Cypher

[R] Coriolis: Ikona Ciemności (Cypher)

45 postów w tym temacie

W sumie to jak mamy mieć dwóch żołnierzy, to mogę przetransmutować swojego zakapiora na hakera, abyśmy mieli pełny i różnorodny skład. :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie to jeśli chodzi o bitwy kosmiczne to tak naprawdę, akurat strzelców może być więcej zakładając, że na okręcie będziemy mieli dwa działa. Choć z drugiej strony haker jest niezwykle przydatny. Na pewno bardziej przydatny niż dowódca, który pełni ważną rolę wydawania poleceń:

"Skoncentrować ogień na wrogim krążowniku." ,"To pułapka cała moc do silników spieprzamy stąd" , "wchodzimy w pole asteroid, rozpocząć manewry wymijające" , "Główne działo zostało uszkodzone, rozpocząć natychmiastowe naprawy"

Ale nie martwcie się te polecenia zmotywują was do lepszej pracy, przez co będziecie strzelać celniej, latać szybciej, oraz ogólnie bedziecie bardziej skupieni na zadaniu. Oczywiście jeśli zdecydujecie się wykonać polecenie. :P Pilot może stwierdzić, że nie chce uciekać i zdecyduje się taranować wrogi okręt, strzelec może stwierdzić, że strzeli w inny okręt, a technik może uznać, że zamiast działa należy naprawić system podtrzymywania życia, na okręcie. Dodatkowych kostek do rzutu nie dostanie, ale przynajmniej nie będziemy się dusić i zamarzać.

Całe szczęście, że moja postać będzie umieć też walczyć i gadać, to przynajmniej nikt nie uzna go za bezużytecznego. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
40 minut temu, Therek napisał:

W sumie to jak mamy mieć dwóch żołnierzy, to mogę przetransmutować swojego zakapiora na hakera, abyśmy mieli pełny i różnorodny skład. :D 

Szkoda by było zmieniać zakapiora w hakera. Zwłaszcza, że ja bym się chętnie tym hakowaniem zajął. Klimat mi się podoba tylko trochę odstraszała mnie zupełnie nieznajomość systemu i nie byłem do końca pewny jak sobie poradzę z nową zupełnie nieznaną mechaniką, ale połączenie klimatu sf z baśniami tysiąca i jednej nocy jest na tyle unikatowym połączeniem, że chętnie bym zagrał ze swym hakerem skoro czas na zgłoszenia jest jeszcze do niedzieli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mechanika jest super prosta.

Dodajesz statystyke i skilla i rzucasz tyloma k6. Każda 6 to sukces. Im więcej tym lepiej.  Sorry za wcięcie się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zatem nie wydaje się zbytnio trudna, ale jako, że w sesjach głównie bawiłem się w storytelling, to dopiero teraz zapoznaje się z mechanikami w systemach RPG i do każdej podchodzę z lekką nieufnością.

Mam pytanie czy przeszła by postać, która urodziła się na Ziemi i spędziła w ciostazie 60 parę lat?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do zamiany to tak jak @franekfrog napisał, dwóch żołnierzy akurat się przydaje, znaczy jest to prawie najsensowniejsze, chyba że ktoś chce się bawić niestereotypowo [czytałem w internecie że da się złożyć statek bez broni, polegając na walce elektronicznej.

@Shartan jak dla mnie traciłeś 90% przyjemności z gry, storytelling bez emocji związanych z kostkami, kombinowaniem czy los się uśmiechnie...  A co do pytania, nie nie ma takiej możliwości raczej, ostatni koloniści z Pierwszego Horyzontu zostali rozmrożeni ponad 60 lat przed akcją gry, no chyba że jakaś zagubiona kapsuła, ale akurat fabularnie jeśli miałby by to być haker to by było raczej słabe, wystarczy sobie wyobrazić że dajemy dzisiejszy komputer informatykowi który przespał ostatnie 20 lat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, Cypher napisał:

@Gatzky, nie wiem czy coś doczytałeś, coś jeszcze dosyłasz?

Tzn. chodzi o część mechaniczną? Jeśli tak, to ogarnę gdzieś na dniach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mechaniczną również, ale też czy doczytałeś coś fabularnie więcej, czy jakaś konkretna planeta/stacja pochodzenia itd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Cypher napisał:

Jak dla mnie traciłeś 90% przyjemności z gry, storytelling bez emocji związanych z kostkami, kombinowaniem czy los się uśmiechnie...  A co do pytania, nie nie ma takiej możliwości raczej, ostatni koloniści z Pierwszego Horyzontu zostali rozmrożeni ponad 60 lat przed akcją gry, no chyba że jakaś zagubiona kapsuła, ale akurat fabularnie jeśli miałby by to być haker to by było raczej słabe, wystarczy sobie wyobrazić że dajemy dzisiejszy komputer informatykowi który przespał ostatnie 20 lat.

W niektórych sesjach mieliśmy mechanikę, ale zwykle nie tworzyliśmy mechanicznej części karty.

Fabularnie miałem pomysł by rozwiązać, to tak, że właśnie kapsuła by się gdzieś zgubiła lub jakaś wpływowa osoba po prostu zatrzymała mego hakera w stazie z jakiegoś powodu.

Przypuszczam, że miał by problemy, ale jeśli przespały by ostatnie 18 lat i od dwóch lat ponownie się wdrażał do pracy, to myślę, że utalentowany informatyk dałby radę.

Trochę mi szkoda rezygnować z tego pomysłu na postać skoro fabularnie jakaś tam furtka na taką opcje jest. Taki relikt poprzedniej epoki w zderzeniu z zupełnie nową wydał mi fabularnie ciekawą postacią.

A gdybym się jednak zdecydował na stworzenie takiego hakera z przeszłości, to czy mógłbym go podciągnąć po mieszczańskie pochodzenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, tutaj to już by zależało od tego kim był przed wyruszeniem w podróż, przy czym bardziej bym tutaj sugerował że pochodził z jakiejś stacji kosmicznej albo bliskiej kolonii bo z tego co tak na szybko sprawdzam nie ma w podręczniku mowy o ziemi tylko o Al-ardha, planecie podobnej do ziemi, ale nie identycznej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha. Zatem, to nie jest nasz świat w przyszłości, tylko alternatywny wszechświat w przyszłości. Przyznam, że ten fakt trochę komplikuje mój pomysł, bo Al - ardha pewnie kulturalnie też się różniła od Ziemi. Jeszcze się nad tym zastanowię, ale chyba się będę jednak musiał wycofać z tego pierwotnego pomysłu na postać i znaleźć jakiś inny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Cypher napisał:

Mechaniczną również, ale też czy doczytałeś coś fabularnie więcej, czy jakaś konkretna planeta/stacja pochodzenia itd.

Ach, czaję, tak szczerze to nie za bardzo :c postaram się nadrobić jak najszybciej i pouzupełniać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przed chwilą skończyłem pisać kartę. Spieszyłem się by zdążyć przed północą i się udało. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super... czyli co... mamy komplet? :D Zaczynamy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybaczcie opóźnienie ale względy zdrowotne nieco krzyżują mi plany, z pracy prosto do lekarza, niby mam L4 ale jutro niestety na wolne sobie pozwolić nie mogę, zaraz lecę prosto do łóżka i liczę na to że przeżyję to jakoś. Oficjalne wyniki jutro powinny być, tak samo wysłana będzie prośba o forum, ale raczej bez zaskoczeń :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok ostateczne wyniki :) :

Kapitan: Jardir Akabane  @franekfrog

Pilot: Kaltya Hun@Vadeanaine

Inżynier: Raheem  - @Gatzky

Haker: Keshav "Magik" Mahanti - @Shartan

Żołnierze: Jagermaister - @NiemiłosiernySamarytanin  oraz Zaahir Rahmani - @Therek

Start, jak dobrze pójdzie postaram się zacząć do końca tygodnia, ale nie ukrywam że jestem w stanie raczej słabym [karma że kpiłem ze znajomych w pracy, że zostałem ostatni zdrowy <_<], dalsze kwestie będą już na podforum :) Gratuluję wszystkim odwagi i dziękuję za danie mi szansy jako Mg :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jejku :D  Super. 

To brakujące cyferki i co tylko jeszcze  dorzeźbię najszybciej jak się da (sprawy urzędowe i robota pewnie pozwolą w czwartek)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie, jeśli nie planujecie od razu próbować zmanipulować pracodawcy albo rzucać się na niego to na razie przez pierwsze posty da się przeżyć bez mechaniki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jej,  mamy forum! Teraz tylko czekać aż MG stworzy w nim tematy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Widze, że przyszły wszystkie karty. Tak się zastanawiałem czy wszyscy zdążyli.

Edytowane przez Shartan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.