Thorongil

Konkurs na najlepszy post w przygodzie - wrzesień'17

29 postów w tym temacie

Znalezione obrazy dla zapytania król borowik

KONKURS NA NAJLEPSZY POST W PRZYGODZIE
EDYCJA WRZESIEŃ 2017

Trochę to trwało, przepraszam za opieszałość, ale wiecie jak to jest po wakacjach. ;) 

Zaczął się wrzesień, pogoda z marszu się zepsuła i jakoś nie widać nigdzie tej złotej polskiej jesieni. Aby się pocieszyć i powspominać czasy dawne gdy szkoła była codziennością, w tym miesiącu przy okazji nominacji będziemy przypominać sobie stare wiersze dla dzieci (a przynajmniej ich fragmenty), bo w końcu wszyscy jesteśmy dużymi dziećmi. :)

A ponieważ za oknem pogoda, deszczowa, to znaczy, że będą grzyby.

Grzyby

Jan Brzechwa

Król Borowik Prawdziwy szedł lasem 
postukując swym jedynym obcasem, 
a ze złości brunatny był cały, 
bo go muchy okrutnie kąsały.
Tedy siadł uroczyście pod dębem 
I rozkazał na alarm bić w bęben: 
„Hej, grzyby, grzyby, 
Przybywajcie do mojej siedziby, 
Przybywajcie orężnymi pułkami, 
Wyruszamy na wojnę z muchami”.

Grzyby więc niech sobie wojują, a ja przypominam zasady konkursu.

Zasady:

Spoiler

1. Celem konkursu jest wybranie najlepszego posta napisanego na Strefie w danym miesiącu. Tutaj: napisanego w sierpniu. 
1b. Najlepszy jest pojęciem subiektywnym  Mogą być szczególnie zabawne, wzruszające, głębokie, ładnie napisane, ładnie zredagowane, etc. 
2. Obecna edycja konkursu trwa do 15 października. 
3. Udział w konkursie może wziąć każdy użytkownik Strefy. 
4. Użytkownicy zgłaszają swoje typowania do 5 października. Nominacje zgłasza się przez PW do Thorongila. 
4b. Liczba nominacji od użytkownika jest nieograniczona. 
5. Typować można posty (fabularne oczywiście) z każdej aktualnie prowadzonej przygody umieszczone na Strefie Forumowych RPG. 
5a. Post musi być napisany na niezahasłowanym podforum. 
6. Gdyby zaszła sytuacja, że ktoś ma jakieś "ale" odnośnie nominowanego posta, wszelkie uwagi, pretensje, itd. zgłaszać do prowadzącego przez PW. Podnoszenie kwestii w temacie konkursowym będzie usuwane.
7. Po zakończeniu okresu nominowania przez kolejne 10 dni, tj. do 15 października, użytkownicy głosują na najlepszy post poprzez uszeregowanie trzech najlepszych z puli nominowanych postów. 
Pierwszemu (najlepszemu) postowi przyznają 3 głosy, drugiemu 2, trzeciemu 1 głos. 
7a. Nie ma obowiązku przyznawania wszystkich trzech miejsc. Jednak gdy przyznaje się tylko dwa miejsca, miejsce pierwsze dostaje 2 punkty, miejsce drugie - 1 punkt. Tylko jedno miejsce - 1 punkt. 
7b. Głosy można wklejać w tym temacie lub przez PW do NYX. Głosy wysłane przez PW zostaną ujawnione po zamknięciu głosowania, łącznie z tożsamością osób, które je oddały. 
8. Nie ma obowiązku uzasadniania głosów i nominacji, komentarze takie są jednak zdecydowanie mile widziane. 
9. Po upłynięciu terminów na głosowanie, głosy zostaną zliczone i ogłoszony będzie wynik konkursu w postaci trzech miejsc. Uwzględniane są remisy. Nie ma dogrywek. 
10. Nagrodą dla autora najlepszego posta jest czasowo przyznana specjalna grupa "Twórca posta miesiąca" i możliwość wybrania sobie specjalnej rangi.

Nagrody sponsoruje Administracja Strefy Forumowych RPG.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to teraz pora na klasykę. Kto z nas nie znał na pamięć tego jakże wesołego wierszyku, o przygodach zwariowanej kaczki (nie, nie chodzi o Kaczora Donalda). A jako ciekawostkę mogę wam powiedzieć, że niedawno przechadzając się po mieście usłyszałem fragment całkiem interesującej przeróbki tego wiersza Brzechwy. Pozwólcie, że przytoczę ów zasłyszany fragment:

Nad rzeczką opodal krzaczka

Mieszkała kaczka-pijaczaka,

Lecz zamiast trzymać się rzeczki

Robiła bimber z porzeczki.

Nie wiem czy jest kontynuacja, ale jeśli tak, to internet na pewno ją zna. A teraz, nominacje:

ariel4.jpg.a6e979080eb3f1527c976504c6024

@Paranormal za post w przygodzie Gorączka złota w sesji Zasłyszane "U Grubej Elfki", za:

uroczą i wcale nie zazdrosną Skierkę. :D 

Post do przeczytania tutaj.

av-616.jpg

@Aruna za post w przygodzie Światło w ciemności w sesji X-Men: Następcy, za:

wspaniały finał i cudowne zakończenie długiej przygody. A także wspaniałe wstawki muzyczne świetnie dopasowane do postaci graczy i ich losów. :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OGŁOSZENIE

Od dnia dzisiejszego pieczę nad konkursem przejmuje @Nyx. Wszystkie nominacje proszę przesyłać do niej na PW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowa miotła, nowe porządki! Nowy szeryf wkroczył do miasta! Dzisiaj oficjalnie żegnamy to, co stare!

tenor.gif

Witamy też to, co nowe! Na przykład nowy motyw! I nowe nominacje! Ale najpierw nowy motyw! Wolą nowej szeryf, znaczy moją, jest nowy motyw, by zaakcentować swoją obecność tutaj! Niech wszyscy słyszą! Niech wszyscy wiedzą, że nowym motywem na ten miesiąc jest Bye, Felicia! A ściślej mówiąc: Bye, Felicia czyli pożegnania! 

A skoro nowy motyw już za nami, czas na obiecane nowe nominacje:

@Aquamandostaje pierwszą nową nominację za

Chissa, któremu tak łatwo wejść w myślenie Sitha. I który zaprojektował własny strój.

Post znajdziecie tutaj

Kolejną nominację zgarnia @Astaroth za 

dowcipne połączenie rzeczywistości i snu w wykonaniu lisiej gwiazdy muzyki pop.

Post tutaj

Następna nominacja wędruje do @Nyx (która się z premedytacją nie pogrubi w tekście, bo, uwierzcie, że bardziej już nie potrzebuje :D ) za 

filozoficzne przemyślenia o przedmiotach architektury. No, przedmiocie architektury.

Post tutaj

Ostatnia na dzisiaj nominacja wędruje do @Marass za

mistrzowsko nakreśloną postać NPC'a. Kilkanaście zdań jak pociągnięć pędzla wystarczyło, aby motywacje przeciwnika drużyny nabrały smutnego, tragicznego wymiaru.

Ten post z kolei znajdziecie tutaj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czas na kolejne nominacje! Czas na kolejną porcję pożegnań! Trochę się zastanawiałam, które słynne pożegnanie będzie pasować do nominowanego posta. Ale w końcu jest! Pamiętacie małą Boo i jej wielkiego włochatego przyjaciela? Ich pożegnanie jest jedną z piękniejszych i bardziej chwytających za serce scen w filmach animowanych. No, oczywiście, taty Simby nie pobija, ale wiecie, król jest tylko jeden. Pożegnaj się ładnie, Boo! A czemu akurat ta para? No bo wiecie, Kotek był wielki, silny i owłosiony, Boo była słodka, śliczna, mądra i odważna (no kto stanął w obronie Kotka, no kto? :D ) i absolutnie przerażająca jego pobratymców. Więęęęęc totalnie pasuje do Barbarzyńcy i Czarodziejki. Totalnie. Jak ktoś się nie zgadza to moja skrzynka odbiorcza jest gotowa i będzie walczyć za ideę! No dobra, ale teraz do rzeczy. Czyli nominacje! Nominacja! Jedna! Podwójna! 

photo-4621.jpg592b24aea3d69_avekyoda.jpg.f2a17725a9e7a

Nominację łapią @Kira i @Jedi Master za post w sesji Polowanie na Róg za:

anielską cierpliwość w nauczaniu barbarzyńcy dyplomacji oraz pokazanie, że mag, mimo iż zajmuje się DPS-em, a nie mistycyzmem, potrafi wspomóc drużynę także i w niebojowej sytuacji.

piękny dialog między czarodziejka a barbarzyńcą w którym widać że jedno ma 20 inta a drugie 8. :D

Gratuluję! Post tradycyjnie tutaj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, hej, hej! Stęskniliście się za mną? Ja za wami też! Dlatego przybiegłam do was z nową nominacją! No ale najpierw tradycyjnie, pożegnanie. Jesteśmy jedynym miejscem, w którym zaczynamy od pożegnań #WiedzaBezużyteczna #TezaBezPoparcia O Captain, my Captain! Niezapomniany Robin Williams, niezapomniane Stowarzyszenie Umarłych Poetów, niezapomniane pożegnanie jedynego w swoim rodzaju nauczyciela! Pewnie zżera was ciekawość czemu tak, a nie inaczej. Czemu akurat takie pożegnanie. Czy jest randomowe i bez znaczenia? Czy kończą mi się pomysły? Czy dałam cokolwiek "aby było"? NIE! Bo ogarnijcie sytuację. Jest sobie wykładowca akademicki, który jednego dnia poszedł sobie spać jako spokojny człowiek, wzorowy mąż i ojciec, a drugiego już musiał biegać z dziwnymi ludźmi, których chcą zabić jeszcze dziwniejsi ludzie. I żeby to było wszystko! A to dopiero początek! Mieliście kiedyś tak, że wasze życie skręca do punktu, w którym całkiem realne jest, że zaraz zginiecie wy albo ktoś po waszej lewej. Albo prawej. A w dodatku jesteście w tajnych podziemiach i macie ochotę westchnąć jak Skaza, który gapił się na hieny z miną "z kim ja muszę pracować"? No a on tak ma! Ale nadal jest sobą i się nie daje! I dlatego właśnie pożegnanie jest adekwatne, ot co. 

No dobra, poprzynudzałam więc idzie nominacja :D

av-11792.jpg

Nominację zgarnia  @L'riot za post w sesji No More Mutants, za:

Abe'a, któremu powinno się od teraz do końca świata dawać Pokojową Nagrodę Nobla za próbę uspokojenia sytuacji

Post do przeczytania tutaj

Pożegnania są bardzo osobiste i w ogóle, więc, póki mi ambicji starczy, będę starała się personalizować wasze nominacje. Oczywiście, lepiej mi pójdzie z sesjami, w których gram/które czytam, ale nie martwcie się! Każdy dostanie takie pożegnanie na jakie - według mnie! - zasłużył. Dlatego nie regulujcie odbiorników! Już jutro wracam z kolejną nominacją! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obiecałam, że przybiegnę dzisiaj z jeszcze jedną nominacją. W międzyczasie okazało się, że przybiegnę z dwiema! Czy to znaczy, że moje ambicje już się wyczerpały i były to najmniej ambitne ambicje ever? Czy to znaczy, że kończymy z personalizacją? A w życiu! No, ale zanim przejdę do rzeczy - pożegnajmy się! Scarlett, Rhett, oddaję wam głos! No, a skoro pożegnanie już za nami, czas przyjrzeć się bliżej nominacjom! Obie różni wszystko - od autora, przez świat przedstawiony, po styl, w którym powstały. Obie mają jednak ze sobą coś wspólnego. W obu występuje kobieta. Kobieta, która bardzo by chciała nie zostać wzgardzona przez mężczyznę, jednak... No, życie to nie bajka, a strzały kupidyna czasami napotykają ogromne przeszkody. Czasami na drodze do serca stanie kebab, czasami niewypowiedziane i mroczniaście mroczne zło, a wszystko to podlane sosem czosnkowym! Bohaterowie obu nominowanych postów bardzo się starali, niestety, przeszkody okazały się nie do pokonania. Pochylmy więc głowy nad ciężkim losem bohaterów, z których jeden naraził się na śmieszność, a drugi musi być twardym i złym gliną! A oto nominacje!

Genn.png.c0a981e05d5632caa56d8c853762bbc

Pierwszą nominację zgarnia @Bazil za post w sesji Polowanie na Róg za:

romantyczną opowieść Loupa (koniecznie czytać opowieść z włączoną muzyką!)

romantyczną historię z kebabem w tle

Post do przeczytania tutaj

rew2.png.682efba7e6ef3b50ecf5e3ecaed089e

Drugą nominację łapie @Deckard za post w sesji Honor for All za:

najcudniejsze i najbardziej emocjonalne odegranie złego gliny evah <3 <3 #biednaWiedźma

Post tutaj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć wam! Przybiegam z kolejną nominacją! Trochę mi zalegała na skrzynce, musicie wybaczyć opóźnienie. Chciałabym wam powiedzieć, że wynikało z czegoś więcej niż mojego podejścia do życia, które zamyka się w stwierdzeniu "jutro to zrobię", no ale musiałabym was okłamać. No ale w końcu jestem! I klasycznie w tym miesiącu zaczynam od pożegnania. Dawaj, kocie! Że co? Że to nie było pożegnanie? A spotkali się jeszcze kiedykolwiek? Nie? A więc co to było? Ha! No dobra, to teraz coś o nominowanym poście. Bo słuchajcie! Jest sobie facet, który jest biznesmenem. Chłodnym, kalkulującym wszystko biznesmenem. I wiecie, on z tego żyje. Całkiem dosłownie, bo prawdopodobnie gdyby nie te jego cechy to byłby już martwy. No a teraz się pomylił. Dokładnie jak Skaza, który liczył na hieny! I dokładnie tak samo mógłby powiedzieć, że... W sumie to jeden, ale, no, nie wskazujmy palcem, on już to zrobił! I zrobił to lepiej! Sami zobaczcie powód nominacji! 

A nominację dostaje...

rew2.png.682efba7e6ef3b50ecf5e3ecaed089e

@Deckard w sesji Honor for All za:

obecność w poście zdania miesiąca. Klimat też, jak zwykle jest

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej-ho! Pożegnania nadszedł czas! Żegnamy konkurs wrześniowy! Żegnamy jednak z hukiem i przytupem, bo wczoraj wieczorową porą wpadły jeszcze nowe nominacje! Powinnam tradycyjnie zacząć od pożegnania, ale tym razem zacznę nietradycyjnie od przeprosin. Z góry was przepraszam za wstępniaczek dużo niższych lotów, ale jestem po prostu i zwyczajnie chora. Nie chcę was trzymać w niepewności i przedłużać tej edycji konkursu do momentu, w którym wyzdrowieję, bo uważam, że to bardzo nie w porządku. No to teraz jedziemy! W końcu czas na pożegnanie! Han Solo i Leia. Czy jest ktoś, kto tego nie zna? A wiecie dlaczego akurat to pożegnanie? No bo mieć kilka nominacji ze świata Star Wars i nie użyć akurat tego brzmi jak okrutne marnotrawstwo potencjału. No dobrze, więc co my tu mamy? Mamy uczucie. No a czego jak czego, ale uczuć w nominowanych postach nie brakuje! Mamy miłość, żal, strach, namiętność i pożądanie! I mnóstwo innych atrakcji! Sami zobaczcie, bo nominowani są:

@Kira za post w sesji Star Wars: Lords of the Sith Empire za:

żywą postać i videobloga

Post tutaj

@Durga za post w sesji Star Wars: Lords of the Sith Empire za:

bo taka młoda a już knuje, kwintesencja Sith

Post tutaj 

@Jedi Master za post w sesji Star Wars: Lords of the Sith Empire za: 

cudowne nawiązanie do klasyki

Post tutaj

@Lunatyczka i @Aquaman za post w sesji Star Wars: Rebels Story za:

świetnie rozwijający się wątek postaci

Post tutaj

(Avków nominowanych osób nie ma tym razem nie dlatego, że zapomniałam (bo zazwyczaj zapominam i muszę edytować posta :D )Ale dlatego, że Strefa coś się buntuje! Musicie wybaczyć!)

No i to były ostatnie nominacje we wrześniowej edycji konkursu! Żegnamy wrzesień! Żegnamy pożegnania! A teraz czas na głosowanie! Znacie to, prawda? Wiem, że znacie, ale najpierw zasady:

Zasady pozostają bez zmian. Można oddać do trzech głosów, pierwszy warty 3 punkty, drugi wart 2 punkty i trzeci wart 1 punkt. Jeśli oddamy tylko dwa głosy, to pierwszy jest wart 2 punkty, a drugi 1 punkt. Przy jednym głosie ma on wartość tylko 1 punktu.
Głosy można oddawać w tym temacie lub do mnie (czyli @Nyx, która uparcie się nie pogrubia) przez PW. Głosowanie trwa do 15 października

A we wrześniu nominowani zostali:

Paranormal za post w sesji Zasłyszane u Grubej Elfki

Aruna za post w sesji X-men: Następcy

Aquaman za post w sesji Star Wars: Lords of the Sith Empire

Astaroth za post w sesji Magia i Technologia: Miasto Cudów

Nyx za post w sesji Teen Titans: Go!

Marass za post w sesji Honor for all

Kira i Jedi Master za post w sesji Polowanie na Róg

L'riot za post w sesji No More Mutants?

Bazil za post w sesji Polowanie na Róg

Deckard-Przeminięty z Wiatrem za post w sesji Honor for All

Deckard-Skaza za post w sesji Honor for All

Kira za post w sesji Star Wars: Lords of the Sith Empire

Durga za post w sesji Star Wars: Lords of the Sith Empire

Jedi Master za post w sesji Star Wars: Lords of the Sith Empire

Lunatyczka i Aquaman za post w sesji Star Wars: Rebels Story

Uff! Jest w czym wybierać! Dziękuję za tak liczne nominacje i już teraz gratuluję wszystkim nominowanym!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 pkt Durga za Mullie

2 pkt Kira za Roshan

3 pkt Deckard - Skaza

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty dla Bazila

2 punkty dla Kiry

1 punkt dla Aruny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty dla Astarotha

2 punkty dla Decarda(Skaza)

1 punkt dla Durgi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tym razem zbyt dużo do wyboru, ciężko wytypować tylko trójkę! Cudowne te posty.

Ale jeśli trzeba tylko miejsca podiumowe:

3 pkt Kira i Jedi Master za przezabawny i treściwy dialog

2 pkt Marass za pożegnanie Athosa

1 pkt L'riot za emocje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty dla Marass

2 punkty dla Paranormal

1 punkt dla Kiry & Jedi Mastera

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty - Kira i Jedi Master

2 punkty - Deckard - skaza

1 punkt - Astaroth

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty dla Astarotha

2 punkty dla Bazila

1 punkt dla Aquamana

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za. Dużo. Dobrych. Postów.

3 pkt - Kira i Jedi Master

2 pkt - Aruna

1 pkt - Deckard-Przeminięty z Wiatrem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Aruna

2 pkt - Kira+JM

1 pkt - Bazil

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ojezusie! dziś ostatni dzień! przegapiłabym!

3 pkt - Deckard-skaza

2 pkt - L'riot

1 pkt - Kira+JM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czas na moje głosy!

3 punkty - Deckard-Skaza

2 punkty - Kira&JM

1 punkt Bazil

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Durga

2 pkt - Lunatyczka i Aquaman

1 pkt - L'riot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 punkty - Durga

2 punkty - Bazil 

1 punkt - Paranormal  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To i ode mnie głosy, a co, przecież się na nową prowadzącą nie obrażę. :D

Lunatyczka i Aquaman - 3 punkty

Paranormal - 2 punkty

Nyx (jednak drobnej złośliwości sobie nie odmówię :P) - 1 punkt 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko się kończy! Nawet czas pożegnań należy w końcu pożegnać! Pożegnamy go więc... przywitaniem. Ale to na końcu!  Prawie na końcu! Teraz nadszedł czas na wyniki! 

III miejsce zajmuje Bazil z dziewięcioma punktami za post w sesji Polowanie na Róg

II miejsce zajmuje Deckard-Skaza z trzynastoma punktami za post w sesji Honor for All

No i na końcu I miejsce.... a nie, teraz to, co zapowiadałam. Przywitalne pożegnanie! Czekaliście na to naprawdę bardzo długo! A więc proszę... Czas na szczęśliwe zakończenie tej edycji konkursu! Ach, komuż ono przypadło?

Mam dumę i zaszczyt ogłosić, że:
I miejsce zajmuje duet: Kira i Jedi Master z piętnastoma punktami za post w sesji Polowanie na Róg

Serdecznie gratuluję!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje dla Zwycięzców i podziękowania dla Organizatorki i Współzawodników! @Kira @Jedi Master - mając w pamięci zeszłomiesięczną edycję powiem Wam, że w parach wygrywa się najfajniej :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz