Marass

Konkurs na najlepszy post w przygodzie - luty'18

17 postów w tym temacie

Panie i Panowie!

 

gty-oscars-red-carpet-jt-17020512x51600j

 

Blitchr, złoto, piękne suknie, no i filmy, które Trzeba Zobaczyć! Lutowy Konkurs na najlepszy post w przygodzie upłynie pod patronatem Oscarów, bo jakżeby inaczej! Każdy konkurs powinien mieć bowiem to, co przyświeca tym ważnym nagrodom - poczucie rywalizacji, napięcie oczekiwania i dreszczyk emocji! Dajmy się im ponieść razem i wyłońmy zwycięzcę! 


Chętnie przygarnę nominacje wszystkich postów, które zasługują na oscarową statuetkę! Bo w tym miesiącu, wyjątkowo, przesyłajcie nomki do mnie, znaczy do @Marass, drodzy Strefowicze! To co, idziemy razem po złoto?

 

Ale zanim to nastąpi, przypominam zasady:

 

Spoiler
1. Celem konkursu jest wybranie najlepszego posta napisanego na Strefie w danym miesiącu. Tutaj: napisanego w styczniu
1b. Najlepszy jest pojęciem subiektywnym  Mogą być szczególnie zabawne, wzruszające, głębokie, ładnie napisane, ładnie zredagowane, etc. 
2. Obecna edycja konkursu trwa do 15 marca. 
3. Udział w konkursie może wziąć każdy użytkownik Strefy. 
4. Użytkownicy zgłaszają swoje typowania do 5 marca. Nominacje zgłasza się przez PW do Marass
4b. Liczba nominacji od użytkownika jest nieograniczona. 
5. Typować można posty (fabularne oczywiście) z każdej aktualnie prowadzonej przygody umieszczone na Strefie Forumowych RPG. 
5a. Post musi być napisany na niezahasłowanym podforum. 
6. Gdyby zaszła sytuacja, że ktoś ma jakieś "ale" odnośnie nominowanego posta, wszelkie uwagi, pretensje, itd. zgłaszać do prowadzącego przez PW. Podnoszenie kwestii w temacie konkursowym będzie usuwane.
7. Po zakończeniu okresu nominowania przez kolejne 10 dni, tj. do 15 marca, użytkownicy głosują na najlepszy post poprzez uszeregowanie trzech najlepszych z puli nominowanych postów. 
Pierwszemu (najlepszemu) postowi przyznają 3 głosy, drugiemu 2, trzeciemu 1 głos. 
7a. Nie ma obowiązku przyznawania wszystkich trzech miejsc. Jednak gdy przyznaje się tylko dwa miejsca, miejsce pierwsze dostaje 2 punkty, miejsce drugie - 1 punkt. Tylko jedno miejsce - 1 punkt. 
7b. Głosy można wklejać w tym temacie lub przez PW do Marass. Głosy wysłane przez PW zostaną ujawnione po zamknięciu głosowania, łącznie z tożsamością osób, które je oddały. 
8. Nie ma obowiązku uzasadniania głosów i nominacji, komentarze takie są jednak zdecydowanie mile widziane. 
9. Po upłynięciu terminów na głosowanie, głosy zostaną zliczone i ogłoszony będzie wynik konkursu w postaci trzech miejsc. Uwzględniane są remisy. Nie ma dogrywek. 
10. Nagrodą dla autora najlepszego posta jest czasowo przyznana specjalna grupa "Twórca posta miesiąca" i możliwość wybrania sobie specjalnej rangi.
 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę Państwa! Już po Oscarach, ale to nawet lepiej, że nominacje wpadły właśnie teraz! Bo wiem, do jakich filmów warto się odnosić zapowiadając te zacne, nominowane posty!

A więc, nominacje w Konkursie na Post Miesiąca zgarniają:

 

Dunkelzahn.jpg.3bbe0c9769e9f8ac64365423a

@Lomion za post w sesji Shadowrun: Smoczy Biznes

 

Cytuj

za bardzo charakterną npckę, bardziej doświadczoną w branży i szosrtka, ale taka cool. Przede wszystkim za ukazanie jej charakteru w scenie, plus, za niesztandarowy początek runnerowego zlecenia. 

 

Post do przeczytania tutaj.

 

Jimmy Kimmel, prowadzący tegoroczną galę Oscarową, chciałby skomentować tę nominację następująco: "Proszę Państwa! To oczywiste, że charakterne kobiety muszą mieć swoje pięć minut! O tak tak! Absolutnie tak! Lomion stworzył postać, która może się równać wyłącznie z Mildred, bohaterką Trzech bilobardów za Egging, Missuri. Och tak! Ta to była prawdziwą petardą! I jakże tragiczną! Takie porównanie to ogromny komplement, Proszę Państwa"

 

 

tre.gif.88f882c4bfb233f21c5c90b7b138670d

@Red za post w sesji Shadowrun: Smoczy Biznes

 

Cytuj

za uroczego podrywacza Maxa.

 

Post do przeczytania tutaj.

 

Jimmy Kimmel: "Podrywaczy to mamy w Hollywood wielu. Niektórych nawet usunęliśmy z naszego grona, bo się za bardzo zapędzali, ale, ale... Proszę Państwa! Są również jasne strony podrywania i uroczy podrywacze! Dokładnie tacy jak Max! A kto był najbardziej uroczym podrywaczem tej odsłony Oscarów? Oczywiście Olivier z Tamtych dni, tamtych nocy! Och, ten to potrafił uśmiechnąć się tak, że... Ciągle jesteśmy na wizji?"

 

av-11792.jpg

@L'riot za post w sesji Drzwi do nieskończoności

 

Cytuj

za bardzo ładny, plastyczny opis, ślicznie wprowadza w klimat systemu.

 

Post do przeczytania tutaj.

 

"Śliczność! Piękno! Plastyczność! Czym byłby filmy, gdyby nie było w nich piękna i klimatu? Na pewno nie magią, a przecież magią są! Proszę Państwa, jaki był najbardziej klimatyczny i jednocześnie najpiękniejszy film tegorocznego rozdania Oscarów? Uh, aż mam ciary! Jasne, że Nić widmo największego reżysera swoich czasów - Paula Thomas Andersona. I niech Was - nie daj boru! - nie zmyli fakt, że obraz traktuje o projektancie mody! To najpiękniejszy, najbardziej trzymający w napięciu film, jakie dane mi było zobaczyć w ostatnich dniach! Słowem: jest klimat."

 

photo-1593.jpg

@mroczek za post w sesji Dobrze ten schował, kto schował w pamięci

 

Cytuj

za retrospekcje z przeszłości postaci i budowanie tym atmosfery w grze.

 

Post do przeczytania tutaj.

 

"Retrospekcje! TAK! Bez czego byłby film, gdyby nie zabawy z narracją? Pierwsze retrospekcje to przecież jeszcze czas kina niemego, ale to co się robi z nimi współcześnie to dopiero magia. Mnie osobiście, jako gospodarza tegorocznych Oscarów, najbardziej urzekł film w większości będący retrospekcją. Proszę Państwa, mówię oczywiście o świetnym obrazie Ja, Tonya ze świetną Margot Robbie, która pokazuje, że american dream to tylko dream, ale jakże ekscytujący!"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I ostatnia partia oscarowych nomek!

the-melting-watch.jpg.606489f944c676e2b2

@Gatzky za post w sesji Avengers Academy: Next Generation

 

Cytuj

za nieprzystosowanego społecznie książęcego księcia, który z punktu widzenia czytelnika jest absolutnie zabawny, ale z punktu widzenia postaci jest pewnie absolutnie przerażający.

Post do przeczytania tutaj.

 

Oczywiście, Jimmy Kimmel bardzo chciałby zabrać na ten temat głos: "Proszę Państwa! Oto nastolatek! I to społecznie nieprzystosowany, a nad dodatek księć książęcy! Jeśli mówimy o tym poście w kontekście Oscarów, to przecież nie możemy pominąć Lady Bird. Och, ta nastolatka to by się z Louim dogadała! Główna bohaterka w sumie też uczyła się w szkole i też szła na bal, i też miała wątpliwości, co do wyboru partnera. No i ostatecznie, Lady Bird to film wyreżyserowany przez kobietę i piąta w historii Oscarów nominacja reżyserska dla kobiety! WARTO! Znaczy, obejrzeć! Ale głosować na post również!"

 

avatar.jpg.5ef031106a14d402471638d76fd7f

@Fingard za post w sesji Honor for All

 

Cytuj

dla Hansa za bycie absolutnie najcudowniejszym mężem w całej historii erpegów ever

Post do przeczytania tutaj.

 

"Jeśli już mówimy o najcudowniejszych mężach, to przecież nie może zabraknąć Czasu mroku! No, co tak na mnie patrzycie? Skąd przekonanie, że Churchill nie był dobrym mężem? Oczywiście, że był! Był przecież premierem, prawda? Ten cały Hans też dla państwa pracuje, no więc wszystko się zgadza. Ja naprawdę nie wiem skąd to uprzedzenie do Churchilla jako męża. Może przyjmował trochę za dużo używek, ale przecież wszyscy Brytyjczycy tak robią!"

 

 

rew2.png.682efba7e6ef3b50ecf5e3ecaed089e

@Deckard za post w sesji Honor for All

 

Cytuj

za wspaniale napisaną retrospekcję, która mistrzowsko splata się z teraźniejszością. No i za tego skurczybyka Maksa, który potrafi mówić tak, żeby dwie kobiety na raz były ukontentowane!

Post do przeczytania tutaj.

 

Oddaję głos Jimmy'emu Kimmelowi: "Nie no, ja wiem, że Nić widmo już była, ale przecież Maksim to totalnie Reynolds Woodcock (i Daniel Day-Lewis)! Co prawda strojów nie szyje, ale w jakim ładnym wdzianku przyszedł na bal, no i kobiety zmienia jak rękawiczki! Naprawdę sądzisz, że to porównanie jest pretensjonalne? W sumie to długo nad nim myślałem, bo wiesz... Projektant mody a kobiety zmienia jak rękawiczki. Genialne przecież! No więc, wracając do tematu, tak, tak, tak! Maksim, Reynolds Woodcock, kobiety i ubranka. Wszystko się zgadza!"

 

 

5935c274ba19b_avekry.JPG.4c9555f31a531b9

@Vadeanaine za post w sesji Honor for All

 

Cytuj

za cudowną Alvę, której wilcza natura pięknie przeplata się z tą ludzką. I za wspaniały opis tej ludzkiej ciekawości

Post do przeczytania tutaj.

 

"Jeśli chodzi o oscarowe filmy ze zwierzętami, to w tym roku nominowana była Wojna o planeta małp, ale takie porównanie dopiero byłoby pretensjonalne! Tym bardziej, że mi osobiście Alva kojarzy się z lotnikiem z Dunkierki. Co to był za film! Co za dźwięk! Wojna! Szczelanie! Odgłosy pistoletów! Ale przecież i o człowieka w tym wszystkim chodziło! O każdego, indywidualnego człowieka! O taaaaak, Alva jest dunkierkowym Tomem Hardy'm tej sesji, totalnie!"

 

 

*

 

To już wszyscy oscarowi szczęściarze! I jest ich niemal tyle, co filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Film! Prestiż!

Proszę Państwa, droga Akademio, głosowanie czas zacząć!

 

Spoiler

Zasady tradycyjnie pozostają bez zmian. Można oddać do trzech głosów, pierwszy warty 3 punkty, drugi wart 2 punkty i trzeci wart 1 punkt. Jeśli oddamy tylko dwa głosy, to pierwszy jest wart 2 punkty, a drugi 1 punkt. Przy jednym głosie ma on wartość tylko 1 punktu.
Głosy można oddawać w tym temacie lub do mnie (czyli @Marass) przez PW. Głosowanie trwa do 15 marca.

 

A oto nominowani w kolejności alfabetycznej:

 

Deckard za post w sesji Honor for All

Fingard za post w sesji Honor for All

Gatzky za post w sesji Avengers Academy: Next Generation

L'riot za post w sesji Drzwi do nieskończoności

Lomion za post w sesji Shadowrun: Smoczy Biznes

mroczek za post w sesji Dobrze ten schował, kto schował w pamięci

Red za post w sesji Shadowrun: Smoczy Biznes

Vadeanaine za post w sesji Honor for All

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm. Tym razem ciężko wybrać tylko trzy  :D

 

3 pkt - mroczek

2 pkt - Vadenaine

1 pkt - Gatzky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 pkt - Vadeanaine

2 pkt - Lomion

1 pkt - Fingard

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Red - 3 pkt.

L'riot - 2 pkt.

Lomion - 1 pkt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Deckard - 3 pkt

Fingard - 2 pkt

Red - 1 pkt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Deckard - 3 pkt

L'riot - 2 pkt

Fingard - 1 pkt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3pkt - Lomion

2pkt - mroczek

1pkt - L'riot

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vadeanaine - 3 pkt

Deckard - 2 pkt

Fingard - 1 pkt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vadeanaine - 3 pkt

mroczek - 2 pkt

Lomion - 1 pkt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gatzky - 3 pkt

Vadeanaine - 2 pkt

L`riot - 1 pkt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

L'riot - 3 pkt

Gatzky - 2 pkt

Lomion - 1 pkt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję wszystkim za oddanie głosu!

Tak rysują się wyniki

 

3 miejsce z 8 punktami zdobywają ex aequo:

 

Deckard oraz Lomion

 

2 miejsce z 9 punktami zdobywa:

 

L'riot

 

I miejsce aż z 14 punktami zdobywa:

 

Vadeanaine

 

 

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i nominowanym!

 

A przede wszystkim - dziękuję tym, którzy sprawili, że konkurs żył w tym miesiącu poprzez oddanie głosu oraz zaproponowanie nominacji! :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje dla zwycięzców. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za oddane na mnie głosy i ślę gratulację dla uczestników, zawodników podiumowych i zwyciężczyni :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jejku, dziękuję. Bardzo dziękuję. I gratuluję wszystkim rywalom - strasznie fajnie się czyta  konkursowe posty i w ogóle jedno podium to chyba za mało, bo tak dużo jest graczy, z którymi grać to jest najlepsza nagroda :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz