Shartan

Mass Effect - badanie rynku

17 postów w tym temacie

promo322347022

Witam. Jako, że już jestem prawie wyzdrowiałem, to mogę w końcu zacząć się tworzeniem nowej sesji. I mam pytanie czy znalazłbym  tu chętnych na sesje w świecie ME?

Z grubsza założenie jest takie: że bawilibyśmy się w załogę statku kosmicznego, który przemierza galaktykę, a akcja sesji toczyłaby się parę latach po zakończeniu ME3. Jakim, statkiem będziecie podróżować i jaka, to drużyna będzie tworzyć tą załogę będzie w znacznym stopniu zależało od nadesłanych kart. Wstępne założenie może powodować skojarzenia z sandboxem, ale zapewniam, że główna linia fabularna istnieje. Więcej na jej temat zdradzę w rekrutacji. Oczywiście o ile znajdą się osoby chętne na grę.

Jeśli znalazłbym wystarczającą ilość chętnych graczy, to rekrutacje mógłbym rozpisać jeszcze w tym tygodniu. Natomiast jeśli chodzi o czas na stworzenie kart, to byłby to 3 tygodnie od rozpoczęcia rekrutacji. Zatem sesje rozpoczęlibyśmy w drugiej połowie listopada.

Wiem, że nie podałem zbyt wiele informacji na temat sesji. Dlatego jeśli ktoś ma jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

No, to jak znajdę chętnych na udział w sesji w uniwersum ME?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo zależy od tematu rekrutacyjnego, ale wstępnie wyrażam swoje żywe zainteresowanie. Garść pytań:

1. Jak widzisz mechanikę?

2. Czym ten statek ma się zajmować? Rozumiem że to można już później doprecyzować z graczami, ale przydałyby się chociaż ogólne wytyczne.

3. Jeśli główna linia fabularna istnieje, to czy będzie chociaż w zarysie znana chętnym podczas rekrutacji? Czy dopiero w trakcie gry uderzy niczego nie spodziewających się graczy? ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

AD1.) Jeśli chodzi o mechanikę, to w tej kwestii jestem minimalistą. Planuje prowadzić storytelling ze szczątkową mechaniką.

AD2.) Cóż na, to pytanie jest trochę trudniej odpowiedzieć. We wstępnych założeniach statek jest w jakiś sposób powiązany z Przymierzem. Jednak jak mówię wiele zależy od graczy, bo jak dostanę w większości kart np. przemytników, to pojazd kosmiczny, którym przemieszczała by się drużyna zostałby statkiem przemytniczym.

AD3.) Przyznam, że druga opcja jest kusząca. Zwłaszcza z perspektywy MG. Jednak mimo wszystko zdecydowałem się na opcję pierwszą. Także główna linia fabularna zostanie ujawniona w rekrutacji. Z resztą już sam tytuł sesji zdradzi jej parę tajemnic.

Edytowane przez Shartan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba nie było rekrutacji do ME, która nie cieszyłaby się powodzeniem. Z drugiej strony mówi się, że na ME ciąży jakieś fatum, bo te sesje szybko kończą... Z trzeciej strony Nólanis przełamała to fatum robiąc zajebistą sesję ME i dociągając ją do fabularnego końca.

W skrócie... twórz R chętni na ME się znajdą. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Shartan napisał:

AD2.) Cóż na, to pytanie jest trochę trudniej odpowiedzieć. We wstępnych założeniach statek jest w jakiś sposób powiązany z Przymierzem. Jednak ja mówię wiele zależy od graczy, bo jak dostanę w większości kart np. przemytników, to pojazd kosmiczny, którym przemieszczała by się drużyna zostałby statkiem przemytniczym.

Jeszcze jedna sugestia. Polecałbym przyjąć jakieś odgórne założenie odnośnie tego statku, albo rzucić chociaż zamkniętą liczbą opcji. Jak dostaniesz straszny rozstrzał postaci, to może być Ci ciężko stworzyć coś sensownego, np. Przemytnik, ksenofobiczny zabójca cerberusa, egzegutorka asari, salariański naukowiec, terrorysta vorcha i oficer przymierza straszny służbista. Skoro sesja ma się opierać na załodze statku, to pierwsze co trzeba określić jaki to będzie statek. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, Shartan napisał:

AD1.) Jeśli chodzi o mechanikę, to w tej kwestii jestem minimalistą. Planuje prowadzić storytelling ze szczątkową mechaniką.

AD2.) Cóż na, to pytanie jest trochę trudniej odpowiedzieć. We wstępnych założeniach statek jest w jakiś sposób powiązany z Przymierzem. Jednak jak mówię wiele zależy od graczy, bo jak dostanę w większości kart np. przemytników, to pojazd kosmiczny, którym przemieszczała by się drużyna zostałby statkiem przemytniczym.

AD3.) Przyznam, że druga opcja jest kusząca. Zwłaszcza z perspektywy MG. Jednak mimo wszystko zdecydowałem się na opcję pierwszą. Także główna linia fabularna zostanie ujawniona w rekrutacji. Z resztą już sam tytuł sesji zdradzi jej parę tajemnic.

Reakcja z mojej strony była od "Hej, super Mass Effect" a po przeczytaniu tego było takie stopniowe spuszczanie powietrza z balonika.

Ad. 1 Ja osobiście nie wyobrażam sobie tej sesji bez mechaniki sensownie rozwiązanej, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwości jakie daje biotyka.

Ad. 2 i 3 - No tutaj dokładnie tak jak napisał  @Therek, po pierwsze primo motywacje i zadanie skoro jakieś masz wymyślone nie pasują do każdej sytuacji, skoro masz pomysł z Przymierzem to określ że mają to być postacie które przynajmniej mogą zostać wynajęte jako najemnicy Przymierza [przykładowo] no bo w takim wypadku gangster z Omegi albo terrorysta vorcha odpada i drugie primo związane z tym jeśli jako gracz zrobiłbym postać Salarianina i ona nie dostała by się tylko dlatego że 5 pozostałych osób stwierdziło że robi ksenofobicznych Krogan no to lekko bym się wkurzył że marnowałem czas robiąc postać której nawet czytać nie było warto bo nie miała sensu.

I garść dodatkowych pytań:

-Długość i częstotliwość postów?

-Ile osób wstępnie planujesz w sesji?

-Które zakończenie ME 3 uznajesz za kanoniczne, zakładam że jak ktoś to czyta raczej nie musimy po tylu latach od wydania gry bać się że to będzie spoiler.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ha, oczywiście że się będę zgłaszał. Starszy, krogański szaman z młoteczkiem :).

Co do zakończenia to może uznajmy że czerwone jest tym jedynym słusznym i logicznym? Synteza to jak dla mnie zniszczenie wszystkiego na co Shepard pracował i o co walczył (narzucenie połączenia z maszynami wszystkim? nie chciałbym tego dla nikogo). A kontrola - kontrolować maszyny które są odpowiedzialne za masowe wyniszczanie cywilizacji? - Nope. Ale to takie moje zdanie i przemyślenia XD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Dhagar napisał:

Ha, oczywiście że się będę zgłaszał. Starszy, krogański szaman z młoteczkiem :).

Co do zakończenia to może uznajmy że czerwone jest tym jedynym słusznym i logicznym? Synteza to jak dla mnie zniszczenie wszystkiego na co Shepard pracował i o co walczył (narzucenie połączenia z maszynami wszystkim? nie chciałbym tego dla nikogo). A kontrola - kontrolować maszyny które są odpowiedzialne za masowe wyniszczanie cywilizacji? - Nope. Ale to takie moje zdanie i przemyślenia XD.

Czerwone jest po prostu najbardziej bezpieczne. Zielone jest złe, bo to taki w zasadzie... koniec uniwersum. Sielanka, nuda, jednorożce biegają i w ogóle. Niebieskie zaś, może i kontrowersyjne, za to stwarza... możliwości. A niech coś pójdzie źle z tą kontrolą, nawet nie całkowicie. Albo z kontrolującym. Są inspiracje. Gdybym ja miał się na taką sesję decydować, chyba wybrałbym właśnie niebieskie, ale tylko jakbym chciał wykorzystać ten motyw w fabule. Inaczej czerwone bezpieczniejsze.

Niestety, choć turiańskie legiony zawsze w sercu, to raczej nie zdecyduję się na kolejną sesję, wiedząc jak stoję z zajęciami po pracy. Będę kibicował.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze pozostaje zignorowanie kanonicznego zakończenia trylogii i uznania, że trzecia część poszła zupełnie inaczej, ale do takiej zagrywki prawdopodobnie trudniej byłoby znaleźć chętnych, a wiele zależałoby od tego, jak przyszły MG poradziłby sobie z takim zadaniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Chyba nie było rekrutacji do ME, która nie cieszyłaby się powodzeniem. Z drugiej strony mówi się, że na ME ciąży jakieś fatum, bo te sesje szybko kończą... Z trzeciej strony Nólanis przełamała to fatum robiąc zajebistą sesję ME i dociągając ją do fabularnego końca.

To dobrze. Zawsze, to zwiększa szanse na udaną rekrutacje. Zbliżamy się do Halloween, także klimat złego fatum krążącego nad sesjami z uniwersum ME pasowałby idealnie, ale jak widać ktoś inny już przełamał złowieszcze fatum. I wcześniej prowadziłem już dwie sesje w tym uniwersum i obie udało się doprowadzić do fabularnego końca. Także liczę, że ta sztuka uda mi się i tym razem.

W skrócie... twórz R chętni na ME się znajdą. ;) 

Teraz wszystko na, to wskazuje. Choć jak wczoraj zakładałem temat, to trochę się obawiałem, że nie znajdzie się zbyt duża liczba chętnych na sesje w tym uniwersum.

Jeszcze jedna sugestia. Polecałbym przyjąć jakieś odgórne założenie odnośnie tego statku, albo rzucić chociaż zamkniętą liczbą opcji. Jak dostaniesz straszny rozstrzał postaci, to może być Ci ciężko stworzyć coś sensownego, np. Przemytnik, ksenofobiczny zabójca cerberusa, egzegutorka asari, salariański naukowiec, terrorysta vorcha i oficer przymierza straszny służbista. Skoro sesja ma się opierać na załodze statku, to pierwsze co trzeba określić jaki to będzie statek. ;) 

Możliwie, że Egzekutorka asari pojawi się w sesji. W moich sesjach w uniwersum ME, aż takiego rozstrzału nie miałem, ale faktycznie miałem z tym problem w mojej Cyberpunkowej sesji. Dlatego teraz chciałabym postawić na postacie, które mimo dzielących już różnić jeśli takie by zaistniały  potrafili by ze sobą współpracować. Dokładniej o co mi konkretnie chodzi opisze w rekrutacji.

Reakcja z mojej strony była od "Hej, super Mass Effect" a po przeczytaniu tego było takie stopniowe spuszczanie powietrza z balonika.

Może przy już właściwej rekrutacji balonik znów się napompuje.

Ad. 1 Ja osobiście nie wyobrażam sobie tej sesji bez mechaniki sensownie rozwiązanej, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwości jakie daje biotyka.

Do tej pory prowadziłem głównie storytelling i trochę trudno mi się przestawić na pełną mechanikę. I też nie bardzo wiem jakbym mechanika pasowałby do uniwersum opartego na grze.

Ad. 2 i 3 - No tutaj dokładnie tak jak napisał  @Therek, po pierwsze primo motywacje i zadanie skoro jakieś masz wymyślone nie pasują do każdej sytuacji, skoro masz pomysł z Przymierzem to określ że mają to być postacie które przynajmniej mogą zostać wynajęte jako najemnicy Przymierza [przykładowo] no bo w takim wypadku gangster z Omegi albo terrorysta vorcha odpada i drugie primo związane z tym jeśli jako gracz zrobiłbym postać Salarianina i ona nie dostała by się tylko dlatego że 5 pozostałych osób stwierdziło że robi ksenofobicznych Krogan no to lekko bym się wkurzył że marnowałem czas robiąc postać której nawet czytać nie było warto bo nie miała sensu.

W rekrutacji będzie już dopracowane jaki typ postaci pasowałby, do tej konkretnej sesji. Także ta hipotetyczna sytuacja nie powinna mieć miejsca. Swoją drogę, to 5 ksenofobicznych krogan zapewniłoby niezłą rozwałkę w sesji.

Długość i częstotliwość postów?

Tak jak na tej stronie tutaj -  http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?f=308&t=5472&start=10 

To jest sesja, którą kiedyś prowadziłem.

3, 4 dni na odpis. 

-Ile osób wstępnie planujesz w sesji?

Chciałbym mieć minimum 4 osoby, a maksymalnie 8.

-Które zakończenie ME 3 uznajesz za kanoniczne, zakładam że jak ktoś to czyta raczej nie musimy po tylu latach od wydania gry bać się że to będzie spoiler.

W tym uniwersum w którym się będziemy bawić kanoniczne będzie zniszczenie Żniwiarzy.

Świetnie. Jeszcze nie miałem gracza, który grałby kroganinem.

Kontrola jest tyle dobra, że gethy jednak przetrwają i zachowujemy w galaktyce status quo.

Czerwone jest po prostu najbardziej bezpieczne. Zielone jest złe, bo to taki w zasadzie... koniec uniwersum. Sielanka, nuda, jednorożce biegają i w ogóle. Niebieskie zaś, może i kontrowersyjne, za to stwarza... możliwości. A niech coś pójdzie źle z tą kontrolą, nawet nie całkowicie. Albo z kontrolującym. Są inspiracje. Gdybym ja miał się na taką sesję decydować, chyba wybrałbym właśnie niebieskie, ale tylko jakbym chciał wykorzystać ten motyw w fabule. Inaczej czerwone bezpieczniejsze.

Też rozważałem czy nie wybrać kontroli jako zakończenia dla sesji w tym uniwersum, ale wtedy sesja poszłaby w zupełnie innym kierunku. Może kiedyś przy innej sesji. W każdym razie tu kanonem jest zniszczenie.

Niestety, choć turiańskie legiony zawsze w sercu, to raczej nie zdecyduję się na kolejną sesję, wiedząc jak stoję z zajęciami po pracy. Będę kibicował.

Szkoda. Może kiedyś pogramy w innej sesji.

Edytowane przez Shartan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Wstępnie jestem zainteresowany. Brak mechaniki mi nie przeszkadza, więc podejrzewam, że w tych trzech tygodniach powinienem się wyrobić z KP :) Coś będę myślał ;)

PS. Jeśli chcesz pomyśleć nad mechaniką, to napisz do @Nólanis Z tego co wiem( co obserwowałem), poprowadziła prześwietną kampanię w świecie ME i miała zalążek mechaniki ;)

Edytowane przez Obi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Obi napisał:

PS. Jeśli chcesz pomyśleć nad mechaniką, to napisz do @Nólanis Z tego co wiem( co obserwowałem), poprowadziła prześwietną kampanię w świecie ME i miała zalążek mechaniki ;)

Potwierdzam. ;) Z tego co jeszcze kiedyś czytałem, ale to dawno temu było ludzie w internetach chwalili sobie sesje ME na mechanice FATE.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rób rekrutację. Ja od roku czekam na sesję w ME, a do Nólanis musiałem zrezygnować, bo za dużo miałem wtedy innych sesji na głowie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

16 godzin temu, Therek napisał:

Potwierdzam. ;) Z tego co jeszcze kiedyś czytałem, ale to dawno temu było ludzie w internetach chwalili sobie sesje ME na mechanice FATE.

Wszystko tylko nie FATE.

Tu jest bardzo dobre ME ma WEGowym d6. Są tu też linki do innych fanowskich konwersji.

Edytowane przez Ferr-kon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Wstępnie jestem zainteresowany. Brak mechaniki mi nie przeszkadza, więc podejrzewam, że w tych trzech tygodniach powinienem się wyrobić z KP :) Coś będę myślał ;)

Świetnie.

PS. Jeśli chcesz pomyśleć nad mechaniką, to napisz do @Nólanis Z tego co wiem( co obserwowałem), poprowadziła prześwietną kampanię w świecie ME i miała zalążek mechaniki ;)

Jeśli się zdecyduje na wprowadzenie mechaniki, to napiszę do Nolaris.

Rób rekrutację. Ja od roku czekam na sesję w ME, a do Nólanis musiałem zrezygnować, bo za dużo miałem wtedy innych sesji na głowie.

Zainteresowanie tematem jest, także rekrutacja już na pewno powstanie.  Myślę, że powinienem się wyrobić do końca weekendu, a jak nie, to najpóźniej w poniedziałek rekrutacja powinna się już pojawić na strefie.

Wszystko tylko nie FATE.

A co jest złego w Fate?

I zapomniałem jeszcze o jednym. Czy ktoś mógłby mi podać nazwę tej sesji w uniwersum ME, którą prowadziła Nolaris?

Edytowane przez Shartan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz