Nadia

[R] Z wąpierzami przez wieki (Nadia)

17 postów w tym temacie

J2VGYMh.jpg

Dzień Dobry :)

Tym obrazkiem witam was w rekrutacji do solowej sesji Wampira. Wstępniaczka nie ma, ponieważ planuje oś przygody ustalić już pod konkretną postać, a jak ktoś jest ciekawy jak piszę to może zobaczyć w 7503 postach, z czego całkiem sporo to posty mg.

Jak pisałam to sesja solowa, więc szukam jednej i tylko jednej osoby do rozegrania kilku przygód. Jak wyglądają u mnie takie sesje solowe można zobaczyć tu i tu. Moje kochane graczki twierdzą, że jest całkiem trudno i pewnie mają rację. Ale w zamian za trudy obiecuje zaangażowanie, emocje i mam nadzieję dobrą zabawę.

Dobra może teraz garść konkretów:

- przede wszystkim szukam osoby, z którą będzie mi się dobrze grało: komunikatywnej, otwartej i ufającej mg. Osoby, która będzie prowadziła proaktywną postać, która będzie lubiła podejmować wyzwania i nie będzie miała problemu z szeroko rozumianymi przykrościami dotykającego jej bohatera

- zainspirowana przez sesję Zell chciałabym zrobić wampirzą podróż przez wieki. Zacząć pierwszą przygodę jako człowiek, a potem sobie skakać przez różne epoki aż po współczesność. Po zamknięciu każdej przygody ustalałabym w konsultacji z graczem co się wydarzyło w międzyczasie i opisywałabym nowy status quo. Oczywiście w większości przypadków sytuacja zmieni się na niekorzyść, bo co to za wyzwanie prowadzić bogatego we wpływy i dobra materialne, potężnego księcia?

- znajomość Wampira: Mrocznych Wieków i Maskarady wstępnie nie jest konieczna, sama nie jestem alfą i omegą w tym zakresie, ale będę wymagała zapoznania się z systemem w trakcie.

- wszystkie posty, w tym dialogowe, idą przez forum, nie widzę sensu prowadzenia doca w solówce, w końcu licznik postów sam się nie nabije. ;) Preferuje konkretne posty niż parafrazy postów mg i wodolejstwo mające tylko zwiększyć ilość znaków. Oczywiście jak ktoś lubi pisać i ma o czym to jasne, po prostu uważam, że czasami nie ma nic złego w króciutkich postach.

- termin odpisywania: do ustalenia, na pewno chciałabym szybciej niż raz na tydzień, ale też pisanie kilkunastu postów jednego dnia na ogół jest poza moim zasięgiem. Dwa dni na post wydają mi się optymalne zważywszy na ich długość.

Co poproszę w zgłoszeniu wysłanym na pw:

1) W dosłownie paru zdaniach kim jest postać jako człowiek. NIE musicie zaczynać w Mrocznych Wiekach, to solówka, więc sobie poszalejmy. Chcesz mieć patrycjusza z Rzymu? Czemu nie. Celtycka druidka? Wiking Łupieżca? Handlarz wonnościami z Arabii? Bizantyjska księżniczka? Co wam tylko w duszy za gra.  

Oczywiście wiąże się to z dwoma elementami: po pierwsze im wcześniej zaczniemy tym większe będą przeskoki. Po drugie wedle podręcznika kilkusetletni wampir jest naprawdę potężnym bydlakiem, więc na pewno będę tutaj hamować przyrost mocy, żeby nie zabić radość z gry.

Aha, jeszcze jedna uwaga: lubię historię, ale historykiem nie jestem. Będę, więc różne realia prowadziła na mniejszego lub większego czuja. Jeżeli ktoś dostaje palpitacji serca na myśl o wszelkich nieścisłościach historycznych to raczej nie jest to sesja dla niego.

2) Charakter postaci, znów kilka zdań, ale z uwzględnieniem prawdopodobnej reakcji na przemianę. Dodam, że postać nie musi być dobra, ale musi mieć w sobie coś sympatycznego by się przyjemnie takiej postaci prowadziło. Czyli np. trochę amoralny gracz, który wykorzystuje ludzi korzystając z uroku osobistego tak, ale psychopatyczny morderca torturujący ludzi już nie.

3) Klan czy też klany jakie wchodzą w grę.

4) oczekiwania względem przygody i względem osoby mg i wszystkie ewentualne tematu, których nie chcecie, które są dla was tabu.

TERMIN REKRUTACJI: 10.12.2017, godzina 11

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O brzmi ciekawie, póki co z systemem nie jestem za pan brat, ale do 10 powinienem się zapoznać, no i już mam przynajmniej z 3 pomysły na postać więc można oczekiwać zgłoszenia na dniach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisałam nie musisz znać całości od razu, mechanikę spokojnie zrobię z osobą z którą będę grać, wchodzenie w świat też będzie stopniowe. W sumie jedyne co na tym etapie jest wymagane to znajomość klanów, by napisać mi który jest interesujący. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgłoszę sie bardzo chętnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wiesz co? Spróbuję :D gram tylko w jednej sesji (choć to wąpierz też, ale wąpierza nigdy malo) więc czas mam, a ostatnio mam dużo weny więc nawet jak się nie dostanę to będziesz miała co poczytać :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadio ja mam pytanie: Czy można Ci podesłać dwa koncepty? Bo ja w Wampirze mam swój ulubiony klan i dl;a niego od razu mam pomysł, ale w głowie rodzi mi się coś zupełnie innego,  na totalnie inny klan, a nie potrafię się zdecydować :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak najbardziej, jedna osoba podesłała już 3. ;) Acz może za tą liczbę już nie wychodźmy. Oczywiście zawsze można podesłać jeden koncept, ale z zaznaczeniem, że interesuje nas klan x, y lub z, wtedy po prostu zrobię niespodziankę. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj klany, które mnie interesują są tak różne od siebie, że wymagają dwóch konceptów XD Podeślę coś pewnie pod koniec terminu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też się zgłoszę. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby zrobić ruch w temacie napiszę, że do końca rekrutki zostały trzy dni. Dostał póki co koncept od jednej osoby. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie skoro zgłaszałam zainteresowanie tematem (choć koncept do modyfikacji, jak lata przeliczyłam), to dopytam:

Ile wampira w Wampirze będzie dla gracza, który dobrze zna oba Wampiry? Czy to raczej będzie sesja trzymająca się litery settingu, czy bardziej wolne do tej litery podejście? Czego należy się spodziewać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To już zależy od preferencji gracza.  Ja jestem elastyczna, można wiernie podążać za settingiem, a można i stwierdzić, że robimy intrygę, że Tremere powstali za czasów rzymskich, a Kartagina nigdy nie upadła. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To tak powiem, że kartę wyślę dziś nocą lub jutro gdzieś. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wysłane. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje za zgłoszenia, idę myśleć. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, po przemyśleniu wszystkiego, rozważenia fabuł dla postaci zdecydowałam, że solówkę poprowadzę @Zell. Pozostali: bardzo dziękuję za zgłoszenia, może innym razem się uda. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wiem.... ta postać była specyficzna.:D :D:D

I gratuluje Zell udanej zabawy!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.