GreK

[R] Miasteczko Diamond Tain. (GreK)

11 postów w tym temacie

Kombajn warczał niczym wściekły rottweiler, chrypliwym, nieco metalicznym głosem wydobywającym się z jego trzewi. Jakaś luźna zębatka uparcie stukała przy każdym obrocie ogromnego ślimaka. Jak prehistoryczny monumentalny gad wciśnięty w ciasny tunel, w którym mogły się minąć dwa tiry, łypiący płonącymi oczami, po którego ciele przebiegały spazmatyczne dreszcze. Z dwóch nozdrzy rzygał strumieniem wody, który z hukiem wrzynał się w ścianę, wyrywając kolejne pokłady ziemi i kamieni znikające zaraz w jego rozwartej paszczy. Drążył korytarz. Dwójka ludzi obsługująca kolosa wyglądała przy nim jak mrówki krzątające się przy dużym chrząszczu.

Kolejne stemple wspierające nowo powstały strop stawiane były za przemieszczającą się powoli maszyną przez następną grupę osób. Taśmociąg transportował surowiec do kolejnego urządzenia zwanego sitem a stąd, po oddzieleniu cennego kruszcu, jeśli taki się znalazł w tonach bezużytecznej skały, do opuszczonych już, nieeksploatowanych tuneli, by tam pozostać na wieki.

W pewnym momencie momencie potwór zakrztusił się, zawył przeciągle niczym raniony zwierz. Jeden z operatorów krzyknął coś wskazując na ścianę, lecz komunikat zginął w przeciągłym wyciu. Siła, którą trudno sobie wyobrazić poderwała kolosa kilka centymetrów w górę i rzuciła go z powrotem aż zadrżała ziemia. Z nie podpartego kawałka stropu sypnęły się odłamki skał na pracujących w dole górników. Głaz wielkości małego samochodu spadł na taśmociąg wykrzywiając go i przygniatając stojącego obok robotnika. Wszystko zasnuł kamienny pył.

***

“Z ostatniej chwili…”

Regionalny program został przerwany przez wstawkę Diamond Taint News. Opalona speakerka w schludnej garsonce uśmiechała się sztucznie czytając tekst z promptera.

“W kopalni zanotowano kolejne tąpnięcie. Urządzenia zarejestrowały wstrząsy o sile 3 stopni w skali Richtera. Kierownik grupy geologicznej, pani Suzan Black mówi o pracach prowadzonych przez doświadczony zespół na trzecim poziomie. Wstrząs spowodował zasypanie chodnika a kontakt radiowy został przerwany. Na pomoc zasypanym pracownikom wyruszyła...”

 

Kilka słów wstępu.

Z czym do ludzi?

Witam w rekrutacji do sesji w klimacie horroru. Pierwszej takiej w moim wydaniu, pierwszej prowadzonej na tym forum ale nie pierwszej w życiu. Będzie to storytelling, z niewielką domieszką mechaniki. Turlać będę sporadycznie, jeśli w ogóle.

Z racji tego, że będzie to horror przewiduję zejścia śmiertelne. Osoby źle znoszące śmierć swojej postaci, proszone są o nie branie udziału w rekrutacji.

Osoby, które będą dopytywać później “dlaczego akurat ja?” - podobnie.

Aczkolwiek nie jest to survival, nie zakładam, że wszystkie postacie będą się kochać i wspierać nawzajem. Jeśli będzie to miało uzasadnienie przyczynowo - skutkowe dopuszczam do sytuacji, gdy Bohater Gracza zabije innego Bohatera Gracza.

Z racji, że będzie to storytelling, liczę na odgrywanie postaci, oddawanie jej uczuć, jej strachów, jej przemyśleń. To Wy sami w dużej mierze tworzyć będziecie nastrój horroru. Gdzie mieszka strach, jeśli nie w naszych głowach?

Może być brutalnie. Może być seksistowsko. Wasze postacie mogą być poniżane, bite, torturowane. Sesja będzie oznaczona znaczkiem +18. Nie będę weryfikował wieku, nie mam takich możliwości. Proszę dojrzałe osoby o zgłaszanie się do sesji. Osoby, które nie będą w stanie znieść powyższego - proszę o nie branie udziału w rekrutacji.

To teraz, gdy zostały już same freaki i wykolejeńcy, trochę o fabule...

mojave-desert-interstate-highway-15-cali

 

Rzecz będzie się działa w czasach nam obecnych w USA, stanie Utah, pośrodku pustyni Moyave, w małym kilkudziesięciotysięcznym miasteczku Diamond Taint. Dobrze niegdyś prosperujące miasteczko, które powstało wokół kopalni diamentów, po wyczerpaniu złóż, gdy eksploatacja kopalni stała się nieopłacalną i po jej zamknięciu, popada w ruinę. Po kilku latach, nieczynną kopalnię przejmuje agencja rządowa, która zaczyna w niej prowadzić prace geologiczno-badawcze. Tajemnicą poliszynela jest też, że istnieje grupa ludzi, którzy płacąc łapówki ochroniarzom kopalni, “fedruje” w opuszczonych korytarzach, korzystając z porzuconych maszyn. Miasteczko przechodzi poważny kryzys.. Większość dzielnic to opuszczone budynki.

Postawię osobny temat, w którym zamieszczać będę bardziej szczegółowe informacje na temat miasteczka jak i jego mieszkańców.

Od razu powiem, że na górnictwie znam się średnio i wiem, że mijać się będę z prawdą. Diamenty wydobywa się zazwyczaj metodą odkrywkową. Na potrzeby sesji założyłem bliższe naszym wyobrażeniom fedrowanie. Jeśli kogoś to drażni… ma pecha :O)

 

Kogo szukam?

Potrzebuję 3-5 graczy, którzy wcielą się w mieszkańców Diamond Taint, zwykłych ludzi tam mieszkających. Mogą to być:

- “cywile” - zwykli ludzie zajmujący się swoimi sprawami, niezwiązani, lub luźno związani z kopalnią

- pracownicy - ci, którzy pracują w kopalnii dla geologów (górnicy, inżynierowie, ochrona itd.)

- “nielegale” - ci, którzy fedrują poza nadzorem

 

Przy wyborze postaci będę sugerował się jakością nadesłanych kart. Chętniej będę przyjmował postacie głęboko osadzone w miasteczku z tzw. backgroundem, z zahaczkami pozwalającymi na zaczepienie się i poprowadzenie osobnego wątku.

Gracze będą mieli okazję na światotworzenie w zakresie nie kolidującym z fabułą. Postacie nie będą prowadzone za rączkę i wymagać będę własnej inicjatywy.

Jak to sobie wyobrażam?

W chwili obecnej zakładam, że sesja będzie podzielona minimum na dwa etapy.

W części pierwszej będziecie mieli możliwość pokazać swoje postacie, jak wygląda ich życie w miasteczku. Będę chciał wam ukazać jego oblicze, jego codzienność, abyście mieli okazję go poczuć. Na tym etapie będą mi właśnie potrzebne Wasze zahaczki. Może będzie lajtowo, może trochę strasznie, to dużo zależy od tego co mi podeślecie.

Prawdziwa groza zacznie się w części drugiej. Taki jest plan. Jak wyjdzie? Zobaczymy.

Google doc będzie w użyciu.

Częstotliwość odpisów: idealnie 7/7 (7 dni dla MG i 7 dla graczy) i do tego ideału dążyć będę. Ostatnio niestety notorycznie ze wszystkim się spóźniam, więc mogę nie dotrzymywać terminów o czym lojalnie ostrzegam.

Od graczy wymagam uprzedzenia o ewentualnych obsuwach. Zawalanie bez ostrzeżeń skończyć się może zejściem tragicznym postaci.

Termin rekrutacji: 12 stycznia - północ. 13 stycznia ogłoszenie listy (nie)szczęśliwców.

Od 15 stycznia przez tydzień nie będzie mnie w kraju, zakładam że wieczorami będę miał czas, żeby posiedzieć nad pierwszymi postami.

Co powinna zawierać Karta Postaci?

...podsyłane jako link do google doc’s.

Personalia:

- Imię, Nazwisko,

- Avatar

Historia, można krótko, po jednym zdaniu na każde z poniższych

- Kim była postać w trakcie prosperity?

- Jak przeżyła zamknięcie kopalni?

- Kim jest dzisiaj? Dlaczego zdecydowała się zostać w miasteczku?

Sieć znajomości

- rodzina

- przyjaciele

- znajomi (można rozbudowywać w trakcie sesji)

- nieprzyjaciele / wrogowie (min.2)

Kawałek fabularny
- Opiszcie jakiś zwrotny punkt w życiu postaci. Coś, co ją ukształtowało. Nie musi tego być dużo. Jakaś migawka.
Pozwoli mi ocenić Wasz warsztat i wczucie się w klimat

Statsy
Do rozdysponowania 20 punktów. Umiejętności w skali od 1 do 10

- Siła mięśni

- Zręczność

- Kondycja

- Odporność na stres

 

Strachy i silne strony

- w czym postać jest dobra? (5 umiejętności)

- w czym postać jest słaba / ułomna / czego się boi? (5 przypadłości, w tym minimum jedna rzecz, której się boi)

- moim największym marzeniem jest…

Koncepcja na postać. Podsumuj postać kilkoma słowami (może być więcej niż kilka), które pozwolą mi ocenić jak zamierzasz odgrywać postać. Np.:

- Ślamazarny idealista chcący naprawiać świat

- Furiat, drań bez skrupułów gotów sprzedać własną matkę za parę dolarów

- Niepoprawny hazardzista z problemami, zadłużony u lokalnych koników, rozbite małżeństwo, córka, z którą nie może nawiązać kontaktu

F.A.Q.

O 31.12.2017 o 15:06, PoloxDisc napisał:

Jeśli chodzi o pracę w tym miasteczku to mogę mieć inną robotę niż coś związanego z kopalnia?

Jeśli chodzi o prowadzone przeze mnie sesje to daję bardzo dużą swobodę w wyborze postaci. Od żebraka po milionera. Jedynie kluczowe stanowiska w mieście są obsadzone przez moich NPCów. Postać nie musi być związana z kopalnią.

Cytuj

kiedy kopalnia sie wyczerpala, ile lat temu?

2006r - kopalnia zostaje zamknięta;

2012r - przyjeżdżają geolodzy i zaczynają swoje badania

przypomnę, że obecnie jest 2018 :O)

Cytuj

 jaki czas trzeba mieszkac w miescie?

nie ma limitu, można być przyjezdnym ale fajnie by było, żeby była jakaś zahaczka na poprowadzenie pierwszej części sesji i żeby postać znała trochę / kilku(nastu) mieszkańców;

dodam jeszcze, że cała sesja będzie się działa w miasteczku i jego najbliższej okolicy, więc postać musi chcieć zostać w Diamond Taint na dłużej :O)

Lista zgłoszeń.

Stan na 5 stycznia godz.12.20

- Mike HOWARD, policjant @PoloxDisc (karta kompletna)

- Joel STRODE, nauczyciel, kucharz @waydack (karta kompletna)

Edytowane przez GreK
F.A.Q.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, mam pomysł! Właśnie na niego wpadłam. XD Krótkie to i dam radę nawet ze szpitala. ^^

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Zell napisał:

Hej, mam pomysł! Właśnie na niego wpadłam.

To miło, że przechodził.

F.A.Q. uzupełnię jak siądę do komp.

 

Edit:

Uzupełnione.

Edytowane przez GreK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hejo, również zastanawiam się nad wzięciem udziału w sesji. Wstępnie wpadłam na pomysł przedszkolanki z miasteczka - czy taki koncept przejdzie, czy mam myśleć nad czymś bardziej "przydatnym" na sesji, np. policjancie, lekarce etc.?

 

EDYCJA:

Ok, doczytałam w FAQu że przedszkolanka przejdzie. Tak więc zabieram się do pracy :)

Edytowane przez Mashiro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejdzie... :) zapraszam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaciekawiło mnie... Myślę o kimś na kształt Policjanta-Snajpera czy czegoś na ten kształt który ma... nie wiem... lęk wysokości czy lęk przed uduszeniem się... (nie umie pływać)... Jutro wezmę się za KP i powiesz co i jak ;) (mam nadzieję że Historia którą mu dam nikogo nie zszokuje bo czasem wyobraźnia bierze górę XD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Fiery_Lightning napisał:

mam nadzieję że Historia którą mu dam nikogo nie zszokuje bo czasem wyobraźnia bierze górę

Śmiało. Zapraszam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, mi została jedynie historia i fragment fabularny do napisania i w związku z tym drugim mam pytanie: to może być jakakolwiek scenka z życia postaci? Bo moja bohaterka miała generalnie spokojne dzieciństwo i niewiele się u niej działo, więc nie wiem, czy na siłę mam jej coś traumatycznego wymyślać? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@MashiroMashiro - skoro postać nie miała punktu zwrotnego, który ją ukształtował wrzuć jakąś scenkę rodzajową, która pokaże mi Twoją postać, jakieś jej zachowanie charakterystyczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki doki, postaram się coś napisać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałem tylko przypomnieć, że termin rekrutacji mija jutro. Jeśli nie otrzymam wystarczającej ilości KP, które będą odpowiadać moim wymaganiom, zamknę rekrutację a sesja nie zostanie otwarta.

 

Edit:

Dziękuję za nadesłane karty. Niestety z powodu niskiego zainteresowania sesja nie zostanie otwarta.

Edytowane przez GreK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.