Nyx

Konkurs na najlepszy post w przygodzie - styczeń'18

21 postów w tym temacie

Witam was serdecznie w pierwszej w tym roku edycji konkursu na najlepszy post! Tym razem o pomoc przy organizacji konkursu poprosiłam kogoś lepszego ode mnie. Wiecie, piszecie takie ładne posty, że czasem słów mi brakuje, by je jakoś podsumować. Przywitajmy więc... Alutkę! Jednak zanim oddamy jej głos, czas na zasady:

1. Celem konkursu jest wybranie najlepszego posta napisanego na Strefie w danym miesiącu. Tutaj: napisanego w styczniu
1b. Najlepszy jest pojęciem subiektywnym  Mogą być szczególnie zabawne, wzruszające, głębokie, ładnie napisane, ładnie zredagowane, etc. 
2. Obecna edycja konkursu trwa do 15 lutego. 
3. Udział w konkursie może wziąć każdy użytkownik Strefy. 
4. Użytkownicy zgłaszają swoje typowania do 5 lutego. Nominacje zgłasza się przez PW do NYX
4b. Liczba nominacji od użytkownika jest nieograniczona. 
5. Typować można posty (fabularne oczywiście) z każdej aktualnie prowadzonej przygody umieszczone na Strefie Forumowych RPG. 
5a. Post musi być napisany na niezahasłowanym podforum. 
6. Gdyby zaszła sytuacja, że ktoś ma jakieś "ale" odnośnie nominowanego posta, wszelkie uwagi, pretensje, itd. zgłaszać do prowadzącego przez PW. Podnoszenie kwestii w temacie konkursowym będzie usuwane.
7. Po zakończeniu okresu nominowania przez kolejne 10 dni, tj. do 15 lutego, użytkownicy głosują na najlepszy post poprzez uszeregowanie trzech najlepszych z puli nominowanych postów. 
Pierwszemu (najlepszemu) postowi przyznają 3 głosy, drugiemu 2, trzeciemu 1 głos. 
7a. Nie ma obowiązku przyznawania wszystkich trzech miejsc. Jednak gdy przyznaje się tylko dwa miejsca, miejsce pierwsze dostaje 2 punkty, miejsce drugie - 1 punkt. Tylko jedno miejsce - 1 punkt. 
7b. Głosy można wklejać w tym temacie lub przez PW do NYX. Głosy wysłane przez PW zostaną ujawnione po zamknięciu głosowania, łącznie z tożsamością osób, które je oddały. 
8. Nie ma obowiązku uzasadniania głosów i nominacji, komentarze takie są jednak zdecydowanie mile widziane. 
9. Po upłynięciu terminów na głosowanie, głosy zostaną zliczone i ogłoszony będzie wynik konkursu w postaci trzech miejsc. Uwzględniane są remisy. Nie ma dogrywek. 
10. Nagrodą dla autora najlepszego posta jest czasowo przyznana specjalna grupa "Twórca posta miesiąca" i możliwość wybrania sobie specjalnej rangi.

No dobrze, pani Alutko, oddajemy pani głos!

- To doprawdy fascynujące! Jako poetka, jako artystka jestem prawdziwie dumna, że chcecie właśnie mnie mieć za swoją duchową przewodniczkę w świecie literatury! Forma rozrywki, którą preferujecie jest fascynująca... To takie obcowanie ze słowem pisanym dla rzemieślników, którzy mozolnie odtwarzają pracę artystów. Niby tacy prości ludzie, niewiele potrafią, a jedn...

- Pani Alutko! Umawiałysmy się, że nie obraża pani naszych twórców! Proszę się trzymać scenariusza!

- Scenariusz! Artystyczne porywy ducha, które plyna wprost z serca nie potrzebują żadnego scenariusza! Scenariusz to zabójstwo dla artysty! To jak kazać mu stąpać po wyznaczonych ścieżkach, nie bacząc, że stworzony on, aby tworzyć! A aktowi tworzenia musi towarzyszyć pewien zamysł! Zaduma! A nie wytyczne umysłu o wiele bardziej pospolitego! Zupełnie jak w pierwszej nominacji!

A pierwszą nominację zgarnia:

rust.gif.6f90eea1fa746599f2aad64efe0d75e

@rusty za post w sesji Avengers Academy: Next Generation za:

filozoficzne rozważania nad imieniem.

Post do przeczytania tutaj

- To absolutnie fascynujące jest! Tylko jeden rzut oka wystarczył, bym zrozumiała, że kolejną nominację wysłał mężczyzna. To musiał być mężczyzna! Powszechnie wiadomo, że mężczyzna to jest bardzo prymitywne urządzenie, które samo z siebie nie jest zdolne do jakichś wyższych uczuć. Ja się wręcz dziwię, że zrozumiał piękno przekazu! Przejrzał na chwilę przez złożoną strukturę kobiety. Niby prosty umysł, ale jakieś tam życie wewnętrzne jednak ma. Jakaś iskra zrozumienia się w nim tli. Fascynujące. Piękno jednak znajdzie drogę do każdego. 

Podziwiajmy więc wszyscy drugą nominację, którą zgarnia:

photo-7416.jpg

@Lunatyczka za post w sesji Zasłyszane u "Grubej Elfki" za:

L'nylę i jej dwa oblicza jednocześnie, wrażliwe ukryte i to bardziej na pokaz, chłodne i z dystansem. No i za romantyczne dyrdymały. :D

- Koniec na dzisiaj! Koniec, bo czuję, że zaraz tak potwornej migreny dostanę... Och!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nasz szlachetny gość ma bardzo uciążliwe migreny, na szczęście czuje się już na tyle dobrze, by powrócić do was z nominacjami! 

- Och tak, tak. Artysta to taki człowiek, który musi się poświęcać dla innych. Kto bowiem, jeśli nie artysta, będzie przewodnikiem duchowym i drogowskazem dla tej całej szarej masy, która mimo że przecież szara i taka... zwyczajna, chce na swój sposób obcować ze sztuką! Chociaż przecież artysta potrzebuje jakichś inspiracji, jakichś bodźców, jakichś podniet. Artysta to nie jest księgowy na urlopie! Kolejna nominowana osoba doskonale to rozumie.

Euros_Holmes.jpg.b79060bb4566e6e8cdcbb5e

A kolejną nominację zgarnia @Marass za post w sesji Honor for all za:

... post, który traktuję w kategoriach wyrazu miłości MG do swoich graczy i ich postaci :). Nie dosyć, że na poziomie fabularnym z wyjątkową brawurą dzierży w jednej garści przeszłość, obecne położenie i przyszłość bohaterów, to, co więcej, stanowi pierwszorzędne świadectwo mistrzowania, za którym stoi wnikliwe przemyślenie motywacji, charakteru i psychologii prowadzonych BG. O tradycyjnym, pełnym werwy prowadzeniu BN już nie wspomnę :).

Post do przeczytania tutaj.

- Nie ma artysty bez czytelnika! A w dodatku mężczyzna jak nie ma żadnych zewnętrznych podniet, to po prostu kapcanieje w oczach. A potem to już tylko kapcie, telewizor i koniec. Koniec, kreatywność wygasa, nawet te najbardziej pospolite odruchy przestają mieć znaczenie. To troszkę tak jakby tygrysa ubrać w czapeczkę z pomponikiem! Buntownicy! Tylko oni mają znaczenie! Tylko oni mogą coś zmienić! Są jak kolorowe ptaki, które próbują się wydostać z zimnej klatki szarej, smutnej codzienności.

- No zupełnie tak jak Argus!

- Kto?

- Argus, nominacja... My tu nominacje robimy.

- Fascynujące

avatar.jpg.5ef031106a14d402471638d76fd7f

Nominację zbiera @Fingard za post w sesji Zasłyszane "U Grubej Elfki" za:

jak zawsze wygadanego i buntowniczego Argusa. :)

Rozważania żądnego wrażeń złodziejaszka buszującego w skarbcu.

Argus, za jego takt-nietakt i przezabawną cudowność

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- Pani Alutko, pani Alutko!

- Taaak?

- No naprawdę, znikać na tak długo, gdy trwa konkurs?

- A bo to termin ma, taak?

- Oczywiście, że ma termin!

- No to jest doprawdy oburzające! Wciskacie ludzi w sztywne ramy, nie pozwalacie łamać reguł i każecie być twórczymi? Twórczość to bunt! To ciągła wewnętrzna walka! To jak starcie nieokiełznanych żywiołów! Magicznych sił, które walczą z człowiekiem! Zupełnie tak jak w tej nominacji:

uid_93cb243f566f7b6984e7e0843018db391511

A nominację zgarnia @Vrai za post w sesji Atlasy zbuntowane za:

bardzo plastyczny opis walki magów

- Pani Alutko, ale no terminy...

- Terminy, terminy! Wszędzie te terminy! Jak u szewca jakiegoś albo innego krawca! Wam się wydaje, że artysta to taki wyrobnik? Bezduszna maszyna, która ma kalendarz zamiast serca?

- Ależ proszę się nie denerwować. Może ciasteczko?

- Nie denerwować, nie denerwować. To tak łatwo mówić! Bardzo dobre te ciasteczka. To Jadzia robiła?

- Nicole.

- Ach, urocza Nicole!

photo-7416.jpg

Kolejną nominację zgarnia @Lunatyczka za post w sesji Teen Titans: Go! za:

-za przeuroczą Nicole

-za ciasteczka

- I naprawdę nie można było tak od razu? Miło, sympatycznie to od razu wraca chęć do życia! Rozejrzyjcie się czasami wokół siebie, pomyślcie. O życiu, o tym co nas czeka i o tym, że obcy wcale nie muszą być tak obcy! 

- Chyba nie rozumiem?

- Nie, nie, nie! Ja ci tego teraz nie będę tłumaczyć, bo twój sposób rozumienia pewnych spraw wymyka się kompletnie jakimkolwiek normom.

- Znaczy... Że co?

- O tym właśnie mówię! Nominację będę przedstawiać! A potem czas na obiad. Zgłodniałam.

Untitled.png.bf2d28320b8ccf40864a3ffbb83

Następna nominacja wędruje do @Gusto za post w sesji Teen Titans: Go! za:

-za praktyki wymyślonej przez siebie rasy

-za uznanie za potężną osoby, która dobrze gotuje

- Zupełnie nie rozumiem, jak można uznać za potężną osobę, która dobrze gotuje...

- Bo inaczej pani by musiała gotować.

- Ja? Nie rozśmieszaj mnie. W ogóle nie potrafisz zrozumieć istoty złożonej duszy. Tej krzyczącej indywidualności, która pełna jest świeżych i wiecznych ideałów! Kolejny nominowany to doskonale rozumie!

295698f8b5244fbrak_foto2.jpg

A kolejnym nominowanym jest @Ferr-kon za post w sesji All that glitters (The Night Walkers) za:

Za ukazanie psychiki postaci, której pisany Klan porywczych idealistów.

(W tym miesiącu avatar zastępczy wędruje do Ciebie, bo mam problem z wrzuceniem prawdziwego :D )

- Och, te problemy techniczne! Za bardzo ufacie komputerom, a potem ja muszę tutaj stać i czekać. Jak ta sosna! Jak ta sosna!

- To sosna na kogoś czekała?

- Nie bądź prymitywna, naprawdę. Wczuj się w ten cudowny świat fikcji. Patrz sercem i duszą! Otwórz swój umysł! Może ta nominacja ci w tym pomoże.

av-12058.jpg

A nominację zgarnia @Lomion za post w sesji w sesji Shadowrun: Smoczy Biznes za:

Za klimat, barwne opisy, no kawał świetnie napisanego posta po prostu który mnie wkręcił w fikcję. ;)

Post do przeczytania tutaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- Ja już cztery dni z rzędu depresji nie miałam!

- To dobrze, to bardzo pomocne w prowadzeniu konkursu.

- Fascynujące jak bardzo potrafisz mówić w kółko o tym samym. Ja tu o uczuciach mówię! A na weltschmertz nie ma lekarstwa. To kwestia wrażliwości!

- Ale  mówiła pani, że pani nic nie jest...

- Jak ty fascynująco dosłownie wszystko pojmujesz. 

- Emm tak... A nominacja?

- Nominacja, nominacja! Obie wiemy, że jego psychika jest z żelazobetonu i nic jej nie będzie.

- Ale czyja?

- Jego!

b8b0cb417ae83104ab3ac88965f3c356.jpg.c8e

A ostatnią w styczniu nominację zgarnia @Egzio za:

opis żołnierza po przejściach, który wracając do pracy musi sobie radzić ze stresem pourazowym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobrze, wszystkie nominacje za nami, czas rozpocząć głosowanie! Przypomnijmy więc zasady:

Zasady tradycyjnie pozostają bez zmian. Można oddać do trzech głosów, pierwszy warty 3 punkty, drugi wart 2 punkty i trzeci wart 1 punkt. Jeśli oddamy tylko dwa głosy, to pierwszy jest wart 2 punkty, a drugi 1 punkt. Przy jednym głosie ma on wartość tylko 1 punktu.
Głosy można oddawać w tym temacie lub do mnie (czyli Nyx.) przez PW. Głosowanie trwa do 15 lutego.

A w styczniu nominowani zostali:

rusty za post w sesji Avengers Academy: Next Generation

Lunatyczka-o dwóch obliczach za post w sesji Zasłyszane u "Grubej Elfki"
Marass za post w sesji Honor for all
Fingard za post w sesji Zasłyszane u Grubej Elfki

Vrai za post w sesji Atlasy zbuntowane

Lunatyczka-ciasteczkowa za post w sesji Teen Titans: Go!

Gusto za post w sesji Teen Titans: Go!

Ferr-kon za post w sesji All that glitters (The Night Walkers)

Lomion za post w sesji Shadowrun: Smoczy Bizne
Egzio za post w sesji Mass Effect: Ostatni z nich

NO I OCZYWIŚCIE, OJEZU, OJEZU, JAK JA MOGŁAM ZAPOMNIEĆ:

Rafał3920 za post w sesji Polowanie na Róg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łooo ludzie! Pani Alutka już sobie poszła, ale może to i lepiej, bo, słuchajcie, słuchajcie JEST AFERA!

Kajam się, jest mi bardzo przykro i przepraszam serdecznie, bo wśród tych wszystkich nominacji JEDNA MI UMKNĘŁA! WSTYD! 

Głównie to przepraszam, Ciebie, @Rafal3920, bo ostatnia styczniowa nominacja wędruje właśnie w twoje ręce!

Powiedzmy to jeszcze raz, żeby do wszystkich dotarło! 

photo-12595.jpg

Nominację zgarnia @Rafal3920 za post w sesji Polowanie na Róg za:

fajne pokazanie kapłanki i jej wewnętrznego dialogu z bóstwem. ;)

I jeszcze raz serdecznie przepraszam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak o mnie zapomniałaś, to jak raz w końcu zagłosuję :P

3pkt - Lomion 

2pkt - Lunatyczka-ciasteczkowa

1pkt - Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3pkt Marass

2 pkt Lomion

1 pkt Vrai

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Lomion

2 pkt - Rafał3920

1 pkt - Vrai

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Fingard

2 pkt - rusty

1 pkt - Marass

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Marass

2 pkt - Fingard

1 pkt - Lomion

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

3 pkt - Rusty

2 pkt - Lunatyczna dwuobliczowa

1 pkt - Marass

Edytowane przez Lomion

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3pkt- Fingard

2pkt- Gusto

1pkt- Rusty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lunatyczka co ma dwie twarze - 3 punkty

Vrai - 2 punkty

Fingard -1punkt

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Marass

2 pkt - Rafał3920

1 pkt - Ferr-kon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Ferr-kon

2 pkt - Lomion

1 pkt - Vrai

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Egzio

2 pkt - Rafal3920

1 pkt - rusty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, hej, hej, hej! Pora na zwycięzców! Werble! Fanfary! Konfetti! Tancerze! Muzyka! 

III miejsce z siedmioma punktami zajmuje rusty za post w sesji Avengers Academy: Nexy Generation!

II miejsce z dziewięcioma punktami zajmuje Fingard za post w sesji Zasłyszane U Grubej Elfki

I miejsce z jedenastoma punktami zajmują: Marass za post w sesji Honor for all

oraz

Lomion za post w sesji Shadowrun: Smoczy Biznes

Serdecznie gratuluję! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wooooooow <3 Co za doborowe towarzystwo na podium! I na samym I miejscu! Gratki @Lomion :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę przyznać że się nie spodziewałem :) Ale również gratuję @Marass, @Fingard, @rusty i innym nominowanym i bardzo dziękuję za wyróżnienie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz