Kira

Partnerzy biznesowi (Kira)

5 postów w tym temacie

 

 

Ev'ry spell and gesture
Tells you who's the best
You're playing with the big boys now!

 

 

Temat w którym wstawisz skończony opis postaci a potem ja będę dorzucać wpisy dotyczące NPCów. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

<Tu będę>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

9MmYWZi.jpg?1

Lady Lallara Mediocros

Mecenaska


Czerwony Czranoksiężnik, Zulkir szkoły Odrzucenia, tymczasowo również Tharchion Eltabbar.


Od roku już pełni rolę opiekuna (sama nazywa się Mecenaską) "kontraktorów". Promuje zagraniczny handel magicznymi przedmiotami oraz czuwa nad procesem ich wytwarzania, w jej gestii leżą generalnie wszelkie regulacje dotyczące tego biznesu. Przejęła obowiązki po ulubienicy Szass Tama Dmitrze Flass, jej poprzedniczka tragicznie zmarła w czasie magicznego kryzysu w 1385 DR. 
Wysoka, szczupła kobieta, na pierwszy rzut oka młoda, atrakcyjna. Jednak ma coś takiego....nieprzyjemnego w oczach. Wydają się mętne i wypłowiałe, jakby większość życia z nich już uciekła. Upiorności dodają też tatuaże które jak cierniowe gałęzie wiją się wokół oczodołów, wyglądają raczej jak efekt jakiejś klątwy niż celową ozdobę twarzy. Chodzą plotki że swój młodzieńczy wygląd utrzymuje przy pomocy magicznych iluzji oraz eliksirów. Niektórzy szepczą też, że jest równie niebezpieczna i zła co piękna, więc nie można dać się zwieść jej słodkiemu uśmiechowi. 
Jak większość Czerwonych Czarodziejów wdziewa gustowne, długie szaty w odcieniach szkarłatu oraz złota. Lubi otaczać się tym co piękne, poza tym uwielbia biżuterię, nosi jej wiele, więc gdy wkracza do jakiegoś pomieszczenia echem ponoszą się pobrzękiwania jej bransolet, kolczyków oraz wisiorów.
Co do jej charakteru, wobec współpracowników oraz w czas rozmów biznesowych zachowuje się uroczo, czarująco można rzec. Choć ponoć potrafi zagrozić ci śmiercią uśmiechając się przy tym równie lekko jak wtedy gdy pyta, czy podoba ci się kolekcja jej obrazów. Mówi dużo, lubi barwne porównania, długie pogawędki. 

Żyje wystawnie, na bogato, niemal jak księżna. Jej wille rozsiane po całym Thay, a także posiada parę luksusowych apartamentów poza jego granicami. Pomimo, że jest potężna oraz zdolna, zdarza jej się zaniedbywać obowiązki, gdyż woli swe siły oraz uwagę zainwestować na rzecz hucznych zabaw czy dalekich podróży. 

 

Każdy z kontraktorów przybywający do Thay ma obowiązek być posłusznym jej słowu. Zazwyczaj to ona (lub ktoś z jej licznej świty) odpowiedzialny jest za organizację pracy oraz pobytu swych "podopiecznych" na terenie kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

vphDkha.jpg?1

Zuratar

Przyjaciel poznany w biedzie

 

Pół-ork, oficjalnie emerytowany awanturnik i właściciel karczmy w stolicy Turmish. Wyedukowany, potrafi równie dobrze posługiwać się magią jak i dwuręcznym toporem, ma też obszerną wiedzę z dziedziny historii. Dobrze zbudowany. Ma długie włosy, ciemne bokobrody, skórę w kolorze ludzkim, ale uszy i kły już orcze. Wzbudza szacunek oraz postrach, zależnie od kontekstu sytuacji. W jego karczmie nie toleruje się burdy.
W przeszłości, stawił się za Tiernanem, ryzykując własną reputacją ale zyskując w zamian dług wdzięczności u uratowanego. Pół-ork dość często wykorzystywał w ciągu ostatniej dekady, co jakiś czas prosząc o pomoc dla jego przyjaciół rozsianych po Faerunie.
W latach Splugawienia Magii ten pół-ork współpracował z jakąś tajna organizacją, która dbała o utrzymanie Krain w pokoju, lecz nie był co do tego tematu zbyt wylewny w rozmowach, fakt ten stara się utrzymać w tajemnicy przed resztą świata. O ile Zuratar i Tiernan mają inne spojrzenie na świat i metody, wzajemnie się szanują i dość chętnie ze sobą współpracują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

FyKBno3.jpg

Taern "Nawałnica czarów" Ostroróg

Wielki Mag Silverymoon, szycha

 

 

Wysoki, siwobrody mężczyzna, choć dość stary to wciąż krzepki, pełen sił.

Wiecznie poważny i zamyślony, częściowo pewnie z powodu zajmowanego stanowiska. Niegdyś był najbliższym z doradców władczyni Silverymoon, a gdy rządy Alustriel oficjalnie zakończyły się w 1369 DR to jemu przekazała rolę najwyższego urzędnika w krainie. 

Po mieście krążą plotki, że bywał dość narwany i lekkomyślny w młodości, zresztą to dość potężny wywoływacz z zasłużonym pseudonimem "Nawałnica czarów". Zanim przejął urząd Wielkiego Maga Silverymoon, Taern był przywódcą (i założycielem) grupy magów Strażników Czarów, stanowiących magiczną ochronę dla miasta oraz Alustriel, ówczesnej władczyni tej krainy.

Podczas swojej kadencji pokazał swoją waleczność w obronie Silverymoon w walce z drakoliczem. 

Lecz, co może smutne a może roztropne, od wielu już lat Taern woli unikać konfrontacji. Dążąc do osiągnięcia konsensusu, pracując ciężko na budowaniu porozumienia z sąsiadami i innymi politycznymi osobistościami Zapomnianych Krain. Ten mag prowadzi w swym kraju politykę, w której ważne są przyjazne stosunki i umowy biznesowe oraz dżentelmeńskie. Wierzy że buduje w ten sposób sieć sojuszników dla Silverymoon, co, jak uważa, w tak niespokojnych czasach jest niezbędne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz