Marta

[R] Wilczyce (Marta)

48 postów w tym temacie

Ja tak tylko: ej, ogłoszenie o rekrucie na FP Strefy ma fajną grafikę, niestety uciętą. Można prosić całość? :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To do Nyx chyba, bo ja się właśnie dowiedziałam, że doczekałam się reklamy na fp <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Fumiko napisał:

Ja tak tylko: ej, ogłoszenie o rekrucie na FP Strefy ma fajną grafikę, niestety uciętą. Można prosić całość? :D 

:P

Spoiler

Znalezione obrazy dla zapytania werewolf female

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podziękowała :D I ej, no, świetna jest :D Bardzo klimatyczna :D 

Edit: @Marta doczekałaś się i to nawet wierszowanej! :D 

Edytowane przez Fumiko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, Fumiko napisał:

Podziękowała :D I ej, no, świetna jest :D Bardzo klimatyczna :D 

Innych nie wrzucam :P 

25 minut temu, Marta napisał:

To do Nyx chyba, bo ja się właśnie dowiedziałam, że doczekałam się reklamy na fp <3

A lajkować to nie ma komu... :D

Ale taka reklama zobowiązuje, więc powodzenia w rekrutacji! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NO BO MI NIE WYŚWIETLA!

I dziękuję <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
33 minut temu, Nyx napisał:

E, drugo osobo byłem!

@Marta w sumie to wpadło mi pytanie do głowy. Planujesz, żebyśmy zaczęli już ułożonymi kłakami, czy jeszcze przed pierwszą przemianą? Bo z jakiegoś powodu sobie ubzdurałem, że przed pierwszą przemianą, a to może mi trochę zmienić pomysł :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwszej przemianie. Chciałabym żeby postaci ogarniały kim są, żebyśmy mogli skupić się na tym w jaki sposób operują swoimi rolami, a nie na tym, jak odkrywają wilkołactwo.

EDIT:

Oraz pamiętajcie wszyscy, że nie czekam na gotowe postaci - trudno byłoby je napisać kiedy nie wiemy czy gramy na pensji dla panien w Wielkiej Brytanii czy w fabrykanckiej Łodzi. Skupcie się na tematach i historiach, które chcecie opowiedzieć, na tym kim będą postaci - mniej.

Edytowane przez Marta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, Marta napisał:

Oraz pamiętajcie wszyscy, że nie czekam na gotowe postaci - trudno byłoby je napisać kiedy nie wiemy czy gramy na pensji dla panien w Wielkiej Brytanii czy w fabrykanckiej Łodzi. Skupcie się na tematach i historiach, które chcecie opowiedzieć, na tym kim będą postaci - mniej.

Tak tak, oczywiście! Ja i tak dużo bardziej wolę zaczynać w ten sposób, bo potem można lepiej dostosować postać do ekipy i gry.

W sumie to już wiem wszystko czego potrzebuję, teraz tylko usiąść i to spisać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aż sobie odświeżyłem regulamin w kwestii podwójnych postów...

To na początek coś na klimat. Albo inny klimat ale też klimat. I jeszcze dodatkowy klimat. Bo w końcu jeszcze klimat nie jest ustalony :D

1. Aspekty epoki, które Was interesują: Szczerze mówiąc to wszystko o czym wspomniałaś! Chociaż w kontekście tej postaci rozwój nauki, ruch sufrażystek i generalne przemiany społeczne (z religią w to włączoną) będą na pewno najbardziej pożądane. To jest w ogóle ciekawa epoka i generalnie ten nadrzędny motyw przemiany jako takiej, wejścia w nowy świat, który rządzi się nowymi zasadami jest tutaj dla mnie najbardziej interesujący.

2. Konflikt, który ma napędzać Waszą postać, co widziałybyście/widzielibyście jako główne źródło dramy i emocji: 

Świat znany, tradycyjny, ułożony i człowiek znany, tradycyjny i ułożony. Religia, purytanizm, uznany schemat społeczeństwa. Wygoda tego co znamy, gra ze skomplikowanymi, ale znanymi zasadami które można wykorzystać. Bycie dobrą żoną, które daje wygody i moc (chociaż nadaną i ograniczoną, ale nadal moc w obrębie nadanych granic). Bycie cnotliwą i godną pochwały i szacunku.

...versus...

Pierwotna natura rzeczy, która jest chaotyczna ale prawdziwa. Miłość, pożądanie, bez granic i bez nadania z góry. Wiedza, prawdziwa wiedza, nie podyktowana i dostosowana do utrzymywania ładu który wszyscy znamy i który pomaga nam wygodnie usadzić się w znanym schemacie i nie myśleć. Wolność. Zasady nie te nadane przez człowieka, ale zasady które rządzą chaosem rzeczywistości która nas otacza. Bunt.

Jeśli to troche niejasne, to generalnie chodzi mi o emocjonalną represję vs emocjonalną otwartość + klasyczne problemy Elodotha z zasadami.

3. Jakim wilkołakiem chciałybyście/chcielibyście być. Elodoth, Iron Master. I to, rzekłbym, podręcznikowa! Z jednej strony zachowująca ludzkie pozory, wilk w ludzkiej skórze, dobra, żona, z którą każdy chce pokazać się na salonach, ale z drugiej rozrywana przez jej pierwotną naturę i wykorzystująca całą tą otoczkę do manipulowania zmianą i oczywiście... Do łowów. Do tego najprawdopodobniej wyczuje, że to jest idealny czas na postęp. I społeczny, i naukowy (lub przemysłowy, jeszcze zdecyduję które z tych będzie ciekawsze).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niiiiiice :) A powiedz mi, ten konflikt - represja vs otwartość - widzisz jako konflikt wewnętrzny (ma zinternalizowane postawy i wartości, które kłócą się z jej naturą oraz postawami i wartościami związanymi z dziedzictwem Ojca Wilka) czy raczej zewnętrzny (ograniczające postawy i wartości to dla niej zewnętrzne siły, z którymi się nie zgadza, ale które wykorzystuje, ale raczej się identyfikuje z wolnością płynącą z wilkołactwa i buntuje się przeciwko sztywnym zasadom kiedy tylko przestają być jej przydatne?)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
47 minut temu, Marta napisał:

Niiiiiice :) A powiedz mi, ten konflikt - represja vs otwartość - widzisz jako konflikt wewnętrzny (ma zinternalizowane postawy i wartości, które kłócą się z jej naturą oraz postawami i wartościami związanymi z dziedzictwem Ojca Wilka) czy raczej zewnętrzny (ograniczające postawy i wartości to dla niej zewnętrzne siły, z którymi się nie zgadza, ale które wykorzystuje, ale raczej się identyfikuje z wolnością płynącą z wilkołactwa i buntuje się przeciwko sztywnym zasadom kiedy tylko przestają być jej przydatne?)

Trochę jedno i drugie. 

W tym sensie, że to jest konflikt właśnie tego co wewnętrzne i naturalne z tym co zewnętrzne i nienaturalne. Żeby operować w ustalonych systemach (a jako Iron Master mocno operuje w ludzkich systemach) musi zgodzić się na tą represję. I pełna otwartość z tym co dla niej ważne i co nią porusza nigdy nie może być do końca uwolnione, bo zawsze są tego negatywne konsekwencje (chociażby naruszenie sieci koneksji która pomaga jej w łowach).

Czyli w sumie bardziej wewnętrzny. To czego chce vs to czego musi się trzymać

Mam nadzieję, że nadążasz :D

EDIT: Ten dualizm właśnie świetnie się zgrywa z Elodothem XD stąd raczej będę sie trzymał tej kombinacji, ale mogę negocjować jakby się kilku Elodothów dostało.

EDIT2: W sumie pierwotnie chciałem iść dokładnie w to co napisałaś w kontekście konfliktu wewnętrznego, ale uznałem że to będzie ciekawsze i bardziej pasujące do już jako tako ogarniętego wilkołaka.

Edytowane przez Ferr-kon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli w sumie bardziej wewnętrzny. To czego chce vs to czego musi się trzymać

Nie no, z tego co piszesz to zupełnie zewnętrzny - w sensie że z zewnętrzem. W sensie że kompletnie nie ma zinternalizowanych wartości które wyznaje jej otoczenie.

W takim wypadku - co ją łączy emocjonalnie ze światem ludzi? As in: myślałeś nad touchstonem pod flesh?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Marta napisał:

Nie no, z tego co piszesz to zupełnie zewnętrzny

Myślę, że się rozumiemy tylko mamy problem z definicjami :D łatwiej mi to opisać tak jak opisałem, niż to streszczać do tego czy to konflikt zewnętrzny czy wewnętrzny. Każdy konflikt postaci jest wewnętrzny w moim mniemaniu. Ale w tym kontekście mogę się zgodzić, że jest zewnętrzny, chociażby w kwestii tego, że u każdego Elodotha jest te rozdarcie pomiędzy tym jak dba o swoje więzi i jak je wykorzystuje, prawda? Więc tworzy sieć w obrębie istniejącego systemu, ale mając pobudki kompletnie od tego systemu niezależne.

W sumie chyba stąd mi się związek z Iron Masterami podoba. Bo Iron Master, jeśli ta dychotomia pomiędzy chęciami a możliwościami się rozchodzi, zmienia cały system. Myślę że trafne wobec premise'u sesji :D

11 godzin temu, Marta napisał:

W takim wypadku - co ją łączy emocjonalnie ze światem ludzi? As in: myślałeś nad touchstonem pod flesh?

Właśnie najbardziej łączy ją to w jaki sposób była wychowana, jak bardzo musiała wyrzec się siebie żeby przetrwać (as in: dobra córka z dobrego rodu, która na dobrą sprawę sprzedaje się żeby wzmocnić wpływy rodziny, a potem udawanie, że jest wzorową żoną żeby utrzymać status quo i bezpieczeństwo). Może konkretniej (bo to raczej brzmi jak to, co ją od świata ludzi oddala xD) - ma poczucie, że musi trzymać się tego, żeby nie stracić kontroli i jest trochę uzależniona od tej kontroli. W sensie, jeśli odda się w pełni swoim pragnieniom i instynktom, straci bezpieczeństwo. Straci to, co daje jej przewagę w łowach, ale też to co nadaje jakąś stabilizację jej życiu.

Ale też ją unieszczęśliwia. Och ironio losu.

Co do Touchstone'ów - dopiero ogarnąłem co to. Wiesz, to się wszystko na pewno wyklaruje jak już siądę do robienia postaci :D cieszę się, że jest coś takiego jak touchstone'y, na pewno pomoże wyszlifować ostateczną wersję postaci. The Religion, z przykładowych, może być jednym z jej Touchstone'ów, chociaż pewnie zrobiłbym też jakiś autorski do towarzystwa.

EDIT:
Jeszcze dodam tylko jedno - ona się troszczy o ludzi. Życie miała ciężkie, była zmuszana do robienia tego, czego nie chciała, musi być dobrą żoną dla człowieka, którego nienawidzi... Jej instynktem jest pomóc innym. Ciężko powiedzieć czy to kwestia jej faktycznego instynktu Elodotha i Iron Mastera, czy szczerej troski i współczucia, czy tego że daje jej to poczucie spełnienia.

Taka... Matka. O.

EDIT:

Szukałem portretu i miałem takie "O nie, na pewno nie znajdę niczego co będzie mi pasować, o nie, będę się męczył dniami i nocami).

A tu proszę:

Spoiler

8b4f00834260c1d3838db8fb440041e8.jpg

Chyba 15 minut mi to zajęło.

Edytowane przez Ferr-kon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czuję niepokój, zgłaszajcie się ludzie, taka fajna sesja no ;_;

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie czy cała sesja będzie na forum czy też będzie używany w niej google docs?

Edytowane przez Shartan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli nie będzie szczególnych oporów to na forum, mieszanie doców z pbfem słabo mi się sprawdza, jestem zdania, że albo jedno albo drugie. Przy czym w sesjach drużynowych raczej forum niż docs.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli ktoś coś, to do jutra do północy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam za zwłokę ale starałem się jak najwięcej dowiedzieć o uniwersum i dopasować wszystko do mojego pomysłu na postać.

1. Jeśli chodzi o aspekty epoki nie mam zdania gdyż wydarzenia w Polsce są nam bliższe ale nie były dla nas łatwe co może ciekawie wpłynąć na rozgrywkę jednak Anglia była znacznie bardziej rozwiniętym krajem co daje większe pole do manewru.

2. Nad konfliktem który miałby napędzać mnie w grze trochę myślałem gdyż nie chciałem aby był on błahy a żeby idealnie pasował do historii mojej postaci i jej poglądów które chcę aby w wyniku przeżyć miała. Ostatecznie zdecydowałem się na konflikt tradycji, wspomnień, nawyków, dawnej prostoty życia,dawny przyjaźni i  poglądów wobec wartości życia a zmianą wynikającą z rozwoju technologii, strachu przed przyszłością i tym co może mnie czekać, nie ustabilizowania i nowych poglądów społecznych.

3. Ithaeur, kościane cienie. Postać samotniczki lubiącej spędzać czas w okrojonym o ile wogle towarzystwie, częściowo zamkniętej w sobie ze swoimi przeżyciami, ceniąca tradycję i spokojna osoba chodź i ona czasem musi dać upust swoim nerwom ale woli ukrywać swoje emocje.

Mam nadzieję że nie ma żadnych błędów wynikających z mojej niewiedzy o uniwersum ani ogólnie błędów.

Edytowane przez Kiopi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W duchu Szybko Zanim ;)

1. Aspekty epoki, które mnie interesują:

Seanse spirytystyczne i pokłosie Wielkiej Wojny, taki cień tego okropnego koszmaru, który właśnie minął ale w sumie to dalej wisi nad wszystkim.

2. Konflikt, który ma napędzać postać:

Chciałabym postać w której życiu na szali waży się osobista potrzeba wolności i odpowiedzialność za los tych których kocha. Walka z życiem które jest okrutne i z tym, że nie zawsze może ocalić tych których kocha i siebie jednocześnie, coś trzeba poświęcić nawet jeśli wybór wydaje się niemożliwy.

3. Jakim wilkołakiem chciałybyście/chcielibyście być:

Rahu, który wiecznie w życiu z czymś walczy. Plemię Władczy Burz, chciałabym żeby dziewczynka była dumna, przywiązana do honoru, zasad i obowiązków.

Edytowane przez mroczek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okej, mamy troje graczy! <3

Podobają mi się bardzo Wasze pomysły, myślę, że wyjdzie z tego coś ciekawego. Zaraz poślę do administracji prośbę o forum, a tymczasem rekrutę zostawiam otwartą, jak ktoś nam się zgłosi w trakcie to będzie fajnie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Marta napisał:

Okej, mamy troje graczy! <3

Podobają mi się bardzo Wasze pomysły, myślę, że wyjdzie z tego coś ciekawego. Zaraz poślę do administracji prośbę o forum, a tymczasem rekrutę zostawiam otwartą, jak ktoś nam się zgłosi w trakcie to będzie fajnie ;)

KLĄTWA WILKOŁAKA PRZEŁAMANA

WRESZCIE SIĘ UDAO

DOSTAŁEM SIĘ I Z EPICKĄ EKIPĄ

AAAA

(wracam do życia wreszcie <3)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!