Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

Paranormal

Wykorzystanie wtórne postaci

8 postów w tym temacie

Zdarzyło się wam, że sesja skończyła się przedwcześnie, ulubiona postać zginęła, czy może karta po prostu się nie dostała? Co wtedy?

Zwykle mam więcej pomysłów niż sesji, więc nie muszę wykorzystywać ich wtórnie, ale czasem jest postać, którą lubiło się na tyle, że szkoda po prostu ja skasować. Ale mało kiedy się zdarza, że trafi się na inną sesję, do której karta będzie pasować.

Użyliście kiedyś ponownie tej samej karty/konceptu? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zdarzyło mi się (no może pewne elementy, na zasadzie idei). Chociaż muszę przyznać, że jestem wybredny w wysyłaniu kart.

Z tego co słyszałem i inni mówili (doradzali), to tyle żeby zachowywać i później modyfikować karty (chociaż znajduję to raczej naciągane).

Jak tak przeglądam teraz co mi zostało to... Dwie postaci (właściwie jedna), z fajnymi kartami, ale już sobie powiedziałem, że do tych klimatów starować nie będę. 2 Karty które jednak nadal wymagałyby dużo pracy.

Jedną fajną, którą miałem musiałem gdzieś wywalić...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby akurat cała karta przypasowała, to chyba trzeba trafić jak wygraną w totolotku. Ale ja mam takie, które na swoją szansę czekają. Koncepty postaci z sesji, które umarły praktycznie zanim się na dobre rozpoczęły.  Większość moich tworów lubię. Jeśli nie miały okazji wziąć udziału w jakiejś zawierusze i porządnie zginąć (nie oszukuję się, zwykle nie jest im dane  długie życie w chwale bohaterstwa "-D) to czemu by nie dać im kiedyś szansy. Albo im duchowym bliźniakom jeśli spełnią warunki jakiejś nowej rekrutacji.

Na razie jednak ani w totka, ani szansy zagrania biedakami uziemionymi przedwczesnym zgonem sesji nie trafiłam ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stworzyłem już w swojej karierze całkiem sporo postaci, ale jeszcze nigdy mi nie przyszło do głowy, by korzystać więcej niż raz z jednego pomysłu. Po części dlatego, że jako MG nie lubię reusingu (ale takiego chamskiego, coś w stylu postać do Star Warsów w Old Republic, która ma w historii Luke'a Skywalkera, "bo gracz zapomniał zedytować"), a po części pewnie z powodów typu "a może zagram kimś innym?". Nie wiem, po prostu jakoś nie staram się wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, choć nie da się ukryć, chętnie bym parę postaci zaadaptował więcej niż raz. :) Ale też tak jest, że w danym momencie mam nastrój na taką a nie inną postać, a te stare to jeszcze sprzed paru lat, więc... inne myślenie, inne historie, inne rzeczy mnie kręciły.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 31.07.2017 o 00:44, Bazil napisał:

Stworzyłem już w swojej karierze całkiem sporo postaci, ale jeszcze nigdy mi nie przyszło do głowy, by korzystać więcej niż raz z jednego pomysłu. Po części dlatego, że jako MG nie lubię reusingu (ale takiego chamskiego, coś w stylu postać do Star Warsów w Old Republic, która ma w historii Luke'a Skywalkera, "bo gracz zapomniał zedytować"), a po części pewnie z powodów typu "a może zagram kimś innym?". Nie wiem, po prostu jakoś nie staram się wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, choć nie da się ukryć, chętnie bym parę postaci zaadaptował więcej niż raz. :) Ale też tak jest, że w danym momencie mam nastrój na taką a nie inną postać, a te stare to jeszcze sprzed paru lat, więc... inne myślenie, inne historie, inne rzeczy mnie kręciły.

No, ale pewnie co innego nagrać się daną postacią. Jednak gdy miało się fajny pomysł, a sesja nie wystartowała lub padła po trzech turach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Paranormal napisał:

No, ale pewnie co innego nagrać się daną postacią. Jednak gdy miało się fajny pomysł, a sesja nie wystartowała lub padła po trzech turach?

Tutaj pewnie bym się ugiął. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdarza mi się, choć rzadko postaci per se a częściej samego konceptu z ewentualną lekką modyfikacją pod wymagania sesji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Bazil napisał:

Tutaj pewnie bym się ugiął. ;) 

Ja już do drugiej sesji chciałam mojego necromante wrzucić i się nie udało. Chciałam spróbować do trzeciej ale mi się skończył wolny czas do grania... pisania twórczości postowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz