Egzio

Rada Cienia (Egzio)

42 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Zakładam temat off-topowy do dyskusji. 

@waydack @Teapunk @Gusto

Cześć wszystkim! Na wstępie chciałbym poinformować, że pierwszy post pojawi się najprawdopodobniej jutro. Każda z postaci otrzyma osobny wątek, który wprowadzi je w historię, z uwzględnieniem ich backgroundu. 

Rekrutację zostawiam otwartą, na razie jest nas tylko trzech - ale chciałbym, żeby w przyszłości ekipa się rozrosła o jedną, góra dwie osoby. Przypominam, że gramy tylko na forum, bez google doc'ów i innych podobnych narzędzi.

Powodzenia! Życzę wam dobrej zabawy! :) 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Również życzę wszystkim dobrej zabawy i miłego współgrania. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Post pojawi się jutro w godzinach wieczornych. ;) Dzisiaj nie wyrobię. 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czołem wszystkim superbohaterom i naszemu Mistrzowi. Dobrej zabawy!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Egziochciałem tylko zwrócić uwagę że @waydacknie jest dodany jako gracz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

2 godziny temu, Gusto napisał:

@Egziochciałem tylko zwrócić uwagę że @waydacknie jest dodany jako gracz.

Nie mogłem dodać, bo nie ma go na liście użytkowników na panelu. :) Zgłoszę to później moderatorom, sam na razie nic z tym nie zrobię.

W każdym razie pościk już jest. Czas na odpowiedź macie do piątku.

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja odpiszę dopiero w sobote w nocy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

2 godziny temu, Gusto napisał:

Ja odpiszę dopiero w sobote w nocy

Luźno. Czas na odpis macie do niedzieli.

Swoją drogą, napisałem o tym w nieobecnościach, ale uprzedzam i tu, 19.02 wyjeżdżam, przez kilka dni będę niedyspozycyjny ;) 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Będę dopiero w sobotę, w godzinach wieczornych siadam do pisania. 

Czekam jeszcze w międzyczasie na post @Teapunk :)

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro z rana pewnie coś krótkiego skrobnę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Miałem weekendowy zastój. Napisałem do połowy, ale rozproszyły mnie sprawy osobiste. Jutro wrzucę post :)

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najwcześniej jak będę mógł odpisać to w nocy z środy na czwartek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

O 28.02.2018 o 01:33, Gusto napisał:

Najwcześniej jak będę mógł odpisać to w nocy z środy na czwartek.

Okejka :D Deadline jest generalnie do piątku, ale jak zdążysz odpisać przed 18:00, to pewnie koło 20:00 wrzucę swojego posta. 

Edit: @Gusto @Teapunk - czekam na wasze odpisy ;)

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@Egzio może by zrobić pod-forum na deklaracje i rozwiązania mechaniczne? Ja mam również prośbę o zaprezentowanie tej szczątkowej mechaniki, o której mówiłeś w rekrutacji, zanim zaczniemy walczyć. 

Na razie deklaracja tutaj: używam mocy do zwiększenia kontroli nad mocą postaci @Teapunk

Edytowane przez Gusto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

16 godzin temu, Gusto napisał:

@Egzio może by zrobić pod-forum na deklaracje i rozwiązania mechaniczne? Ja mam również prośbę o zaprezentowanie tej szczątkowej mechaniki, o której mówiłeś w rekrutacji, zanim zaczniemy walczyć. 

Na razie deklaracja tutaj: używam mocy do zwiększenia kontroli nad mocą postaci @Teapunk

Nie potrzeba tematu, mechanika jest prosta, i wierzę że uczciwa. Już piszę, na jakiej zasadzie będę to rozstrzygał:

Każdy z waszych bohaterów na początku przygody posiada wartość mocy na poziomie 16 punktów. Wykonywał będę rzuty kostką k50, jeśli wypadnie wam liczba równa, lub mniejsza wartości mocy - wówczas udaje wam się wykonać daną akcję. Czym wyższa, tym lepszy będzie efekt. 

Natomiast podstawową wartość możecie zwiększać za pomocą stricte storytellingowych zabiegów - za dobrze opisaną akcję lub taktykę, moc waszych postaci wzrasta o parę oczek. 

Podobnie jest ze współpracą - w tym momencie pomagasz @Teapunk w wykonaniu zdeklarowanego przez niego ruchu, w związku z tym że twoja postać działa na zasadzie supportu, skuteczność jego mocy zsumuje się z twoją. Łącznie będą 32 punkty.

Jak wygląda to od strony walki z przeciwnikiem? Im też rzucam k50. Pożeracze Dusz to jednostki słabe, bezmyślni słudzy potężnych panów. Dlatego ma niski poziom mocy.

Oczka mogę odejmować w sytuacji, kiedy dwie moce wzajemnie się kontrują. Dajmy na to - jeśli jakiś gracz będzie ciskał płomieniami ognia, fireballami, a przeciwnik wodą - to oczywistym tego następstwem jest, że zaniżam poziom mocy.

Sądzę też że zdobędziecie kilka dodatkowych zdolności w trakcie trwania sesji ;) 

btw: Pewnie nie uwierzycie, ale ja poważnie nie sądziłem, że wasze postacie sięgną po ,,Mistyczne Ziele'' XD

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Egzio napisał:

btw: Pewnie nie uwierzycie, ale ja poważnie nie sądziłem, że wasze postacie sięgną po ,,Mistyczne Ziele'' XD

Steven jest dosyć łatwowierny, ale z drugiej strony nie zostawi psa. Chwycił na wszelki wypadek, bo po takim dniu już nic go nie zdziwi :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Chciałem odpisać dzisiaj, ale łeb mnie ze zmęczenia nawala. Pewnie jutro skrobnę post. 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@Gusto @Teapunk @waydack - Nie napisałem posta zgodnie z terminem. Dałem dupy na ostatnich dniach. Wróciłem do świata żywych po powrocie ze szpitala i domowej kuracji, a teraz mam masę spraw do ogarnięcia + kuję testy na prawko, robię mozolnie już od kilku miesięcy i nie mogę się zebrać żeby wreszcie to skończyć. Jutro robię podejście, zobaczymy jak mi pójdzie. No i chciałem skończyć sesję Warhammera z Ego i nadesłać mu nową postać przed deadlinem. (też nie rozpisałem się tam specjalnie wyjątkowo).. 

Wybaczcie najmocniej tę zwłokę. :) Przepraszam. Na dniach postaram się usiąść i przygotować solidny post. 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, nic się nie dzieje, życzę dobrej weny :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Nie ma sprawy, napiszesz jak będziesz mógł. Plus trzymam kciuki za prawko.

Edytowane przez Gusto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, Gusto napisał:

Nie ma sprawy, napiszesz jak będziesz mógł. Plus trzymam kciuki za prawko.

20 godzin temu, waydack napisał:

Spoko, nic się nie dzieje, życzę dobrej weny :-)

Dzięki za wyrozumiałość ;) Pochwalę się że zdałem dzisiaj już testy teoretyczne, teraz została już tylko praktyka. 

Na razie mogę odetchnąć z ulgą. Zabieram się za pisanie. Jutro już powinienem wrzucić post.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 8.03.2018 o 21:26, Egzio napisał:

@Gusto @Teapunk @waydack - Nie napisałem posta zgodnie z terminem. Dałem dupy na ostatnich dniach. Wróciłem do świata żywych po powrocie ze szpitala i domowej kuracji, a teraz mam masę spraw do ogarnięcia + kuję testy na prawko, robię mozolnie już od kilku miesięcy i nie mogę się zebrać żeby wreszcie to skończyć. Jutro robię podejście, zobaczymy jak mi pójdzie. No i chciałem skończyć sesję Warhammera z Ego i nadesłać mu nową postać przed deadlinem. (też nie rozpisałem się tam specjalnie wyjątkowo).. 

Wybaczcie najmocniej tę zwłokę. :) Przepraszam. Na dniach postaram się usiąść i przygotować solidny post. 

Trzymam kciuki! Nie musisz się spieszyć, zaczekamy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Egzio czy masz zamiar kontynuować tą sesję?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

18 godzin temu, Gusto napisał:

@Egzio czy masz zamiar kontynuować tą sesję?

Nie chcę przerywać. Ale żeby nie lecieć z wami w kulki, przyznam się że mam na razie wielki zastój motywacyjny jeśli chodzi o mistrzowanie. Czegokolwiek.:)

Jak już zdecyduje co dalej, to dam wam znać na pw. 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@waydack @Gusto @Teapunk

Pościk już wrzucony. Miałem długi zastój, ale nie chciałem rezygnować z tej sesji. Utknąłem narracyjnie w martwym punkcie i nie kontynuowałem, dopóki nie uporządkowałem sobie tego w głowie.Trochę nie fair, zwłaszcza że na pewno widzicie, że na forum jestem aktywny codziennie. W związku z czym wracam tutaj z nowym zapasem energii ;) Wierzę że jeszcze uda się wykrzesać z tej sesji jakiś ogień. Dajcie znać czy macie ochotę kontynuować. 

Jeśli tak....

Deadline do 06.04 północy.

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się