Lomion

[R] Shadowrun: Smoczy Biznes (Lomion)

128 postów w tym temacie

@Lomion dane z PW mogą służyć już za koncept czy jeszcze jakiś kluczowych info brakuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

49bc9d4eb551b055786e8f50868f3a5a.jpg

Vaeril jest młodzieńcem który chętnie korzysta z życia. Lubi sobie poużywać i nie zawsze ogranicza się do alkoholi. Przez większość czasu wydaje się przyjazny i wyluzowany, ale gdy ktoś szuka kłopotów najpewniej spotka się z niebezpiecznym błyskiem w oku elfa. Jeśli to nie wystarczy by odpuścić może odkryć, że ktoś przykłada mu nóż do gardła. Vaeril nie uznaje półśrodków. Jeśli ktoś go urazi nie należy się spodziewać, że elf przeprosi i ustąpi.  Jeśli jednak nie szukasz kłopotów Vaeril wyda ci się przyjazny i towarzyski.

Raczej stroni od techniki, choć nie jest całkowitym prymitywem, nie wiedzącym co to VR i jak używać commlinku. Mimo wszystko nie używa broni palnej. Niektórzy nie biorą go dlatego poważnie, ale ci którzy widzieli go w akcji wiedzą, że to w cale nie sprawia, że  jest mniej niebezpieczny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lucious Cain aka Lucek, Lucyfer, Duch

2w1v6mc.png

Lucious dorastał w Cieniu, zna wielu i wielu go poznało. Nie jest duszą towarzystwa a jednak ma znajomości w kilku gangach, spelunach i gdziekolwiek nie zajrzysz. Wielu zawdzięcza mu życie więc raczej badź ostrożny gdy mówisz o nim źle. Podobno leczy ludzi, nawet te ciężkie paskudne rany, tak mówią, nikt jednak go nie widział w akcji, w ogóle go znaleźć nie jest łatwo. 
Spokojny, rozważny, starający się najpierw planować a potem działać. Nieufny typ, ma dobrą pamięć co sprawia że chowa długo urazy, po prostu pamięta jak go ktoś oszukał lub coś powiedział i wpływa to na jego relacje gdy ta druga osoba już dawno o tym zapomniała. Przez to jest osobą która wolno nawiązuje przyjaźnie, ale jak już to zrobi to za przyjaciółmi pójdzie w ogień.

Korporacyjnie mówiąc ma nienajlepsze umiejętności miękkie, życie wśród gangsterów i punków na ulicach sprawiło że sposób w jaki się komunikuje jest źle odbierany przez "normalnych" obywateli (np. jako zbyt bezpośredni lub arogancki). Ci co go bliżej znają wiedzą że stara się z tym walczyć, zmienić to i być bardziej elokwentnym.
Robi to z pragmatyzmu, uważa że nieważne jak dobry jesteś to nic nie da jeśli ludzie nie będą chcieli z Tobą pracować, w Cieniach samemu nie przetrwasz długo, każdy to wie, dlatego stara się być lubianym i np. idzie na imprezę znajomych z gangu chociaż tak naprawdę nie ma na to zbytnio ochoty, jednak pójdzie tylko po to by się zawinąć po kilku głębszych, ot przywitać się, uśmiechnąć, pokazać swoim że jest i o nich pamięta po czym wrócić jak najszybciej do swoich spraw. Co robi to niewielu wie, trudno go wyśledzić i nie rzuca się w oczy. Z natury introwertyk, dłuższe imprezy jak i inne podobne interakcje z wieloma osobami go po prostu męczą, a on sam lepiej czuje się samemu.

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, przyszedł czas na podsumowanie, ale z góry zaznaczę że to nie jest wpis z wynikami rekrutacji. Otrzymałem dużo więcej zgłoszeń niż mam dostępnych miejsc, a także więcej niż się spodziewałem, więc mój wstępny plan by przyjąć wszystkich chętnych spalił na panewce. Postacie które zostały zgłoszone to (w kolejności nadsyłania zgłoszeń):

Kay, uzależniona od adrenaliny Riggerka z Tir Nan Og (by @Nadia)
Navi, wyrachowana i uwielbiające technologię Pixie-deckerka (by @NiBl)
Angel, przyjazna, łagodna i inteligentna pacyfistka (by @Paranormal)
Milady, arogancka i zblazowana szlachcianka preferująca nocny tryb życia (by @Fumiko)
Bille Jean - chuda, preferująca styl retro hakerka stawiające swoje pierwsze samodzielne kroki w tym fachu (by @Kira)
Cris - żołnierz z duszą patrioty i romantyka (by @Ferr-kon)
Lucious Cain - Spokojny, rozważny i nieufny czarodziej,wychowany na ulicach Londynu (by @Mhelkir)
Ivar - podążający za głosem wilkiem szaman z Tir Nan Og (by @Shartan)

Vaeril - przyjazny i wyluzowany elf, którego siłą wyrwano z dotychczasowego życia (by @franekfrog)

Jako że niemal połowę konceptów dostałem na ostatnią chwilę, to podjęcie decyzji odłoży się trochę w czasie. Nie nastawiajcie się więc na to że pojawią się lada chwila. Jutro jest pewniejszym terminiem, choć możliwe jest także późno w nocy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Ferr-kon napisał:

d98a14584c50017a3f40d3bc0c612c75.jpg

Chris

Nie no...

Wygląda znajomo :D 

A tak ogólnie to kibicuję drużynie Sexi pistols a.k.a. Aniołkom :D Żeński team runnerów fajnie by wyglądał. :) 

@Lomion Ty się nie dziw z ilości chętnych bo fajnie prowadzisz. :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O, właściwie dwa razy więcej ludzi niż miejsc. 

opis mojej postaci wygląda tak dziwnie w tym gronie. Klasy, umiejętności, uzależnienia, a obok łagodna pacyfistka :rotfl:

@Therek - ja też, bo to by znaczyło, że się dostanę :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo żeby być pacyfistką, trzeba mieć klasę :) Nie ma w tym nic dziwnego :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyróżniasz się @Paranormal ze swoim konceptem, to może być plus. ;) 

No, teraz się zacznie nerwowe reagowanie na nowe posty w tym temacie! Ileż chętnych! :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Lomion napisał:

Bo żeby być pacyfistką, trzeba mieć klasę :) Nie ma w tym nic dziwnego :D

Haha :D Nie jest 100% pacyfistką, ale okej. Wizerunek to podstawa dla buźki XD 

Może i tak, Kira :) Zobaczymy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buźka.

Spoiler

411681.2.jpg 

W ramach przypomnienia. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minutes ago, Paranormal said:

Haha :D Nie jest 100% pacyfistką, ale okej. Wizerunek to podstawa dla buźki XD 

Taaaak, a potem wszystkich zaskoczysz serią z kałacha? :D 
W sumie takie podejście pacyfistyczne jest całkiem praktyczne, o ile oznacza brak zabijania a nie brak walki w ogóle. Bo zabijanie nie jest na dłuższą metę niczym pożytecznym dla Shadowrunnerów, każda śmierć sprawia że więcej osób chce ich znaleźć i się zemścić, generlanie świat wygląda mi na taki gdzie ludzie jak mogą to unikają walki bo zginąć dość łatwo a rany leczą się długo.

Sam zastanawiam nad cechą Code of Honor - Assassin's Creed

"A character never kills anyone that they are not paid to kill. Being precise as an assassin, not leaving collateral damage, and being invisible are important hallmarks of those who believe in the Assassin’s Creed. Characters who take this version of Code of Honor lose 1 point of Karma for every unintentional and/or unpaid murder they commit, and their Public Awareness goes up by 1 for each such death."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znaczy właśnie jak pisałam w opisie postaci - nie zabija i nie pozwala krzywdzić niewinnych. Nie będzie stać nieruchomo, jeżeli ktoś ją zaatakuje :D Dlatego nie całkiem pacyfistka. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aż weźcie nie spamcie :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Lomion napisał:

Ok, przyszedł czas na podsumowanie, ale z góry zaznaczę że to nie jest wpis z wynikami rekrutacji. Otrzymałem dużo więcej zgłoszeń niż mam dostępnych miejsc, a także więcej niż się spodziewałem, więc mój wstępny plan by przyjąć wszystkich chętnych spalił na panewce.

To tak na potrzeby szacowania liczby chętnych w przyszłości pozwolę sobie wspomnieć, że gdyby rekrutacja trwała kilka dni dłużej, otrzymałbyś przynajmniej jeszcze jedno zgłoszenie :D No ale niestety, nie miałem kiedy się na dobre zapoznać z podręcznikiem, więc zostaje mi rola podczytywacza ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, Fingard napisał:

To tak na potrzeby szacowania liczby chętnych w przyszłości pozwolę sobie wspomnieć, że gdyby rekrutacja trwała kilka dni dłużej, otrzymałbyś przynajmniej jeszcze jedno zgłoszenie :D No ale niestety, nie miałem kiedy się na dobre zapoznać z podręcznikiem, więc zostaje mi rola podczytywacza ;) 

Gdybym nie miał tak dużo sesji, to byś dostał więcej niż jedno więcej zgłoszenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypuszczam, że jakby rekrutacja trwała te parę dni dłużej, to przyszłoby jeszcze więcej zgłoszeń.

Niektóre postacie tak się od siebie różnią, że aż ciekawie byłoby zobaczyć jak będą ze sobą współpracować.

Edytowane przez Shartan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minutes ago, Shartan said:

Przypuszczam, że jakby rekrutacja trwała te parę dni dłużej, to przyszłoby jeszcze więcej zgłoszeń.

Niektóre postacie tak się od siebie różnią, że aż ciekawie byłoby zobaczyć jak będą ze sobą współpracować.

Wraz z postacią Reda to 10 osób, w sumie jakby MG miał chęć to można z tego zrobić 2 drużyny mające różne cele :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra, nie ma co przedłużać. Obfitość nadesłanych zgłoszeń uczyniła ten wybór bardzo trudnym, kusiło mnie także by spróbować poprowadzić dwie drużyny albo przekroczyć zadeklarowany przez siebie limit przyjęć. Postanowiłem jednak posłuchać głosu rozsądku i dokonać wyboru bazując na dobrym zbilansowaniu drużyny i jakości nadesłanych konceptów. Tych którzy się nie dostali, jak również tych którzy zadeklarowali że chcieliby zagrać ale nie zdążyli, mogę pocieszyć informacją że z dużym prawdopodobieństwem nie będzie to moja ostatnia rekrutacja do Shadowruna.

Przechodząc do konkretów - wybrane przeze mnie zgłoszenia to:

@Nadia jak Kay

@Paranormal jako Angel

@Fumiko jako Milady

@Kira jako Billie Jean

@Ferr-kon jako Cris

oraz także @Red jako Max.

Nie są to więc typowe Aniołki Charliego, ale... jest blisko :) Do zrobienia pozostaje nam jeszcze mechanika, ale wierzę że sobie poradzimy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weeeeeeee! Radość niepojęta!:tanczy:

Siemka drużyno! Do zobaczenia w sesji! :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Forum! Forum! Żądamy podforum! :D:D

I ja już mam mechanikę. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super, witajcie drużyno :D

Edit - mamy temat :)

Edytowane przez Paranormal

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje tym co się dostali

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja również gratuluje tym co się dostali. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yay :D Dzięki wszystkim :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.