Nadril

Filmy

1655 postów w tym temacie

Temat założyłem, aby można było podyskutować o ulubionych/ostatnio obejrzanych filmach.

Nie tylko tych obracających się wokół Fantasy czy S-F.

Ja osobiście polecę wszystkim ostatnio obejrzaną prze mnie "Czekoladę" z Johnnym Deep'em. Musze przyznać, że film jest świetny, wszyscy którzy ogladali wcześniej "Edwarda Nożycorękiego" na pewno rozpoznają podobne wątki. Zarówno "Edward.." jak i "Czekolada" poruszają problem akceptacji odmiennych od nas.

Jeszcze raz polecam..

PS.Zarówno ja jak i kilku znajomych w pewnym memnecie filmu odczuwaliśmmy autentyczny smak czekolady! To na prawde fenomenalne uczucie...

PS.2:"Constantine". Był ktoś? Oglądał ktoś? Jak wrażenia.. Mam zamiar się w tym tygodniu wybrać i chciałbym wcześniej poznać kilka opinii..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Johnnym Deep'em

Johnnym Depp'em chytry.gif

Poza tym tam Johnny takiej głównej roli znowu nie grał - Juliette Binoche wcieliła się w główną bohaterkę. W każdym razie fajny i przyjemny film. Ale ja nie o tym chciałam...

"Constantine" - byłam przedwczoraj i zdecydowanie mogę film polecić. Jest ekranizacją komiksu, którego nie czytałam, więc nie mogę potwierdzić tego, że ponoć zawiódł oczekiwania fanów. Czy to prawda, czy nie, małe ma to dla mnie znaczenie, gdyż film spodobał mi się bardziej, niż tego oczekiwałam - "Constantine" to sprawnie poprowadzona, mroczna, acz niepozbawiona humoru opowieść o cynicznym egzorcyście, który zmuszony jest do zmagania się z demonicznymi siłami. Myślę, że jeśli ktoś lubi filmy, w których jest "mrocznie" i "demonicznie", to nie trzeba się zastanawiać. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, nie tylko ze względu na historię samą w sobie. Film ma świetne zdjęcia i świetny montaż, a o efektach chyba mówić nie trzeba. Koleżanka tylko stwierdziła, że w tym filmie jest wszystko to, co już było. Może faktycznie - są pewne sceny, które ewidentnie się kojarzą, ale czy to jest wada? "Constantine" jest naprawdę sprawnie wyprodukowanym filmem, przyjemnie się ogląda i mnie osobiście więcej do szczęścia nie potrzeba. Polecam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Reżyser Constantine`a wcześniej kręcił teledyski B. Spears i C. Aquilerze. Oraz wielu innym gwiazdom. To zdecydowanie widać- w sposobie montażu, zdjęć czy prowadzenia akcji. Jest groteskowo (Lucyfer w białym garniturze), mrocznie i czasami zabawnie. Choć to raczej dziwny typ humoru (ale czarnym go nie nazwę). Mogę z czystym sumieniem polecić.

A co do "Czekolady"- dorwij książkę Nadril. Nieznana, a jednak rewelacyjna podstawa pod genialny film. W obrazie kinowym zostało wiele rzeczy zmienionych- chociażby ksiądz został zastąpiony nieco mniej wyrazistym burmistrzem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koleżanka tylko stwierdziła, że w tym filmie jest wszystko to, co już było.

Jednej rzeczy, która zawsze była tam nie ma. W każdym razie Konstancin to jeden z niewielu wysokobudźetowych produkcji w których, o zgrozo, nikt się nie całuje! Brawa!

Poważnie, to polecam. Zdecydowanie jestem na plus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nikt się nie całuje

Choć bywało blisko krzywy.gif . Byłem na filmie niedawno i z całą pewnością mogę polecić. Takie potyczki Piekła i Nieba (hmm, no może Nieba niezupełnie) to to co tygryski lubią najbardziej. Świetna postać Gabriela, zwłaszcza wygląd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ew. Gabrielki. To doskonale ilustruje tezę o bezpłciowości aniołów. Ale czemu Lucyfer jest mężczyzną w atkim razie? chytry.gif

W tym filmie jest wszystko co chcecie:

Ratowanie świata, mrok, apokalipsa i pastylki nicorette ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czemu Lucyfer jest mężczyzną w takim razie?
conf36.gif

Faktycznie, nie pomyślałem o tym. Może on sobie zrobił operację... tak, to pewnie o to chodzi. Znając go można się po nim tego spodziewać oczko.gif A tak poważnie to on był super i taki śmieszny, że ja bym go chciał mieć w domu. Chyba jakiś cyrograf podpiszę.

Aha, przypomniały mi się pierwsze chwile po seansie. Siedzimy w kinie, światła się zapaliły, pierwsze słowa:

Ja: Przez ten film to chyba rzucę fajki.

Bruno: A ja postanowiłem nie zawierać paktu z Szatanem.

Grześ: A ja postanowiłm, że się będę uczył icon_wtf.gif

Jak widać w Konstancinie każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czemu Lucyfer jest mężczyzną w atkim razie?

Cała prawda o Miriam? tongue.gif

A widział ktos z was Immortala?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Immortal? Widziałem, widziałem... Całkiem niezły ze strony faublarnej, ale wykonanie... Argh!... Koszmar! Jak można było połączyć postaci stworzone grafiką komputerową i normalnych aktorów? Może, gdyby fundusze nie były ograniczone coś by z tego wyszło, ale tak... Nie, nie mogę o tym myśleć tongue.gif A fabuła była taka ciekawa... <westchnienie>

A na Constantine nie byłem placze.gif A w piątek wyjeżdżam placze.gif I nie wiem, czy będą jeszcze grali po moim powrocie placze.gif Zostanie mi oglądanie na kompie placze.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oooo to chyba musze na to isc smile.gif a tak przy okazji, bo mam zamiar oglądac z kuzynem pewien film (niby horror). trwa 3 h i chyba 15 minut. Zwie się "Miasteczko Salem" może ktos widział ? Bo jesli jest to do...to ja wole te 3 h spędzi na dworze krzywy.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Film poprawny. Książka jak zwykle lepsza. Jakoś strasznie straszny to ten film nie jest, ale miło się ogląda. Fajne są te małomiasteczkowe klimaty. Można łyknąć na dwa razy, bo faktycznie dość długi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie, jak oglądam to od razu na jeden raz zeby2.gif no to chyba jednak obejrzę no nic to od 18 chyba mnie już nie ujrzycie na strefie (dziś).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej książke przeczytaj najpierw. Warto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A widzieliście "Pi" Aronowsky`ego albo "Unbreakable" z Willisem??

Do tych dwóch pozycji żywię szczególny sentyment.. obydwa opowiadają historię ludzi z nadprzyrodzonymi zdolnościami...

hmm.. ciekawe dlaczego takie akurat filmy sobie upodobałem..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hahaha, nie mów mi o "Pi", hahaha. Kiedyś wysłano mnie po film do wypożyczalni a rzecz się działa za wielką wodą. Okładka taka jakaś nietypowa, czarno-białe zdjęcia. Pomyślałem, że to jest interesujący film. No i taki był, ale jak go oglądalismy po angielskowemu to nic nie jarzyliśmy. Myślałem, że mnie zlinczują za takie filmowe cuś, bo tylko mi się podobało. Reszta wypominała mi stracone 5 baksów za film.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Immortal? Widziałem, widziałem... Całkiem niezły ze strony faublarnej, ale wykonanie... Argh!... Koszmar! Jak można było połączyć postaci stworzone grafiką komputerową i normalnych aktorów?

Ej, to o to w tym filmie chodzi! na tym polega bajer. To połączeni to nieatpliwa zaleta tego filmu... I ma sens. Jak gdyby oddziela dwa swiaty w jednym swiecie... Ale nie moge powiedziec jednoznacznie ze i sie podobał. Nie powiem tez ze mi sie nie podobła. Zafascynował mnie.

Miasteczko salem - czytałem, nie oglądałem. Ksiazka niezła. Mimo iz nie lubi takich klimatów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Puki co mówicie prawie tylko o filmach z działu fantasy i sf więc temat prawie jest zbędny chytry.gif

O immortal juz było w dziale filmów sf, poczytajcie, smai się wypowiedzcie. Unbrekable też mi się podoba i też chyba powinien trafić do tamtego działu. Bardzo mi się podobała realizacja pomysłu superbohatera, a ostatnia scena mnie wbiła w siedzenie.

Film jaki mi się ostatnio podobał i chciałem go polecić to 'Apartament'. Takie romansidło żeby oglądnąć z kobietą.[o takich filmach chyba tu mówić powinniśmy zeby2.gif] Historia nie taka banalna, gra aktorów wyśmienita i do tego muzyka której raczej nigdy nie zauważam a tu mnie poruszyła[choć pomyślana jest jako tło, a nie jako bohater jak w 'Requem dla snu'<=swoją droga BOMBOWY film, okropny ale bombowy]

Ech...O filmach to mógłbym wypracowania pisać. Z tego powodu też żądam skasowania tego tematu, za dużo by tu pisać aby mieć satysfakcje, że się wyraziło swoje zdanie. oczko.gif

Edytowane przez Pacnutek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A skoro o filmach, które nie mają nic a nic wspólnego z fantastyką to ja mam pytanko i prośbę. Czy ktokowiek ma może film "Gnoje" z Olafem L.? Może był dodany do jakiejś gazety, może ktoś zgrał z telewizji. Bardzo, bardzo potrzebny. Wiem, że to nie jest hit kinowy i szanse mam na to, że go znajdę jak wygrać w totka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cavallo niestety nie mam jak ci pomóc nie mam tego ani nawet nie słyszałem a co do książki Salema, no bardzo nie mam czasu bo kuzyn jedzie w czwartek (nareszcie...) i zabiera Salema sad.gif,czyli mam jeszcze tylko jdno a skoro film trwa 3 z czymś to ksiązki nie przeczytam w jeden dzień. A nawet jakby mi zostawił film to sporo czasu by mineło zanim bym przeczytał książkę, no i tak w ogóle to ja nie lubie horrorów ogląda sam nawet jak nie jest straszny, np. Saw bym nie oglądał sam, musiałem z kuzynem choc nie było to zbyt straszne. No nic taką mam naturę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeżeli chodzi o polskie pozycje to podobał mi się "Zabiś Sekala" z Lindą i "Nad Niemnem".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogladam duzo folmow, jednak jest niewiele takich, ktore moge ogladac 24 godzine na dobe 7 dni w tygoniu bez przyewujania co nudniejszych kawalkow i polecam je wam: "Hakers", "Sok z zuka", "Wsciekle psy" " Ostatni smok", "Leon Zawodowiec" i "Zakazany owoc".

Niesamowity rozrzut gatunkow, ale to nie ma dla mnie najmniejszego zanaczenia tongue.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kto się cieszy, że idą święta w TV? Ja liczę na "Potop" - zawsze obejrzę. Zresztą "Ogniem i mieczem" też. Poza tym pewnie będzie zalew polskich komedii. W duchu modlę się o Franka Dolasa, ale chyba nie będzie go w tym roku. Z megahitów świątecznych to bym chyba chciał w tym roku:

- Jak rozpętałem IIWŚ (na tym filmie to śmieję się już zanim się coś śmiesznego wydarzy)

- Potop

- Nie ma róży bez ognia ("Jakby ktoś pytał, to to jest posag Lusi")

Z lektur to może być wszystko prócz Kfofadisa i Krzyżaków. Fajnie jakby Przedwiośnie dali bo film był niezły. Ale ja mam życzenia, nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z "Jak rozpętałem II wojnę światową" też bym się cieszył. Ten film to majstersztyk komedii, stawiam go nawet wyżej niż "Miś" czy "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz"(co powoduje ślinotoki u niektórych znajomych zeby2.gif )

Ale oprócz tego chętnie w piątek obejrzę sobię "Sumę wszystkich strachów", wprawdzie słysząłem wiele niepochlebnych opini o tym filmie, ale tak znakomitej ksiązki się chyba nie da kompletnie zepsuć..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

'Sumę wszystkich strachów' mi się naprawdę podobała z jednego powdu. W końcu WYJE**** tą bombę w PI*** zeby2.gif

Nikt nie powstrzymał, nitk nie zdąrzył ostrzec w ostatniej chwili[no, było już za późno ]:-> ] Tego się nie widuje w każdym filmie amerykańskim.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam takie pytanie: Czy tylko mi podobała się lektura zwana Krzyżacy ?sad.gif BUUU przecież to jest super zeby2.gif a co do filmów to mi to wisi nie mam zamiaru siedziec przed TV przynajmniej nie w większości dnia, wole podwórko tongue.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz