Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

Thorongil

Konkurs na najlepszy post w przygodzie - lipiec '17

24 postów w tym temacie

hog.jpg

KONKURS NA NAJLEPSZY POST W PRZYGODZIE

EDYCJA LIPIEC 2017

W tym roku mija 20 lat odkąd wydana została pierwsza książka z przygodami nastoletniego czarodzieja, Harry'ego Pottera. A ponieważ jej bohater obchodzi urodziny w lipcu (choć w ostatnim dniu, ale wciąż), to lipcowa edycja konkursu będzie właśnie jemu poświęcona.

Zamek Hogwart, w którym mieści się Szkoła Magii i Czarodziejstwa istnieje naprawdę. Co prawda tylko jako makieta, którą zbudowano na potrzeby pierwszego filmu do robienia ujęć zamku z zewnątrz i którą wykorzystywano przez cały czas kręcenia serii.

Przy powstawaniu mierzącego 15 metrów modelu pracowało 86 artystów i rzemieślników. Nic więc dziwnego, że każdy detal jest nienaganny. 2,5 tysiąca światłowodów udaje pochodnie wewnątrz zamku, w Sowiarni nie brak małych sówek, zaś każde drzwi zamocowano na działających zawiasach. Most przed Hogwartem powstawał przez 3 miesiące, a w scenach zimowych zamek był przyprószony śniegiem, czyli... solą.

To który fan modelarstwa podejmie się podobnej roboty? ;)

Zasady zwyczajowo w spoilerze.

Zasady konkursu

1. Celem konkursu jest wybranie najlepszego posta napisanego na Strefie w danym miesiącu. Tutaj: napisanego w lipcu. 

1b. Najlepszy jest pojęciem subiektywnym  Mogą być szczególnie zabawne, wzruszające, głębokie, ładnie napisane, ładnie zredagowane, etc. 
2. Obecna edycja konkursu trwa do 15 sierpnia. 
3. Udział w konkursie może wziąć każdy użytkownik Strefy. 
4. Użytkownicy zgłaszają swoje typowania do 5 sierpnia. Nominacje zgłasza się przez PW do Thorongila. 
4b. Liczba nominacji od użytkownika jest nieograniczona. 
5. Typować można posty (fabularne oczywiście) z każdej aktualnie prowadzonej przygody umieszczone na Strefie Forumowych RPG. 
5a. Post musi być napisany na niezahasłowanym podforum. 
6. Gdyby zaszła sytuacja, że ktoś ma jakieś "ale" odnośnie nominowanego posta, wszelkie uwagi, pretensje, itd. zgłaszać do prowadzącego przez PW. Podnoszenie kwestii w temacie konkursowym będzie usuwane.
7. Po zakończeniu okresu nominowania przez kolejne 10 dni, tj. do 15 sierpnia, użytkownicy głosują na najlepszy post poprzez uszeregowanie trzech najlepszych z puli nominowanych postów. 
Pierwszemu (najlepszemu) postowi przyznają 3 głosy, drugiemu 2, trzeciemu 1 głos. 
7a. Nie ma obowiązku przyznawania wszystkich trzech miejsc. Jednak gdy przyznaje się tylko dwa miejsca, miejsce pierwsze dostaje 2 punkty, miejsce drugie - 1 punkt. Tylko jedno miejsce - 1 punkt. 
7b. Głosy można wklejać w tym temacie lub przez PW do Thorongila. Głosy wysłane przez PW zostaną ujawnione po zamknięciu głosowania, łącznie z tożsamością osób, które je oddały. 
8. Nie ma obowiązku uzasadniania głosów i nominacji, komentarze takie są jednak zdecydowanie mile widziane. 
9. Po upłynięciu terminów na głosowanie, głosy zostaną zliczone i ogłoszony będzie wynik konkursu w postaci trzech miejsc. Uwzględniane są remisy. Nie ma dogrywek. 
10. Nagrodą dla autora najlepszego posta jest czasowo przyznana specjalna grupa "Twórca posta miesiąca" i możliwość wybrania sobie specjalnej rangi.

Nagrody sponsoruje Administracja Strefy Forumowych RPG.

Za pomysł na motyw na ten miesiąc dziękuję Nyx.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobny obraz 

W serii filmów o Harry'm Potterze pojawił się pewien czarodziej zupełnie nie z tej bajki. Gdzie się pojawił? Na jednym z portretów w gabinecie Dumbledore'a w Komancie Tajemnic. A kim był ów czarodziej? Otóż to nikt inny jak sam Mithrandir, czyli po naszemu Szary pielgrzym. A jeśli wciąż nie jest to do końca jasne, to inaczej chodzi o Gandalfa Szarego. Skurzczybykowi mało było mieszania w Śródziemiu, to sobie jeszcze Hogwart poprowadził. :)

A pozostając przy znanych czarodziejach, wiedzieliście, że Harry, Ron i Hermiona po wydarzeniach z siódmej części doczekali się własnych kart z czekoladowych żab? Teraz mogli mieć własne gęby w swoich kolekcjach.

A dzisiejszą nominacja to:

av-278.jpg

@Aquaman za post w przygodzie Issue #0: Yucatan w sesji Marvel: Agenci S.H.I.E.L.D., za:

humor, dystans i ogarnięcie kryzysowej sytuacji

Post do przeczytania tutaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Podobny obraz

W świecie Harry'ego Pottera cała rzesza ludzi boi się wymawiać imię Voldemort i zamiast tego wymyślają różne mniej lub bardziej zgrabne tytuły. A wiedzieliście, że imię Voldemort pochodzi z języka francuskiego? Słówko wywodzi się od "eVOLo" - uciekać, "DE" - od, "MORTis" - śmierć. Całkiem dobrze oddaje to jego cel, czyli uniknięcie śmierci. A jak na ironię to Harry, jego największy wróg staje się.Panem Śmierci. Dodatkowo przez cały czas wszyscy, a przynajmniej większość, źle wymawiała imię Voldemort. Autorka instruuje: należy czytać je nie wymawiając t, tak jak w przypadku francuskiego słowa śmierć, czyli mort, gdzie t jest nieme.

I dzisiejsza nominacja:

photo-7416.jpg av-278.jpg

@Lunatyczka i @Aquaman za post w przygodzie Część I: Łatwa robota w sesji Star Wars: Rebels Story, za:

wewnętrzną walkę rebeliantki i rozgrywkę w której biorą udział obie postacie, a w której tylko jedna jest świadoma prawdziwej stawki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przez najbliższy tydzień wszelkie nominacje proszę kierować do Nyx , która na ten czas zastąpi mnie jako prowadząca konkurs.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Wiecie, że prawdziwy wodzirej prowadzący konkurs jest na wakacjach? Wiecie co to znaczy? Rozkręcamy imprezę! Będzie, będzie się działo i znowu nocy będzie mało, bo mój przyjacielu próżno czekasz dnia i gdy nie ma w domu dzieci to jesteśmy niegrzeczni, więc prawy do lewego! Yaaay! 

- Ekhem... Jesteś celowo bezużyteczna! Spodziewałam się po tobie czegoś więcej, Thorongil tak cię chwalił! Wynoś się z mojego konkursu!"

- O pani profesor... Znaczy... No bo ja... emmm... No bo to nie jest pani konk... Znaczy... To ja zostawię nominację i sobie pójdę
<sceniczny szept> Wiecie, że Stephen King powiedział, że Dolores Umbridge jest najbardziej wiarygodnym czarnym charakterem od czasów Hannibala Lectera?

A Nominacja wędruje do @Vadeanaine za...

Nominacja za klimatyczne, dobrze opisane myślenie dziewczyny, wychowanej w surowym systemie, który podejmuje decyzje za obywateli. 

Post można przeczytać tutaj

Wodzirej widzi i patrzy, i nawet pochwala, ale nadrabiać zacznie następnym wieczorem. ;)

T.

Edytowane przez Thorongil

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moi drodzy, wróciłem z rozjazdów, co znaczy, że wszelkie nominacje możecie kierować bezpośrednio do mnie.

Nyx zaś dziękuję za dzielne zastępowanie mnie przez miniony tydzień. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pssst! Poszła już? Poszła? O rany, Umbridge jest naprawdę upiorna, nie? No ale skoro sobie poszła to możemy wracać do naszej imprezy, nie? Thorongil niby wrócił,ale zamknęłam go w szafie, więc nikt nam nie powinien przeszkadzać! No! To zaczynamy naszą impre...

WB_F4_ArgusFilch_FilchStoodInCorridor_C3

- W łóżkach! Czemu wszyscy nie są w łóżkach! Czemu wszyscy nie są w łóżkach! Ja wam wszystkim pokażę! Ciężka praca i ból to najlepsi nauczyciele! Nauczycie się! Żadnych imprez! Żadnego szlajania się po konkursie! Żadnego zamykania w szafach! Bez mojej wiedzy! Ja po to trzymam łańcuchy! Moje łańcuchy! Moje! Mój sssskaaarb!

- Okej... robi się dziwnie. Wiecie, że David Bradley, aktor, który wcielił się w rolę naszego ulubionego woźnego, żeby zrozumieć umiłowanie Filcha do tortur i wieszania uczniów na łańcuchach pod sufitem czytał... Grę o Tron? No... To ja zostawię nominację i znikam. 

A nominację tym razem zgarnia @Pipboy79 za ładne tworzenie klimatu! Post do przeczytania tutaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uuu... niech no dorwę tego dowcipnisia co to mnie w szafie zamknął. Strasznie zalatywało tam kocią uryną. Zemsta będzie sroga jak dorwę winnych.  

Ale to później, bo teraz porcja nowych ciekawostek spod znaku wiedzy bezużytecznej.

Znalezione obrazy dla zapytania harry ron hermiona

Podczas kręcenia filmów o nieletnim czarodzieju pojawiły się tłumy dzieci zatrudniono stomatologa. Dentysta nie był bynajmniej na miejscu by radzić sobie z bolącymi zębami czy dziurami po próchnicy. Jego głównym zajęciem było... uważanie na wypadające mleczaki. Gdy zdarzył się wypadek zgubienia zęba, ten natychmiast wstawiał sztuczny. W końcu czas to pieniądz i nikomu nie chciało się czekać aż zęby odrosną, a szczerbaci czarodziej nie prezentowaliby się najlepiej.

Dziś nominujemy:

photo-7416.jpg

@Lunatyczka za post w przygodzie Akt I Perły jak łzy w sesji Listy z Kan, za:

barwne opisy nierównej walki z szalejącym żywiołem, wstawki i wspaniale utrzymywane napięcie

av.gif.96a41583f1357781b8a4e5d33dc06a6f.

@Nadia za post w przygodzie Rybka zwana Ritą w sesji Krótka sesja o zabijaniu , za:

za bardzo klimatyczny opis żałoby, przygotowań do pożegnania zmarłego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hufflepuff ClearBG2

Pewnie wszyscy potrafią wymienić cechy uczniów czterech domów Hogwartu, prawda? Gryfindor, jest odważny, mężny, śmiały, pełen determinacji itp. Slytherin jest przebiegły, sprytny, ambitny, zaradny. Ravenclaw jest pełen ludzi inteligentnych, kreatywnych, mądrych i roztropnych. Do Hufflepuff'u trafiają zaś... wszyscy inni? Coś tu chyba nie gra.

Choć w pierwszej chwili naprawdę ciężko jest określić cechy uczniów wybieranych do Huffelpuff'u, to jednak i oni swoje posiadają, o czym zresztą wspomina sama Tiara Przydziału w Kamieniu Filozoficznym:

A może w Hufflepuffie, 
Gdzie sami prawi mieszkają, 
Gdzie wierni i sprawiedliwi
Hogwarta szkoły są chwałą.

Czyli wychodzi, że najbardziej pomijany dom, ma wcale niezgorsze cechy. Wierność, prawość i sprawiedliwość. Czemu więc są tak pomijani? Cóż, na to pytanie nie mam odpowiedzi. Ale teraz nominacje. :)

photo-12845.jpg

@Deckard za post w przygodzie Błędny ognik w sesji Honor for All, za:

piękne zarysowanie postaci w pierwszym poście fabularnym i buldożka (c'mon BULDOŻEK! <3)

SHU_25N1pX.jpg.95ecdf99baf0b78b5ddeece1e

@PoloxDisc za post w przygodzie Akt I Pierwszy krok ku ciemności w sesji Cienie, za:

Profesjonalizm ogar i determinacja w delikatnie mówiąc słabej sytuacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

snape1_1.jpg

Ach ten uwielbiany profesor elikisirów, Severus Snape w niezrównanej kreacji Rickmana. Wiedzieliście, że Alan Rickman został wybrany jako do tej roli osobiście przez autorkę? Robiąc to przekazała mu także wiele istotnych informacji na temat postaci Snape'a i jego historii, które nie były znane aż do pojawienia się ostatniej książeki z serii. To się nazywa niezły spoiler zważywszy ile czau upłynęło od ekranizacji Kamienia Filozoficznego do wydania Insygniów Śmierci. Innym aktorem wybranym osobiście przez J.K. Rowling był Robbie Coltrane, odtwórca roli Hagrida.

To tyle na dziś, pora na nominacje:

592b24aea3d69_avekyoda.jpg.f2a17725a9e7a

@Jedi Master za post w przygodzie Ostatnie śniadanie w sesji Star Wars: Lords of the Sith Empire, za:

Bo tulak <3

photo-4621.jpg

@Kira za post w przygodzie 2. Pieśń rafy w sesji Dobrze ten schował, kto schował w pamięci, za:

Aurorę flirciarę.

photo-7416.jpg

@Lunatyczka za post w przygodzie 2. Zapomniane cuda w sesji Dobrze ten schował, kto schował w pamięci, za:

Ophelię zawsze bezpośrednią niezależnie od sytuacji.

photo-1593.jpg

@mroczek za post w przygodzie Akt 5: Czas intryg i knowań. Czas łotrów i czas bohaterów w sesji Valdaan, za:

poruszający post zawierajacy radość i smutek, ciężar ceny do zapłacenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu miała się już znaleźć lista laureatów, ale dostałem jeszcze dwa zgłoszenia na ostatnią chwilę, a więc oto one i ciekawostka.

potter_factsa23.jpg

Przygotowując scenografię do Zakonu Feniksa na sesję zdjęciową zaproszono 40 kotów ze schroniska. Ich fotografie zdobiły później naczynia w gabinecie Dolores Umbridge w piątej części "Harry Potter i Zakon Feniksa". Wszystkie koty znalazły nowych właścicieli. Żaden nie wrócił do schroniska. I pomimo, że książkowa właścicielka to straszna zołza, to cieplej robi się na sercu znając los kociaków.

5962ba8c18038_Meganstrefaav.jpg.4a954ee6

@Marta za post w przygodzie Ostatnie śniadanie w sesji Star Wars: Lords of the Sith Empire, za:

cudowne przemyślenia Shakki <3

592b24aea3d69_avekyoda.jpg.f2a17725a9e7a

@Jedi Master za post w przygodzie Światło w ciemności w sesji X-Men: Następcy, za:

Genialną reakcję na przekozacką moc

* * * *

Biorąc pod uwagę, że lipiec i sierpień jako miesiące wakacyjne bywają zwykle leniwe, tym razem mamy istny wysyp nominacji, co bardzo mnie cieszy. Liczę na zaciętą walkę o wasze głosy. :)

Zasady oceniania są jak zwykle. Można oddać do trzech głosów, pierwszy warty 3 punkty, drugi wart 2 punkty i trzeci wart 1 punkt. Jeśli oddamy tylko dwa głosy, to pierwszy jest wart 2 punkty, a drugi 1 punkt. Przy jednym głosie ma on wartość tylko 1 punktu.

Głosy można oddawać w tym temacie lub do mnie przez PW. Głosowanie trwa do 15 sierpnia.

Oto lista lipcowych nominacji:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty - Kira

2 punkty - Vadeanaine

1 punkt - Lunatyczka-żywiołowa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 Punkty dla Aquamana za Kevina 

2 Punkty dla Vadenaine za Meredith

1 Punkt dla Kiry za Aurorę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty - mroczek

2 punkty - Vadeanaine

1 punkt - Deckard

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty dla PoloxDisc 

2 punkty dla Decekarda 

1 Dla Nadi 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Lunatyczka (żywiołowa)

2 pkt - Kira

1 pkt - Jedi Master  (kozak)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Deckard za dyplomację i buldożka!

2 pkt - Nadia za piękny opis i scenę, którą przeżywam do teraz!

1 pkt - Kira za bezustannie przeuroczą Aurorę!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

*** 3 pkt - Nadia

** 2 pkt - Aquaman

* 1 pkt - Jedi Master-kozak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Nadia

2 pkt - mroczek

1 pkt - Vadeaniaine

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty Lunatyczka-żywiołowa

2 punkty Kira

1 punkt Vadeanaine 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty - Nadia
2 punkty - Vadeanaine
1 punkt - Jedi Master-kozak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pipboy79 - 3 punkty

Jedi Master (tulak) - 2 punkty

Vadeanaine  - 1 punk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3p Vadeanaine

2p Jedi Master kozak 

1p Marta 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ach, cóż to była za piękna walka. Dawno nie oddano tylu głosów, co niezmiernie mnie cieszy. Każdy zgłoszony użytkownik dostał przynajmniej jeden głos (choć nie każdy zgłoszony post, ale nie można mieć wszystkiego ;)). Mam nadzieję, że w następnych konkursach będzie tylko lepiej.

Wciąż zmieniająca się punktacja nie pozwalała wybrać oczywistego faworyta, ale koniec końców, wiemy już jak się ona prezentuje w ostatecznym rozrachunku.

Werble poproszę.

III miejsce

(9 punktów)

@Kira

za post w sesji Dobrze ten schował, kto schował w pamięci

II miejsce

(12 punktów)

@Nadia

za post w sesji Krótka sesja o zabijaniu

I miejsce

(14 punktów)

@Vadeanaine

za post w sesji Błąd Czasu

Wielkie gratulacje naszym laureatom. Gratulacje także dla wszystkich nominowanych. I do następnego miesiąca. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz