Ego

Wiedźmia Pieśń (Ego)

75 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

sI8lzwF.png


Po wydarzeniach w L'Anguille i wiosce Serrac, Lavina, Lucien i Karl zawędrowali do Imperium, gdzie podejmowali się przeróżnych zadań, by w końcu wylądować w niewielkim, kupieckim mieście Eilhart leżącym przy jednym z rozgałęzień Reiku, które drogą wodną prowadziło do majestatycznego Marienburga oraz samej stolicy - Altdorfu. Stąd również głównym szlakiem można było dostać się do Middenheim i nawet dalej, jeśli ktoś miał taką potrzebę. Tu również losy zaprowadziły czarodziejkę Kolegium Światła Klaudine, dworzanina Adelhelma i cyrulika Vincenta, a całą szóstkę przeznaczenie połączyło w gospodzie "Złota Gęś" trzy dni wcześniej.

 

Eilhart duże nie było, mogło liczyć około czterystu mieszkańców, jednak pierwsze, co od razu rzucało się w oczy, to zaludnione, a wręcz przeludnione uliczki, zwłaszcza przy dość sporym placu targowym, na którym sprzedawano szeroki asortyment - od broni, przez towary codziennego użytku, aż po narzędzia piśmiennicze. Ceny również nie były wygórowane, więc kto chciał uzupełnić braki w ekwipunku, z pewnością nie żałował. Po mieście kręciło się wielu przyjezdnych, a ruch przy nabrzeżu niemal nie ustawał. Barki przypływały, lub odpływały, ktoś czekał na towar, ktoś towar rozładowywał. 

 

EqdwRBe.jpg

 

Zarobione we wcześniejszych przedsięwzięciach pieniądze szybko znikały, należało zatem rozejrzeć się za jakimś zajęciem. A tych w Eilhart wiele nie było, głównie ze względu na to, że miasteczko stanowiło jedynie przystanek w dalszej podróży do Marienburga lub Altdorfu. Kupcy zwykle mieli już wynajętych ochroniarzy, a skupione na handlu miasto było spokojne i niewiele się w nim działo. Gdy myśleliście o tym, by ruszyć w dalszą drogę w kierunku Miasta Białego Wilka, w końcu pojawiła się perspektywa zarobku.  

 

Nieco wyniosły, imperialny poborca podatkowy o nazwisku Haschke zaproponował płacę w wysokości dwudziestu srebrników za dzień, w zamian za eskortę jego osoby do i z wioski Fauligmere leżącej cztery dni od Marienburga. Powód podróży był prozaiczny i związany z zawodem wykonywanym przez Gustava - niedawne badanie ksiąg podatkowych Eilhart wykazało, że niejaka rodzina von Stauffer z Fauligmere uchylała się od płacenia dziesięciny przez sześć ostatnich lat, a przecież nikt będzie okradać samego cesarza, jak grzmiał Haschke. Oprócz tego, urzędnik zapewniał bezpłatną podróż barką do miejsca docelowego oraz opłacenie pokoi w "Złotej Gęsi" aż do dnia jutrzejszego, kiedy to mieliście wyruszyć w drogę. 

 

Jako, że warunki były niezłe, a i lepsze to, niż szukanie ciekawszej fuchy, zgodziliście się, parafując papier (w większości stawiając krzyżyk w pokazanym przez poborcę miejscu), według którego mieliście ochraniać Gustava Haschke. Mężczyzna postawił wam jeszcze obiad i upewniwszy się, że będziecie czekać na niego skoro świt na przystani, wyszedł z karczmy, zostawiając was w swoim towarzystwie, przy suto zastawionym stole. Światło dnia oddało pole jesiennej szarówce, a im ciemniej robiło się za oknem, tym tłoczniejsza stawała się główna sala. 

 

h4RTJ0u.jpg

 

W pewnym momencie do waszego stolika podszedł starszy, ale wciąż dobrze trzymający się mężczyzna w kapłańskich szatach. Medalion przedstawiający młot, zawieszony na szyi od razu zdradzał, komu służy nieznajomy. Sigmaryta przysiadł się do was, jakby znał was od dawna.
- Nazywam się ojciec Anders i sam Sigmar wskazał mi was podczas snu, bracia i siostry - powiedział energicznym głosem, patrząc po waszych twarzach. - Powiedział mi, że mam poprosić was o pomoc, a na pewno się zgodzicie. Czy dwie butelki dobrego wina osłodzą wam te kilka chwil, gdy będę opowiadał, co za sprawę mam?

 

Wysłuchać mogliście, zwłaszcza, gdy ktoś stawiał darmowy alkohol. Ojciec Anders zawołał służkę do waszego stolika, a ta po dłuższej chwili przyniosła dwie ciemne butelki bretońskiego wina z winnic Parravonu. Kapłan rozlał wam szkarłatny płyn do kubków i zaczął mówić.
- Jestem duchownym z Fauligmere i muszę wam powiedzieć, że źle się tam dzieje od pewnego czasu. Ostatnio było jednak najgorzej... Pojawiło się cielesne objawienie zła. Przez palisadę przeszło, a psy to tak ujadały, że wszystkich pobudziły. Ludzie zabrali, co mieli pod ręką i wyszli na zewnątrz, żeby sprawdzić, co się stało i kto wioskę atakuje, a to był on we własnej osobie. Wiedźmiarz. Nim się kto zdążył zorientować, on już czarować zaczął. Głos miał taki, że nie można było się oderwać...

 

Ojciec Anders westchnął ciężko.
- Potem wokół jego dłoni pojawiły się fale ognia, a jedna z nich wystrzeliła w najbliższy dom. Wtedy dopiero ludziska się ocknęli, jeden z wieśniaków cisnął w jego kierunku włócznią, jednak on po prostu spopielił ją w locie. Ot tak, na zawołanie. - Sigmaryta pstryknął palcami. - Ludzie zaczęli krzyczeć, a on po prostu uciekł, ale kto wie, czy nie wróci lepiej przygotowany do wioski? Jadę do Altdorfu o pomoc prosić, ale i o to samo chciałbym was zapytać. Sigmar mi was we śnie pokazał, więc to nie mógł być przypadek. Pomożecie zatem? Fauligmere naprawdę was potrzebuje. - Zakończył z przekonaniem w głosie.

Edytowane przez Ego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

85F8TuN.jpg

Klaudine Wagner

 

Biała Czarodziejka podróżowała po Imperium odkąd pomyślnie przeszła egzamin w Kolegium Hysh w Altdorfie, czyli od dobrych kilku miesięcy. W związku z tym, że nauka i licencja swoje kosztowały, musiała teraz spłacić swoje zobowiązania wobec Kolegium, oddając ostatnią koronę z każdej zarobionej kwoty. Co prawda słyszała, że wielu wędrownych czarodziejów oszukiwało swoje Kolegia, nie płacąc w ogóle, bądź migając się od zapłaty, jednak na dłuższą metę to był zły pomysł. Zwłaszcza, gdy przez to traciło się licencję a przecież codziennie można było spotkać na swojej drodze imperialnych łowców czarownic, którzy bez mrugnięcia okiem spaliliby na stosie delikwenta nielegalnie posługującego się magią.

 

Klaudine przybyła do Eilhart niespełna tydzień temu razem z kupcem bławatnym z Bretonii, którego ochraniała razem z innymi najemnikami. Nie było to może zajęcie godne Magistra Światła, ale za coś trzeba było żyć i spłacać Kolegium. Po kilku dniach spotkała na swojej drodze kilkoro awanturników, z którymi chwilowo związała swoje losy pod dachem karczmy "Złota Gęś". Kobieta dała im się poznać jako spokojna i chłodno podchodząca do rzeczywistości, ale i jako dobra rozmówczyni, gdyż Klaudine uważała się za bardzo inteligentną i okazywała to na każdym kroku.


Również aparycji mogła jej pozazdrościć niejedna rówieśniczka. Biała Czarodziejka była ładną blondynką o wydatnych ustach, lekko zadartym nosku i niebieskich oczach. Z pewnością wzbudzała zainteresowanie mężczyzn, choć ze względu na wykonywaną profesję, ci patrzyli również nieco podejrzliwie, a większość ludzi wolała schodzić jej z drogi. I tak uważała, że ma szczęście, gdyż Kolegium Światła cieszyło się wśród mieszkańców Imperium większą renomą, niż pozostałe Kolegia, wzbudzające często niepokój i strach.

 

Magini ubrana była zgodnie z trendem swojej Tradycji - kremowe spodnie przylegające do długich, zgrabnych nóg, wysokie, jasne buty, do tego biały kubrak i tunika, a na to zarzucony śnieżnobiały płaszcz z kapturem upstrzony złotymi motywami. Gdyby ubiór nie zdradził postronnemu obserwatorowi, jakim zawodem para się Klaudine, długi drewniany kostur zakończony stylizowaną w drewnie świecą musiał rozwiewać wszelkie wątpliwości. Tego wieczoru siedziała z towarzyszami w karczmie, ciesząc się na nowe zajęcie u niejakiego Haschke, gdy przy stoliku pojawił się stary Sigmaryta, który stawiając im napitek, opowiedział o swoich problemach.

 

- Akurat tak się składa, że jutro z rana wybieramy się do Fauligmere - powiedziała spokojnie, wpatrując się w kapłana, gdy skończył. Głos miała kobiecy i stanowczy, jednakże nieco chłodny. - Nie będę się wypowiadać za pozostałych, ale przynajmniej ja zobaczę, co da się zrobić tam, na miejscu. Jeśli to naprawdę Wiedźmiarz, będzie potrzebna ingerencja kogoś, kto może przeciwstawić się takiej magii. Jeśli zaś nieszczęśnik, któremu objawiły się magiczne zdolności, trzeba mu pomóc i wysłać do mistrza Kolegium Ognia.

 

Nie zamierzała poddawać pod wątpliwość słów ojca Andersa, gdyż nie widziała powodu, by kapłan miał ich okłamywać. Poza tym zmierzenie się z problemem rzekomego Wiedźmiarza było zdecydowanie ciekawszym zajęciem, niż ochranianie poborcy podatkowego, do którego się najęli.

Edytowane przez Mashiro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

1WHKVbT.jpg

 

Sir Lucien Dubois

 

Opuściwszy rodzinną Bretonię Lucien wyruszył ku Imperium, gdzie jak wspomniała Lavina było jeszcze więcej zła i nieprawości. To niejako wskazywało iż jej ojczyzna jest w wielkiej potrzebie, skoro nikt nie dbał o nią tak jak to robiła swymi obrońcami i wskazówkami Pani Jeziora. Te miesiące spędzone na wspólnej wędrówce były dobrze wykorzystanym czasem, bowiem zarówno Lavina jak i Karl zmienili się, zapewne pod wpływem rycerza. I to w dobrym kierunku, co pocieszało Luciena że jest jeszcze dla nich nadzieja.

 

Lucien również zmienił się od tamtego czasu. Bujne brązowe włosy stały się trochę krótsze, by nie przeszkadzały zbytnio podczas podróży. Ciemnobrązowe oczy nabrały jakby lekkiego blasku, stały się ciut jaśniejsze zapewne za sprawą bliskiego spotkania z Wieszczką Pani. Był wysoki, dobrze zbudowany zaś podczas podróży w pełnej zbroi prezentował się wcale okazale. Z nieodłącznym medalionem na którym był wizerunek Pani Jeziora zdawał się być typowym przedstawicielem rycerstwa bretońskiego.

 

Eilhart przypominało w paru szczegółach L’Anguille, głównie tych portowych oraz zamieszkujących i pracujących tutaj ludzi. W gospodzie „Złota Gęś” spędzili trochę czasu na koszt tutejszego urzędnika ściągającego podatki. Szukał pomocy przy tej pracy, zatem logiczne było dla Luciena że zwrócił się właśnie do rycerza i jego towarzyszy. Wynagrodzenie nie było konieczne, ale skoro już chciał płacić to równie dobrze można było przyjąć te pieniądze. Wyglądało na to, że tym razem to będzie wyjątkowo nudna praca, jeśli nie liczyć możliwości poznania nowych podróżników a zwłaszcza tej, która mówiła o sobie że jest czarodziejką. I chyba jako jedyna wykazywała się mieć lepsze maniery i pozycję osobistą równą jemu samemu. Przynajmniej tak miał zamiar ją traktować Lucien, z należytym szacunkiem jak to dokładnie należało robić w stosunku do kobiet, które również parają się magią jak to było w Bretonii.

A potem pojawił się ten cały kapłan i sytuacja nagle zmieniła się na znacznie bardziej wymagającą uwagi. Osobnik magią się parający i wioskę spalić chcący co wskazywać mogło na znamiona szaleństwa, chaosu.

 

- Oczywistym jest, że wnet wyruszymy by wspomóc potrzebujących w tej sprawie. Wszak nie można dopuszczać do tego, by niewinni cierpieli. Zatem i na moją pomoc oczywiście, sir Luciena Dubois możesz waść liczyć. – rzekł rycerz tuż po tym jak odezwała się czarodziejka. I tu wskazał dłonią na dwójkę swych towarzyszy. – I myślę, że możesz też liczyć na pomoc ze strony tej oto dwójki kompanów, którzy mi towarzyszą od Bretonii i dla których staram się być wzorem do naśladowania. Panna Lavina Bleich oraz Karl Bergsohn.

Edytowane przez Dhagar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1Mqibre.jpg

 

Lavina  Bleich

 

Eilhart podobało się Lavinie, było na tyle małe by miało nadal ten wiejsko-mieszczański urok, ale na tyle duże by plac targowy oferował jej wszystko czego szukała by uzupełnić zapasy i ekwipunek. Jej nauka posługiwania się kuszą postępowała zdumiewająco sprawnie, ale zostawiała ją często z brakami w dziale amunicji. W drodzę do Marienburga kolejna mieścina była oddalona o 4 dni drogi więc kobieta zaopatrzyła się jeszcze w racje żywnościowe. Nie wiedziała jeszcze czy uda im się podłączyć do jakiejś karawany czy będą musieli jechać sami, sama wolała jednak połączyć ich podróż z zarobkiem, Karl też zachowywał się jakby kurczyły mu się pieniądze. Tego dnia kiedy weszła do "Złotej Gęsi" zobaczyła Luciena i Karla siedzącego przy stole z już znanymi z widzenia bywalcami tawerny oraz z człowiekiem który rozmawiał z nimi o możliwości eskortowania jego osoby do wioski Fauligmere.

 

Podeszła szybkim krokiem do zajmowanego przez jej towarzyszy stolika, chwyciwszy płynnym ruchem po drodzę wolne krzesło, gdyż jak zdążyła zauważyć ilość dostępnych była o jedno za mała, usiadła koło Karla posyłając mu i Lucienowi uśmiech na dzień dobry, ale nic nie mówiąc nie chcąc przerywać poborcy podatkowemu w monologu. Jego propozycja była dobra, więc nie miała żadnych obiekcji co do wynagrodzenia zwłaszcza, że obejmowało darmowy nocleg i kolację.  ‘Podpisała’ dokument razem z resztą a kiedy Haschke wyszedł przywitałą się z dwójką nowych towarzyszy.

 

 - Nie wiem czy moi towarzysze o mnie wspominali, ale nazywam się Lavina Bleich, miło mi was poznać. - Wyciągnęła dłoń do uścisku najpierw w stronę kobiety wyglądającej jak kapłanka a następnie w stronę bogato odzianego mężczyzny i na końcu tego trzeciego. Po przedstawieniu się włączyła się w rozmowę zapoznawczą by wiedzieć z kim jej będzie dane podróżować teraz. Przy okazji oszacowała ile ‘panicz’ nosił na sobie dobytku.

 

Tego dnia Lavina była odziana w ciemne przylegające do ciała spodnie, skórzane buty, swoją łuskową kolczugę założoną na ciemną koszulę i płaszcz w tej chwili już przewieszony przez ramię krzesła. Wyglądała bardzo schludnie i czysto gdyż po przyjeździe do miasta postanowiła skorzystać z wszystkich udogodnień cywilizacji, niedostępnych na szlaku i jakoś opanowała też swoje przyzwyczajenie by odwiedzić tutejszy cmentarz. Przy pasie przymocowana pochwa z krótkim mieczem, i jeśli ktoś zwrócił uwagę dało się dostrzec trzonek rękojeści sztyletu nieśmiało wystającego z buta. Od jakiegoś czas Lavina nosiła rozpuszczone włosy, gęste i ciężkie, układały się prosto sięgając jej do ramion. Normalnie związywała je wstążką ale ta zniknęła gdzieś w czasie podróży z Serrac. Worek wypełniony dzisiejszymi zakupami leżał przy krześle czekając by być przepakowany do plecaka czekającego w jej pokoju.

 

- Wiedźmiarz? Nie powinno się mówić Guślarz? - Zastanowiłą się, w rodzinnich stronach na wszystkich mężczyzn parających się magią i wiedzą nadnaturalną mówiło się Guślarze. Nawet nie zaprzeczyła czy wtrącała swoich ‘ale’, na już zdeklarowanego już co do pomocy Luciena. Podróżowała z nim już tyle i wiedziała że nie ma sensu, a Ona i tak znajdzie swoje skarby.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

tZ9CiE9.jpg

Adelhelm Eisenmann

 

 

Spoiler

 

Pierwsze spotkanie.

[...]Nikogo na pewno nie zdziwi, jeśli napiszę, że kiedy zjawiłem się w gospodzie, tłum zwariował. W ,,Złotej Gęsi'' zaroiło się od moich miłośników, nim udało mi się doczłapać do lady, musiałem odpychać od siebie zalotne kobiety, czasem tłumaczyć się brakiem czasu gdy proponowano mi wystawienie swoich sztuk na tutejszych ziemiach, i nie wdawać w dyskusję z uczonymi którzy pragnęli porozmawiać ze mną o moich dziełach. Byłem spragniony, i całe szczęście okazało się nawet, że gospodarz umie czytać i przeczytał wszystko, co wyszło spod mego pióra, kiedy mnie ujrzał, zaproponował mi darmową, pieczoną wołowinę i pozwolił mi pić tyle wina, ile tylko zapragnę! [...]

Rozdział 1 ,,Złota Gęś''

 

 

 

 

- Nalegam gospodarzu, abyś wysłał kogoś po miskę czystej wody. Tłumaczę panu, że zapłacę podwójnie... - zaczął nalegać oburzony Adelhelm, patrzył z obrzydzeniem na podane mu umyte w brudnej wodzie warzywa z beczki do której parę minut wcześniej splunął gospodarz. Właściciel ,,Złotej Gęsi'' stał niewzruszony.

Słuchaj pan, chcesz pan czystej wody, to masz pan niedaleko strumyk. Zapierdalaj pan sam, jak się panu nie podobają moje warunki. - odburknął zirytowany gospodarz. Adelhelmowi zabrakło słów w ustach, patrzył na gospodarza zaskoczony, nie mógł uwierzyć, że ktoś z tak niskiej klasy społecznej zachowywał się w stosunku do niego tak arogancko.

Jakiś problem? - do lady podeszło dwóch rosłych mężczyzn. Była to dwójka potężnie zbudowanych, ogolonych na łyso bliźniaków.  Adelhelm odwrócił się w ich kierunku i uniósł obie dłonie w geście podania się.

Oczywiście że nie, mili państwo. - powiedział siląc się na uśmiech - Potrzebuję czystej wody, zapłacę każdemu po jednej koronie na łebka, jeśli przyniesie mi miskę z wodą. 

Bliźniacy jakby zainteresowani ofertą Adelhelma rozluźnili się, jeden z nich poklepał Adelhelma po ramieniu.

No, mądrze gadasz, szlachetek. Idziemy we dwójkę, dasz koronę mnie i mojemu bratu. I gospodarzowi za to że musiał słuchać twojego pierdolenia, a jesteśmy ugadani. - odparł, drugi tylko skrzywił się w gniewnym grymasie - Albo wypierdalasz z gospody. Gra gitara, chujek? 

- Tak, tak, dostaniecie po jednej koronie. Trzy korony dla trzech panów. A może nawet i dwie, sześć koron dla trzech panów! Tylko nalegam, przynieście mi czystej wody. - Adelhelm był już zrezygnowany, to była jego ostateczna propozycja. Nie mógł znieść ich chamstwa, ale starał trzymać emocje na wodzy. Bał się że jeśli powie coś nie tak, dostanie solidne manto. Całe szczęście chyba podziałało, bo bliźniacy bez słowa ochoczo zabrali miskę i ruszyli w stronę strumyka, dwie korony to było dwa razy więcej, niż ich tygodniowy żołd. 

 

Spoiler

 

[...]Wezwał mnie siedzący przy jednym ze stolików rycerz, niejaki Lucien Dubois, człowiek ten zapragnął zabrać mnie ze sobą w podróż. Chciał abym napisał sztukę o jego wielkich przygodach, z początku odmówiłem, bo i jak miałem się zgodzić, skoro w mej głowie tkwiło jeszcze tyle fantastycznych pomysłów, a ja potrzebowałem czasu na pisanie? Podróż mogłaby mnie obciążyć. Niechętnie jednak się zgodziłem. Lucien był bardzo zdesperowany aby mieć mnie u swego boku. 

Rozdział 1 ,,Złota Gęś''

 

 

 

 

 - Nie chcę być w stosunku do pana złośliwy, gospodarzu, niegdyś, przed kilkoma laty nabawiłem się silnej gorączki po zjedzeniu brudnego jedzenia. Od tej pory dbam o jakość swoich posiłków. - wytłumaczył Adelhelm, bojąc się że jego zachowanie zostanie odebrane jako przejaw typowego dla wielu ludzi z wyższych sfer chamstwa wobec niższych klas społecznych. Gospodarz machnął tylko dłonią. Adelhelm ukłonił się więc tylko, i usiadł przy stoliku.

Czekając w zniecierpliwieniu na bliźniaków usłyszał rozmowę grupy awanturników. Do jednego z nich zwracano się per ,,Lucien Dubois'', Adelhelm znał to nazwisko, wstał ze swojego stolika i z wahaniem podszedł do awanturników, przyglądając się im przez dłuższą chwilę.

- Lucien Dubois?!krzyknął, wszystkie głowy w gospodzie obróciły się w jego kierunku. - Ten, Lucien Dubois?!

Wyjął z kieszeni płócienną chustę z wyszytym herbem rodu Eisenmannów, i rozłożył starannie na ziemi, a następnie uklęknął  przed rycerzem na jednym kolanie. 

- Przed kilkoma dniami byłem w Bretonii aby obejrzeć kolejną sztukę wystawianą przez Arwina Pilca, sztukę opowiadającą o okrutnym ser Enguerrandzie i wielkim rycerzu, Lucienie Duboisie! Przez całą noc myślałem tylko i wyłącznie o tej wspaniałej, dramatycznej historii.... - zaczął Adelhelm, jego policzki zaróżowiły się - Nie mogę uwierzyć.... los zesłał mi was tutaj, abym mógł wreszcie napisać swoje opus magnum. 

 

Spoiler

[...]Wpadłem w oko Lavinie Bleich, bałem się jednak tej iskry którą dostrzegłem w jej oczach, była to kobieta z niskich warstw społecznych, jeśli odwzajemniłbym jej uczucie, mogłaby szalenie się we mnie zakochać. A czy miałbym sumienie aby złamać kobiecie serce? Byłem dworzaninem. Nie przystawała mi taka relacja. Szczególnie że łowczyni wampirów nie należała do szczególnie urodziwych. W przeciwieństwie do Klaudine w której pięknej twarzy, i długich blond włosach zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Musiałem więc jakoś odstraszyć Lavinę Bleich. Ale jak mogłem zrobić to tak, aby nie złamać rozmarzonej kobiecie serca?

 

Rozdział 1 ,,Złota Gęś''

 

Wzrok Adelhelma spoczął na Lavinie. Zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia, jej poważna mina i wzrok, w którym widać było że kobieta niejedno w życiu przeżyła. Niezłomna, tym słowem określił szlachcic towarzyszkę Luciena.  Adelhelm wiedział że mogła by ona stać się jego muzą, inspiracją dla bohaterki jego powieści. Mogła okazać się znacznie bardziej inspirująca niż Lucien Dubois. Wpatrywał się w nią tak długo, aby zrozumiała że jest nią zafascynowany. Klaudine też była piękna, choć takich dam na dworze było mnóstwo, kobiety takie jak ona były dla niego na wyciągnięcie ręki. Za to Lavina... to było zdecydowanie co innego.

Miła pani, czy zechciałaby pa... - nie dokończył, nie zauważył drzwi otwierających się na rozcież. Zbliżający się bliźniacy wylali mu na głowę miskę zimnej wody, a następnie nim Adelhelm zorientował się, co się dzieje, złapali go za ubrania. 

- Masz pan tę swoją kurwa wodę, szlachetek. - rzucił jeden z bliźniaków, a następnie wyprowadzili przed drzwi, zerwali mieszek z jego pasa, a następnie silnym kopniakiem wyrzucili go na zewnątrz, Adelhelm upadł twarzą w gęste błoto przed gospodą.

 

 

Spoiler

 

Wreszcie dostaliśmy pierwsze zlecenie.

 

[...]W całej wyprawie okazałem się być gościem honorowym. Zapłacono nawet za mój nocleg w ,,Złotej Gęsi''. Lucien traktował mnie jak oczko w głowie, prowadziłem z nim wspaniałe dyskusje dotyczące  jego przygód i postępowania. Była to osobowość absolutnie fantastyczna. Obdarzył mnie wielkim szacunkiem, dałem mu nawet do przeczytania kilka swoich dzieł.

 

Rozdział 1 ,,Złota Gęś''

 

 

 

 

Po kilku dniach Adelhelm, za zgodą pozostałych, bądź bez niej, stał się członkiem ich drużyny. Najwięcej czasu spędził rozmawiając z Karlem o wszelakich trunkach, i wzbijając raz za razem swoje spojrzenie w Lavinę, robił to perfidnie tak, aby kobieta zauważyła. Bliźniacy wyjechali, więc dworzanin mógł ponownie zasiadać w ,,Złotej Gęsi''. Niemniej nie zamawiał już stamtąd żadnego jedzenia.

Słuchaj Karl, słyszałem że ty się znasz na alkoholach... - zaczął, wyjmując z torby wino - Więc co powiesz na trunek, który przywiozłem ze sobą z winnicy należącej do mego rodu?

Przerwał mu Sigmaryta który dosiadł się do ich stolika, dworzanin był zachwycony. Klasnął w dłonie.

- Zgadzamy się. Wszyscy. - odpowiedział, schował wino do torby, mówiąc tylko Karlowi że upiją się przy lepszej okazji.  - I tak tam ruszaliśmy. - wyszczerzył zęby i spojrzał na Luciena, wskazał palcem - To bohater mojego nowego dramatu. - powiedział z dumą - Szuka przygód, tylko po to abym mógł je opisać. Doskonale więc się złożyło. 

 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

vGYmSLN.jpg

Karl Bergsohn

 

"W końcu gospoda", pomyślał Karl siedząc sobie wygodnie na krześle. Odkąd przybyli do Imperium, jego rodzinnych stron, miewał częściej stany przygnębienia. Odżywały stare, niechciane obrazy przeszłości. Podróż z Lucienem i Laviną obfitowała w różne przygody na szlaku. Rycerz go irytował jak zawsze swoim dowodzeniem i traktowaniem wszystkiego tak bardzo poważnie. Miał więcej wspólnych tematów z Laviną, która stała się po wspólnych przeżyciach bardziej ufna i rozmowna. Miał wrażenie, że przebywanie w pobliżu rycerza dawało mu coraz większe pojęcie znaczenia honoru.

 

Wspólne wyprawy na szlaku sprawiły, że stał się również bogatszy. Miał już niezły arsenał broni. Ale najbardziej cieszył się z broni palnej. Znalazł na trakcie pistolet. Nie za bardzo wiedział jak się nim posługiwać, więc jak tylko trafili do jakiegoś miasta, zorientował się ile kosztuje zakup takiej broni oraz jak mniej więcej się ją przygotowuje do wystrzelenia. Kupiec chętnie udzielił informacji w zamian za zakup prochu strzelniczego. Od chwili gdy dowiedział ile jest wart pistolet, zaczął co chwilę się wiercić, sprawdzając czy jeszcze ma ze sobą swoja, nową zabawkę. Dlatego mógł sprawiać wrażenie jakby by niespokojny albo jakby mu się kurczył mieszek z monetami. Pistolet chował w głębokiej kieszeni. Czasem się zastanawiał co by było gdyby pistolet przez przypadek wystrzelił i czyby jego męskość by przetrwała. Ale co tam, nową broń traktował jak trofeum i nagrodę za jego poświęcenia i walkę ze złem.

 

W czasie podróży do Imperium ograniczał się z alkoholem. Im bardziej się zbliżali do jego granic tym mniej pił. Widział zdziwione grymasy na twarzach towarzyszy, a były rzezimieszek nie miał ochoty wyjaśniać skąd brak ochoty na trunek. Wygląd się nie zmienił od czasów walki z upadłym, bretońskim szlachcicem. Zarost mu się powiększył, a twarz zdradzała większą pewność siebie. Ciągle nosił kaftan kolczy na skórzaną kurtę. Musiał sobie zakupić nowe spodnie po wydarzeniach w Serrac. Dziura w poprzednich spodniach była już za duża. Dzisiejszy dzień zapowiadał się dobrze. Właśnie podpisali umowę eskortowania urzędasa do jakieś dziury, o której pierwsze słyszał. Podróż miała zahaczać o Marienburg, więc dokładniejszą mapę można będzie jeszcze zakupić.

 

Jego nowi towarzysze byli nader intrygujący. Klaudyna, która na pewno nie była typem wojownika. Jej ekwipunek zdradzał, że ma jakieś inne zdolności, najprawdopodobniej magiczne. Była piękna, w typie byłego rzezimieszka. Ale nie mógłby się w niej zakochać. Nie ufał umagicznionym ludziom. Adelhelm, postać, z którą rzezimieszek lubił przebywać, chociaż poznali dość niedawno. Był bardzo zabawny w swoim barwnym opowiadaniu oraz podzielał chęć w piciu. To dzięki niemu były rzezimieszek wrócił do normalnego spożywania alkoholu i był mu za to wdzięczny. No i był jeszcze cyrulik Vincent, o którym nie mógł sobie jeszcze wyrobić zdania.

 

Jego rozmyślania o nowych towarzyszach przerwało przyjście Sigmaryty. Gdy przekonywał ich, że o nich śnił, Karl przewrócił oczami. Miał nadzieję, że nie była to prawda. Bynajmniej nie chciał być widziany w wyobraźni innego faceta, a tym bardziej w jego snach. Karl nie był religijnym obywatelem Imperium. To co dowiedział się od swojego byłego przyjaciela w kiciu sprawiło, że wręcz nie lubił przebywać w gronie religijnych ludzi. Toteż zlecenie od kapłana kompletnie go nie przekonywało. No ale Lucien, sprawdzony dowódca ich małej drużyny musiał wypowiedzieć się w jego imieniu. Jak On tego nie cierpiał. Ale opowieść o wiedźmiarzu zaintrygowała byłego rzezimieszka. Jeśli Sigmaryta mówił choć trochę prawdy, to chętnie by zbadał tą sprawę choćby z samej ciekawości:

 

- Kto to jest w ogóle wiedźmiarz? - zapytał czarodziejki. Ona zdawała się mieć dużo wiedzy na temat spraw związanych z magią. Po wysłuchaniu odpowiedzi Klaudyny, zapytał kapłana:

 

- A co my z tego będziemy mieli? Brzmi to na niebezpieczne zadanie. - normalnie były rzezimieszek by o to nie pytał, ale nie lubił jakichkolwiek kapłanów. Miał nadzieję, że da do zrozumienia kapłanowi, że na pewno nie zrobi tego za darmo tylko dlatego, że prosi go o to kapłan, który śnił o jego całej drużynie.

Edytowane przez Kertiop

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

6SspvMO.jpg

 

Vincent "Vincenzo" Karstein, dyplomowany cyrulik

 

Vicent siedział wygodnie na krześle relaksując się przy kieliszku wina. Dolał sobie kapkę gorzałki by było mocniejsze i łyżkę miodu, by było słodkie. Taka mieszanka przypominała mu jego ulubione wino z Sartosy w Tilei, wzmacniane spirytusem z pestek winogron. Musiał się trochę uspokoić, w końcu tyle się działo przez ostatnie parę godzin. Co on właściwie zrobił? Najął się jako ochroniarz jakiegoś bezproduktywnego pasożyta co ściąga z ludzi efekty ich ciężkiej pracy nie dając praktycznie nic wzamian? I to wszystko dla... Podparł głowę ręką i zebrał myśli. Zacznijmy od początku.
Do grupy dołączył jako ostatni. Trzy dni wcześniej dojechał do karczmy po czym zaprowadził swojego świeżo zakupionego muła do stajni. Wziął wszystkie swoje tobołki które dał radę unieść - a sporo tego było: brzęcząca szklanymi buteleczkami torba lekarska, tuba na swoje, plecak, na szyi róg, no i wielka spluwa. Już chciał zamawiać u karczmarza pokój, by zanieść tam te wszystkie graty i mieć z nimi spokój, gdy zobaczył Gustava Haschke który zrekrutował właśnie pięć osób. Zaciekawiony zamówił wino, usiadł przy stoliku i zaczął upychać pod nogami te wszystkie swoje klamoty. Zerknął na pierwszą osobę, która złożyła podpis urzędnikowi.

Wysoki brunet z paskudną szraną na policzku i oczyma które widziały za dużo.Jego rodzice nazywali to "spojrzeniem tysiąca kroków".  Wiedział że nie wróży ono niczego dobrego. Medyk znał to spojrzenie, widział je dziesiątki razy u żołnierzy których opatrywał. Vincent zajmował się medycyną odkąd pamiętał. Jego rodzice byli sanitariuszami w obozie słynnej kompanii najemników "Oblężnicy Braganzy". Jak tylko dorósł na tyle by móc chodzić i mówić, matka dołączyła do swojego męża na froncie, zabierając małego Vincenzo ze sobą. Dzieciństwo spędził więc w wojskowych obozach, podróżując od oblężenia do oblężenia, od bitwy do bitwy po całym starym świecie, od Tilei poprzez Bretonnię, Estalię, Księstwa Graniczne, Imperium na Kislevie kończąc. Początkowo tylko asystował, pomagał i podawał narzędzia bacznie wszystko obserwując i irytując rodziców nieustannymi pytaniami. Były jednak chwile gdy pacjentów było tak wielu, a medyków wręcz przeciwnie, a czasu jeszcze mniej, że jeszcze jako dziecko sam przeprowadzał zabiegi na niższych rangą poborowych żołnierzach sojuszniczych armii, których życie mało obchodziło ich dowódców. Wiadomo, z początku robił masę błędów i jego pacjenci często umierali, ale inaczej i tak by umarli nie otrzymując pomocy wcale. Z czasem radził sobie coraz lepiej i gdy w wieku 20 lat uzyskał swoją licencję cyrulika w Gildii w Altdorfie miał więcej doświadczenia i to praktycznego, niż jego koldzy po fachu, którzy siedzieli w swoich gabinetach po 15 lat wycinając kurzajki. Nie mówiąc już o żakach z uniwersytetu. A wracając do bruneta, Karla jak wychwycił z rozmów, zdawał się on być dużo bardziej stabilny niż żołnierze z takim spojrzeniem których widział. W środowisku uważało się że nie da się wyjść z tego obłędu. Mało kto jednak dokładnie badał psychikę obłąkanych wojaków i Vincent przez chwilę pomyślał że może warto by było bliżej przyjrzeć się temu gościowi i znaleźć przyczynę przez którą mu się tak polepszyło. Może to zasługa jego towarzyszy?
Spojrzał na drugą osobę. Kobieta o imieniu Lavina. Vincent chwilę się poprzyglądał i po chwili głębokiego namysłu i wykorzystaniu swojej wielce specjalistycznej wiedzy stwierdził że nic nie potrafi z niej wyczytać. Tak to już niestety jest, że dzieciaki które wychowują się w wojskowych obozach nie są do końca normalne. Jego wiedza medyczna jest ogromna, ale wiedza o relacjach międzyludzkich, zachowaniach i normach społecznych już mocno kuleje. Zwłaszcza wobec kobiet, których w obozie było bardzo mało, podobnie jak rówieśników. Bo jak niby Vincenzo miał nabrać obycia, taktu i ogłady, skoro o relacjach damsko-męskich uczyły go takie osoby jak "świszcząca Kunegunda" czy "niezatapialna Brunhilda"? Kobiety stanowiły dla Vincenta zagadkę, a on sam nigdy nie był z żadną w dłuższej relacji niż kilka nocy. Dalsza analiza postaci Laviny wykazała że może ona coś ukrywać, a może nie. Czyli nic.
Trzecią osobą był rycerz z Bretonii. Przez wiele lat Vincent myślał że wszyscy błędni rycerze są ulepieni z tej samej gliny. Tam jest wielkie zło, szarźuj na swym koniku praworządny i jakże naiwny rycerzyku. Zmieniło się to jednak po  spotkaniu z rycerzem o imieniu Sir Jean-Philippe Delcroix. Dzielny wojak walczył bardzo mężnie, ale jego koń nadział się na tileańską pikę i go przygniótł. Szkoda go było dobijać, dowództwo kazało go opatrzeć i wysłano do jego rodziny list z okupem. Przez dwa miesiące lekko ranny Jean był pod opieką młodego medyka. Vincent umiał mówić po bretońsku, jednak jego nauczycielami był stajenny i panna lekkich obyczajów. Mówił więc dialektem prostacko-k#@skim. Zawarł więc z Jeanem umowę - on będzie mu dostarczał większe porcje lepszego jedzenia i wino, a rycerz nauczy go języka bretońskich elit. Po kilku tygodniach rozmów nabrał do niego szacunku i stwierdził że w innych okolicznościach mogliby zostać serdecznymi przyjaciółmi. Po wielu latach, gdy rodzice Vincenta zrezygnowali z zawodu i osiedlili się w Altdorfie, a on sam zrezygnował z żołnierskiego życia wiedząc jak się to prędzej czy później skończy. Chłopak został najemnym woźnicą w firmie "cztery pory roku". Po kilku latach pracy przewoził pewną szlachciankę z Bretonii. Chcąc zabłysnąć powiedział jej komplement na temat jej wymyślnej fryzury oraz krzykliwego stroju, używając oczywiście zwrotów zasłyszanych od Jeana. Po tym komplemencie jej mąż chciał się z nim pojedynkować, na szczęście paź szlachcica go od tego odwiódł przypominajac jak biegle woźnica włada tą swoją spluwą. Jak mu to później ten sługa wytłumaczył, przyrównał kobietę do mlecznej krowy, a jej fryzurę do pajęczyny utkanej między drzewami w lesie. Wymieniajac resztę zwrotów które usłyszał i dowiadując się co one znaczą, Vincent i młody paź śmiali się do rozpuku przez dobrych kilka godzin.  Znajomość z tym człowiekiem uświadomiła mu że bretońscy rycerze nie muszą być sztywni jak kij od szczotki, ale potrafią być równymi chłopami, z dużym poczuciem humoru. Vincent nie spotkał nigdy Jeana, ale chciałby go kiedyś odnaleźć by pogratulować mu wybornego dowcipu i porozmawiać nie w obozowym więźieniu, ale przy kieliszku wina. Wracając do Karla - jeśli ten rycerz, Lucien jest choć w połowie taki jak Jean, to być może jego towarzystwo zadziałało zbawiennie na jego psychikę.
Czwartą osobą był szlachcic wykłócający się o czystą wodę. Vincent został wychowany w przeświadczeniu że na wszystko trzeba zapracować, a jeśli się coś dostanie na tacy to człowieka rozpuszczonym i słabym. CZYNY, NIE SŁOWA - to motto jego dziadka, bogatego szefa gildii kupieckiej w Tilei. Większość szlachetnie urodzonych dostała wszystko na tacy, myśląc że można wszystko kupić za pieniądze. A niektórych rzeczy nie możńa. Ten konkretny osobnik mógł się jednak Vincentowi przydać w poprawie jego obycia i etykiety, pokazując Vincentowi co należy robić by świetnie odnaleźć się w towarzystwie. Albo czego nie należy robić.
Spojrzał na piątą osobę i zobaczył białą szatę, kompletnie ignorując twarz i resztę szczegółów czarodziejki. Zamarł i wypluł wino z do kielicha. -Mamma Mia! Hermiona Bianca! - krzyknął po tileańsku. Prawdziwa biała czarodziejka! Matka wielokrotnie ostrzegała go przed białymi magami. Lata praktyki, młodość spędzona z nosem w księgach w lazarecie przy flakach, trupach i konających ludziach ucząc się na pamięć każdego mięśnia, żyłki czy kostki by móc to wszystko później pozszywać i zacerować. Nauka kontroli nad dłonią, bo milimetr w tą czy we w tą może pacjenta zabić. Lata doświadczenia a i tak wciąż nie ma pewności że pacjent przeżyje. I wtedy przychodzi biały mag, krzyczy "Utevo lux!", następuje rozbłysk światła i rana sama się zasklepia. Takiego medyka wtedy trafia szlag, cała te wyrzeczenia na nic. Takie podejście ma jego matka oraz większość lekarzy z Altdorfu. Vincent wielokrotnie spotykał magów w swoim życiu. Magowie ognia często bywali po drugiej stronie barykady, a ich kule ognia siały spustoszenie na polu bitwy. Kusznicy Braganzy mieli jednak na to odpowiedź. Jak to mawiał jego wujek, inżynier konstruktor machin oblężniczych: "za 50 lat technika przebije magię, zobacz co dzieje się teraz. Jeszcze sto lat temu byliśmy bezradni wobec kul ognia, a teraz? Teraz mamy balisty, armaty, onagery, skorpiony i broń palną! Za 50 lat będziemy mieli latające machiny, polecimy do gwiazd, a magia będzie przeżytkiem!". Vincent zamyślił się. Ta czarodziejka jest jego przeciwieństwem, nie, jest drugą stroną tej samej monety. Robi to samo co on, tylko w inny sposób, podchodząc do problemu z zupełnie drugiej strony. Gdyby udało mu się w jakiś sposób dotrzeć do tej kobiety, poznać ją i jej sposoby działania, wtedy może mógłby połączyć obie strony barykady i... Biała szata zniknęła i do jego świadomości dotarły wreszcie brakujące szczegóły wyglądu czarodziejki. Jej twarz, oczy, blond włosy, zgrabna figura... Wtedy zorientował się że wszyscy z tamtego stolika na niego patrzą. A on zamyślony od jakiegoś czasu zawiesił  wzrok na szacie czarodziejki, oczywiście na wysokości dekoltu. Vincent darował sobie tłumaczenia, w końcu i tak pewnie by wyszło jak z tą szlachcianką i mleczną krową.
Zaczerwieniony wstał, zebrał rzeczy i poszedł do stajni. Po drodze zobaczył szlachcica w błocie. Odstawił rzeczy i pomógł mu wstać. Obejrzał go z każdej strony, czy nie jest przypadkiem ranny. Gdy skończył poszedł do muła, wyciągnął wino, dolał miodu i gorzałki i więcej już z tamtej nocy nie pamięta.
Jakoś się jednak złożyło że na papierach poborcy podatkowego widniała jego pieczęć z własnoręcznym podpisem. Vincent Karstein, dyplomowany cyrulik.

Gdy podszedł do nich ojciec Anders, Vincent odpowiedział krótko:
-Si, si, padre. Złapiemy wiedźmaka.
Po czym wrócił do picia, unikając wzroku czarodziejki.

Edytowane przez juma777

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

85F8TuN.jpg

Klaudine Wagner

 

Czarodziejka upiła nieco wina z kubka i spojrzała na Lavinę oraz Karla, dzieląc się z nimi swoją wiedzą wyniesioną z Kolegium.
- Wiedźmiarz to nie guślarz, choć często jest z nim mylony - powiedziała spokojnie. - Jest w tym jednak jakieś ziarno prawdy, gdyż Wiedźmiarzami zostają ludzie, którzy samoistnie rozwijali swoje umiejętności magiczne i przy okazji nie oszaleli korzystając z mrocznej magii. Ich repertuar zaklęć jest dużo szerszy, niż zwykłego guślarza, w większości przypadków ofensywny i destrukcyjny, a niektórzy z nich korzystają z czarnej magii nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Jednakże, splatając zaklęcia z wszystkich Wiatrów Magii i Mrocznej Sztuki, w końcu popadają w obłęd i zaprzedają swoją duszę Chaosowi. Zwykle mieszkają z dala od ludzkich osad, w głębokich lasach, bądź na moczarach i trzeba być naprawdę odważnym, by zakłócić spokój Wiedźmiarza. Niektórzy wieśniacy odwiedzają ich wyłącznie po to, by zemścić się na sąsiedzie, bądź rzucić klątwę. Nie wiedzą jednak, że każda taka "przysługa" ze strony Wiedźmiarza ma swoją cenę. I nie mówię tu o pieniądzach, bo one nie są dla nich ważne. - Zakończyła, wracając do wybornych klusek z mięsem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

1Mqibre.jpg

 

Lavina  Bleich


- Wiec patrząc na to z taktycznej strony jest on nie przewidywalny bo tak naprawdę nie wiadomo co ma w swoim repertuarze dopóki nie zacznie czaromiocić w naszą stronę. Do tego pewnie wykorzystuje przewagę terenu który zna i jest nieprzyjazny już sam w sobie jak na przykład bagna. - Skróciła wypowiedź czarodziejki już do swoich praktyczno-taktycznych potrzeb. Ten fragment o moczarach i bagnach był najbardziej nieprzyjemny, Lavina nadal nie cierpiała mieć butów zalanych wodą i wilgocią, znaczy jak już musiała to i tak to znosiła, ale nie oznaczało, że musiało jej się to podobać. Miała nadzieje, że dyskusja o kolejnym zadaniu jakie samo ich znalazło rozproszy natrętne spojrzenia nowego fascynata Luciena. Im dłużej posyłał jej spojrzenia tym bardziej kobieta zastanawiała się czy nagle nie zmutowało jej trzecie oko na twarzy, ale biorąc pod uwagę że Lucien w 3 sekundy przebiłby ją na wylot mieczem w takiej sytuacji stwierdziła, że to jednak nie to.

Edytowane przez Obca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

tZ9CiE9.jpg

Adelhelm Eisenmann

 

Każde słowo wypowiedziane przez czarodziejkę działało na Adelhelma hipnotyzująco, widział przed oczyma potężnego wiedźmiarza jako złowieszczego antagonistę któremu czoła miał stawić bohater jego dramatu. Zakończeniem scenariusza miał być wielki pojedynek, w którym wiedźmiarz padał przebity mieczem z rąk rycerza. A na osłodę, kiedy będzie po wszystkim, wielka miłość złączy dworzanina z Klaudine. Choć to ostatnie tylko na potrzeby uatrakcyjnienia fikcji. Jego realnym obiektem westchnień pozostawała Lavina, czego Adelhelm wielce się wstydził. Jeśli sprowadziłby taką kobietę do domu rodzinnego, to salwy śmiechu i wyszydzanie byłyby nieuniknione. Poza tym ostatnim razem jego upodobanie w kobietach mających w sobie więcej męskości niż kobiecości, doprowadziło go do niejakiej Anny Harig, silnej i samowystarczalnej brunetki, najemniczki, którą niegdyś wynajął aby chroniła jego karawanę. W trakcie podróży zatrzymali się w gospodzie, gdzie okazało się że Anna Harig upodobała sobie Adelhelma, z wzajemnością. Gdy wreszcie miało już dojść do czynów, najemniczka okazała się mieć nie tylko męską osobowość, ale także najprawdziwszą męskość między nogami. Po tym wydarzeniu dworzanin przez ponad rok omijał płeć piękną szerokim łukiem. 

Hej! To co mówisz brzmi genialnie! Czy mogłabyś zapisać, co to powiedziałaś? - zapytał dworzanin wyciągając z torby kartkę papieru i pióro, tusz znalazł dopiero po kilku sekundach, podał wszystko Klaudine Masz duszę poetki. Perfekcyjnie dobierasz słowa, pomyśl tylko, to niby tylko kilka słów, krótki opis, a emocje i dreszcze na plecach u osoby czytającej najprawdziwsze na świecie! Oczywiście dokonam paru poprawek w twoim tekście, bo nawet twój talent nie równa się z moim. Ale myślę że stanowilibyśmy zgrany duet. A może nawet nie tylko duet... - spojrzał kątem oka na Lavinę, miał głęboką nadzieję że wywoła w niej zazdrość. 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6SspvMO.jpg

 

Vincent "Vincenzo" Karstein, dyplomowany cyrulik

 

 

Vincent upił łyk wina Upewnił się że nikt, a zwłaszcza kapłan, nie podsłuchuje i powiedział:

-A ja uważam że ten cały wiedźmiarz to przedstawienie zorganizowane przez rodzinę von Stauffer i powinniśmy się bardziej nastawić na to jak zdemaskować oszusta. Jakoś dowiedzieli się o zbliżającej się wizycie poborcy podatków. Jak już Gustaw dotrze na miejsce to będzie gadka w stylu "Panie, jakie za mało podatków, przecie tu wiedźmiarz straszy i zyski zaniża, zobacz pan sam!". Jakoś udało się im oszukać padre Andersa, albo i on jest z nimi w zmowie. Mają jedynie pecha że poborca przybędzie z kimś kto będzie w stanie zdemaskować oszustwo - wino pomogło mu wreszcie spojrzeć na Klaudine - Gdy przybędziemy na miejsce i wiedźmiarz zobaczy czarodziejkę w bieli to albo się zapadnie ze strachu pod ziemię, albo będzie próbował Cię oszukać różnymi sztuczkami. Obstawiam to drugie, bo w pierwszym przypadku szlachta nie będzie miała wymówki do niepłacenia podatków. Mam więc sugestię Klaudine: zmień swoje szaty na coś co nie zdradzi od razu twojej profesji. Wtedy wiedźmiarz będzie mniej ostrożny i łatwiej będzie ci go wykryć. Może też być tak że mają w tej karczmie swoich ludzi i już wiedzą że nadciągasz, wtedy zmiana szat nic nie da. Możesz za to zamienić się z Laviną rolami, dając jej założyć swoją szatę. Wiedźmiarz będzie oszukiwał Lavinę, a ty będziesz mogła działać swobodnie - Vincent dopił wino do końca i odstawił kieliszek. Na dzisiaj już starczy, jutro trzeba być w formie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

1Mqibre.jpg

Lavina  Bleich

 

Lavina prawie parsknęła na próby zalotów Adelhelm do Klaudine. "Czy on jej właśnie zaproponował jakiś trójkąt?!" Na szczęście udało jej się zapanować nad śmiechem ale mimo wszystko jej usta drgnęły tworząc wyraz pewnego rozbawienia.  Miała ochotę pooglądać ten spektakl dłużej bo była bardzo ciekawa jak czarodziejka pozbywa się niechcianego amanta. "Mam nadzieje że to coś spektakularnego, jak wielkie fioletowe kule ognia." odłożyła swój kufel ciemnego piwa i już chciała bardzo uważnie obserwować czarodziejkę kiedy to jej uwagę przykuł Vincent z teorią spiskową.

- Nie wierzę żeby komuś chciało by się wymyślać tak pokręcony plan żeby uniknąć podatków. Ktoś musiałby być naprawdę tępy żeby nie wiedzieć że prędzej czy później zjawią się tam łowcy czarownic i sytuacja może eskalować w masową egzekucje ludzi powiązanych z 'chaosem. - Pierwszy raz przeniosła swoja uwagę na cyrulika. Nie przypominał lekarzy czy uczni medyków w stolicy, ci byli przeważnie wiotkimi mężczyznami którzy nie umieli zachować zimnej krwi, zwłaszcza jak przychodzili do miejsc gdzie podobni do niej mogli im za opłata dostarczyć 'pomoce naukowe'. Chociaż musiała przyznać że przy bliższej znajomości okazywali się mieć fantastycznie zręczne ręce, nie tylko przy opatrywaniu ran. Jej wzrok leniwie powędrował z jego twarzy na jego dłonie które właśnie odstawiły kieliszek, zatrzymały się na nich na dłuższą chwilę po czym spojrzała mu zpowrotem w oczy.

- Ale proszę bardzo mogę się dostosować jeśli większość przegłosuje taki plan. Lucien co ty sadzisz? Szykowac się na prawdziwą magie czy na przechytrzanie Mistrzów Intrygi? - Zapytała rycerza, którego opinie ceniła i często przyznawała mu rację, nawet jeśli ją mdliło od jego prawości i dobroci.

Edytowane przez Obca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1WHKVbT.jpg

 

Sir Lucien Dubois

 

Adelhelm sprawiał wrażenie ciągle pijanego tudzież nawiedzonego. Ale czegoż można się było spodziewać po poetach, którzy ciągle, wszędzie i na różne sposoby szukali swego natchnienia. To była chyba wspólna idea wszystkich artystów, czy to w Bretonii czy w Imperium i nic na to nie można było poradzić. Choć tutejsi wykidaiłowie próbowali, to trzeba było im przyznać. Lucien jednak nie ingerował w rozróby pomniejszych statusem ludzi, zwłaszcza że nosiła ona znamiona zwykłej karczemnej burdy. A to że całkiem nieźle się zaczął dogadywać z Karlem tylko utwierdzało rycerza w przekonaniach o frywolnej naturze artysty. Na słowa artysty nie zwracał uwagi, nie biorąc jego paplaniny i pomysłów na poważnie. Póki nie zobaczy co rzeczywiście potrafi był jedynie osobą zostającą z tyłu, by nie przeszkadzał innym w działaniu.

Słowa czarodziejki dotyczące wiedźmiarza wskazywały na jej rozległą wiedzę w temacie. Wyglądało na to, że jej doświadczenie w paraniu się magią i przeciwdziałaniu skutkom takowej gdyby już doszło do walki z jej użyciem. Na co mogło się zapowiadać z tego co kapłan Sigmara opowiadał.

 

- Sądzę, że odpowiednie połączenie naszych umiejętności powinno sobie poradzić z tym wiedźmiarzem. Ja w pierwszej linii by ukrócić jego szaleństwa, zaś ty pani Klaudine z tyłu by wspierać swą magią. Reszta zaś z flanek ubezpieczać całość, jeśli by się okazało że nasz poszukiwany nie jest jednak sam lub coś paskudnego dla nas przyszykował, by to w porę wykryć. – Lucien pokiwał lekko głową, już teraz wstępnie obmyślając plan działania. Może to było na wyrost, ale zawsze należało mieć choć podstawowe zamiary.

 

- Nie sądzę aby ukrywanie swojego fachu było dobrym pomysłem w stosunku do tak szanowanej profesji jak czarodziejka. Wszak nie jesteśmy chyba jakimiś zbirami, by ukrywać to kim jesteśmy prawda? – odpowiedział na słowa cyrulika dotyczące ukrywania się i podchodów. Doprawdy, to mogło działać może w Imperium, ale w Bretonii takie coś nie przystawało zupełnie. Choć teraz wspomniał dawne dzieje, gdy podróżował z paroma innymi błędnymi rycerzami i po jednej z walk gdy chowali poległego towarzysza okazało się, że pod zbroją była niewiasta. Prawdą było, że w walce nie ustępowała im wcale ale mimo wszystko takie coś nie uchodziło.

 

Spojrzał na Lavinę, która zadała mu pytanie w sprawie ewentualnych podchodów lub tez wchodzenia otwarcie.

- Nie wiem jak mają się dokładnie sprawy z unikaniem podatków tutaj w Imperium i intrygami. W Bretonii każdy pan na ziemiach pilnuje by były one płacone, a potem wysyła je do króla. Ale zgodnie ze słowami panny Laviny nie sądzę, aby tutejszy władyka wchodził w takie konszachty z szaleńcami. To by istotnie sprowadziło na niego spore problemy, tak jak to było w Serrac. Zatem moim zdaniem lepiej wejść otwarcie, dać dobre wrażenie swym przybyciem. – odpowiedział na pytania Laviny. – Pojawienie się czarodziejki, rycerza wraz z towarzyszami z pewnością powinno wywrzeć odpowiedni efekt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

85F8TuN.jpg

Klaudine Wagner

 

- Można tak powiedzieć. - Stwierdziła Klaudine na słowa Laviny. - Zapewne będzie godnym przeciwnikiem, nie mogę doczekać się tego spotkania - rzuciła beznamiętnie, jakby mówiła o pogodzie.
Gdy usłyszała słowa Edelhelma, uniosła brwi.
- Nie, drogi panie, nie mogłabym tego zapisać, jak widzisz skoncentrowana jestem na dokończeniu tych wybornych klusek - odrzekła, patrząc mu w oczy. - Możesz poćwiczyć swoją pamięć i sam spróbować wszystko odtworzyć na papierze. Powtarzać jednak nie zamierzam. I nie sądzę, byśmy stanowili zgrany duet, nie pasujemy do siebie. - Czarodziejka zgasiła szybko jego zapędy.

 

Choć przystojny, Adelhelm był jednym z tych typów mężczyzn, których Klaudine z wysiłkiem tolerowała. Gadali w kółko, jak nakręceni, jednak rzadko kiedy coś naprawdę interesującego wypadało z ich ust. Przysłuchując się natomiast słowom Vincenta, aż musiała się napić.
- Nie zamierzam ukrywać się z tym, kim naprawdę jestem, to niedorzeczne - odpowiedziała cyrulikowi, nie unosząc tembru głosu nawet na moment. - I nie sądzę, by ojciec Anders miał nas oszukiwać. Za dużo teorii spiskowych zaprząta ci głowę, Vincencie. Póki nie przybędziemy na miejsce i nie rozeznamy się w sytuacji, powstrzymywałabym się z jakimikolwiek wnioskami. W tym pokręconym planie uczestniczyć nie będę, a czy wiedźmiarz rzeczywiście tam jest, przekonamy się w wiosce. Wtedy będziemy myśleć, co dalej. I zgadzam się tutaj z Lucienem - gdy wieśniacy zobaczą, że na miejscu pojawiła się Biała Czarodziejka i rycerz, na pewno będą nastawieni zupełnie inaczej, niż do grupki zwykłych podróżnych.

Edytowane przez Mashiro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Ojciec Anders nieco obruszył się na słowa Karla.
- Tu chodzi o życie ludzi, synu i wyplenienie zła, które może rozprzestrzenić się na cały Reikland. Nie uważam, by pytanie o to, co będziesz z tego miał, było odpowiednie. Sigmar będzie ci wdzięczny, on pomagał ludziom nie oczekując nic w zamian. Oczywiście nie musisz się podejmować tego zadania, twoi towarzysze już się zgodzili, więc to mi wystarczy, nim sprowadzę pomoc z Altdorfu.

 

Gdy Klaudine skończyła swój wywód na temat wiedźmiarza, kapłan pokiwał głową.
- Dokładnie, dokładnie. Na bagnach ponoć mieszka, ale miejsce to rozległe i podobno nawiedzone. Nie śmiem prosić, żebyście tam szukali, ale na pewno serca wielu pokrzepi sama wasza obecność we wsi. Ja tymczasem w drogę muszę się udać, bo czas nagli. - Wstał od stołu i już miał odejść, gdy sobie coś przypomniał. - O barona Eldreda von Stauffera na miejscu pytajcie. Jak powiecie mu, po co was ojciec Anders przysłał, to nie będzie wam żadnych problemów robił, a pewnie jeszcze pomoże. Dziękuję raz jeszcze za pomoc i miejmy nadzieję, do zobaczenia za jakiś czas. Niech Sigmar was prowadzi, dzieci. - Skłonił się i po chwili wyszedł z gospody. 

 

Zostaliście przy stoliku sami ze swoimi myślami, debatując nad tym, czy wiedźmiarz naprawdę nęka Fauligmere i czy ojciec Anders mówił prawdę. W związku z tym, że z samego rana mieliście spotkać się na nabrzeżu z poborcą podatkowym, nie siedzieliście jednak długo w noc, kierując się dość wcześnie do opłaconych pokoi na piętrze.

 

3FrGuCJ.png 

 

Poranek wstał dżdżysty i zimny. Gdy opuszczaliście karczmę, wszyscy jeszcze smacznie spali, choć w miejscu spotkania kilku parobków uwijało się z tobołkami ładowanymi na barkę. Był też sam pracodawca Gustav Haschke - niski poborca podatkowy o twarzy mordercy, który stał dumny i wyprostowany przy brzegu, nadzorując pracę krępych mężczyzn. Miał na sobie zwykłe ubranie podróżne, nie zdradzające piastowanego urzędu, a przy pasie dyndał mu miecz. Co chwilę poprawiał kołnierz płaszcza, zasłaniając się przed drobnym deszczykiem. Widząc was, nawet się nie przywitał, a wyraz jego twarzy pozostał bez zmian.

 

- Myślałem, że już nie przyjdziecie i że trzeba będzie siłą was ściągać. Dobrze, wchodźcie na barkę, konie będą musiały poczekać na was w stajni przy nabrzeżu, którą opłaciłem na kolejne dwa tygodnie razem z chłopcem stajennym, który się nimi zajmie. Dieter, Hans, zaprowadźcie tam zwierzęta. - Skinął głową na dwóch parobków, którzy posłusznie wykonali polecenie.

 

Niedługo później wynajęta przez Haschke barka odbiła od brzegu i opuściliście pogrążone wciąż we śnie Eilhart. Kajuty, które zajęliście były niewielkie i skromne, ale przynajmniej posłania były w miarę wygodne. Poborca nie rozmawiał z wami zbytnio przez całą podróż, spędzając czas raczej w towarzystwie przewoźnika i wynajętych przez siebie ludzi. Cztery dni spływu w dół Reiku wlokły się nieco, zwłaszcza, że nic się nie działo - jedyne, co mijaliście po drodze, to inne barki kupieckie i dobrze uzbrojone patrole straży rzecznej, której w tych okolicach było aż nadto.

 

3FrGuCJ.png 

 

lCqWE2r.jpg

 

W końcu, czwartego dnia rejsu przed południem dotarliście do Fauligmere. Na pierwszy rzut oka wioska wyglądała na całkiem sporą, liczyła bowiem kilkadziesiąt chat. Stąd do Marienburga było dwa dni drogi, więc gdy tylko przewoźnik wysadził was na nabrzeżu, odpłynął, obiecując, że wróci po was w przyszłym tygodniu. Pieniądze, jakie otrzymał od Gustava miały mu pomóc dotrzymać słowa. Was jednak już to nie interesowało, gdyż pierwsze, czym przywitało was Fauligmere, to smród. Smród zepsutych ryb unosił się dosłownie wszędzie, choć na Lavinie, Lucienie i Karlu takie zapachy nie robiły już większego wrażenia, biorąc pod uwagę, co przeszli w kurhanie w Serrac. 

 

Wioska otoczona była wysoką palisadą, kończącą się na nabrzeżu. Jak dowiedzieliście się od Gustava, okolicę zajmowały Przeklęte Bagna, natomiast zewsząd miejsce oplatała mgła która przy wiosce zdawała się przerzedzać. Niebo zaciągnięte ciężkimi, grafitowymi chmurami, zwiastowało deszcz. Było zimno i ponuro a miejsce sprawiało wrażenie nieprzyjaznego. Haschke skinął na was i wąską ścieżynką weszliście między zbite wokół siebie chatynki. Większość z nich ustawiona była na palach ze względu na podmokły grunt, wszystkie zbite zostały z drewna i posiadały jakieś uszkodzenia. Przechodząc do centrum wioski, w oczy rzuciła wam się kuźnia, gospoda, niewielki pomnik i wrak jakiegoś galeonu, przerobiony na niewielką świątynkę Mananna. Grunt tutaj był solidniejszy, przez co nie trzeba było taplać się w błocie, które zalegało niemal wszędzie we Fauligmere.

 

Ludzie powychodzili z chat, by sprawdzić, któż odwiedził ich sioło i od razu rzuciła wam się w oczy bijąca od nich biedota. Tubylcy byli wychudzeni i brudni, ich ubrania stanowiły porozdzierane w wielu miejscach łachmany, jednak nie patrzyli na was wrogo; raczej z nadzieją i ciekawością. A gdy ujrzeli Klaudine i Luciena, szeptali między sobą głośno o tym, że Fauligmere jest uratowane i że ojciec Anders dotrzymał słowa. Rozglądaliście się po ponurym otoczeniu, gdy tłum rozstąpił się i w waszą stronę podszedł wysoki, szczupły mężczyzna w wyróżniającym się na tle pozostałych, bogatym stroju. Miał idealnie przystrzyżoną bródkę i unosił się od niego przyjemny zapach mydła. Aury szlachetności nie burzył nawet gołąb siedzący mu na ramieniu.

 

sSJDzPj.jpg

 

Przejechał po was bystrym spojrzeniem niebieskich oczu i uśmiechnął się lekko spod wąsa.
- Czarodziejka z Kolegium Światła i szlachetny rycerz - powiedział radośnie. - A więc jednak ojciec Anders miał rację i sprowadził pomoc. Nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko! Wybaczcie, gdzie moje maniery. Nazywam się baron Eldred von Stauffer i jestem panem tych ziem. - Skłonił się w pas. 
- To się dobrze składa, bo jestem tutaj właśnie w związku z podatkami rodziny von Stauffer - mruknął chłodno Gustav, po czym sięgnął do wewnętrznej kieszeni płaszcza, wyciągając zwinięty w rulon kawałek pergaminu. Podał go Eldredowi. - Gustav Haschke, poborca podatkowy z ratusza marienburskiego.

 

Szlachcic przeczytał dokument i radość szybko odpłynęła z jego twarzy.
- No tak, podatki... - rzucił, wzdychając ciężko. - Pokażę ci wszystkie księgi, sam zobaczysz, że nie mam nic. Zupełnie nic. Posłałem nawet gońca do Marienburga, by wyjaśnić tę sprawę, ale wygląda na to, że nie dostali mojego listu.
- Nic nie dostaliśmy. I bardzo nie lubimy, gdy ktoś oszukuje skarbiec imperialny - burknął Haschke, wpatrując się ponurym wzrokiem w Eldreda.

Wśród zebranych wokół ludzi podniosła się wrzawa. Niektórzy gestykulowali energicznie, inni patrzyli po was złowieszczo. Wyglądało na to, że niezbyt miło witano tutaj wszelkich komorników i ich pomocników a od zachwytu do nienawiści wiodła naprawdę krótka droga.

Edytowane przez Ego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1Mqibre.jpg

Lavina  Bleich

 

 

Lavina jako pierwsza stwierdziła że opuszcza towarzystwo, musiała się jeszcze spakować a nie chciała robić tego jutro z samego rana.

- No dobrze ja was zostawiam, dobrej nocy i do zobaczeniu jutro skoro świt. - Powiedziała stając. Zabrała worek z jej zakupami i nie czekając na resztę udała się do swojego pokoju. Uporządkowała swoje rzeczy w plecaku szykując się na jutro i poszła spać.

 

***

 

Rankiem kiedy jeszcze zamiast słońca była przedświtowa szarówka wstała i po ubraniu się i złapaniu rzeczy i zeszła na dół do głównej sali. Sprawdzając czy nikt nie czeka już na zewnątrz, oparła się o ścianę koło drzwi i poczekała na resztę. Miała ten sam ubiór co poprzedniego wieczoru, ale tym razem nosiła jeszcze plecak podróżny przy którym była umocowana jej kusza, i na głowę miała zaciągnięty kaptur płaszcza. Wyglądała trochę jak oprych czekający na ofiarę.

 

Cztery dni podróży barką to dużo czasu jak na przebywanie w jednym towarzystwie z ograniczoną sferą prywatności. W czasie podróży wykorzystała mała ilość zajęć i postanowiła do czytać parę rozdziałów książki. Karl i Lucien wiedzieli, że kiedy Lavina trzyma w ręku “Immortuos Rudiger Ostland” to nie powinno się jej przeszkadzać. Nowi mogli się szybko i boleśnie o tym przekonać jeśli spróbowali jej przerywać. Gdyż wszystkie sprawy poza zagrażającymi życiu sytuacjami stają się nieistotne przed końcem aktualnie czytanego rozdziału. Aktualny rozdział opowiadał o upírach wampirzej formie eterycznej, i jej podobieństwie do Upiorów czyli dusz uwięzionych między światami.

 

***

 

Po dopłynięciu Lavina zastanawiała się czy zapach jest spowodowany ich problemami czy wyborem głównego źródła wyżywienia wioski. Owinęła się szczelniej płaszczem idąc już po lądzie. Baron Eldred szybko ucieszył się z ich przybycia ale obecność Gustava bardzo zmieniła nastroje. No tak poborcy podatkowi nic dziwnego że zawsze mają do zaoferowania pracę dla ochroniarzy. “Ciekawe czy to nam utrudni zadawanie pytań”.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

85F8TuN.jpg

Klaudine Wagner

 

Czarodziejka dokończyła posiłek, posiedziała jeszcze jakiś czas w towarzystwie nowych znajomych i poszła do siebie niedługo po tym, jak opuściła ich Lavina. Wcześniej jednak dała znać karczmarzowi, by przygotował dla niej balię pełną gorącej wody i dwa wiadra z letnią. Gdy jej prośba została spełniona, Klaudine zażyła przyjemnej kąpieli, relaksując się przed jutrzejszą podróżą. Miała przeczucie, że przez kolejnych kilka dni nie będzie mogła liczyć na takie wygody, więc korzystała, póki mogła. Poleżała w balii dopóki woda niemal wystygła, wytarła się i ubrana jedynie w bieliznę wskoczyła pod kołdrę. Zasnęła w chwilę.

 

* * *

 

Podróż do Fauligmere nie dłużyła jej się, gdyż w związku z tym, że nie za wiele się działo, nadrabiała książki, których nie zdążyła wcześniej przeczytać. Miała przy sobie kilka poematów Detlefa Siercka oraz "Moje podróże z Gotrekiem" autorstwa prozaika z Altdorfu, Felixa Jaegera. W przerwach spędzała czas z Lucienem, z którym debatowali na przeróżne tematy, od religii, przez politykę, aż po błahe sprawy. Bretończyk był interesującym, inteligentnym rozmówcą, przez co Klaudine lubiła z nim dyskutować i wymieniać spostrzeżenia. Tak minęły jej te cztery dni podróży Reikiem.

 

* * *

 

Gdy tylko pojawiła się na nabrzeżu Fauligmere, skrzywiła się i odruchowo zasłoniła usta dłonią. Smród ryb był niemal nie do wytrzymania i czarodziejkę aż zakręciło w żołądku. Nie dziwiła się, że ich przewoźnik tak szybko postanowił odpłynąć, w końcu nikt normalny nie chciałby przebywać dłużej w takim odorze. Na szczęście nos kobiety dość szybko przyzwyczaił się do nowych "zapachów", które przestały być tak uciążliwe.

 

Przeszli do wioski, która wyglądała jak typowe miejsce, jakich setki rozsiane są po całym Imperium. Bieda, ubóstwo, niedokończone, bądź zrujnowane domostwa - Fauligmere niczym jej nie zaskoczyło. Tak samo było w przypadku wieśniaków, którzy wyszli im na spotkanie. Biała Czarodziejka słyszała ich niby-podszepty na swój temat, jednak nie dawała tego po sobie poznać. W końcu na miejscu pojawił się wysoki szlachcic, który okazał się być panem tych włości i zrobił na Klaudine pozytywne wrażenie.

 

Niestety, atmosfera szybko się zepsuła, gdy poborca zdradził cel swojej wizyty.
- Zachowajcie spokój - powiedziała energicznym, stanowczym głosem. Jeszcze tego by brakowało, żeby wieśniacy się na nich rzucili. - Nazywam się Klaudine Wagner, jestem magistrem Kolegium Światła z Altdorfu. Ten oto człowiek... - Wskazała na Haschke. -  Przybył tutaj, by sprawdzić księgi waszego pana, jednak ja i moi towarzysze spotkaliśmy ojca Andersa, który powiedział nam o kłopotach tej wioski. Jesteśmy tutaj, by to sprawdzić i zażegnać ewentualne niebezpieczeństwo. - Omiotła gawiedź pewnym spojrzeniem jasnoniebieskich oczu. - Na razie jednak powiedzcie nam, gdzie możemy się zatrzymać, gdyż jesteśmy po długiej podróży i chcielibyśmy odpocząć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1WHKVbT.jpg

 

Sir Lucien Dubois

 

Ustaliwszy wszystko mogli jeszcze skorzystać z danej im możliwości przespania się w gospodzie, by dnia następnego wyruszyć ku miejscu gdzie wedle słów sigmaryty panoszyć się miało zło. Oczywiście Karl miał swoje przemyślenia całej sprawy i pragnął mieć z tego powodu jeszcze jakieś złoto, ale Lucien już dawno przestał się temu dziwić. Pod tym względem obaj bardzo się różnili i mieli inne podejście do sprawy pomocy ludziom w potrzebie.

 

Dnia następnego zjadłszy posiłek przygotował się do drogi, ubierając się w zbroję i zabierając to co może mu być przydatne. Swego wierzchowca musiał niestety zostawić, podobnie jak kopie bowiem dano mu do zrozumienia że na bagnach i w gęstwinie nie będzie zeń pożytku. Po dłuższej dyskusji Lucien ostatecznie musiał uznać rację tych, którzy te tereny znali, przez co znów zapowiadała się dla niego piesza wędrówka. Zaiste Pani Jeziora była nieprzenikniona pod względem swych planów i wskazówek dla tych, którzy kiedyś mieli napić się z Graala który im wręczy.

 

Cztery dni, które spędzili na barce nie były nudne. Zwłaszcza gdy do towarzystwa ma się czarodziejkę będącą chyba jedyną osobą, z którą można było porozmawiać na różne tematy tak odmienne a zarazem typowe dla kogoś ze szlacheckimi korzeniami. Może i ten cały Adelhelm miał w sobie coś ze szlachcica, ale swymi manierami i słowa wręcz temu nieraz zaprzeczał i sprawiał wrażenie, że po prostu kupił swój tytuł a nie na niego zasłużył.

Lucien zaś będąc tym razem w towarzystwie dwóch niewiast mógłby się nawet pokusić o przemyślenia na temat damy serca, ale póki co nie znał jeszcze kobiet z Imperium, które by były szlachciankami. Panna Lavina może i stąd pochodziła, ale bliżej jej było raczej do wojowniczki niż do osoby godnej miana rycerskiej żony. Z drugiej strony sama czarodziejka musiała mieć chyba podobne nakazy i zakazy jak Wieszczki Pani Jeziora w Bretonii, co też mogło niejako skreślać ją z możliwości mariażu. Cóż, Lucienowi pozostawały dalsze wędrówki, zwalczanie zła by kiedyś w końcu osiągnąć to do czego dążył.

 

Fauligmere wyglądem przypominało Serrac, nawet pachniało podobnie. I tak jak się spodziewał przybycie czarodziejki i rycerza wywołało zamierzony efekt co już dawało im przewagę. Którą jednak popsuły słowa komornika, powodując głosy niezadowolenia ze strony wieśniaków. Również osoba samego barona – który swym wyglądem i manierami zdecydowanie różnił się od swych poddanych – zdawała się być zupełnie nie pasująca do tego miejsca. A słowa dotyczące tego, że nic nie ma zdecydowanie przeczyły temu jak wygląda i się nosi, w przeciwieństwie do wieśniaków. Ale nie to było celem ich tutejszego przybycia. Sprawą podatków miał się zająć ten cały Haschke, a oni zaś wiedźmiarzem.

 

Wyszedł pół kroku do przodu, by w razie problemów ze strony wieśniaków zasłonić czarodziejkę. Wyprostowany, w pełnej zbroi płytowej i hełmie pod ręką spoglądał na tłum z dumą w oczach i z góry niejako.

- Spokój tam! - dodał głośniejszym głosem po słowach czarodziejki, jakby jej dały za mały efekt. - Czy tak się zachowujecie wobec tych, którzy przybyli wam pomóc przeciw wiedźmiarzowi?! Jam jest sir Lucien Dubois i wraz z czarodziejką oraz towarzyszami mamy zamiar wyplenić zło, które się tutaj mogło zalęgnąć. I o co nas poprosił ojciec Anders. Nie macie się już zatem czego obawiać i wkrótce też przyjdzie kres waszym kłopotom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

swKNk0ke_o.jpg

Eldred von Stauffer


Po słowach Klaudine i Luciena tłum ucichł, a baron położył sobie dłoń na piersi i skłonił się nieco.
- Wybaczcie, to prości ludzie są, od razu we wszystkim zło i wrogość widzą. Fantastycznie, że ojcu Andersowi udało się nakłonić tak znamienite osobistości do pomocy naszej małej wsi - powiedział, przenosząc wzrok to na Klaudine, to na Luciena, jakby pozostali nie istnieli. W końcu niechętnie zerknął na Gustava. - Pokażę panu wszystkie księgi, a potem zapraszam was wszystkich na wieczorną ucztę do mojej posiadłości, by dobrze rozpocząć naszą znajomość.  Aby odpocząć, proponuję zatrzymać się w jedynej naszej gospodzie, "Trzech Wieprzach". Nie jest może zbyt wystawna, ale Tomas nadrabia gościnnością. Zapraszam. - Wskazał ręką na spory, drewniany budynek nieopodal.

Edytowane przez Ego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

1Mqibre.jpg

 

Lavina  Bleich

 

Lavina widząc, że są wolni do wieczora skierowała swe kroki do karczmy. Potrzebowała zostawić swoje tobołki i pójść przejść się po wiosce żeby się rozchodzić. Cztery dni na bardzie to zdecydowanie za dużo bezruchu jak na nią. Idąc zwróciła uwagę na świątynie Mananna, ciekawe ile spędzili czasu przeciągając na ląd ten galeon, zamierzała go sprawdzić później. 

Spoiler

 

Lavina po zostawieniu rzeczy wychodzi zwiedzić okolicę i na przeszpiegi jednocześnie.

Wykorzystuje ‘spostrzegawczość’ i ‘plotkowanie’.  Może przekupić młodziaki jakimiś brzękami za informacje ale jak będą ją naciągać to pewnie nastraszy ich sztuczką z latającym sztyletem. Info jakie będzie pytać. “Jaki był przebieg wydarzeń. Jak wyglądał wiedźmiarz. Kto chodzi na bagna w wiosce.  I kiedy ostatnio. “ W zależności od odpowiedzi na te pytania i kierunek jaki jej pokażą to będzie tak chodziła i pytała.

Wróci dostatecznie wcześnie do karczmy żeby sie przebrać i umyć coby naszym elitą wstydu przy kolacji nie przynieść.

 

 

Edytowane przez Obca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

tZ9CiE9.jpg

Adelhelm Eisenmann

 

 

Spoiler

Dzień pierwszy.

[...]Skromność, to cecha z którą się urodziłem. Nigdy nie byłem megalomanem, co zarzuciło mi już zresztą kilku moich kolegów po fachu. Słowa te wynikają z ich czystej, niczym nieuzasadnionej wrogości. Jej źródła należałoby się doszukiwać w zazdrości.

Rozmawiając z moimi nowymi towarzyszami ani razu nie skupiłem się na sobie, nigdy nawet nie powiedziałem im, że należę do rodu Eisenmannów. Zawsze interesowali mnie tylko i wyłącznie oni. Wszyscy byli zaskoczeni takim stanem rzeczy, Lucien przyznał mi nawet, że nigdy nie spotkał tak skromnego dworzanina, i dodał także że jest wielce zaszczycony mogąc mieć mnie u swego boku. Przytaczam więc tę historię, gdyż chcę udowodnić, że zarzuty które padają w moim kierunku to tylko i wyłącznie czyste oszczerstwa. [...]

Rozdział 2 - ,,Pierwsza Podróż''

 

Siedząc na barce Adelhelm był rozdarty między trzema opcjami, pierwszą było poznanie lepiej Luciena, drugie zdobycie serca Laviny, trzecią, upicie się z Karlem. Ta trzecia wydała się na ten moment najbardziej atrakcyjna. Przystąpił więc do działania, wyciągnął z torby wino które wedle słów dworzanina pochodziło z jego winnic, a które w rzeczywistości zostało zakupione na pobliskim targu. Adelhelm wyszedł jednak z założenia, że jeśli wmówi Karlowi że to szlacheckie i unikalne wino, to będzie ono wówczas smakować mu po stokroć lepiej.  

Widzisz, trudno być jednostką wybitną, Karl. - zaczął Adelhelm nalewając towarzyszowi wina do kubka z wygrawerowanym herbem rodu Eisenmannów - Przewyższam swoją inteligencją większość ludzi, i co ja z tego mam? Ano to, że siedząc w towarzystwie prostaków, tracę nad sobą panowanie. Co mogłeś zresztą zobaczyć w trakcie naszego pierwszego spotkania. A czym ja zawiniłem? Chciałem tylko czystej wody. Za którą próbowałem uczciwie zapłacić! A oni mnie bezczelnie wyrzucili z gospody. - westchnął ciężko i upił łyk wina - Swoją drogą, wiesz że należę do rodu Eisenmannów? Kojarzysz Roberta Eisenmanna? Płynie we mnie jego krew.

Choć nie było cienia wątpliwości, że Karl nie znał ani Roberta Eisenmanna, ani kogokolwiek innego z rodu Eisenmannów, dla Adelhelma oczywistym wydało się, że zna ich każdy. 

 

Spoiler

Dzień drugi

[...]Następnego dnia obudziłem się rześki i pełen energii. Wdawałem się w fantastyczne rozmowy z członkami mojej drużyny, w szczególności z Lucienem. Lavina, biedaczka z niskich warstw społecznych zaczęła coraz śmielej sobie ze mną poczynać. Starałem się ją ignorować, ale wiedziałem, że była we mnie zakochana. Nie mogłem sobie pozwolić na romans z taką kobietą, problemem przede wszystkim były choroby roznoszone przez takie kobiety, zwłaszcza, że musicie wiedzieć, iż łowczyni wampirów do najczystszych kobiet nie należała.  

Żaden chłop jej nie chciał, ale z kolei ona chciała chłopa. I to nie byle jakiego, bo mnie. Najpewniej chciała poprawić swój status majątkowy, a na to pozwolić, w szczególności, nie mogłem.

Musiałem więc coś z tym faktem zrobić, zdecydowałem się więc że zrażę ją do siebie na wszelkimi możliwymi środkami.. [...]

Rozdział 2 - ,,Pierwsza Podróż''

 

Adelhelm obudził się z silnym bólem głowy, wczorajszego dnia wypił więcej niż połowę butelki wina, otwierając oczy ujrzał leżącą przed nim butelkę, pociągnął kolejny łyk wina, następnie podniósł się i wyciągnął z torby kartkę papieru, pióro i tusz, po czym zaczął pisać.  Z bólem głowy ledwie sklecał zdania, w dodatku pisał na kolanie przy bujającej się barce, w efekcie czego ledwie rozczytywał własne słowa.

Gdy skończył, próbował stanąć na dziobie aby bardziej rzucać się w oczy, ale kiedy zorientował się że ledwo trzyma się na nogach, zrezygnował z tego absurdalnego pomysłu. Stanął więc na środku barki, a następnie chrząknął głośno.

Wszyscy tutaj zebrani, moi słuchacze! - krzyknął pijany dworzanin, zatoczył się i uderzył o bok barki. Uniósł dłoń w górę - Bez obaw, nic mi nie je... bleee. - zwymiotował za barkę do wody, a następnie otarł rękawem usta. Ponownie spojrzał na wszystkich - Jak dobrze wiecie, czeka nas wspólna podróż. Wielka przygoda, niektórzy z was mogą zginąć, ale nawet ci zostaną zapamiętani. Gdyż, nie wiem czy informowałem was o tym wcześniej, ale zamierzam po tym wszystkim napisać powieść. Opus magnum. Po stokroć lepsze niż grafomania którą widziałem, część z was, czytała wcześniej - spojrzał z drwiącym uśmieszkiem na Klaudine, a następnie znów skierował swój wzrok na resztę - Jednak... nie to jest przedmiotem mojej dzisiejszej przemowy. Przygotowałem bowiem wiersz, zadedykowany pewnej wspaniałej kobiecie... - wskazał palcem na Lavinę, jego policzki zaróżowiły się, następnie spojrzał na kartkę, i chrząknął - Eee... twoje... eee... serce, eeee - przez kilka sekund nie mógł rozczytać słów zapisanych na kartce - Jest.... piękne oczy masz, w tych oczach... eee, podoba mi się twoja uroda.... eee... zakochałem się w twych, eee... - uśmiechnął się tylko - To tyle. -  ledwie trzymając się na nogach, podarował kartkę Lavinie, na której zapisane było kilka słów, z czego ani jednego nie dało się odczytać. Dworzanin obdarzył Lavinę głupkowatym uśmiechem, a następnie ponownie zwymiotował za barkę.

 

Spoiler

Dzień czwarty

 

[...]Dotarliśmy do celu podróży dopiero czwartego dnia, parę godzin po opisanym przeze mnie spotkaniu i wielkiej walce z potworem morskim, wszyscy byliśmy wyczerpani, i nie myśleliśmy o niczym innym jak o odpoczynku. W szczególności ja, bo jak już wspominałem, to dzięki mnie potwór morski został ubity. 

Rozdział 2 - ,,Pierwsza Podróż'' 

 

Przez całą podróż barką nie wydarzyło się nic. W dodatku Adelhelm po akcji z wierszem, za wszelką cenę unikał spojrzenia Laviny. Wstyd przeszedł mu dopiero po dwóch dniach, ale szlachcic znacząco się uspokoił. A przynajmniej na czas podróży odstawił wszelkie trunki. 

Przechodząc przez wioskę, Adelhelm cały czas trzymał chustę przy nosie, starając się nie wdychać paskudnego zapachu. Gdy mieszkańcy wychodzili z chat, Adelhelm machał wolną dłonią w ich kierunku. Zauważył że są zadowoleni z ich obecności, to dobrze świadczyło. Kiedy zjawił się baron Eldred, dworzanin ukłonił się przed nim.

Podatki, takie sprawy nikogo z nas nie interesują. - rzucił widząc zamieszanie jakie wywołała obecność poborcy podatkowego - Jesteśmy tu, aby powstrzymać wiedźmiarza przed szerzeniem zła. Wszystko inne to sprawa między panem, a Gustavem. Nas proszę z tym nie utożsamiać. 

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

6SspvMO.jpg

 

Vincent "Vincenzo" Karstein, dyplomowany cyrulik

 

Vincent wyszedł zaraz po Lavinie. Poczuł się jakby wylano na niego kubeł lodowatej wody. Po tej rozmowie skończyła się początkowa fascynacja czarodziejką, jak i uczucie skrępowania w jej obecności. Podzielił się swoimi logicznymi według niego spostrzeżeniami, a miał wrażenie że został przyrównany do głupca i szaleńca. No cóż, trzeba będzie znaleźć inny sposób by dotrzeć do swoich towarzyszy.

Rankiem odstawił swojego świeżo zakupionego muła do stajni. Nie zdążył nadać mu nawet imienia, więc postanowił zrobić to teraz.

-Pa Prosciutto, do zobaczenia za dwa tygodnie - pogłaskał zwierzaka i ruszył do barki. Miał za dużo tobołów by nosić je na plecach, miał nadzieję że dopłyną tą barką prosto na miejsce.

 

Podczas podróży rozłożył się ze sprzętem do pisania, znalazł kawał deski (chyba była to przykrywka od beczki) i zaczął szkicować mapę mijanych miejsc. W swojej karierze woźnicy czytał mapy codziennie i wydawało mu się że to będzie łatwe. Srogo się jednak przeliczył - po jakimś czasie spojrzał na efekty swojej pracy i zobaczył na kartce koślawy labirynt. No cóż, trzeba będzie jeszcze sporo nad tym popracować...

 

W wiosce poczekał aż ważniejsi od niego ludzie się wypowiedzą .Pierwsza część jego przewidywań się zgadzała: "Panie nie mam nic, zupełnie nic, bida wszędzie, sam pan widzisz...". Czekał na słowa o wiedźmiarzu, ale zaniepokoiła go reakcja tłumu. Klaudine dobrze dobrała słowa, ale miał wrażenie że bardziej daje się we znaki lodowaty ton jej wypowiedzi niż jego treść. Gdy rycerz zabrał głos, wrażenie było podobne - było widać siłę i moc rycerza, ale nie treść jego słów. Później natomiast padły słowa o uczcie. "CO TAKIEGO? - pomyślał Vincent - jego poddani to brudni wygłodzeni łachmaniarze, a on zaprasza nas na UCZTĘ by lepiej się z nami zaznajomić? No jasne, przy winku się jakoś dogadamy...". Bał się że tłum rzuci się zaraz na nich. ale to na szczęście nie nastąpiło. Po czymś takim ciężko będzie im wydobyć informacje od zwykłych ludzi. Trzeba działać, po swojemu...
-A ja jestem Vincent Karstein, certyfikowany cyrulik z Altdorfu - zwrócił się do tłumu - jutro od świtu oferuję swoje usługi. Usuwanie brodawek, czyraków, kurzajek, szycie ran, nastawianie kości, wyrywanie zębów, naprawa i nastawa protez, strzyżenie, golenie i pijawki. Wizyty domowe, diagnoza jest za darmo, a usługi są tanie, cena od jednego pensa z możliwością negocjacji i zapłatą w naturze. Chętnych zapraszam jutro w tym samym miejscu - Skończył i cofnął się. Teraz czas udać się do karczmy, schować rzeczy i trochę odpocząć.

Zaniedbani poddani mają pewno mnóstwo dolegliwości, a śmieszna cena powinna zachęcić wielu chętnych. Celem nie jest oczywiście zarobek, a zdobycie informacji. Jak dobrze pójdzie to ludzie sami będą zapraszać go do swoich chat, będzie mógł się rozejrzeć, pogadać, poplotkować i obejrzeć co rzekome zło i chaos tutaj powyrabiało.

Gdy już byli sami w karczmie, zwrócił się do kompanów:

- Proponuję nie chodzić samemu po wiosce. Może podzielimy się na pary albo trójki? A i czy ktoś chce mi jutro pomóc? Ja będę pracował, a druga osoba pod pozorem asysty może się trochę rozejrzeć, popytać... - powiedział i nalał sobie wina.

 

Edytowane przez juma777

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

vGYmSLN.jpgtZ9CiE9.jpg1Mqibre.jpg

 

 

Karl żałował, że wszyscy byli tak skorzy do pomocy kapłanowi Sigmara, bo stracił argument do dalszej dyskusji z Sigmarytą. 

 

- Nie wierzę w Sigmara, więc prawdopodobnie nie będzie mi jednak wdzięczny - uciął dyskusję z "wielebnym" i zaczął popijać piwo przysłuchując się reszcie. Wiedział, że przyznawanie się, że nie jest wyznawcą Sigmara, może napytać mu biedy, ale miał to gdzieś. Nie mógł pozwolić, żeby kapłan miał ostatnie słowo. 

 

Wypił piwo i odłączył się od reszty gdy wyszła Lavina. Stracił ochotę na towarzystwo po spotkaniu z kapłanem. O dziwo szybko zasnął i obudził wczesnym porankiem. Przygotował się do wyjścia, zjadł na prędko śniadanie z niektórymi z drużyny i wyszedł na spotkanie Haschke. Gdy zobaczył twarz urzędnika zdał sobie sprawę, że widzi w nim twarz mordercy, co było dziwne jak na urzędasa. Nie miał też formalnego stroju co jeszcze bardziej wzbudziło podejrzenia byłego rzezimieszka. 

 

- Spróbowałbyś tylko mnie dotknąć - powiedział do siebie, bo nie mógł sobie pozwolić na głośniejszy ton. Nie chciał stracić dobrego zarobku i pracy w pierwszym dniu. Konia zostawił w rękach stajennych z lekkim bólem w sercu. Po wspólnych przygodach co raz bardziej przywiązywał się do zwierzęcia, które do tej pory ani razu go nie zawiodło. Stwierdził, że musi go jakoś nazwać, ale na razie nie miał pomysłu. Obiecał sobie, że jak przeżyje wyprawę z poborcą podatkowym to nazwie wierne zwierzę. Podczas podróży rozmawiał przede wszystkim z Adelhelmem i zapytany czy zna jego rodzinę, stwierdził, że coś o nich słyszał, głównie dlatego, żeby nie zrobić mu przykrości. Później gadali o różnych pierdołach, a byłego rzezimieszka zaczęła męczyć pewna sprawa. Po recytacji miłości szlachcica do Laviny podszedł do niej i zastał ja zaczytaną w książce. Poczekał chwilę nie przeszkadzając Lavinie w lekturze książki. Raz zapytał podczas podróży do Imperium co czyta, to Lavina nie odpowiedziała, ale tak popatrzyła, że zwadźca zrozumiał, że po następnym pytaniu poleci chyba sztylet z buta. Przeczytał treść okładki, ale nie zrozumiał o czym mowa w książce. Teraz gdy skończyła, podszedł do niej zająć jej chwile uwagi:

 

- Jak tam lektura? Udana? - zapytał wskazując na książkę z lekkim uśmieszkiem.

 

A co, zobaczyłeś do czego może doprowadzić picie i przyszedłeś się zapytać ile razy ty mi się oświadczyłeś i wyznałeś miłość po pijaku? - Odpowiedziała trochę szydząc z Karla ale, przesunęła się dając mu miejsce by usiadł koło niej. - Nauka z książki jest cięższa nić jeśli ktoś cię uczy, nie możesz zadawać pytań. Zwłaszcza że nie jest to typowy podręcznik tylko notatki z podróży. Już się zdarzyło że w kolejnych rozdziałach są prostowane informacje zawarte wcześniej. Na przykład początkowo twierdził że można zabić upiera wbijając mu kołek w serce parę rozdziałów po tym napisał sprostowanie że się strasznie pomylił i to jedynie je unieruchamia, jeśli ten kołek wyjmiesz taki wampir po prostu się obudzi i cię  zaatakuje - po czym starała się odgadnąć powód przyjścia Karla.

 

Karl odpowiedział na zaczepkę przekornym uśmiechem usadawiając się koło niej i potakiwał na opowiadanie Laviny odnośnie książki. Nawet trochę zaciekawiła go tematyka tej książki, ale nie po to przyszedł i były rzezimieszek miał wrażenie, że Lavina również to zauważyła:

 

- Adelhelm to dobry towarzysz do picia, rozmowy oraz rozrywki - powiedział przypominając sobie z uśmiechem jak Adelhelm recytował swoją miłość Lavinie- Szlachcic, a jednak mogę z nim żartować i śmiać jak z równym - zrobił małą pauzę i zrobił się poważny - Chodzi mi o to, że....eee...kurde, zapytam wprost: nie przeszkadza Ci, że rycerz ciągle się rządzi i podejmuje za nas decyzje? 

 

- Ech ..- Westchnęła, zauważyła że często robiła jako rozjemca miedzy mężczyznami... a raczej jako tłumacz, zachowań jednego dla drugiego. - Lucien jest 'rasowym' rycerzem.. - powiedziała ostrożnie wybierając słowa. - On nie walczy dla zysku jak My, nie szuka fortuny bo nie musi, już ją ma dlatego może pomijać takie obawy jak my mamy, on kiedy nie będzie miał już siły unieść miecza będzie miał za co żyć i kogoś kto się nim zaopiekuje. Nie jest wstanie postawić się na naszym miejscu bo różni nas nie tylko różnica zamożności ale i kulturowa. Widziałeś jacy oni są w Bretoni, Prawość! Uczciwość! Pani Jeziora! - Powiedziała używając sztucznego pompatycznego szeptu na ostatnie trzy wyrażenia. - Oni są wychowani by dowodzić. On nie robi tego żeby udowodnić że jest lepszy od nas. Dla niego jest to naturalne. ... Czy mam z nim porozmawiać żeby popracował nad słuchaniem nas maluczkich i naszych uwag czy po prostu przy kolejnym postoju mam mu wpuścić męską prostytutkę do pokoju? - zapytała.

 

Karl słuchał z uwagą chłoniąc każde słowo od Laviny. Nigdy by nie przypuszczał, że dla rycerza takie zachowanie to może być naturalna rzecz, a nie wyrachowanie i arogancja. Gdzieś w zakamarku jego umysłu rozbłysło zrozumienie dla bretońskiego rycerza i poczuł jakby został oświecony. 

 

-Dobrze, że zapytałem co o tym myślisz. Bo przyznam szczerze nie wiem jak długo bym znosił zachowanie Luciena. Nie, nie musisz z nim o tym gadać czy wysyłać męskich prostytutek, chociaż te ostatnie byłoby zabawne - zakończył z szelmowskim uśmiechem - Dzięki za rozmowę - już miał klepnąć ją w kolano i wstać, ale nie byłby sobą gdyby trochę nie pożartował z Laviny:

 

A jak tam Twój eee...jak to się mówi? Amant...Właśnie amant. Doszedł do Twojego serca? - zapytał z przekornym uśmiechem, robiąc palcami serce na swoim kaftanie w miejscu gdzie znajduje się pompa krwii.

 

Lavina zrobiła teatralnie zranioną minę.

 

-Karl, jak możesz! Masz mnie za pierwsza lepszą sekutnicę która oddaje swoje serce za klopsika pierwszemu lepszemu? - udała jakby skrzywdził ją tym komentarzem, ale zaraz przeszła w swój przemądrzały ton. - Lavine Bleich nie tak łatwo zaciągnąć do ołtarza. Ale jak już się zastanawiasz to najpierw mi powiedz, czy wystarczają ci daleko dystansowe oględziny biustu pewnej białej czarodziejki? Czy może zdecydujesz się spróbować szczęścia? 

 

- Piękna kobieta, ale nie mój typ. - nie chciał poruszać dlaczego, więc zmienił trochę kierunek rozmowy - prędzej bym Ciebie uwiódł, więc może bądź gotowa i uważaj co Ci wlewam do kufla hahaha - zaśmiał się jakby powiedział śmieszny żart. - Dzięki, idę poszukać Adelhelma, żeby się z niego pośmiać. 

 

Lavina zaśmiała się i pokręciła głową w niedowierzaniu.

 

- Baw się dobrze i nie okazuj mu litości.

 

Poszukiwania jego ulubionego towarzysza nie trwały długo. Adelhelm stał ledwo trzymając równowagę niedaleko swojej kabiny.

 

- Adelhelm, ty szczurze, tu się ukrywasz. Piszesz kolejny poemat do swojej lubej? Choć się napić, mam nastrój do picia. - zaśmiał się widząc jego chwiejny krok.

 

Adelhelm spojrzał na Karla tępym wzrokiem. Ledwie trzymając się na nogach oparł się, trzymając silnie boku barki.

 

- Dobrze wypadłem? - zapytał tylko uśmiechając się głupio - Wóda jest w mojej torbie.... nie wiem czy dam radę dojść do kajuty... 

 

- Choć kamracie - były rzezimieszek chwycił poetę pod ramię i zaprowadził do jego kajuty. Gdy dotarli, chwilę się nie odzywał skupiając się na otwieraniu butelki po czym zapytał z rechotem: 

 

- To ta butelka natchnęła Cię do wyznania miłości Lavinie? Jeśli tak, to muszę uważać ile wypije, bo teraz jesteśmy sami. Hahaha. Czy dobrze wypadłeś? Zaskoczyłeś nas wszystkich skubańcu i jeśli Ci chodziło o zaskoczenie to poszło Ci wyjątkowo dobrze, hahaha. Pomijając te rzygowiny za burtę, to Lavinie pewnie się spodobało.

 

- Tu nie chodzi o to że kocham Lavinę, tu chodzi o to żebym dopiero pokochał Lavinę. - odparł Adelhelm pociągając łyk wódki - Myślałem z początku, że los sprowadził mi Luciena, abym mógł napisać poemat. Ale to nieprawda, los sprowadził mi Lavinę, aby złamała moje serce. Tu nie chodzi o miłość, Karl, tu chodzi tylko o złamane serce. Poeta ze złamanym sercem pisze najgłębsze dzieła. A ona... - zrobił pauzę - Wygląda na taką, która nie lubi takich jak ja. Jeśli uda mi się w niej zakochać, a ona mnie odrzuci, osiągnę upragniony stan emocjonalny. A jeśli nie.... no cóż, będę musiał się ustatkować i ożenić się.

 

- Hmm - Karl mruknął popijając wódkę -  nie rozumiem co mówisz. To zbyt skomplikowane dla mnie przyjacielu. Chcesz się w niej zakochać, żeby złamała Ci serce? To....do dupy jest. - pociągnął drugi łyk. Skończył popijać i zadał kolejne pytanie: - No dobra, a jak na przykład ona się w Tobie zakocha, to co wtedy? - spytał z wyraźnie widocznym zaciekawieniem i powagą na twarzy 

 

-No... - Adelhelm nie wiedział co odpowiedzieć - Nie mógłbym jej zabrać do mojego domu, to na pewno. Moja obecna kochanka mogłaby to źle przyjąć. To złotowłosa i delikatna piękność, no i pochodzi z wielkiego rodu. To doskonały moment aby zawiązać z jej rodziną sojusz. A ożenek z Laviną.... - wzdrygnął się - Oznacza dla mnie utratę szacunku, a może nawet pozycji. - machnął dłonią - Musiałbym więc wybudować nam nowy dom. Nie mógłbym jej wprowadzić do swojego. Tak... zrobię tak, jeśli zdobędę jej serce.

 

- A więc postanowione - Karl wyciągnął butelkę do Adelhelma, żeby stuknąć się butelkami - Ty i Lavina jesteście jak bretońskie piwo i wódka z destylarni, tego się nie łączy, ale tak czy siak pomogę Wam się spiknąć. Coś czuję że w Waszym wypadku może powstać wyjątkowa mieszanka o niesamowitym smaku. Ale koniec z wyznawaniem miłości po pijaku. Musisz jej w czymś zaimponować. Masz pieniądze? Kobiety lubią pieniądze, biżuterie i inne błyskotki. Może od tego zacząć? - zamyślił się Karl.

 

- Pytasz dzika czy sra w lesie? - Adelhelm zaśmiał się - Korony to nie problem. Biżuterie też mam. - wskazał torbę w której znajdowała się biżuteria - Mam jej dać, teraz? - zapytał

 

Karl spojrzał na towarzysza upitego na amen:

 

- Nie, nie, poczekaj aż będziecie sami, zaczniesz swoją dobrą gadką, wiesz...jakieś komplementy czy coś, a później jej dasz prezent, a ona to: to dla mnie? a Ty: tylko dla Ciebie czy coś. Zakocha się od razu, no przecież jaka kobieta by się nie zakochała w przystojnym i bogatym szlachcicu - po czym popijał i wymyślał kolejne sposoby na uwiedzenie Laviny.

 

- Masz łeb do bab, Karl - pochwalił towarzysza Adelhelm - Też pomogę ci jakąś znaleźć. Słuchaj, a co powiedziałbyś na moją kuzynkę? Bogata, lubi czytać, ale jest trochę otyła. No... może trochę bardziej niż ,,trochę''. Ale to da się przeżyć. Byłbyś szlachcicem, no i mógłbyś pić całymi dniami!

 

- Haha ja i szlachectwo, no cóż pomyślimy nad tym- po czym ze śmiechem popijał trunek wyobrażając siebie w jakimś dworku i zarządzającego jakąś wiochą. "To nie dla mnie" pomyślał i pij dalej

 

Podróż barką minęła bardzo szybko, po tym jak Adelhelm i Karl szukali sposobności na rozkochanie Laviny. Gdy dotarli do wioski, widok i zapach przypomniały byłemu rzezimieszkowi, że życie nie zabawa i czas zająć się pracą. Szedł w pobliżu urzędnika i obserwował jak cała wieś wychodziła popatrzeć kto przybył do wiochy. Rozmowa ze szlachcicem nie poszła w dobrym kierunku i widząc niepokój u chłopstwa rzekł do poborcy:

 

- Lepiej zostawcie sobie tą rozmowę jak będziecie sami. 

 

Po oświadczenie rycerza i czarodziejki tłum trochę się uspokoił, a szlachcic zaprosił ich na ucztę na zamek i do gospody. Do wieczoru będzie starał się dowiedzieć jakim władcą jest Eldred von Stauffer, coś o wiedźmiarzu i inne plotki w karczmie, płacąc za przydatne informacje po 5 szylingów. Będzie starał się uzyskać informację nie oddalając się zbytnio od zleceniodawcy, ale tak, żeby nie było słychać jego rozmów.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kertiop
zapomniałem napomnieć coś o rozmowie z Adelhelmem :P sorka Egzio

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- Cieszę się, żeś skory do współpracy, baronie. Oczywiście wiesz, że jeśli nie wrócę do Marienburga w określonym czasie, to pojawi się tutaj straż? Oni wtedy nie będą zadawać pytań. Poinformowałem wielu ludzi o tym, gdzie się wybieram, więc uprzedzam tylko, byś nie próbował znaleźć sposobu, aby się mnie pozbyć - mruknął Haschke.
- Nawet mi to przez głowę nie przeszło, poborco - odparł chłodno baron. - Mam swoją godność i honor. Księgi zostaną okazane.
- Świetnie - rzucił Gustav i spojrzał po was. - Nie wiem, ile zajmie mi czasu sprawdzenie wszystkiego, niemniej na pewno kilka dni się zejdzie. Weźcie pokoje w tej karczmie, dla mnie również. Płacę za nocleg i wyżywienie, ale nie za alkohol, więc to załatwiacie sobie we własnym zakresie. Jak już zapoznam się z księgami, powiem wam, czy będzie mi potrzebna wasza obecność w pobliżu, czy mogę jednak pracować w spokoju.
- Cyrulika nam tu drugiego nie potrza, Saskia nas leczy i nie bierze za to pieniędzy! - Krzyknął jakiś wieśniak z tłumu, słysząc słowa Vincenta a kilku innych mu zawtórowało. Cóż, wyglądało na to, że były woźnica nie będzie mieć w wiosce popytu na swoje usługi.

 

Moment później przeszliście do stojącej nieopodal gospody o wdzięcznej nazwie "Trzy Wieprzki" idealnie wpasowującej się w okoliczny klimat. Baron von Stauffer krzyknął jeszcze za wami, przypominając o wieczornej kolacji, a tłum rozszedł się, wracając do swoich zajęć. Główna sala karczmy była spora, zastawiona długimi stołami i... czysta, co nie było takie oczywiste patrząc na to, w jakiej wiosce leżała. Naprzeciw wejścia znajdował się szynk, po lewej stronie murowany kominek, w którym strzelał ogień, a na prawo od drzwi schody prowadzące na piętro. Zaledwie dwa stoły były zajęte i to przez lokalnych, popijających piwo z kubków. Przyglądali wam się przez dłuższą chwilę, zaciekawieni, ale potem skupili się na sobie, nie przejmując przyjezdnymi.

 

Przy barze od razu pojawił się wysoki mężczyzna z brodą i blond włosami o wesołym usposobieniu. Przedstawił się jako Tomas de Goede, właściciel karczmy i od razu wypytał, co podać. Zamówiliście więc obiad, wynajęliście pokoje, których nie brakowało i zasiedliście przy jednej z wolnych ław. Haschke zabrał swój talerz i ruszył z nim na piętro, zostawiając was samych sobie. Szybko przekonaliście się, że rodzina de Goede jest całkiem liczna - za szynkiem krzątała się żona gospodarza, jedzenie donosiły dwie córki, a dwóch synów naprawiało jakiś mebel pod ścianą. Tomas okazał się być ciekawskim gadułą, więc nie omieszkał spytać o cel waszej wizyty we Fauligmere, a na wasze zapewnienia odnośnie schwytania wiedźmiarza, odetchnął z ulgą. I swoje trzy grosze dorzucił, zapytany przez Karla i Lavinę.

 

- Jego zaśpiew w głowach mętlik robił, a potem strzelił ogniem i chałupa Heinza się zajęła. No i Jurgen cisnął w niego włócznią, a tamten zamienił ją w popiół w mrugnięciu oka i przy okazji poparzył go dotkliwie. Ale to młody chłopak był, ten wiedźmiarz. Wiem, com widział. Poprzebierany w dziwne łachmany, ale młody był. Nie z naszej wsi tylko. Na pewno nie z naszej. Mówią, że na bagnach mieszka, ale ja w to nie wierzę. Tam zbyt niebezpiecznie jest, żeby jaki człowiek przeżył. Poza tym, nikt o zdrowych zmysłach się nie zapuszcza dalej, niż na początek Przeklętych Bagien. Odkąd kapłana Mananna zabito tutaj w dziwnych okolicznościach kilka lat temu, wieś ma problem z żywnością z rzeki, a z rybami to już w ogóle...

 

Wysłuchawszy Tomasa, zjedliście obiad i korzystając z okazji, że do wieczora zostało jeszcze trochę czasu, część z was ruszyła się z karczmy, by przejść się powsi i się czegoś dowiedzieć.

 

3FrGuCJ.png

 

Karl, Lucien i Vincent, którzy zostali na miejscu, nie mieli problemu, by dowiedzieć się czegokolwiek o sytuacji, gdyż Tomas był gadatliwym mężczyzną, a i za wiele roboty nie miał, to i skupił się na romowie z mężczyznami. Bergsohn nawet nie musiał mu za informacje płacić, gdyż de Goede był po prostu rozmownym człowiekiem. Okazywało się, że ród von Stauffer rządzi okolicznymi ziemiami od wieków, a Eldred jest dobrym, nieco nawet zbyt miękkim władcą. 


- Jego ojciec zginął na wyprawie do Norski jak bohater, ale naszemu waćpanu do bohatera brakuje bardzo wiele. Woli skupiać się na swojej hodowli gołębi, którymi przejmuje się nawet bardziej, niż swoimi poddanymi. Dobry to człowiek jednak, pomaga nam jak może, jak ryby nie biorą i za podwójną cenę ośmiornice złowione skupuje. Trzy lata w Altdorfie był, zmiękczył go ten czas strasznie - powiedział Tomas. - Jest żonaty od piętnastu lat, ale prawie nigdy nie pokazuje się z żoną... kłócą się cały czas, z tego, co ludziska gadają. Za to matka Eldreda, lady Theodora, to krowa o zimnym sercu. Wybaczcie słownictwo, ale inaczej się tego opisać nie da. Uważa nas za najgorsze ścierwo i tak samo traktuje.

 

Rozpytywany o wiedźmiarza, przedstawił tę samą wersję, co wcześniej, zgodną z opowieścią ojca Andersa, więc nie mogły to być kłamstwa, zwłaszcza, że Tomas wydawał się być prostolinijnym człowiekiem. Oprócz tego Karl, Lucien i Vincent dowiedzieli się, że poprzedniego dnia przybyła do Fauligmere elfia kobieta, która zatrzymała się w dworku von Staufferów. Szukała ponoć wraku jakiegoś statku i Eldred miał pomóc jej rozeznać się w okolicy. O Przeklętych Bagnach Tomas nie chciał mówić za wiele, wspomniał jedynie, że można znaleźć tam tylko śmierć, a to dom dla jednookiego stwora z bagien i innych potworów. I ponoć wiedźmiarz też tam mieszkał.

 

3FrGuCJ.png

 

Lavina, Klaudine i Adelhelm wyszli z gospody popytać tubylców o wiedźmiarza i inne wydarzenia. Pierwsze miejsce, do którego wstąpili, była stojąca nieopodal oberży kuźnia niejakiego Brama Wiegersa. Mocno zbudowany, łysy mężczyzna o gęstej brodzie opowiedział właściwie to samo, co ojciec Anders na temat wiedźmiarza.
- To był dziwny śpiew, niewiele z tego pamiętam. Słyszałem go i stałem tam, jakby mi kto kazał, ale nie potrafię sobie przypomnieć, co to za słowa były, chociaż w naszym języku wypowiadane. To magia była, na pewno. Wiedźmiarz w dziwne łachmany był poubierany, maskę z czaszki bawołu nosił. Ja żem wielki chłop, ale podejść bym nie podszedł, straszny był. Jurgen odważniejszy był, ale mu wiedźmiarz łapy popalił, Saskia, nasza zielarka się nim zajmuje. My z chłopami dom odbudowujemy, co się zajął tamtej nocy ogniem. Nic więcej wam nie powiem, bo nie wiem. - Wzruszył ramionami.

 

Po wyjściu z kuźni przywitał was padający deszcz. Mimo ponurej pogody, między chatynkami i tak kręcili się mieszkańcy wioski, więc nie było ciężko do nich zagadać, a i obecność czarodziejki otwierała im szybko usta. W ciągu dwóch kwadransów dowiedzieliście się, że wiedźmiarz był niski, wysoki, szczupły, gruby, nosił maskę, nie nosił, ubrany był jak jeden z czarodziejów, że był młodym chłopakiem, albo i nawet kobietą. Zeznania wieśniaków wykluczały się wzajemnie i ciężko było sprecyzować, co było prawdą, a co jedynie wymysłem zabobonnych mieszkańców Fauligmere. 

 

Z innymi informacjami poszło dużo lepiej - dowiedzieliście się między innymi, że wioska słynęła kiedyś ze sprzedaży ryb i ślimaków, jednak gdy ktoś w podstępny sposób otruł starego kapłana Mananna, rzeka niemal się wyjałowiła i teraz sioło przymierało głodem. Wielu ludzi mówiło, że to klątwa rzucona przez boga mórz, a ich modlitw nie chce wysłuchać, gdyż nowy kapłan przysłany tu przez świątynię nigdy nie trzeźwieje. 

 

O Przeklętych Bagnach wieśniacy nie chcieli za wiele rozprawiać. Bali się tego miejsca, które podobno nawiedzone było, a wypływali tam jedynie łowcy ośmiornic, którymi dowodził Steffan Visser oraz przewoźnik Piet van Paling, jednak jego ściągnąć z barki na podmokły grunt rady nie dawało. Oprócz tego waszych uszu doszły informacje, jakoby w wiosce pojawiła się wczoraj dziwna elfia kobieta, która zaszyła się w dworku von Staufferów, a sprowadziło ją na miejsce poszukiwanie zaginionego wraku, w którym Eldred miał jej pomóc. Po niemal godzinnej włóczędze po wiosce, wróciliście do karczmy.

 

3FrGuCJ.png

 

Siedzieliście w głównej sali oberży, wymieniając zasłyszane informacje, gdy drzwi gospody otworzyły się nagle energicznie i do środka weszła wysoka, , dość ładna, szczupła kobieta po trzydziestce. Miała długie, ciemne włosy, opadające na prawy bark, a prosta, długa sukienka zarysowywała jej nienaganną figurę i niewielki biust. Podeszła do szynku, za którym stał Tomas, rozmówiła się z nim chwilę, po czym w trzech krokach znalazła się przy zajmowanym przez was stoliku. 

 

- Witajcie. Nie mieliśmy jeszcze okazji się poznać... Jestem Saskia van Oort, lokalna medyczka i zielarka - powiedziała, przeskakując wzrokiem po waszych twarzach. - Słyszałam, że wśród was jest jakiś cyrulik, więc od razu uprzedzę, że dostałam od barona Eldreda wyłączność na leczenie mieszkańców Fauligmere i nie sądzę, by ktokolwiek zwrócił się z jakimś problemem do waszego znachora. A tak przy okazji, czy to prawda, że jesteście tutaj, żeby znaleźć i pozbyć się wiedźmiarza? - Zwiesiła dłonie na wąskich biodrach.

Do kolacji u barona von Stauffera została jeszcze jakaś godzina.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6SspvMO.jpg

 

Vincent "Vincenzo" Karstein, dyplomowany cyrulik

 

- Jestem Vincent Karstein i to ja jestem tym cyrulikem o którym mówisz. Jeśli masz wyłączność na leczenie miejscowych to nic nie poradzę i odpuszczę. Szkoda tylko że baron który był obok cały czas nic o tym nie wspomniał, oszczędziłoby to nam tych nieprzyjemności. Rewiry i rejony działalności to jedno i to już sobie kulturalnie wyjaśniliśmy. Podważanie moich kompetencji nazywając mnie znachorem to drugie, darujmy sobie proszę tych złośliwości i zachowujmy się jak cywilizowani ludzie. Co do twojego pytania - tak, chcielibyśmy zająć się wiedźmiarzem. Czy jako osoba o sporym wykształceniu i inteligencji, umiejąca odróżnić wiejskie zabobony i gusła od faktów, pomogłabyś nam w tym zadaniu i podzieliłabyś się z nami swoimi obserwacjami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz