Kamiru

Proelium

1 post w tym temacie

xserzKy.png

 

Fabuła:

  • Przedstawiam wam autorski świat - w XXIV wieku cywilizacja jaką znamy upadła, a resztki ludzkości wstąpiły pod sztandar Partii, by odzyskać należne Homo Sapiens Sapiens miejsce na Ziemi. Nie jest to już teren czekający cierpliwie na rekonkwistę; rozległe tereny zajmują istoty zwane Widzącymi. Są to cztery rasy działające razem, by ochronić złoża Proelium - energii, której pragną ludzie. Władające ogniem Runy, szybujący w powietrzu Serafini, kryjące się pod wodą Syreny, oraz długowieczni Ziemiści współpracują w wierze, że zachowają świadectwo ich bogini matki, Gai. Konflikt między technologicznym społeczeństwem Emersów, a kontrolującymi żywioły Widzącymi zdaje się być nieuchronny, ludzkie zasoby energetyczne kurczą się każdego dnia, a rosnąca populacja wymusza podbój nowych terenów. Szansą na pokój są Szamani, wierzący, że wszystkie rasy mogą żyć ze sobą w zgodzie, czego sami są najlepszym przykładem. Ich pacyfistyczne marzenie może zostać bardzo łatwo zniszczone przez wysiłki kryjących się w katakumbach Dzieci Cienia - zmartwychwstałych istot pragnących wojny totalnej, której ofiary zasilą ich szeregi.

    W tych niespokojnych czasach rozpoczyna się rozgrywka, gdzie każda postać może mieć decydujący głos zdolny odmienić bieg historii. 

 

Mechanika:

  • W zamyśle miała być prosta i przejrzysta, pozwalająca odnaleźć się bez problemu nowym graczom. W trakcie rozgrywki postać może zdobyć Punkty Doświadczenia, technologie, artefakty oraz bestie. PD służą do rozwijania statystyk (siła, szybkość, wytrzymałość, percepcja, intelekt, moc). Każda z nich ma kilka poziomów, które realnie wpływają na możliwości postaci. Wyższy intelekt pozwala nauczyć się większej ilości umiejętności, a Runa z rozwiniętą mocą zrobi z otoczenia piekło. Technologie to przede wszystkim zabawki ludzi, zaczynając od broni palnych, przez drony i pancerze wspomagające, kończąc na pojazdach lądowych, morskich oraz powietrznych.  Chodzą też słuchy o technologiach opartych na Proelium. Na nim też oparte są najczęściej artefakty wykorzystywane przez Widzących, ale też Szamanów, Dzieci Cienia i nielicznych ludzi.  Bestie to nie tylko potwory pragnące zabić śmiałków na misjach, ale również istoty, które można oswoić. Z chorobami nie ma tak dobrze i najlepiej jest ich unikać, albo jak najszybciej leczyć.  Do tego każda z ras (poza ludźmi) może władać Mocą. W przypadku Widzących jest to kontrola żywiołów, a istoty zmartwychwstałe (Mary, Nocnice, Biesy) cieszą się mocami psychicznymi, fizycznymi lub... Kierowaniem robakami żyjącymi w ich ciałach. Szamani mogą kontrolować rośliny, leczyć, albo przemienić swoje ciało, ulegając zezwierzęceniu. Trzeba też pamiętać, że każda rasa różni się od innych atutami i słabościami. Kostki są dodatkiem służącym do rozstrzygania kwestii spornych, ale progi powodzenia akcji nadal są uzależnione od mechaniki. 
     

 

Wasz banner został już wrzucony na forum.

 

Nasze bannery:

 

 

kzGQcU7.png

<a href="http://proelium.forumpolish.com"><img src="http://i.imgur.com/kzGQcU7.png" border="0"></a> 

 

31NxPVf.png

<a href="http://proelium.forumpolish.com"><img src="http://i.imgur.com/31NxPVf.png" border="0"></a> 

 

 

 

mnU2VGi.png

<a href="http://proelium.forumpolish.com"><img src="http://i.imgur.com/mnU2VGi.png" border="0"></a> 

 

LUPqXhv.png

<a href="http://proelium.forumpolish.com"><img src="http://i.imgur.com/LUPqXhv.png" border="0"></a> 

 

r3RWKhl.png

<a href="http://proelium.forumpolish.com"><img src="http://i.imgur.com/r3RWKhl.png" border="0"></a>Edytowane przez Kamiru

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz