Witaj na Strefie Forumowych RPG!

Witaj na Strefie Forumowych RPG!
To miejsce, w którym zagrasz w RPG prowadzone na forum (PBF), zanurzysz się w niezwykłych przygodach i porozmawiasz z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania jak Ty! Wystarczy się zarejestrować, by stać się członkiem naszej społeczności. Spokojnie, to prosta rzecz i będzie wymagać od Ciebie podania niewielu informacji.
Dzięki rejestracji będziesz mógł:

•  Zaczynać nowe tematy i dodawać odpowiedzi do już istniejących.
  •  Otrzymywać powiadomienia o nowych treściach.
  •  Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  •  Założyć bloga, pisać artykuły, dodawać pliki i obrazy do galerii.

Dołącz do nas!

Nadia

Liberum Veto! (Nadia)

122 postów w tym temacie

"Jakaż to wolność, która jednemu przeciw wszystkim oponować pozwala?... Zali ta wolność dla jednego, nie jest niewolą dla wszystkich?"

"Potop"

Henryk Sienkiewicz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i mamy temat do harców i rozmówek. Jeszcze raz witam Was wszystkich serdecznie. :)

Jako że nie ułożyłam sobie w głowie ładnego wstępu na ten post to pewnie zapomnę o milionie rzeczy i będę dopisywać na bieżąco.

Po pierwsze primo: @NiemiłosiernySamarytanin i @Vadeanaine: czy macie jakieś dopuszczalne skróty nicków, którymi się mogą posługiwać inni?

Po drugie @Randalus i Vadeanaine mają avki ze zdjęć, @Nyx nie ma jeszcze wcale, a NiemiłosiernySamarytanin ma rysowany. Fajnie byłoby to ujednolicić. Z czego przyznam preferowałabym te ze zdjęć, bo ładne są.

Po trzecie: posta niedługo zacznę pisać.

Po czwarte: temat na karty postaci założę Wam jak skończę sprawdzać mechanikę. :)

Edit: Po piąte: Czego nie chcecie w sesji? Jakie wątki was odrzucają i zabijają dla was radość?

Ze swej strony mogę napisać, że fizycznego molestowania seksualnego (ustnego tez nie planuje, ale jak ktoś się na przykład przebierze za chłopa to niczego obiecać nie mogę). Poza tym będę gnębić PVP i hejcenie w myślach. Nie chodzi o to by sobie spijać z dzióbków cały czas i napisanie "Twój plan acan jest do rzyci" jest spoko. Ale napisanie "Twój plan acan jest do rzyci. Biorę nahajkę by obić prostaka" już jest pvp.

Edytowane przez Nadia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Nadia napisał:

Po pierwsze primo: @NiemiłosiernySamarytanin i @Vadeanaine: czy macie jakieś dopuszczalne skróty nicków, którymi się mogą posługiwać inni?

Tak najbardziej skrótowo, to Vi. A poza tym, skracajcie  jak Wam wygodnie, na pewno się domyślę, jeśli będzie choć trochę podobne ;)

Godzinę temu, Nadia napisał:

Po piąte: Czego nie chcecie w sesji? Jakie wątki was odrzucają i zabijają dla was radość?

Ze swej strony mogę napisać, że fizycznego molestowania seksualnego (ustnego tez nie planuje, ale jak ktoś się na przykład przebierze za chłopa to niczego obiecać nie mogę). Poza tym będę gnębić PVP i hejcenie w myślach. Nie chodzi o to by sobie spijać z dzióbków cały czas i napisanie "Twój plan acan jest do rzyci" jest spoko. Ale napisanie "Twój plan acan jest do rzyci. Biorę nahajkę by obić prostaka" już jest pvp.

Jak dla mnie wszystko spoko, jestem z tej "grupy psycholi" z poprzedniego forum, gdzie na postaciach  wyżywaliśmy się bez żadnych ograniczeń. Jedyne, co zabija we mnie radość grania, to jeśli ktoś nawiązuje postaciami relacje, a później bez żadnej logicznej fabularnej przyczyny nagle olewa kompletnie  i nagle trzeba dostosować się do grania z towarzyszem drużyny przemienionym w "cyborga" (ale myślę, że tutaj takie przypadki się nie zdarzają XD)

Nie obrażę się za próby mordu, molestowania, pobicia (nahajką, pałką,  płazem, czy ostrzem bez różnicy). Postać w tarapatach to dla mnie jedynie więcej kombinowania, żeby utrzymać  wrednotę przy życiu ;) Obrazić się może jedynie ona, a  biorąc pod uwagę charakterek Hanki- wobec NPCów ciężko mi obiecywać pobłażliwość. 

Zabronione wszelkie PvP? Nawet na motywach:  "dajmy sobie po gębach, albo rozliczmy to szabelką, a później chodźmy napić się miodu, bo cel przecież wspólny" ... :( Ale  nie ma sprawy, dostosuję się.

Tylko pytanie uszczegóławiające, jak rozgraniczyć to hejcenie zwłaszcza w myślach? Jeśli ktoś będzie robił coś absolutnie sprzeczne z poglądami  Haneczki, albo będzie ją na siłę wciskał w ramki konwenansów stołecznych, kiedy ona jest... dzika, to jak nie hejcić w ...myślach? Język jeszcze powściągnąć można, ale myśli? Można ich po prostu w ogóle nie pisać i pozostawić w domyśle dla pozostałych?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Danie tylko jednej części nicku czyli Niemiłosierny lub Samarytanin to i tak pewno za długo, może być Banan, nie pytajcie dlaczego, ale jak zobaczę w poście Banan na 100% zareaguję XD

Co do avka śpieszę szukać w wersji zdjęcia.

Odnośnie radości z gry, to w sumie tak jak w przypadku Vi, nieuzasadniona niczym zmiana relacji między postaciami, uzasadnione tylko powodują większą radość, bo trzeba kombinować/tworzyć nowe relacje/sojusze.

Ehh jak to bez molestowania, to Jerzy nie będzie sobie mógł powzdychać i pozachwycać się urodą napotkanych panien, MG łaski, daj powzdychać choćby w myślach np. "Twój widok waćpanna raduje me serce niczym blask jutrzenki" XD

I jak to bez hejtu, przecież co to za Szkot w obcym kraju co to nie skomentuje obcego mu zwyczaju? A tak na serio obiecuję być grzeczny :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli dwóch graczy się umówi: "To teraz rozegramy sobie walkę, ale potem ich pogodzimy przy miodzie" to nic mi do tego, bawcie się na zdrowie. Gorzej jak jeden z graczy ma taki plan, zapomni wspomnieć drugiemu, który stwierdzi, że po walce z pierwszym nie chce mieć nic z nim do czynienia.

Jak Hanka będzie miała pretensje do postaci to niech je wypowie, ze słowami postać może dyskutować, bronić się. Jak tylko się czyta zarzuty nijak nie ma się jak do nich odnieść. Oczywiście na npecach można psioczyć bez ograniczeń w myślach jak najbardziej, ich to nie rusza. :) Także na zwyczaje można narzekać. Po prostu zamiast pomyśleć o postaci gracza "Jesteś idiotą i podjąłeś głupią decyzję" lepiej to powiedzieć, żeby gracz mógł się odnieść albo iść w "Nie podobała mu się decyzja, którą podjął X, ale zrobił co mu kazano". Wierzę w Wasz umiar i rozwagę. :)

o Molestowaniu pisząc miałam na myśli łapanie za pośladki i bardziej. :P

Komplementy, mniej lub bardziej trafione, będą na pewno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, NiemiłosiernySamarytanin napisał:

I jak to bez hejtu, przecież co to za Szkot w obcym kraju co to nie skomentuje obcego mu zwyczaju? A tak na serio obiecuję być grzeczny :D

Szkot- kot! Szkot - kot!

O nie... Przepraszam Waćpana! XD

Cholewcia, musiałam ;)

Edit:

@Nadia - jasne, na  pojedynki będziemy się  jawnie umawiać w komentarzach, a hejcić Haneczka woli na głos. :D Wszystko gra!

Edytowane przez Vadeanaine

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Wam tak, że jakiś czas temu grałam z graczem, którego postać nic nie robiła tylko każdy kolejny post był hejceniem w myślach współgraczy. To było tak męczące, że do dziś mam traumę i wolę się zabezpieczyć. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Nadia napisał:

Powiem Wam tak, że jakiś czas temu grałam z graczem, którego postać nic nie robiła tylko każdy kolejny post był hejceniem w myślach współgraczy. To było tak męczące, że do dziś mam traumę i wolę się zabezpieczyć. ;)

Rany... Wyobrażam sobie. Wrrr... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, to avek już jest, zaraz poleci na PW, obłapiać karczmarek nie będę, hejtować będę donośnym mruczeniem pod nosem coby każdy zainteresowany słyszał i jak to pojedynek białogłowy, toż to Jerzy na zawał zejdzie przez taką swobodę(zdziczenie) obyczajów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no, postaciom z trylogii, zwłaszcza tym głównym, mówię zdecydowane Liberum Veto! Dobra ludziska robimy akcję na wizerunek naszego pana Szkota i naszej panny Jadwini (Nyx wiem, że tez miała problem z avkiem). Może wspólnymi siłami cosik fajnego znajdziemy. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie spotkamy na sejmiku Wołodyjowskiego? Szkooda :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno nie, bo umarł siedemnaście lat wcześniej. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej Bogusia, bo on strojem już pasował do zachodniego stylu bycia, ale szukam dalej uparcie

12993422_1763546067213165_38567024334785

I już mam XD

Edytowane przez NiemiłosiernySamarytanin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak skończę sprawdzać mechanikę to poszukam z Tobą. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Nadia napisał:

Na pewno nie, bo umarł siedemnaście lat wcześniej. :D

Ponoć ten rzeczywisty to miał dużą rodzinę  (i dzieci) :)

Edit:

@NiemiłosiernySamarytanin a jaki masz avek rysunkowy? Może będzie łatwiej szukać  po jakimś już przykładzie?

Edytowane przez Vadeanaine

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Baśka była stateczną panią, kiedy za niego wychodziła. Ale ja wolę się trzymać trylogii w tym aspekcie. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ooo, fakt nie zauważyłam! Bardzo ładny!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ooo, Szkot niczego sobie XD Za szybko po prostu spamimy :D

Oj, pewnie  Jerzy i Hanka  będą  nawzajem hejtować  "dziwne obyczaje" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jak to tak, żeby polskiego honoru obcokrajowiec bronił, a cośmy to  sroce spod ogona wypadli? Nasi wojownicy najlepsi! I niech kto powie, że nie! :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O gość w dom, Bóg w dom, chyżo bywam do piwnicy po węgrzyna, może hajduczek da się udobruchać :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już mi upić chcą pannę :D Hahahaha. A co będzie jeśli ona po pijaku zamiast  łagodnieć, to swoje dzikie obyczaje w pełni objawi? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz