Ego

[R] Warhammer 2ed. - Objawy Zła (Ego)

28 postów w tym temacie

WHFRP.png
uAr3CJSm_o.png

Cześć i czołgiem!

Oficjalnie zakładam rekrutację do przygody, którą rozegramy sobie w Młotku drugiej edycji. Chętni są, więc możemy lecieć z technikaliami.

Sprawy fabularne:
- akcja sesji ma miejsce w portowym mieście L'Anguille w Bretonii.
- wasi bohaterowie znają się od jakiegoś czasu i zaczynają przygodę w gospodzie "Pod Strzaskanym Kompasem".Jak się poznali, co już przeżyli, to będzie można ustalić w komentarzach sesyjnych.
- Nie wymagam długich biografii postaci, pół A4 spokojnie starczy, nawet wypunktowane najważniejsze wydarzenia. Oczywiście jeśli chcecie się rozpisać, proszę bardzo.

Sprawy techniczne:
- gramy tylko na forum. Żadnych Google doców, czy innych wynaturzeń.
- długość odpisu: minimalnie kilka zdań, momentami bardziej rozbudowane posty, ale bez epistołów, to nie wyścigi. Optymalna ilość tekstu – na wysokość avatara, dajmy na to 250 pix.
- tempo: Wy macie 5 dni na odpisanie, ja 2 na wrzucenie Wam posta.
- PvP dozwolone, jednak gra ma się opierać na zasadzie kooperacji, a nie wyżynania się nawzajem.
- sesja planowana jest jako jednostrzałowiec.
- przyjmę minimalnie 4 graczy (którzy się zgłosili), maksymalnie 6 (jeśli ktoś jeszcze będzie chciał grać). W przypadku dużej ilości zgłoszeń (nie liczę jednak na to, choć chciałbym się miło zaskoczyć), będzie obowiązywać konkurs kart.
- oczekuję zaangażowania, ciekawego odgrywania postaci, pomysłowości. No i oczywiście czerpania radości z rozgrywki ;).
- rekrutacja potrwa do 27 grudnia, północy. Przedłuży się, jeśli komuś będzie kolidowało ze świętami. Zastrzegam sobie jej skrócenie, jeśli otrzymam odpowiednią ilość porządnych KP.

Mechanika
- atrybuty losujecie sami, przydzielacie je dowolnie na cechy. Obowiązuje Łaska Shallyi.
- poza darmowym rozwinięciem, otrzymujecie również dodatkowe 500 PD do wydania.
- gramy na zasadach WFRP2. Wszystkie podręczniki dozwolone. Za całą kostkologię odpowiadam ja, rzuty będą niejawne (przynajmniej te dotyczące walki, by nie zdradzać np. klasy pancerza przeciwnika), wykonywane przed monitorem.
- będziecie mieć dostęp do 3 Punktów Szczęścia, odnawialnych każdego dnia o świcie. W grze będą automatycznie wykorzystywane w razie nieudanego rzutu.

Tworzenie postaci

Poproszę na PW wypełnione według tego szablonu karty postaci.
- Avatar: obowiązkowy, maksymalnie 200 pix., coś pod klimat Warhammera, preferuję rysowane i kolorowe;
- Dane osobowe: imię i nazwisko (bądź przydomek, jesli postać posiada), rasa (dostępne wszystkie rasy z podręcznika głównego), wygląd, osobowość (żadnych samotników, to mają być ludzie, którzy działają zespołowo), rodzina, miejsce urodzenia, znak gwiezdny, znaki szczególne (jeśli posiada),
- Profesja: wszystkie podstawowe dostępne w Career Compendium, choć z pewnością profesje walczące przydadzą się najbardziej. Oczywiście można korzystać również z podręcznika do 2 edycji, jeśli ktoś ma problemy z językiem angielskim,
- Mechanika: jedno darmowe rozwinięcie + 500 PD do wydania. Łaska Shallyi.
- Umiejętności, zdolności,
- Uzbrojenie, pancerz (w tym punkty zbroi i broni)
- Ekwipunek: podstawowy z profesji, zestaw awanturnika (strona 20 Księgi Zasad), oprócz tego każda postać dostaje 10 koron na zakupy. Niechciany z ekwipunku sprzęt sprzedajecie za cenę z podręcznika.
- Historia: tak, jak pisałem gdzieś wyżej, pół A4 spokojnie wystarczy.

Tyle ode mnie, pytania można śmiało zadawać w temacie.
Pozdrawiam i zapraszam!

Edytowane przez Nyx
Nieprawidłowa nazwa tematu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hiena Cmentarna  poszła (again) rozwiniecie i wydane PD-ki dośle niedlugo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bretoński Errant Knight wysłany zostanie w krótkim czasie dziś :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyślę postać w okolicach środy-czwartku :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja postaram się dziś, khazad, najpewniej goniec lub tarczownik.

@Ego wiesz w którym podręczniku znajdę ścieżki kapłańskie dla krasnoludów?

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Mhelkir próbowałeś Dwarfs: Stone and Steel? To jest prawdziwe kompendium jeśli chodzi o granie khazadem.

Na chwilę obecną mam trzy KP:
- Lavina Bleich, hiena cmentarna od Obcej,
- Lucien Dubois, błędny rycerz Dhagara,
- Karl Bergsohn, rzezimieszek od Kertiopa,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgłaszam się, jeśli jeszcze można ;)

Na strefie jestem nowa, ale pogrywałam tu i tam w pbfy, no i Warhammer to mój ulubiony system. Jeszcze nie wiem, kogo podeślę, ale coś się pewnie wyklaruje do wieczora.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, że można. Wszystkie postaci mile widziane :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak więc na 99% będzie bretońska strażniczka dróg. Ten 1% marginesu zostawiam sobie, gdybym wpadła na inny pomysł ^^.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też coś podeślę.  Jeszcze nie wiem tylko czy zostanę przy niziołku (żołnierzu),  czy coś innego spróbuję. Bo bretoński pachołek kusi... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super, franek, zapraszam serdecznie i czekam na KP :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jednak koncepcja się zmieniła i będzie żołnierz okrętowy. A raczej żołnierka ;) Kartę powinnam dosłać do soboty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj nie dam rady jeszcze podesłać karty. Postaram się wyrobić przed deadline'm.

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze sporo czasu zostało, Egzio, chociaż Święta idą, więc oczywiście rozumiem, że nie każdy będzie miał czas siedzieć i pisać kartę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minut temu, Ego napisał:

Jeszcze sporo czasu zostało, Egzio, chociaż Święta idą, więc oczywiście rozumiem, że nie każdy będzie miał czas siedzieć i pisać kartę.

Święta świętami, ale ja nie mam nawet gdzie od zeszłego tygodnia podłączyć internetu :D Czekam na monterów, mieli być w środę, a mamy już czwartek. 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety, też to znam z autopsji, poza tym przed świętami zawsze wszyscy mają jakieś opóźnienia, zwłaszcza w usługach ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wysłałam kartę i liczę na pozytywne przebrnięcie przez rekrutację B-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na chwilę obecną mam cztery KP:
- Lavina Bleich, hiena cmentarna od Obcej,
- Lucien Dubois, błędny rycerz Dhagara,
- Karl Bergsohn, rzezimieszek od Kertiopa,
- Marie-Noëlle Dieudoné, żołnierz okrętowy od Mashiro,

Czekam na kolejne karty od zadeklarowanych. Szykuje się naprawdę ciekawa drużyna. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Internet już mam, myślę że jutro albo do jutra uda mi się podesłać kartę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świetna wiadomość, Egzio, czekam zatem na KP :)

Do końca rekrutacji jeszcze dwa dni, ale karty od pozostałych chętnych chciałbym otrzymać maksymalnie do 19.00, 27 grudnia, w związku z tym że w ciągu godziny ogłosiłbym wyniki i poprosił o forum. W czwartek zaczęlibyśmy przygodę w portowym, śmierdzącym wodorostami i wodą morską L'Anguille :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też siadam do dokończenia postaci jutro, szukam ciągle avka, na razie najlepszy jaki mam to:
Dwarf_Warrior.PNG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli nic lepszego nie znajdziesz, to podeślij mi ten obrazek w większym rozmiarze, to sobie wytnę portret, ewentualnie Ty to zrób :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1446401033574.png

Ten się nada lepiej, przynajmniej póki nie znajdę avka pokazująćego go bez hełmu ;) 

P.S. @Egomogę prosić o wydłużenie rekrutacji do 21:00?
Odpisałem Ci na PW, daj znać jaka decyzja odnośnie profesji :)

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, czas ostateczny do 21, zwłaszcza, że obaj macie z Egziem co poprawiać w swoich kartach ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz