Ego

"Pod Strzaskanym Kompasem" (Ego)

521 postów w tym temacie

3YK5pzN.jpg

Witam wszystkich!

Trochę zasad na początek, co by nam się miło współpracowało:

•  ja prowadzę narrację pierwszoosobową, jednak Wy piszecie w trzeciej osobie czasu przeszłego,
  • dialogi od myślnika i kursywą. Myśli kursywą i w cudzysłowiu. Jeśli odnosicie się w swoich postach do postaci innego gracza, proponuję pogrubić jego imię.
  • avatar i imię postaci na początku posta (wyśrodkowane), podpisy wyłączamy.
  • dwie nieusprawiedliwione nieobecności oznaczają pożegnanie się z grą. Po pierwszej postać traci 5 PŻ, po drugiej po prostu jest zabijana przeze mnie. Warto więc pamiętać, żeby uprzedzić o ewentualnej nieobecności.
  • nie będę rzucał totalnie na wszystko, żeby zdynamizować sesję, jednak jeśli już będę, wyniki będą niejawne. Fabularnie opiszę obrażenia w sesji, mechanicznie podam tutaj, kto ile stracił PŻ.
  • długość postów nie ma tu większego znaczenia. Możecie się rozpisać lub wrzucić coś co jest na wysokość avatara. Jak pisałem w rekrucie, to nie wyścigi na najfajniejszy/najdłuższy post - gramy, żeby się dobrze bawić, więc piszcie tak, jak wam wygodniej.
  • nie kłócimy się, dbając o miłą atmosferę. Niesnaski między postaciami nie są przenoszone do komentarzy i na odwrót,
  • przygoda odbywa się tylko na forum, zatem wszelkie dłuższe dialogi między postaciami załatwiacie sobie między sobą,
  • tura: 5 dni na posta dla Was, 2 dla mnie. Jeśli chcecie, możemy to zrobić bardziej płynne - krótsze tury, 3-dniowe “decyzyjne” (np. czy skręcacie w prawo, czy w lewo), 5 dni na roleplay. 

I to chyba tyle na tę chwilę, jak mi się coś jeszcze przypomni, to na pewno dopiszę. Acha, za moment pojawi się temat, gdzie proszę o wklejenie swoich postaci według szablonu, który tam zamieszczę. Proszę również o wykorzystanie lekko przerobionych avków z wrzuconego niżej linka, tak do przedstawienia postaci, jak i do używania w przygodzie:

https://imgur.com/a/giUIo  <-- wybierzcie avka swojej postaci.

Pierwszy post sesyjny pojawi się jeszcze dzisiaj. Proszę o potwierdzenie tutaj udziału w sesji, żebym wiedział, czy wszyscy wciąż chcą grać.

Życzę nam wszystkim świetnej zabawy a Wam szczęścia na kościach :)

Edytowane przez Nyx
Nieprawidłowa nazwa tematu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hejo,

Witam MG i współgraczy i bardzo się cieszę, że będzie nam dane wspólnie pograć :) Obyśmy szczęśliwie dobrnęli do końca przygody :)

Kartę postaci wrzucę w ciągu godzinki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam egzystencje i chęć do gry.

Dzisiaj w wolnej chwili wszystko pouzupełniam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć wszystkim!

Jestem chętny, a moja postać zwarta i gotowa :D Oboje z niecierpliwością wypatrujemy pierwszego posta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam chęć do gry i witam współgraczy :)

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TURA 1

Ruszyliśmy. W pierwszym poście opiszcie swoich bohaterów, tak, jak ich widzą inni, może napomknijcie, co sprowadziło Was do L'Anguille, pogadajcie jeśli chcecie i oczywiście odnieście się do przedstawionych wydarzeń. Jako, że nie wszyscy jesteście z Bretonii, przyjmujemy, że porozumiewacie się bez problemu po bretońsku, żeby nie robić niepotrzebnych komplikacji językowych ;)

CZAS NA POSTY: do 1.01.2018 włącznie.
CZAS W POSTACH: do momentu reakcji na wydarzenia na zewnątrz lub cokolwiek innego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

//Przypominam o konieczności prawidłowego nazywania tematów ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Ego i Reszta rozumiem że wychodzimy założenia ze już się znamy i podróżowaliśmy chwilę ze sobą i zbędne zapoznania nie są konieczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie było by to złe założenie, zwłaszcza że każdy z nas ma trochę już na karku doświadczenia (te 500 na rozwój). :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, znacie się od kilku dni, na zasadzie, że spędziliście ze sobą naprawdę sporo czasu u Gastona w gospodzie, a wcześniej coś tam robiliście osobno, albo parami (jak się dogadacie). Generalnie nie trzeba się już zapoznawać :) 

@Dhagar, musisz poprawić kartę w temacie, bo zrobiłeś z kodem i się wszystko rozjeżdża.

Edytowane przez Ego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kod wywalony bo nie mogłem normalnie tabelki wrzucić ani zawijać wierszy, wrzuciłem w swoim stylu który powinien być dobry.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie ten kod nigdy nie działał,... wiec przepisywałam z palca :-P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wygląda sprawa ze światotworzeniem? Można trochę, czy nie za bardzo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możecie światotworzyć w granicach zdrowego rozsądku. Jakby coś mi przeszkadzało, to na pewno się o tym dowiecie ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę zawsze można ważne by z umiarem. Tak przynajmniej uważam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 hours ago, Obca said:

@Ego i Reszta rozumiem że wychodzimy założenia ze już się znamy i podróżowaliśmy chwilę ze sobą i zbędne zapoznania nie są konieczne.

Zgodnie z pierwszym postem to znamy się ledwie kilka dni, ja historię postaci skończyłem przybyciem do portu więc podróżowanie to chyba niezbyt, ale picie kilka dni czekając na swoje sprawy jak najbardziej.

Ekipa, pytanie, bo w sumie zasad 2ed dobrze nie znam i mogę się mylić, w sumie kwestia do ustalenia i przekonania MG jeśli chcecie, 
ale jak pamiętam @Ego mówił o uproszczonych zasadach pancerza i braku zasad ze Zbrojowni Starego Świata (sama Księga Zasad), 
Zatem:
1. Nie ma punktów pancerza per lokacja (zresztą jest to zasada opcjonalna wymagająca zgody MG), a są jedynie:

p.jpg

Przykładowo Błędny Rycerz ma wg tych zasad średni pancerz, więc 3PZ na każdej lokacji, 
gdyby były zasady złożone miałby 3PZ na korpusie, 1PZ na rękach, 4PZ na głowie, 0 na nogach.
(@Dhagar jakim cudem wyszło Ci aż 8PZ na głowie i cała ta wysokoliczbowa reszta?)

2. Nie ma zasad ze ZSŚ, zatem każda broń jednoręczna (miecz, topór, buzdygan) ma te same statystyki i miecz nie ma cechy Defensive ( @Dhagar czyli długi miecz nie ma +10WW do parowania) 

3. @Dhagar zapiekła nienawiść to rasowa zdolność krasnoludzka, nie ma jej na tabeli losowych zdolnośći, nie mogłeś jej wylosować, rzucałeś w ogóle? ;) 
Jak już tak sprawdzam to nie wiem też za co kupiłeś (Dobre jedzenie (10 dni), 2 pochodnie + zapałki, grzebień, mały namiot, juki, obrok.) ;)  

4. Przy okazji @Dhagar to co wpisałeś w kartę jako cnoty rycerskie to są błogosławieństwa Pani Jeziora:
o0uomp.png

Cnory rycerskie są na stronie 58, rycerz wybiera jedną, niektóre z nich są jednak mocno przepakowane więc czy może je wybrać początkujący Błędny Rycerz zostawiam do oceny @Ego

5. Fajnie byłoby jakbyśmy mieli karty w jednym formacie, np. bardzo mi się podoba tabelka u @Mashiro :) dodałbym tylko oznaczanie bonusow z umiejek do podstawy, bo początkowo myślałem że ma 8 rozwinięć ;) 

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gramy na tych normalnych zasadach opancerzenia, na których ja zawsze grałem, czyli złożonych z Księgi Zasad, czyli osobna lokacja trafienia.

Co do cnót Pani Jeziora, przyjrzę się temu bliżej jutro, bo nie mam dostępu teraz do podręcznika. I zapiekła nienawiść rzeczywiście jest tylko dla krasi, musiało mi umknąć przy czytaniu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Boże, Mhelkir, ale Ty się kurka czepiasz...

Najpierw do mnie z zarzutami na PW że "skąd Ty masz osiem rozwinięć", chociaż nawet nie doczytałeś, że zaznaczyłam, że mam ze zdolności, a teraz jeszcze czepiasz się innych. Teraz każdemu będziesz sprawdzał karty i wyliczał ekwipunek co do pensa? Przecież to jest chore...

I jeszcze te teksty: może powinnaś to, może powinniśmy tamto... Kto Cię zrobił tutaj komendantem głównym sesji? Nie, nic nie powinniśmy i będę robić tak, jak mi się podoba.

Lepiej zajmij się sobą i pisz posta. Dżizas, jak ja nie cierpię takich upierdliwców...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Mashiro, a może tak spokojniej? Nikogo się nie czepiam i nie lecę z zarzutami, zapytałem Cię na PW o tabelkę bo mi się spodobała a nie wiedziałem jak taką na forum narysować i przy okazji o rozwinięcia myślac że może coś mnie ominęło, nie można o nic już zapytać? Nie rozumiem czemu proste pytanie traktujesz jak atak...
NIe znam systemu więc pytam, wyluzuj plz bo nikt do Ciebie nie strzela.

A postać Dhagara wpadła w me ręce bo chciałem na jego przykładzie pokazać różnice w liczeniu pancerza wg zasad prostych i złożonych i zauważyłem też inne rzeczy.
Poza tym z czym problem? Przy okazji sesji uczę się nowego systemu, źle?

P.S. Tak swoją drogą na żadną inną kartę nie patrzyłem, Dhagara mi pasowała do przykładu bo miał sporo pancerza, ale już mi przypinasz łatki. Super początek gry.

P.S.2.

20 minutes ago, Mashiro said:

I jeszcze te teksty: może powinnaś to, może powinniśmy tamto... Kto Cię zrobił tutaj komendantem głównym sesji? Nie, nic nie powinniśmy i będę robić tak, jak mi się podoba.

Czytaj uważniej, nigdzie nie napisałem "powinniśmy", a nawet gdybym napisał "może powinniśmy" to nadal jest to jedynie propozycja skierowana do ogółu.

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba odniosę się do tego co się na mnie właśnie zwaliło :).

1. Cnota Rycerskości - istotnie, tutaj był błąd, postać była nerfiona z Rycerza Próby i mogłem coś pomieszać. Co do Błogosławieństw to jak pisało w podręczniku - jedna tylko wybrana na daną scenę/walkę. Zatem tutaj też ryzyko że pomodlę się o jedno a będzie nieprzydatne. Bywa.

2. Zapiekła nienawiść - polecam Rycerze Graala, strona 123. Pochodzący z Quenelles ma tą zdolność na starcie, zatem błędu nie ma. Chyba że MG uzna co innego wtedy rzucę kością na inną zdolność.

3. Przy ekwipunku i wydatkach trochę sobie odpuściłem szczegółowość zatem może być błąd, który specjalnie dla ciebie zaraz poprawię. Ale to chyba od MG zależą wszelakie gromy a nie od innego gracza? :P

4. Punkty pancerza. Szczegóły można się walnąć, zatem wedle prosty zostanie to poprawione.

Coś jeszcze mogę poprawić by ci ułatwić życie Mhelkir? XD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Dhagar Spoko, mi tam to ani ułatwia ani utrudnia życie :) sorka że wziąłem Twoją postać na przykład,
wybrałem ją bo miał sporo zbroi a chciałem pokazać różnice w liczeniu pancerza, ale jak zwykle się rozpisałem o wszystkim co po drodze zobaczyłem ;)  

Co do zdolności: z mojej strony im więcej nienawidzących zielonoskórych w drużynie tym lepiej :D nic tak nie zbliża jak wspólna nienawiść :D 

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
52 minut temu, Mhelkir napisał:

@Mashiro, a może tak spokojniej? Nikogo się nie czepiam i nie lecę z zarzutami, zapytałem Cię na PW o tabelkę bo mi się spodobała a nie wiedziałem jak taką na forum narysować i przy okazji o rozwinięcia myślac że może coś mnie ominęło, nie można o nic już zapytać? Nie rozumiem czemu proste pytanie traktujesz jak atak...
NIe znam systemu więc pytam, wyluzuj plz bo nikt do Ciebie nie strzela.

Właściwie miałam w rekrutacji napisać, że jak będziesz odstawiać to co w sesji DnD w jakiej grasz to ja liczę na zachowanie całkowitego PvP z uznawaniem skutków śmiertelnych, ale postanowiłam sobie darować. Najwyraźniej trzeba było.

Mhelkir jesteś upierdliwcem, uczepiasz się szczególików które można było spokojnie zostawić do rozpatrzenia przez MG w danym momencie.  90% twoich wypowiedzi odczytuje się jako czepianie się ewentualnej niewiedzy u innych z powodu formy wypowiedzi jaką wybierasz stosować.

Proszę popracuj nad komunikowaniem się z nami, bo nie uśmiechają mi się długie dyskusje w MG vs BG na temat ile czasu zajmie postaci zwijanie linie w sposób mechaniczny i przez to ilość postów w temacie mgvsbg przebije 7-krotnie liczbę stron przygody.

To wszystko co mam do powiedzenia w tej kwestii, więcej nie będę jej poruszać i się wypowiadać o tym w przygodzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Obca w rpg jest jedna zasada: MG ma zawsze rację :) i moje przywiązanie do szczegółów w żaden sposób tego nie zmienia.

Co do rozkmin mechanicznych w sesji DnD o której wspominasz, ja tam nie widzę nic złego w dyskusji czy o wydarzeniach w sesji czy o mechanice danego systemu, nie przeszkada mi w żaden sposób rozdrabnianie się nad pojedynczymi sprawami na n sposóbów w temacie z komentarzami do sesji, bo jakby nie było jesteśmy tutaj na forum dyskusyjnym o rpgach i moim zdaniem temu służy takie forum. To jest oczywiście jedynie moje zdanie na ten temat, bo są tu i ludzie co chcą się jak najbardziej wczuć w postać i każda dyskusja poza odgrywaniem ich rozprasza i denerwuje ;) więc dla dobra wspólnej gry mogę z tego spokojnie zrezygnować. :) 

Co zaś do odczytwanie tego w jaki sposób piszę, nie każdy to tak czyta, niektórzy mnie tu już trochę znają ;) Wiesz, słowo pisane nie ma tonu wypowiedzi więc podlega sporo szerszej interpretacji niż mówione a na swój styl pisania niewiele mogę poradzić, ale spójrz na przykład jak luźno Dhagar odpisał odpowiadając na to co napisałem, a jak nerwowo Mashiro, mimo że post dotyczył postaci Dhagara. Pozostaje mi cieszyć się że znasz mnie już trochę z forum i wiesz że nie ma to nic wspólnego z moimi intencjami. :) 

Miłej gry wszystkim życzę :)

P.S.

4 hours ago, Obca said:

To wszystko co mam do powiedzenia w tej kwestii, więcej nie będę jej poruszać i się wypowiadać o tym w przygodzie.

Ja również nie zamierzam do tematu wracać. Grajmy!

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ależ się tutaj dyskusja wywiązała ;)

Ja od siebie tylko napiszę, że nie jestem fanem totalnego rozdrabniania się z mechaniką - to jest pbf, gramy na forum, więc dla mnie najważniejsze jest Wasze wczucie się w postać i odgrywanie, snucie opowieści, a przy okazji coś tam porzucam, żeby był element losowości i nieprzewidywalności. Nie będę z kalkulatorem w dłoni liczył metrów, które postać musi zrobić, żeby dostać się do przeciwnika, czy też obciążenia, jeśli nie jest to przekombinowane. Mechanika jest tylko pomocą, a nie rzeczą, która nam tutaj wszystko zdeterminuje. I nie, nie lubię dyskutować na temat każdej pierdółki mechanicznej, bo zwyczajnie nie mam na to czasu w ciągu dnia :) Na pytania oczywiście odpowiem, ale bez - jak to napisała Obca - dyskusji na temat mechanicznego zwijania liny przez 7 stron komentarzy ;)

Cieszmy się sesją i grajmy bez zgrzytów, dobra? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz