NiemiłosiernySamarytanin

[R] Boży bojownicy (NiemiłosiernySamarytanin)

18 postów w tym temacie

 

Veritas vincit

 

Odgłosy bitwy ścichły już jakiś czas temu, powoli oddalając się od murów miejskich, mimo to Jan Hus nadal pochylał się nad stołem, na którym rozpościerał się plan czterech miast praskich, kaznodzieja niewidzącym wzrokiem błąkał się po jego konturach, ale jego myśli błądziły setki kilometrów od Pragi. Kolejny raz cofnął się do pamiętnych wydarzeń w Konstancji zastanawiając się czy to wszystko musiało się tak skończyć. Czy koleje świata potoczyły by się inaczej, gdyby nie tajemniczy mnich, który go ostrzegł. Gdyby w listopadzie 1414 roku potajemnie nie uciekł z Niemiec i nie wrócił do Pragi relacjonując wiernym niecne plany soboru oraz podważając honor Zygmunta Luksemburskiego, który to przecież gwarantował mu bezpieczeństwo, może kardynałowie wysłuchaliby jego racji i zgodzili się z nimi. Może ucieczką potwierdził tylko oskarżenia wobec swej osoby i jednocześnie walnie przyczynił się do obecnych wydarzeń, kto wie, może owo ostrzeżenie było spiskiem w spisku, a może to dobry Bóg ocalił jego życie, by nadal mógł głosić prawdę. Rozważania kaznodziei przerwał chrzęst zbroi na schodach nowomiejskiego ratusza. Wnet skrzypnęły drzwi do dawnej sali obrad rajców i ukazali się w nich Jan Żiżka i Chval z Machowic, obaj rozpromienieni, czyli jak podejrzewał Hus plan ataku na oblegających powiódł się i druga krucjata właśnie odchodziła w niepamięć.

-Witajcie bracia, widzę po waszych minach, że wróg pobity, a prawdziwa wiara nadal pozostaje niezagrożona- zwrócił się do rycerzy Jan

-Tak, przegnaliśmy papieżników spod murów, teraz nasze wojska pędzą ich w stronę Kutnej Hory, Bóg dał nam wspaniałą wiktorię- bas Chvala rozbrzmiał w sali

-Kutna Hora, ostatni w tej części Czech bastion wierny Luksemburczykowi. Musimy pozbyć się tego czyraka wynaturzonej wiary z oblicza kraju, bez tego nie możemy wspomóc naszych braci w wierze na Morawach – perorował Hus – bracie Żiżka, przemyślałem przedłożoną przez Ciebie propozycję oraz wasze uwagi na temat możliwości zdobycia tego miasta i w obliczu przewidywanych strat podczas szturmu jestem gotów poprzeć propozycję o tajemnym otwarciu bram przez specjalnie do tego celu wysłanych ludzi. Jak mniemam owi rezuni są gotowi, z relacji wiem, że już zdarzało się im wspierać naszą sprawę?

-Tak to bywali ludzie, żadne zadanie im nie straszne – odparł główny hetman wojsk prawowiernych Czechów

-Zatem nie ma na co czekać, odepchnięcie wyznawców Antychrysta umożliwi nam skierowanie wysiłku gdzie indziej, szczególnie na Morawy przez które uzyskalibyśmy lepsze połączenie dla handlu z Polską, bo mimo tego że Jagiełło wydaje uniwersały zakazujące kontaktów z nami, jakoś specjalnie nie piekli się o ich przestrzeganie, a bez handlu prędzej czy później brat Wacława nas złamie – wyłuszczał swe plany duchowy przywódca rewolucji, na co obaj rycerze z powagą pokiwali głowami.

I tak oto toczyła się dalej dysputa pełna planów i wielkie polityki, którą z czasem zaczęły zagłuszać gromy nadchodzącej burzy, która to litościwie miała zmyć krew z pobojowiska.

Dzień 15 lipca 1420 roku chylił się ku końcowi.

 

 

Tyle słowem wstępu, jak widać jeśli znajdzie się wystarczająco chętnych pozwiedzamy sobie średniowieczne Czechy, Morawy i być może przyległe do nich tereny, lecz w historii nieco alternatywnej. Póki co przygoda planowana jest na jedną sesję, ale jeśli będzie się podobać i będzie wola to zrobimy coś dłuższego.

Odnośnie mechaniki gralibyśmy na FATE, nieco zmodyfikowanym i uproszczonym, ale rdzeń pozostaje ten sam, piramida umiejętności 5-poziomowa, trzy sztuczki.

Mała ściąga z wyborem umiejętności i sztuczek https://drive.google.com/file/d/1aUmHdFEdBvN9pcvGq13-LRnqX9uy-FBt/view?usp=sharing

Czyli w KP poprosiłbym o

Imię:

Wiek:

Krótką historię:

Umiejętności:

5 jedna

4 dwie

3 trzy

2 cztery

1 pięć

 

Sztuczki:

 

Poszukuję od 2 do 5 graczy, którzy to mają tworzyć zespół do działań specjalnych, mile widziane postaci które się będą uzupełniać, zgraja rycerzy którzy potrafią tylko kopią robić raczej nie przetrwa długo, także proszę to uwzględnić.

Nabór potrwa do 16 grudnia 2017.

P.S. również proszę wziąć pod uwagę, że traficie do sesji początkującego MG i będącej w pewnym sensie testem mechaniki, także liczę też na konstruktywne sugestie w trakcie ewentualnej sesji, ale to już przy sukcesie rekrutacji będziemy sobie na podforum omawiać.

P.S2. biorąc pod uwagę, że to moja pierwsza rekrutacja na forum pewno zapomniałem o masie istotnych informacji, które wypada przekazać także będę je uzupełniał sukcesywnie jeśli pojawią się pytania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgłaszam się do gry.  Co do postaci to na razie myślę. Można grać husytą tak? Narodowość może być  czeska lub polska ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Narodowość obojętna, ważny by postać w mniejszym lub większym stopniu popierała postulaty Husa tyczące się między innymi prawego prowadzenia się kleru, komunii pod dwoma postaciami itp. bo w sumie o to będzie walczyć w sesji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i teraz muszę, ale to muszę czas wykroić na szykowanie postaci :D Jeszcze nie wiem jaki typ to będzie i trzeba zapoznać się z mechaniką, której nie znam, ale  coś się uszykuje :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sztuczki 3 i 10 punktów na Atuty ? Hm raczej preferowana piesza drużyna i powiedzmy mieszczanie albo biedne rycerstwo? Na tyle biedne że walczy pieszo? Chyba, ze to nie miejsce na takie dyskusje? W sensie mechanika itp.? A tu się tylko zgłaszamy do gry?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vi mechanika jest prosta.

@Araven każda warstwa społeczna, akurat nie przewiduję za dużo walki, no chyba że Turlacz (ten podły algorytm) właduje was w jakąś zasadzkę, sesja nastawiona raczej na kombinowanie niż bicie.

Sztuczki 3, a niech stracę i niech będzie 10 pkt na Atuty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poniżej zarys mojej postaci, historię, wygląd i ekwipunek dopracuję.  Sztuczki i Atutu podobnie.

 

JAN  Z  PIŁAWY

 

 POLAK NAJEMNIK

34 LATA

WALCZYŁ U BOKU CZESKICH NAJEMNIKÓW POD GRUNWALDEM PO STRONIE POLAKÓW

 

 

 

KRZEPA 5
INTELIGENCJA 4 
WALKA 4
PODSTĘP 3
PRZETRWANIE 3
STRZELANIE 3
ZMYSŁY 2
SPRAWNOŚĆ 2
CHARYZMA 2
SIŁA WOLI 2
LECZENIE 1
WIEDZA OGÓLNA 1
CZESKI 1
NIEMIECKI 1
ŁACINA 1

Edytowane przez Araven

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, czy się wyrobię ze stworzeniem karty. W robocie  kołomyja taka, że tylko zdechnąć wieczorami mogę :/ I tak będzie  pewnie do świąt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vi wiem co czujesz bo miałem iść na urlop, a chyba nawet 23 pójdę do roboty, tak więc chyba albo przedłużę rekrutację o tydzień albo zostawię otwartą, jeszcze się zastanowię jak trochę odpocznę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem za przedłużeniem rekrutacji. Po niedzieli dopracuję historię i to co mi brakuje w KP. Weekend mam wyjęty z życiorysu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

 

JAN  Z  PIŁAWY

 

 

 POLAK NAJEMNIK

34 LATA

WALCZYŁ U BOKU CZESKICH NAJEMNIKÓW POD GRUNWALDEM PO STRONIE POLAKÓW

 

 

 

KRZEPA 5
INTELIGENCJA 4 
WALKA 4
PODSTĘP 3/+1 Skradanie/Ukrywanie
PRZETRWANIE 3/+1 Tropienie
STRZELANIE 3
ZMYSŁY 2
SPRAWNOŚĆ 2/+1 Wspinanie
CHARYZMA 2
SIŁA WOLI 2
LECZENIE 1
WIEDZA OGÓLNA 1
CZESKI 1
NIEMIECKI 1
ŁACINA 1

 

Zmysły 2 jako Inicjatywa

Topór bojowy 3 obrażenia z premią z Krzepy Walka 4

2 noże myśliwskie 2 obrażenia, Strzelanie 3

Kusza lekka 2 obrażenia, ignoruje 1 punkt pancerza naciąga ją ręcznie

Pancerz lekki skórznia ćwiekowana 1 Pancerza + Tarcza 1 Pancerza razem 2 Pancerza

 

Sztuczki +1 Tropienie w ramach Przetrwania, +1 Skradanie/Ukrywanie się w ramach Podstępu, +1 Wspinanie w ramach Sprawności

Z racji na Krzepę 5 zadaje +1 obrażeń w walce bronią ręczną i miotaną oraz ma +1 Lekka konsekwencję.

 

Atuty:

Widzenie w ciemności (3 pkt)  – postać widzi w ciemności przy minimalnym świetle na odległość 10 metrów + Zmysły x 10 metrów.

Regeneracja  (6 pkt)  – wymaga Krzepy 4+. Za 1 Punkt Losu możesz obniżyć kategorię konsekwencji o 1, np. Średnia staje się Lekką. Deklarujesz to podczas walki. Po zakończonej walce czas leczenia danej konsekwencji jest o połowę krótszy, i to bez wydawania Punktu Losu. (Lekką leczysz w 12 godzin, Średnią w 4 dni, a poważną w 2 tygodnie). Nie można już tego skrócić.

 

 

Wygląd:

 

Rudowłosy, jasnobrązowe oczy, ma bardzo białe zęby, brodaty, potężnie zbudowany.

Wzrost 175 cm, waga 85 kg

Dwójka młodszego rodzeństwa brat Bolko 25 lat i siostra Danuta 22 lata. Rodzice nie żyją.

 

Historia i poglądy:

 

Rodzina drwali. W dzieciństwie był uważany za dziwaka, za dużo rozmyślał. Wcześnie dojrzał duchowo i dostrzegł swój cel, wyrwać się z biedy. Gdy dorastał nie potrafił rozmawiać z rodzicami. Marzy o zakupie kilku łanów własnej ziemi obrabianej przez niewolnych albo czeladź. Uważa, iż jego rodzina zasługuje na lepsza pozycję społeczną. Uważa, iż wszystkie dzieci powinny być kształcone przez odpowiednio przygotowanych nauczycieli, niekoniecznie duchownych. Uważa kulty religijne zwłaszcza kościół katolicki za zbyt wpływowy. Nie ufa kapłanom i zakonnikom oraz ich sługom. Nienawidzi tych co dopuszczają się nadużywania posiadanej władzy i korupcji. Gardzi arystokracją i rycerstwem, czasami robi wyjątki dla „prawdziwych” rycerzy. Władza powinna mniej zależeć od bogactwa i urodzenia.

Jako dorosły dostał się do czeladzi, potem walczył jako pocztowy tj. konny strzelec w tzw. Kopii rycerskiej. Dobrze jeździ konno, walczy toporem i tarczą, potrafi strzelać z kuszy także z konia. Około 10 lat walczył w szeregach z czeskich najemników. Bił się pod Grunwaldem po stronie Polaków.

Pochodzi ze Śląska będącego pod władzą króla Czech, a obecnie cesarza Zygmunta, czuje się Polakiem. Przystał do Husytów, bo walczą z dotychczasowym porządkiem w tym z kościołem i nierównością społeczną.

Edytowane przez Araven

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ślicznie :D Jestem ciekawa ile kart ostatecznie nadeszło .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz