behemot

Co by tu polepszyć, poprawić

280 postów w tym temacie

No dobra, aż nowy temat założyłem bo nijak mi do innego nie pasowało, jakby co można skasować, przykleić itp.

Więc generalnie mógłbym coś zrobić z dziedziny "zabawa photoshopem" z poprawką, że nie może być to nic baaaardzo skomplikowanego.

Ikar coś pisałeś w temacie przybliż proszę.

Chodzi o obrazek z wytrzeszczem (ten ) zwiększyć wyrazistość napisu, może poprawić ogólnei kontury?

Mysle ze mógłbym pokombinować

EDIT

Jaką czcionką wykonano napis, jeśli nie standardową to wystarczy nazwa jeśli dostępna.

Edytowane przez behemot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie nie pamiętam kto robił ten napis do loga smile.gif i to nie jest standardowa smile.gif (jak w domu będę, to może znajdę...)

wyrazistość, etc, loga imo jest ogólnie nie taka zła - tylko trochę słabo widać te litery smile.gif. Narazie toto do poprawienia, a inne rzeczy się zobaczy innym razem smile.gif.

Gdzieć co prawda jest temat o grafice, ale może zostać smile.gif.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli da się znaleźć czcionkę, to wiele to ułatwi, inne przydatne rzeczy to plik o większej rozdzielczości, albo wręcz plik w formacie pierwotnym (jeśli robiono z maskami)

Na tym obrazku w czasie kompresji duzo sie rozmazało i dalsza edycja jest utrudniona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pierwsza krew, czyli pierwsza wersja obrazka, pociągnięte literki na powiększonej skali,

pogrubione litery, tam gdzie rozmycie bylo najwieksze obwódka z brązowego lub szaro-białego.

Jesli cos tu jest niewyraźne to najlepiej napisać która literka jest niewyraźna to poprawie konkretną litere. chyba "m" jest mniej widoczne

EDIT właśnie stwierdziłem że można rozjaśnić tło przy Strefa na takie jak jest w prawymdolnymrogu. wówczas strefa byłaby bardziej widoczna

Edytowane przez behemot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze mówiąc - nie wiem kto robił ten napis, nie pamiętam - a chyba tylko on wie, jakiego fonta użył tongue.gif

Na koszulkach był ten font poniżej

http://fonts.lordkyl.net/archives/scpt/vald.zip

Dobra, proszę wyrażać swoje zdanie nt loga itd, a w międzyczasie mamy ważniejszą chwilowo sprawę smile.gif (bo troszkę czas nas goni ^^). Otóż - potrzebujemy buttona - ale takiego specjalnego.

Wzór jest tu:

user posted image

(jak się nie wyświetla, to dajcie znać, to wrzucę jako załącznik)

Najlepiej, żeby był w formacie Tiff (z wielkimi bólami może być jpg/jpeg) , KONIECZNIE 300 DPI. Najlepiej, żeby był w palecie CMYK lub EPS (CMYK - wiem co to, ale EPS - pojęcia nie mam).

Szerokość w centymetrach po wydrukowaniu w tej rozdzielczości 300 DPI ma być = ~5 cm. Wysokość ma być "odpowiednia" (ale generalnie jakiś centymetr z kawałkiem). Rozmiary mniej więcej odpowiadające mają być 100x25, 120x30, czy około, to się okaże "w praniu". Istotny też jest kontrast - ale u nas jest dobrze.

Co trzeba zrobić?

Tło jest ok, czcionka - zwykła Verdana i ok - czytelna i w ogóle smile.gif. Kolory czcionki i ramki to np #B69F7D (z buttonów) lub #E7D6B5 (z postów). Natomiast problem jest z ramką smile.gif Jak widzicie - jest tu wykorzystana ta nasza standardowa ramka - tyle, że ona niestety jest w zbyt słabej rozdzielczości - tak właściwie, to ją trzeba narysować od nowa, bo po podbiciu rozdzielczości jest nieładna smile.gif.

Mój brat mówi - narysować albo ręcznie i zeskanować w jak najwyższej rozdzielczości (np sugerował 1080 DPI, ale minimum 300), albo zrobić je jakoś wektorowo (np w Corelu). Generalnie to co potrzeba - to róg i bok tongue.gif

np

user posted image

i

user posted image

Ogólnie - można pofantazjować niemal do woli - byle było ładne i zgodne z charakterem skina/forum.

Gdzie to będzie? To będzie drukowane na okładkach różnych książek krzywy.gif - i na billboardach co poniektórych tongue.gif. Więc i pod tym kątem patrzcie - żeby było widoczne i wsio ładnie się dawało rozczytać smile.gif.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak ktoś mieszka w warszawie albo może mi wysłać pocztą czy jak to skan mogę spokojnie załatwić nawet i 1080 DPI a może i więcej jak się w robocie skanerowi przyjrzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, przyznaje moje "dzieła" nie są najwyższych lotów. Ale cóż może rzucą jakieś koncepcje, przynajmniej logo2 jest całkiem sensowne, no i ramka5 (coś tu się rozmyła) ma ciekawą koncepcje.

Jakby co mam wszystko na dysku i to w lepszej rozdzielczości niż to tutaj.

EDIT zrobiłem porządek ze swoimi postami, bo szkoda pamięci, (chyba z MB wyciągnąłem :-) ) a i tak jest czytelniej

button1

user posted image

button2

user posted image

button3

user posted image

button4

user posted image

button5

user posted image

buffon6

user posted image

buffon8 (płomienie)

user posted image

logo1

user posted image

logo2

user posted image

I na koniec button7 (fantazja 2) - dodany później

Edytowane przez behemot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki, wyślij proszę pliki w formacie roboczym (oczywiście w rozdzielczości powyżej 300 DPI, ile tam się udało) na adres sirmomo(at)tlen.pl

A do was, ludki, prośba - które ramki wam się najbardziej podobają. Bez patrzenia na tło, czy czcionkę - bo je najprościej zmienić.

Behemocie - i napisz proszę w tym mailu skąd wziąłeś poszczególne elementy - czy czcionki, czy elementy obrazków, etc - czy to skądś wzięte, czy też to twoje własne dzieło, czy może jakieś fajnie wykorzystane standardy. (Kwestie praw autorskich smile.gif ).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ramka nr 2 i 5. Pierwsza jest prosta i przejrzysta, bardzo wyraźna. Piątka zaś ma w sobie tę "nutkę elegancji" oczko.gif, taka trochę... filigranowa. Ale w niej właśnie najbardziej razi mnie tło. I kolor ozdobników "na kancie" też można by zmienić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na moje oko bramka numer dwa. Fajne kwadraciki, prostokąciki i takie proste pierdoły, a jednak układają się w ciekawy wzorek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej,

Na kolor i czcionke na prawdę nie ma co patrzeć, gdyś stanowią one oddzielny obiekt. Jeśli ktoś chce można zrobić ramke na różowym tle a czcionke dać Comics czy jakoś tak.

Postaram się przerzucić wszystko na maila. Prócz loga1 i loga2, których wersji lepszych nie mam, aczkolwiek moge coś pokombinować jeśli jest potrzeba.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 mi się podoba, ale przydałoby się jeszcze jakieś fajne tło do tego, albo kolor przynajmniej bardziej dopasowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Także dla mnie ramka numer 2 jest najlepsza.

Z kolei logo drugie jest znacznie czytelniejsze od obecnego.

Edytowane przez Teelyr del Alakaraton

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedno: jeśli ktoś ma pomysł aby coś jeszcze zmienić w preferowanych ramkach to też niech napisze. np:

w ramka2 zmienić czcionkę na bardziej pisana (taka jak w 4i5)? czy zrobić coś z tłem? (mogę je rozmazać, albo dodać czarną ramę pod żółtym szlaczkiem)

zaraz, zaraz, prócz bycia robolem moge też pogłosować:-)

logo2 jest dobre, literki wyraźne i chyba się trochę pojaśniło. (pomijam fakt że używam electronics)

ramka5 najbardziej mi się podoba, ma w sobie lekkość i ale secesyjną elegancje hihi trzeba by coś zrobić z tłem, albo brązforumowy, albo środek brąz, a pod ramką czerń.

ramka2 efekt przerasta środki, wygląda estetycznie, a do tego jest "prosta" czyli w momencie zmnany rozmiaru, albo konieczności odtworzenia wzoru bedzie to łątwe. Jedynie czcionkę zmieniłbym na 4i5. Można by dodać czarny podkład pod ramke i cały button spłaszczyć.

EDIT w poście z obrazkami poszedł mały edit dodałem:

button 6 coś w sam raz dla Ikara i wielbicieli złotych smoków

button 7 wariacja na temat button 2 ten sam motyw i narożnik, tylko dodane dwie cegły na długości, dodany czarny podkłąd pod ramke i zmieniona czcionka na pisaną.

Edytowane przez behemot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poprawiona 2. wygląda jeszcze lepiej. Może mógłbyś spróbować jakąś wariacje ze złotosrebrną ramką na tym projekcie.... Sam bym se zobaczył jak to by wyglądało, ale nie mam photoshopa na tym kompie zainstallowanego.

A co do loga, to mi się pierwsze z tych dwóch bardziej podoba. Nieco mniej czytelne, ale kolory lepiej stonowane i bardziej spójniejsze zdaje się. Tyle tylko, że nadal jest tam kilka białych (jasnych) kropeczek, które trzeba poprawić... tongue.gif

Edytowane przez Baldwin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DObra jeszcze jeden, ale to tylko żarcik,

strefa: the fallen forum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tło daj normalne, forumowe - tak będzie najlepiej imo - zamiast kombinować tongue.gif. Albo po prostu - czarne.

Poza tym - jeszcze jedno - to będzie nasza wizytówka na zewnątrz - więc im więcej uwag, tym lepiej smile.gif. Behe, wklejaj w postach pod spodem kolejne - żeby było widać kolejne zmiany, a nie tylko wersje finalne smile.gif.

No i - ja jutro wyjeżdżam na tydzień - tak więc - piszcie i róbcie ile się da, żeby było jak najładniej i najfajniej ^^ i, żebym za tydzień już mógł wrzucić toto w kolejną fazę smile.gif.

Brat powiedział, że taka jakość będzie ok. Więc o toto się martwić nie musimy (ramek, które mu wysłałeś na maila).

EDIT: i pamiętaj o prawach autorskich, NIE będziemy mogli umieścić niczego, do czego nie będziemy mieli praw. Czyli wszelkie obce rysunki, czcionki, ramki, style, etc - odpadają smile.gif, chyba, że będą darmowe smile.gif.

Edytowane przez ikar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok, mogę wrzucać pod jako nowy post, tylko mi się już koncepcje kończą :-)

pomijam płomienie i złotego smoka bo to żarty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

user posted image

to jest imo paradoksalnie całkiem, całkiem fajne, a daj mu nasze normalne tło -> user posted image i zobaczymy

(albo warianty - sama_rama na czarnym tle, tak jak do tej pory; rama na czarnym, litery na czarnym (żeby się odznaczały), boki wnętrza tłem forum; etc)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod koniec sierpnia będę kupował tablet, wtedy mógłbym coś spróbować naskrobać. Na razie poszukam weny, może za jakiś czas wrzucę szkic projektu. Grafika, to raczej hobby i żadne ze mnie grafik, ale mogę spróbować. krzywy.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mamy wiele rzeczy, w których się graficy przydadzą oczko.gif Na pewno potrzeb nie zabraknie tongue.gif.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra.

Krok 1

Zmiana tła na forumowe, czarna podkład pod ramką (staroć), dodany cień literek.

Zaraz wrzuce literki z motywem phoenix

Buffon9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buffon10

Krok2

poprawione ułożenie tła, dodany motyw ognia

Edytowane przez behemot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to miał być smok wynurzający się itp

buffon11

Edytowane przez behemot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może po prostu same skrzydła? Próbowałeś jak to wygląda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz