L'riot

Rozmowy i ustalenia (L'riot & Sheila)

25 postów w tym temacie

Witajcie :).

Tutaj będziemy wymieniać się uwagami i spostrzeżeniami odnośnie sesji, ale także będziemy rozmawiać o swoich preferencjach.

Wstępnie wyobrażam sobie, że tutaj będziecie mogły wspominać o rzeczach, które chciałybyście w sesji zobaczyć, lub jakich NPCów chciałybyście w sesji więcej (jak już jacyś się pojawią), jaki wątek z tych, które mają miejsce jest bardziej interesujący i jaki wołałybyście wyeksponować (choć to akurat zazwyczaj pokazuje się w sesji działaniami postaci).

Na chwilę obecną elementy jakie wstępnie ustaliliśmy:

• gracie siostrami - luna młodszą, mroczek starszą
  • start gry: Ziemia, 1985 rok, Alaska,  Anchorage

Teraz, zanim zaczniemy, choć jak wiecie post otwierający już jest gotowy, będziecie musiały pomyśleć nad postaciami. Tym jakie są, czym się zajmują i zajmowały. W jakim są wieku - wstępnie ustaliliśmy, że są młode bez zobowiązań w postaci narzeczonych, stałych partnerów/partnerek, dzieci itp. - ale wypadałoby to doprecyzować wraz z uzupełnianiem konceptu. Ja proponowałbym by różnica wieku nie była większa niż 2 lata, ale to nie jest jakiś warunek niezbędny.

Wstępnie założyliśmy dla nas wszystkich dodatkowe podfora, ale jeszcze nie jestem na 100% pewien czy będą nam potrzebne (choć formalnie to nie powinnyście znać nawzajem swoich rozpisek postaci). Zapomniałem tylko poprosić o ich ohasłowanie...

Tak ogólnie to sam nie jestem pewien czy ukrywanie swojej mechanicznej rozpiski ma jakikolwiek sens w tej konkretnej sesji - poza tym, że rzadko kiedy inni wiedzą o nas wszystko - więc także chętnie bym usłyszał wasze preferencje w tej materii. 

Pewnie jutro stworzę także wątek opisujący kwestie mechaniczne, ale to co się w nim na początku znajdzie już znacie gdyż o współczynnikach już wiecie. Tak samo raczej nie ma potrzeby ustalania sztywnych terminów odpisów. Jest nas mało, wiemy, ze nie odpiszemy szybciej niż fizycznie możemy i czas nam pozwoli, więc nie widzę sensu gonienia kogokolwiek. Motywowanie do napisania to co innego i to w pełni wspieramy ;)

I tyle na teraz. Życzę wam i nam dobrej zabawy.

Edytowane przez L'riot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć :D

Już nie mogę się doczekać!

Anchorage to dobre miejsce blisko względnej cywilizacji i zupełnej dziczy jednocześnie.

Co do wieku to może tak 18-21?

Zakładamy stabilną sytuację rodzinną?

Wstępnie zakładałam dziewczynę która ma potrzebę bycia w ruchu, poznawania nieznanego. Zainteresowaną podróżami i dość aktywnie uprawiającą bieganie. Wstępnie imię Lee (wiem, że męskie, rodzice syna chcieli, co poradzić :P ) albo Adelheid.

Hej, może będziemy mieli w domu malamuta, albo kilka? :D Najlepiej zaprzęg.

Co do współczynników to nie mam nic przeciwko żeby były widoczne dla Luny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze ciekawostki do rozważenia:

• Jak będzie lepiej nazywać wątki sesyjne? "Krok X" czy "X krok", w sensie: Krok pierwszy, Krok drugi, czy lepiej brzmi Pierwszy krok, Drugi krok itd.? Ja nie mogę się zdecydować, które lepiej brzmi.
  • Zastanawiam się też nad kwestią oficjalnego nazewnictwa by nie kuła w oczy jak będziemy jej używać w postach. Strażnik/strażniczka Schodów (Warden of the Stairs) jest proste i brzmi dobrze, ale Lords of Gossamer? "Władca/Władczyni Pajęczyn"? Czy bardziej z angielskiego "Lord/Lady Pajęczyn"? Ktoś ma jakiś pomysł?  "Dama Pajęczyn" to w zasadzie właściwe tłumaczenie "lady" i brzmi nieźle, ale męskim odpowiednikiem wtedy jest "Pan Pajęczyn", a to już nie brzmi tak dobrze jak dama.
  • Odnośnie rodziny to sugerowałbym nie wymyślać nic ponad to co jest wam niezbędne do tworzenia postaci tu i teraz. Jeśli rodzina będzie miała się pojawić w sesji to zawsze można ją doprecyzować, ale póki będzie w tle to szczegóły nie dość, że będą zbędne to jeszcze mogą przeszkadzać. A skoro przy rodzinie jesteśmy to @mroczek co rozumiesz przez "stabilną sytuację rodzinną"? (Może odpowiedz na to po tym jak Luna odpisze.)
  • A i retconowaliśmy wstęp do rekrutacji zmieniając płeć martwej osoby. Tak będzie lepiej dla fabuły ;)
Edytowane przez L'riot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stabilna sytuacja to znaczy bez patologii i jakiś większych problemów. Ot normalna (względnie) rodzina.

A co do nazewnictwa zostałabym chyba przy Lord i Lady pajęczyny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak Dama Pajęczyn to i Kawaler. Czemu nie Pan/Pani Pajęczyn?

Edytowane przez Sheila

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chaotycznie odpowiadam więc od kropek

• Odpowiednikiem Damy jest Kawaler ;)  Ale Lord i Lady mi pasują również.
  • 18-21 pasuje jak najbardziej. Ja tak jak mówiłam polującą na rosomaki, łowiąca ryby chłopczycę chcę zrobić ;) Ejj, a mogę mieć sokoła? Wiecie polowanie z sokołem jest super :D
  • Anchorage jest super
  • Nie przeszkadza mio zupełnie by mroczek znała moje zdolności, myślę, że raczej będziemy się uzupełniać, chyba, ze jest jakiś inny plan :D Ale tak czy siak, nie przeszkadza mi to zupełnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to świetnie.

Malamut, sokół, jak sobie chcecie, dla mnie ok, tylko musimy wszyscy wiedzieć o takich rzeczach by potem nie było dla kogoś niespodzianki.

W swoich podforach możecie zrobić temat na postać. Tak opiszcie koncepty jak tego potrzebujecie, rozważcie co wasze postaci umieją itp., znajdźcie sobie avki jeśli chcecie (nie ma obowiązku, ale obrazki na postacie zawsze trochę pomagają) i przejdziemy do współczynników.

Umawiamy się na stabilną sytuację rodzinną- zgodnie z definicją Mroczek, jeśli potrzebujemy coś jeszcze omówić o czym nie pomyślałem lub macie jakieś pytania do mnie to piszcie i będziemy powoli zaczynać (post otwierający grę czeka i się kurzy :P).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Własnie, wiedziałam, że miałam o coś zapytać.

Arty czy zdjęcia jako awatary postaci? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam odpowiedź też tutaj, a co w końcu posty się same nie nabiją :p.

Jak wolicie, aczkolwiek NPCe pewnie będą artami (będą obejmować zbyt wiele konwencji by znaleźć na wszystko i wszystkich zdjęcia).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, czyli arty <3 

<idzie na Pinteresta>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przydałoby się jeszcze chyba ustalić nazwisko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, to też ;)

EDYCJA: nazwisko, nazwisko... A może Ceres? [Jeśli nie macie innego pomysłu to jest.]

Edytowane przez L'riot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mogę się zdecydować, który?

1

Spoiler

red-alaskan-husky-puppies-red-malamute-t

2

Spoiler

Alaskan-Malamute-Picture-2.jpg

3

Spoiler

alaskan-malamute-ac981f83-b8d1-4f39-8f26

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to 3 :D

Doedytowałam do konspektu postaci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobrze moje drogie, skoro koncepty mamy z głowy to możemy przejść do atrybutów.

Macie 30 pkt. z czego:

• 10 wydajecie na moc - Warden of the Stairs [10pts],
  • 20 rozdajecie na współczynniki (Psyche, Strength, Endurance i Warfare).

Sugeruję dać choćby 1 pkt. na każdy współczynnik, ale nie jest to obowiązkowe (po prostu to się opłaca). 

Jeśli do jakiegoś konceptu bardzo pasuje posiadanie Good lub Bad Stuff to weźcie sobie, ale raczej, na tym etapie gry, bierzcie to raczej pod klimat postaci i nie wychodźcie poza wartość +/- 1.

To jak rozpiszecie współczynniki napiszcie mi na priv (najlepiej na czasie na fejsie) i jak obie je rozdacie to wtedy poproszę o ich spostowanie (nie chcę byście wydawały je sugerując się jak zrobiła to ta druga osoba). Oczywiście można śmiało zadawać mi pytania o wszystko w trakcie ich ustalania.

P.S. Ten "przynajmniej 1 punkt" jest umowną wartością. Pamiętajcie, że jeśli przypadkiem wydacie tyle samo na jakiś atrybut to będziecie w nim równe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

e04dBaO.png W6vT1ab.png

Co wy na to?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, mroczek napisał:

W6vT1ab.png

Co wy na to?

Ładne, ale npcom jednak, wybaczcie, raczej będę robić zbliżone kształtem do kart do gry. Wiem, że to nie Amber, ale jakoś mi tu poetyka tarota pasuje :)

Edytowane przez Sheila

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu najmniej jestem potrzebna ale:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inspiracją do opisu Schodów z posta był ten obrazek (choć to jak to w rzeczywistości wygląda się - co mam nadzieję z opisu widać - trochę różni):

latest

Plus będę musiał wam jeszcze kilka rzeczy napisać i coś z wami ustalić, ale to już jutro po imieninach syna - wcześniej nie dam rady (a teraz padam).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, teraz mała kwestia do ustalenia trochę na poziomie meta.

Kwestia zdolności z Warden of the Stair - odnajdywanie drogi. To działa także na poziomie nieświadomym i prawdopodobnie w ten sposób (instynktownie) wasze postacie tą zdolność okryją. To jest coś czego ja mogę nie być w stanie pilnować na samym początku (bo np. wasza postać o czymś pomyśli, a wy o tym nie napiszecie), więc to trochę spadnie na was. 

W chwili, w której wasza postać, czy to w rozmowie, czy to z powodu myślenia o czymś, pomyśli (lub powie) coś w stylu "chciałabym znaleźć coś" lub "ciekawe czy gdzieś tam jest pub" lub cokolwiek podobnego to wasza postać najpewniej poczuje jakby coś ją gdzieś ciągnęło/prowadziło.

To jest coś co będziecie musiały same odegrać lub zwrócić na to uwagę i MG musi się dowiedzieć czym jest to czego "postać szuka" (powód chyba oczywisty - bez tego nie będę wiedzieć co wam opisać jeśli pójdziecie Schodami w poszukiwaniu pubu, czy bezpiecznego schronienia, czy miejsca X).

Oczywiście w chwili, w której wasze postacie staną się tego świadome (pewnie w miarę szybko to się stanie) to po prostu przejdziemy na deklaracje w opisach w postach.

A i jeszcze kwestia nazewnictwa drzwi to jakieś drzwi w danej Krainie (to ogólna nazwa na świat połączony ze Schodami), Drzwi do przejście na Schody lube ze Schodów do jakiejś Krainy. Schody z małej litery to jakieś schody, Schody z dużej to Wielkie Schody, twór, którzy przecina cały wszechświat i umożliwia przechodzenie pomiędzy Krainami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Luna jak dla mnie możesz dopisać do posta jeszcze coś na kształt deklaracji bo trochę głupio bym ja odpisywał Ci jednym, może dwoma zdaniami o tym jak młody kiwa głową i patrzy jak Brie odchodzi, po czym pytał "co robisz?"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dobra, ale to jak się nie obrazicie, już jutro, bo jeszcze po chorobie jestem wymęczona i już leżę w łóżku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz