Teapunk

Podcasty

1 post w tym temacie

Czy mamy tutaj jakichś entuzjastów podcastów? Słucham ich praktycznie za każdym razem gdy jestem na zewnątrz sam, a także w pracy i w domu, gdy robię coś, co nie wymaga skupienia. Macie swoje ulubione?

W temacie RPG polecam Brian Posehn's Nerd Poker. Właściwie nie ma co tu za wiele do wyjaśniania. Ot, grupa komików gra w D&D. Bywa zabawnie, bywa absurdalnie, chociaż muszę przyznać, że czasami przaśność ich poczucia humoru średnio mi odpowiada.

Jeśli chodzi o moje ulubione podcasty, poleciłbym ManBuyCow Podcast. Jest to podcast podchodzący pod sitcom czy sketch show, ale poczucie humoru jest tutaj naprawdę absurdalne i prawie idealnie idealnie trafia w mój gust. W tej chwili powstaje kolejna seria, ale w międzyczasie można zadowolić się innym podcastem tych samych twórców, czyli...

The Worst Writer in the World. Rufus i Howard z ManBuyCow czytają wszystko co Howard napisał w przeszłości. Scenariusze do filmów, które nie powstały (i jednego, który faktycznie powstał, prawdopodobnie pojawi się w podcaście w przyszłości), opowiadania z dzieciństwa, fanfiki, etc. Niektóre są napisane bardzo dobrze, inne, szczególnie te wcześniejsze, pozostawiają wiele do życzenia. Rufus czyta je zdanie po zdaniu i omawia razem z Howardem. Dosyć często odbiegają od tematu i rozmowa zaczyna się toczyć w naprawdę nietypowym kierunku. Jest to jeden z niewielu podcastów (poza resztą podcastów od Rufusa i Howarda), który potrafi sprawić, że śmieję się na głos. Nowe odcinki wychodzą w każdy poniedziałek. W tej chwili Rufus i Howard kończą komentowanie scenariusza do filmu Rapunzel, który miał być horrorem na podstawie Roszpunki.

Jeśli miałbym polecić któryś z powyższych na początek, raczej wybrałbym The Worst Writer in the World. Jest dużo bardziej przystępny dla nowych słuchaczy.

Świetną rzeczą w obu wymienionych podcastach, której brakuje mi zazwyczaj u większości podcasterów, jest genialny kontakt ze słuchaczami. Rufus i Howard regularnie odpowiadają na pytania i komentarze, a wsparcie na patreonie skutkuje dodaniem do Secret Gangu czyli grupy na Facebooku, w której dostaje się pseudonim, zostaje się przydzielonym do jednego z pięciu domów (jestem w Evil Snake House, bo przecież zawsze musi być wężowy dom dla "tych złych"), zdobywa się punkty za wykonywanie różnych zadań i wyzwań, etc. Za samo wspieranie na patreonie dostaje się MASĘ zawartości, która jest niedostępna w jakikolwiek inny sposób, więc nawet gdy ich podcasty mają przerwę, ludzie z Secret Gangu co tydzień dostają nowe rzeczy jak audio audio komentarze do poprzednich odcinków, wycięte sceny, rozszerzone i nowe odcinki.

I tak, wiem, że się rozpisałem, ale to naprawdę absolutnie najzabawniejsza rzecz jaką słyszałem :D

Macie swoje rekomendacje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz