Lomion

Chatsubo (Lomion)

42 postów w tym temacie

a47a06484a905ccamed.jpg

Chatsubo jest popularnym wśród shadowrunnerów barem, gdzie mogą w spokoju załatwiać interesy, albo po prostu pogadać. Ratz, muskularny troll o cybernetycznych ramionach nie tylko dba o porządek, ale także przygotowuje gościom drinki. Jego specjalnością jest piwo, które podobno waży na miejscu.

W skrócie - jest to temat do pogaduch, i wszystkich tych rzeczy, które nie pasują nigdzie indziej.

Edytowane przez Lomion

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej :)

Mam nadzieję, że fajnie się będzie nam grało :)

Czy mi się wydaję, czy się złożyło mężczyźni woje i dość pacyfistyczne dziewczyny? (No nie wiem jak jedna)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja także witam wszystkich i na wstępie mam parę pytań organizacyjnych:

- założyłem tematy które przyszły mi do głowy, ale jeśli o czymś zapomniałem, albo macie pomysł na coś o czym nie napisałem, to dajcie proszę znać

- nie jestem pewien czy będziemy potrzebować podforów. Sam z siebie nie planuję żadnych "tajnych sekretów" które trzeba by tam omawiać, ale może się tak zdarzyć że będą potrzebne. Podobnie z kartami postaci. Na początek założyłem że będą jawne, ale gdybyście chcieli tajności to dajcie znać.

- proces tworzenia postaci: założyłem osobny wątek i mam wstępny plan by postacie tworzyć etapami, w tej samej kolejności co w podręczniku: najpierw współczynniki, potem umiejętności itp. Jeśli macie inne pomysły jestem otwarty na sugestie

- coś więcej, mniej? Coś o czym zapomniałem? Dajcie znać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super :D

Mamy już kilka piosenek w rekrutacji, można założyć wątek na inspiracje postaci, by tam wrzucać takie rzeczy :)

Sekrety można umieszczać w spojlerze, myślę, że możemy sobie zaufać, że osoby niewskazane nie będą ich otwierać?

Z tworzeniem postaci chyba spoko, może drużyna będzie bardziej zbalansowana. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam takie pytanie, skoro jedna postać jest z poprzedniej kampanii, to jak będzie wyglądać kwestia balansu siły mechanicznej postaci? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czeeeeeść! :)

Tak, ja głosuję za tematem na spam inspiracyjny bo bardzo takie lubię w sesjach. :D

Jak dotąd, w większości sesji w jakie tu grałam nie dostawałam podfora dla siebie a komunikacja z MG w tajniackich sprawach szła pmkami, więc mi personalne fora jakoś do szczęścia nie są potrzebne. Katy mogą być jawne, jestem z tym ok. ;) 

Tworzenie etapami na forum może być fajne, jeszcze tak nie budowałam cyferek pod postać. Rozumiem, że będą jakieś krótkie deadline'y ustawiane w międzyczasie na każdy z etapów, żeby to się nie przeciągnęło za długo? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kay nie jest pacyfistyczna, zdecydowanie. :-D 

I temat do inspiracji jak najbardziej za. Budowanie postaci po kolei: spoko w sumie. To znaczy ja już mam, ale pewnie da się coś poprawić. :-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj spam inspiracyjny jest koniecznością!

W ogóle to tak, zacznę od łzawych kawałków - cześć Wam i strasznie się cieszę, że się dostałem do kampanii. Ostatnie parę tygodni na strefie były dla mnie kulminacją różnych osobistych problemów, praktycznie stałem już w drzwiach nie wiedząc, czy w ogóle pbfy są dla mnie i dam radę, ale uznałem, że mimo wszystko pbfowanie jest ważną częścią mojego życia i się zgłaszam! Strasznie się cieszę, że trafiła się taka fajna ekipa i obiecuję że dam z siebie wszystko, i cieszę się że są tu ludzie z którymi tak dawno nie grałem i będziemy się dobrze bawić i aaaaa!

No już już, uspokajam się, jest dobrze :D

Co do tworzenia postaci, to moja sugestia brzmi - jak ktoś umie zrobić postać sam, to niech lepiej zrobi postać sam :D bo chyba większość osób tutaj cyferki do SR5 ogarnia? Tak tylko zakładam, w sumie nie wiem :D ale jeśli już siadamy do robienia wspólnie, to najlepiej robić punkt po punkcie jak jest sugerowane w podręczniku. Jak gram na żywo to przeszliśmy do robienia postaci w ten sposób, bo to zawsze jest dużo fajniejsze, bo można robić drużynę, która się fajnie uzupełnia.

2 godziny temu, Kira napisał:

Jak dotąd, w większości sesji w jakie tu grałam nie dostawałam podfora dla siebie a komunikacja z MG w tajniackich sprawach szła pmkami, więc mi personalne fora jakoś do szczęścia nie są potrzebne. Katy mogą być jawne, jestem z tym ok. ;) 

U mnie tak samo, popieram. Ja uważam, że sekrety i tak powinny być między postaciami, a nie między graczami, poza jakimiś sytuacjami gdzie można na którymś etapie zrobić fajny reveal :D bo tak to nie ma sensu, taki sekret to tylko zabawa dla jednej osoby i tworzenie atmosfery paranoi wśród reszty. W SR i tak będzie chyba wystarczająco dużo paranoi :D

8 godzin temu, Fumiko napisał:

A ja mam takie pytanie, skoro jedna postać jest z poprzedniej kampanii, to jak będzie wyglądać kwestia balansu siły mechanicznej postaci? 

Przyłączam się do pytania. Mimo wszystko mamy do czynienia z mocno taktycznym systemem i settingiem, który zakłada taktyczne podejście do gry (mimo wszystko większość przygód to będą operacje przeciwko korporacjom, więc taktyka być musi), więc jeśli jedna z postaci w drużynie jest silniejsza, to mogą być zgrzyty na wielu poziomach. Nie chcę się za dużo rozpisywać, bo to temat na oddzielną dyskusję jest :D ale z mojego doświadczenia, o ile gracze nie są ze sobą bardzo dobrze zgrani, to zwykle generuje dużo problemów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie, spokojnie jeszcze nawet nie zaczęliśmy grać. :P 

Dajcie czas na wypowiedź dla MG, a prywatne dramy niech takimi pozostaną. :]

(I ja nic nie mam do faktu, żeby Max miał ciut wyższy poziom. W końcu długie, dobre granie powinno być jakoś nagradzane.)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MG na początek trochę posprzątał, bo coś się wylało... I przyłącza się do apelu: wszyscy się przywitaliśmy i wyraziliśmy nadzieję że będzie się nam dobrze grało, więc tego się trzymajmy. Kategorycznie.

Inspiracje miałem w planach, tylko jakoś... no właśnie. Zaraz nadrobię zaległości. W sprawach podfor i tajnej komunikacji widzę pełną zgodność, więc zgaduję że nie będą nam potrzebne.

Zaś co do tworzenia postaci to wyszedłem z założenia że - jak w każdej grupie - jednym będzie to szło lepiej, innym gorzej. Przyszło mi więc do głowy że robiąc to jednocześnie tempo tworzenia poszczególnych postaci nieco się wyrówna, będzie więcej szans na zadawanie pytań o mechanikę i być może nawet na kolektywne myślenie nad szczegółami. Ale jeśli ktoś woli tworzyć samodzielnie, albo ma już gotową postać, to nic nie szkodzi. Niech wkleja od razu całą, to także będzie pomocne dla innych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wkleje jak tylko dziecko pójdzie spać. Z całą historią wkleić? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łoki, to ja jutro po pracy wrzucę szkic tego co już rozkminiałam. :D Bo dzisiaj wieczorem jeszcze muszę ogarnąć rzeczy pozaforumowe i nie wiem ile mi zejdzie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Nadia Mnie wystarczy mechanika :) Ale przy takich historiach jakie stworzyliście aż żal byłoby się nie podzielić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam trochę rzeczy obmyślonych, ale nie czuję się pewnie w systemie i chętnie zrobiłabym to krok po kroku korzystając z ewentualnych rad :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja później wrzucę opis Maxa muszę jeszcze kilka rzeczy posprawdzać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, wrzuciłam co mam. Jeszcze będę poprawiać, zarówno wizualnie, bo ciut się rozjechało jak i mam trochę forsy jeszcze do wydania. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wciąż mam wątpliwość, czy dać po cztery do zręczności i logiki, czy odjąć punkty od czegoś innego, by były na pięć. Jakby nie patrzeć, logika liczy się do pamięci, a to bardzo ważne dla postaci, która zajmuje się głównie rozpoznaniem i gadaniem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zręczność po co planujesz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo poza gadaniem (i o ile starczy punktów fałszerstwem) chcę jej dać coś z włamania, gimnastyki itd - ogólnie chcę, by była w stanie przekonywać, ale też zrobić rozpoznanie tam gdzie inni może nie wejdą, dzięki połączeniu blefu i włamywania? 

Można powiedzieć taki oszust o mniej więcej czystych rękach - przegada, załatwi umowę, ale może tez podrobi, pójdzie gdzieś za kimś, będzie człowiekiem na miejscu. 

Problem w tym, że pierwszy raz to robię, najpierw dam punkty w umiejętności społeczne, a to co zostanie w resztę, dlatego nie wiem na ile ważne cechy wymagające zręczności będą. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze możesz to i owo podrasować potem wszczepami, zerknij czy coś Ci podpasuje. I wiem, zawsze za mało punktów :D 

Edit: a tak patrząc po koncepcie, to polecam dodatek "Cutting Aces", jest poświęcony takim przekręciarzom :D

Edytowane przez Fumiko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy będzie problem jeśli na tym etapie jednak zmienię avek? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie poprawki zawsze można wprowadzić w trakcie, a podejrzewam że gdy postać będzie już bardziej rozpisana to łatwiej będzie podjąć decyzję. Choćby właśnie dlatego że będziesz wiedziała na co starczyło ci punktów z umiejętności, a na co nie.

Ferr, zmieniaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Kira

E: Resources  6,000¥ ( :( )

Nie ma się co smucić, damy radę, jak coś to się pożyczy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze