.

Z tego co napisaliście, jest drobna przewaga w stronę Point Buy. Wydaje mi się, że powinniśmy zostać przy tym systemie: nie ma w takim przypadku ryzyka, że trafi się postać która będzie za bardzo overpowered, albo w drugą stronę - słabsza od reszty.

@Vidar Świetna strona! Szkoda, że nie miałam takiego czegoś kiedy sama zaczynałam moją zabawę z 5e :D 

Dalej, przy tworzeniu postaci:

HP - bierzecie average (czyli na pierwszym poziomie max, potem połowa kości +1 + modyfikator z CON)

Skoro wybraliście start na 3, zaczynacie z ekwipunkiem podstawowym, bez losowania golda :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Iwettia napisał:

@Vidar 

HP - bierzecie average (czyli na pierwszym poziomie max, potem połowa kości +1 + modyfikator z CON)

Skoro wybraliście start na 3, zaczynacie z ekwipunkiem podstawowym, bez losowania golda :) 

W sensie sugerowane hp z podrecznika? :D

Jedno pytanko - czy moge w ramach martial weapon moge wziac te wyspecjalizowane ostrze z mojej historii ze statystykami rapiera? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 godzin temu, Vidar napisał:

Tak swoją drogą, niedawno znalazłem kreator postaci do piątej edycji: https://orcpub2.com/. Jest dość przekombinowany i z tego powodu powolny, ale ma dużo opcji i może się przydać.

Dzięki ci wielkie :D Imo nie jest przekombinowany, a jak się już zna grę to bardzo przyspiesza tworzenie postaci :D Przyda mi się pewnie nie raz jeszcze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przekombinowanie odnosi się raczej do kwestii technicznych, odnoszę wrażenie że zbiór rozwijalnych list działałby o wiele szybciej. No, ale to bez znaczenia. Radzę tylko uważać, bo zdarzają się drobne błędy, taki na przykład revised ranger nie dostaje wyboru broni w ekwipunku początkowym, mimo, że zarówno PDF jak i oryginalny ranger taki wybór posiadają.

Tak swoją drogą to trochę żałuję, że nie przyjrzałem się lepiej podręcznikowi, wybór dostępnego uzbrojenia dla DExowych postaci jest naprawdę żałosny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No uzbrojenie to - moim zdaniem - jedna z naprawdę niewielu rzeczy w którym 3.5 znacząco góruje nad 5e. Najbardziej ucierpieli mnisi moim zdaniem.

Ale pierwsza KP jest. Choć w dość okrojonej wersji ;) Ale rozrośnie się, nie martwcie się :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, Rafal3920 napisał:

No uzbrojenie to - moim zdaniem - jedna z naprawdę niewielu rzeczy w którym 3.5 znacząco góruje nad 5e. Najbardziej ucierpieli mnisi moim zdaniem.

Ale pierwsza KP jest. Choć w dość okrojonej wersji ;) Ale rozrośnie się, nie martwcie się :D 

Mnisi sa kickass w 5e! Na poczatku kij + dodatkowy atak wrecz, a potem zasypywanie przeciwnikow chora liczba atakow :D

5e po prostu przestaje udawac (jak robi to 3.5) ze jest wiecej niz 5-6 dobrych broni, a na samej podstawce daje mozliwosc zrobienia bardzo zroznicowanych stylow walki :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mówię o tym, że są słabo, są wyważeni (choć w 3.5 byli OP :P ), ale zabrali im Sai, Shuriukeny, Kamy itp.

Teraz wszystkie bronie są wyważone, owszem. Ale są prawie takie same, robione wg jednego schematu. Wcześniej były n.p. wzmocnione krytyki, bonusy do przewracania czy rozbrajania. Można było zdecydować, czy wziąć n.p. miecz dwuręczny z najlepszymi średnimi dmg z gry, czy może kosę, która ma ciut niższe obrażenia, ale z kolei jeśli siądzie krytyk, to na ogół kończy się on zgonem przeciwnika. A może lepiej Bułat, który ma takie same obrażenia jak kosa, nie ma hardcoreowego krytyka, ale siada on z kolei bardzo często.

Ale ja "wyrosłem" z brania broni pod mechanikę, a halabarda jest częścią mojej postaci :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, widze, szanuje, sentinel jest super. Bedziemy mieli dobre combo :D

Postac ode mnie będzie dzis. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
37 minut temu, Ferr-kon napisał:

Postac ode mnie będzie dzis. 

Ode mnie pewnie też. Wysłałam, na priv do sprawdzenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Rafal3920 napisał:

ale zabrali im Sai, Shuriukeny, Kamy

No i dobrze, bo 5 edycja wraca trochę do tradycji i nie stara się być wszystkim naraz :D taki oficjalny Faerun to tylko Wybrzeże Mieczy i okolice i nikt nawet nie rozważa co jest dalej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja tam lubię ucieczki poza wybrzeże mieczy i Wrota Baldura :P 

Aha, pytanie jest: mam męczyć Quisa o jakieś ramki do avatarów itp? :D 

Dla niewtajemniczonych: QuisPL to mój brat i czasem robi ramki do avatarów. Interes ten prowadzi chwilowo w zastępstwie Mitsunowi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
45 minut temu, Rafal3920 napisał:

QuisPL to mój brat

Jaka ta strefa mała :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mały update: w poniedziałek, wtorek i większość środy jestem w rozjazdach, więc nie będzie mnie na strefie. Będę dopiero w środę wieczorem - wtedy wrzucę temat z kampanią i będziemy mogli wreszcie startować :D  

@Ferr-kon Co do ostrza - tak, możesz wziąć.

@Rafal3920 Jeśli ma na to czas, i chce mu się z nimi bawić - bardzo chętnie, bo jego ramki są pierwszorzędne :D 

Edytowane przez Iwettia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Iwettia Dzięki! I jeszcze tak kontrolnie spytam - proficiency przy atrybutach to proficiency w rzutach obronnych, yep?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz