Kira

Targowisko (Kira)

9 postów w tym temacie

Cudzoziemiec, zwłaszcza taki co pierwszy raz przybył w te strony,  musi załatwiać interesy wieczorem. W samo południe skwar i duchota na ulicach thayskich miast może go nawet zabić. Więc teraz, gdy już zaszło słońce, wychodzi na łowy. Przeciska się w tłumie, mimo pory miasto jest pełne życia. Dopiero teraz może przespacerować się po tym ogromnym targowisku, zachwycić szaloną mieszanką zapachów, dźwięków, smaków i kolorów. 

Komentarze, plotki, ustalenia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hejka @Vidar:) 

No to miejsce już mamy i nie musimy się po pmkach zmawiać. Ja jutro wyjeżdżam i wracam w pon, ale postaram się dzisiaj jeszcze Ci podrzucić obiecaną listę rzeczy do uzupełnienia i wstępne wymagania, żebyś się w weekend nie nudził.  Jak to uzupełnimy i stworzysz postać to zaczniemy, z zastrzeżeniem, że pierwszego posta w przygodzie będę chciała napisać w jakiś weekend, w tygodniu mogę nie mieć dość spokoju. ;)  Życzę Ci miłej gry! 

Wrzuć proszę w temat "Partnerzy biznesowi" posta z czymkolwiek napisanym w środku jak na razie, bo chcę żebyś zaklepał pierwszego posta tam na swoją postać. Przeedytujesz posta jak skończymy proces tworzenia bohatera. :) A ja w międzyczasie może wrzucę jakichś npców. 

Jakbyś miał jakieś pytania mechaniczne to dajesz tu albo na pewu. Mechanicznie poziom 5, jak się umawialiśmy.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, dzięki za uratowanie z bezerpegowego pustkowia :) Ja też mam nadzieję, że fajnie będzie mi się grało, a tobie prowadziło.

Aby nie było zbyt optymistycznie, zastrzegę, że przez ostatnie pół roku zardzewiałem trochę pod względem słoworzeźbiarskim, więc na początku może być różnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Vidar napisał:

Hej, dzięki za uratowanie z bezerpegowego pustkowia :) Ja też mam nadzieję, że fajnie będzie mi się grało, a tobie prowadziło.

Aby nie było zbyt optymistycznie, zastrzegę, że przez ostatnie pół roku zardzewiałem trochę pod względem słoworzeźbiarskim, więc na początku może być różnie.

Spoczi, ja też przyrdzewiałam jako Mistrz gry, więc się będziemy wspólnie rozkręcać, taki jest plan. :D 

Ok, lista rzeczy do ustalenia:

1. Potrzebuję jakiegoś punktu startowego. Domyślnie, będzie to miasto albo kraj z którego Twoja pochodzi lub w której aktualnie przebywa w takiej dłuższej perspektywie czasu.Tam zostanie zwerbowana do grupy "kontraktorów". Możesz sobie wybrać to miejsce i opisać co ostatnio tam postać porabiała, żebym mogła rozkminić jak mógł otrzymać propozycję zakontraktowania. 

2.  Planuję wciągnąć Twoją postać z jakimś jej znajomym w ten interes, więc przydałby się jeden rozkminiony wspólnie ludek, z którym Twój ludzik będzie miał dobre kontakty i z którym będziesz przez jakiś czas na pewno biegał. Imię, nazwisko, płeć, co ten ktoś potrafi, jakie macie relacje i skąd się znacie - to takie potrzebne minimum.  

3. Potrzebuję żebyś się zastanowił tak z grubsza jakie Twoja postać ma przemyślenia względem magii i magów oraz finalnie tych konkretnych Czerwonych Czarnoksiężników. Założenie jest takie, że nigdy takiego nie spotkała Twoja postać, lecz ile o nich słyszała i w jakim kontekście zależy od Ciebie. Zapisane w formie notatki się przyda, bo będę wiedziała jak ewentualnie konstruować watki już w Thay. 

4. Imię, nazwisko, jakaś ogólna charakterystyka Twojej postaci (charakter, czy jest pobożny, typowe zachowanie, jak wygląda) i w ramach historii spisane rzeczy, które uznasz za ważne dla postaci na tyle że powinnam wiedzieć lub chciałbyś żeby były rozwijane w solówce. To znaczy na przykład, że jeśli postać miała normalne dzieciństwo i nie masz pomysłu by specjalnie się na ten temat rozpisywać a watki rodzinne Cię nie interesują i nie chcesz go traumić na siłę jakimiś orkami co przyszły do wioski i wszystko spaliły - nie wspominasz o tym a ja zakładam że po prostu no miał to dzieciństwo ale to nie jest istotne. ;) W innym wypadku, coś tam napisać możesz że jak był mały to pomagał ojcu w zakładzie kowalskim, żebym miała sygnał że to ważne i fajnie żeby się tata kowal pojawił. 

Nie musi być opisowo, mogą być myślniki. 

5. Mechanika - wiadomo. 

6. Powód dla którego przyjmie zlecenie

Miał długi a może potrzebuje kasy? Albo mu się marzy przygoda i podróż w dalekie kraje? Ot, żebyś pomyślał też i spisał ogólną motywację dla postaci, co go zachęca do działań, w jakie ideały wierzy (o ile w jakieś), czego by robić nie chciał. Żebym też pod to mogła przypasowywać scenariusz. 

Jak się z tym uporamy to zobaczę co dalej, wydaje mi się że tyle wystarczy ale upewnię się jak to przegadamy. :D 

btw, zainstalowałam komunikator więc możesz pisać też tam na gg. W weekend nie będę, ale od poniedziałku możesz też tam uderzać, na stary numer. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Małe pytanie - kiedy w końcu uporam się z czymś przypominającym odpowiedzi na te pytania, gdzie powinienem je wrzucić? Tutaj, w temacie z postacią, na PW, przez gg?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie Ci wygodnie. ;) Muszę ogarnąc jeszcze parę zaległości spoza Strefy do dzisiaj więc jak się juz uporam to wieczorem się zajmę naszą sesją. :] 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zajrzyj na gg czasem, na razie jest tam tylko małe pytanie i trochę narzekania, ale...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasem zaglądam, musiało mi umknąć. Przepraszam. Jutro rano ogarnę bo już trochę za późno się zrobiło i jak nie chcę być jutro zombie to muszę się zwijać spać. Tymczasem, w weekend nie próżnowałam i pewną część przygotowanych rzeczy nawet wrzuciłam przed chwilą. Tak informacyjnie, odchodzę od kanonu. Czerpię dużo z tego co już w Faerunie jest, ale naginam to pod siebie więc mogą być uproszczenia, przekłamania, zmiany w storyline Zapomnianych Krainu czy jakieś nowe twory w świecie. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobrze, z tego co patrzę że mi podesłałeś na pewu, to mamy już załatwione z grubsza wszystko poza mechaniką. Ja kończę opisywanie potrzebnego nam lore na start i jak już pisałam na gg, zabieram się też powoli za otwierającego posta, najpóźniej w następny weekend się pojawi. Stwierdziłam, że zrobimy w sumie krótkie preludnium przed przygoda właściwą, rozegramy je w Silverymoon, żeby tak bardziej personalnie zawiązać akcję. Będzie tam raczej gadanie niż działanie, więc nie trzeba też do tego momentu pełnej mechaniki. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz