Ego

[RF] WFRP 2ed. - Ścieżki Przeklętych (Ego)

34 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

latest?cb=20150606023313

Cześć!

Rekrutacja formalna do "Ścieżek Przeklętych". Grają na pewno: @Obca, @Mashiro, @Egzio, @Kertiop. Co do @Dhagar, to czekam jeszcze na odpowiedź.

Przejdźmy do konkretów odnośnie mechaniki i tworzenia postaci:

Mechanika
- atrybuty losujecie sami, przydzielacie je dowolnie na cechy. Obowiązuje Łaska Shallyi.
- poza darmowym rozwinięciem, otrzymujecie również dodatkowe 200 PD do wydania. 
- gramy na zasadach WFRP2. Wszystkie oficjalne podręczniki dozwolone. Za całą kostkologię odpowiadam ja, rzuty będą niejawne (przynajmniej te dotyczące walki, by nie zdradzać np. klasy pancerza przeciwnika), wykonywane przed monitorem.
- będziecie mieć dostęp do 3 Punktów Szczęścia, odnawialnych każdego dnia o świcie. W grze będą automatycznie wykorzystywane w razie nieudanego rzutu.
- jeśli PŻ postaci spadnie do zera, od razu liczę to jako zgon.

Tworzenie postaci

Poproszę na PW wypełnione według tego szablonu karty postaci.
- Avatar: obowiązkowy, maksymalnie 200 pix., coś pod klimat Warhammera, preferuję rysowane i kolorowe;
- Dane osobowe: imię i nazwisko (bądź przydomek, jeśli postać posiada), rasa (dostępne wszystkie rasy z podręcznika głównego), wygląd, osobowość (krótko, ale nie chcę żadnych samotników, to mają być ludzie, którzy działają zespołowo), rodzina, miejsce urodzenia, znak gwiezdny, znaki szczególne (jeśli posiada),
- Profesja: wszystkie podstawowe dostępne w Career Compendium, choć z pewnością profesje walczące przydadzą się najbardziej. Oczywiście można korzystać również z podręcznika do 2 edycji, jeśli ktoś ma problemy z językiem angielskim,
- Mechanika: jedno darmowe rozwinięcie + 200 PD do wydania. Łaska Shallyi.
- Umiejętności, zdolności,
- Uzbrojenie, pancerz (w tym punkty zbroi i broni)
- Ekwipunek: podstawowy z profesji, zestaw awanturnika (strona 20 Księgi Zasad), oprócz tego każda postać dostaje 12 koron na zakupy. Niechciany z ekwipunku sprzęt sprzedajecie za cenę z podręcznika.
- Historia: pół A4 spokojnie wystarczy, można wypunktować.

Postaramy się rozegrać całą kampanię, czyli zaczniemy od prologu "Przez Ostępy Drakwaldu", potem "Popioły Middenheim", "Wieże Altdorfu" i "Kuźnie Nuln". 

Tyle ode mnie, jeśli coś jest niejasne, pytajcie tutaj.

Pozdrawiam i czekam na KP! Tak do piątku, 18 maja. Im szybciej podeślecie postaci, tym szybciej sobie zaczniemy :) 

Edytowane przez Ego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli gramy na starych postaciach, mamy przyjąć że się znamy z poprzednich misji? Np z bretonii? Po ubiciu "szlachtodupka" :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyślę wieczorem:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Kertiop napisał:

Jeśli gramy na starych postaciach, mamy przyjąć że się znamy z poprzednich misji? Np z bretonii? Po ubiciu "szlachtodupka" :P

Raczej nie liczymy poprzednich kampani bo chyba startujemy z pierwszej profesji, ale możemy sie spokojnie powiązać w inny sposób.

Ode mnie hiena cmentarna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czołem wszystkim! :D

Super będzie znów zagrać w naszym fajnym gronie :) Ode mnie będzie nowa postać - łowczyni, albo banitka, jeszcze się zastanowię. W każdym razie postać przedkładająca walkę na dystans nad zwarcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@Kertiop nope, tutaj zaczynacie z "czystą kartą" (w sensie, nie znacie się z tamtych wydarzeń), jednakże "Przez ostępy Drakwaldu" zaczyna się w niewielkim miasteczku Untergard niedaleko Middenheim, gdzie ostatnio Wasi bohaterowie wraz z mieszkańcami stawili czoło i odparli dziewięciodniowy atak zwierzoludzi, więc siłą rzeczy i tak się zdążyliście poznać. Lepiej lub gorzej, ale każde z Was co najmniej kojarzy się z widzenia.

Acha, jest oczywiście po Burzy Chaosu, siły Archaona zostały wyparte z Middenhheim, zostawiając kraj w ruinie. Nie zapomnijcie zaznaczyć w historii, co robiliście podczas BC. Ewentualnie opiszecie to sobie już na sesji jako retrospekcję.

Edytowane przez Ego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmienię w takim razie postać, postaram się do jutra wysłać KP. @Mashiro fajnie, że jesteś:)dawno na forum Cię nie widziałem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, @Kertiop, czekam zatem :)

Jak na razie mam już kartę naszej hieny cmentarnej - Laviny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Kertiop byłam w fazie "uśpienia", podczytywałam sobie tu i tam sesje, ale się nie wyświetlałam :) Tym bardziej się cieszę, że znowu zagramy wspólną sesję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowa?? AA to krasnoluda podsyłam wnet.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@Kertiop @Obca @Dhagar - tak tylko przypominam, żebyście u mnie też za deadlinami nadążali! :D 

Ode poszedł łudząco podobny do Madsa Mikkelsena Strażnik Dróg.

Znalezione obrazy dla zapytania mad mikkelsen valhalla

Edytowane przez Egzio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie licząc jednego "uprzedzonego" tygodnia to się spokojnie wyrabiałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też już pracuję nad postacią, dzisiaj powinna być :)

@Egzio to ciekawe, bo ja będę mieć babkę łudząco podobną do Ygritte z Gry o Tron :D Pomijam już fakt, że nigdy nie widziałam ani jednego odcinka tego serialu i myślałam, że znalazłam sobie super awatar, a tu mnie google uświadomił skąd to jest ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uuu idziemy w aktorowe awatary?

Pytam bo nie chce odstawać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja w przygodzie mam zamiar używać tego:

ZHtVR8E.png

Ale mam jeszcze parę innych przygotowanych na różne sytuacje do postów :D Jak chcesz to też sobie znajdź jakiegoś aktorowego, @Obca ^^ Ja w każdym razie nie wiedziałam na początku, że to babka z GoT XD 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Anię spoko ten jest rysowany artowy ja się pytałam czy aktorski w sensie kadr z filmu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kadry też mam (nawet gify) więc pewnie będę wrzucać w posty, jak się nadarzy okazja, ale ogólnie ten co wyżej to będzie szedł jako avek mojej Ingrid bo jest ładny i klimatyczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja użyje mojego pierwszego w takim razie.

Pasowało mi do niej. :-)

No dobra czekam na resztę i jedziemy z tym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakt, wygląd pasował do charakteru Laviny :)

Też się nie mogę doczekać, została mi już tylko historia do napisania i wysyłam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
45 minut temu, Obca napisał:

No ja użyje mojego pierwszego w takim razie.

Pasowało mi do niej. :-)

No dobra czekam na resztę i jedziemy z tym.

Która to już twoja Hiena Cmentarna o imieniu Lavina? Dam sobie rękę uciąć, że tydzień temu widziałem też taką samą na Lastinnie :D

@Mashiro nie wierzę. Absolutnie nie wierzę, że ktoś nie ugiął się pod falą tego ogromnego hyp'u, i nie widział ani odcinka ,,GoT" :D Podziwiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coz moge powiedz bardzo podoba mi sie ta postac wiec z niej orzystam.

Tyle że w nieboszczyku nie było już 3 łowców wampirów wiecstwierdziłam że tym razem jej kariera pójdzie w stronę wlamywaczki.

Ja nie oglądałam gry o tron. Bo nie lubią hypu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałem krasnoluda Balgrima od Dhagara i strażnika dróg Goswina od Egzia (zaraz sobie poczytam, bo tylko rzuciłem pobieżnie okiem). Czekam więc tylko na KP Kertiopa i Mashiro, a sam już powoli piszę dla Was wstępniaczek :)

Przypomniało mi się też, że nie wspomniałem o tym, że będę rozdawał PDki podczas tej przygody, więc docelowo w Kuźniach Nuln powinniście już zaczynać swoją trzecią profesję :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@Egzio naprawdę, nie obejrzałam ani jednego odcinka, widziałam gdzieś jakieś zajawki i stwierdziłam, że to totalnie nie dla mnie.

Za chwilę wysyłam KP, panie MG ;)

ED.

Uff, po walkach z forum, które mi pokazało dwa razy jakieś internal server errory i zamuleniu skrzynki, w końcu udało mi się wysłać kartę XD

Edytowane przez Mashiro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Kertiop poślij KP dzisiaj, to może dzisiaj/jutro zaczniemy?:P

Off-topując: U mnie GoT był pierwszym serialem od którego w ogóle oglądać seriale zacząłem... :D Wcześniej tylko filmy. Teraz jakoś specjalnie fanem GoT nie jestem, ale za to przestałem traktować seriale jak gorszego brata bliźniaka filmów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
30 minut temu, Mashiro napisał:

Uff, po walkach z forum, które mi pokazało dwa razy jakieś internal server errory i zamuleniu skrzynki, w końcu udało mi się wysłać kartę XD

Ta jest z tym ostatnio duży problem problem są na bieżąco zgłaszane ale chwilowo nie widać poprawy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz